Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) Enter65 válasza Dr. Romano (#46595) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Huuh ezt most nem értem.. :F

(#46602) szazbolha válasza fireman123 (#46599) üzenetére


szazbolha
addikt

Kezdetben hagytam all/all opcióval dolgozni.
Aztán pár furcsaság után (értelmetlen s gyakori váltások) szelektáltam a Coinok között, de ez sem volt az igazi, mert így meg úgy éreztem lecsúszok a jó bizniszekről, ami régen 2-3 naponta biztos beütött. Ezért coin maradt all, és a VGA-nak megfelelő algókkal engedtem bányászni
Összefoglalva: ha van időd tapasztald ki és nézegesd gyakran mit csinál, akár válts coint is, ha nincs rá időd ideged akkor all/all.

(#46603) fireman123


fireman123
őstag

Vajon mi történt a Zcash diff-jével? ....június 10. 9 óra óta meg sem mozdul :F , és 10.-e 22 órakor vége is van a csíknak ..... kifeszült mint a vitorla a szélben :D, ....minden kalkulátor ezzel a diffel számol, nincs új adat azóta :Y
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46604) szazbolha válasza totya1980 (#46600) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem ragad be, ha a min értéket kibányászod.
Általánosságban Nicehash kb 20% jobb mint Winminer, de nem tud rögtön PayPal-ra utalni.
Azt gondolom ha magad keresel poolt és váltót akár 30%-al többet is kihozhatsz a gépeidből mint nicehas-on.
A kényelmet meg kell fizetni.
A winminer előnye (és lehet hátrány is), hogy azonnal USD-ben számol el, azaz függetlenít az árfolyam változástól. A Nicehash BTC-ben számol el.

(#46605) mepet válasza AzŐsgén2 (#46598) üzenetére


mepet
addikt

Gondolom ez PCI-e x16...

(#46606) totya1980


totya1980
tag

Szerintetek megéri Cryptopián Etn-t Btc-re váltani amit xmr-el szedek ki kb 60-at?

(#46607) totya1980


totya1980
tag

Naponta 60-at bocsi! :R

(#46608) tom120514 válasza totya1980 (#46607) üzenetére


tom120514
őstag

Napi 70 centnél nem látok nagy veszélyt abban sem ha ETN-ben hagyod ;] de ha nem hiszed hogy érni fog valamit, váltsd át.

Never go full retard.

(#46609) Janou


Janou
őstag

Lecseréltem egyenlőre 1 kártyán a hűtést. Viszont így lett 2 venti csatim amit rá kell kötnöm tápra. Az alaplapon 3 db Fan csati van. Szerintetek mi a legjobb megoldás a ventik meghajtására? Nyilván az nem is elég a csati mert 6 kártya van aminek 12 db aljzat lenne szükséges.

(#46610) fireman123 válasza szazbolha (#46602) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót! ....a coinokat hol lehet kiválasztani? ....csak az algoritmusok választási lehetőségét látom kártyánként...., bocsi ha hülyeséget kérdezek, de kezdő vagyok úgy általában is, a Nicehash-en meg főleg :B

..és utána még írod, hogy: "Ezért coin maradt all, és a VGA-nak megfelelő algókkal engedtem bányászni"
Zotac 1070Ti-nek melyik algók fekszenek a legjobban? (mit érdemes bepipálva hagyni?...equihash-t tudom, de ezen kívül még?) :R

(#46611) golya87 válasza totya1980 (#46606) üzenetére


golya87
őstag

Naponta 0,000141BTC vagy 0,00018BTC vagy még több szerintem nem nagy rizikó. Én pl, mivel bennragadtam, ezért várok az ETN feltámadásra... :W

(#46612) totya1980 válasza golya87 (#46611) üzenetére


totya1980
tag

Hogy ėrted hogy bent ragadtál? Ja mėg egy kėrdės futtatom az xmr bányász progit cryptonigt_v7-es algoval ės ilyenkor a kártya full teljesitmėyen megy mert a feladatkezelő 2% teljesitmėnyt ir de 600-800 h/s-kaparja az etn-t

(#46613) golya87 válasza totya1980 (#46612) üzenetére


golya87
őstag

Még fork előtt vettem ETN-t, most pedig alacsonyabb az árfolyam, mint akkor volt.
Én azt vettem észre, hogy Minigpoolhub-on (és talán Nanopool-on is) ha XMR-t cryptonight_v7 opcióval bányászok és nem monero_v7 opcióval, akkor egy picit jobb teljesítményt hoznak a Vegák.
A feladatkezelő windows oldalról szedi a terheltségi adatokat, míg tudtommal az XMR-Stak más rétegen működik.

(#46614) cuko válasza Janou (#46609) üzenetére


cuko
aktív tag

Ebay/Aliexpress fan splitter párszáz forintért, de attól függően, hogy milyen ventit kötsz rá, van olcsó molexes is, amin már gyárilag ott van az Y összekötő (van drágább-jó 3-4 pines is, pl. Alpenföhn WingBoost Plusok).

Milyen kártya, milyen ventik kerültek rá amúgy? Hűtési teljesítményre és hangra milyenek így?
Ha két kicsi (80/92mm), akkor egy naggyal (140mm) is kiválthatod szerintem és akkor spórolsz 6 aljzatot.

(#46615) AzŐsgén2 válasza mepet (#46605) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Nem, ez az érték egy ilyen lapból jött, szerintem csak 1X PCI van az USB csatik alatt.

Viszont a játszós gépemen, ami 16X-os, azon sikerült átlépnem az 1000h/s-t egy kis tuninggal. :DD

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#46616) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Na megvolt a havi nagytakarítás a holnapi 35 fok előtt.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46617) szazbolha válasza fireman123 (#46610) üzenetére


szazbolha
addikt

Az NV-s Nicehashban csak algót lehet választani, a Legacy Nicehasban (elvileg AMD-s) lehet coint is szelektálni.

(#46618) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Srácok help
Lefrissült ez a szarházi win10 1803-ra.
Azóta kb használhatatlan a rig.
Azt már sikerült most kiderítenem, hogy ha nincs fent driver akkor minden okés, amint driver felmegy laggol szaggat az egész gép.
Próbáltam a legfrissebb driverrel is, meg az az előttivel is. (RX570-ről van szó, szám szerint 4 darabról amúgy)
Amíg nem ment fel ez a retek update minden okés volt.
Más nem tapasztalt ilyesmit?

Ez volt a megoldás: [link]

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#46619) fireman123 válasza szazbolha (#46617) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót! :R

(#46620) golya87 válasza Shkiz0 (#46618) üzenetére


golya87
őstag

Regedit-tel mit kellett állítani? iGPU működött utána?

(#46621) sanzi89 válasza Shkiz0 (#46618) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak, hogy megspóroljak egy Google keresést az utókornak: ULPS: How to disable

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46622) Shkiz0 válasza golya87 (#46620) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen. Tovabbra is igpuval megy.
A regeditben a kartyaknal az 1-et, 0-ra kell irni, aztan restart.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#46623) mepet válasza Shkiz0 (#46622) üzenetére


mepet
addikt

De királyak vagytok, ez sokkal egyszerűbb és gyorsabb, mint visszarestoreolni a régit majd letiltani az updatet! :C

(#46624) sanzi89 válasza mepet (#46623) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem a legutóbbi "restore" hibával elszállt a 3 rigből egynél (1709), és ott maradtam egy Windows-al, ami be se tud boot-olni. A mostani fos update meg azért kellett, mert az RDP-vel is mókoltak valamit, és csak akkor engedett csatlakozni a rig-re egy frissített Windows-ról, ha a rig is frissítve van.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46625) golya87 válasza Shkiz0 (#46622) üzenetére


golya87
őstag

Köszönöm az infót mindkettőtöknek. Így már neki fogok vágni az update-nek. Pedig olyan jól nézett ki a majd másfél napos uptime a Vegáknál. :DDD

(#46626) Dr. Romano válasza mepet (#46623) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nekem meg a restore automatikusra volt téve a notim esetében (vagyis nem piszkáltam ilyenkor automatikusan kéne minden frissítés előtt stb) és amikor az áprilisi update bsod-val kinyírta a gépet azt írta ki hogy nincs restore pont... úgyhogy nagy királyság valóban.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46627) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!

Kineztem egy MSI GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 kártyát. Mennyire kell tartanom attól, hogy 2 darab tápcsatlakozót kell radugni? Úgy értem, hogy többet eszik mint egy olyan amire csak 1 kell?

Vga tapcsati eloszto mennyire jó megoldás?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#46628) Shkiz0 válasza sanzi89 (#46624) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Detto ezert kellett nekem is a tavoli asztal miatt :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#46629) KerekesLevi válasza golya87 (#46625) üzenetére


KerekesLevi
tag

Hali!
Azért óvatosan Golya87 kolléga, nekem egy rx480-1060as rigre dobta fel magát az update (nem akartam, de ő nagyon) és az összes GPU leállt frissítés után 048-as hibakóddal, sárga felkiáltójellel. Egy DDU + driver install mentette meg a helyzetet. Előnyei is vannak az új verziónak: kb 70 módon próbál nyomonkövetni és lehallgatni majd a rendszer, de legalább illedelmesen megkérdezi, hogy akarod-e 😆
Levi

(#46630) X Factor válasza sanzi89 (#46624) üzenetére


X Factor
addikt

ha nem frissitenél, de megszüntetnéd a credssp-s hibaüzit.

reg add "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\CredSSP\Parameters" /f /v AllowEncryptionOracle /t REG_DWORD /d 2

Make things work

(#46631) Enter65 válasza alienpapa (#46627) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szia!

Biztos, hogy kell neki a 2 tápcsati. Én nem erőltetném azt az osztott.

(#46632) Yany válasza alienpapa (#46627) üzenetére


Yany
addikt

Mindenképpen 1 csatisat nézz, legalábbis ha
- stabil gépet akarsz
- szabadon akarsz garázdálkodni az órajelekkel

Esély van rá, hogy jól megy majd elosztóval is, de akkor már az elosztóval is kockáztatod a nagy áramfelvételeket és a tápegységed is legyen kemény tökű. Szóval ha bánya és még nem ugrottál bele, akkor nézelődj tovább. ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#46633) Zoo123 válasza Yany (#46632) üzenetére


Zoo123
senior tag

Én inkább attól tartok hogy a 1070-et is szétfeszelte gyárilag az MSI és nem lehet igazán visszavenni a fogyasztását.
Az én MSI 1060 Gaming X-em például -50% TDP-vel is megeszik 100W-ot (majdnem annyit eszik mint egy gyári 1070-es, csak 30%-al lassabb) és attól lejjebb már nem lehet állítani--> bányászatra nem ideális.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#46634) Yany válasza Zoo123 (#46633) üzenetére


Yany
addikt

Jogos. Nekem a desktop gépemben (nem bányász) egy Gaming X RX480-as lapul. Na, az is egekbe tolt fesz értékekkel fut alapból.

Mindenki azt mond, amit akar, de a 1070-es Armoroknál én még nem láttam kiegyensúlyozottabb kártyát ár/tempó/stabilitás/fogyasztás/szerelhetőség/zaj/hőmérsékletek/teljesítménysűrűség szempontjából. Olyat igen, ami 2-3 paraméterben jobb náluk, de így együtt mindenben frankóbb megoldást még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#46635) BandiT85 válasza alienpapa (#46627) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Volt ilyen kártyám, és ugyanakkora teljesítmény mellett pont 25-30W-tal többet evett mint az Asus Dual OC, még sokkal hűvösebb sem volt.. Játékra, vagy ahol a hang számít, meg egy kis OC, ott biztosan jobb, de nem biztos hogy bányászni. Még óriási nagy batár egy kártya, még nehéz mint a dög! :K

(#46636) X Factor


X Factor
addikt

nowcoin ? valaki vélemény, tapasztalat?

n+1 ICO wannabe, early adopterek btc behúzása, vagy van benne valami fantázia?

Make things work

(#46637) mepet válasza X Factor (#46636) üzenetére


mepet
addikt

jéé, magyarok. Te megtaláltad az ann-t a bitcointalkon? Biztos csak én vagyok vak.

(#46638) Tamás9x


Tamás9x
őstag

XRP zero airdop féle
REFERENCIALINK

25K-t ígér, kéretik fenntartásokkal kezelni, nem kezeskedek érte.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46639) tom120514 válasza Tamás9x (#46638) üzenetére


tom120514
őstag

Dobtam egy tízest :)

Never go full retard.

(#46640) Tamás9x válasza tom120514 (#46639) üzenetére


Tamás9x
őstag

Köszönöm, de tényle fenntartásokkal érdemes kezelni, nehogy csak valami adathalász legyen, walletet keresek rá gépre. :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46641) Relaxing


Relaxing
tag

Mennyi jó kis GPU elégett ma a Ramirisben :(

Bakker - micsoda gubanc!

(#46642) Dr. Romano válasza Relaxing (#46641) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Valszeg a mostani medvét akarták egy kis dualminingel hatástalanítani csak sok lett a fesz ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46643) mepet válasza Relaxing (#46641) üzenetére


mepet
addikt

(#46644) melkah válasza Relaxing (#46641) üzenetére


melkah
tag

"a ramiris kicsit félreertette a felhőbe költözést"

(#46645) X Factor válasza X Factor (#46636) üzenetére


X Factor
addikt

nope, semmi, épp ezen csodálkozom, az oldal eléggé rendben van, az arcoknak is egyesével utánanézve, látszik, h. azért nem pusztán szerencsére alapozva probálkoznak, ennek ellenére, sehol nem találni semmit, redditen volt talán egy 0 threades post...

Make things work

(#46646) AAntii válasza mepet (#46643) üzenetére


AAntii
őstag

Egy ilyen párbeszédet tudok elképzelni:
- Figyu Miki, Lölö be szeretne szállni a bizniszetekbe, mit szólsz hozzá?
- Akkor inkább égjen az egész kóceráj.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#46647) Relaxing válasza mepet (#46643) üzenetére


Relaxing
tag

Ez már nem a mi asztalunk ( rigünk :) ) , mi a nyákot sajnáljuk. Biztosan tudtunk volna szemezgetni pár darabot, hogy itt jól járjon mindenki :)

Bakker - micsoda gubanc!

(#46648) mZoleee válasza Shkiz0 (#46618) üzenetére


mZoleee
senior tag

Én még nem merem feltenni.. félek hogy szok lenne a szívás.. :(

(#46649) Shkiz0 válasza mZoleee (#46648) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nincs semmi mas ezen kivul, jelenleg mar gozerovel csakanyolnak, csak nem tudom minek, ranezek a grafikonokra azt a siras kap el 😂

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#46650) KilgoreTrout válasza X Factor (#46636) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

A whitepaper alapján nem tudom eldönteni, hogy ez vicc-e vagy komoly...

Olyan, mintha olvasták volna, hogy a gamifikáció menő, ezért úgy döntöttek erre építenek egy kripto-t. Itt viszont elfogyott az ötlet, így úgy döntöttek elég, ha játéknak nevezik az ICO-ban való részvételt, a sima stake-elést és a kereskedést.

Nem tudom, nem én értek-e félre valamit, mert komoly embernek látszanak az alapítói, de tényleg nincs semmi a whitepaperben azon kívül, hogy izgalmas stratégiai játéknak hívják azt, hogy az emberek veszik és adják a coinjukat. Ami ettől majd elterjed, mert minden "játékosnak" érdeke terjeszteni a coin hírét. Ja és majd valamikor később becsalogatnak kereskedőket is a platformra az ICO-ból befolyt pénzen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.