Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) MunezXBK válasza laszlo168 (#13398) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem, annyival 15 évesen árulják. :D

(#13402) Kornel válasza Bull Boss (#13396) üzenetére


Kornel
veterán

De azért ilyeneket, hogy gyertya, gyújtókábel, váltóolaj csak cseréltél benne :D Vagy ezek nélkül ment el 530e km-t?:)

(#13403) Bull Boss válasza Kornel (#13402) üzenetére


Bull Boss
senior tag

ezekket cseréltem:

40ezrenként kb : olaj, szűrők,

150 -200ezrenként: ékszij

tárcsa-betét csere ha elkoptak.

egyszer a katalizátort eltörtem, de az saját hibámból volt, meg a gyári visszahivásos ingyenes futómű csere :D

gyújtókábel, váltóolaj, kuplung gyári :D

[ Szerkesztve ]

(#13404) MunezXBK válasza Bull Boss (#13403) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gyári, visszahívásos lengéscsillapító csere volt, nem?

(#13405) Kornel válasza Bull Boss (#13403) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem elég bátor vagy, és akkor finoman fejeztem ki magam. Az tény, hogy igénytelen kocsi, de már az is necces, hogy 10e helyett 15e km-enként cserélek olajat... váltóolajat meg le fogom cserélni 120e km-nél, mert érezhetően jobb volt, amikor 60e km-nél kicseréltem... egyszerűen elhasználódik, ezt tudomásul kell venni. Mondjuk ha tényleg kibírta így is, akkor lehet leszarom ;)

(#13406) giigz válasza Kornel (#13405) üzenetére


giigz
veterán

Ha jól tudom, ez a szintetikus, vagy milyen olaj 30 ezret megy, tehát azzal a 40 reális lehet. Vagy nem jól tudom?

(#13407) Bull Boss válasza giigz (#13406) üzenetére


Bull Boss
senior tag

eneost teszek bele higyjétek el kibirja. ez egy maszlag hogy 15ezrenként cseréld az olajat... persze a tescos olaj lehet 10eszret se bir ki.. engem nem érdekel a km. a szinét nézem meg a sűrűségét és ha az jó akkor marad is benne :R a váltóolajat meg minek cseréljem, ha kapcsol szépen? nem recseg, pontosan vált..

(#13408) Kornel válasza Bull Boss (#13407) üzenetére


Kornel
veterán

eneosból milyen fajta? gondolom itt is van többféle...
amúgy nem tesco-s olajat rakok bele... :P

(#13409) hdman válasza Bull Boss (#13396) üzenetére


hdman
őstag

10 óra 10 perc :)

Sopron city :)

(#13410) Bull Boss válasza Kornel (#13408) üzenetére


Bull Boss
senior tag

10w40

HDman:?

[ Szerkesztve ]

(#13411) Kornel válasza Bull Boss (#13410) üzenetére


Kornel
veterán

szintetikus/félszintetikus?

(#13412) Bull Boss válasza Kornel (#13411) üzenetére


Bull Boss
senior tag

szintetikus. A polomba 10ezrenként cseréltem, de az más tészta volt..

[ Szerkesztve ]

(#13413) hdman válasza Bull Boss (#13410) üzenetére


hdman
őstag

Az autósiskolában ugy tanítják, hogy 10óra 10percnél kell fogni a kormányt. Durva, hogy a jobb oldalon szinte nincs is kopás.

ja, meg az üvegpohár :DDD

Sopron city :)

(#13414) Kornel válasza Bull Boss (#13412) üzenetére


Kornel
veterán

Nem találok neten 10w40 full szintetikus eneost, dobj már egy linket légy szíves!

(#13415) Rick4


Rick4
félisten

Nagyon trükkös az eladó, csak a rendszámkitakarós technika a harmadik képnél már nem működött. :D [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13416) Bull Boss válasza hdman (#13413) üzenetére


Bull Boss
senior tag

jaja üvegpohár :DDD 4el ablak, el tükrök, klima, minden műxik rajta mai napig. Városba 6L a max! országút 5.5. Jah amúgy 4000felett váltva nem veszi be a sebességet, igy csak városban használható, de anyunak ez sosem okozott gondot :D ő az, aki nem mer felkapcsolni 5.be mert nehogy visszaváltson rükibe.. asszem vannak még ilyen asszonyok ;]

(#13417) giigz válasza Bull Boss (#13416) üzenetére


giigz
veterán

Persze, van még sok ilyen, előlük bújok az utakon. :K :D

(#13418) Rick4 válasza hdman (#13413) üzenetére


Rick4
félisten

Az elég rég volt, már korábban kell kelni, és 9:15-nél kell fogni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13419) Rick4 válasza Bull Boss (#13407) üzenetére


Rick4
félisten

engem nem érdekel a km. a szinét nézem meg a sűrűségét és ha az jó akkor marad is benne

Az totál lényegtelen, hogy az olaj kokszlebegtető képessége esetleg nulla, ezért az nem az olajban ül, hanem olajsár formájában lerakódik, az olaj meg tiszta marad, ugye? Az se számít, hogy a kopott gyűrűk mellett hidegindításkor lecsorgó benzin hígítja az olajat, ami ezek után tiszta lehet, de hogy a csapágyaknak nem használ, az biztos. Tőled se vennék autót :D

Váltóolajat meg ugye minek cserélni, hadd karcolásszák csak a mikroszkopikus méretű fémdarabkák a váltót odabent. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13420) hdman válasza Rick4 (#13415) üzenetére


hdman
őstag

Fogyasztás: 10 m3 :) furcsa ezt olvasni... persze lézerblokkoló is van.

Én még 10:10zel tanultam, mindenhol ezt szajkózták annó 2003ban.

Bull Boss: durva felszereltség!

Sopron city :)

(#13421) Rick4 válasza hdman (#13420) üzenetére


Rick4
félisten

10m3, de 200 bar-ra összenyomva. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13422) LuckyL válasza Rick4 (#13419) üzenetére


LuckyL
őstag

+1
én is furcsán hallgatom mikor valaki azzal dicsekszik milyen szép tiszta az olaj, holott pont az a funkciója hogy a szennyeződéseket összeszedje :U

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13423) laszlo168 válasza LuckyL (#13422) üzenetére


laszlo168
senior tag

Milyen szennyeződést? Én nem szoktam a motorba szemetelni :)

(#13424) !Overdose! válasza Bull Boss (#13412) üzenetére


!Overdose!
őstag

Megint sántít a történeted, mert nincs szintetikus 10W-40 Eneos. :U

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#13425) Bull Boss válasza !Overdose! (#13424) üzenetére


Bull Boss
senior tag

nekem hozni szokták.. és azt mondja a srác hogy szintetikus :B

(#13426) neduddki válasza Bull Boss (#13412) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

10w-40 na abban eg nem lattam szintetikust, mutad legyszi

udv

neduddki

mod: !Overdose!: latom felakadtal:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13427) zoo8800 válasza Bull Boss (#13396) üzenetére


zoo8800
veterán

Ne legyetek már ilyen igénytelenek, bontóban 1000 Ft egy Swift kormány.

rip and tear, until it is done

(#13428) Kornel válasza neduddki (#13426) üzenetére


Kornel
veterán

sracok... en is ezert kertem linket tole... eneosban csak 5w40-et talaltam full shynteticben... de mondjuk kiprobalom majd az ezres swiftbe en is, nem is olyan draga: 8k, es eddig jokat hallottam rola.

(#13429) Rick4 válasza zoo8800 (#13427) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyanmár, egy lekenni egy kis szintetikus eneos olajjal, és má' csillog is... :D Sőt, 10 ezret futottal is lehet, mert még az is tisztíccsa. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13430) Smani válasza !Overdose! (#13424) üzenetére


Smani
senior tag

Jólvan már. Néha hiba csúszhat a vetítésébe is nem? :U

(#13431) neduddki válasza zoo8800 (#13427) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kormanyrul hun esembe, tud ki jofel ormanyboroozt, akinek latta tapitotta a mnkajat es tenyegl baba?
masik: LM es casrolon kivul van meg masnak is a3/b4-08as olaja?

koszi

udv

neduddki

mod: Smani: Fuchs 10w-40eset is mindig szinetikusnak arujjak hordobol:- (

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13432) Szplöttyy válasza Smani (#13376) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Fogalmam sincs, hogy bírja, egy Renault Espace 2.0 16V-be raktuk. Hát, 100% etanol, ment. Aztán egyfre furábban, elkezdett 3hengerezni néha. Olyankor nagygázra természetesen durogott is mint a szemét. Aztán késöbb elkezdett kéthengerezni, mégjobban durrogott, addig csak villogott a check engine, aztán volt hogy csak 1 henger ment, kistraktor hang, 4ezernél engedtem a kuplungot 1esbe, hogy ne fulladjon le, de 5ezer felett kisimult :DDD Fura hangja van, mikpor 1hengerrel tilt 6500rpm-nél. Aztán így ment pár napot 2-3hengerrel, durrogott, meg minden, aztán utána már nem villogott, hanem világított a check engine, meg zörgött a kati is, gondoltuk kivágjuk alóla, de előtte, utána is van lambda szonda. Valszeg a durrogástól megfáradt.Meg előtte hegesztgetve lett a váltó, mert 1esben 6500nál kivágtam a kuplungot és kicsit széthullott, szerelő megtákolta, szószerint, mert nem volt bontott váltó, azt mondta 50-60km-t bír, adjuk el azonnal. Azzal a váltóval még 200km-t húztunk egy ladát, fél méteres patakon mentünk keresztül, 198km/h M7esen, hátramentebe "J-turn", gumifüstölés, kézifékezgetés, persze akkor még jó volt a motorja is. Aztán a végén összetört, csehek vették meg, persze szerintem nem tudták, hogy a motor/váltó szar, beltél is kuka, bár azt látták, meg a futómű is szar. Soha nem hittem volna, hogy egy családi kisbusz ezeket kibírja.
Ez is csak erősit engem abban, hogy a ~1995után gyártott autók mind túl vannak méretezve, és legyen bárki is a gyártó, és bármelyik modell, sokkal többet kibírnak, mint azt hinnénk.

Mod: Üzemanyaghoz annyit, hogy nekem mindegy ki mint honnan vesz, meg mit adalékol, én érzem, mikor Auchanos benzinnel, előzés közben, 3adikba 5500fölött nem forog, és majdnem meghalok, Shellel pedig vagy ÖMV-s el, pedig szépen forog 7000ig. Meg mostanába már nem szoktam tele rakni sem, de akkor még jobban lehetett érezni, de így is érzem, hogy 2rugóból sokkal kevesebbet megyek, mint mondjuk a Shelles két rugóból.

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#13433) Balupapa válasza laszlo168 (#13423) üzenetére


Balupapa
senior tag

omg :C

Akkor Neked nem is kell olajakat cserélni, a sok hülye piszkos...

_-=*WheelWhores*=-_

(#13434) Smani válasza Balupapa (#13433) üzenetére


Smani
senior tag

Sok nagytudású.
Hagyd.

(#13435) Szplöttyy válasza Smani (#13434) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Olaj? A dízel megy gázolajjal nem? A másikba benzin kell! Milyen olajról magyaráztok ti... Pff, aztse tudják mivel megy... -.-"

:DDD

Smoke & Torque

(#13436) m3tr0 válasza !Overdose! (#13424) üzenetére


m3tr0
senior tag

Szerintem fölösleges reagálni rá, mert úgy kamu ahogy van.
A 40 ezres olajcserével meg 200 ezres ékszíj cserével, nem is beszélve a gyári kuplungról..
Hagyjuk már ezt. Csak azért is írja ezeket,hogy felháborodjunk rajta,hogy mekkora faszság.
Mert ez az.

Vezérlést meg nem is cseréltek rajta nem? Mert ha az olajcsere maszlag, akkor a vezérlés amit 120 ezer km-re terveznek az simán elmegy 700 ezret.. :DDD

"Jah amúgy 4000felett váltva nem veszi be a sebességet, igy csak városban használható, de anyunak ez sosem okozott gondot" Jaa...ezért sem kell váltóolajat cserélni..minek is azt. :DD

Azt nem tudom,hogy ezek miért most találtak ide...
Ide járnak trollkodni. :W

[ Szerkesztve ]

(#13437) Bull Boss válasza m3tr0 (#13436) üzenetére


Bull Boss
senior tag

bizonyára francia vagy olasz autód van :DDD

(#13438) m3tr0 válasza Bull Boss (#13437) üzenetére


m3tr0
senior tag

Abszolút. Valóban olasz autóm van. De van nekünk is Suzukink...szóval attól még amit itt leírsz az faszság marad. :DD :D

(#13439) mycso válasza Bull Boss (#13437) üzenetére


mycso
veterán

De ez most hogy jön ide???

Nem azért kell pl.: vezérlést cserélni, mert olasz, német, japán, francia, stb.....hanem mert elhasználódik.
Nyilván függ a körülményektől is, de azért olyan 10 év meg 100k km utáni futással, már nem fog jól kinézni a vezérműszíj, természetesen autógyártótól függetlenül.

Nekem csak annyi a furcsa, hogy jó legyen 500k vagy 700k km, mivel itt Miskolc környékén laksz és azt írtad városban van használva, azért a futóműnél a szilentek, gömbfejek, stb....nem hiszem én sem, hogy nem lettek cserélve, hiszen én is itt lakom és ami itt van, azt nem nevezném útnak.
És ugye az idő az ami problémás, mert nem egy 2-3-5 éves autóról van szó, ott még lehet elfogadható lenne az, hogy nagyrészt gyáriak az alkatrészek ilyen futás mellett is, de így nekem is meredeknek tűnik.
A másik, hogy ha valóban városban használja, akkor azért az a kuplung...háát...nekem 306k km van benne, 80% autópályán volt belőle, a többi 20% fő út/város és bizony már kezdi megadni magát a kuplung (mondjuk ez biztosan azért lehet, mert szar francia... :W ). Városban pedig, ugye nagyobb az igénybevétel... :U

Mind1, végül is nem kötekedésből, csak tényleg nagyon furcsának tűnik amit írsz....nem lehet, hogy még csak 2x fordult át az azóra??? :U

Bár amikor én is beírom valahova, hogy a "szar" francia dízelemben 300k km után még gyári/bontatlan a turbo, rám is furán néznek....

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13440) Bull Boss válasza mycso (#13439) üzenetére


Bull Boss
senior tag

mycso én láttam már pár autót... Nem hirdetem azt, hogy igénytelenül kell bánni az autókkal félreértés ne essen. Én csak azt mondom, a régi swiftek motorja felépitése tényleg ennyire massziv és strapabiró. Egy olasz vagy francia kocsi ennyi kilóméterrel már újra lenne hasznositva... de tényleg Flame OFF, ha szeretnéd szivesen odaadom neked egy körre megnézheted hogymegy hisz itt vagy közel :)

[ Szerkesztve ]

(#13441) laszlo168 válasza mycso (#13439) üzenetére


laszlo168
senior tag

Ha már francia autónál tartunk, ősömék francia kocsijában még nem volt cserélve vezérlés, most volt 11 éves a kocsi, lehet esedékes lenne? Viszont 2 szer volt cserélve már az olaj.

[ Szerkesztve ]

(#13442) m3tr0 válasza laszlo168 (#13441) üzenetére


m3tr0
senior tag

Úristen..a másik okostojás. :DDD
Á...hagyjátok,fölösleges. Abban is minden gyári még gondolom és abban is 500 ezer van.
De komolyan, ezek ketten honnan találtak ide? Kiutálták őket a többi topikból? ;]

(#13443) Smani válasza m3tr0 (#13442) üzenetére


Smani
senior tag

elképzelhető :D

(#13444) MunezXBK válasza m3tr0 (#13442) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem tudom, de ha az ember vesz magának egy vasat, ált.-ban úgy kezdi, hogy szíjak, olajak cseréje...

Biztos senkinek nem szakadt még el vezérműszíja, ami ugye 60.000km-enként ledobandó.

(#13445) a_tesz válasza m3tr0 (#13442) üzenetére


a_tesz
Korrektor

szerintem az ebédben lehetett valami :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#13446) laszlo168 válasza m3tr0 (#13442) üzenetére


laszlo168
senior tag

Honnan tudod hogy még minden gyári benne? ismered őket? Még a gumik is eredetiek, szerelő még nem látta az autót, műszakira sem kell hordani, az 500 km is stimmel, ja és már egyszer tankoltak bele.

(#13447) MunezXBK válasza laszlo168 (#13446) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez egy RC autó, távirányítóval? :U

(#13448) laszlo168 válasza MunezXBK (#13447) üzenetére


laszlo168
senior tag

Most hogy mondod, egyszer a távirányitót javitani kellett.

(#13449) aero. válasza laszlo168 (#13446) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha eredetiek a gumik, akkor isten óvja azokat, aki mögött mennek. :U

(#13450) Rick4 válasza laszlo168 (#13441) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lehet hogy láncos a motor? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.