Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) golya87


golya87
őstag

Lehet, hogy pacebo, vagy a hideg miatti boost, de Vega + 16.1 + xmr-stak-nál ha kikapcsolom a comp_mode-ot, akkor szálanként plusz 20-40h/s-t kapok.
Ez másnál is így van?

(#46852) Iginotus


Iginotus
őstag

Mennyire lehet nyektetni 1060 6gb-set (evga) ram ügyileg?
-200 core +300 rammal hajtom öket 21,5 mhs ETH alatt.
-160 core +600 rammal már 23,5 mhs de itt már annyira nem stabilak :)

Kérdés, hogy +300 (esetleg +400) árt-e vagy inkább hagyjam a kártyánként 1-2 MHS-t?

Fogyasztás egyébként franko 70W/kártya. (linuxon vagyok nem tudom mennyi %)

Plug and Pray... :)

(#46853) shteer válasza Iginotus (#46852) üzenetére


shteer
titán

micron vagy samsung?

..szerintem jónak tűnik

(#46854) Iginotus válasza shteer (#46853) üzenetére


Iginotus
őstag

Ja az lemaradt Samsung. :R

Plug and Pray... :)

(#46855) shteer válasza Iginotus (#46854) üzenetére


shteer
titán

+600-at pedig illene akkor simán, azt még a micron is

mit jelent az annyira nem stabil?

..szerintem jónak tűnik

(#46856) Iginotus válasza shteer (#46855) üzenetére


Iginotus
őstag

Hogy hibát nem találtam, de leesik 0 ra claymore alatt és watchdog újra indítja :)

Plug and Pray... :)

(#46857) mepet


mepet
addikt

(#46858) shteer válasza Iginotus (#46856) üzenetére


shteer
titán

igen, az akkor látványos probléma. ki kell tesztelni akkor mit bír

én is pislogtam múltkor mikor +600-on elszállt a CM, bekeveredett egy hynix-es a micron/samu 1060-ak közé

..szerintem jónak tűnik

(#46859) NoX


NoX
senior tag

Azért az elég szomorú látvány, amikor a 1070 Ti-k CryptoNightV7-et bányásznak NiceHash-re. Tudom miért van ez, de akkor is...

Ti mit csináltok ilyen ínséges időkben? Én azon gondolkodok, hogy NiceHash-ről átmegyek MPH-ra Ethereum-ot bányászni, mert talán most nem BTC-ben érdemes fizetést kapni.
MPH-on most egyébként is 0%-os pool fee van, míg NiceHash-en 2%-ot von le a belső számlára jóváíráskor, ha jól emlékszek.
Mit gondoltok, megéri átállni 3db 1070 Ti-vel?

(#46860) Ciccuka válasza mepet (#46857) üzenetére


Ciccuka
veterán

800 millió és 8 milliárd dollár közötti büntetést kaphatnak a DRAM gyártók

Talán majd idővel csökken :U

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46861) koko52 válasza Ciccuka (#46860) üzenetére


koko52
veterán

Ez egyáltalán nem biztos. Az, hogy nem bővítik a gyárakat nem kartellezés (mintha neked azt mondanák, hogy meg foglak büntetni mert nem építesz magadnak még egy műhelyt, hogy többet gyárts). Ezt egy ügyvédbojtárral is megnyerik. Nem véletlen, hogy most is tovább drágul a ram. Ha paráznának nem mernék megcsinálni. Kivan ez találva, tanultak a régi esetből - volt már ilyen,- most okosan csinálják. (mi meg szo.unk)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#46862) Yany válasza NoX (#46859) üzenetére


Yany
addikt

De hát ethash sokkal jobb néhány napja a többi NiceHash-es algonál 1070Ti-on. Nekem speciel 630W-on ment ráadásul, szóval fogyiban/terhelésben is a claymore a menő most kis ideje már.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#46863) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék tőletek.
Szeretném beállítani/optimalizálni a rigemet úgy, hogy nyugodtan beleférjen a jelenlegi tápomba.

Rig:

* RX 470/4GB x3
* RX 570/4GB x5
* FSP Aurum PT 1200 (1200 W)

1.) A Hive OS helyettesíti az összes OC szoftvert (Overdrive'n'Tool, MSI Afterburner, stb...)?
Tehát a VGA drivereken és a Claymore-on kívül csak ezzel az egy programmal megoldható az OC és minden beállítás?

2.) Ha igen, ezt csak letöltöm, telepítem, és látom is a kártyákat benne?

3.) Milyen beállításokat javasolnátok, hogy a fent említett kártyák bőven "elférjenek" az 1200 W-ban?

Nem közvetlenül a fogyasztásoptimalizálás a cél, hanem csak annyi, hogy ne legyen túlterhelve a táp, és ezzel párhuzamosan a lehető legnagyobb teljesítményt hozzam ki a kártyákból.

Lesz még pár külön (fél)ipari hűtő ventilátorom a rigbe szerelve, ami plusz hűtést fog biztosítani a kártyáknak, de majd akkor újraoptimalizálnám a beállításokat.

Köszönöm mindenkinek előre is,
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#46864) Yutani válasza NoX (#46859) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha nem sürgős a kivétel, akkor inkább célszerű megvárni, míg visszamászik az árfolyam. Mert vissza fog, higgy benne! ;)

#tarcsad

(#46865) LLam válasza Dexar007 (#46825) üzenetére


LLam
senior tag

Fene, lecserélted az aláírásod :(

When lambo?

Never.

Lambo is FOS. Én elhiszem neki.

Stay hungry!

(#46866) Ryan_Sanchez válasza LLam (#46865) üzenetére


Ryan_Sanchez
tag

Sokat ért hozzá a pali.

(#46867) golya87 válasza NoX (#46859) üzenetére


golya87
őstag

Azt tudod, hogy miért CNV7-et számol, vagy azt hogy miért az a legjövedelmezőbb?

(#46868) mepet válasza Ryan_Sanchez (#46866) üzenetére


mepet
addikt

Te jó ég, attól, hogy gazdag, még hülyeségeket beszél. Persze, hogy az a lényeg, hogy durrog, az a bitcoin csörgése a kipufiból. :DD

(#46869) NoX válasza golya87 (#46867) üzenetére


NoX
senior tag

Azt tudom, hogy miért épp CNV7-et számol NiceHash-re. Bárcsak tudnám miért az a legjövedelmezőbb most épp ott :) Persze nyilván azért, mert valaki adott le egy szép nagy megrendelést rá, de hogy áll-e mögötte valami, vagy egyszerű spekuláció, az már jó kérdés.

Azóta már váltott, és ethash-t számolnak a 1070 Ti-k:

Szerintetek maradjon NiceHash-en többségében ethash-t túrni, vagy túrjam magamnak MPH-on az Ethereum-ot?
Azért szimpatikus NiceHash, mert lehet részesülni egy-egy nagyobb (akár túlzó) megrendelésből, egyébként meg azt hozza, amit máshol is ha direktbe túrnám. Én ezt vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#46870) Iginotus válasza default. (#46863) üzenetére


Iginotus
őstag

Minden kérdésedre igen. Bár az 1200W 8 kártyával necces.

Nálam így néz ki a tuning.
Nálam 13 kártya 2000W :(
Sajna egy amit még nem sikerült az a fogyasztás csökkentés következő upgréd az lesz, mert most már van rá opció...
Ha bármi lenne amivel nem boldogulsz HIVEOS mindenre van megoldás. Bios frissitésre tuningra OC-ra memtesztre :)

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#46871) golya87 válasza NoX (#46869) üzenetére


golya87
őstag

Én NH-ra szavazok, bár én MHP-n Monero-t bányászok. Igaz a Vegák mást nem nagyon tudnak jövedelmezőbben, de örömmel venném a cáfolatot. :DDD
A BTC-ből még mindig tudsz akármit is venni!

(#46872) fireman123 válasza NoX (#46869) üzenetére


fireman123
őstag

Nálam ma szinte egész nap Lyra2Z-t túr a 6*1070Ti rig Nicehash-en, ....elég gyatra (sőt nagyon) jövedelmezőséggel, ..az elmúlt napokban volt néha "fellángolás" és átállt Lyra2REv2-re, de csak pár óráig hozott jobban, majd egy kis DaggerHashimoto és megint vissza Lyra2Z-re, ...elég inséges időket élünk

(#46873) Tamás9x válasza Iginotus (#46870) üzenetére


Tamás9x
őstag

Win hez viszonyítva megéri vele játszani? neked már van összehasonlítási alapod.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46874) vazee00 válasza NoX (#46869) üzenetére


vazee00
tag

Én MPH -ra szavazok. Most 30 -ig 0% a fee is. A nicehash üzletpolitikája se szimpatikus számomra, így eleve igyekszem kerülni, de használtam huzamosabb ideig teszt képpen, és nem győzött meg. Az éppen kiírt bevétel nagyon ingadozik, kb csak viszonyítási alapnak jó. Ha külön pool -on bányászol, és ügyes vagy, figyeled az árfolyamokat... sokkal többet ki lehet hozni, mint a nicehash, hiába váltogat. (Ez nyílván kényelmes....) A nicehash mindig az aktuális árfolyamon ad el, ha jól tudom, ez nem éppen előnyös általában.

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#46875) NoX válasza golya87 (#46871) üzenetére


NoX
senior tag

Én VEGA 64-el is NiceHash-re bányásztam CryptoNightV7-et.

Jah, talán a legkényelmesebb a NiceHash, otthagyod, aztán váltogatja magának, ami épp a legjövedelmezőbb a piactéren.
Amíg nincs valami extra, fork, stb., marad ott szerintem.

(#46876) NoX válasza vazee00 (#46874) üzenetére


NoX
senior tag

Igen, a 0%-os pool fee vonzó most MPH-on, viszont ott van Claymore dev fee-je, ami 1%, szóval NiceHash-en 2%-os, és most 30-áig MPH-ra 1% az ethash Claymore-al összességgében, nem akkora nagy különbség. És sajnos annyival nem is gyorsabb Claymore, mint az Excavator ethash alatt. Kb. hibahatáron belül van az eltérés, de az új Excavator-al már csak NiceHash-re lehet bányászni.

Végigpróbáltam már minden multi-pool/algo váltó alkalmazást, de nagyon változó volt a tapasztalatom. Volt amikor jól hozott, volt amikor kevesebbet, mint NiceHash. Persze nem reprezentatív az észrevételem, mert különböző napokon történtek a mérések.

Egy kicsit kezdek belefáradni a folytonos figyelésekbe, hír/fórum olvasásokba, konfigolásokba, coin/algo váltásokba. Elején jó móka volt, de borzasztóan időrabló.

(#46877) Eclips21 válasza NoX (#46876) üzenetére


Eclips21
őstag

miért nem állsz rá ETH-ra és tartod meg 1-2 évig ? :D

1év vagy több szerintem és jönnek az új kártyák utána megint felkapják hogy húúúú nézd már milyen jól hoznak na akkor eladom a ETH-m felét az tuti :D

lehet beszopom :D

[ Szerkesztve ]

(#46878) Iginotus válasza Tamás9x (#46873) üzenetére


Iginotus
őstag

Ha "Olcsó" az áram igen :)
Egyszerű gyors felhasználó barát nem fagy 7/24 ben megy...
Ja és csak AMD kártyáknál van gond Nvidiával megy szépen az undervolt is.
Jelenleg is 8 darab 1060 6gb-s 700W alatt...

Elvileg már megy AMD-vel is mióta kijött ez az opció:
"Aggressive undervolting (set OC for each DPM state) "
De még nincs mellettem a gép (szerverteremben van.) addig nem tesztelem.

Plug and Pray... :)

(#46879) default. válasza Iginotus (#46870) üzenetére


default.
őstag

Húú, ez mekkora májerség a Claymore-hoz képest. Minden egyben szépen összeszedve..
Eddig miért nem néztem meg ezt a cuccot? : )

De akkor kell hozzá Claymore? Nem vágom ... : ))

Akkor ez nem egy Windows-os, hanem egy Linux alapú alkalmazás? Vagy ez maga egy operációs rendszer (OS)?
Bocs, tényleg ennyire tájékozatlan vagyok.. mostanában kezdett el igazán érdekelni mindenféle, többek között a bányagépem is.. :U :F :R

[ Szerkesztve ]

(#46880) default. válasza Iginotus (#46878) üzenetére


default.
őstag

Ez akkor AMD-re necces? :(

(#46881) default. válasza Iginotus (#46878) üzenetére


default.
őstag

Megnéztem egy videót a HIVE OS-ről, de nem úgy néz ki, mint a té képeden. Azóta fejlesztették?
Egyébként ez a videón lévő is baromi jónak tűnik. :)

(#46882) default. válasza default. (#46881) üzenetére


default.
őstag

Oké,leesett, elnézést! :U :DDD

(#46883) Casoli


Casoli
őstag

HIVE OS-t használok én is mióta a 3GB-s 1060 kártyákon nem ment az ETC bányászat windows alatt. Szerintem jópofa.

(#46884) default. válasza Casoli (#46883) üzenetére


default.
őstag

Naagyon tetszik!!!! : ))

(#46885) V!ck válasza NoX (#46876) üzenetére


V!ck
aktív tag

Nem muszáj Claymore-t használnod, ott a Phoenixminer, csak 0,65% a devfee és gyorsabb (kicsit), mint a Claymore. Az 1070Ti nálam stabil 33.08Mh-sel kavar.

Továbbá:

Én is kipróbáltam mindent... Nicehash, Zpool, Zergpool, stbstbstb, egyik sem hozott annyit, mint MiningPoolHub-on direktben az ETH.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#46886) Iginotus válasza default. (#46879) üzenetére


Iginotus
őstag

Ez egy pendrivot csinál kb 5 perc alatt, amit beteszel a gépbe és arról inditva elő is jön egy Linux felület.
Ahova be kell írni a rig számát és a jelszót, amit a HIVEos.farm oldalon létre kell hoznod a regisztráció után. (ingyenes 3 rig-ig.)

Beirod a rig számot és a jelszót és onnantól már mindent a a web-es felületről irányítasz.
Walletet beállítása után, már csak ki kell választani hogy mit bányásszon :)
Tehát nem kell semmit külön installálni be van építve és mindig frissítik. Még a kapszula is benne van 1080 TI-khez.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#46887) tom120514 válasza Iginotus (#46886) üzenetére


tom120514
őstag

Én is javaslom, NV rigekkel tök stabil, ráadásul átlátható. Ma teszem át a harmadikat, Win xar.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#46888) NoX válasza NoX (#46876) üzenetére


NoX
senior tag

Végül átálltam MPH-ra mindennel (3db 1080Ti, 3db 1070Ti) ethash-t túrni.

Egyelőre Claymore-al;
- 1080 Ti: 70%/+100/+825 + Pill (~55 Mh/s)
- 1070 Ti: 65%/+0/+700 (~32 Mh/s)

~261 Mh/s

Később kipróbálom a PhoenixMiner-t.

(#46889) Danex válasza NoX (#46888) üzenetére


Danex
addikt

Nyersen ETH-t túrni nem érné meg jól? vagy más coinra vadászol?

(#46890) NoX válasza Danex (#46889) üzenetére


NoX
senior tag

Jelenleg ETH tartozik a 17020-as ethash coin switching porthoz MPH-on. És mivel ETH az Auto Exchange coin-om is, ezért ebben az esetben azt tartja, nem konvertálja.
Nem akarok lemaradni esetleg egy kis ETC pumpról, így ha coin-t is vált a fenti port, akkor majd konvertálja ETH-be, remélhetőleg több profittal, mintha nyers ETH-et túrtam volna.

(#46891) mepet válasza NoX (#46890) üzenetére


mepet
addikt

Én is ezt csinálom, csak kézzel. ETC-t bányászom, ETH-re váltom, mikor az ETCETH fent van, majd BTC-re cserélem, mikor az ETHBTC fent van (0.1-et várom egy ideje...).

(#46892) Yany válasza NoX (#46888) üzenetére


Yany
addikt

NoX, ha letolod 55%-ra a power limitet, akkor nagyon behal a hashrate a 1070 Ti-okon? Nekem a 6-os rigem lement 630W-ra(!) és maradt 32 MH/s-on. Claymore v11.0-val, Windows 10 Pro x64-en.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#46893) NoX válasza Yany (#46892) üzenetére


NoX
senior tag

55%-nál leesett 29-30 Mh/s-re a kártyák sebessége. 60%-nál viszont maradtak ~32 körül, pont mint ahol 65%-nál voltak, és kb. 30W-al kér kevesebbet a RIG falból mérve. Nem tudom hosszú távon így milyen, pl. nincs-e nagy ritkán rejected/incorrect share. Meglátom, most egy kicsit futtatom így. Köszi a tippet.
Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming OC 8G

Claymore-ból már van v11.8 is. Biztos a 11.0-hoz képest tele van optimalizálva, hiba-javítva, én biztos mindig a legújabbat használnám, úgy mint az NVIDIA driver-ből is.

(#46894) Yany válasza NoX (#46893) üzenetére


Yany
addikt

Nem mindig kifizetődő a legújabbat tolni. Én direkt mindig lemaradtam néhány verzióval (driverben és minerben is), mert azok kiforrottak voltak és ha volt is valami bajom/kérdésem, már bőven voltak hozzá infók. Sokkal több esett ki az early adoptereknek a szívások miatt, mint az az esetlegesen icipicit magasabb hashrate, amit nyertek vele. Nekem maximálisan bevált ez a kivárósabb/türelmesebb türelmesebb megközelítés. A Harvester 2-es ugye EVGA 1070 Ti kártyákkal megy, és a 65% és 55% TDP között gyakorlatilag totálisan elhanyagolható volt a hashrate difi. Egyébként rejected-re csak azért, mert csökkentetted a power limitet egyáltalán nem kell számítanod, annak semmi köze hozzá. Ugyebár vagy azért utasítják vissza a csomagot, mert beelőztek, vagy invalid. Beelőzés inkább performancia-függő, míg a hibás csomag overclock.on múlik, de a power limit egyáltalán nem bizonytalanítja el a számításokat, csak egy on-the-fly gpu által számolt fogyasztási keretnek megfelelően pihenteti a gpu-t, illetve veszi vissza az órajeleit. Vagyis a power limittel való játék totál biztonságos minden szempontból.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#46895) NoX válasza NoX (#46888) üzenetére


NoX
senior tag

Teszteltem a PhoenixMiner 3.0c-t MPH-on ethash alatt.

Beállítások ugyan azok:
- 1080 Ti: 70%/+100/+825 + Pill (~55 Mh/s)
- 1070 Ti: 65%/+0/+700 (~32 Mh/s)

A töredékekből összejön +3 Mh/s Claymore-hoz képest, ami ~1% javulás, ráadásul PhoenixMiner-nek csak 0,65%-os dev fee-je van, ami 0,35%-al kevesebb, mint Claymore-é. Tehát összességben elvileg ~1,35%-al gyorsabb.
Köszönöm az ajánlást V!ck-nek.

~264 Mh/s

A 1070 Ti-k 65% TDP helyett 60%-on változatlanul hash-elnek 30W-al kevesebbet kérve falból. Köszönöm a tippet Yany-nak.

(#46896) default.


default.
őstag

Bocs, még annyit kérdeznék a HIVE OS-sel kapcsolatban, hogy AMD-re is alkalmas?
Írtátok, hogy Nvidia-val stabil. Ez azt jelenti, hogy AMD-vel nem az? Vagy milyen problémák merültek fel?

Köszönöm!
Üdv

(#46897) Emperor_ válasza NoX (#46895) üzenetére


Emperor_
addikt

Majd írj kérlek erről a minerről, ha már pár napja megy!

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46898) Dr. Romano válasza Emperor_ (#46897) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nálam ment több hetet is anno a 2.6-os verzió. Működött rendesen.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46899) tom120514 válasza default. (#46896) üzenetére


tom120514
őstag

Szerintem itt írta feljebb a kolléga hogy megy. Ne tipródj, próbáld ki. 8 gigás pendrive elég, zsinóros netet szereti. Ha utóbbi nincs, próba szerencse, van hogy a gagyi stickkel megy, márkásat nem eszi. Pendrive-ról bootolsz, ha nem jön be vagy nem megy, kihúzod és újraindítod a Wint.

Never go full retard.

(#46900) default. válasza tom120514 (#46899) üzenetére


default.
őstag

Értem, köszönöm.
Akkor ezek szerint nem kell Linux-ot telepítenem, és a Win10 is maradhat a gépen minden mostani programmal és beállítással együtt... ez azért így nagy könnyebbség.

Köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.