Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121251) Tsebacsi válasza kenguru99 (#121249) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Plusz egy ilyen értékű kocsinál ki nem tojná le azt a 200 ropit :U

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#121252) Declare válasza Tsebacsi (#121251) üzenetére


Declare
őstag

az is csak akkor 200 ropi, ha egyedit akar...sima uj rendszam par ezer (10-20k).
A masik meg hasznalt autorol beszelünk, szoval valoszinüleg nem mind1 a 200ropi sem, mert akkor nem hasznaltautoval kinlodna, hanem beballagna a kereskedesbe.... :))

napi kötekedes vege :DDD

(#121253) Mágus2 válasza tresh (#121229) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem hisztizik, tőlem fél. :DD

(#121254) tresh válasza Mágus2 (#121253) üzenetére


tresh
addikt

Tuti azért halt be a hátsó kerékcsapágy mert tudta hogy Mágus mustra lesz és még nem volt kész lelkiekbe :DDD De most ha törik ha szakad akkor is odaviszem neked fikázni ,ha kell trailer viszem le a kis szemétládát ;]

[ Szerkesztve ]

(#121255) Qru válasza tresh (#121254) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legalább javult a vag-non vag arány. :D

#nincsbennetarcsi

(#121256) tresh válasza Qru (#121255) üzenetére


tresh
addikt

Ez tény :C

(#121257) tomcsi23 válasza tresh (#121254) üzenetére


tomcsi23
veterán

trailer viszem le
Legalább a fogyasztása lesz hihető. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#121258) tresh válasza tomcsi23 (#121257) üzenetére


tresh
addikt

No meg a káros anyag kibocsátása is messze jobb lesz a gyári adatokhoz képest :DDD

(#121259) runner 125


runner 125
nagyúr

Ah, nem gondoltam volna, h Volvo-ra valaha ilyen jelzőt biggyesztek, de ez az S60R ezzel a szín / felni kombóval iszonyú dög!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#121260) Tsebacsi válasza runner 125 (#121259) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Valamiért nekem a sötét színű felnik nem jönnek be :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#121261) Integrale válasza tresh (#121248) üzenetére


Integrale
veterán

Mi az a cipo, te jo isten. :Y

"Bad reklám is reklám too"

(#121262) ati15


ati15
csendes tag

Na üdv újra! Igazából főleg 3 autó között gondolkodok, Kia Ceed 1,6 GDI, Hyundai i30 1,6 GDI, és Mazda 3 g120. Valahogy nem merek turbósat venni még újonnan sem, pedig pl . a Seat Leon is nagyon tetszik.
Na de akkor , tudom nem egy árkategóriák, pont ezért gondolkodok a Kia és a Hyundaion, mert Mazdától jóval olcsóbb, nagyobb felszereltség, viszont rosszabbak vezetési élménybe mint a Mazda. Esetleg valakinek vélemyénye erről a hármasról? :)

(szóval a szivem a Mazda felé húz, viszont a pénztárcám a másik kettőhöz)

[ Szerkesztve ]

(#121263) slett27 válasza nesa (#121217) üzenetére


slett27
addikt

#12197-ben van az autó. Érdeklődés sem jött még rá. Mi lehet a baj ? Ennek az évjáratnak/típusnak az alját súrolom árban.

rbalint88 : :Y Te tudsz valamit fiú. :D Az aktuális árnál mennyivel olcsóbban pl ? Help nekem pls !!!

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#121264) TayRol válasza slett27 (#121263) üzenetére


TayRol
veterán

jobb képeket tegyél fel. egy jó fotó fél siker.

(#121265) slett27 válasza TayRol (#121264) üzenetére


slett27
addikt

Ehh...éreztem egy picit. Átkozott Sony Xp okostelefon. :( Kell kölcsönbe egy normális gép.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#121266) Declare válasza ati15 (#121262) üzenetére


Declare
őstag

Ööö, most itt mi is a kerdes? :)

Beirtal 2 db turbo dizelt es 1 szivo benzint :)) majd leirtad, hogy turbosat nem mersz venni....akkr marad a szivo mazda nem? :)

Szerintem sem kerdes, hogy a 3 közül a mazda a komolyabb auto...elsö körben el kellene döntened, hogy dizel kell vagy benzin. Utanna lehetne szvsz tovabb lepni.

aaah, akkor sorry :B :) GDI nekem azonnal dizelnek tünt :B

[ Szerkesztve ]

(#121267) TayRol válasza Declare (#121266) üzenetére


TayRol
veterán

melyik a dízel?

(#121268) Mágus2 válasza Declare (#121266) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ja, a GDI mióta dízel? Tudtommal az közvetlen befecskendezéses szívó benzin. :U

A D-nem dízel, hanem Direct. ;) A TDI-ben is Turbo Direct Injection(Troll Driver Inside..). :U

[ Szerkesztve ]

(#121269) Qru válasza Declare (#121266) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyik se dízel és egyik sem turbós. :U

mod:

Mágus: Jól tudod.

ati15: Próbáld ki a GDI-ket is mielőtt választasz. Ha belefér mondjuk én a Mazdát venném.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#121270) Tsebacsi válasza TayRol (#121267) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egyiksem :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#121271) TayRol válasza Tsebacsi (#121270) üzenetére


TayRol
veterán

akkor ok, én is szopóbenzinesnek ismertem őket.

(#121272) Declare válasza Mágus2 (#121268) üzenetére


Declare
őstag

:R

(#121262) ati15 ettöl függetlenül, ha belefer az ingerküszöbbe, szerintem a mazda irtora eltalalta ezt az uj 6 es 3 as szeriajat. :)

(#121273) parandroid válasza ati15 (#121262) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy korábban írták, amelyik neked tetszik. Sem árban, sem technikában (na jó, a Mazda Skyactive-ja talán modernebb és jobb motor, kérdés, hogy hogy bizonyít majd hosszú távon, mert tök új konstrukció) nincs nagy különbség. Ellenben a koreaiak azért az 5-7 év garival (mikor mennyi) eléggé ott vannak a szeren. A szívó benzines palettát meg ezekkel a modellekkel le is tudtad, talám még a Toyota Aurist lehet itt említeni még pluszban. Meg a Nissan újkompaktját, ami annyira elterjedt, hogy még a nevére sem emlékszem. Illetve még egy ötlet, ha már kompakt japán, és szívó benzin: Mitsubishi Lancer?

Ha nem riaszt a turbó (újan vett autónál én annyira nagyon azért nem fáznék tőle, pár év múlva úgysem lesz más választás, max a hibrid), akkor állítólag a Focusok és az Astrák új kis turbóbenzines motorjai is jól sikerültek, meg ott a Golf, mint nagy klasszikus, ami akármennyire is tépik a márka arculatát, még mindig etalon a kompaktok között.

Én az i20-at nézegettem, mondjuk a facelift előtti és a facelift utáni modellek között zongorázni lehetett a különbséget az utóbbi javára, mintha két teljesen másik autóról, de még másik kategóriáról is lett volna szó, pedig azért ezt igazából semmi nem indokolta volna. Egyébként az (új) i20 meglepően nem kisautós, talán egyedül a csomagtartója az, bár 10 évvel ezelőtt még az is elment volna egy ötajtós kompaktban, ha az i30 is ugyanezt tudja, az is bőven jó vétel lehet. Konkrétan annyira, hogy kisautóban szegény Mazda 2 akármilyen aranyos kis cucc, valószínűleg alulmaradt volna mellette, ha mindent egymás mellé teszek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#121274) mdani01 válasza TayRol (#121244) üzenetére


mdani01
aktív tag

Köszi :)

#121247 Declare: Nem kell egyedi, az túl drága, bár a TDI-150 jól mutatna ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#121275) Declare válasza mdani01 (#121274) üzenetére


Declare
őstag

Ragaszd ki matricaban, ugy olcsobb :D

(#121276) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

Srácok, új Skoda Superb, 1,4 TSI automata 150 LE-vel mennyire vállalható főleg városban, úrias használatra?
sajnos több nem jön ki a céges keretemből, 1.4 dízel sem, pedig ott már lenne némi nyomaték

- no es importante -

(#121277) Mágus2 válasza Sixkiller6 (#121276) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

1.4 dízel nincs is, szernecsére, bár látom igény lenne rá. :Y

(#121278) tboy93 válasza Sixkiller6 (#121276) üzenetére


tboy93
nagyúr

Cegesnek jo a tsi, akkor nem neked kell fizetni a szervizkoltseget ;]

Viccet felre teve, szerintem uj autokent nem sok baj lesz vele. Olajcsere legyen 10.000-kent, hidegen ne rugjad aztan csokolom :)

[ Szerkesztve ]

(#121279) Qru válasza Sixkiller6 (#121276) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Korrekt, nem olyan gyenge az. 250nm 1500-3500-ig. Korrektül fog menni vele (azért csodát ne várj 1500kg feletti önsúllyal). Bár én inkább Octaviát vennék ilyen motorral már ha a céges policy megengedi.

tboy93: 10k-s olajcsere periódus? Látom még soha nem volt céges autód... :U

#nincsbennetarcsi

(#121280) tboy93 válasza Qru (#121279) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat 22 evesen ez meg kimaradt az eletembol :B Foleg, hogy 5-bol 4 napot otthonrol dolgozom ;]

(#121281) slett27


slett27
addikt

Még annyi lett volna kérdésem az Urakhoz, hogy tényleg nehezebb eladni a piros/bordó/zöld autókat a többihez képest ? Valóban emiatt használtan alacsonyabb árat képviselnek ? Vagy ez baromság.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#121282) tboy93 válasza slett27 (#121281) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem tartom valoszinunek. Nekem zold autom volt, pikk-pakk elvittek.

(#121283) kalmanchris válasza Sixkiller6 (#121276) üzenetére


kalmanchris
tag

Egész élvezhető kis moci, ami a dinamikát illeti, hála a turbonak és a kompresszornak, amitől már alacsony fordulaton is jól megindul.
Problémák viszont akadnak. Láncnyúlás, lánc feszítő, vez tengely állító és magasnyomasú pumpa.

(#121284) Morris válasza slett27 (#121281) üzenetére


Morris
veterán

Soha nem vennék ilyen színben autót! :)

A piros idővel nagyon kifakul. Elveszti a csillogást. Folyamatos polírozást igényel.
A másik két színről meg mindig a mordoriak jutnak eszembe, akik lepusztult ótvar vw-kkel járnak. ;] (passat, golf)

[ Szerkesztve ]

(#121285) slett27 válasza tboy93 (#121282) üzenetére


slett27
addikt

#121265-re visszanéznél pls egy kérdés erejéig ? :R

Morris: :DDD Értem. ok.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#121286) tboy93 válasza kalmanchris (#121283) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lanc nyulas nem csak a korai tsi-k problemaja volt?

slett27: kepek szarok, napfenyben, normalis geppel csinalj kepeket, en elofizetnek Hd-ra is, 500ft kb.

leiras is jo nagyjabol, bar en melloznem az olyan kliseket mint a "holgy tulaj" meg "megkimelt", " kisebbre valtas miatt", ez kb. nem erdekel senkit :)

[ Szerkesztve ]

(#121287) slett27 válasza tboy93 (#121286) üzenetére


slett27
addikt

Nagy segítség, köszönöm. Intézkedek az ügyben. Az ár az jó szted ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#121288) tboy93 válasza slett27 (#121287) üzenetére


tboy93
nagyúr

Attol fugg mit szeretnel. Ha 2 heten belul eladni, akkor en boven kevesebbert hirdetnem, ha van idod kivarni akkor talan elmehet ennyiert.

(#121289) Qru válasza tboy93 (#121280) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok, nincs rád írva hogy pályakezdő vagy. :D Cégautót a gyári előírás szerint viszik olajcserére a nagy cégeknél. Nekem a szívem vérzik hogy a 30 ezrenként kap friss olajat a gép de hát ez van.

#nincsbennetarcsi

(#121290) slett27 válasza tboy93 (#121288) üzenetére


slett27
addikt

Ebben sajnos nagyon v1.0 vagyok. :( Írnál egy "kedvezményes" árat ? És köszönöm még 1x !

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#121291) nesa válasza Morris (#121284) üzenetére


nesa
veterán

De az ove metal bordonak nez ki, az meg nem fakul ki, ugyan az a lakk van rajta mint barmelyik metalon.

Egyebkent a nemesebb autokon a mezei piros szin is lakkozva van tehat az sem fakul.

Nekem pl az egyik kedvenc szinem a metal bordo, mondjuk nem minden arnyalat tetszik annyira.

[ Szerkesztve ]

(#121292) TaaT válasza nesa (#121291) üzenetére


TaaT
veterán

"Egyebkent a nemesebb autokon a mezei piros szin is lakkozva van"

:F

Give them hell Ukraine!

(#121293) nesa válasza TaaT (#121292) üzenetére


nesa
veterán

Ferka.

Na viccet felre, kolegam piros c3 is gyarilag lakkozva van most fujtak neki egyelemet es nincs megelegedve mert lakkot nem kapott.

De golfot is lattam mar, ez egy extra kerni kell.

(#121294) focvis válasza kalmanchris (#121283) üzenetére


focvis
veterán

Se kompresszor, se vezérműlánc nincs már új Superb 1.4 TSI-ben - így ezek hibája sem várható.
A turbó+kompresszoros 1.4 TSI-t korábban sem szerelték Superbbe, de talán egyetlen Skodába se (szvsz), Fabiát nem tudom.

Túl nagy tolást én sem várnék egy DSG-s 1.4 TSI Superbtől, akkor inkább Octi, azt szépen viszi már az alap (122 LE) 1.4 TSI is.

(#121295) TaaT válasza nesa (#121293) üzenetére


TaaT
veterán

De miazhogy nincs lakkozva? :F Ez nincs lakkozva [link]

Give them hell Ukraine!

(#121296) nesa válasza TaaT (#121295) üzenetére


nesa
veterán

nem minden autot lakkoznak pl az oktavunk sincs lakkozva csak sima szin, a lakkozoas csak a dragabb kocsiknal termeszetes meg a gyongyhaz es metal fenynel, mondjuk azt muszaj is mert a bazis eleve matt.

(#121297) Morris válasza nesa (#121291) üzenetére


Morris
veterán

Igen, kérhető extraként, de sokan nem kérik.
Anno a 3-as golfunkon sem volt. Sőt, amikor melóztam a suzuki kereskedésben ott is csak lakk nélkül vitték a piros szuzikat.
Nagyon ki tudja szívni a nap.

[ Szerkesztve ]

(#121298) nesa válasza Morris (#121297) üzenetére


nesa
veterán

Aki megerti es keri a gyari lakkozast annak szep a kocsija, ezek azok amik csak ugy ragyognak, lenyegesen magasabb a fenyuk ha lakkozva vannak.

(#121299) kalmanchris válasza focvis (#121294) üzenetére


kalmanchris
tag

Igen, ezt benéztem 😩

(#121300) TayRol válasza slett27 (#121281) üzenetére


TayRol
veterán

én megvenném az asszonynak a kocsit, ha olcsóbb lenne (bár a klímát nem látom, hogy van-e benne).
amúgy nekem ugyan ilyen volt csak zöldben, még árulnom sem kellett, mert egy itteni kolléga vitte el és használja.

amúgy szerintem drága a felszereltségéhez képet, mivel eléggé fapad. enyém jóval olcsóbban ment el (igaz az az első szériás volt, nem a classic), de 4 lufi, 4 el. ablak, abs, gyári felnik, magasan felszerelve. ebben pl. ködlámpa sincs.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.