Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64351) Ringman válasza M0RGI (#64350) üzenetére


Ringman
nagyúr

MX518-ra vagy G400-ra érdemes váltani?

nekem volt/van mind2, formára teljesen ugyanolyan (szerintem kb súlyra is), az mx518 kábele vastagabb.
+ kevésbé bazári a kinézete a g400-nak

(#64352) M0RGI válasza Ringman (#64351) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi!
Szenzorban, kapcsolókban mi a különbség?
Ill. G400 miért nem ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#64353) Vanir válasza M0RGI (#64352) üzenetére


Vanir
veterán

Ajánlott, lásd: összefoglaló. Csak éppen sehol nem kapni.

(#64354) izee válasza Tomi_Sci (#64327) üzenetére


izee
senior tag

Nem baj, csak ezt érvként akartam felhozni. Bár a linkelt komment szubjektív.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#64355) M0RGI válasza Vanir (#64353) üzenetére


M0RGI
őstag

Ja látom, bocs. Csak az excelt néztem.
Nem könnyű akkor ez a váltás sem. MX518 lenne használtan, de ha a G400 jobb, de nem kapható, akkor megint meg vagyok lőve...

(#64356) Vanir válasza M0RGI (#64355) üzenetére


Vanir
veterán

Igazából kb. egy szinten vannak, nem mondanám számottevően jobbnak a G400 szenzorát.

(#64357) M0RGI válasza Vanir (#64356) üzenetére


M0RGI
őstag

Kösz Vanir! ;)

(#64358) juliensorel


juliensorel
senior tag

Sziasztok!
10e ft-ig keresek a kovetkezo szempontoknak megfelelo egeret, ha van:
-kizarolag fps jatekokhoz, hobby szinten
- 2db plusz gombot hasznalok: görgő kozepe granatdobas, egy szelso gomb a kozelharchoz (amit mondjuk sokszor inkabb F betuvel helyettesitek reflexbol)
- letisztult fekete design ( ne legyenek rajta villamok, sarkanyok, kisordogok stb., egy kis ledes logo/gorgo vilagitas nem zavar, de lehetoleg fix kek,feher vagy rgb-s legyen az esetben.)
- 3 ujjat hasznalok: huvelyk, mutato, kozepso
- keztartasom palm
-vezetekes legyen
- a görgetés jol "akadozzon" bele a kulonbozo allasokban, szoval legyen eroteljes a visszajelzes gorgetes kozben, ne ugy forogjon mint egy csapagyas kerek.(ezt nem tudom jobban megfogalmazni,de biztos ertitek)
- dpi: inkabb ti mondjaktok meg mi az idealis az adott egerekhez, ugyis jatekon belul allitom az erzekenyseget
-ne legyen pihe konnyu

Nem annyira surgos a dolog, ha csak dragabban van ezeknek megfelelo eger, arrol is szo lehet kesobb, szoval ajanlhattok dragabbat is.
(Jelenleg egy yankee shadow-t hasznalok ami valljuk be, gagyi, magas dpi-n pontatlan es egy helyen szurja a gyurusujjamat a hű de menő design miatt...olcso kamu gamer szarsag.)
Koszi!

(#64359) Vanir válasza juliensorel (#64358) üzenetére


Vanir
veterán

CM Storm Alcor

És a könnyebb mindig jobb, lásd: összefoglaló.

(#64360) mpierre


mpierre
veterán

Na, az axon f60 berendelve. Kiderül, hogy zenél a g700 után. Ha nem jön be eladom, vagy valami. A g700-ban meg kapcsolót cseréltetek.
Nézzek valami tesztféleséget, ami érdekel itt vkit?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#64361) gabro0 válasza M0RGI (#64332) üzenetére


gabro0
őstag

Én is elmondhatom, hogy lehetne egy kicsit púposabb a felém eső része. Lassan egy hónapja Kone Pure Owl Eye-t nyüstölök. Ettől eltekintve egész megszoktam.
Ja és amúgy eleinte pár napig nekem is fájt, nem tudom miért.

Kicsit azért érdekes, hogy egy párszor már duplaklikkelt. Lehet én bénázok, majd jobban figyelem.

[ Szerkesztve ]

(#64362) FeRR95


FeRR95
csendes tag

Sziasztok! Évek óta A4tech user vagyok, és imádtam is eddig bármelyik egeret, amit tőlük vettem. Sajnos a legutóbbi X7 V-track F7-esem bal klikkje elromlott 3-4 év után, duplán kattint egy helyett, ezért vettem helyette a Bloody szériából először egy V7M-eset, de azt azonnal el is adtam, mert annyira könnyen csúszik a metal feet miatt, hogy nem tudom egyhelyben tartani az egeret tőle, plusz nagyon is könnyű volt, ezért lecseréltem egy V3M-re.. ez egy fokkal nehezebb egér, de még mindig nem megy olyan jól az egyhelyben tartás, mert ugyanúgy metal feet-es (ami elvileg előny, de nem értem miben, ha nem lehet egyhelyben tartani?!). A súlyozhatóság is nagyon hiányzik az X7-es után, kérdésem az lenne, hogy milyen egeret ajánlanátok? Design-ra imádom a Bloody szériát, tetszik a piros ledes világítás (persze ha fénylik az egész egér mindenhol a ledtől, az meg már zavaró), de lecserélném szívem szerint valami stabilabbra, ami hasonló árban mozog. Kinek milyen egere van, mit tudnátok ajánlani nekem?

(#64363) juliensorel válasza Vanir (#64359) üzenetére


juliensorel
senior tag

Koszi, tetszik, jonak tunik! :K
(Mar volt cm storm egerem, egy masik fajta, amit billentyuzettel egyutt arultak, az mondjuk nagyon hamar elromlott es csuszott a gorgoje, de az biztos valami gagyibb szeria volt, pontos tipusra nem emlekszem)

(#64364) ribizly válasza FeRR95 (#64362) üzenetére


ribizly
veterán

Kérlek olvasd előbb át az összefoglalót, és utána kérdezz újra.
Jah! És felejtsd el az A4tech-et! Mondjuk örökre... ;)

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64365) Skullwipe válasza ribizly (#64364) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ez szélmalom harc ugye tudod? :U

(#64366) Vanir válasza FeRR95 (#64362) üzenetére


Vanir
veterán

Összefoglaló pls. Felejts minden nevetséges gimmick-et, amit letolt a torkodon a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#64367) juliensorel válasza Vanir (#64359) üzenetére


juliensorel
senior tag

Ezen kivalaszthato egyebkent egy fix szin vagy magatol valtogatja az elore kodolt szineket? (volt olyan egerem)

(#64368) Vanir válasza juliensorel (#64367) üzenetére


Vanir
veterán

Statikus fehér világítása van tudtommal.

(#64369) ribizly válasza Skullwipe (#64365) üzenetére


ribizly
veterán

Jah. :DDD
Főleg, ha szerencsétlen eleve a mobil oldalra érkezett, mert akkor azt sem fogja tudni, hogy miről van szó. :P
De, ha tényleg komolyan gondolja a dolgot, akkor visszakérdez és jól jár. Ha meg nem kérdez vissza, csak elkönyveli, hogy "ezek hülyék", akkor is rendben leszünk. :D
Nem? :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64370) juliensorel válasza Vanir (#64368) üzenetére


juliensorel
senior tag

Kozben csekkoltam a gyarto oldalat, a dpi ertek fuggvenyeben vilagit 4 kulonbozo szinben...feher 800dpi,piros 1600, zold 3200, kek 4000.. marhasag. Na mind1

(#64371) estikornel


estikornel
tag

"Login to your SteelSeries account and save 20% on all mice! Act fast - this member-exclusive offer ends June 30."

Elvileg regisztrációval bármely Steelseries egér 20%-os akcióval kapható Június 30-ig, nem tudom volt-e már.
Rival 300-at tekintve nem tudom, hogy megéri-e mert ugye a fehér 14k körül van újonnan, ott meg 70 eur.

[ Szerkesztve ]

(#64372) #00444928


#00444928
törölt tag

Sziasztok.

Megjött a várva várt Razer DA Elite.
Nagyon nem kényelmes még számomra a fogása, de lehet pár nap használat után hozzászokik a kezem.
Lehet a kezem hozzászokott a trust gxt120 rossz formájához az évek alatt.
Palm fogással jó lenne, de valahogy mindig fingertipre tér át a kezem.
Van még időm kipróbálnom,ha nem jön be nézek valami mást.
Eddig kitudtam próbálni a G203-t az nem jött be és most ezt.
Mit tanácsoltok mit érdemes ezek után rendelnem?

(#64373) FeRR95


FeRR95
csendes tag

Rendben, elolvastam, amit kértetek, de félreértettetek. Nem ragaszkodom az A4tech-hez, sőt! Szeretnék váltani. Tenyeres és ujjbegyes fogást is alkalmazok, (az elsőt játékra, az utóbbit netezésre) szóval ilyen téren mindegy, hogy milyen az egér. Bár jobb szeretem egy kicsit a nagyobb, és nehezebb egereket, ezért nem árt persze, ha súlyozható, az nagyon tetszett az X7-es szériánál. Leginkább játékra és munkára kéne (grafikusként is dolgozom, sokszor számít a pontosság), de nem tudok rá 7-8ezernél többet költeni egyelőre. Design-ra mint mondtam, mindenképp fekete alapszínű kéne, pirossal kombinálva maximum, ha van egy led logo rajta a közepén, ami világít, az még nagyon tetszene, DPI-re is max 2000-ig van szükségem. (1800-on használom jelenleg). Persze nem árt, ha több, de inkább a pontosság a lényeg. Ha tudnátok nekem ilyen egeret ajánlani, kezetcsókolnék! :R

(#64374) e-newsee válasza gabro0 (#64361) üzenetére


e-newsee
addikt

Nézz rá a Strix Claw-ra, kicsit mintha púposabb lenne.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#64375) M0RGI válasza #00444928 (#64372) üzenetére


M0RGI
őstag

Pont így voltam én is az MX510 után. Nem tudtam megszokni. Ment is vissza elállással sajnos.

(#64376) #00444928 válasza M0RGI (#64375) üzenetére


#00444928
törölt tag

Mi lett a jó egér számodra?

(#64377) Vanir válasza FeRR95 (#64373) üzenetére


Vanir
veterán

7-8 rongyig nem nagyon van ilyen, amit ajánlani lehet. Esetleg ebből a doboz nélküli verzió megáll ~6800-ból. Súlyozhatóságot felejtsd el, semmire nem való, csak az ízületeidet terheled vele.
Van egy csomó, az ajánlóban szereplő egér nagyon jó áron a Hardveraprón, nézz körbe ott is.

(#64378) M0RGI válasza #00444928 (#64376) üzenetére


M0RGI
őstag

Egyelőre semmi.
Sem a DA Elite, sem a Rokkat Kone EMP, sem a G403.
Egyelőre feladtam és vettem egy alig használt MX518-at.

(#64379) #00444928 válasza M0RGI (#64378) üzenetére


#00444928
törölt tag

Én most épp a G403 rendelésén gondolkoztam, amiről már többször is szó volt itt. Azzal mi volt a bajod a DA Elitehez képest? Mennyivel jobb vagy rosszabb?

(#64380) Vanir


Vanir
veterán

A G102 szétszedése és parakábelesítése után sokkal könnyebben jár a görgő is, szerintem valahogy hozzáérhetett a gyári kábel, és attól volt nehézkes a járása.
Csodával határos módon viszonylag ép állapotban megmaradtak a gyári Logitech talpak, így használható is a cucc míg megérkezik a teflonpacsker. :)

(#64381) M0RGI válasza #00444928 (#64379) üzenetére


M0RGI
őstag

G403: Vastagabb, tehetetlenebb kábel, a tenyeremhez közelebbi púpja jó volt, de maga az egér túl keskeny. Középső gombot nagyobb erővel kell benyomni.

DA Elite: Gumírozás kisebb lett a Mamba-hoz képest, az én fogásommal félig lelógtak róla az ujjaim mindkét oldalon. Illetve nem illeszkedett a púpja a tennyerembe.

Persze ez csak szubjektív vélemény.

(#64382) gtamate2


gtamate2
veterán

(#64383) Vanir válasza gtamate2 (#64382) üzenetére


Vanir
veterán

Jó lett. :)

(#64384) FeRR95 válasza Vanir (#64377) üzenetére


FeRR95
csendes tag

A DeathAdderen már gondolkoztam korábban is, lehet rászánnék egy kicsivel többet, de mivel nem próbáltam még ezelőtt soha, így nem merek belevágni. Steelseries egérpadon használnám, nem tudom mennyire siklik a DA? Nekem az a legfontosabb, hogy egyhelyben maradjon az egér, és ne csúszkáljon ideoda, ha nem fektetem rá az egész tenyerem.

(#64385) Skullwipe válasza Vanir (#64383) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nem tudok semmit és nem követelőzés akar lenni, de ha szabad kérdezni, lesznek még ilyen random egerekről bőségesen tesztek vagy ez már ki is fújt? Nem tetszett nekik, hogy le lett ""húzva"" amit adtak? Jó lenne ha nem lenne vége, akkor lenne értelme annak amit nem olyan rég beszéltetek, hogy a topickal mi legyen. Lenne mivel feltölteni az üres részeket, és talán több embert bevonzani. Gondolom ez lenne a cél egy kevésbé érdeklődő kört is kicsit fej tágítani. Talán lehetne valami ""lájtosabb"" ÖF is, tágabb, lazább megközelítésben, direkt nem túl ""bonyolítva"".

[ Szerkesztve ]

(#64386) Vanir válasza FeRR95 (#64384) üzenetére


Vanir
veterán

Hát, a gyári talpai nem olyan jók, de ha még lassabb csúszást akarsz, akkor a Tiger Gaming-nek van valami Carbon talpa ami elvileg rettentő szarul siklik. Mondjuk általában a minél jobban sikló talpakat preferálják az emberek, érdekes igényeid vannak. :DDD Szerintem ennyiért megérhet egy próbát, aztán max. ha nem tetszik akkor eladod aprón annyiért, amennyiért vetted.

Skullwipe: Az összefoglalóról pont a múltkor beszéltünk, olvass kicsit vissza. Lesz egy csomó teszt, most is lett kiadva néhány a csgo.hu-n, illetve a Logout-os G102 tesztem már csak korrektúrázásra vár. Meg úgy alapból nem igazán értem a hsz-ed lényegét, hogy mire gondolsz konkrétan. Úgy különösebben semmit nem húztunk le, és Sn0w kapja folyamat az új cuccokat egy csomó gyártótól, szóval nincs semmi vész. :)

[ Szerkesztve ]

(#64387) gtamate2 válasza Vanir (#64383) üzenetére


gtamate2
veterán

:R

(#64384) FeRR95: Én teszteltem már jó pár egeret, de nekem még mindig a DA az igazi. Egyedüli negatívuma az az, hogy a programnak mindig kell futnia a gépen, amin használod, ezen kívül semmi gondja. Az elite pedig már átvette a 2013 ill. chroma helyét árban és még a szenzora is 3310, bár nem mintha az s3989-el probléma lenne.

*Sn0w

(#64388) kemotox válasza Vanir (#64386) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem a nem annyira ismert egerekre gondolt. Szép és jó az ötszázadik zowie meg logi teszt, de úgy is tudjuk mind, hogy mi lesz a végső értékelés :D

(#64389) Vanir válasza kemotox (#64388) üzenetére


Vanir
veterán

Nem igazán mondhatok egyelőre belső infókat, de lesz teszt bőven, viszonylag kisebb gyártóktól is. :)

[ Szerkesztve ]

(#64390) M0RGI válasza Vanir (#64386) üzenetére


M0RGI
őstag

Konkrétan engem is zavar a FeRR95 által felvázolt túl jól csúszás.
Pl. ha a középső gombhoz nagyobb erő kell (pl G403), nekem is elmászott az egér. Kva idegesítő, de biztos velünk van a baj. :)

[ Szerkesztve ]

(#64391) Vanir válasza M0RGI (#64390) üzenetére


Vanir
veterán

Elengeded az egész egeret miközben megnyomod a gombot, vagy wat? :DDD

(#64392) M0RGI válasza Vanir (#64391) üzenetére


M0RGI
őstag

:) Nem. Fogom közben, csak valahogy gyengébben, mint ahogy a középső gombot nyomom.
Ne zavarj össze. :)

[ Szerkesztve ]

(#64393) koxx válasza M0RGI (#64390) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jaffa teflontalpakkal szerelt razer da egeremet ha kicsit meglöktem az egérpadon akkor átcsúszott a másik sarokba :DDD

(#64394) Vanir válasza M0RGI (#64392) üzenetére


Vanir
veterán

Ez hol volt összezavarás, ember? :D

(#64395) ribizly válasza M0RGI (#64390) üzenetére


ribizly
veterán

Nem. Nálam is előfordult, de beállítottam az egyik oldalsó gombra is a middle click-et és azóta Hawaii. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#64396) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos kezdi megadni magát a Logitech G500 egerem. (először a vezeték lett hibás, azt kicseréltem, de most elkezdett rakoncátlankodni a bal gomb)
Tudnátok ajánlani valamit helyette?
Claw grip-be fogom az egeret, súlyozás nekem nem nagyon kell.
A logitech folyamatos görgőjét nagyon megszoktam.
A keret 15-20 ezer között mozog.
Főleg COD sorozattal játszom.

Előre is köszönöm!
:R

(#64397) Vanir válasza mathgery (#64396) üzenetére


Vanir
veterán

G502

(#64398) M0RGI válasza ribizly (#64395) üzenetére


M0RGI
őstag

Igen, igen ezt javasoltátok már. De sajnos nem tudtam megszokni.

(#64399) #25157120


#25157120
törölt tag

CAD rajzoláshoz szeretnék olyan egeret, ami kb. ajánlottabb, és olcsóbb.
A mostani miatt már nagyon fáj a kezem, mert erőből kell kattintani...
Van valami közönségsláger e téren?

(#64400) Skullwipe válasza #25157120 (#64399) üzenetére


Skullwipe
senior tag

g102 ebay 5k-8k.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.