Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12655) dabadab


dabadab
titán

Varoz es smani: hagyjatok egymast beken!

DRM is theft

(#12656) Balupapa válasza spyduck (#12648) üzenetére


Balupapa
senior tag

Googléban?:)

Szerk: sopronban nincs ékezett a billen? O.O

[ Szerkesztve ]

_-=*WheelWhores*=-_

(#12657) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! 2 millió körül szeretnék venni Passatot. Most találtam két egész jó vételt is, [link] [link] bár nyilván meg kell őket nézni.. Először is kérdezném mik a tapasztalatok ezzel a tipussal? nagyjából 5évesen már bőven 100ezer feletti futásteljesitménnyel árulják őket van amibe 200-300 körül is van. Mire lehet számítani egy ilyen megvételénél, kb mekkora költség? Illetve még egy fontos kérdésem: ebben a szériában árulnak 1.9 és 2.0 TDI-t is. Ez utóbbi 140 lovas.. melyiket ajánljátok megvételre? Köszi előre is :R

(#12658) aphra2 válasza Bull Boss (#12657) üzenetére


aphra2
aktív tag

Általános vélemény , hogy az 1,9 még elmegy , a 2.0 pedig egy hulladék.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#12659) giigz válasza Bull Boss (#12657) üzenetére


giigz
veterán

Ha 2.0 PD TDI-ről van szó, én olyanon tanultam vezetni, kellemes az a 140 LE és a 320 Nm, 200k km volt az autóban, de azt mondta az oktató, hogy a motorjával nincs gond, meg úgy az egész egyben volt. Ez egy Golf Plus volt, és oda szerintem, meg szerinte is elég lenne az 1.9-es, de ugye a Passat az biztos más.

(#12660) MunezXBK válasza Bull Boss (#12657) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jaja, 1000x jobb, megbízhatóbb az 1.9. ;)

(#12661) aphra2 válasza giigz (#12659) üzenetére


aphra2
aktív tag

Mindkét motor esetében akkor lehet esélye nyugalmasabb hétköznapokra , ha a korábban számlával igazoltan volt már pd elem cserélve, mint a 2. linken.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#12662) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Mitől döglik a turbó?

Annyit hozzafuznek, hogy en mar lattam olyat, amikor a turbo alapjaraton még nem forgott... de ecceruen az arra a motorra "nagy" csiga eseteben fordul elo.

több drón kell ;P

(#12663) Bull Boss válasza aphra2 (#12661) üzenetére


Bull Boss
senior tag

sosem volt dizelem ehhez nem értek. milyen időközönként kell PD elemet cserélni, és mennyi a költsége?

(#12664) aphra2 válasza Bull Boss (#12663) üzenetére


aphra2
aktív tag

Pd elemet akkor kell cserélni mikor bedöglik :D , nem csak km függő , hanem üzemanyag és szűrő fügvénye is , a cseréje rohadt drága, bizonyos esetekben van vmi 7 év gari is , VW topikban többet tudnak , korábban volt ez téma ott.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#12665) Bull Boss válasza aphra2 (#12664) üzenetére


Bull Boss
senior tag

én nem ragaszkodom a dizelhez, csak a modellhez. 1.6 benzin meg szerintem mindenképpen kevés neki..

(#12666) giigz válasza Bull Boss (#12665) üzenetére


giigz
veterán

Dízel jó lesz oda. :K Nehogy egy Passatban nyomjad az 1.6-os 100 pacinak... Oda dízel kell, vagy valami nagy benzines, de az meg annyit fogyaszt...

(#12667) Bull Boss válasza giigz (#12666) üzenetére


Bull Boss
senior tag

jó lenne 8körüli fogyasztás igy nagy benzinest nem igazán szeretnék. Dizeltől meg félek. Ráadásul ha van közte normális benzines horror áron meg DSG váltóval... 2 misi körül tudtok még ajánlani valami jó vételt?

(#12668) aphra2 válasza Bull Boss (#12665) üzenetére


aphra2
aktív tag

Hát jah, ekkora tankhoz diesel motor kell, hogy a 8 literes fogyi meglegyen.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#12669) MunezXBK válasza Bull Boss (#12667) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dieselt vegyél, csak vigyél magaddal egy olyan embert, aki ért hozzá.

Nekem sose volt dieselem, de most ilyet vettem, nem is bántam meg.

(#12670) giigz válasza Bull Boss (#12667) üzenetére


giigz
veterán

Nem kell félni, nem fog fájni... :)

El kell vinni egy átvizsgálásra, és akkor megtudsz róla mindent, ha meg jó, akkor veszed meg. :)

(#12671) Rick4 válasza Bull Boss (#12665) üzenetére


Rick4
félisten

Veszel egy 1.8T-t, és raksz bele gázt, hiba nulla, és eszik 1-on 5 liter gázolaj árát.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12672) Rick4 válasza LuckyL (#12646) üzenetére


Rick4
félisten

Az tényleg jóval drágább.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12673) Bull Boss válasza Rick4 (#12671) üzenetére


Bull Boss
senior tag

ebbe a szériába már nincs 1.8T vagy nem jellemző.

(#12674) Smani válasza Rick4 (#12671) üzenetére


Smani
senior tag

1.8T csak azt nee :Y

(#12675) Smani válasza Bull Boss (#12657) üzenetére


Smani
senior tag

2.0 eszi az olajat. +1L-el többet eszik.

1.9-t vedd. Ilyenünk van. Fogyi megáll 5-6L-ből. Tökéletes.

Mienkbe most van 140k km. Nemrég volt vezérléscsere. SEMMI hiba nem volt eddig. Bár kicsit extrásabb (highline...)

[ Szerkesztve ]

(#12676) Bull Boss válasza Smani (#12675) üzenetére


Bull Boss
senior tag

értem köszi! akkor csak ki kell fognom egy megkimélt 1.9est :) 200ezerkm és felette érdemes egyáltalán venni? akárhogy a is nézem nekem sok egy 5éves kocsiba... még ha taxi is :D. Jah és szinte csak városban használnám. :U

(#12677) Smani válasza Bull Boss (#12676) üzenetére


Smani
senior tag

Nagyrészt gondolom céges autók lehettek. Nem kímélve belüket kitaposva. Meg nem venném.

(#12678) hobizoli válasza aphra2 (#12664) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Kb fel eve az egyik motorkodba valo PD elemeket free cserelik gar idon tul is, azet, amibe a Siemens valo (asszem ez a 170lojjos 2.0TDI-é)

Bar ez sovany vigasz annak, aki mar 2-3 eve belelapatolt 5-600k-t erre...

Egyebkent ez a fajta nem a gazolajtol fosott be, hanem elektronikailag zarlatos lett. Az uj verzios PD elemben az a kritikus szigeteles mar 3-4x vastagabb.

Fillerbaszas rulez. :C

Gondolom a Siemens-nel ezert vki erosen megfaszult finoman kifejezve, mert hogy a kiscsillio autoban ezt ingye kicserelni azt nem a VW allja most, az qrvaisten. :U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#12679) tomcsi23 válasza Smani (#12674) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hámemé :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#12680) Rick4 válasza Bull Boss (#12673) üzenetére


Rick4
félisten

Annyit írtál, Passatot 2M körül vennél, semmiféle szériáról nem volt szó. Lehet épp egy fullra felújtott 30 éves Passat krómozott motorral is 2 milla, nem?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12681) Varoz válasza Rick4 (#12680) üzenetére


Varoz
őstag

Linkelte. :U

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12682) spyduck válasza Balupapa (#12656) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szted nem próbáltam?

(#12683) Rick4 válasza Varoz (#12681) üzenetére


Rick4
félisten

Sziasztok! 2 millió körül szeretnék venni Passatot. Most találtam két egész jó vételt is, [link] [link]

Ezt jó vételnek írta, nem azt, hogy csak 95-től, vagy 2000-től vagy sak 2004-től érdekli.... Egy típus és egy összeg. Hadd ne magyarázzam én (meg Te se) bele azt, amit ő nem írt oda.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12684) Bull Boss válasza Rick4 (#12683) üzenetére


Bull Boss
senior tag

szerintem mindenki megértette :U

(#12685) Varoz válasza Rick4 (#12683) üzenetére


Varoz
őstag

Pár hozzászólással utána meg írta, hogy ragaszkodik a modellhez.
Te pedig utána írtál. Szóval nem nyert.

Sőt amire te írtál, pont abban írta. Szövegértés rulez.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12686) dragonfx válasza Vangelis (#12609) üzenetére


dragonfx
veterán

meg de már alig tudok menni vele, ez van, ez egy rohadt ország. :O :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#12687) 8th válasza Bull Boss (#12684) üzenetére


8th
addikt

Ő nem. :DDD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#12688) dragonfx válasza hobizoli (#12662) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ezek rohadt hazsnos dolgk.és ez totál megállja a helyét.szoval.már végre bebizonyitodott.hogy 50nel 5.ben nem biztos jobban kiméli valaki az autot, pláne inditás után.
az enyém is valszeg ezért fogyaszt jobban ha hajtom mert ott van meg a több lóerő.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#12689) Rick4 válasza Bull Boss (#12684) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem is leírhatod pontosabban amit akarsz abból még sosem volt baj....
A vicc, hogy még midig nem érted: én is megértettem, mindössze csak rést hagytál a pajzson. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12690) Rick4 válasza 8th (#12687) üzenetére


Rick4
félisten

Személyeskedsz, vagy csak megint értetlenkedsz? Szokás szerint most se tudod eldönteni, melyiket szereted itt jobban művelni....:D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12691) Varoz válasza Rick4 (#12689) üzenetére


Varoz
őstag

De nem hagyott semmilyen rést. Leírta világosan, hogy a modellhez ragaszkodik.
Ráadásul pont arra válaszoltál. Ez eléggé kapufa.

dragonfx
Van olajnyomás méró órád a kocsiban?
Mert én mértem egy pár motort és már 500-as fordulatnál megvan a nyomás, innentől kezdve bullshit.
Persze az nagyon is megállja a helyét, hogy turbósat meg amúgy is semmilyen motort nem hajtunk hidegen.
De ez az alacsonyabb fordulaton kevés az olaj, ez hülyeség.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12692) Smani válasza Varoz (#12691) üzenetére


Smani
senior tag

LOL EPIC FAIL

500-as fordulatnál megvan az olajnyomás mi?

Még a motor se jár annyin de sebaj. Elnézzük.

[ Szerkesztve ]

(#12693) Rick4 válasza Varoz (#12691) üzenetére


Rick4
félisten

Ragaszkodik a modellhez, igen, Vw passatot szeretne. Szerintem akadj le a témáról, mert nem csak kapufát lősz, de mindjárt öngólt is..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12694) Varoz válasza Smani (#12692) üzenetére


Varoz
őstag

Mértél? :U

Azért írtam az 500-at, mert annyin sose jár, pedig már ott van kenés.
Szerinted a gyári alapjárati értéken nem lesz kenés? Ne röhögtess már!

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12695) Bull Boss válasza Rick4 (#12689) üzenetére


Bull Boss
senior tag

A linkekből, abból hogy 5éves korról beszéltem (B6passatok asszem legfiatalabb is 6-7éves), ragaszkodom a modellhez, aztán előző modellekbe nem volt 140 lovas 2.0TDi stb.. szóval nagyon szűk volt a keresztmetszet, nem szorult különösebb magyarázatra melyik modellről van szó, csak nem tudom a tipus kódját ennyi.

(#12696) Rick4 válasza Smani (#12692) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, rendesen benézte a butuska, még mindig nem érti, hogy két feltétel volt, 2M és Passat, ragaszkodik a modellhez, (ami ugye a Passat) amit 40 éve gyártanak mint Vw Passatot, és lehet 40 éves is 2M-ért eladó... Amit az ember talált az csak jó vétel, etől a rég még ott van. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12697) Rick4 válasza Bull Boss (#12695) üzenetére


Rick4
félisten

Tény hogy szűk a keresztmetszet, de a linked előtt annyit írtál, egész jó vétel. Ami nyilván egyértelmű, nekem is jobban bejön ez, mint egy 40 éves restaurált, 5 ezret futott ugyanennyiért.
A kort meg a futásteljesítménnyel fontad össze, de nem rtad, hogy max 5-6 éves fé bele. Nem kell túlspilázni, legközelebb egyértelműen kell fogalmazni. -mint írtam, én értettem elsőre is, de amit írtál elég magas labda volt, lecsaptam, a sok főtt csülök meg még a mondatvégi szmájlit se látja, mert a monitorra fröcsög a hab a szájáról.. :D Vegyél egy jó gázost és sose lesz bajod vele...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#12698) Balupapa válasza Bull Boss (#12695) üzenetére


Balupapa
senior tag

pedig volt az előző modellben is 2.0pd tdi :K :B

_-=*WheelWhores*=-_

(#12699) mycso válasza hobizoli (#12662) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ez jó kis cikk. :R

Egy dologt nem értek, hogy miért írja azt, hogy adott esetben a régi turbo leszerelése előtt kell lecserélni az olajat, nem pedig az új felszerelése után?? (itt valahogy nem látom az összefüggést)

(#12697) Rick4: ez kegyetlen már... :O

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#12700) 8th válasza Rick4 (#12690) üzenetére


8th
addikt

Személyeskedek? Értetlenkedek? Henrik már megint félrebeszélsz. Legalább most az egyszer legyél korrekt. :U Mindenki értette mit akar az ember erre TE jössz és beszólsz neki mert az milyen poén. Lassan már csak kötekedni jársz ide de azért meg felesleges... TE szólogatsz be állandóan itt mindenkinek nemrég nekem azelőtt másnak most éppen neki. Nem bírod ki szerintem fizikailag rosszul vagy ha nem balhézhatsz valakivel. Szokás szerint a többi fórumozót próbálod hülyének beállítani. Mindig másokra mutogatsz miközben te magad vagy a feszültség forrása. Megpróbálod itt (is) el(ő)adni magad de közben csak másokra mutogatsz, mindent fikázol ami nem gázos puntó, személyeskedsz, lealacsonyítasz és megsértesz embereket. Mod.ker.-ben hány hozzászólás is született miattad és az útszéli stílusod miatt? Ne is fáradj a válasszal mert kurvára nem érdekel. Köszipuszi ;)

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.