Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158501) Magnum_ válasza focvis (#158500) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez szivo, nem? Csipsz nem sokat er.
Nagyon szep auto, belul is az lenen, de az odaragsztott kijelzo nagyon elkurja.

I humbly and respectfully decline™

(#158502) focvis válasza Magnum_ (#158501) üzenetére


focvis
veterán

Turbó, ezt a motort teszik a C180-ba (200-ba is?) több lóval.

Ez se lehet rossz: C220 T CDI

[ Szerkesztve ]

(#158503) rbalint88 válasza TheProb (#158497) üzenetére


rbalint88
addikt

(#158504) bitpork válasza focvis (#158500) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha nem lenne odafoschva a tablet elég jó lenne.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#158505) TheProb válasza rbalint88 (#158503) üzenetére


TheProb
veterán

Ez tökre kreatív, vicces, meg minden. Csak annyi a bibi, hogy semmit se lettem ám vele előrébb. Alkatrész árakat én is megtudom nézni kovácsautón. Csak a, nemtom mit szokás ilyenkor cserélni. b, átlagos munkadíjakról ugye még inkább nem lesz lövésem sem... :U

Más: Ennél vajon mi lehet a beugrató, hogy ilyen "olcsó"?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158506) Integrale válasza TheProb (#158505) üzenetére


Integrale
veterán

Passz, viszont ÉN valószínűleg az ilyen olcsóbbakra mennék, típushibák ismertek, azokon kívül nagy költekezést nem igényel, nem egy ördöglakat maga az autó, a különbözetből pedig rendbe lehet vágni azt, ami megkotlik (váltó, bőrözés, léptetőmotor stb).

"Bad reklám is reklám too"

(#158507) Integrale válasza focvis (#158502) üzenetére


Integrale
veterán

Ebben csak az 1.6 CDi a Renault, vagy a benzines is? :F

"Bad reklám is reklám too"

(#158508) molnarpeter válasza focvis (#158492) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor szerintetek sincs nagyon ilyesmi, ami nem rohadt még el :DDD

Ismerős keres autót, de mindössze egy szakasz nagyon rossz műút miatt bekattant a magas autó. Nekünk van a háznál Wartburg, igazán sárban van haszna (ha szárazak a földutak, ésszel elmenne még a Jumper is, nem hogy a Golf, max a hasa alatt van a vízmosás).

(#158509) rbalint88 válasza TheProb (#158505) üzenetére


rbalint88
addikt

pont ugyanannyit tudok én is, mint te. meg tudom nézni az alkatrészárakat. autónként eltérő, hogy mekkora munka cserélni és mik a járulékos dolgok. meg ugye az se mindegy, hogy a garázsoron hobbizó jóska bácsihoz viszed vagy a márkaszervizbe. valószínűleg ha eljutsz vele átvizsgálásra és jelzed a hibát, akkor a szerelő tud mondani egy közelítő összeget a cserére.

ja ezt az ezüstöt vsz el akarja adni gyorsan, azért ennyi. korrektnek tűnik és a panoráma tető amúgy is jó cucc. hívd fel, mik a hibái, ha nincs sok plusz a bordóhoz képest, akkor rá kell menni. tippre a vasárnapot már nem éli meg a hahun :)

[ Szerkesztve ]

(#158510) focvis válasza Integrale (#158507) üzenetére


focvis
veterán

Passz.
A benzines köbcentire nem egyezik; a dízel igen. Bár a Merga hosszmotoros.

@ molnarpeter: Régi Vitara, Hilux, Niva, Barkas, Jimny, Samurai, bármilyen pickup - ezek magasak. Logan?

[ Szerkesztve ]

(#158511) molnarpeter válasza focvis (#158510) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Niva, Hilux nekem is eszembe jutott, de rozsda miatt nem kívánnám nekik. Samurai régi, Jimny 3 ajtós, Dákó az örökre megtartás résznél bukna hamar, Barkas lassan T2 árak felé tart. P'up-ot én elvből elvetem a laprugó miatt, spirálos Pathfinder és új Navara drága, X Klasse még drágább... A Vitara életképes ötletnek tűnik (bár átvillant az agyamon, de nem gondoltam tovább, ebben a listában viszont tényleg kb a legnormálisabb), köszi a felvetést :R
Örökre megtartós, csak guruljon end userek amúgy, F Astra után/mellé következne. Amíg nem jött be a magas kritérium, bátran mondtam az SDI-t, az legalább nyomokban tartalmaz XXI. századot (ESP, légzsák, galvanizált, etc), de azért bedobtam, hogy amúgy bármi magas jármű zabál és nem megy, az olyan apróságokat, hogy leesik az útról és a megtett táv 1%-a alapján dönteni nem feltétlenül racionális :)

(#158512) Acheron válasza szőröscica (#158499) üzenetére


Acheron
őstag

Nem csak hihetetlen, hanem elkeserítő. Nagyon tetszenek a német triumvirátus autói, de 2010 után gyakorlatilag nem találni élhető benzinmotor - automata váltó kombót :( Más gyártók sem jeleskednek ebben sajnos, ami van, az meg erőst túllépi a keretet (pl Mazda 6 2.5)
(#158500) focvis: Jó szemed van az autókhoz :) Sajnos ez már messze kilóg a tervezett összegből, az 5m is igen kifeszített állapot, szívem szerint átírással és fullos első szervizzel szánnék rá ennyit. No és chipelni nem szeretnék, kinőttem már a bohóságokból :N Annak vagyok a híve, hogy gyáriból vegyen megfelelő teljesítményűt az ember fia.

[ Szerkesztve ]

(#158513) #94529552 válasza TheProb (#158505) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez jobb választás lehet, és őszintébbnek is tűnik a bordónál, annak egy nagyon tré gazdája lehet.

(#158514) grizlisandor válasza TheProb (#158487) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szerintem van értelme, sajnos elment jó pár ezer forint a felesleges átvizsgálásokra, de azzal nyugtattam magam, hogy én nem értek hozzá és ki tudja mi baja van, nézzen rá valaki, aki tisztában van a dolgokkal.

(#158515) 426os válasza TheProb (#158505) üzenetére


426os
őstag

Nézd meg jól, hetek óta fent van a hirdetés. Amúgy én is rámennék, ha most ilyet keresnék. Tippre azért nem kelt még el, mert nagyon az ország szélén van és/vagy magyar szemnek sok a km benne.
Szerk: nézem újra a hirdetést, korábban benne volt, hogy Giulietta csere érdekli. Már nincs, szóval lehet megvan már az utódja, így talán még enged kicsit, csak vigyék.
Egyébként 1,3ról startolt az ára, ha jól emlékszem, csak már vagy kétszer csökkentette.

[ Szerkesztve ]

.

(#158516) zoo8800 válasza TheProb (#158497) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem 50e volt a belső féltengely csukló javítása, 2013-ban. Azóta is jó. Köcsög digó nem húzta meg a bilincset, nem volt a helyén a harang.
Nekem nem 3-asban remegett, hanem 70-80 km/ó-tól felfelé, bármelyik fokozatban. Nem a kormány, és nem a váltókar, hanem a kocsi eleje remegett bele, a kasznin lehetett érezni.

rip and tear, until it is done

(#158517) Qru válasza molnarpeter (#158491) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

SX4 nem elég magas?

A 4WD-snek nagyobb a hasmagassága bár az nem is 1M. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#158518) Bad Pritt válasza Qru (#158517) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért arra kíváncsi lennék, ennek mi baja lehet, hogy ilyen olcsó. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#158519) TheProb válasza #94529552 (#158513) üzenetére


TheProb
veterán

Ezen gondolkoztam én is, hogy ha zavarta a sok meghúzás a kasznin pl, akkor nemtom mennyire lehet igényes az egész autó karbantartását illetően. Persze nem lehet mindenki autóbuzi, de azért elgondolkodtató.

(#158515) 426os:Ennyire figyelgeted a kocsit? :D Amúgy nem tudom, hogy ez mennyire rossz előjel, hogy már rég óta fent van, többször csökkentett árat, de még mindig nem adta el. :(
Amúgy arra én is gondoltam, hogy az benne lehet, hogy messze van. Nekem is 180km jó esetben.

Tegnap írtam neki emailt, leírtam a kérdéseimet, meg kértem HD képeket, mert azért csak elő kéne szűrni mielőtt átutazom a fél országot. Telefont előbb nem vette fel, majd még próbálkozni kell..

(#158516) zoo8800:Sz'al akkor te is a féltengelyre tippelsz, Akkor legalább 50k-val bekalkulálok vele.

Más: Felkerült egy K szép, fullos mazda 3. [link] Bár ezt már sokallom picit. Bár lehet inkább a bravo-k árak alacsony... ;]

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158520) alázógyík válasza TheProb (#158519) üzenetére


alázógyík
őstag

A féltengely 80-100K, mind a két oldalt meg kell csináltatni, méghozzá Debrecenben. :K
A sok km-s Bravoba még alkudsz, és félre raksz 300K-t, abból mindent ki lehet cserélni újra, és lesz egy remek autód. ;)

De ha van sok kérdésed, és van kedved, gyere és csatlakozz a csoportjába. Segítenek mindenben.

(#158521) focvis válasza TheProb (#158519) üzenetére


focvis
veterán

Jó barátom ~2005-ös Mazda 3-asa már kétszer elkezdett rohadni; amikor megvette 2014-ben megcsináltatta, azóta már még egyszer tavaly nyáron. Szép autó, de szvsz el kell engedni.

(#158522) TheProb válasza focvis (#158521) üzenetére


TheProb
veterán

Igen, már próbálom elengedni a mazdákat, csak ez most olyan szépnek tűnt.. :D Na mindegy, az ára miatt amúgy se gondolkodnék benne komolyabban.

(#158520) alázógyík: Most nem tudom megnézni ez melyik csoport, de tegnap találtam egy magyar bravo II-es csoportot. Ott nagyon nyomatták, hogy csak az léphet be, akinek már van autója. Képekkel igazolva meg minden. Bár előtte még említették a csoport bemutatkozóban, hogy az is beléphet, aki vásárlás előtt áll.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158523) TheProb válasza 426os (#158515) üzenetére


TheProb
veterán

Most hívott vissza a faszi. Elég korrektnek tűnt. Elmondott mindent kb az autóról. 5 éve van nála, 3. tulaj. Végig márkaszervizbe hordta, mindenről van számlája. Bal első féltengely és váltóban csapágy volt cserélve 1 éve. Jobb oldali első féltengely azt mondja, hogy szerinte cserés lesz fél éven belül. Klímás defekttel még neki sem volt baja. Hátsó dob kezd rohadni, de még nem lyukas, bár nem is 1 nagy tétel cserélni.

Várom a képeket, de elhangzottak alapján szerintem megéri megnézni.

Aztán nehogy beelőzz! ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158524) zoo8800 válasza TheProb (#158519) üzenetére


zoo8800
veterán

Sz'al akkor te is a féltengelyre tippelsz

Nem szívesen tippelgetek, nekem kicsit más volt a tünet.

Amúgy nem tudom, hogy ez mennyire rossz előjel, hogy már rég óta fent van, többször csökkentett árat, de még mindig nem adta el

Most se olcsó, vajon mennyiért rakta fel, ha most 1,45M?

rip and tear, until it is done

(#158525) alázógyík válasza TheProb (#158522) üzenetére


alázógyík
őstag

Nekem is volt már klímaterelő motorok cseréje.
Az ottani csoportban lévő tag cseréli mindenkinek, Lengyelből rendel motorokat. Profin 3 óra alatt csinálja meg a cserét, úgy hogy tűzfalig bontja a műszerfalat, kiveszi a kormányt, kereszt merevítést,...majd mindent vissza.
Márka szervíz erre 2 napot szán, nem kevés pénzért.

Féltengelyt mindneki Debrecenbe viszi javíttatni, ott is ismerik már a Bravokat. 1 év gar.-t adnak rá.

Váltó javítással jó tapasztalat idáig a Fiat Szabó Érd-el van, nem olcsó. Most próbálnak keresni másik műhelyt is, aki ismeri ezeket a sz@r M32-es váltókat, kell hozzá szakismeret, sablon, szerszám.

Én most rendeltem meg az összes szilentet előre, hátra, mert hidegen már van hangjuk. Nyikorognak, kopognak. Mondjuk 10K volt az egész, nem drága. :)

[ Szerkesztve ]

(#158526) TheProb válasza zoo8800 (#158524) üzenetére


TheProb
veterán

Most már a másik kocsiról van szó, az jelenleg 1,150ért van fent. Nemrég linkeltem.

(#158525) alázógyík:Ezek hasznos infók. :R

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158527) molnarpeter válasza Qru (#158517) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezek már ilyen olcsók? Király, köszi! :D

(#158528) 426os válasza TheProb (#158523) üzenetére


426os
őstag

Nem kell félned, nekem most parkolópályán van az autóvétel még legalább 1-2 hónapig.
De ja, pár keresés/típus el van mentve könyvjelzőben, naponta legalább egyszer végigpörgetem :)
1,1-ért, kicsi alkulval (vagy akár többel is) szerintem jó vétel az a kocsi az elmondottak alapján, még ha 1-2-300k rá is megy a következő hónapokban. Jó a felszereltsége, a napfénytető elég ritka. Nekem egyedül a színe nem jön be annyira, túl jellegtelen ez az ezüst.
zoo8800: Ez másik, nem a piros. Ez 1,29-ról indult korábban.

[ Szerkesztve ]

.

(#158529) TheProb válasza 426os (#158528) üzenetére


TheProb
veterán

Bordó nekem is jobban tetszett, én is úgy vagyok az ezüsttel, mint te.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158530) alázógyík válasza TheProb (#158529) üzenetére


alázógyík
őstag

Mikor én vettem, igazából feketét v. Maranello kék Bravot akartam.
Volt kinézve, megnézve kipróbálva...
A feketét elvitték mire eladtam az akkori autómat, a kék meg iszonyatosan le volt lakva...

Így lett fehér. :D

[ Szerkesztve ]

(#158531) Qru válasza molnarpeter (#158527) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is meglepődtem, hogy ilyen olcsók. Haverom számoltatta be az SX4-ét egy új Suzukiba és botrányosan nevetséges összeget kapott érte... :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#158532) molnarpeter válasza Qru (#158531) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azért is csodálkozom, mert rokonnak ajtót kell cserélni, és azért vannak árak néhol. Karcosan 40-et kértek volna egyik helyen, lecsupaszítva, de talán 30-ért lesz színhelyes, utóbbi reálisabbnak tűnik. Viszont korrekt kis vas abszolút, újonnan sem volt egetrengető tétel :)

[ Szerkesztve ]

(#158533) 426os válasza TheProb (#158529) üzenetére


426os
őstag

Színt majd az új auto konfigurátorában választunk. Addig szeretjük, ami jutott :)

.

(#158534) TheProb válasza 426os (#158533) üzenetére


TheProb
veterán

Vagy jó pénzért el kell vinni fóliáztatni. :D

(#158530) alázógyík: Fehér amúgy tetszene, csak nem akarok megint fehéret. A puntom is az.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#158535) alázógyík válasza TheProb (#158534) üzenetére


alázógyík
őstag

Én se akartam fehéret, mert feleségem Grandéja is fehér volt... :DDD

(#158536) footy válasza alázógyík (#158530) üzenetére


footy
addikt

Mi meg feher Giuliettat akartunk az asszonynak es fekete lett :)
Nekem tetszik a feher bravo is :K

[ Szerkesztve ]

(#158537) bitpork válasza grizlisandor (#158514) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez soha sem feleslegesen kidobott pénz. Nekem az audinál alkalmanként 25-32k volt egy átvizsgálás. Az elsőnél 4 autót vittem megnézetni, plusz fizettem a saját szerelőmnek is. Megért minden fillért.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#158538) ReFleXx válasza Qru (#158531) üzenetére


ReFleXx
addikt

sose értettem miert adnak be emberek beszamitasba autot sz@rehugye, ertem hogy onnantol nincs vele gondja, de azokert az osszegekert kb hahun is instant eltudnak adni maganszemelynek. vagy nem? :F

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#158539) bitpork válasza ReFleXx (#158538) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha ér egy kocsi 100 egységet, de beszámítják 70ért és magánként meghirdeted 70ért, akkor a privát vevő jönni fog és közli h csak 60at ad érte.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#158540) Komi28 válasza ReFleXx (#158538) üzenetére


Komi28
senior tag

Igen, de ott is sokat kell rá várni mire elviszik. Mire meglesz a megfelelő autó amit szeretne az is eltarthat egy ideig és lehet, hogy mindennap kellene az autó mert nincs másik.

(#158541) Tom1939 válasza bitpork (#158539) üzenetére


Tom1939
őstag

Speciel nekem nyáron amikor az scrosst vettem ha 100 egységért akarták beszámítani a toyota iq-t akkor 133-ért hirdettem meg és 129-ért vitték el. És még szívtam a fogam hogy nincs második autó 2 hónapig, mert 1 hónap alatt elvitték. Pedig az nem egy tömegmodell. És a márkakereskedésben az eladó és az én részemről sem volt sértődés, ez egy üzlet.

Szóval szerintem ha nincs nagyon sok pénz, vagy nem szűk az idő akkor a reális aránylag gyors eladási ár is jóval több lesz mint a beszámítási.

(#158542) Qru válasza ReFleXx (#158538) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Több drága műszaki gond is volt vele (katalizátor, lambdaszonda, abs kocka is szarakodott, a váltó/kuplung is döglődött), így volt a legegyszerűbb megszabadulni tőle.

#nincsbennetarcsi

(#158543) L@co


L@co
aktív tag

Sziasztok!

Ti mire cserélnétek le egy 2012-es Kia Ceed 1.4 crdi-t? Benzinest szeretnék, hasonló korút és a lehető legmegbízhatóbbat, erőben 120 LE-től gondoltam.
Ahogy látom a közvetlen befecskendezés kerülendő, ezért én ezekre gondoltam:
Toyota Auris 1.6 valvematic
Honda Civic 1.8 i-vtec
Kia Ceed/Hyundai i30 1.6 MPI

Érdemes inkább a turbósat választani? Fiat T-Jet / Multiair TB jobb lenne pl. egy Alfa Giulietta-ban?
Esetleg más alternatíva?

Köszi előre is.

(#158544) bitpork válasza Tom1939 (#158541) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nehezen altalanosithato szemben a ciganykodo vevovel. 😉

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#158545) Tom1939 válasza bitpork (#158544) üzenetére


Tom1939
őstag

Nekik teljesen bejött a már 4-en jöttek a héten megnézni, nincs alkulehetőség válasz. Meg sem nézték :)

(#158546) bitpork válasza Tom1939 (#158545) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Feltetelezes h mindenki elvezi ezt jatszani.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#158547) Qru válasza L@co (#158543) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell félni a turbótól, Aurisból az 1.2 turbó jobb alternatíva az 1.6i-nél. Fiat T-Jet kimondottan jó konstrukció. Civic 1.8 nem annyira pörgős és nem megy olyan jól hiába 140 lóerős. Kia/Hyundai szintén jó választás.

#nincsbennetarcsi

(#158548) molnarpeter válasza L@co (#158543) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Auris hybrid?

Hogyan használnád, miért cserélsz?

(#158549) kisza25 válasza ReFleXx (#158538) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

talán mert neki minden nap kell az autó, amikor eladod, akkor rendeled meg az újat várhatsz 4-6 hónapot az újra akkor addig mivel jársz busszal?
kia pro ceedet mikor vettem 1,15M-ért vették be a fabia kombit, hahun 1,25M-1,35M között mozgott, de 4 hónapot kellett várnom a ceedre, hogy legyártsák, mert 3 ajtós kevés kellett, addig jártam a fabiával, megvolt, szóltak, skodát ott hagytam, kia-t elhoztam, ráadásul 1 napom volt, mert kint dolgoztam Ausztriában.
Ha magam adom el akkor 4 hónapom van az eladásra, ha túl gyorsan elmegy nincsen autóm, ha meg nem megy el nincs pénz az újra....
Persze, ha van 2 autó, akkor meglehet csinálni, i30-at eladtam 2,5M, 2,1-2,2M számolták volna be, de 2 hónapot a g4-el jártam mire találtam helyette i20-at
L@co: a kia /i30 1,6 mpi ok, de van ám 1,6 gdi-is (ebből van több a piacon), bár 150e km-ig gondmentes az is, de akkor már kell neki egy diószórás

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#158550) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Na meg volt a teszt kör a Mazdával. Kényelmes, nagyon szép, viszont picit zavaró, hogy sokkal jobban be hallatszik a dízel kerregés a kabinba, mint a 14 éves BMW-mben. Nem tudom, ha így elsőre zavart, meg tudnám-e szokni.

Következő körben keresünk egy benzinest, kipróbáljuk azt is.

Ja, és a start-stop így első találkozásra nem lett a haverom.

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.