Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) Vanir válasza Solymi81 (#64498) üzenetére


Vanir
veterán

Ehhez minek plusz resz a tablazatba? Megnyitod a linken/beguglizod az egeret, es ranezesre latszik, hogy ergo vagy ambi.
Amugy Nixeus Revel, Dream Machines DM1 Pro S, Roccat Kova 2016, Zowie ZA11/FK1/FK1+, esetleg Cougar 450M, bar azt inkabb csak parakabellel.

(#64502) Solymi81 válasza Vanir (#64501) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Nekem nem egyértelmű, hogy melyik az ergonomikus és melyik a szimmetrikus :B
Látod, hogy az EC1-et is szimmetrikusnak gondoltam. Amíg jobban meg nem néztem, addig a G403-at is.
Csak amelyiknél elsőre feltűnő a képen, annál tudom, hogy ergonomikus, amúgy szimmetrikusnak gondolok minden egeret.

(#64503) ribizly válasza Solymi81 (#64502) üzenetére


ribizly
veterán

Jellemzően amin van külön az ujjaidnak kialakított rész, az gyanusan csak jobb vagy bal kezes. A leginkább az a feltűnő, amikor felülről néz rá az ember ezekre: [link], [link], [link], [link], ...
Az ambidextrous egerek általában teljesen szimmetrikus képet mutatnak maguról ilyen esetben (néhány kivételtől eltekintve, ahol gombot tesznek, de csak az egyik oldalára. Pl. Logitech G102/G203/G Pro):
[link], [link], ...

Szóval elég egyértelmű még képekről is. ;)

Egyébként egyetértek azzal az indítvánnyal, hogy kerüljön bele az ajánlott listába, hogy az milyen típusú ebből a szempontból, mert lehet valakinek ez is egy gyors szűrő lehet.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64504) dobragab


dobragab
addikt

Xtrfy M3 teszt csgo.hu-n.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64505) Vanir válasza Solymi81 (#64502) üzenetére


Vanir
veterán

Felso / elulso nezetbol kell kepet keresni

(#64506) Solymi81 válasza Vanir (#64505) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Jó, rendben.
Nem kötekedésképpen, de pl. amint látod, neked és ribizlynek ez egyértelmű, hogy mit, hol kell nézni és keresni, nekem pedig nem és szerintem másoknak sem.

És mivel elég fontos dolog a kialakítás, hisz nagyban befolyásolja miként fogod és használod az egeret ráadásul a csuklódat se ugyanúgy, ugyanazokon a pontokon terheli, így szerintem érdemes a kialakítás milyenségét is beletenni a táblázatba, ne a tesztekből kelljen kibogarászni.

[ Szerkesztve ]

(#64507) stefyY


stefyY
őstag

Reggel elkezdte az USB eldobálós játékát a G400s-em, évek óta nem kellett új egeret vegyek, de most úgy nézem, muszáj lesz... :U Vagy maradok Loginál, vagy beköszönök a Razeresekhez egy próbakör erejéig...ajánlott egereket átnéztem, de még nem tudom, mi lesz belőle.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#64508) dobragab válasza stefyY (#64507) üzenetére


dobragab
addikt

Vagy veszel ra uj kabelt ;)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64509) stefyY válasza dobragab (#64508) üzenetére


stefyY
őstag

Lehet inkább nem szórakoznék ezzel...egyszer már volt cserélve a kábele gariban. Mostani Logik kábele is ilyen borzadály? Össz. 8 év alatt 3x volt már szervízben hasonlóval az MX518 - G400 - G400s triumvirátus. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#64510) Vanir válasza stefyY (#64509) üzenetére


Vanir
veterán

Ebayen bagoert van kabel, vegyel ket darabot es sokaig ki fog tartani. :)

(#64511) Skullwipe válasza Vanir (#64510) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Hallgass erre az emberre. Csak kérd el a linket :P

(#64512) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok,

Ideje lecserélnem a régi egeremet. Legyetek szívesek ajánlani a lenti paraméterek alapján. Fontos lenne, hogy jó minőségű és tartós egér legyen.

1. Mennyi a keret? 20, max 25 ezer
2. Használtpiac, és / vagy eBay? Csak új. eBay nem.
3. Mire használnád az egeret? RPG, RTS, FPS játékok, általános használat.
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van? fingertip, 18 cm
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod? A jelenlegit 1200 DPI-n
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.) Bal oldali gomb legyen.

Jelenleg egy A4TECH XL-750BK egerem van, ennek kényelmes a használata.
A méretei: 122.5L x 68.5W x 39.6H mm

Köszönöm.
Üdv, gjohnny

[ Szerkesztve ]

(#64513) stefyY válasza dobragab (#64508) üzenetére


stefyY
őstag

3-4 órája nem dobja el a gép megint...kiégek... :U

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#64514) Gicz


Gicz
addikt

Az összefoglaló és tesztek átnézése után, még mindig igaz, hogy nem érdemes vezeték nélkülit venni? Logitech lightspeed, ami a spec szerint ugyanúgy 1ms polling-os, tényleg érezhető késés azzal is?

MX518-nak keresek utódot, haldoklik a jobb klikk így 8 év után kb.

G403-at néztem, ami formára hasonló,G703 pedig "lighspeed" vezeték nélküli. A késés engem nagyon zavar, de sosem próbáltam ezeket az 1-2 éves Logitech egereket, amiket késés mentesnek hírdetnek. mit gondoltok?

A 106gram az MX 518, ekörül vannak a mai vezeték nélküliek is, ezzel a súllyal nincs bajom, tudom az egér tenyérbevaló, én mégis a "claw" fogással használom.

[ Szerkesztve ]

(#64515) ribizly válasza Gicz (#64514) üzenetére


ribizly
veterán

A wireless g403 (és az utód g703 is) rendkívül alacsony késleltetéssel rendelkezik és elfogadható súllyal (107g körül).
Itt van a vezetékesről a teszt, ezzel szinte teljesen megegyezik a wireless, csak a súlya nagyobb, és ugye az akkumlátor idő lehet még probléma.
Ha nem gond az ára, akkor annyit lehet tudni róla, hogy eléggé szeretik és jókat mondanak róla.

Amit érdemes figyelembe venni, hogy a quality issue-k, amik a vezetékes g403-nál jelen vannak (görgő problémák, oldalsó gomb egyeseknél elfomlott, kemény görgő alatti gomb), azok itt is megtalálhatóak. De a Logitech ezeket általában szó nélkül cseréli. :U

Egyébként meg új (mondjuk akciós amazon-os) vezetékes g403 vagy ebay-es g400 amit érdemes megvenni, ha ragaszkodsz a márkához és a formához. ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64516) Gicz válasza ribizly (#64515) üzenetére


Gicz
addikt

Szuper, kösz, a márka és a forma marad, jól szolgált, szeretem is. Az ára persze para a 703-nak, de ha az is elmegy 5-8 évet, akkor igazából nekem megéri.

[link] ezt a "tesztet" végignéztem, szerintem elég jól elmagyarázza a dolgokat, és ezek alapján a logitech elég jó eredményeket ér el.

A G703 vezeték nélküli létére 107g, az mx518 meg 106, szóval azzal nekem nem lenne gondom. :)

(#64517) Solymi81 válasza Vanir (#64501) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Tegnap voltam a Pixelben megnézni az egereket, hátha találok olyat ami bejön, de nem volt ilyen.
Hiába majdnem ugyanaz a méret, mindegyik szimmetrikus keskenyebb mint a jelenlegi egér (pont egy ujjnyival) és zavar, hogy lelóg róla a kisujjam. Lehet kicsit több időt tudnék az egyes egerekre szánni, akkor esetleg megszoktam volna.
Mindegy, nézelődöm tovább és addig is megpróbálom rászoktatni magam hogy alkarból és ne csuklóból mozgassam az egeret.

(#64518) ribizly válasza Solymi81 (#64517) üzenetére


ribizly
veterán

Mionix Naos 7000?
Arról nem lóg le. ;)
Vagy balkezes egeret keresel? Már nem emlékszem... :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64519) ricshard444 válasza ribizly (#64518) üzenetére


ricshard444
veterán

A Rival 700-ról (a 300 is kb akkora) lelóg a kisujj? Engem is nagyon zavar a G502-nél, hogy folyamatosan súrolom az egérpadot vele.

Vannak dolgok...

(#64520) Solymi81 válasza ribizly (#64518) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Egy bazi nagy szimmetrikust.
Az ergon is lelóg/lelógna, de ott egyrészt az új oldalsó része ill. van oldaltámasz az egéren.
Ezzel szemben a szimmetrikusok többségén nincs és ott az ujjad alsó része lóg le, ami sokkal jobban zavaró.
Ilyen szempontból kivétel a Roccat Nyth, mert annak a kialakítása jó, viszont lézeres.

A réges-régi egerem (A4tech RFSOP35A) mérete ez volt: 12.4 x 6.9 x 3.8 cm, ami azért vicces, mert kisebb mint a mostanié (131 x 77 x 42), de a kialakítása miatt (MWO koppintás) teljesen jó volt fogásilag.
Ami fura, hogy a Zowie-k is hasonló kialakításúak, viszont ott a gombokban van egy lefelé lejtő ív, ami lentebb viszi az ujjaid.

Ahogy néztem az OCN-en, a Nixeus Revellel lehetne próbát tenni vagy a Cougar 500/550-nel.

Szóval jah, van probléma fogásügyileg :D

(#64521) ribizly válasza Solymi81 (#64520) üzenetére


ribizly
veterán

Hardverapro-n pont van egy szép és jó IMO. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64522) Solymi81 válasza ribizly (#64521) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Amint írtam, kellene rá a plusz két gomb, tehát legalább 5 gombos legyen :)
Amúgy már biztos találtam volna megfelelő egeret :D

(#64523) Vanir


Vanir
veterán

Logitech G102 teszt általam, első címlapos írásom:[link]

(#64524) Vanir válasza ricshard444 (#64519) üzenetére


Vanir
veterán

A 700 kisebb valamivel, mint a 300, de a fogasodtol fog fuggeni, hogy lelog-e. Ki kell probalni.

(#64525) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Olvastam a friss G102-es tesztet, bejön az egér, csak az a baj, hogy lehet az én nagy kezemnek túl kicsi lenne.

Néztem a Rival 100-at, de amint látom ez sem sokkal nagyobb. :F

Van olyan egér a max 13K-s ársávban amin vannak oldalsó gombok is és nagy kezűeknek is ajánlott?!

(G400s nagyságra, formára nekem ideális, de valami olcsóbbat keresek az asztali gépem mellé.)

(#64526) estikornel válasza SunMount3r (#64525) üzenetére


estikornel
tag

Coolermaster Storm Alcor <13k

(#64527) stefyY válasza SunMount3r (#64525) üzenetére


stefyY
őstag

Hasonlóban gondolkodtam én is, de nem találtam... :U Legalábbis 13k alatt nem.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#64528) dobragab


dobragab
addikt

Xtrfy M2 első benyomások (még nem dugtam be, nem szedtem szét, fülre és érzetre mondom)

- SS Sensei - Kana forma frankó
- kínai Omronok a főgomb alatt, a jobb gombnak durva holtjátéka van
- görgő alatt kockapana, eglsz kellemes
- görgetés: Kailh
- oldalgomb: TTC
- DPI-gomb: tactile switch, nagyon hátul van
- felső burkolat selymes, gumis
- oldalsó burkolat kb. ugyanez, csak barázdált
- talp: szokásos low quality shit
- kábel: ugyanaz, mint az M3-on
- a hátában tuti valami súly van :W

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#64529) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy a Logitech MX Master oldalsó gombjai szabadon programozhatóak-e? Most G100-at használok, AutoCAD-ben fel vannak programozva vonal és mérés parancsok, ezt szeretném a Masterrel is.
Illetve akinek ilyen van, attól kérdezném, hogy mennyire jó ilyen jellegű használatra?

(#64530) ribizly válasza Bazsee71 (#64529) üzenetére


ribizly
veterán

Az első kérdésre a válasz az, hogy tuti. ;)
A másodikra meg szerintem nincs igazából objektív válasz, mert lehet míg másnak kézre áll valami az addig Neked nem és viszont.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64531) Bazsee71 válasza ribizly (#64530) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nagyon agyalok rajta, most amazonról 12k... :)

(#64532) FirstTripla


FirstTripla
tag

Sziasztok, remélem tudtok segíteni egérválasztásban. Jelenleg egy Hama Urage illuminated egeret használok jó pár éve, viszont azt figyeltem meg hogy a jobb oldalán a fekete rész, tapintásra tapadós, ragadós lett. Az hozzá tartozik ehhez hogy valamennyire izzadós a kezem, viszont most már annyira zavaró h a kisujjamat vagy csak levegőbe oldalra rakom, vagy csak éppen kitámasztom alul a ferde részen az ujjbegyemet. Illetve a hüvelykujjamat mostanában gyakran a az előre vissza gombokon tartom, mivel a kezemnek ott kényelmes valamiért. Ja és az egér bal oldala nem lett tapadós. Ha lehet ezt a fajta puha anyagot elkerülném, inkább legyen a műanyag több benne, esetleg oldalt gumi (ami nem válik tapadóssá) jó lenne.

-Max 9-10K lenne amennyit költenék rá
-Csak új hazai garis egeret szeretnék
-Főleg játékra használom,mint pl.: FPS,battlefield, cod és wot. Néha vágás/photoshopra is (bár ez szinte eddig minden egérrel tudtam), de nem pro szinten. Eddigi hama egerem minden igényemet kielégített.
-Kezem egészen nagy kb 18-19cm-s, és általában a palm fogás, bár én szeretem ha a csuklómon támasztom a kezem, viszont valamennyire az ujjaimat felemelem, miközben a tenyerem nagy része fogja az egeret.
-1200 a "lassabb" és 1800 a hétköznapi használat, windowsban pedig alap egérbeállítás, csuszka középen.
-Ami fontos számomra hogy a dpi váltás lehetőleg könnyen megoldható legyen ne az egér alján lehessen, és az előre vissza gombok is legyenek. Több gomb nem igazán szokott szükséges lenni. Ami még nagy előny lenne ha lenne valamilyen világítása. Szoftveres makrók előnyök de nélküle is megvagyok.

Néhány márkában láttam jónak kinézőt de belsejében nem biztos, hogy jó egeret.
-Spirit of Gamers elite-m20,
-Cougar gaming 250m
-Cougar Deathfire ex-ből az egér nem tudom milyen, mert a billentyű is tetszik belőle, szóval olyan is lehetne akár.
-(Keep Out x4pro)
Esetleg valamelyik Asus bár ezekben a színek nem annyira dominánsak. Ami nagyon megtetszett anyagilag, az a CM masterkeys lite L csomag egere, csak önmagában drága a színes verzió, de a billentyű gombjainak anyaga viszont nem tetszik.

Előre is köszi a tanácsokat :)

(#64533) ribizly válasza Vanir (#64523) üzenetére


ribizly
veterán

:C Tök jó!
Egyébként csak nekem van olyan érzésem, hogy a 3366-ot "butították vissza" 6000DPI-re és adták ki új néven? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64534) Vanir válasza ribizly (#64533) üzenetére


Vanir
veterán

Köszi! Amúgy egyrészt teljesen más cég csinálta a kettőt, másrészt qsxcv szerint érdekesen változik az FPS-e, úgyhogy köze nincs a kettőnek egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#64535) SunMount3r válasza estikornel (#64526) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nézegettem már régebben, de el is felejtettem. Tudja valaki, hogy ez az Alcor 2000dpi-n is pontos marad e még?

Amúgy volt régen a szűkösebb időkben egy M100-asom is, aminek a formája és nagysága hasonlít a G102-re, fura mód ezzel sem volt különösebb gondom fogásilag, pedig vagy 2 évig használtam.

(#64536) TeebyKay válasza FirstTripla (#64532) üzenetére


TeebyKay
őstag

Szia, kisebb méretű egér a Logitech G203, nagyobb a Coolermaster Storm Alcor amik megfelelhetnek neked :)

(#64537) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ROG Sica-t.
Bevallom nem néztem meg milyen kapcsoló van benne. De van egy fél éves ROG Gladiusom, amihez kaptam Omron kapcsolót. Érdemes rá kicserélni? Vagy arra ami a Gladiusban van?

:R

(#64538) TeebyKay válasza Nojbee (#64537) üzenetére


TeebyKay
őstag

Sicaba gyárilag kínai kapcsoló van, ha túl kemény neked a nyomáspontja akkor érdemes lehet a pluszba kapott japán omront belerakni.

(#64539) #16939776


#16939776
törölt tag

Sziasztok!

Szerintetek G500-at (Qck padon, 800-as érzékenységgel használom.) Érdemes lecserélni G502/G403-ra vagy valami másra?

-Ki lett véve belőle némi műanyag a hátuljából, hogy könnyebb legyen.
-Le lett cserélve japán omronra a jobb/bal klikk, és a PCB meg lett támasztva a gombok alatt.
-Valamint a gombok holtjátéka ki lett iktatva, egyszerre egyforma erővel működnek.

így már "nem olyan zavaró", de nehéz az eleje, és egy picit pontosabb tarackingnek örülnék.

Előre is köszönöm!

ui. olcsóbb/kisebb is jöhet ami ekkora érzékenység mellett helytáll.

[ Szerkesztve ]

(#64540) ricshard444 válasza #16939776 (#64539) üzenetére


ricshard444
veterán

Én G500-ról váltottam G502-re. Az 502-s fogása sokkal jobban kézreállt FPS játékokhoz, viszont hosszútávon nem olyan kategóriát képvisel, hogy na én most ráfektetem a kezem pihenni. Viszont pontosabb a szenzor és az oldalsó gombok minősége is sokkal jobb, ahogy a görgő is. Összességében viszont mégsem adta vissza azt a prémium egér érzetet, amit a G500 képviselt nekem, igaz volt egy Sensei-m is a kettő között, ami meg aztán összerakási minőségre verte mindkettőt.

Én pedig kezdhetem elölről az egész keresést, mert a Rival 700 csak 4 játéknál tud rezegni, én meg hülye fejjel azthittem mindenre belőhető. :N

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#64541) ribizly válasza #16939776 (#64539) üzenetére


ribizly
veterán

Én G500-ról váltottam G403-ra.
Életem egyik legjobb döntése volt. Utána nem is értettem hogyan tudtam egyáltalán játszani a G500-al. Szóval vigyázat! :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64542) Vanir válasza #16939776 (#64539) üzenetére


Vanir
veterán

Más a fogása mindkettőnek, de én mindenképp a G403-at választanám a kettő közül.

(#64543) Vanir


Vanir
veterán

A Cougar Minos X3 ajánlott darab is lehetne. A gombjai nagyon jók, a görgő úgyszint, és a szenzorral sincs különösebb probléma, de: 4 ms input lag-ot mért dobragab minden DPI-értéken, amit a legújabb fw sem javított ki. Valszeg 13 ms körüli a click latency, de ezt még talán pontosabban kimérem.
Ja, és nehéz, ha a 94 gramm helyett mondjuk 84 lenne, akkor komolyan elgondolkodnék, hogy ezt használjam, mert a formája egészen kényelmes.

(#64544) mathgery válasza Vanir (#64417) üzenetére


mathgery
aktív tag

Nagyon köszönöm a tippet, azóta cserélve lettek a kapcsolói! :R :R

(#64545) Vanir válasza mathgery (#64544) üzenetére


Vanir
veterán

;)

(#64546) gjohnny


gjohnny
tag

Sziasztok,

Erre valaki illetékes tud válaszolni? [#64512]

Köszi, előre is.
Üdv, gjohnny

(#64547) ribizly válasza gjohnny (#64546) üzenetére


ribizly
veterán

Szerintem a Logitech G203 egy elég biztonságos választás lehet. Az bőven belefér a keretbe és elvileg minden igényedet kielégíti. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64548) Ant@ válasza gjohnny (#64546) üzenetére


Ant@
senior tag

Zowie EC2-A ?

(#64549) #16939776 válasza ricshard444 (#64540) üzenetére


#16939776
törölt tag

& (#64541) ribizly ; (#64542) Vanir.

Köszönöm a tapasztalatokat! Felhajtok egy G403-at :))

[ Szerkesztve ]

(#64550) gjohnny válasza Ant@ (#64548) üzenetére


gjohnny
tag

ribizly [#64547] és Ant@
[#64548]
köszi a válaszokat. A Zowie EC2-A sajnos nem tetszik. A G403-ról sok jót olvastam itt a fórumon. Nem tudom ennek a modelnek az említett hibái mennyire gyakoriak. Még a RAZER DeathAdder Elite-ről is jókat olvastam. Szerintetek a Logitech G203, G403 és RAZER DeathAdder Elite hármasból melyik a legjobb választás?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.