Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) Zoo123 válasza szazbolha (#46750) üzenetére


Zoo123
senior tag

A 1080 alapból ETH alatt 23 MH, csak pirulával tud 36-40 MH-t.
Biztosan fut az OhMyGodanEThlargementpill.exe?
Memória sebességgel játszani kell amíg el nem éri a legmagasabb értéket.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#46752) szazbolha válasza Zoo123 (#46751) üzenetére


szazbolha
addikt

Csak kipróbáltam, mert nem emlékeztem az értékekre. Lehet csak 23-at ment világ életében, bár én többre emlékeztem.

(#46753) Zoo123 válasza szazbolha (#46752) üzenetére


Zoo123
senior tag

Jól emlékszel megy az 36-40 MH-t is, de ahhoz futtatni kell a tablettás programot amit előző hozzászólásomban említettem! ;)

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#46754) default. válasza subaruwrc (#46747) üzenetére


default.
őstag

Régi kártyák, mennek 0-24-ben, kettőnek egyébként is besz@rt a hűtése. Gondoltam ártani nem árt nekik.
Vagy tévedek?

(#46755) default. válasza subaruwrc (#46749) üzenetére


default.
őstag

Miért, szerinted ez hány éves?

(#46756) default. válasza Tamás9x (#46748) üzenetére


default.
őstag

Ki mondta, hogy évente pasztázom?

(#46757) subaruwrc válasza default. (#46754) üzenetére


subaruwrc
félisten

ártani nem árt nekik

azért hoztam példának a 390-est mert amekkora hőtermelés ott van,kiszárad a paszta mint a kutyaszar
470 talán nem cinkes ilyen szempontból de persze ártani nem árt nekik ha amúgy is megbontod őket.
mx-2 ahogy kolléga is javasolta

(#46758) Janou


Janou
őstag

Ez a dolog mennyire működőképes?

(#46759) Danex válasza Janou (#46758) üzenetére


Danex
addikt

Hát ezen az "elektronikán" elég nehéz bármit is rosszul csinálni :D :DDD :U

(#46760) Speed® válasza Janou (#46758) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha nem PWM ventiket raksz rá, teljesen. Azok nem mindig szeretik az 5Vot. Mondjuk a normál ventik sem..a legtöbb alig forog ennyi fesszel.

(#46761) Speed® válasza shteer (#46744) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

MX-2 rég volt..a Hydronaut rádupláz (11.8 W/mK vs. 5.6). Egységnyi adagra levetítve biztosan nem spórolnék, nem havonta kell rászánni úgysem.

(#46762) Janou válasza Speed® (#46760) üzenetére


Janou
őstag

5V? Ez biztos hogy nincs ott 12V? Akkor ez azt jelenti hogy az alaplapi Cha_fan meg Sys_fan is 5V-os?

(#46763) Danex válasza Janou (#46762) üzenetére


Danex
addikt

Ahogy nézem kapcsolóval lehet Low-Off-High állást rakni, Low valószínűleg 5V-os ág, a High meg a 12V-os.

Bár a szemem kiég, próbáljunk meg ne mobil nézetes linket beilleszteni :U

(#46764) Speed® válasza Janou (#46762) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Wat? Molex csatis, abban 5/12V van meg 2xGND. Tehát low állásban 5Vot kapnak a rákötött ventik, highban meg 12Vot..offon értelemszerűen nullát.

(#46765) Janou válasza Danex (#46763) üzenetére


Janou
őstag

Bocsi, kiszorultam a gép elől... :B

(#46763) Danex & (#46764) Speed(R) Köszi mindkettőtöknek. Tehát akkor a High lenne a 12V-os állás. :)

[ Szerkesztve ]

(#46766) Speed® válasza Janou (#46765) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ennél jobb megoldás egy külső tápos PWM elosztó, amit vezérelni is tudsz megfelelő ventik esetén 1 csatiról.

(#46767) Bathalsar válasza Speed® (#46766) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Nálam is egy ilyenről megy 5 db 120mm-es PWM venti.

[link]

Molex-en kap tápot, a szembe lévő csatival az alaplaptól a PWM jelet, a piros csatlakozó dedikált CPU ventihez van (bármit is jelentsen), míg a maradék fekete 4-tűsre dugod a ventilátorokat.

Egyszerű és olcsó.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#46768) Danex válasza Bathalsar (#46767) üzenetére


Danex
addikt

Valószínűleg a pirosról megy a fordulatszám visszajelzés.

[ Szerkesztve ]

(#46769) Tamás9x válasza default. (#46756) üzenetére


Tamás9x
őstag

Senki nem mondta, elméletben nem árt, de gyakorlatban a bordára rá van feszítve a nyák, gyakorlatlan kezekben kárt lehet okozni, csavarbontást már csak nagy hőmérséklet eltérés esetén... addig meg sűrített levegő.
Óvatosan a levétellel.
De ez csak az én véleményem megkövezni nem kell érte. :) Báár egy pár vegát most dobhatna hozzám valaki ingyen :DDD

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46770) szazbolha válasza Bathalsar (#46767) üzenetére


szazbolha
addikt

És a PWM-eseket szabályozza rendesen?
Sose mertem venni ilyet, inkább fix molexről mentek a ventik.

(#46771) Bathalsar válasza szazbolha (#46770) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Igen, vezérli. Korábban itt írtam a beállításokról.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#46772) default. válasza Tamás9x (#46769) üzenetére


default.
őstag

Értem, köszönöm.

(#46773) default. válasza Bathalsar (#46767) üzenetére


default.
őstag

Lehetne pár kérdésem feléd/felétek?

- Itthon is lehet kapni ilyet egyébként? (A szállítási idő nekem most túl sok lenne..)
- Ha jól értem a leírást, akkor az alaplap CPU fan 4 pin-es csatijára kell tenni a PWM szabályzáshoz a cuccot..
- Mennyi teljesítményt bírnak áganként ezek a csatlakozók? Pl. több db 3-4 W-os ipari jellegű 120mm venti is ráköthető? (7 db komolyabb ventin gondolkodom, és egy db fogyaszt vagy 3-4 W-ot azt hiszem.)
- A tápomon melyik csatiból kell megtáplálni ezt az elosztót? Mert látok rajta molexnek tűnő aljzatokat, de azok 5 pinesek, nem teljesen értem...

Nagyon szépen köszönöm előre is,
Üdv!

(#46774) Speed® válasza default. (#46773) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Periféria madzag, amin molex csati van, 7db venti meg se kottyan 1nek..számolj mondjuk 30Wot (Akasa Viper 140mm, 3.84W maxon), az 12Von <3A, a triplája is mehetne akár a vezetéken.

(#46775) Bathalsar válasza default. (#46773) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

- Itthon is lehet kapni ilyet egyébként? (A szállítási idő nekem most túl sok lenne..)

Könnyen lehet, hogy itthon is kapható, keress rá.

- Ha jól értem a leírást, akkor az alaplap CPU fan 4 pin-es csatijára kell tenni a PWM szabályzáshoz a cuccot..

Teheted oda is, de bármelyik másik 4-tűs csatira az alaplapon.

- Mennyi teljesítményt bírnak áganként ezek a csatlakozók? Pl. több db 3-4 W-os ipari jellegű 120mm venti is ráköthető? (7 db komolyabb ventin gondolkodom, és egy db fogyaszt vagy 3-4 W-ot azt hiszem.)

Erre a cuccra rákötheted az összeset, mert 4-tűs molex csatiról veszi az áramot. Az alaplaptól csak a PWM jelet kapja meg.

- A tápomon melyik csatiból kell megtáplálni ezt az elosztót? Mert látok rajta molexnek tűnő aljzatokat, de azok 5 pinesek, nem teljesen értem...

A tápra, ránézésre nehéz megmondani, hogy melyik csatlakozó lesz a jó, de a kábelek között keresgélj, és olyat keress, aminek ilyen a vége:

[ Szerkesztve ]

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#46776) Yany


Yany
addikt

Ha van itt valaki, aki 6db 1070 Ti-t hajt, írja már meg légyszi, hogy ethereummal mekkora fogyi/teljesítmény mutatókat ért el. Nekem 192 MH/s és 630W együttese megy most a Harvester 2-esen.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#46777) default. válasza Bathalsar (#46775) üzenetére


default.
őstag

Köszönöm szépen.

Speed(R): köszönöm neked is

(#46778) default. válasza Tamás9x (#46769) üzenetére


default.
őstag

És gondolom az otthoni újrapasztázás garanciavesztéssel is jár.. igaz?

(#46779) Speed® válasza default. (#46778) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Amennyiben csavarmatrica van, igen. Meg lehet oldani persze mindent..

(#46780) m4rc! válasza Bathalsar (#46767) üzenetére


m4rc!
őstag

Én ilyet használok, alaplapról vezérlek vele 5 db Delta nagy teljesítményű ventit:

We are analog players in a digital world

(#46781) Eclips21


Eclips21
őstag

Sziasztok egy win frissites(elmeletileg ki kapcsoltam)szetbarmolta az egesz rigemet, ujra kell tennem. Elkezdett fagyni meg a feszultsegek beallitasa is gondok vannak minden elromlott.

Milyen win10et ajanlotok es tudtok valami bomba biztos modszert hogy ne frissitsen soha az eletben?

Elore is koszi

[ Szerkesztve ]

(#46782) Dr. Romano válasza Eclips21 (#46781) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ajánlom hogy a működő rendszer parti legyen elmentve valahová így gond esetén bármikor visszaállítható a jól belonfigolt állapot.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46783) zsolti_20 válasza Eclips21 (#46781) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Futtatás -> gpedit.msc-> automatikus újraindítás letiltása bejelentkezett felhasználók számára : engedélyezve
frissítések konfigurálása : 2-es lehetőség
a windows ne kapcsolódjon semmilyen internetes update webhelyhez : engedélyezve
illesztőprogramok kihagyása : engedélyezve

Ezután csak kézzel tudod frissíteni. De ha gondolod a services.msc-ben is le tudod tiltani a windows update
service-t teljes mértékben.

Feladat ütemezőt nyisd meg, updateorchestrator alatt mindent tilts le és a windows update alatt is.

futtatás -> gpedit.msc

windows update beállítások
és ott van pl frissítések konfigurálása
engedélyez, 2-es lehetőség
illesztőprogramok kihagyása -> engedélyez
automatikus újraindítás letiltása a bejelentkezett felhasználók számára -> engedélyez
a windows ne kapcsolódjon semmilyen internetes update webhelyhez -> engedélyez

Nekem ezek vannak össze írva, elvileg ha ezeket megcsinálod nem képes a windows frissíteni. Legalábbis nálam nem tette 7 hóna alatt egyszer sem.

(#46784) Bathalsar válasza m4rc! (#46780) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Ez tök jó, sokkal egyszerűbb, mint a nyákos verzió!

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#46785) Dr. Romano válasza zsolti_20 (#46783) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ehhez pro a minimum.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46786) koko52


koko52
veterán

Újabb kripto lopás

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#46787) KilgoreTrout válasza koko52 (#46786) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Híradó...

31 millió dollárról van szó. Állítólag a Bithumb saját tőkéjéből kártalanít.

Amúgy kijött egy ilyen a Tetherről.

[ Szerkesztve ]

(#46788) koko52 válasza KilgoreTrout (#46787) üzenetére


koko52
veterán

Amíg van miből kártalanítani...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#46789) szazbolha válasza m4rc! (#46780) üzenetére


szazbolha
addikt

Szuper cucc, gondolom csak a vezérlést kapják a lapról. Bár ha jól látom 3 pinesek, nem PWM-esek.

(#46790) szazbolha válasza koko52 (#46786) üzenetére


szazbolha
addikt

Ahogy süllyed a hajó egyre több ilyen lesz. Szerintem...
80%-ra teszem, hogy ezek mind önlopások. Ha nem is direktbe, de biztonsági infók kiadásával és pénz visszaosztással.
.
Egyébként az nem úgy van az, hogy a kriptovilágban lekövethetőek az utalások?
Elvileg kéne tudni melyik számlákról hova ment a lopott coin.

Ez már 6 éve sem működött, és tavaly a Nicehash 63 Milliárdos lopásakor sem.... vagy csak nem akarták hogy működjön. vagy tudják hol van, csak nem fér hozzá senki?

(#46791) Tamás9x válasza default. (#46778) üzenetére


Tamás9x
őstag

Kényes téma, eredetileg nem, de ha a csavar le van ragasztva (amit eredetileg nem tehetnének meg) ééés netalántán sérül akkor oda a gar.
Vagy olyan helyen van a garanciát igazoló jelzés ahol megsérülhet, és meg is sérül... azonnal hivatkozhat arra hogy nana... Rengeteg kártyám ment régebben a (játékos korszakban) vissza garba, pasztázva, hűtő cserésen... nem volt probléma, ez csak mostanában szokás. 1080ti-ből 2-3 darab amin nem volt gar cimke, pasztázva volt, meg grap pad cserélve, visszament garba, nem szóltak érte, kaptam másikat.
De ezeken nem is volt igazoló cimke... a mostani szériámon van... na itt már picit aggódom.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46792) Danex válasza szazbolha (#46790) üzenetére


Danex
addikt

Lehet látni mi hová ment, de addig amíg nem tudnak nevet fűzni egy BTC címhez csak annyira mennek vele, mint ha én leírnám neked valaki telefonszámát, hogy találd ki kié, de nincs semmi telefonkönyv, online szolgáltatás és a cégnél nem kellett nevet adni hozzá.

(#46793) szazbolha válasza Danex (#46792) üzenetére


szazbolha
addikt

OK, ezt értem, de akkor a lopott pénz "örökre" ott dekkol figyelő szemek kereszttüzében?
vagy ha jön a felejtés, majd szépen elcsorog kis tételekben?

(#46794) Shkiz0 válasza szazbolha (#46793) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Meg csak felejtes sem kell pont azert mert hiaba ismert az acc es nezi akar 1000 ember is naponta, ha koltenek rola ha nem, nem er semmit mert nem tudod ki all az acc mogott.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#46795) KilgoreTrout válasza szazbolha (#46793) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Simán el tudja költeni a tolvaj, hiába figyelik a címet, beküldi valami kisebb tőzsdére (ahol nincs KYC), aztán kiszedi monero-ban. Vagy ha lusta, akkor valamelyik coinmixerben "mossa tisztára" a coinokat. A bitcoin fungibilis, magát a coint nem tudod követni, csak az egyes címeken lévő egyenleget, tehát ha valaki nagyon akarja, akár kézzel is tud annyit utalgatni ide-oda, hogy a végén senki meg nem mondja, honnan erednek a coinok.

Amúgy a Nicehash is csak 60 millió dollárt vesztett, nem értem mi ez, hogy hirtelen mindenki elkezdte keverni a milliót és a milliárdot.

[ Szerkesztve ]

(#46796) Iginotus


Iginotus
őstag

Pasztázzuk vagy nem kell újra pasztázni? Kérdésre:
Került hozzám egy 470 4gb-s nitro kártya. Kb 1 éves.
ETH turás közben 100% venti 71-72 fokos.
Leszedve letisztítva újrapásztázva azután pedig 49%-os venti és 59 fok. :)
Ezek után van még kérdés?

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#46797) Speed® válasza Iginotus (#46796) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Miért dőltél be egy régi tévhitnek? ;]

(#46798) Vigilante válasza Iginotus (#46796) üzenetére


Vigilante
őstag

Milyen pasztát használtál? :U

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#46799) Tamás9x válasza Iginotus (#46796) üzenetére


Tamás9x
őstag

Kirívó eset, ez csak azt bizonyítja, hogy üvegen tolták neki és sült a kártya mint a keszeg a tóparton :D ;]
Mivel kented újra? :)

Cimke eltávolító.. ez leszedi majdnem az összeset, van amit elken... :W

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46800) subaruwrc válasza Iginotus (#46796) üzenetére


subaruwrc
félisten

2 másik melegét szívta akkor jó h szarrá melegedett

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.