Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Na akkor egy kérdés, kíváncsi vagyok. Autópályázásra mi a legjobb választás? Mondjuk ilyen Németország-Magyarország viszonylaton. Minimum 140km/h de inkább 160-180km/h és felette. Kisautó egyértelműen nem való oda. De fogyasztásban mi lenne a legjobb? 130ig egy 1.9PD Passat kombi. De nagy tempónál? Mi eszik kevesebbet, "forog" kevesebbet, csendesebb, kényelmesebb? Mondjuk egy 220CDI kombi E merci"dízelkombi" vagy kismotoros? E240 E200, stb? Nagy motor? E280 E300 E320? Vagy esetleg akkor egy S vagy 7es? Tehát a kérdésem az, hogy mondjuk egy 1200km-es távot, autópályán, 130-220közötti sebességgel haladva, mi fogyasztja a legkevesebbet? Lényeg azért egy Passat méret, bőr, automata és tempomat. Kiváncsi leszek, mit ajánlotok!
Mod: Esetleg nagyköbcentis dízel?

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#13202) bitpork válasza Szplöttyy (#13201) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

2.5 felett minden jó. Én 160-nal csendben tok menni 8-8,5 között. Az újabb nagyvasak már hengereket is kapcsolnak le. 7er nagyon jó.s ben a légrugót kerülni kell.Egy e270?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13203) aero. válasza Szplöttyy (#13201) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mindenképpen egy 6 hengeres dízel, akár 3.0tdi, 25-30d vagy 270-320cdi.

bitpork: amit linkeltél audi, az multitronicos automata, azaz CVT váltó. Nincsenek fokozatai. Ha odalépsz neki lecövekel a 4200 körül és ott tartja végig, csak ha nem tudnád azért mondom. :B

[ Szerkesztve ]

(#13204) tomcsi23 válasza Szplöttyy (#13201) üzenetére


tomcsi23
veterán

535d, vagy esetleg 530d.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13205) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Még azt szerettem volna kérdezni, Renault Lagunáról mi a tapasztalat? még nem az uj lámpásat mondom hanem a 2008 előttit. dizeléből milyet érdemes venni, Érdemes-e egyáltalán venni stb.

(#13206) Szplöttyy válasza bitpork (#13202) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Én ezeket nézegettem. Egy árszintel alatta van annak amit linkeltél. Nem fenyeget a vásárlás csak érdekelne. Igazából, nem ragaszkodom a luxushoz sem, csak hogy 160-180al tempomatozva, csöndben, kényelmesen, lehessen haladni. Mert ott pl egy E200 W210. Forog 4-5ezreket, idegesítene. Az az emlék van a fejemben, amikor az E38 750ia 180körül tempomatozva alig 3ezer körül foroghatott, csend volt, és még csak nem is evett. 255km/hnál forgott 4500-at. Ezek a W124 300CE-24V-k bejönnek nagyon :))

Smoke & Torque

(#13207) neduddki válasza Szplöttyy (#13201) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ismeros naffalu-bruxeilles ~10 ora szokta beloni, ha nincs gubanc, neki 2literes hdi /mod:- )/ mondeoja van, nem finomkodik ahogy sejtheto 10liter alalt megvan, masik iseros delft-naffalu 12ora a 2l fsi passat, de 12-14liter /saajt bevallas szerint 170+ nemetenel/, harmasik esmeros a6 2.5 150lo 160+ otopajjan vhol 10l koruk, mesterem superb 2l 170lo, miota 2x megcsaptak azota csak 140, de elotta 160+ 8-9l
en aszondom 2-2.5liter kozotti dizel, de ne az ujakbol, vagy nagyon uj legyen:- )

udv

neduddki

mod: #13206: crash-1 w124 3titeres turnyodizel, ha jol emlexem hamburban ert veget a konferencia delutan 5-6fele, manp reggel lezuhanyozva 8kor mar orat tartott:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13208) bitpork válasza aero. (#13203) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tom, és pont ez tetszik, mert most még tiptronicom van, és hibátlan, de nagyon tetszik a fokozatmentesség :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13209) aero. válasza bitpork (#13208) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ehhez a váltóhoz is kell némi perverzió, mondjuk ez se ránt be, az tuti. :D
A fogyasztás nagyobb amúgy, mint a sima automatánál, olyan 3-4 deci.

(#13210) bitpork válasza Szplöttyy (#13206) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezeknek az E-nek a kasztnija nem a rohadós fajta?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13211) bitpork válasza aero. (#13209) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

3-4 deci...phia, de amikor pölö a határon rohadok 1-2 órát 50 cm/ órás sebességgel, akkor Isten az automata. Meg fővárosunk és lassan már Szeged is bedugul tartósra :(

Milyen perverzióra célzol? Mi a baj vele?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13212) Zewa válasza Szplöttyy (#13195) üzenetére


Zewa
senior tag

Szívemből beszéltél. :R

Autópályára? Természetesen ár sok mindent meghatároz.
Olajkályha vagy LPG? ;] ?
Kérdés jogos de én az ilyen 7er Bimmereket nem tartanám tulságosan racionális választásnak.

S60/80-as Volvo, C /E-klasse, A4/6, 3/5-er BMW, Passat, SuperB, Accord, Avensis stb.. Válogatni kell igényeknek megfelelően. Egy példa:

Családi jóbarátunk egy 2.0CRTDI '09-es SuperB -el rója az Autobahn-t évi ~60k km-t és teljes megelégedéssel használja de valószínűleg lassan csere lesz. Ilyesmi ni'!Szerintem ez jó alternatíva lehet. DSG-vel pláne. :K

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#13213) Szplöttyy válasza bitpork (#13210) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

De, mindenhol rohad, ezeken még a műanyag is :DDD De ezek a problémák, annyira nem izgatnak. Kellően mercibuzi vagyok ahhoz, hogy megoldjam :DDD Várom a további véleményeket, kíváncsi vagyok ki szerint mi az ultimate pályázós autó. "normál árban"

Smoke & Torque

(#13214) aero. válasza bitpork (#13211) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem szeretik az európaiak, nulla vezetési élmény, hangos, monoton hangon gyorsul az autó. Vissza is fogja a menetteljesítményeket. Mondjuk könnyű és kicsi a cucc, talán olcsóbb lehet, ha elromlik. A szíj szokott megnyúlni rajta inkább.

[ Szerkesztve ]

(#13215) bitpork válasza Zewa (#13212) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt a skodat is elviselnem. Bar kicsit draganak tartom, de ettol eltekintve allat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13216) bitpork válasza aero. (#13214) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Har 1dolog fix; nem olcso. A fonokom a4 kabriojaban elment a hatramenet. 2000€ volt a legolcsobb ajanlat. Es az olaj meg szuro csere is 600 €.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13217) bitpork válasza Szplöttyy (#13213) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ehh hogy bele ajanlottam a mercibe? Mintha ismernelek:D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13218) Bull Boss válasza Szplöttyy (#13213) üzenetére


Bull Boss
senior tag

Nekem ez pl bejönne pályára [link] :U

Lagunáról valami info valaki?

(#13219) Szplöttyy válasza bitpork (#13217) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Lehet :DDD Amikért oda vagyok, "német dízel kombik" Passat 1.9PD 2.5PD, E 300TD 270CDi, A6 3.0V6TDi, 530D, stb. A régi csillagos kupék főként, W123 280CE, W124 300Ce-24V, W126 560SEC, W140 600SEC "CL600", meg hát az összes csillagos. És persze a kisbuszok, transporter, főleg :B De a 9ezret forgó japáncsodahondákkal is eljátszanék, de nem lenne hosszútávú szerelem, egy kétszer lenne "vtec just kicked in yo" aztán heló :)

Bull Boss: Lagunával nekem egy tapasztalat, egy kettes kombi lagunával van, mmég facelift előtti, 1.9DCi, 6os kéziváltóval. Gyári 17" "Dynamic" felnikkel, félbőrülés, stb. Pályán 130-al, 5.5körül eszegetett, de városba, "anyuka használattal" 7.2 volt a nagy átlag, amúgy 8körül. Nem ment valami borzalmasan jól, inkább a lendület mint a gyorsulás :) Belül bejött, kényelmes, extrás, de még a tetőkárpit is zörgött(3 v 4szer lett TK-ra törve :U ) lámpák szarul világítanak gyárilag(nem xenon) magnó fedő ajtó eléggé esetlegesen működik, csomagtérzár folyton szar, meg egyszer turbónál valami apróság, villog az izzítás, és szívódé üzemmód, 25e-ért orvosolva. Futóműve viszont nagyon bejött, bár picit rázós a 17" miatt, de cserébe tapad is.

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#13220) aero. válasza Bull Boss (#13218) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Laraxior-nak van 3.0 V6, de alig megy vele, szerintem még nincs sok tapasztalat. Nekem sem, ha már itt tartunk. A 2.0dCi mondjuk kb. elvileg olyan híresen szar, mint az első 2 literes PD TDi a B6 Passat-ban. Inkább 1.9dCi, ha laguna és dízel, azt hiszem az 110/130 ló?

[ Szerkesztve ]

(#13221) Zewa válasza Bull Boss (#13218) üzenetére


Zewa
senior tag

Én nem merném bevállalni ezt hosszú távra az tuti. :DDD

SuperB-t kicsit túlárazottnak találod nézd meg a konkurenciát... Ár/érték aránya elég jónak mondható. :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#13222) neduddki válasza Szplöttyy (#13219) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mit nem tanatam Neked:- ), mennyi kotbert ken irni a szerzodesbe, hogy ne allaja be
regen kereskedo esmesonk volt nemtbe jart vele, de a kezi 6sebes volt imadta de bevallas szerint 170fole sose kudte

udv

neduddki

p.s. w140 balna??? sok pized van kilapolni az ablakon:- )))

mod: ja ubikabatjam 09es ml350 bp munchen 6 ora, nem tom a fogyasztast, de pesten11-12 liter nem kimeli, elleneben aszonta ha agyinfinomkodta maagt akkor is -.5l,

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#13223) bitpork válasza Zewa (#13221) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nekem akart jönni?

Ha igen:

1: kb 5-6 évente cserélem a kocsijaimat, uh ennyire hosszú táv :)
2: a többi márkához képest persze h olcsó. De nekem most sok egy skodáért. Ha lenne zsuga számlálatlan, simán megvenném ezt!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13224) Bull Boss válasza Szplöttyy (#13219) üzenetére


Bull Boss
senior tag

köszi az infot. azaz igazság már nagyon el vagyok keseredve, mert nem tudok választani. a két passat amit linkeltem multkor mindekettő simlis. egyikbe csillagászatian sok km a másik törött volt.. olyan autót nem szeretnék venni, amihez szerelőt kell hivnom és a szervizdija is heroinárban megy (bmw, merci, stb) Még ez a laguna tetszett volna.. Most focust nézegetek az 1.6os dizele tetszetős, bár még nem ültem benne, lehet nem túl tágas. De irhattok még tippeket :R

(#13225) bitpork válasza neduddki (#13222) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Garantált LOL a 75000km :DDD

Esetleg hengerenként v kerekenként.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13226) bitpork válasza Bull Boss (#13224) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Kia Ceed a te autód...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13227) Bull Boss válasza bitpork (#13226) üzenetére


Bull Boss
senior tag

jópofa, de nem győz meg. Néztem ilyet, a kereskedő órákig áradozott róla, hogy 90%ban német meg mittomén. Nekem ha valami elsőre nem jön be sokadjára se nagyon fog :(

(#13228) Szplöttyy válasza Bull Boss (#13224) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Fóka jó lehet, az 1.6os motor PSA hdi motor, ha jól tudom, ott csak valami turbó hibáról van szó, totalcaron volt egy cikk róla valahol, nem komoly, ha az ok, akkor jó vétel, szvsz, de csak fehérbe és csak kombiba, rettegjenek a mazsolák, jön a civilrendőr :D

Smoke & Torque

(#13229) Bull Boss válasza Szplöttyy (#13228) üzenetére


Bull Boss
senior tag

kombi mennyit verhet rá a fogyasztásra? átlagban nem használnám ki a kombi előnyeit.

(#13230) Szplöttyy válasza Bull Boss (#13229) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Csak poén volt, természetesen a nemkombi is ugyan olyan jó, és ha nem fehér, akkor tán cégautó sem volt. De szvsz a kombi semmivel sem fogyaszt többet.

Smoke & Torque

(#13231) Bull Boss válasza Szplöttyy (#13230) üzenetére


Bull Boss
senior tag

amúgy ettől függetlenül a napokban elgondolkoztam kombin is.. valamiért általában olcsóbban adják őket :U

(#13232) bitpork válasza Bull Boss (#13231) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mer a magyar sznob és csak a sedan az autó. :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13233) LuckyL válasza Kornel (#13161) üzenetére


LuckyL
őstag

fuu ez a gáztöltő cucc de komoly!
lpg-s kocsira is van valami hasonló?
vagy csak cng-s hez?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13234) Smani válasza hdman (#13198) üzenetére


Smani
senior tag

csak más autónál kicsit olcsóbb meg nem kell lendkereket cserélni :))

(#13235) Smani válasza Bull Boss (#13218) üzenetére


Smani
senior tag

Alfa, Laguna :D

látom zavar hogy az ignisre nem kell költeni semmit :DDD

(#13236) mycso válasza Bull Boss (#13231) üzenetére


mycso
veterán

Ha már focus kombi, akkor esetleg megane2 vagy h astra kombi?
(renault 120 lovas 1.9dci motorja tudtommal kerülendô)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13237) Napfénysüti válasza Dare2Live (#13131) üzenetére

Ez Csala után van a pátkai leágazó előtt jóval ahol van az az elhagyott teniszpálya meg a kastély?

Més que un club!

(#13238) AMD Power


AMD Power
titán

Nem tudja valaki,hogy a Budafoki úton és annak a környékén ingyenes a parkolás vagy sem? Holnap kell mennem a Kaposvár utcába.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13239) m3tr0


m3tr0
senior tag

Basszus nézegetem a hasznaltautot, de komolyan tiszta lehangoló az egész.
Mocskos szar autókat lehet kapni, horror áron. Nem beszélve a rengeteg külföldi autóról amit mind honosítani kéne és így még drágább lesz.
Tiszta szar az egész.

Néztem egy-két típust amit esetleg vennék a Punto helyett, mert lenne amire lecserélném még amíg nincsen család..de botrányosan szar a választék és a szarokért is sokat akarnak.
Aztán meg sírnak,hogy nem lehet eladni az autót stb. :((( :U

(#13240) bitpork válasza m3tr0 (#13239) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez ilyen. Van egy bekerülési költség, generálódik az állással is valamennyi , oszt vmi haszon is kellene nekik.
Tán hatósági árnak jobban örülnél? ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13241) m3tr0 válasza bitpork (#13240) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nem ezt mondtam.
Azzal van bajom,hogy huszonéves autókért amit hirdetnek kb. 5 hónapja és nem engedi lejjebb az árát így is közel 900 ezer forintot kér érte úgy,hogy nincs rajta műszaki, vagy fényezni kéne rajta 5 elemet, vagy éppen csak látszik az autón,hogy lóg rajta szinte minden. :U

A külföldiket csak azért írtam, mert a reg.adó még mindig k*rva sok hiába állítják az okosok a parlamentbe,hogy nem, igaz olcsóbb lett de közel sem annyira mint ahogy beállítják.

(#13242) -v- válasza m3tr0 (#13239) üzenetére


-v-
addikt

Ezért van az, ha néha néha felkerül egy értelmes verda értelmes áron, az max. 1 hétig van fent aztán el is viszik :) Tisztára mint az albi hirdetések.

Arról nem is beszélve, mennyire szűk a választék itthon.. ugye itt csak az 1.4-esek 1.6-osok fogynak.. megnézem mobile.de-n tele van olyan felszereltségű/motorú autókkal, amik itthon 2 havonta tűnnek fel használtautón ... pl. 2 literes benyás focus (főleg II-es, de I-es se sok), mazda 3 pl. alig létezik...

[ Szerkesztve ]

(#13243) hobizoli válasza m3tr0 (#13239) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jah...de amugy aki kisfogyis vasat akar, annak vagy az LPG jaccik, vagy aki attol fazik, meg attol tart, hogy juj felrobbanik (LOL), annak egy regi, hagyomanyos turbodizel kell egytomegu lendkerkkel. esetleg egy valt geos csigaval megtunnerolva, es ugy beallitva az adagolojat, hogy ne okadja kormot es akkor nem qrja tele a geometria lapatokat sem.
Sok akkoriban intercooler sincs, vagy az a kicsi is ami jutott ra, felig takarasban van, meg abbol egy rendesebbet ratolni, hogy hatasofkot novelje es akkor josag is.
Nincs benne semmi aranyáru alkatresz, max a turbo, megy is, meg nem is zabal sokat.
Precizios dizelekben meg lassan a turbo lesz a legolcsobb cucc.

több drón kell ;P

(#13244) !Overdose! válasza m3tr0 (#13239) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha jól veszem ki a szavaidból, akkor sportosabb autókat nézel, illetve volt szó G3 kabrióról is, ha jól rémlik. Ezeknek az autóknak az ára valóban érthetetlenül magas az esetek többségében.

Én inkább Honda vonalon vagyok képben, de itt is hasonló a helyzet. Egy korrekt 6gen Civic VTI vagy egy 4gen Prelude VTI 1M körül mozognak. Ennyiből 4 csillagos 4 lufis, fullos Accordot lehet kapni. Az sem megy sokkal rosszabban, ráadásul fiatalabb, sokkal biztonságosabb és úgy összességében kétszer komolyabb autó. De nézegettem még alternatívaként P11 Primerákat is 3 csillaggal és 4 lufival. 4-500k körül nagy a választék. Ennyiből milyen sportos autót kapsz?

Szóval én már kezdek letenni erről a vonalról...

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#13245) hdman válasza Smani (#13234) üzenetére


hdman
őstag

drága, vagy nem drága, én dolgozni használom, ha beszarik akkor kicserélem. Ennyi :)

Sopron city :)

(#13246) Napfénysüti válasza m3tr0 (#13241) üzenetére

Kollégám néz most külföldről behozott Saab 9-3-as turbódízelt. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle mert a hétvégén már menne a gépért... :U

Més que un club!

(#13247) Tanya- válasza AMD Power (#13238) üzenetére


Tanya-
tag

A Lágymányosi híd vonalától kifele már ingyenes. Nem tudom mikor jössz, de sok helyre ne számíts napközben, sok az irodaház.

(#13248) Smani válasza Napfénysüti (#13246) üzenetére


Smani
senior tag

Jajj...

(#13249) Napfénysüti válasza Smani (#13248) üzenetére

Ő pénze, nagyon bele van bolondulva. Én mondjuk elég szkeptikus vagyok.

Egyébként Saab 9-3-akról van valami általános vélemény?

Més que un club!

(#13250) bitpork válasza Napfénysüti (#13249) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Csak egy egészen pici: kurva jól szól a kabrióban a hifi :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.