Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) tom120514 válasza totya1980 (#46546) üzenetére


tom120514
őstag

Hali, jó szórakozást :) AMD-ből nem vagyok jó, de a szándék megvan, majd javítanak, segítenek jobban mások. Addig is, ha nem ismered, nézd meg ezt [link]

Egy guglizás alapján ilyesmi értékeket találtam, ezeket is beírhatod a fentibe [link]

Arra számíts azért hogy egy karival nagyon nagy súlya lesz az áramnak, elviszi a nyereséget nagyjából.

Never go full retard.

(#46552) totya1980 válasza LLam (#46549) üzenetére


totya1980
tag

Eggyel nem érdemes vagy ezzel a kártyával?

(#46553) golya87 válasza totya1980 (#46550) üzenetére


golya87
őstag

Nanopool-t próbáld meg, az jól hoz. Igaz neken kicsit nagyobb számítási kapacitás áll rendelkezésre. De ha nem akarsz ETN-nel pöcsölni (mert egy nagyobb összeg 1,5 napig tartó utalása szvsz az) akkor használd a Nicehash minert. Az kiválasztja mi a legjobb a kártyádnak és kapsz BTC-t.

(#46554) fireman123 válasza tome0001 (#46545) üzenetére


fireman123
őstag

Az asic-okat mindig a megtérülés valószínűségével egyenes arányban árazzák, ...az első szállítmány ára ha jól emlékszem talán 2e dollár, majd a következő adag 1,5e dollár volt, .....ha sokan rendeltek akkor nagyon el fog szállni a equi diff amint munkába állnak (talán június közepén érekeznek az első fecskék, de addig gondolom a bitmainnél még túrnak azok amelyeket most 850-ért árulják :) ), így csökken a hozam és megtérülés esélye is, .....ezért adják egyre olcsóbban, ....ha már nem hoz profitot akkor utána kuka.....

(#46555) subaruwrc válasza Vigilante (#46542) üzenetére


subaruwrc
félisten

Látom a képet. Előbb is láttam. De mitől tol 15mhashel többet mint egy átlag szarrà hegyezett 1080 ti?

(#46556) NoX válasza subaruwrc (#46555) üzenetére


NoX
senior tag

Bevett egy hashrate-növelő pirulát:
ETHlargement - The Hashrate Hardener

(#46557) szazbolha válasza totya1980 (#46546) üzenetére


szazbolha
addikt

Nekem volt egy egész rigem 7950 meg 280x-ből. Jó VGA-k, de nem tudtam visszafogni a fogyasztást.
Amikor az év elején a csúcson ment a bányászat vettem volna még belőle 35-40K-ért is sokat (de nem volt), most inkább eladogatom.
.
Kb annyit tudnak mint egy GTX 1060 /3GB-t, de 2,5-3x nagyobb fogyasztással.
Ha nem kell fizetni az áramért, vagy jól fizet valamelyik coin, akkor megéri ezekkel bányászni.
A mostani árakkal nem nagyon, hacsaknem gyűjtőgető vagy.

(#46558) szazbolha válasza totya1980 (#46548) üzenetére


szazbolha
addikt

FSP 850-es táppal 4 db 7950/280x-et tudtam meghajtani. Kicsit melegedett... falnál mérve 800W felett volt.
Az EVG-ad is tud 70 @mpert.
Én azonnal kivettem a pénzt amíg intenzíven bányásztam, szerintem NiceHash-on még most is lenne vele kis haszon, de én leállítom a gépeket, ha a bevétel felét meghaladja az áram költsége.

(#46559) totya1980


totya1980
tag

Köszönöm az infókat! :R Egyenlőre még tanulgatom mit hogyan a Nicehash minert nehéz paraméterezni? Valaki tudna nekem segiteni? :R Annyiból jó valahol elkel kezdeni a későbiekben ha fejlesztek lessz rálátásom!

(#46560) Vigilante válasza NoX (#46556) üzenetére


Vigilante
őstag

Jap. :K Immár 2 hónapja szedi ezt a pirulát az 1080 Ti-om. :DDD :DDD :DDD

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#46561) totya1980


totya1980
tag

Most néztem reggel 9 -óta mostanáig 6.5 Etn szedett ki még jó is lenne ha ingyen lenne az áram! :) Ja és alap beállitáson van minden.

(#46562) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! g1620 pci-e elosztókkal (hubokkal) elbírhat 9 kártyát? Van ennek valami limitje? Neten nem találtam semmi érdemit. Előre is köszi a segítséget!

(#46563) Zoli986 válasza szazbolha (#46558) üzenetére


Zoli986
tag

Ezt a "de én leállítom a gépeket, ha a bevétel felét meghaladja az áram költsége" szabályt nem teljesen értem.
Csak leállítod vagy el is adod az alkatrészeket?
Ha nem adod el és az alkatrészek ára ugyan úgy ott lapul a sarokban akkor mivel vagy előrébb ha kikapcsolod a gépet?
Ha mondjuk a bevétel két harmada az üzemeltetési költség akkor is havi szinten 30+% nyereség miért nem jobb a nullától?
Továbbá ha nem tetszik az árfolyam és 1-2 hónapot vársz a kivétellel akár az is előfordulhat,hogy áprilisi árfolyamon meghaladta az üzemeltetési költség a a bevétel felét,de te júniusban veszed ki a pénzt és megfordul a mérleg nyelve(csak egy példát írtam nem a valós árfolyamokhoz igazodott a mondandó).
Ugyan ez előfordulhat úgy is,hogy mondjuk júliusban jó az árfolyam végig túrod és mikor az egy havi pénzt kérnéd kifelé épp bezuhan az árfolyam ebben az esetben kikapcsolod a gépet pedig lehet csak egy hullámvölgy van?
Nem okoskodni akarok,ne értsd félre,csak nem értem mikor és mi alapján döntesz,ezért kérdezek.

(#46564) szazbolha válasza totya1980 (#46561) üzenetére


szazbolha
addikt

A nicehash-t szinte nem is kell paraméterezni. NVIDA esetén pár kattintás, AMD kártyával kicsit több, de abszolút maceramentes és bárit bányászol BTC-ben számolja el.
Persze minden kényelemnek ára van....

(#46565) tom120514 válasza Zoli986 (#46563) üzenetére


tom120514
őstag

Többször olvastam már, sosem értettem én sem, most sem. Amíg megvan a hardver, megy, amíg nullánál tobbet hoz, az jó. Ha lenne mínuszos időszak, egy-két hónap után elgondolkoznék, leállítsam-e.

Never go full retard.

(#46566) szazbolha válasza Zoli986 (#46563) üzenetére


szazbolha
addikt

A dolog kicsit bonyolultabb. Én nem vagyok hívő. A bányászat szerintem nem teremt értéket, csak a befektetett pénz osztja újra a vesztesek és győztesek között. Én a győztes oldalon szeretnék lenni. Anno ellopták 17 BTC-met egy váltóról, tavaly mikor visszatértem alig 1 hónap múlva a NiceHashról lopták el a BTC-met. (keveset, de nem ez a lényeg). Nincs jó véleményem erről az egész bizniszről.
,.
Úgy bányásztam, hogy azonnal kivettem a pénzt, ha épp nem éri meg leállítom a gépeim, nem gyűjtögetek.
Nem kenyérre kell a coin, eleinte szórakoztatott és próbáltam használt kártyákból (is) építkezni. Szinte minden bevételt visszaforgattam.

Az hogy 50%-nál leállítom a gépeket és mondjuk 75% áramköltségnél kezdem eladogatni a hardvert nekem bevált. Ezt előre elhatároztam, nem akartam bukni mint az első kísérletnél.
Ha nem állok le 50%-nál akkor nem adok el semmit, mert talán másnap változik valami. De 3 hónapja nem változik, beállt egy alacsony jövedelmezőségi szint, amivel nekem nem éri meg a macerát.
Várom az új NV szériát legalább 30-40%-al alcsonyabb fogyasztással, azonos hasítás mellett.

Néha bekapcsolom a maradékot.
De ha 100W-ra nem jön azonnal 200 FT, akkor pár óra múlva le is kapcsolom.
Biztos lehetne jó poolokat keresni, jó váltokat, egyikről a másikra szálldosni, és okosan kiszedni a pénzt vagy várni hátha emelkedik az árfolyam, de ez nekem sokk.
Mikor év elején a csúcson volt a cuccom (2KW) akkor is a rendszeres jövedelmem többszörösen meghaladta a nettó coin bevételem.
Mondjuk ha úgy marad, akkor már 4-5KW-nál tartanék és vásárolnám a kártyákat... de nem így lett. Sajnos.

(#46567) Danex válasza tom120514 (#46565) üzenetére


Danex
addikt

Meg mert a HODL-ban rohadt nagy kockázat van.

Lásd December végén én ETN-t túrtam, 22-25Ft ért adtam el akkor, utána felment 45Ft-ra és úgy voltam vele, hogy lehet igazuk lesz azoknak akik azt mondták lesz ebben valami így akkor sem adtam el.

Most meg 5Ft-ot ér, bármi pozitív hír jön ki róla, kb már meg se moccan az árfolyama.

---

Én azt látom, hogy a nagy felfutás, amikor átlag Józsi is beszállt a cryptóba az tavaly decemberben lement, ott csúnyán megégették magukat az emberek, valószínűleg már soha nem lesz ilyen felfutás.

Tehát én arra már nem feltétlen játszanék, hogy majd egyszer úgy is újra felszállunk a holdra, 11-12K csúcsnál nagyobbra nem számítok.

Innentől kezdve meg mindenki maga mérlegeli, hogy benne hagyja a pénzét a gépekbe vagy addig amíg nincs pánikhangulat szép lassan eladogatja a vasat.

Mert annyi biztos, hogy értelmesebb áron, 6 kártya eladásához is 1 hónap szerintem minimum kell. Ha pedig mindenki elad, ott nem lesz menekülőterv az, hogy majd eladom, mert akkor úgy is akkorát bukózol a kártyákon.

(#46568) Zoli986 válasza szazbolha (#46566) üzenetére


Zoli986
tag

Valamilyen szinten értem amit mondasz.
Csak az egyszerű számolás kedvéért. Legyen havi 100eFt amit kitúr az összes rig és 55eFt a villany.
Ebben az esetben 55%-a a bevételnek az üzemeltetési költség és 45eFt a plusz.
Ez ha jól számolom közel 82% nyereség 1 hónap alatt. És ez már nem elég?
Értem én,hogy nem kenyérre kell stb,de ekkora hasznot mivel lehet elérni?
Ha ilyen feltételekkel nem járatod a riget akkor tulajdonképpen eldobsz havi 45eFt-ot a példánál maradva.

Más:
A rig által termelt hőt hogyan lehetne medence víz fűtésre hasznosítani? :))

(#46569) tom120514 válasza Danex (#46567) üzenetére


tom120514
őstag

Nem akarom minősíteni semmiképp az elméletedet, az okosabbja ismeri magát és a maga számára megfelelő módszert alakítja ki, úgy látom neked ez a verzió az, jól teszed ha így teszel :)

Érteni nem értem azért teljesen. Pl. ha számítasz rá hogy a belátható jövőben megy a BTC 50%-ot, ami a tapasztalat szerint viszi az altokat, némi HODL beleférhetne. A másik amit másként látok, a jövedelmezőség. A legrosszabb hónapokban is nettó (áram és adó után) hoz a hardver 3 százalékot, ami messze minden egyszerűen elérhető befektetés felett van. A garancia felénél lévő hardver cserélése újra logikus, a leállítás nekem nem.

Mindegy is, nem vagyunk egyformák, csak kíváncsi voltam - most már ismerek egy másik, tapasztalatokon alapuló, átgondolt álláspontot úgyhogy örülök, lehet még jól jön egyszer :)

Never go full retard.

(#46570) Danex válasza Zoli986 (#46568) üzenetére


Danex
addikt

Hogy jött ki ez a 82%?

Mikor az áram kb 50%-a a termelésnek egy AMD-s RIGnél azt jelenti, hogy ~2.5$ a profitod.

Ez egy hónapban 20,000Ft .(Ha teljesen legálisan csinálod már csak 14K)

Egy átlagos AMD riget, most kb 550K körül lehet már használt kártyákból összepakolni. Ergo kb 2-2,5év garanciád van.

Ha marad az a árfolyam akkor 2,3év kell ,hogy abszolút 0Ft-ra kigyere és még semmit nem profitáltál, de b*sz az ideg az árfolyam ingadozása miatt, most ezen a kártyán ment ki a ventilátor stb, a hőelvezetést kell megoldani stbstb.

Van akinek szimplán nem ér ennyi ideget az egész és teljesen meg is értem.

-----

Medencés témához meg szerintem az a legegyszerűbb és talán legolcsóbb is, hogy a gépet becsomagolod egy épített dobozba, ahol 2 ventilátor átmozgatja a házat és a kifújó ventilátor után beraksz mondjuk egy zsigulinak a hűtőjét és azon átcsapatod a meleg levegőt. A hűtőre meg ráraksz egy kis 12V-os pumpát.

Ezzel talán valamennyit lehet melegíteni a vízen, de szerintem ehhez legalább 2-3 RIG kell, hogy minimálisan is hatékony legyen. De lehet jobban jársz, ha lefested a zsiguli hűtőt feketére, kidobod a napra és úgy keringeted :DDD

(#46571) Danex válasza tom120514 (#46569) üzenetére


Danex
addikt

Az a baj, hogy ha bányászként semmi másra nem számíthatok csak arra, hogy majd az árfolyamnövekedés kisegít, akkor a rig helyett inkább vettem volna cryptot egyből.

De amiről beszélünk az nem a mostani állapot, most egész normális ROI van, arról beszélünk, mikor kvázi a mostani árfolyam felére esünk vissza.

--

Illetve annyi hibát vettem észre a számításodban, hogy itt hardveren elég erős az értékcsökkenés. Gyakorlatilag 3 hónapja adtam el a RIG-emet, de annyit estek a kártyák árai azóta, hogy még mindig pluszba vagyok ahhoz képest , hogy ha végig pörgött volna a kártya.

Ettől függetlenül értem én ,hogy mit mondasz, csak megértem azokat is akik kicsit pesszimistábban állnak a cryptokhoz .

(#46572) tom120514 válasza Danex (#46571) üzenetére


tom120514
őstag

Az biztos hogy emelkedés nélkül, a jelenlegi árakkal és januári őrült árakon vásárolva hosszú a megtérülés, azonban pl. az én hardverem (NV) ára most esett kb. arra a szintre, ahol vettem őket :)

A kripto vs rig egyéni, én nem tettem volna annyit kriptoba, a hardver nem tud nulla lenni, egy alt simán - nekem nem lenne erőm ehhez, túl van messze a határaimon :)

Never go full retard.

(#46573) Avicularia válasza Danex (#46567) üzenetére


Avicularia
veterán

Ja HODL. Bányásztam GBX-et mikor első helyeken volt a whatotmine-on és ért 25 EUR-t egy darab. Csúcson január 13.-án volt 64.48 eurós árfolyammal. Mikor bányásztam vártam hogy emelkedjen, azóta is várom. Ma 3 euró de volt 2.38 is pár napja :U Nem hinném, hogy valaha is visszamászik akár 25 euróra.
Én nem állítom le a rig-et bármennyire fosul hoz, megy ameddig akármennyi hasznot is hoz, lévén nem fizetek külön az áramért.
Befektetett pénz már visszajött, szóval innen csak profitot hozhat és még itt van 5x1070 meg egy 1080Ti meg a sallang( lap, táp etc.)

[ Szerkesztve ]

(#46574) Zoli986 válasza Danex (#46570) üzenetére


Zoli986
tag

Adómentesen és szélsőségesen számolva.
A rig építés árát nem számoltam bele ugyanis az már adott ha azt az esetet vesszük,hogy valaki 50% áram díj felett leáll és csak 75%-nál adja el a hw-t.
Azaz ha azt vesszük,hogy van és ott áll mert épp 55eFt villanyt kell fizetnem 100eFt hozamhoz ami ugye 55% és ekkor már áll a bánya,de nem adtam el.
Azaz 55eFt-ot befektetve hány százalékos hozam kell ahhoz,hogy 45eFt nyereségem legyen,vagy nézhetjük úgy is,hogy a 100eFt hány százaléka az 55eFt-nak? 181,818181.
Ha így nézzük akkor 55eFt-ot közel 82%-os hozamra kellene befektetned 1 hónapra,hogy annyit hozzon mint ha a bányászat által hozott pénz 55%-a elmegy áramra.
Tudom,hogy nem számoltam az eszköz elhasználódásával stb,de nem hiszem,hogy az olyan mértékű lenne,hogy az egész hasznot viszi.
Ezzel a számítással még 70% áram mellett is kb havi 42% a nyereség ha a villany számlát tekintjük befektetésnek,ugyanis 75%-ig nem adja el a hw-t.
De ha ROI akkor azt is érdemes nézni,hogy amíg semmit nem termel mert 50% fölött van a villany ára addig az eszköz költségét sem termeli kifelé,nyilván amortizáció sincs,maximum érték csökkenés.
Ami miatt kérdéses,hogy mennyire éri meg az az,hogy mennyire lesznek időtállóak ezek a hw-ek.
Ha jelen árfolyammal számolunk 2 évet és azt mondom,hogy hoz nekem havi 25 ezret egy 600eFt-os rig,amit 2 év múlva a feléért tudok eladni,akkor valójában 2 év alatt 300eFt a nyereség azaz csak 12500Ft a profit havonta.
Ha nem kell érte csinálni semmit és még télen kiegészítő fűtésként is funkcionál,valamint évi 25% a nyereség,egy bank betétnél szerintem jobb,de nyilván kockázatosabb is. Az is lehet,hogy 2 év múlva egy fillért nem fog érni a coin,de az is,hogy rengeteget.
Jelenleg nem ismerek olyan passzív kereseti lehetőséget ami jövedelmezőbb lenne.

(#46575) tom120514 válasza Avicularia (#46573) üzenetére


tom120514
őstag

Próbáltam már kalandozni, de induló vagy nem nagy coinokat nem tartok HODL. Ha nagyon jól hoz szedem és váltom, ha szimpi a coin és gyorsan jön a mennyiség az elején, tárazok és HODL, egyébként amit ki akarok venni, nagyot bányászok többnyire. Hiába hoz whattomine szerint sokat valami biszbasz ha két váltás meg egy utalás után nem ér annyit mint direktben azt bányászni ami azon a váltón van amit kiutalásra hasznalok.

Never go full retard.

(#46576) koko52 válasza Zoli986 (#46574) üzenetére


koko52
veterán

Én tudok. 8.6kw napelem havi 30e hoz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#46577) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Na már megint bedőlt a kriptó és vége a gpu bányászatnak meg esik a btc? Mi ez a fud itt kérem szépen... ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46578) szazbolha válasza Zoli986 (#46568) üzenetére


szazbolha
addikt

Az a haszon nem akkora. Kihagytad belőle, a forintra váltás költségét a gépek amortizációját és az adózást.
A saját időről nem is beszélve. Szórakozás ingyen van, de ha már munka akkor annak is van költsége-

[ Szerkesztve ]

(#46579) AAntii válasza szazbolha (#46578) üzenetére


AAntii
őstag

A beüzemelésen kívül milyen munka van vele? Háztartási léptékben ha nem vagy extra szerencsétlen (pont te fogod ki a 0,3%-os hibaszázalékkal készített tápok közül azt, amelyik anomáliákat okoz, majd megdöglik, stb.) akkor bekapcsolod és megy, ha ne adj isten lefagyna a gép (ha nem nyomod ki a szemét a kártyáknak az utolsó tized mh/s-ért hetekig, hónapokig fog menni) akkor pedig vagy egy okos konnektorral vagy az ügyes kezeiddel újraindítod és megint mennek.
Ha a bányászósdival együtt az ember intenzívebben fórumozna is, akkor már lehet időrabló a dolog, de az már végképp a szórakozás részéhez tartozik a dolognak, akár a társaság akár a plusz információk megszerzése miatt érzett öröm okán. Amennyiben az ember a határait feszegetve rak a projektbe pénzt és emiatt egy-egy árfolyamliftezéskor tele lesz a gatya és azon emészti magát, hogy jól döntött e mikor beszállt, vagy mikor szálljon ki és ez nyomasztja, na akkor valóban nincs értelme. Meg akkor se, ha egy óra alatt megkeresi az ember amit a rig/ek hoz/nak.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#46580) Enter65 válasza Dr. Romano (#46577) üzenetére


Enter65
Topikgazda

(#46581) Shkiz0 válasza Enter65 (#46580) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Egyelore nem a kitores latszik most sem 😂

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#46582) lenox válasza Enter65 (#46580) üzenetére


lenox
veterán

Amugy ez milyen szakertes: 'Ha felfele tor ki, akkor felfele fog menni, de ha leesik, akkor le fog esni'.

(#46583) Shkiz0 válasza lenox (#46582) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mint a magyar idojarasjelentes. Holnap lehet esni fog, de az is lehet, hogy nem 😁

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#46584) Enter65 válasza lenox (#46582) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ez sajnos ilyen! Mint ahogy feljebb irta is kollega, nehol felszakadozik a felhözet, néhol meg nem. :K

(#46585) Emperor_


Emperor_
addikt

Azt szeretném megkérdezni, hogy RX570 esetén elég e a risert tápra kötni vagy kell a fenti 6 és/vagy 8 pines csatira is táp?

700W-os Corsair táp.
Jelen állapot
2 db RX560 (ezen nincsen tápcsati)
1 db RX570 (ezen van tápcsati 6 és 8 pines, jelenleg a táp egyik 8 pines csatija van bekötve)

Ha lenne még egy RX570-es, akkor a tápon van még egy 8 pines táp csati, erre tudnék még egy RX570-est kötni.

3 db RX570 esetén a mit kéne tennem? Átalakítóval meg kéne azt is tápolni a 6 v. 8 pinesen?

Ez lenne a végcél egyenlőre:
1 db RX560
3 db RX570

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46586) Danex válasza Emperor_ (#46585) üzenetére


Danex
addikt

Kártyákat mindig érdemes "fentről" is betáplálni, 1 kábelről viszont 2 kártyánál többet ne üzemeltess.

(#46587) default. válasza Emperor_ (#46585) üzenetére


default.
őstag

Szia. / [egyelőre]
Kollégák szerintem mondják majd a tutit, ez csak az én gyors válaszom :)

Az RX 470,480,570,580 szériákat meg kell táplálni "felülről" (PCEe) is.
Viszont akkor már érdemes több szempontból gondolkodnod:
Egyrészt ha jól látom, akkor a jelenlegi tápodra max két 6, vagy 8 pines csatit (értsd: használható kártyát) tudsz ráakasztani. Illetve ha a bányászat felé kacsintgatsz, szerintem előbb-utóbb így is-úgy is be kell ruháznod egy rendes tápba. Ezek mentén én a helyedben inkább eladnám ezt a tápot és vennék egy (akár ugyanúgy 750 W-os) EVGA vagy FSP tápot. Kicsit drágább, de azokon már általában van 4 PCIe (4 kártyának) csatlakozó.
Pl. az előző tápom egy EVGA Supernova 750 G3 volt, amin már 6x6+2 PCIe csati van. Emellett a hatékonysága, a zajtermelése, az élettartama és a stabilitása is kedvezőbb, mint egy "hagyományos", mezei asztali tápé.

Remélem nem írtam hülyeségeket, én is most kezdek csak belemélyedni..

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#46588) Dr. Romano válasza Enter65 (#46580) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ilyet én is tudok, tessék kedvedre teszek ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46589) Emperor_ válasza Danex (#46586) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen, azt olvastam, hogy egy ágra nem szabad többet kötni. A fenti táplálás témájában volt bennem bizonytalanság. Köszi szépen :R !

default.
Köszi szépen Neked is!
Még nem tudni meddig tudunk elmenni, de ha sikerül még RX570-eket venni, akkor a tápcsere elkerülhetetlen lesz.

egyelőre
Köszi! Utánanéztem és igazad van :B :R .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46590) Enter65 válasza Dr. Romano (#46588) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ez nem fer! :( Én magyarul adtam infot.. :O:DDD

(#46591) Dr. Romano válasza Enter65 (#46590) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Lefordíttatnám neked profi fordítóval, de még nem ér annyit a kriptóm hogy ki tudjam fizetni :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46592) szazbolha válasza AAntii (#46579) üzenetére


szazbolha
addikt

Így legyen minden rendes bányásznál.
Topikba soha egyetlen üzemeltetési probléma ne merüljön fel.

(#46594) Yutani válasza Enter65 (#46593) üzenetére


Yutani
nagyúr

Felettébb érdekes, hogy egy 90. rangsorú tőzsde feltörésére panicsellóznak a zemberek és 5-10%-ot esik minden. Mint amikor egy halraj közepébe beb*szol egy kavicsot.

#tarcsad

(#46595) Dr. Romano válasza Enter65 (#46593) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Kattintósvadász hazugság pl. a CryptoInsight az elmúlt 24 órában 431%-ot emelkedett ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46596) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Bytom GPU Miner v3.0

Van benne egy GUI_Wrapper nevű exe, AB nélkül elindítottam, csak úgy, 880-910 H/s. :Y (1080Ti) Furi módon tuninggal is annyi. :DDD Pár perc után beáll stabil 871-886 H/s köré.

Kipróbáltam a .bat-ot, az is ugyanannyi.

Viszont a power limitre érzékeny, 80%-on 820-830 H/s köré esik.

Valaki nagyon odatette magát ezzel a cuccal, hogy már külön felületet is készített neki, igaz még koreai nyelven van (asszem). Csak be kell másolni a wallet címét.rignév, középtájon egy kockában van 2 gomb, a fölső indít, az alsó a stop, és mehet a móka.

Van egy másik fül, ott belehet valamit kapcsolni ami a CPU-val csinál valamit, de nem vágom, hogy mit.
Ha bepipálom, az egyik CPU mag 90%-on pörög (6700K), viszont csak 665 H/s-t ad. A CPU-val bányászna? A GPU is dolgozik folyamatosan, 76% körül.
Érdekes...

Ha bepipálom az alatta lévő másik lehetőséget, akkor 900-910 H/s, és mind a nyolc mag dolgozik 20-60% körül. :D. Ja, +212 a GPU-nak, és 991 H/s...
Na mi lesz ebből?

[ Szerkesztve ]

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#46597) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Szép, többet tol mint a direkt erre a koinra tervezett asic :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46598) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Kipróbáltam a bányász gépemen is: i3, B250C, 1db 1080Ti gyári légkavaróval eddig 504 H/s-t hozott átlagban, 55 fokos GPU hőmérséklet mellett, +197MHz-el. Ez a GPU sajnos nem bír többet, nem éppen tuningbarát.
PL 95%-on, ezzel még szórakozok ha lesz időm rá.
Az i3-as a v2.0-al nem erőltette meg magát, kb 3-8% között dolgozott.

v3.0-al:
711H/s, 58 fok, a proci 22% körül dolgozik, de csak 1 mag.

Ki kéne mérni, hogy mennyivel fogyaszt többet így a gép, megéri-e wattban az a plusz 100-200 H/s, ha hazaérek melóból, lehet nekifekszem...

Ja, és még valami... eddig ugye, ha kifagyott, megjelent a wines hibaüzenet, hogy a program működése megszakadt, bla-bla, és amíg le nem okéztad, nem indult újra a miner. Most nincs wines hibaüzenet, ha hibázik, simán újraindul, csak a GUI-n értesít hogy volt egy kis gikszer. Próbáltam kicsit húzni a GPU-n, de nem jött össze, +197-nél többet az Istennek sem akar stabilan, szóval láttam párszor hogy tényleg újraindul, tök jó. :)

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#46599) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
A Nicehash-en most kezdtem próba túrást, kérdésem, hogy minden algót érdemes kipipálni és a legjövedelmezőbbre áll-e rá a miner progi, vagy pedig érdemes lekorlátozni 1-2 algóra amelyre pl. a wattomine a legjobbat mutatja?
Valahol talán régebben olvastam, ....mely szerint nem biztos, hogy a számomra a legjövedelmezőbbet túrja, hanem azt amely algóra a legnagyobb megrendelése van (?), ....kinek mi a tapasztalata? :R

(#46600) totya1980 válasza fireman123 (#46599) üzenetére


totya1980
tag

Én is most inditottam reggel a Nicehash Miner 1.9.0.3. Amd-hez való progiját. Beregisztráltam az oldalán megadtam az otttani Btc wallet címet a proginak. A tesztnél valamiért lefagy de azt kihagytam szedi szépen a Zec-ket. Az oldal azt irja hogy : Unpaid mining balance: 0.00001416 BTC remélem ez nem tünik el ez az egyenleg hanem holnap ráutalja a belső számlára. Jelenleg nekem jobban megéri igy szerezni Btc-t mint Hashflare-en ahol 1.04 T/hs-em van és napi 5500btc-ből levon 5000-et tehát napi 0.00000500 btc-t kapok. és belevágtam vagy 25ezret. Kinek mi a tapasztalata véleménye a Hashflare-ről meg a Nicehasről? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.