Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) Dr. Romano válasza Krix (#46045) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Simán benne van :)

Tamás:
Maradok utána is zékesen és termelni fogok havi -300$ a radeonokkal ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46052) hobizoli válasza szazbolha (#45994) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mert a GPU-ban butabb ugyan egy-egy szamoloegyseg, de van belole benne 2000+ db

több drón kell ;P

(#46053) AzŐsgén2 válasza Krix (#46045) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Új vagyok még itt, egy kicsit részletesebben elmagyaráznátok, hogy miért ez a para? Értem, hogy jobb az asic, de miért kell ennyire félni tőle? A gpu-k attól még bányászhatnak, nem?

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#46054) raverke válasza Tamás9x (#46030) üzenetére


raverke
tag

30 Mh/s kártyánként. Összesen 150 Mh/s, kb 710w-os fogyasztás mellett.

(#46055) Tamás9x válasza raverke (#46054) üzenetére


Tamás9x
őstag

A pénzbeli hozamra gondoltam, mert soloban vagy :D nem pool- mint a többiek.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46056) raverke válasza Tamás9x (#46055) üzenetére


raverke
tag

Sorry, hülyén fogalmaztam. :)

Nanopool-ra bányászom, Ethereum only mode-ban.

(#46057) Tamás9x válasza raverke (#46056) üzenetére


Tamás9x
őstag

Pedig már megörültem, hogy vannak kemények és nyomják soloban ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46058) fireman123 válasza AzŐsgén2 (#46053) üzenetére


fireman123
őstag

Ja, bányászhatnak, ......csak ha veszteséges lesz gpu-val akkor minek? Z9 mini,. némileg jobb a profit, mint egy gpu-s rignek, és elszáll a diff amint beállnak, és úgy tűnik nem lesz fork Zec-en.

(#46059) LámaZ válasza fireman123 (#46058) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez nem jobb?

Legyen minden jó!

(#46060) warcat válasza AzŐsgén2 (#46053) üzenetére


warcat
veterán

GPU: sarlóval felszerelt aratómunkás.Lehet többet felbérelni,és akkor a búzatáblából több lesz a tied.
ASIC: kombájn,a kézi melósok jobb ha új állás után néznek

EA: It's in the crate!

(#46061) LámaZ válasza warcat (#46060) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, most értettem meg.:-D

Legyen minden jó!

(#46062) Dr. Romano válasza warcat (#46060) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Az észik is csak addig kombájn amíg a bitganéj magának termel velük sunyiban. Amint kiküldi a gépeket a pórnépnek utána már azok lesznek a sarlós munkások a megfogyatkozott termőföldön.

A gépéúsok addigra meg már rég más koin földjét művelik. :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46063) AzŐsgén2 válasza warcat (#46060) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Oké, kezdem kapisgálni. :DDD
Viszont ha ennyien rácuppannak, akkor jó eséllyel felnyomják az ETH árát, mint a BTC-jét az elmúlt években.
Szóval ha hosszú távra tervez valaki, talán még megérheti zörögni hagyni a sarokban a Ti-riget, amennyire csak lehet alulfeszelve, csak ETH-ra állva, nem? :F Persze tudom, hosszútávon képtelenség megjósolni hogy mi lesz egy kriptovaluta sorsa, de csak nem csuklik össze olyan könnyen...

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#46064) V911 válasza LámaZ (#46059) üzenetére


V911
junior tag

400 000 Ft-ért.
És ez ma mennyi forintot termel havonta?
És ma mit érdemes ezzel bányászni?
(Tisztán áramszámla levonása után)

És ez nem gazdaságosabb?
https://www.aliexpress.com/item/The-newest-miner-Baikal-Giant-B-40-160-GH-s-algorithms-Blake256R14-Blake256R8-Blake2B-Lbry-Pascal/32858721805.html?spm=2114.10010108.1000023.6.6ab3481f9kL5st
(csak tippelek)

[ Szerkesztve ]

(#46065) V911 válasza Dr. Romano (#46062) üzenetére


V911
junior tag

És van jobb ötleted a számunkra, mint beállni aratómunkásnak?

A fenti link kattintható állapotban:

[link]

Egyvalami még régóta foglalkoztat:

Ezt kiépíteni úgy a sufniba, hogy szigetelt arasznyi csövekben lenne a sufniban ami a lakásból szívja be a levegőt majd fújja vissza melegen. Esetleg erősebb ventilátorral. Így zaj nem lenne ellenben folyamatosan meleg levegőt fújna be. 2000 Watt már elég egy szoba felfűtéséhet, tehát szobánként 2 db. Egy családi házban össze lehetne gányolni, hasonló mint a sörkollektor. Csak ez drága villanyfűtés lenne, ugyanakkor ha bedől akkor is van haszna mert fűtöttünk vele, mégha drágán is.
Csinált már ilyesmit valaki?
Arról nem is beszélve aki napelemet épít ki manapság az 10% önerőért megkapja s utána kamatmentes hitel formájában kell kifizetnie, a törlesztés kisebb mint a havi rezsi s minden máshoz is használhatja a napelemet.

[ Szerkesztve ]

(#46066) mepet válasza V911 (#46065) üzenetére


mepet
addikt

Nem fogjuk helyetted kiszámolni, bocs.

(#46067) V911 válasza mepet (#46066) üzenetére


V911
junior tag

Téged már ismerlek régebbi hozzászólásaid visszaolvasásából. Amikor emelkedik az árfolyam nagy a szád, amikor pedig esik akkor lehúzásról beszélsz. Pedig tudni kéne vállalni a felelősséget a döntéseinkért.

(#46068) Zoli986 válasza warcat (#46060) üzenetére


Zoli986
tag

Nem tudom ez mennyire igaz így.
Én március körül gondolkoztam asic-ra váltáson és maradtak a gpu-k.
A fogyasztást és a hashrate-et nézve az előnye szinte nulla az rx 570-ekhez képest.
Olcsóbb volt akkor az asic mint vga-ból felépíteni egy riget,de azóta a kártya árak is realizálódtak.
A vga-knak viszont van két nagy előnyük is. Ha nem éri meg el lehet adni még ha bukóval is, az asic senkinek nem fog kelleni ha már nem termel nyereséget.
A másik előnye a vga-knak,hogy még a hardverapro-s használt kártyákat is jó eséllyel 1-2 év garanciával lehet megvenni,míg az asic-okra kapsz fél évet külföldről.
Persze azóta lehet fejlődött az eth-ra vetített dolog,de mikpor én számoltam még így állt a helyzet.

(#46069) Danex válasza V911 (#46067) üzenetére


Danex
addikt

Azért kicsit finomabban kezdjünk már be a reggelt.

Teljesen igaza van mepet kollégának, hogy vissza kell keresni, meg mindenkinek elvégeznie otthon a matekot.

De egy kis észrevétel.

1, Amit linkeltél ASIC ideális esetben 300-380nap lenne a megtérülési ideje (ROI), de ekkor még lényegében nem számoltunk a DIFF növekedésével és azzal, hogy esetleg kijön egy új generációs ASIC ami miatt kvázi csak pennyket hoz majd ez a gép és soha nem éred el a ROI-t.

2, Fűtésre ígyis úgyis hangos lesz, a normális légszállításhoz hangerő is társul, a csendes jó kivitelezés pedig idő és még több pénzbe kerül.

3, Napelem már többször is téma volt ezért is mondtam, hogy olvass vissza. A probléma, hogy ha teljesen legálisan és szabályosan akarod csinálni akkor drága és kvázi csak a napelem-rendszernek több éves a megtérülési ideje

(#46070) V911 válasza Danex (#46069) üzenetére


V911
junior tag

Szerintem sokkal több értelme van az építő vitának mint az információcsere nélküli kioktatásnak. De új vagyok s nem sokat számít a véleményem, ezt belátom.
Viszont bízom benne hogy az nem okoz gondot, ha leírom a véleményemet, akkor is ha nem azonos az itteni régiekkel.
Ha igen akkor elnézést kérek s a jövőben másokkal beszélem majd meg, már ha találok olyant akivel ez egyáltalán lehetséges. Hogy ez miért kétséges azt a harmadik pontban írom le.

1. Ha az egy év megtérülés sok akkor kíváncsian várom, mi az a hardver az aminél rövidebb. Eddig azt olvastam a kriptovalutáról, hogy 1-2 év a megtérülés, s ez alapján amit mondtál még jó is, hisz az alján van a sávnak. Ha viszont van jobb megtérülése akkor matekozni se érdemesebb vele hanem érdemesebb fórumon beszélgetni arról, hogy egyáltalán melyik hardvert érdemes számításba venni.

2. a hangot a szigetelés tompítja amire szükség is lehet ha fűtetlen helységben van a hardver. Igen pénzbe kerül, mint minden, maga a hardver is és az áram is. Csakhogy töredéke, kb. 10%-al későbbi megtérülés esetén megfelelő lesz a hang, ellenben némi anyagi biztosítékot ad. Ha ez a 10% probléma lenne akkor maga a hardver s a villany is probléma lenne.

3. Ha 10%-os előleg utáni kamatmentes hitelre vesszük a napelemet akkor a megtérülés kérdését át kell értékelni. Oké hogy a 10%-nak is meg kell térülnie és elvileg jobb megtérülés ha napelem helyett annyival több hardvert veszünk, csakhogy a kockázat is jóval magasabb és akkor még a normál villanyszámlát is fizetni kell ha teljesen elvetjük a napelemet. Ha pedig csak az alapháztartáshoz használjuk akkor néhány plusz tábla az egészhez képest minimális pluszköltség mert nem a napelem az igazán drága, hanem a vezérlése. Szóval ez a kérdés mindenképpen egy komolyabb felmérést igényel, s nem nagyon van kivel megtárgyalni mert a kriptovalutások is fannok s minden mást hülyeségnek tartanak és a napelemesek is fannok s ők meg a kriptovalutát és annak bányászását tartják hülyeségnek, minden mással együtt kivéve a hőszivattyút, de ez már kereskedelmi érdek náluk, nem tiszta vélemény. Mivel ezeknek az embereknek a többsége érzelmi vagy anyagi érdek alapon alkot véleményt a területén kívüleső témákról, nem pedig tájékozódás alapján, a párbeszéd nem csak kioktatásokba fut bele mint itt gyakran a belső témákban, hanem gyakran végleg meg is reked.

(#46071) tom120514 válasza V911 (#46070) üzenetére


tom120514
őstag

Nincs dráma, csak annak szólt a beszólás szerintem hogy sok olyat láttunk aki nem méltóztatott egy keresésre sem venni a fáradságot, hanem elvárta hogy kézenfogja valaki csak mert kegyeskedett írni valamit.

A napelem is felmerült már itt többször, nem követtem mert nem érdekel de nem úgy rémlik hogy számok nélküli vagdalkozás lett volna.

A megtérülésre kaptál választ, illetve infót: a tapasztalat szerint a gyártó már a bejelentés előtt megjáratja szépen az ASIC-okat, termel magának és ellövi a diffet, az első batch vevői talán nullára kihozzák, utána eladhatatlan hulladék, mert másra nem jó. A bányászoknál dolgozó VGA-k többsége (kivéve az idei kb. 1 hónapos őrjöngés alatt vásárolt darabok) eladható most rögtön annyiért amennyit adtam érte, pl. tavaly júliusban. :)) A megtérülés így lesz más ASIC esetén és más VGA esetén.

Never go full retard.

(#46072) Plasticbomb válasza Tamás9x (#46046) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Grcpool, illetve Gridcoin. Igy tudok banyaszni OSXen is, es windowson is. Es erre nem lesz ASIC sem.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#46073) Danex válasza V911 (#46070) üzenetére


Danex
addikt

1, Az a baj, hogy ha ASIC-nál számolunk most egy évet, akkor abból örülni kell, ha kijön nullára a végén. Sokkal gyorsabb tempóban nő az ASIC iparban a difficulty mint a GPU részlegen.

2, Azzal, hogy egy nyitott cső amiben még egy ventilátor is zúg köti össze lakóteret a géppel (főleg ha ASIC), a zaj ott lesz. Ha nagyon leszigeteled akkor meg nem lesz elegendő légszállítás a rendszerben.

3, Attól, hogy valami kamatmentes még nincs ingyen, nem csak a 10%-ot kell kigazdálkodnod, hanem az egész költséget.

Csak a 400W-os gép teljes fogyasztásának kiváltásához több kWh-s rendszer kell, tehát 500ezres ASIC-hoz, neked majdnem 1 milliós napelem-rendszer kell.

Nyilván nagyobb mértékben csökken ez a költség, de már így is messze erős millióknál járunk.

(#46074) Plasticbomb válasza Danex (#46073) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Es nem szabad kihagyni azt sem, hogy kb csak egy, max ket nagyobb gyarto van, ha valami tortenik senki nem tudja garantalni, hogy nem fogjak bezombitani a gepeket, s igy bedonteni a cryptopiacot magat akar.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#46075) Yany válasza Plasticbomb (#46074) üzenetére


Yany
addikt

Meg ugye a GPU-s megoldásnál még mindig ott van, hogy a hardverből nem 0-val tudsz kiszállni, ha már nem nyerő vele a bánya.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#46076) Emperor_ válasza Plasticbomb (#46072) üzenetére


Emperor_
addikt

Szabad tudnom, hogy a termelt GRC-vel mit teszel?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46077) Plasticbomb válasza Emperor_ (#46076) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Most? Kb semmit, vagyis HOLD-olok. Nem letszukseglet, a kartyak mar kitermeltek az arukat, szal mostmar inkabb olyasmi fele fordulok, amiben nem csak megy a gep, mint a hulye, hogy plusz adatot termeljen.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#46078) Tamás9x válasza Plasticbomb (#46072) üzenetére


Tamás9x
őstag

Megnézegetem őket én is, a nagy melegben lehet átpakolom BOINC-ra.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46079) Emperor_ válasza Plasticbomb (#46077) üzenetére


Emperor_
addikt

Értem. Én még az elején vagyok bányászkodásnak. Némi ETH.m van.
Azt néztem, át lehet váltani BTC.re a GRC.t, alaposabban nem néztem utána a cseréjének, eladásának.
A tájékoztató videók alapján nem csillagháború belőni a bányát.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46080) Plasticbomb válasza Emperor_ (#46079) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Kb ugyanazon lepeseket kell megtenni, mint sima banyaszat alatt, nem ordongosseg. Ugyanugy frekikkel, fesszel lehet jatszani, ugyanugy kell egy account, kell egy gridcoin address, raadasul megiscsak tobb az ertelme, mint a jelenlegi cryptominingnak, nem csak ugyanazt a hasht szamolja a kartya, ami egyebkent ertektelen adat csupan. Ha lenne tobb jo projekt (marmint ami egyebkent szerintem erdekes, a legtobb megiscsak ertelmes), akkor megtutibb lenne, de most sem rossz. Sajnos vannak olyan projektek, amik pl csak nvidia kartyakat hasznalnak (CUDA alapokon megy a projekt), es van, ami csak AMD-s, de a legtobb openCLes, igy van koztuk nem egy, ami meg az IGP-t is hasznalja, szal meg tobbet tudsz kihozni a gepbol. Egyetlen komolyabb elteres, hogy tobb procierot igenyelnek egyes projekt applikaciok, hogy etessek a GPU-t. A legtobb nem igenyel sokat, de akad 1-2. Hja, es nem art odafigyelni, hogy a boinc felkonfiguralasanal grcpoolon is, es boincban is kapcsoljatok ki a proci feladatok igenyleset. De adjatok 75% vagy tobb processzor idot a szamitasoknak. Illetve az elore lekert feladat mennyiseget is talaljatok ki, mert vannak olyan projektek, amik elegge a hataron mozognak, mikor kikuldik a feladatokat, es, ha nem allandoan megy a gep, abbol akadhat olyan, hogy a gep nem kezd el adott feladatokat, amik a feladat abortjahoz vezet, ergo error lesz a vege (en jelenleg 0.1 napnyi beallitassal tolom, ezt ki is tudom varni, ha valamire akarom majd hasznalni a gepet, illetve nem gond, hogy tobb oprendszerben tevekenykedem a gepen, mert max keves feladatnak van eselye elveszni). Es a tuning is erdekes. Ne huzzatok tul semmit, lehet finomhangolni, meg egy picit huzni, de inkabb maradjon 100% stabil minden feladatat alatt a GPU/VRAM, minthogy kicsivel tobbert egz halom hibat dobaljon a projekt szerver a feladatok validalasakor.

Egyebkent, ha nem tetszik valamiert a GRIDCOIN, akkor van meg par hasonlo, pl FOLDINGCOIN. PL LinusTechTips/ek ebben vannak benne nagyobb mennyisegben. Viszont ez 1 cent/coin, a GRID meg 5 cent/coin.

HJa, es ido kell neki, hogy nagyjabol kialakuljon, megis mennyit fog hozni / nap, mondjuk 1 het kb. Es itt erdemes egy egy projektre raalni nagyon, taktikai miningnak hivjak azt hiszem, hogy mivel tudod elerni a legnegyobb magnitudot, az alapjan szamolja, hogy mennyi coint oszt a rendszer ki neked az x mennyisegbol. Itt magat a COINt nem banyaszod, marmint grcpoolon, hanem a pool banyassza es osztja szet (kb hasonloan megy mint egy POS rendszer, marmint maga a coin, minel tobb van benn valakinek, annal nagyobb mennyiseget kap vissza, stb.).

Csak par projekt, aminek erdemes nekiallni. Ez csak, amit en tapasztaltam, es csak az en ket AMD VGAmon, plusz az IRIS Pro 6200 IGP-n: Enigma es Collatz. Ezekre fogok kifejezetten raalni most.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#46081) szazbolha válasza V911 (#46065) üzenetére


szazbolha
addikt

Ismerek napelemes bányászt, neki jól működik a rendszere, azt mondta jobban megéri mint visszatáplálni. Viszont sokat költött rá, mert a napelemes rendszere túlméretezett.
,
Voltam olyan bányásznál aki fűtésre is használta a rigjeit, oly módon hogy a lakás földszintjén helyezte el őket és természetes légcserével segített be a lakás fűtésébe.. Az emeleten laktak és csendesített rigek voltak, de így is hangosabbnak tűnt mint pörgő ventivel üzemelő játékosgép. Talán nappal nem zavaró, de éjjel?
Nyáron pedig jött a probléma hogy hova helyezze el a cuccát. lakásban nem maradhat, mert a légkondival dupla energiát nyel be.

Én úgy gondolom csodák nincsenek..... ha amúgy is napelemeznél, ha amúgy is alkalmas rá a lakás, akkor érdemes beilleszteni ezek közé a bányagépeket, de külön beruházásokkal, mókolással felesleges kínlódni.
Kell keresni egy élhető megoldást és kivenni a rendszerből a pénzt amíg lehet.
Persze ez csak egyfajta filozófia, lehet gyűjtögetni a coint, meg minden morzsát kiszedni a rendszerből (tőzsdézni, fűtés rásegítés), de lehet ezzel több munka és kényelmetlenség jár mint haszon.

Kicsiben kezdeném, hogy érezzem a napi problémákat (zaj, hő, karbantartási igény, váltás, adózás, stb)

(#46082) hobizoli válasza szazbolha (#46081) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pince, vizes hocserelok es futesre radolgozni veluk telen :D

több drón kell ;P

(#46083) LámaZ válasza hobizoli (#46082) üzenetére


LámaZ
addikt

(#46084) Danex válasza LámaZ (#46083) üzenetére


Danex
addikt

Ebben azok se hittek akik kitalálták.

300W-al életben nem fűtenek ki egy helyiséget,arról nem is beszélve, hogy nem túl sokat termel. Főleg, hogy radiátornak is csak max az év 1/3 részében használja az ember, nyáron már nem örülne neki.

(#46085) hobizoli válasza Danex (#46084) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a pincékben alatalaban veve hidegebb van eleve, ami jobb a hutes miatt

több drón kell ;P

(#46086) szazbolha válasza hobizoli (#46082) üzenetére


szazbolha
addikt

Igen a hőcserélőt én is írni akartam, de ASIC-nál nincs ötletem, hogy lehetne megoldani.
VGA-t egyszerű vizezni. ASIC-ot inkább csak levegővel lehet hűteni (gondolom én)

(#46087) Danex válasza szazbolha (#46086) üzenetére


Danex
addikt

az a baj, hogy a vizezés sem egy olcsó mulatság.

1-2VGA-ra annyiba kerül a block ahogy néztem mint 1 havi fűtésszámla.

Lehet itt is többe kerülne a leves mint a hús. Nem beszélve, hogy sok esetben csak garanciavesztéssel lenne megoldható. :(

(#46088) szazbolha válasza Danex (#46087) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem dedikált blokkot kell venni, hanem olcsó univerzálisat. (igen nincs vrm hűtés, de most sincs sok esetben)
Egy 6-os rig vizezése így is 70-100K lenne. Ami a fűtés számlából bajosan térül meg, és a karbantartás is bonyolódna a léghűtéshez képest.

Én csak a hőcserélős felvetésre írtam azt a lehetőséget.

(#46089) hobizoli válasza szazbolha (#46086) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azt is lehetne huteni vizzel
CNC marossal megcsinaltatod a ASIC CPU-k fole a blokk aljat a vizjaratokkal alu-bol, teteje jol leszigetel gumival, keringteto szivattyu forgatja a vizet benne, vmi auto vizhutojere van kötve egy eppen csak forgo ventivel
a hutoventi kerete korbe tömítve, hogy ne szivjon falsot ott a venti, es a lamellakon keresztul legyen a legaramlas, a hutes miatt, hiszen azert csinalod, ne azt kikerulve

vki rendes szamitogepet hut ezzel a módszerrel hangtalanul egy kisebb hutovel a PC mogott mellett a lakason belul
mindig az a lenyeg, hogy jobb legyen a hutes hutoteljesitmenye, mint a keletkezett homennyiseg, amit el kell tudni vezetni, meg le kell tudni adni a kornyezetbe
egy auto vizhutoje siman eleg erre, es tizen-huszonparezert lehet venni ujan akkorat, mint egy 27"-s mostani LED monitor
vizhutes hatasfoka eleve 2.5-3x annyi, mint a leghutese

nezz meg egy autóban egy vizes intercoolert, meg egy hagyomanyos air2air hutot
a 55-60Ah-s akksi meretu vizes kuler 60fok ala huti a turbolevegot, az ekkora meretu levegos hutonel meg orulsz ha 90fok ala bemész akkora meretben, es ott eleg meredek kW-k mennek el

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#46090) Danex válasza szazbolha (#46088) üzenetére


Danex
addikt

Egy olyan megoldást hamarabb el tudok képzelni , hogy a RIG-ek gyakorlatban egy dobozba lennének zárva, amiből ventilátorral kiszívnánk a meleg levegőt és ezt mondjuk egy autóradiátoron át tennénk.

Ezt a radiátort már rá lehetne kötni a fűtésrendszerre és ugye már az is valami, ha nem az 5 fokos vizet kell felfűteni.

Nyáron meg éppen a kinti medence vizét lehetne langyosan tartani talán ezzel.

Nyilván 1 RIG hőtermelése valószínűleg minimális változást érne el, hisz ezen rendszer hatásfoka is a pocsék kategóriába tartozhat, de én maximum így tudom elképzelni a költségtakarékos és még ésszerű hőfelhasználást.

(#46091) Enter65 válasza hobizoli (#46089) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nem kell ennyire bonyolitani. Megfelelő akvárium, folyadékot bele, keringtetöt neki és had szoljon! De ez is költség, és ráadásul elég szépen is melegitené a felesleges alkatrészeket! Van pár ilyen youtube video is fent, lehet nézegetni öket.

(#46092) hobizoli válasza Enter65 (#46091) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat de hogy ott vonyit 100dB zajjal annál minden megoldas jobb

több drón kell ;P

(#46093) Enter65 válasza hobizoli (#46092) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Itt a keringtető és maga a hűtő rendszert kell csak külön rakni. Valahol a neten még láttam is képet, hogy maga az akvárium(terárium) egy másik helységben volt, és 2 db riget is keringtetett.

(#46094) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! 4db xfx 560D (4SFG5) el bányászok hive os alatt eth-t. 1500 -as ram bios moddal 12,96 körül mennek ami aránylag jó érték. Szerintetek feldolgozó egység unlocknak van értelme? Javítana valamit a teljesítményen? Előre is köszi!

(#46095) V911 válasza Danex (#46084) üzenetére


V911
junior tag

Szobánként 2000 Watt a fűtés 24 órában. Ez egy alap becsült érték ezen nem nagyon lehet vitázni. max. azon hogy mennyivel több vagy kevesebb ha kint 10 vagy -20 fok van. 300 watt soha sem lesz elég.

Amit korábban irtatok, hogy a 10%-on felüli 90%-ot vissza kell termelni, ott sántít, hogy még így is kevesebb lesz a havidíj, mintha nem lenne napelem s a villanyszámlát fizetnénk. Szóval akkor is fizetni kell ha nincs napelem, csak akkor többet.
Itt nem az ingyen áram a téma hanem a kevesebbe kerülő áram, ami így több hasznot hoz.

A vízhűtés jó csak sokkal jelentősebben megdobja a költségeket mint a hangszigetelés, amire viszont amúgy is szükség van - hőszigetelésként - ha messziről jön a meleg levegő. Attól hogy hosszabb csőszakasz van jelentősen nem fog csökkenni a hőszállítás a hosszú szigetelt hőszakasz viszont nagyon sok hangot elnyel, főleg ha több ponton meg is van a cső törve. Ez a rendszer ellenben meg is oldja a nyári hőtermelés kérdését, nyáron egyszerűen csak a szabadba kell kivezetni a hőt, már ha nincsen úszómedence.

Az utána nézésnek pedig...
Én megint azt hinném, hogy a fórumozás nem arról szól, hogy mindenki ugyanannak utána néz, hanem inkább arról, hogy mindenki másnak néz utána s aztán információt cserélnek. Persze lehet, hogy ebben is tévedek, új vagyok még, nem tudom, hogy itt hogy mennek a dolgok. Ezek szerint így...

(#46096) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Hang~rezgés... szivaccsal kibélelt dobozban elnyelődik nagyon sok hang, főleg ha a rétegek között van szilárd akár karton réteg is, ahogy a kimenetnél lévő rács is elnyel sok hangot több rétegben, de a levegőt is gátolja.. a többit a fantáziátokra bízom, nekem jelenleg megoldotta az, hogy visszavettem a teljesítményt és 60-70% között ingázik a venti.
Műanyag ajtók alapanyaga elég jó hangszigetelő, a kis kockákat álltalában kidobják, így olcsón lehet egy asic-nek csinálni hangfogó dobozt.
Még az elején játszadoztam Nikecell-el de semmi értelme nem volt. nem fog annyit mint amit beleöltem, de már egy nemes vakolattal amik a ház külterére kerülnek életképes ötlet, de annyi pénzt már nem ért meg nekem.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46097) V911 válasza Tamás9x (#46096) üzenetére


V911
junior tag

A napelemmel azonban az a nagy gond, hogy 20 évre előre vesszük meg az energiát, még akkor is ha hitelre, hisz akkor is ki kell fizetni ha bedől az egész kriptopiac s már nincs mit bányászni. Szóval a kérdés egyben az is kitart e egyáltalán 20 évig ez az egész vagy összedől mint a kártyavár?

(#46098) hobizoli válasza V911 (#46097) üzenetére


hobizoli
nagyúr

na bumm, max hasznalod masra

több drón kell ;P

(#46099) Tamás9x válasza V911 (#46097) üzenetére


Tamás9x
őstag

Őszintén szólva amilyen gyorsan fejlődik, a panel és amortizálódik, az inverter... szerintem deficit.
De mindenki maga választja meg mire költi a pénzét, nem egyformák a pénztárca méretek.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46100) V911 válasza Tamás9x (#46099) üzenetére


V911
junior tag

Most dolgoztak ki ép egy módszert amivel harmincad annyi lesz a napelem mint ma. Kérdés hogy mikorra kerül ez ki a piacra, kikerül e egyáltalán és hogy ebből mennyit nyelnek le a kereskedők?
Szóval oké hogy deficit de ha meg erre várunk s a villanyt fizetjük az is deficit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.