Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) Rick4


Rick4
félisten

Ennyi pénzért autót? [link]
Csak nem ártana, ha menne az eladónak a hejesírás. :D
TELYESKÖRŰ BMW GARANCIA!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13302) MunezXBK válasza Smani (#13293) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mondjuk az ilyen nagyon ajánlós hirdetésektől a hideg ráz.

Hiperszuper ár + autó. M.o-n ilyen nincs...kereskedésből.

(#13303) Rick4


Rick4
félisten

Ezek meg nyíltan kiírják, hogy vették a szervizkönyvet: [link] :D
Vetetett szervizkönyv!

Ennek meg a gyárból pótolták az állát? :D [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13304) MunezXBK válasza Rick4 (#13303) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

145/82 R13...alacsony kölCSégű gumi...

(#13305) Typhoon47 válasza MunezXBK (#13304) üzenetére


Typhoon47
őstag

borzalmas... és ilyen emberek vezetgetnek az úton nap, mint nap :(

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13306) Szplöttyy válasza MunezXBK (#13304) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

/82? Alacsony költség? tudod mi pénzt 4db egyedi 145/82es gumit legyártatni? :DDD

Smoke & Torque

(#13307) Rick4 válasza Szplöttyy (#13306) üzenetére


Rick4
félisten

A vicc, hogy létezik... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13308) MunezXBK válasza Szplöttyy (#13306) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Drágább mint a /49.8? :D

(#13309) Zewa válasza megema (#13299) üzenetére


Zewa
senior tag

10éves, 130lovas dízel Passatban 150e km? Mesékben maximum. Rendben, tudom hogy van 1-2 kivétel de az 100-ból egy kb. Ezeket általában hajtani veszik nagyon ritka az általad említett futásteljesítmény.

Nem is minden esetben de azért erre a PDTDI motorra el lehet költeni egész szép pénzeket.
Leginkább azért ezeknek az autóknak a jelentős része 3-400k km-eket futott. :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#13310) Szplöttyy válasza Rick4 (#13307) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Megmondom őszintén, párszor vezettem egy 1.2-es C12NZ-s 45lovas B Corsát. Full fapad, még a kesztyűtartónak sincs fedele. Na azon 155/70R13volt, minta volt még, egész sok, de öregek voltak a gumik azért. És jó, persze nem "jó" de mondhatni elég. 80km/hnál nem is gyorsul, zúg-búg, halálfélelem, tehát nem is mész gyorsabban. Szvsz ez a méret régi kisautóra megfelelő, városban, elővárosban :) Meg hát a 195/45 R15-el el sem indult volna :DDD

(#13308) MunezXBK: Multkor akartam rendelni, de monták' hogy vegyek inkább 265/40 R22.5ös gumikat, meg hozzá Q7 felgeneket a Corsámra, mer'azúgy'ocsóób'

(#13309) Zewa: Ez is hasonló, mint egyik rokon. Pizzériában dolgozott, bejön két lány, hogy ők pizzát ennének, és a lényeg, hogy egymás mellett volt két pizza, az egyikben bacon csíkok, a másikon picire kockázva. "Az a baconos az disznóhús ugye? -Igen, miért? -Nem eszem disznóhúst! -Akkor ott a másik, az pulyka baconos! - Tényleg? Akkor azt kérem!" Lényeg, hogy ki kell szolgálni az igényeket, ha nem létező dologra vágynak, megteremtjük nekik, nem?

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#13311) hdman válasza Zewa (#13309) üzenetére


hdman
őstag

A korábban linkelt Mercis tag legalább korrekt volt az 576.000 km-rel, vagy lehet félrenyomott a billentyűzeten, és 176.000-t akart beírni :)

Sopron city :)

(#13312) Rick4 válasza Szplöttyy (#13310) üzenetére


Rick4
félisten

De ez ennyiért egy városban szaladgálós, bevásárlósnak tökéletes lehet. :K Persze a pénzt nyelvtankönyvben adnám át. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13313) MunezXBK válasza Szplöttyy (#13310) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az felszereltség függő, pl. City, Joy, Swing. Utóbbi a "fullos".

Nekem is volt ilyen, még el.ablak is volt benne. :D C14NZ, 60 paripával.

Szaladgálósnak se tuti, télen, városban 10 körül.

[ Szerkesztve ]

(#13314) Szplöttyy válasza Rick4 (#13312) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Támogatnám az ötletedet egy 9-10-11.es magyar tankönyvel :R

(#13313) MunezXBK:Tudom hogy az, multkoriban láttam egy Joy 1.4 16V-t, Osztrákiából, 2lufi, 2elcsi üvegcsi, tolótető, abs, klíma, ottóómata :DD Szép sárga volt, szépszines belsővel :DDD Az 1.2 45ló Fót-Újpest viszonylatban 5körül eszeget, télen 6-6.5, de mamis tempót diktál a tulaj. Ja és fűtés nincs. Semennyi. Soha. Langyítás, max.

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#13315) MunezXBK válasza Szplöttyy (#13314) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akkor cserélt a radiátor és sajna ugy. alu.

Aminek max. a fekák örülnek, de hőt csak akkor ad, ha pörgeted.

Ugyanígy jártam sajna. Gyári s.réz radiátort megéri javíttatni, mert amúgy kiváló a fűtése.

(#13316) Szplöttyy válasza MunezXBK (#13315) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Gyári volt azthiszem. Egyszer ki lett bontva, takarítva, stb. Utána, már melegebbet fújt. De a fűtés az azért túlzás. Mondjuk, hogy -20ban kabátba nem fázol, hoszabb távon pulóver. Esetleg.

Ja Combo 1.4 8V, Astra 1.4 8V Corsa 1.4 8V mindbe tökéletes a fűtés, csak ez az 1.2 nem termel semmi hőt sem.

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#13317) AMD Power válasza megema (#13283) üzenetére


AMD Power
titán

Az lesz köszönöm szépen a tippet.... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13318) bitpork válasza Rick4 (#13312) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez kegyetlen, de ha megtörténik, kérünk videót :D :C

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13319) Smani válasza Szplöttyy (#13316) üzenetére


Smani
senior tag

Nem tudom melyik corsaról van szó de ilyen van a családban 1.2-es és szaunát csinál a fűtése.

(#13320) Szplöttyy válasza Smani (#13319) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Ilyenhez is volt szerencsém, szintén 1.2 EasyTronic otómatával, tényleg jó volt a fűtés, a váltó meg vicces, de a B Corsaról volt szó, jelen esetben.

Smoke & Torque

(#13321) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ejj, de kár hogy nincs sok-sok zsém....szívesen bele tenném a fenekem ebbe.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13322) Szplöttyy válasza bitpork (#13321) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Ezt, vagy egy ehhez nagyon hasonlót láttam élőben győr környékén, meggyőző a rotyogás, meg a megjelenés.

Smoke & Torque

(#13323) Smani válasza bitpork (#13321) üzenetére


Smani
senior tag

Tuti benyel egy 30 lityit :DD

(#13324) bitpork válasza Smani (#13323) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha lenne pénzem...nagyon letojnám h mennyit fogyaszt. Ez az amit élmény autónak hívhatunk, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13325) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Na, elugrottam az imént pestre, és megtörtént az első parajelenség az autóval, így 7év után, először. Melegen 850rpm az alapjárat, odafelé semmi gond nem volt, ott megálltam, leállítottam, utána hazafelé minden lámpánál alapjárat 750rpm-re leesik, remeg az autó. 80nál üresbe rakva 900-920rpm az alapjárat. Benzinkúton leállítottam beindítottam(nem tankoltam, csak vásároltam) azóta hibátlan. Na mindegy :DDD

Smoke & Torque

(#13326) ati012 válasza Szplöttyy (#13325) üzenetére


ati012
senior tag

Tiponál én örültem a 750-es alapjáratnak is. Mért vagy telhetetlen? :DDD

(#13327) Szplöttyy válasza ati012 (#13326) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Mert 7 éven át, egy hibát sem produkált, soha. Najó, kiégett egy tompított, és egy hátsó helyzetjelző :DDD

Smoke & Torque

(#13328) Typhoon47 válasza bitpork (#13321) üzenetére


Typhoon47
őstag

borzalmas az a belső. szavak nincsenek rá. minek egy klasszikust elbaszni :(

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13329) Balupapa válasza Rick4 (#13303) üzenetére


Balupapa
senior tag

Nemsemmi miket találsz :C

állapót, behalok...

_-=*WheelWhores*=-_

(#13330) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Tegnap már majdnem megrendeltem a fékeket, ugye mondtátok, hogy Delphi is jó lesz, amikor nézegetem a paramétereket látom, hogy átmérő O 240 [mm]
Pedif elvileg 1.2 16V-ra a tárcsa mérete 257, ugye? (Fiat Punto)
Gondolom ezért is ennyivel olcsóbb a többinél.
Így inkább ezt fogom venni:
http://alkatreszek.hu/webaruhaz/htmls/autotipus__fiat__punto__punto_188_1999_09__12752/fek_mechanika__fektarcsa__ferodo__elsotengely?gyakori=I

Ferodo féktárcsákra most elég jó árak vannak.
Szerintetek is rendben lesz nem?
Illetve akkor már szerintem fékbetétet is ebből a márkából választok hozzá!

(#13331) Smani válasza Szplöttyy (#13325) üzenetére


Smani
senior tag

Milyen autó/motor?

(#13332) Mágus2 válasza 8nemesis8 (#13330) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A ferodo tárcsa átlagos minőségű(meg lehet vele állni) Fékbetétet inkább más márkából (TRW, ATE)válassz, mert kemény mint a kő és visít amíg hideg, ha bemelegedett, akkor már OK(városban nekem folyamatsan sírt).

(#13333) 8nemesis8 válasza Mágus2 (#13332) üzenetére


8nemesis8
veterán

Oké.

Viszont, ha már neked más tapasztalataid is vannak, mit tudsz még ajánlani, ami nem drága és még jó is? :D
Zimmermann? Ha nem találok mást akkor inkább lesz Brembo, csak az 24 ezer. Míg mondjuk Ferodo 19. Bár akkor nem fogok ezen spórolgatni szerintem.
Most Delphi fékbetétek vannak benne, korábbi tulaj a legolcsóbbat vette, de nem sikít és fog is a fék normálisan.

(#13334) Mágus2 válasza 8nemesis8 (#13333) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A Brembo teljesen jó márka(a betét jó a tárcsával, hangot nem ad, fog rendesen), a zimmermann is jó, csak ne kerülne ilyen sokba. :K
A farodo tárcsa szintén jó, sőt a fékbetét is megfelelő, csak a kettő kombinációja nem tuti.

(#13335) 8nemesis8 válasza Mágus2 (#13334) üzenetére


8nemesis8
veterán

Zimmermann drága?
Még olcsóbb, mint a Brembo, legalábbis itt Szegeden. Tárcsa pár ft-al, betétek meg >1000FT-al...
Akkor lehet jobb lenne az?
TRW tárcsa megint egészen jó áron van: 5 689 Ft Míg a Brembo 6339!

Erről a TRWről nem nagyon olvastam még sehol sem.

(#13336) Rick4 válasza bitpork (#13321) üzenetére


Rick4
félisten

Hasonló forma, megfizethető áron: [link] :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13337) bitpork válasza Rick4 (#13336) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez tényleg hobbi autó már: olyan mintha otthon rakta volna össze vki :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13338) Varoz válasza bitpork (#13337) üzenetére


Varoz
őstag

Az Aro amúgy is olyan. Az erőgéptanáromnak van ilyenje. Mindig felhozta példának mert minden fordítva van rajta. Régi dízel és mégis membrános a tápszivattyúja. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#13339) Napfénysüti válasza Varoz (#13338) üzenetére

Egy ismerősömnek volt Aro 4*4 terepjárója azzal jártunk méhészkedni. Ha jól emlékszem VW dízelmotor volt benne. De nem volt rossz járgány elment mindenhol csak az öreg eladta és vett helyette azt hiszem Suzuki-t amivel szívott rendesen. :(

Més que un club!

(#13340) Varoz válasza Napfénysüti (#13339) üzenetére


Varoz
őstag

Eredetileg valami Perkins licence van benne azt hiszem. De VW biztos, hogy nem. Azt utólag rakta bele valaki.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#13341) Szplöttyy válasza Smani (#13331) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Suzuki M13A 2005ös 72e km. Újonnan vásárolt, eddig még soha semmi kis apróság sem volt.

Smoke & Torque

(#13342) MunezXBK válasza Szplöttyy (#13341) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt csak akkor hisszük el, ha Punto. :DDD

(#13343) Szplöttyy válasza MunezXBK (#13342) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Igazából 720ezer van benne, és még nem cseréltem olajat sem, sőt, csak 2szer tankoltam. És amúgy punto :DDD

Smoke & Torque

(#13344) Napfénysüti válasza Varoz (#13340) üzenetére

Most nézem hogy Renaul dízel volt benne akkor lehet csak kevertem a VW-el. :K

AMD Power: ebben elég régi szívódízel volt az tuti. Már ha tényleg nem cserélték anno másra.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#13345) AMD Power válasza Napfénysüti (#13344) üzenetére


AMD Power
titán

Én szeretem a Renault de dízel abból sem vennék. Max csak a régi 1.9 szívót. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13346) Varoz válasza Napfénysüti (#13344) üzenetére


Varoz
őstag

Na az már lehet, a románok előszeretettel kóperáltak a Renault-val. :DD :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#13347) Smani válasza Szplöttyy (#13341) üzenetére


Smani
senior tag

Wagonr/Ignis?

Ez a fordulat gond nálunk akkor jelentkezett amikor lemerült fullra az akksi és be lett bikázva. Aztán amíg fel nem "töltődött" pirosnál turáztatni kellett mert különben leállt.

(#13348) Szplöttyy válasza Smani (#13347) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Wagon! Lehet az akksi miatt van, mert 7éves a gyári benne, és szoktam róla bikázni más csoda járműveket, amik nem indulnak :) Már kezd haldokolni az akksi, indítás után, halvány a lámpa fénye 4-5másodperc mire felerősödik. De ez az alacsony alapjárat is inkább akkor, ha megy a hűtőventi és/vagy nyomom a féket, de az az érdekes, hogy tegnap 1úton csinálta, azóta nem.

Smoke & Torque

(#13349) Smani válasza Szplöttyy (#13348) üzenetére


Smani
senior tag

Akksi miatt lesz az bizony :(
Nekünk a gyári varta 8évet bírt aztán megmakkant.

(#13350) Szplöttyy válasza Smani (#13349) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Enyém 7évnél jár, delphi, de világít a kis zöld "lámpa" bár sokat nem jelent.

Smoke & Torque

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.