Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64901) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Üdv!
Az összefoglalóban kerestem, de nem találtam, hogy a mouse accelerationt csak a Windows-ban kell kikapcsolni vagy az én esetemben a ROG Armoury-ban is? Ugyanis ott is van egy "kis" gyorsítás, most azt hagyjam, vagy kapcsoljam ki ott is?
OFF-ba teszem, hátha úgy nem horkan fel a fél topic...

[ Szerkesztve ]

(#64902) ribizly válasza IMIIKE1998 (#64901) üzenetére


ribizly
veterán

Ott is kapcsold ki! ;)
A Logitech-nél például külön menüben kell még kotorászni, hogy ezekhez a "rásegítésekhez" (acceleration, angle snapping, ...) hozzáférj. Nem értem amúgy miért erőltetik ezeket ránk a gyártók... :N

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64903) kkp900 válasza ribizly (#64877) üzenetére


kkp900
senior tag

1. Mennyi a keret?20 ezer
2. Használtpiac, és / vagy eBay?Ha lehet csak magyar webshop a garancia miatt
3. Mire használnád az egeret?Normál otthoni használat nem játék a főcélom
4. Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip), mekkora kezed van?jobb kezes vagyok közepes kezem van
5. Milyen érzékenységgel játszol / használod?nem játszok
6. Egyéb igények (pl. plusz gombok, stb.)Lehet vezetékes ,és vezeték nélküli is.Steelseries egérpadon csússzon jól ne kelljen izomból tologatni....(a mostaniak olyanok sajnos)

Tudja az OSX kezelni!!!Ez a legfontosabb.
Logitech MX Master 2S ez a B :R est!Kipróbáltam az MM-ben nagyon kényelmes ,és jó fogású csak rohadt drága

[ Szerkesztve ]

(#64904) TeebyKay válasza ribizly (#64902) üzenetére


TeebyKay
őstag

Azért mert átlag user nem ért a hardver eszközökhöz se a szoftveres kezelésükhöz, viszont elvárja a kényelmet automatikusan. Ugyanaz amiért a Digi automatikusan privát IP-t oszt ki. A buta felhasználó jobban jár vele az okos meg megtalálja hogyan kapcsolja ki.

(#64905) ribizly válasza kkp900 (#64903) üzenetére


ribizly
veterán

Ahogy néztem a Logitech support oldalát, még a G102 is működik rendesen, mert rá driver-e.
De egyébként ilyen alapon bármelyik ajánlott onboard memory-val rendelkező egér (Logitech, Roccat, Mionix, ...) megfelelhet, ami kényelmes.
Mondjuk jó volna, ha valaki olyan is szólana, akinek van konkrét tapasztalata OSX-el. :U

@(#64904) TeebyKay
Nyomorodjanak meg! ;]

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64906) gtamate2 válasza kkp900 (#64903) üzenetére


gtamate2
veterán

Ha ráér hétfőig, akkor megnézem osx-el hogy megy pár egér.

*Sn0w

(#64907) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Hello! Tegnap óta úgy mond nincs egerem. ( trust gxt 158, alján csúszó talpak feljottek, illetve oldalsó gomb beesett.)

Nos.. Milyen egeret ajánlotok? Nem túl drágán, cszni szoktam illetve bf, cod, stb.. Szoval rántani szoktam az egeret.

Asus rog sica?
Rival 100?

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#64908) kemotox válasza Krisz0418 (#64907) üzenetére


kemotox
addikt

Rántani mindenképp friss egeret ajánlanék, mert különben nagyon kiszárad sütéskor.

(#64909) Krisz0418 válasza kemotox (#64908) üzenetére


Krisz0418
őstag

Úgy írom akkor, hogy hirtelen mozgást szoktam végezni az egérrel. (az egér képes legyen követni a gyorsabb mozgást)

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#64910) ribizly válasza Krisz0418 (#64909) üzenetére


ribizly
veterán

A kolléga csak viccelt. ;]
Összefoglalóban lévő kérdéseket válaszold meg egy kommentben. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64911) Krisz0418


Krisz0418
őstag

1. max 15ezer ft a keret
2. használtpiac
3. játékra használnám (főleg fps)
4. palm, claw
5. 800dpi körül, windows sens 6
6. legyen rajta két oldalsó gomb, megfelelő szenzor ami tudja követni a gyors mozgást.

Milyen egeret ajánlotok? :)

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#64912) Vanir válasza Krisz0418 (#64911) üzenetére


Vanir
veterán

Kézméret lemaradt. Használtan pl. Logitech G403 akadhat ennyiért, aprón van is egy asszem. Az palm-ra és claw-ra is jó lehet, kézmérettől függően.

(#64913) ribizly válasza Vanir (#64912) üzenetére


ribizly
veterán

:U
Akad azért még RKPM, Zowie FK1+, Zowie ZA12 is ott most, amik legalább annyira jó vételek. ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64914) Vanir válasza ribizly (#64913) üzenetére


Vanir
veterán

Addig sztem felesleges bővebben ajánlgatni, míg egy közelítő kézméretet nem ír a kolléga. 23 centis tenyérrel nem vicces a KMP. ;]

(#64915) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

A gyártói honlapra érdemes beregisztrálni az egeret? Anélkül érvényes a gari, vagy csak akkor, ha ez megvan? :/

(#64916) ribizly válasza IMIIKE1998 (#64915) üzenetére


ribizly
veterán

Ezt boltja válogatja. Ha a garancialevél azt mondja 24 hónap, akkor szerintem nincs miről beszélni, mert ezzel majd adott esetben szívjanak ők. Ha csak 1 év amit adtak, de amúgy a gyártó 2-t adna akkor mindenképpen tedd meg. Egyébként veszíteni semmit sem fogsz azzal, ha beregisztrálsz. Csak egy újabb szerv, akik adatokat gyűjtenek Rólad... ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64917) IMIIKE1998 válasza ribizly (#64916) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi, hát 2 év, de lehet megcsinalom, miért ne. :)

(#64918) kkp900 válasza gtamate2 (#64906) üzenetére


kkp900
senior tag

Megmondom őszintén,hogy az ebayről rendeltem egy ilyet:

http://www.ebay.com/itm/192253174255?var=492181115801 remélem nem fogok benne csalódni.

Akkor le kell tölteni hozzá egy progit a logitech oldaláról ha jól értelmezem a dolgokat?Hogy be tudjam majd állítani az egeret.A logitech oldalán sajnos nem találom az OSX(MAC)- hez a megfelelő illesztő programot.Ezért ha egy linket dobnátok nekem azt szívesen venném.
Nagy köszönet érte :R

[ Szerkesztve ]

(#64919) kkp900


kkp900
senior tag

Vagyis meg van végre de melyiket kell letöltenem a G102 höz?

Logitech Control Center?EZT vagy

Logitech Gaming Software (Mac) ezt????

(#64920) Vanir válasza kkp900 (#64918) üzenetére


Vanir
veterán

Ha ez legit, akkor ennyiért durván megéri. Logitech Gaming Software kell majd neked.

[ Szerkesztve ]

(#64921) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Nem tudom, hogy volt-e valahol már, de most vettem észre, ennyi adatot kitudtam nyerni vm-el.
Ha jól gondolom, ez a firmware-ben lévő adatok. Valahol biztos szerepelnek ezek az adatok, csak én most vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#64922) FSA válasza Vanir (#64920) üzenetére


FSA
csendes tag

En raprobaltam, igaz nem G102-vel hanem G302-vel 6,1k-ert.
Meglatjuk :D

(#64923) atyca válasza kkp900 (#64918) üzenetére


atyca
senior tag

Bevállalós vagy...Nyolc eladásból 100%-os a kis sárga.
Remélem szerencséd lesz :)

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#64924) ribizly válasza Vanir (#64920) üzenetére


ribizly
veterán

Hogy is van ez? Ha végül nem az jön meg vagy hamis / hibás, akkor az ebay visszafizeti az árát?

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64925) TeebyKay válasza ribizly (#64924) üzenetére


TeebyKay
őstag

Igen, refundolod a terméket, akkor az eladónak van kb két hete reagálni, ha reagál akkor van egy hónapotok beszélgetni, ha azalatt nem egyeztek meg akkor az ebay staff beavatkozását lehet kérni.

(#64926) ribizly válasza TeebyKay (#64925) üzenetére


ribizly
veterán

Ahogy elkezdtem átnézni a leírásokat, mindegyikben van valami hiba.
A G102-nél azt írja "Max. DPI: 5700", a G302-nél "Tracking Method: Laser".
Szóval van itt probléma. Mindenesetre lehet érdemes lenne belevágni egy G102-be csak a poén kedvéért, de inkább megvárom a kollégák rendelésének eredményét. ;]

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64927) FSA válasza atyca (#64923) üzenetére


FSA
csendes tag

6e pénz nem olyan vészes, meg paypalos volt a fizetés is, nem tartok attól hogy elveszne :)

(#64928) 4D4M válasza ribizly (#64825) üzenetére


4D4M
aktív tag

Kicsit aggódom a csúszós megemelhetetlen felület miatt. Lehet, hogy megnézném mielőtt rendelek egyet (Naos 7000). Van valakinek tudomása arról, hogy hol van erre lehetőség? Pixel weboldalán nem leltem a nyomára.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#64929) ribizly válasza 4D4M (#64928) üzenetére


ribizly
veterán

Ők pont nem forgalmazzák már a Mionix-et. :(
MediaMarkt-okban található meg (állítólag a Mammut-ban lévőben ki is van rakva jónéhány egér).

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64930) SP!T válasza Skullwipe (#64921) üzenetére


SP!T
addikt

Kingsis? MI a f*sz! Erről eddig nem is tudtam, hogy létezik. Már csak akkor lenne érdekesebb, ha BenQ verzió lenne, :DDD Vagy az? :U

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#64931) kemotox válasza SP!T (#64930) üzenetére


kemotox
addikt

:C :C
http://www.kingsis.com/mouse_KSDBW.html

Még a nevet is lelopták faszán, gondolom Kingsis Diamondback white-ra utal a neve.

(#64932) Skullwipe válasza SP!T (#64930) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nem benq. Ha jól tudom akkor ez az első fk1, a sárga. Nem tudom honnan szedte, hogy rakta össze ezt a párost, és hogy ez most tényleg a fw-ben van (a nethez hozzáfér, de kétlem hogy ilyen adatokat onnan szedne le). De az biztos, hogy ha így állítom be a vm-en akkor olyan mintha tényleg eredeti rendszer lenne igazi egérrel, még a hangot is lejátssza ilyenkor, az usb felismeréskor, sehogy se tudom kirángatni onnan a kurzort (nem, a gyors gomb látom hogy működik jelzi szépen a vm ablakban, de semmit nem ér), amíg ki kapcsolom a vm gépet. De mindegy is, a lényeg hogy feltűnt, hogy be lehet így állítani én meg addig próbálgattam amíg megkaptam azt az információs ablakot.

(#64933) Vanir válasza ribizly (#64924) üzenetére


Vanir
veterán

Yep, 100% refund.

kemotox: Vagy OEM burkolat, és tőlük vette a Razer anno a dizájnt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#64934) Deer76


Deer76
aktív tag

Zowie EC1-A, SS Rival 300, Mionix Naos 7000, Logitech G403 és Logitech G402 egér akinek régóta van. Mi a hosszú távú tapasztalatotok velük?

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#64935) Vanir válasza Deer76 (#64934) üzenetére


Vanir
veterán

Mit akarsz tudni?

(#64936) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Omg. Soha nem gondoltam volna, hogy ennyit jelent egy jó egér Cs:Go-ban. Olyan jó, hogy pont amennyit húzok, annyit megy. :D

(#64937) Deer76 válasza Vanir (#64935) üzenetére


Deer76
aktív tag

Kopás, esetleg előjött valami apróság, vagy tönkrement-e valami, ilyesmi, magyarul mennyire elégedett az illető.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#64938) Vanir válasza Deer76 (#64937) üzenetére


Vanir
veterán

Picit fényesedhet a műanyag, attól függ mennyit használod, mennyire izzad a kezed, milyen összetételű az izzadtság, meg kezet mosol-e a vasárnapi húslevesből kézzel kitúrt csirkenyak szívogatása után. A gumibevonatok szintén kophatnak, mállhatnak huzamosabb használat után.

(#64939) jaffa 2843 válasza Vanir (#64938) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Uhh, dat csirkenyak I like. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#64940) Deer76 válasza Vanir (#64938) üzenetére


Deer76
aktív tag

Értem, köszönöm. A Sidewindern X5-nél a gombokon nagyon picit látszik fényesedés, az oldalsó gumiszerű anyag nem kopott el, viszont a görgőjének gumija elöregedett és szétmállott (Azt kiszedtem, anélkül volt használva, míg duplaklikkes nem lett). Fentiek közül melyik gumírozott?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#64941) Vanir válasza Deer76 (#64940) üzenetére


Vanir
veterán

A Rival 300 oldala, de az elvileg elég tartós lett, meg a Naos 7000 egész felülete. Amúgy még egyikre sem hallottam panaszt, hogy hamar elkoptak volna.
Ja, és alighanem a G403 oldala is be van vonva, de az szerintem nem gumírozás.

(#64942) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Amúgy észrevettem, ha hátul megnyomom az egeret, kicsit ropog. Ez baj, vagy semmi különös?

(#64943) TeebyKay válasza IMIIKE1998 (#64942) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nálunk meg ha egy szegély követ vágok az ablaküveghez összetörik :(
Valószínűleg csak nem tökéletes az illesztés, normál használatnál semmi gondot nem fog jelenteni :)

(#64944) IMIIKE1998 válasza TeebyKay (#64943) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Akkor megnyugodtam, köszi . :))

(#64945) Skullwipe válasza IMIIKE1998 (#64944) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Egy kis szokással, észre se fogsz venni semmit, azon kívül, hogy hozzá szoksz a jóhoz ;]

(#64946) gtamate2 válasza IMIIKE1998 (#64936) üzenetére


gtamate2
veterán

topik zárható

*Sn0w

(#64947) hemaka válasza kkp900 (#64903) üzenetére


hemaka
nagyúr

Zowie FK2 megy Sierraval az tuti, mert most is arrol irok, szoval gondolom akkor a tobbi testvere is.

(#64948) ribizly


ribizly
veterán

#gondolatébresztő
Változik e az ember egér fogási stílusa vagy ez alapvetően kézméret, egérforma, egérméret kérdése csupán, mert az ember keze majd alkalmazódik? ;]

Elmondom miért kérdem. Hosszú évek óta eleve palm-ra tervezett egeket (Logitech MX500, MX518, G500, G403) használok. Persze ez valahol hazugság, hiszen az én kezem (18x8) is közrejátszik abban, hogy a palm tűnt kényelmesnek.
Node itt a változást kiváltó ok: Logitech G102
Ezt mindenképpen fingertip fogással markolom és sokkal kényelmesebbnek tűnik, mint a magasabb hátú G403. Csak halkan jegyezném meg, hogy a G403-at sem teljesen palm-ban fogom, de ezt is csak véletlenül fedezem fel. :U
Szóval változik e a fogás idővel, vagy ez csupán az egérrel való kapcsolat hatása? :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64949) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!

Ismét fárasztanálak benneteket kicsit. MX510-ről váltanék.
G403, DA elite, ZA11, Kone EMP sem jött be fogásra. Nagyon megszoktam az MX510-et ezek szerint.
Esetleg lenne valami ajánlott, újabb egér mostanában amit ajánlanátok a leváltására?

Az eggyel fentebbi hszt-olvasva, lehet érdemes lenne próbát tennem a G203-al, bár méretre kicsinek tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(#64950) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok!

MacBookhoz szeretnék venni egy bluetooth-os egeret. A gépet alapvetően macOS-szel használom, de alkalomadtán játszok vele, ilyenkor Windows-zal indítom.

Razer Orochi és MX Anywhere 2 között vacilálok. Előbbiről nagyon rossz kritikákat olvasok, illetve problémás a macOS-szel való csatlakozás, ezért a Logitech felé hajlok. Utóbbival egyetlen problámám a middle-click hiánya. Van rá valami megoldás? A görgő alatti kis gombot lehet erre használni?
Bármilyen tapasztalat megosztását megköszönöm a fenti témában.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.