Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122101) rwin5 válasza kenguru99 (#122100) üzenetére


rwin5
őstag

nem akarom állandóan hirdetéssel spammelni a topicot, '97-es audi (elvileg szervizkönyves) Tehát akkor ez is a végét járhatja?

(#122102) rbalint88 válasza rwin5 (#122101) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem, ezt hívják karbantartásnak.

(#122103) Integrale válasza rwin5 (#122101) üzenetére


Integrale
veterán

Te elolvastad a hirdetest? Nagyon a veget jarhatja egy olyan auto, amiben pollen es olajszuro, olaj, ablaktorlolapatok lettek cserelve.
Ne viccelj mar!

"Bad reklám is reklám too"

(#122105) Poultier válasza Poultier (#122069) üzenetére


Poultier
tag

Senkinek se volt fókája? :(

(#122106) Kornel válasza Poultier (#122105) üzenetére


Kornel
veterán

6-700k-ert nem. Azaz de, klima nelkuli, fapad, allapotra sem a tokeletes kategoria.
900-1000k korul mar inkabb vannak ertelmesek.

(#122107) Tsebacsi válasza Kornel (#122094) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tény hogy nem egy BMW de Evvan :P
Azért köszönöm :)

Qru: Külön kértem rá mikor vettem, bele lett alkudva :) Így sokkal szebb!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#122108) tboy93 válasza parandroid (#122087) üzenetére


tboy93
nagyúr

1.4 86 le sedan chevi kalos. Zabal mint allat. Klima rottyos, nagyon gyenge. 8 eves auton a lampak opalosra mattultak. Nekem nagyon nem jott be :(

(#122109) MunezXBK válasza tboy93 (#122108) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fényszórók 8-10 év után mattulnak, nem csak ennél a típusnál.

(#122110) parandroid válasza tboy93 (#122108) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az 1,4 szedánt én is utáltam, szinte minden szempontból, az 1,2-es hat hback mintha egy teljesen másik autó lenne.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#122111) tboy93 válasza MunezXBK (#122109) üzenetére


tboy93
nagyúr

14 eves hondamon olyan mint az uj. De a 17 eves suzukimon se volt matt!!

(#122112) MunezXBK válasza tboy93 (#122111) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az üveg nem is fog mattulni, a polikarbonát igen.

(#122113) tboy93 válasza MunezXBK (#122112) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ne viccölj, hondán tuti műanyag, és a régi stiften se hiszem hogy üveg fényszóró lett volna :F

[ Szerkesztve ]

(#122114) MunezXBK válasza tboy93 (#122113) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Swift tuti üveg.

(#122115) tboy93 válasza MunezXBK (#122114) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na ezt se gondoltam volna...

(#122116) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állunk, fiatal pár egy gyerekkel, optimálisan 1.8m Ft, nagyon max. 2m Ft kerettel.

Kevés km igény, évente ~10.000. Nagy része városban, kis távolságon, hideg motorral. Reggel 15 perc az iskoláig, délben 15 perc az ebédig, délután 15 perc az iskoláig. Ezen felül évente 2-3 alkalommal 500-1000 km autópálya.

Most egy '96-os, 1000cm3-s, benzines VW Polot nyúzunk, illetve az autópálya menetekre kölcsön szoktunk kérni egy 2010-es, 1.4-es, benzines Ford Focust.

A városi hideg menet miatt egy benzines autó vásárlásán gondolkozunk. A Focus-szal kapcsolatos tapasztalataink alapján az egy egészen jó autó lenne, de miután beleültünk egy 2011-es Octaviaba, nagyon szimpatikusnak tűnt, hogy mögöttem is óriási lábhely maradt (viszonylag magas ember vagyok).

A fogyasztás miatt annyira nem aggódok, mivel egyrészt kevés km-t megyünk, illetve a Polo is megette a 10-11 litert :)

Objektíven melyik típusok felé kellene fordulnunk? Ilyen felhasználás mellett mi lehet az, amivel 6-8 évet le lehetne húzni, anélkül, hogy mindent ki kellene cserélni rajta? Mindenre nyitottak vagyunk, nincsenek előítéleteink semmilyen nemzet autóival szemben :)

Köszönöm!

(#122117) MunezXBK válasza cenzor (#122116) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egyterű nem játszik?

(#122118) Integrale válasza parandroid (#122110) üzenetére


Integrale
veterán

Kb ugyan az a véleményem a Kalosról mint tboy93-nak. Itt-ott megszürkült kemény kopogós műszerfal, az igénytelenebbik budiajtó csapódásra emlékeztető ajtók, sorjás kilincs, kapaszkodók és napellenzők.
Ócsak ülések, lötyögős váltó stb. De nincs gáz, egy lépcsővel feljebb a Nubira/Lacetti is ilyen.

Egy B Corsa vagy Punto 1 szintjén lehet a Kalos úgy, hogy 10 évvel fiatalabb modell.

"Bad reklám is reklám too"

(#122119) cenzor válasza MunezXBK (#122117) üzenetére


cenzor
tag

Akár egyterű is szóba jöhet. Nézegettünk Tourant, igazából nincs vele bajom, nem tudom hogy mitől jobb vagy rosszabb, mint egy szedán.

(#122120) nesa válasza cenzor (#122116) üzenetére


nesa
veterán

Az oktaviaba 1db gyerekules bekotesere sem igazan alkalmas, az az auto egy lyuk, annyira kenyelmetlen hogy nincs ra szo, felfujt bode, kivulrol nagynak hat, de attol meg kicsi,ha balrol jobbra pakolod a gyerekuleseket akkor az elso bekotese mar problemas mert az ulles ala kerult a csat, a masodik meg problemasabb mert a csat megint csak a masik bekotott ulles ala kerul, ha netan 3at akarsz berakni az meg inkabb problemas mert a csat a kozepso gyerekules alatt lesz kb 15cm el, es ha mindez sikerult nem lehet becsukni az ajtot mert olyan buzi az ulles kikepzese, alrebb kell rangatni az osszes gyerekulest amitol utanna ferden ul szegeny gyerek, hiaba a labter ha szar az egesz, nem a levegobe beszelek 2 kocsi van az udvarba egy 2es oktav meg egy evasion, egyebkent jo auto a 2 es oktav csak nem az aminek latszik.

Ha akarod holnap lefotozom milyen benga az egesz, a vezeto ulles meg csak akkor nem zarja el a labadban az utoeret ha ugy ulsz mint szuz lany az elso balon.

En meg soha nem vezettem ennel kenyelmetlenebb autot (sparta az kutya fasza lehetett ehez kepest) az ulles csak akkor lehet kenyelmes ha a segged nem szelesebb 26cm nel!

Szoval nem tudom mennyi idos a gyermeked es meg hanyat tervezel azert vedd szamitasba hogy elol is elhetetlenul kenyelmetlen, hatul meg borzalom, par hetig nem tudtam a citroent hasznalni es mar faj mindenem, ma mar tudtam hasznalni a citromot eg es fold a vezetoi kenyelem.

[ Szerkesztve ]

(#122121) cenzor válasza nesa (#122120) üzenetére


cenzor
tag

:D nem akartam, hogy vasárnap este így felzaklassa magát valaki a kommentem miatt, látom ez mély sebeket szakított fel. Egy 12 éves gyerkőc van, ő már elvan az ülés nélkül, de ettől függetlenül ez is hasznos információ. Köszi!

Az első ülés nem tűnt rossznak az alatt az 5 perc alatt, amíg benne ültünk, de ez nyilván nem jelent semmit. Az jobban zavart, hogy a kormány olyan fapadosnak tűnt, de neten nézegetve láttam, hogy van olyan is, amiben normálisabb kinézetű kormány van.

(#122122) Mágus2 válasza nesa (#122120) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ritka az olyan alsó-közép kategóriás autó, amibe bemegy 3 gyerekülés hátra. Tetszik ahogy előadod. :K Szerintem dobd át az ülést a citrmból, akkor lenne egy teljesen jó autód.

Megkérhetlek valamire? Meg tudnád nézni a felszereltségi szintet az octinál? A csomagtartóban a pótkerék mellett a bal oldalon fel van ragasztva egy papír matrica sok kóddal, azt kellene lefotóznod, sokat segítene, hogy azt a felszereltségi szintet el tudják kerülni, vagy a mazochisták meg tudják venni. :R

[ Szerkesztve ]

(#122123) nesa válasza cenzor (#122121) üzenetére


nesa
veterán

Sajnos errol nem tudok nyilatkozni nem tudom a mienkbe fapados vagy jobb kormany van, esetleg van keped roluk?
Azt tudom hogy ujonan lett veve es most 196k van benne es kezd lyukacsos lenni a kormany kb ugy nez ki mint a volt tipomba 350k nal, van nekunk egy 3 as oktav is abban borozott a kormany ketsegtelenul jobb a fogasa, vezeto reszen az kenyelmesebb de hatul ugyanolyan elkurt kialakitasu.

(#122122) Mágus2
A citrombol nemrakom at jo az ugy ahogy van amugy lecentiztem am tudod a citromba 3 kulonalo fotel van hatul es a kozepso kicsit kisebb, oda soha nem ultettem senkit mondvan milyen az mar, erre lemerem es az akkora mint az oktav vezeto ullese:D ezentul engedelyezem ott is a poffeszkedest.

Most igy az ejszaka kozepen kimentem fenykepezovel, de se jobb se bal oldalon nem talaltam matricat, vagy a potkerek alatt?

[ Szerkesztve ]

(#122124) Mágus2 válasza nesa (#122123) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem a kerék alatt,mellette van a bal oldali csomagtartó padló lemezen. Jól fel kell hajtani a szőnyeget, hogy meglásd.

[ Szerkesztve ]

(#122125) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Jelenleg nem tud esetleg valaki 500.000 körül jó Suzuki Swift ajánlatot (a régebbit)?

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#122126) nesa válasza Mágus2 (#122124) üzenetére


nesa
veterán

Tehat ami a potkerek takaro alatt van balra, de az olyan mintha oda lenne ragasztva.

(#122127) !Overdose! válasza nesa (#122126) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az lesz az.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#122128) cenzor válasza nesa (#122123) üzenetére


cenzor
tag

Próbáltam keresni a neten két képet, amin látszik a különbség, de persze nem találtam. Az összes hirdetés fotóján egy vastagabb, normális borítású kormány látszik. Ami az én kezemben volt az egy kicsivel vékonyabb és fényesebb borítású volt, és leginkább az nem tetszett benne, hogy olyan gagyi vékony.

(#122129) Mágus2 válasza nesa (#122126) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Igen ott van hangszigetelés felragasztva,azon lesz a matrica,de közel a hátsó üléssorhoz.

(#122130) bajnokpityu válasza Mágus2 (#122122) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem ritka, konkrétan ilyen nincs. passatba se fér 3 gyerekülés.
nálunk két gyerekülés, és 2 felnőtt töléketesen befér az oktiba, kényelmesen, nyugodtan.

egy másik autóval kapcsoaltban már felvetődött bennem, hogy néhányan fekszenek a volán mögött, azért nincs elég nagy lábtér hátul. én 195cm, 110kilóval, ha úgy beállítom az ülést, hogy tartsa a derekamat, akkor az autók zömében jól elférek. feküdni megjegyzem azon kívül, h egészségtelen, rettenetesen veszélyes, mert a lufik, öv se úgy működnek, ahogy azt a tervezők megálmodták.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#122131) -v- válasza bajnokpityu (#122130) üzenetére


-v-
addikt

Meg az autót se lehet úgy rendesen kezelni, Senna volt az egyetlen aki tudott így jól vezetni :D

(#122132) molnarpeter válasza bajnokpityu (#122130) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pedig már szabályos ülés- és kormánybeállításnál ki kéne, hogy bukjon, ha fekszik a sofőr, hiszen nem véletlenül találták ki, hogy teljesen kinyújtott kar ne férjen a kormány mögé.

[ Szerkesztve ]

(#122133) bajnokpityu válasza molnarpeter (#122132) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezt nem értem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#122134) kisza25 válasza bajnokpityu (#122133) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

teljesen kinyújtott karral nem éred el a bajuszkapcsolókat, mondjuk állítható kormánynál simán el lehet feküdni úgy, hogy nem lesz nyújtva a kezed

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122135) molnarpeter válasza bajnokpityu (#122133) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha a csuklódat a teljesen kihúzott kormány tetejére teszed, az autók nagy részében még akkor sem lehet fekve vezetni szvsz. Előrébb tolt ülőlappal meg nem férnek el az ember lábai, illetve a benyomott kuplungpedálhoz beállítva azt megintcsak észrevehető a rossz pozíció. Nemrég voltam vezetéstechnikán, ott egy olyan háttámlaszöget sikerült állítani, ami a nagyon támasztótól (kb. derékszög) hátrébb van, és pont kényelmes már.

(#122136) bajnokpityu válasza molnarpeter (#122135) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az úgy kb jónak tűnik, szerintem is. mondjuk még nem próbáltam így ki, nekem természetes üléspozícióban a lábaim keresztben szabadok, könyököm be van hajlítva, és minden kapcsolót kényelmesen elérek.

Amikor 1es golfon tanultam, akkor azért vicces volt, h amikor felengedtem a kuplungot, egyúttal kitettem a térdemmel az indexet jobbra :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#122137) molnarpeter válasza bajnokpityu (#122136) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az korrekt, nagy sietségben még jól is jöhet :D Én - ha lehet - le is szoktam engedni az ülést, hogy elférjenek a térdeim. Tanulóvezetőként meg a 10ó10p fogás ellen lázadtam a 9ó15p fogással - mint nemrég kiderült a rántópadon, jobb is.

(#122138) nesa válasza Mágus2 (#122129) üzenetére


nesa
veterán

Na megtalaltam azert nemtudtam tegnap teljessen felhajtani mert azert van nemi pakk a csomitartoba:)

Azonkivul hogy ambiente, mit tudunk meg?

(#122139) tomcsi23 válasza nesa (#122138) üzenetére


tomcsi23
veterán

Inkább privi. :)

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#122140) Mágus2 válasza nesa (#122138) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az nem is a legalacsonyabb. a classic-ban mi lehet, gerenda?

(#122141) nesa válasza Mágus2 (#122140) üzenetére


nesa
veterán

Nem tudom mi lehet ami ettol lejjebb van :N

(#122142) kisza25 válasza Mágus2 (#122140) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem egy skoda fabia volt és nem is teljesen alap (skoda fabia combi life, központi, elektromos, 2lufi, ködlámpa, tetőcsom, tempomat....), de olyan keskenyek az első ülések benne, hogy vágta a combom közepét és 25-30km után már fájt benne a derekam akárhogyan állítgattam az ülést. Ausztriába jártam ki dolgozni kínszenvedés volt azaz 500 km. Most kia ceed van és mikor kiérek, csak mennék tovább:D
Kényelmes és élvezet vezetni, nem mellesleg +40lóerő, de a skoda 64 lovával is elvoltam, ha nem emelkedőn kellett előzni:P
nesa tour-nak hívják:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122143) Mágus2 válasza nesa (#122141) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ez van az enyémben, nem mértem, de kényelmes.

Inkább a zongoralakk zavar:

[ Szerkesztve ]

(#122144) kisza25 válasza Mágus2 (#122143) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az enyémben meg ilyen ez is kényelmes:

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#122145) DZs


DZs
senior tag

Ebben 300k felett lehet és mennyire kerülendő ez a v6 motor?

(#122146) Integrale válasza DZs (#122145) üzenetére


Integrale
veterán

Mibol gondolod a 300-at?
Egyebkent jo a V6, nem problemasak, csak varosban nagyon torkos. 8-20 liter kozott barmi lehet.
V6-bol egyedul a 2.0 turbo kerulendo, de az 156-ba nem kerult.

"Bad reklám is reklám too"

(#122147) DZs válasza Integrale (#122146) üzenetére


DZs
senior tag

Kintről hozták, 14 éves és a 226 ezer egy "szép" szám.

(#122148) Integrale válasza DZs (#122147) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem teljesen realis a futas. Nekem a kintrol hozott 15 evesben 230 van, es garantalt, hogy nem lett tekergetve. Nem szentiras, hogy a kulfoldi, idos autok sokat futottak.

"Bad reklám is reklám too"

(#122149) LuckyL válasza Integrale (#122148) üzenetére


LuckyL
őstag

főleg egy ilyen alfa, ami biztos sokat pihent a szervízben is :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#122150) Integrale válasza LuckyL (#122149) üzenetére


Integrale
veterán

Jajajaja, ez is tok biztos. Unalmas mar. :U

"Bad reklám is reklám too"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.