Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

megengedett sebesség határ mehetne feljebb :DDD

(#24652) Tökmindegy válasza Varoz (#24649) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Értem.Ha te az élet más területén mondjuk nem vagy sikeres ,akármiért akkor hogy esne ha emígyen vélekednének rólad? El kell fogadni ,van aki totojázik ,van aki 10x körülnéz mert nem biztos magában ,nem tudja olyan gyorsan felmérni a körülötte lévő helyzetet .
De adott a dolog ,legyél képviselő és hozass törvényt erre:)Még szerencse ,hogy a te véleményed amúgy nem mérvadó:) és a népek közlekednek ahogy tudnak:)Az hogy téged zavar az az egyéni szocproblémád:XD

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#24653) hdman válasza bitpork (#24646) üzenetére


hdman
őstag

Erről Laudát kellene megkérdezni, Ő az élő kresz könyv :P :)

Sopron city :)

(#24654) -v- válasza Tökmindegy (#24652) üzenetére


-v-
addikt

"van aki 10x körülnéz mert nem biztos magában ,nem tudja olyan gyorsan felmérni a körülötte lévő helyzetet"

Igen, és sajnos ez gond. Aki nem tudja felmérni a helyzetet, vagy 10x kell elgondolkoznia valamin, az sajnos balesetveszélyes helyzetet teremt. Ha már ott is egy órát kell gondolkoznia, ami megszokott, rutinművelet/helyzet, akkor mi van, ha bármi váratlan történik :S

(#24655) Varoz válasza Tökmindegy (#24652) üzenetére


Varoz
őstag

"Ha te az élet más területén mondjuk nem vagy sikeres ,akármiért akkor hogy esne ha emígyen vélekednének rólad?"
Akkor azt a tevékenységet vagy megtanulom, ha nem megy akkor képzeld, nem csinálom, ennyi. De még ennyi sincs az emberekben.

"van aki 10x körülnéz mert nem biztos magában ,nem tudja olyan gyorsan felmérni a körülötte lévő helyzetet"
10x? Ne röhögtess, annak a helyszínen kell ketté törni a jogsiját. Ha helyzet van, nincs lehetőséged 10x átgondolni, akkor te halott vagy és mindenki körülötted. Egyszerűen az autó vezetés nem erről szól. Nincs igazad, bármennyire is védenéd őket. Ez nem az a szakma ahol lehet ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24656) -v- válasza Varoz (#24655) üzenetére


-v-
addikt

Pontosan. Nem kötelező autóba ülni. Ha pedig valaki mégis autóba ül, akkor van egy elvárható minimális szint, amit mindenkinek hoznia kellene a közlekedés biztonsága érdekében. Aki ezt nem tudja teljesíteni, az ne üljön autóba...
Épp pár napja húzták rám megint pályán, de ez amúgy rendszeres.. nem ám indexel, körülnéz, akkor vált sávot.. fogja elkezdi áthúzni, esetleg talán indexel is meg körülnéz amikor már félig nekem jött, de általában rajtam vagy a szerencsén múlnak ezek, mert látszik annyira fingja sincs hol van vagy mit csinál...

(#24657) Tökmindegy válasza -v- (#24654) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Mi lenne. Vagy sikerül megoldania ,vagy nem. Én nem értem mit kell ezen rugózni.
Ezért kell figyelmesen közlekedni,hogy ha történik valami a másik hibáját is ki tudjuk küszöbölni, a kresz szabályok sem hobbiból vannak. Tudom itt menő a szövegelés ,anyázás az utakon,de hál istennek egyre többször találkozni megértő udvarias autósokkal.
Pár hónapja egy fiatal kölyök üvöltött nyálát fröcskölve édesanyám "munkájára" célozván az ablakon be ahogy elhúzott mellettem mert elengedtem egy hölgyet ,bár nekem volt elsőbbségem de 100 méterre a lámpa úgyis piros volt. Utána hatoltam,kapott olyan sallert,szólni nem mert . Nekem meg ezekből van elegem:))

Varoz

"Egyszerűen az autó vezetés nem erről szól."

De erről szól ,nem kell ezt a tevékenységet felmagasztalni,mintha doktorátus kéne hozzá.
Ez egy demokratikus tevékenység,mindenki műveli ,hacsak nem vak teljesen a 2 osztályt végzett cigánygyerek ,az egyetemi docens a csóró, a gazdag ,nő ,férfi. Úgy csináltok,mintha erre születni kéne bakker. Mindenki autót vezet ki így ki úgy,ezt el kell fogadni.
Elvinnélek Görögbe vezetni lehet letennéd a kocsit egy életre,ott akkora mazsola lennél,hogy csak na ,akármit gondolsz is magadról.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#24658) -v- válasza Tökmindegy (#24657) üzenetére


-v-
addikt

Ez most egy másik dolog amiről beszélsz, ezzel teljesen egyetértek.

(#24659) DeFranco válasza Varoz (#24655) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért ez nem teljesen így van. A közutak célja nem az, hogy vezetési élményt nyújtsanak, vagy hogy teret engedjenek a legjobbaknak tökéletesre csiszolni a technikát. Nem.

A közút arra való, hogy mindenki ismétlem: mindenki eljuthasson gépjárművel A-ból B-be. Ha öreg, akkor is, ha bizonytalan, de egy biztonságos minimum szintet megüt akkor is, ha tehetségtelen, akkor is.

Ez egy ilyen sport, közösségi érdek, éppen ezért a legszűkebb keresztmetszet szabályoz. Ezért van a városi 50, ezért a közúti 90, hiába tudja az Insignia, de akár a Yaris is ennek a másfélszeresét biztonságosan az adott helyzetben, mert a Lada is játszik, meg a papucssuzuki.

Nekik is jár ugyanis. Értük is van. És ezt el kell viselni. Ez egy ilyen műfaj. A minimumot viszont a KRESZ határozza meg. Aki azt teljesíti, annak szabad a pálya.

[ Szerkesztve ]

(#24660) Varoz válasza Tökmindegy (#24657) üzenetére


Varoz
őstag

Te megint nem érted és teljesen más dologról beszélsz. Hagyjuk szerintem. Mert elbeszélsz mellettünk.


DeFranco

Te sem érted. Nem a gyorshajtás most a lényeg. Ha nem a tötymörgők, mert ha hiszed ha nem veszély források, legalább annyira mint a racsingos fiatal surmók.
Aki 10-edjére se képes eldönteni mi van, az szerinted mit csinál ha helyzet van? Balesetet.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24661) -v- válasza DeFranco (#24659) üzenetére


-v-
addikt

"de egy biztonságos minimum szintet megüt akkor is"

Akkor azt hiszem, köztünk csak ebben van vélemény különbség, szerintem sokan nem ütik meg ezt a minimum szintet.

(#24662) DeFranco válasza Varoz (#24660) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én értem, hogy mit mondasz, de erre az a megoldás, hogy odafigyelsz, és defenzív vagy, nem az, hogy felzavarod őket a buszra.

@[rvilike]: tetszik szivesnek lenni rendőrnek elmenni, vagy népszavazást kezdeményezni az ötévenkénti gépjárművezetési alkalmassági vizsga bevezetéséről.

[ Szerkesztve ]

(#24663) Varoz válasza DeFranco (#24662) üzenetére


Varoz
őstag

Nyugi, olyan helyzetben nem fogom rá tolni. Mindig oda figyelek, balesetet nem okozok. Annyit nem ér.
Ellenben ha lehet akkor bizony megtolom a seggét. ;]

Nem az 5 évenkénti vizsga a lényeg. Amikor eleve semmi köze a vezetéshez. :U
és akkor eltörlik a rutin vizsgát, amikor amúgy se tud vezetni.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24664) -v- válasza DeFranco (#24662) üzenetére


-v-
addikt

Igen, az egy jó ötlet lenne, én támogatnám tökre...

(#24665) Laraxior válasza MunezXBK (#24647) üzenetére


Laraxior
titán

Mondott elképzeléseket a srác, de sajnos minden csak akkor derül ki ha lekapják és szétszedik, annak az ára 50k. Asszem ezt be is vállalom még idén, aztán kiderül mennyi lesz a vége akkor.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24666) DeFranco válasza Varoz (#24663) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Figyelj... valahogy közlekedni kell... a fő érdek ez. A hatékonyság és a fittipaldi leszármazottak közérzete kevesebb mint másodlagos. És hiába tök, (mert tudom hogy tök, látom én is, nem vezetek rosszul, kifejezetten jól vezetek, nem magam védem, de) a te dolgod defenzívnek lenni és elősegíteni, hogy valahogy elevickéljen a szerencsétlen. Pont azért, mert te vagy az ügyesebb. Aztán egy alkalmas pillanatban magad mögött hagyod.

Élni és élni hagyni.

(#24667) hdman válasza DeFranco (#24666) üzenetére


hdman
őstag

Igen, csak k fárasztó egész nap azt figyelni +ban a téged erő ingerek mellett, hogy a veréb ne törjön össze...

Amugy +1.

Sopron city :)

(#24668) Varoz válasza DeFranco (#24666) üzenetére


Varoz
őstag

Már pár balesetet elkerültem így. Szóval nyugi, meg van a defenzív viselkedés. Csak leírtam a panaszomat. :)
Egy az, hogy rutinból jön az, hogy így vezessek a mások figyelése. Kettő, így is tanultam. Meg sajnos az ilyen bénák miatt kényszer is.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24669) dabadab válasza Laraxior (#24641) üzenetére


dabadab
titán

"Lassan már sofőr se kell"

Es evvel mi a baj?

DRM is theft

(#24670) Tökmindegy válasza DeFranco (#24666) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

:R Hála az égnek ,hogy ilyen emberek is vannak:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#24671) DeFranco válasza Varoz (#24668) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, hát panaszkodni azt lehet :DDD Most épp indulok haza, ráérek, majd útközben sajnállak. ;]

@hdman: tudom, szívás. Ez van. Veszélyes üzem.

(#24672) Varoz válasza DeFranco (#24671) üzenetére


Varoz
őstag

Most épp indulok haza, ráérek, majd útközben sajnállak. ;]
Remélem is. Majd nézz Fehérvár felé és imádkozz hozzám. ;]
Az ima szőnyeg hiányát most elnézem neked. ;)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24673) #25954560 válasza neduddki (#24632) üzenetére


#25954560
törölt tag

mar vartalak :)

Tokmindegy:
targa. 4 eve, kecskemetrol.

MMA87:
nem.

(#24674) latyak17 válasza Varoz (#24639) üzenetére


latyak17
tag

Ennél a "70" es kategóriánál csak az a szebb mikor 100 nál kikanyarodik elég és óvatosan, vigyázva a fogyasztásra gyorsít és ha villogsz meg dudálsz, nyilván te vagy a pöcs, mikor ő vétett a szabályok és a normák ellen..:D

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#24675) Tökmindegy válasza latyak17 (#24674) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Na a sokéves tapasztalat megint megnyilvánult:))))
Azért arra is kíváncsi lennék neked hányszor csuklott mamád már ,amikor autót vezetsz:))
Bár lehet te sose hibázol ,mert tudjuk vannak ilyenek.Ők a hibátlanok a tökéletesek. :W

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#24676) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Meghalt szegény rendőr, a söfőrt 4 golyó eltalálta Amúgy németek voltak.

[ Szerkesztve ]

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#24677) latyak17 válasza Tökmindegy (#24675) üzenetére


latyak17
tag

Kezdjük előröl... 1. azt hogy én mennyit vezettem ne menjünk bele, igaz, hogy 19 éves vagyok de azt hiszem elmondhatom magamról, hogy nevelőapám mellet igen-igen sokat ültem, hol kamionba, hol kisteherautóba, hol kisbuszba, hol személyautó, és hol mögötte motoron.. érdekes olyan még sose volt, hogy mikor az 5 tonnás lkw-val mentünk, hogy bárki bárhol azért dudált vna mert kifordultunk elé és utána szartunk bele, hogy a másik kénytelen 100-ról lefékezni 60-ra csak azért mert nem voltunk képesek odalépni.. elmondom neked a 500 lovas volvo nyerges jobban gyorsul soloba mint azt bárki gondolná, kár, hogy csak 90 ig, de lazán meg lehet oldani az 5 tonnájával is azt, hogy ne okozzak másnak kellemetlenséget.. ellenben aki kifordul elém és nem megy azt le fogom dudálni, mert nem csak én közlekedem, más is van rajtam kívül, és eddig igen kevés esetben volt az (2) hogy utólag végiggondolna nem teljesen jól viselkedtem... egy biztos, ha már lusta vagyok megállni és kifordulok valaki elé, akkor legalább beletaposok a gázba, hogy a szerencsétlennek ne vesszen el az összes energiája.. és ha valakinek nem tetszik.. hát különösebben nem érint meg :)

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#24678) dJ Peer válasza latyak17 (#24677) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Csak kár, hogy általában 40 tonnával mennek. :(((

[ Szerkesztve ]

(#24679) Tökmindegy válasza latyak17 (#24677) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Jó ne menjünk:))
Én pusztán a te és hasonszőrűek hibátlanságára mutattam rá,gondolván,hogy te sose csináltál azon a max 1 évben amit eltölthettél a közúti közlekedésben volán mögött hülyeséget. És persze sose fogsz mert egy profi vagy:) Így jó?
Én meg ettől a korosztályodra jellemző önelégült kivagyiságtól hagyom el a hajam,de mint tudjuk jön még kutyára úthenger és mindenki megtanulja az idők folyamán mi is a valóság.Még te is!

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#24680) latyak17 válasza dJ Peer (#24678) üzenetére


latyak17
tag

elsősorban nem is a kamionokról beszéltem, hanem a személyautósokról, hidd el a kamionos se most kezdte a szakmát, beszéltem jó néhánnyal, jó sok mindenről és egyik se akkora gyík, hogy ilyet csinálna..:) és a 40 tonnás teherautó nem olyan sűrű főúton se..

Tökmindegy: ha már hagyjuk a dolgokat akkor tényleg hagyjuk és ui se kell köszi!

[ Szerkesztve ]

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#24681) Kornel válasza dJ Peer (#24678) üzenetére


Kornel
veterán

Egy normál kamionra max. 20 tonnát rakhatsz fel, hallottál már olyanról, hogy KPM?

(#24682) latyak17 válasza Kornel (#24681) üzenetére


latyak17
tag

amúgy a normál a 15 körüli, hisz ígyis alig mennek fel egyik másikkal a dombon, hát még a 40 tonnával, maxha hozzák a combinokból a következő pakkot:DD

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#24683) hdman válasza Tökmindegy (#24676) üzenetére


hdman
őstag

Remélem mielőtt bevitték a korházba, kicsit megrendezték a fogait a rohadt állatjának...

Ez azért már tényleg durva, mégis mit gondolt, mindent megtehet?! Minden mocskos külföldinek itt kell balhézni?

Sopron city :)

(#24684) 8th válasza hdman (#24683) üzenetére


8th
addikt

Románok ... :W

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#24685) -v- válasza Tökmindegy (#24679) üzenetére


-v-
addikt

Na mi a valosag, meselj :)
Szerintem semmi kivagyisag nem volt itt, sajnos ez a kifordulos issue is letezik, es en is agyfaszt kapok tole. Egyebkent senki se mondta, hogy barki is hibatlan lenne, vagy annak tartana magat, de szerintem kulonbseget kell tenni hibazas, es vezetni nem tudas/vezetesre alkalmatlansag kozott. Meg persze olyan is van, hogy egyik se, csak meg nem szolt neki senki, hogy ezt nem igy. En mar reg nem a frissjogsis korosztaly vagyok, ennek ellenere megis tartom, hogy amik fel lettek sorolva letezo, idegesito, es sokszor balesetveszelyes dolgok. Amelle is csatlakoznek, hogy deffenziven kell vezetni, es vigyazni egymasra. De szerintem itt most kicsit sok lett a kiforgatott mondat, meg az egymas mellett elbeszeles, lehet pontot kene rakni a tema vegere :)

(#24686) Tökmindegy válasza -v- (#24685) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

amen

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#24687) Kornel válasza -v- (#24685) üzenetére


Kornel
veterán

A lényeg, hogy közúton mindenkinek a sebességhatárokat betartva, emellett másokat nem feltartva kellene közlekednie. Pl. országúton 80-100-ig bezáróan szerintem nem lenne gond, aki akarna, tudna haladni, és senki nem tartana fel senkit. A gyorshajtás mellett az indokolatlan feltartást is büntetném. Nem szorosan ide tartozik, de sokszor találkoztam már olyannal is, aki egyenes úton nyomja neki, 90 helyett megy 120-at, lenyom stb., amikor pedig hegyi-kanyargós úthoz érünk, akkor ott totyorog előttem 50-el, pedig simán lehetne menni 70-80 között... biztos nagyon tud vezetni az ilyen, de azért egyenesben muszáj volt neki nyomni, hogy megmutassa, hogy ő valaki. :W

(#24688) Szplöttyy válasza Kornel (#24687) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Ez olyan dolog, volt egy haverom, mindig ezzel cikiztük. 1x1sáv főút, lakott területen kívül, éjjel. Ülünk az autóba, ő vezet. 90km/h. Nem jön szembe senki, refi fel, és kúszik a mutató 110-120, néhol 130km/h-ig is. Amint szembejövőt észlel, refi le, és elengedi a gázt, 90ig. És ezt játszottuk. Azóta mindig megkapja, hogy "mivan, a refire van kötve a gáz te szerencsétlen :DDD "

Smoke & Torque

(#24689) Kornel válasza Szplöttyy (#24688) üzenetére


Kornel
veterán

Te egy egyedi eset vagy amúgy is, de ezt már megbeszéltük.
De mentem már nappal, országúton 180-al, igaz akkor toledom volt, nem suzukim :)
De erre ma már nem vagyok büszke, ellenben veled :P

[ Szerkesztve ]

(#24690) dJ Peer válasza Kornel (#24681) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

És a szerelvény mennyit nyom?

Költői kérdés volt.

(#24691) Szplöttyy válasza Kornel (#24689) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Most nem is rólam volt szó :DDD Én sem vagyok rá büszke, maximum arra, hogy 180nál nem repült el a szarom.

Smoke & Torque

(#24692) Varoz válasza latyak17 (#24674) üzenetére


Varoz
őstag

Jajj, ne is mondd. Olyan gyönyörű amikor kihajt eléd és megtorpan, hogy jajj mi lesz. Az ilyen kötelet érdemel. :U
Főút, nagyon alárendelt útról kijön elém. Há normális az ilyen?

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24693) MunezXBK válasza Varoz (#24692) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Csak akkor, ha Punto-s. ;]

(#24694) #10726912


#10726912
törölt tag

Az engem nem idegesít, ha 90 helyett 70-80-al megy valaki, megyek annyival, majd kielőzöm, kevés az-az útszakasz és napszak, ahol erre ne nyílna lehetőség 5 percen belül.
Az se bosszant, ha valaki "tötymörög: inkább várok, lehet, hogy azért nem megy, mert nem tudja, merre van arcal előre (merre akar menni). Sokszor kényszerül az ember idegesen, fáradtan, betegen a volán mögé, ilyen mindig lesz, elvagyok velük, inkább elviccelődök rajtuk, ha többen ülünk a kocsiban.
Ami idegesítő: a pofátlan, oda nem figyelős stílus, a megy ez nekem, Shumi az uncsi tesóm (gáz-fék-gáz stílusú, ide oda besurranok, mert előrébb leszek 2 méterrel), a tapadós: jön a seggedben, világít, villog az autópályán, mert csak 120-al megyek és menjek ki a kamionok közé, mert ő haladna 130, 140 vagy akármennyivel, a másik bosszantó pályán, mikor kivág eléd és szinte satuzni kell, mert 15 másodpercig lassabban kéne mennie, ha maradna a külsőben, a másik tapadós, aki záró vonalos szakaszon egy-két méterre van tőled, mert nem tolod a 70-es táblánál 100-al vagy 90-helyett nem mész 120-al..
Utálom a dudálós, nyomulós villogós vezetőket (akkor se tegye, ha a másik hibázott véletlenül, vagy bambább az átlagnál), kreszt be nem tartó vezetőket. Az autópályán meg a tolakodó és ritmus nélkülieket. Ezeket tolnám fel a buszra, vagy járjon bicajjal (télen esetleg simsont a seggük alá)
Pont az a legnagyobb baj, hogy rengetegen tele lesznek vezetési tudással, erőket akarnak fitogtatni és nagyon-nagyon öntudatosak lesznek (villogás-dudálás-ökölrázás-tapadás).
Pedig örülnie kéne mindenkinek, hogy A-ból B-be el tud jutni aránylag komfortosan és gyorsan. Ha a busz a házam elől indulna és akkor, mikor ÉN indulni akarok, nem tartanék napi használatú kocsit (helyette lenne egy benzines sokliteres gépállat, ami csak a vezetés élményéért van, azzal másokat nem zavarva mennék, mikor a forgalom engedi, de akkor nagyon... :B ).

(#24695) Varoz válasza MunezXBK (#24693) üzenetére


Varoz
őstag

De remélem traktorral leszek ha kihajt elém. ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24696) hdman válasza #10726912 (#24694) üzenetére


hdman
őstag

Az a baj, hogy ha van 1 ember, aki 70nel megy 90 helyett, az percek alatt kialakit egy hosszu kocsisort, soha a büdös életben nem tudod megelőzni. Aztán jön az, hogy mindenki elkezd idegeskedni, mindenki menne, sietne, és ilyenkor jönnek a felelőtlen előzések... ergo nagyon balesetveszélyes.

Sokan a saját autójuk teljesitményével sincsenek tisztában...

De a top egy busz-teherautó-kalapos bácsika egymás után :)

Sopron city :)

(#24697) latyak17 válasza Varoz (#24692) üzenetére


latyak17
tag

Akkor van egy rossz hírem [rvilike] te és én egy eltorzult világban élünk ahol sokat csuklik a mamánk, de ami jó benne, hogy tökéletesek vagyunk sose hibázunk.... ez az érzés felemelő.. legalábbis mások így gondolkodnak rólunk, akik nem hagyják magukat a mazsolákkal szemben.. ;] ;]

Másik személyes kedvenc Fertőszentmiklós előtt van egy útszakasz ami kanyargós meg már az út sem a legjobb de végülis magyar viszonylatba jó... kinnt a tábla 70, alatta esős zivataros időben betartandó,ami tény az út miatt.... fényes napsütés nyár 27-30 fok Thália (a kedvenc autóm irónia) 65-el... előzni 2-3 helyen lehet index kinnt meglátja és belelép a gázba -.-" szomorodddjáááámeg :D

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#24698) Varoz válasza hdman (#24696) üzenetére


Varoz
őstag

Na, te érted miről beszélek. :)


latyak17

Jártam így. Nyíl egyenes szakasz. Előttem mennek, a baromja meglátja a 70-es táblát az esős kiegészítővel. Befékez 70-re...augusztus közepén 50 fokban... :W :W
Na annak a seggéből úgy jöttem ki, hogy szerintem a mai napig anyáz. ;]

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#24699) bitpork válasza latyak17 (#24697) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyan már ez mindenhol van.
De a legjobb az a női vezető aki 40 km-n keresztül minden kettő foknál nagyobb kormány elmozdulást erős fékezéssel kezel, majd nem enged előzni, eközben telefonál és gyereket igazgat, majd bal lindexxel leállítja a forgalmat percekre mert a látótávon mozog egy homokszem, és végül rájön hogy nem is akar lekanyarodni :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#24700) latyak17 válasza bitpork (#24699) üzenetére


latyak17
tag

Meg ugye a bicikliket is 4-6 mes kerülővel kell ám kerülni mert mer mer az úgy jó..:)

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.