Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) golya87 válasza Iginotus (#46950) üzenetére


golya87
őstag

A Pkug and Pray pont illik ide. :DD

(#46952) V!ck


V!ck
aktív tag

Még kb 350blokk és a BitcoinGold forkolni fog az új equi algora. Érdemes szerintetek rárepülni rögtön az elején, hátha szépen hozna 1-2 napig?
MiningPoolHub-on kaparok ETH-t, és a BTG-t is arra váltanám auto exchange-dzsel. Egy próbát megérhet, vagy előre ezt nem lehet tudni?

:R

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#46953) AAntii válasza V!ck (#46952) üzenetére


AAntii
őstag

Ha érdemes is, szerintem egy-két óra alatt átvándorol rá a hash, szóval ha van lehetőséged egy kicsi a bánya előtt ülni, vagy tudod távoli asztalról állítani, akkor egy próbát megér.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#46954) Iginotus válasza golya87 (#46951) üzenetére


Iginotus
őstag

Nem jött össze sehogy sem. Marad a 12 vga.. hát ez van kell meg egy gépet össze rakni! :)

Plug and Pray... :)

(#46955) golya87 válasza Iginotus (#46954) üzenetére


golya87
őstag

Én bánnám, ha még egy gépet kellene összeraknom. Ja nem... :))
Linux alatt is ez van, vagy már BIOS-nál elhasal?

(#46956) Iginotus válasza golya87 (#46955) üzenetére


Iginotus
őstag

Még bios sem jön be... (nem is csipog a posnál a speeker :) )
Minden gépembe teszek bekapcs gombot meg speekert is ;)

Plug and Pray... :)

(#46957) NoX válasza V!ck (#46952) üzenetére


NoX
senior tag

2 nap múlva lesz a Bitcoin Gold Network upgrade az 536200-as blokknál. Mára lett előzetesen jelezve, de úgy látszik lassabban jöttek a blokkok.

Valószínűleg érdemes lesz rárepülni, én is készülök.

(#46958) Tamás9x válasza NoX (#46957) üzenetére


Tamás9x
őstag

Miylen pool-on és minerrel?
Lehet csatlakoznék.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46959) varmi2


varmi2
nagyúr

Szerintetek ez hiba? Napok óta ezt mutatja a whattomine?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46960) melkah válasza varmi2 (#46959) üzenetére


melkah
tag

Elallitottad az algonal a beallitast, ezert azt hiszi, hogy lira2z ilyen durvan hoz.

(#46961) KerekesLevi


KerekesLevi
tag

Hy!

Egy érdekes sztori, ha valakit érdekel a gyári garanciáztatás menete:
Valamikor januárban, a nagy bányászláz idején vettem használtan egy XFX 580 8Gb kártyát használtan pitbull84-től a hardveraprón. Persze gari, számla nélkül vettem. A kártya rossz volt, innen próbáltátok többen is beazonosítani a problémát. Az eladó kámforrá vált.
Egy tök jó arc fórumtárs segített megoldani a gondot: próbáljam meg az XFX oldalán gariztatni, hátha. És sikerült! Egy RMA eljárást indítottak az XFX-nél. Én elpostáztam futárral Amszterdamba a kártyát 5000 Ft-ért. Ők onnan Hongkongba. Ott kicserélték, és vissza Magyarországra. A vámon persze elkapták, hogy fizetni kéne vámot a bejövő termékre, de sikerült a Kínaiakkal tárgyalni, hogy küldjenek egy másik számlát, amin szerepel, hogy warranty repair. Így, az összes szállítót bemutatva (Magyarország-Amszterdam, Amszerdam-Hongkong, Hongkong-Magyarország) áteresztették a vámon. Ma csenget a postás, itt a kártya. Viszem a pénztárcám, hogy fizessem a raktározási díjakat, meg a postai díjakat, erre még az is ingyen volt...
Időben olyan 1 hónapot utazott a kártya, meg pár hetet a FedEx raktárában csücsült, míg a számlákkal kínlódtunk.
Gyorsan be is üzemeltem, szépen teszi dolgát...

Levi

[ Szerkesztve ]

(#46962) NoX válasza varmi2 (#46959) üzenetére


NoX
senior tag

Nemrég került be a Lyra2z a WTM-ba, és hogyha elmentett profil-od volt, akkor előfordulhat, hogy hibásan lett kitöltve. Reseteld le, és add hozzá újra a kártyáidat, és módosítsd - ha szükséges - a saját hash értékeidre.

(#46963) NoX válasza Tamás9x (#46958) üzenetére


NoX
senior tag

Én is MPH-ra tervezem majd bányászni a BTG-t a hardfork után. Jelenleg nem működik rá az auto exchange, de remélem majd fog a fork után fog, és akkor ETH-be megy majd.

Érdekességek, amit tudok a hardfork-ról:
- a változtatott equihash algoritmust 15x nehezebb lesz bányászni (számolni GPU-nak), szóval jóval kevesebb Sol/s értékeket fogunk majd látni
- a hardfork után 1/100-adára fog automatikusan leesni a difficulty (vagy 1/100-al fog leesni, ezt nem értettem pontosan)

(#46964) V!ck válasza NoX (#46963) üzenetére


V!ck
aktív tag

Már teszteltem, 2db 1060 6GB, 1db 1070 és 1db 1070Ti kb 112sol első nekifutásra.

Én is MPH-on akarom kapargatni kicsit, de így, hogy nincs autoexchange és ki tudja mikortól lesz, nem tudom van-e értelme...

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#46965) NoX válasza V!ck (#46964) üzenetére


NoX
senior tag

Reálisnak tűnik az a sebesség.

MPH-nál Bittrex az egyik exchange site amit használnak, annak ha megnézed a státusz oldalát, akkor látszik, hogy inaktív a BTG kereskedés. Ez minden bizonnyal a fork miatt van. A fork közelében egyébként sem javasolt mozgatni a pénzed. Úgy olvastam majd ha stabil lesz a fork után a hashrate és a network, akkor fogják javasolni a kereskedés visszakapcsolását. Szóval lehet az első néhány napban gyűlni fog csak a BTG, és majd egyszerre beküldjük auto exchange-re MPH-on manuálisan.

Szóval szerintem ettől függetlenül is érdemes lesz rárepülni. Sokat nem veszíthetünk, csak nyerhetünk.

(#46966) V!ck válasza NoX (#46965) üzenetére


V!ck
aktív tag

Végülis, igazad lehet. A Monero forknál is jól jártam, kb egy napig dupla bevételem volt, ha itt is az lesz, már megéri. Nem nagy pénz, de sok kicsi sokra megy :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#46967) Vigilante


Vigilante
őstag

http://www.guru3d.com/news-story/vietnamese-store-put-up-preorder-for-asus-rog-strix-1180s.html

Vélemények!? Ez egy 1080 Ti GPU-ja BTW. De lehet full BS az egész...

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#46968) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,
Nicehash-en elvileg már lehet(ne) X16R algót (Ravencoin) bányászni, a Whattomine-on és a Nicehash oldalán is listázva van már, de a Nicehash 2.0.2.4 Minerben nincs benne ez az algó.

Mit lehet ilyenkor csinálni, ...valamit/valahol állítani kellene a miner progin? (.....a benchmarkot újra futtattam, de "nem jött elő" ez az algó utána sem, továbbra sincs a listában ....bocs, kezdő vagyok :B )

[ Szerkesztve ]

(#46969) NoX válasza fireman123 (#46968) üzenetére


NoX
senior tag

Így van, egyelőre még a saját miner programjuk nem támogatja az X16R-t, így ha szeretnéd bányászni, akkor 3rd party miner programra van szükséged, és ráküldeni a NiceHash szerverére.

stratum+tcp://x16r.eu.nicehash.com:3366
username: YourBitcoinAddress
password: x

Kezdőként ajánlom a RavencoinMiner-t. Open source, alapból 0% dev fee-vel, és nem sokkal lassabb, mint a fenntartásokkal kezelendő zárt forráskódú társai.

Valószínűleg így indítva jó lesz:
ccminer -a x16r -o stratum+tcp://x16r.eu.nicehash.com:3366 -u YourBitcoinAddress -p x

Persze így elesel attól, hogy mindig épp a gépednek legprofitálóbb algoritmust bányászd, mert nincs mi ellenőrizze és váltson. Erre is van megoldás, de ez már pláne nem kezdőnek való.

[ Szerkesztve ]

(#46970) fireman123 válasza NoX (#46969) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót, akkor egyenlőre ezt kihagyom :B, ...mivel pénteken és ma is volt egy ideig pl. a Lyra2Rev2 ami kiemelkedően hozott....

[ Szerkesztve ]

(#46971) fireman123 válasza NoX (#46969) üzenetére


fireman123
őstag

No, ...már meg is jelent a Nicehash miner 2.0.2.5 verziója [link] és benne az X16R algó is.....

(#46972) tom120514 válasza NoX (#46965) üzenetére


tom120514
őstag

Ha egyszerre mindenki beküldi, egyúttal jól le is ütitek az árfolyamot egy perc alatt :O

Never go full retard.

(#46973) Danex válasza NoX (#46969) üzenetére


Danex
addikt

(#46974) fireman123 válasza Danex (#46973) üzenetére


fireman123
őstag

Vajon Nicehash-nél X16R-re milyen beállítás ajánlott 1070Ti-re, amivel érdemes elindulni és majd finomítani?..... bányászott valaki Ravent más minerrel?

(#46975) NoX válasza fireman123 (#46971) üzenetére


NoX
senior tag

Jah, csak kérned kellett :D

Az X16R 16 (!) különböző algoritmust tartalmaz, így én bevált, nagyon stabil beállítást választanék.
1070 Ti-hez én 65%/+150/+500 OC-t használok jelenleg általánosan NiceHash-hez. El tudom képzelni, hogy az X16R miatt a PL-et fel kell majd nyomni 75%-ra.

X16R algoritmust úgy olvastam ajánlott először OC nélkül tesztelni, megfelelően magas PL-el, és bőven tartalékos táppal. Iszonyú nagy kiugrások lehetnek a fogyasztásban.
Egyszer hol proci igényes algót használ, másszor hol memória igényeset, és ezek közötti váltás okozhatja a túlságosan túlhúzott kártya fagyását, és a fogyasztás ingadozásokat.
Valószínűleg a fenti beállítások stabilak lehetnek 1070 Ti-hez.

[ Szerkesztve ]

(#46976) fireman123 válasza NoX (#46975) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi a segítséget :R , próbálgatom majd a beállításokat :K , 6*1070Ti (Zotac amp extreme)-hez 850W-os FSP Aurum platinum + 650W-os FSP Hydro gold tápjaim vannak, gondolom elegendő lesz.

Kb. 3 hete használom a Nicehast, eleinte általános beállításként 71%, +150, +500-al kezdtem, de a Lyra2Z-nél gyakran kifagyott, így lejöttem 71%, +60, +270-re, ezzel stabil volt, lehet ezzel próbálkozok majd az X16R-nél is először, aztán majd meglátom.

(#46977) golya87 válasza KerekesLevi (#46961) üzenetére


golya87
őstag

Már kézbesít a postásnéni hozzátok? :DD

(#46978) NoX válasza tom120514 (#46972) üzenetére


NoX
senior tag

Jah, ez jogos :( De ha én nem is, attól még mindenki más tuti ezt fogja csinálni.

MPH egyébként is így működik; ha van beállított auto exchange coin-od, akkor bármit is bányászol, azt egyből küldi váltóra.

(#46979) Eclips21


Eclips21
őstag

Tegnap kipróbáltam a HiveOS-t, a feszültségeket nem tudtam állítani se Claymore-ba a saját OC panelján. (kevert rig 480 és 580)

Az szerintetek lehet megoldás hogy ha át konvertálom a 480 kártyákat 580-ra? vagy hogy lehetne még próbálkozni?

Win10-en claymore-ban úgy ahogy működik de ott meg a ventilátorokat nem tudom irányítani.

Lehet valahogy 2 drivert futtatni? majd 2 claymore elindítása után külön futtatni a 480 kártyákat és az 580 kártyákat?

Vagy egyéb tapasztalata valakinek?

(#46980) tom120514 válasza Eclips21 (#46979) üzenetére


tom120514
őstag

Szerintem driverbe nem tudsz így belenyúlni, legalábbis nem láttam ilyesmit. AMD ügyben csak találgatok, de elsőre próbálj a Claymore-nak adni parancsot erre, ha Win alatt jó volt. A walketben, ha jól emlékszem a helyre, van egy Claymore override hely.
Emellett az az ötletem még hogy másik minert indítasz a különböző kártyákra, hátha így megy.

Never go full retard.

(#46981) Emperor_ válasza Eclips21 (#46979) üzenetére


Emperor_
addikt

Rx560+rx570 kombónál ez nekem működik:
win10, Radeon utolsó driver, ndrivetools, claymore dual utolsó, Sapphire Trix _csak_ a ventikre.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46982) Eclips21 válasza Emperor_ (#46981) üzenetére


Eclips21
őstag

Ma ujra rakom a win10et es ujra neki esek amugy ndrivetoolbol nekem is jo volt sokaig igaz 900mV ala nem nem enged feszelni de a ventiket is abban allitottam.

[ Szerkesztve ]

(#46983) Emperor_ válasza Eclips21 (#46982) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen. A határértékek szerintem égetve vannak VGA típusonként.
A ventit nekem nem volt hajlandó.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46984) Sol4r


Sol4r
tag

Sziasztok!

Adott egy 13 kártyás rig AMD-nvidia vegyesen és volna egy olyan problémám hogy afterburner csak az első 8 kártyát látja... és persze hogy ezek az amd-k amiket overdriventool-al allítok.

Kérdésem az volna hogy hogyan lehetne afterburner-t job belátásra bírni, avagy tud valaki ajánlani olyan progit ami csak nvida kártyákat vezérel?

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#46985) Zoo123 válasza Sol4r (#46984) üzenetére


Zoo123
senior tag

NVidiaInspector

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#46986) Iginotus


Iginotus
őstag

Hiveosben nem megy rendesen az AMD kártyák undervoltja.. ez van.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#46987) Slukkica válasza Iginotus (#46986) üzenetére


Slukkica
őstag

Ezt én cáfolom mert megy.

₪₪₪ 4K streaming /-GL / ₪₪₪

(#46988) Fiddlestick válasza Slukkica (#46987) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

:R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#46989) NoX


NoX
senior tag

Az Electroneum kevesebb, mint 36 órán belül megint fork-olni fog, ezúttal azért, hogy visszaengedjék az ASIC-okat.

Indokaik között az szerepel, hogy a május 30-ai anti-ASIC fork után nem jött vissza elég GPU, és azt látják, hogy hullámokban jönnek-mennek a bányászok, önző módon bányászva az ETN-t. És bár nem hibáztatják ezt a profit-orientált tevékenységet, de így nem tudják azt a stabilitást kialakítani, ami szükséges a hálózatnak.
Ezért folyamodnak a fenti sürgő lépéshez, meg hogy megvédjék az Electroneum közösséget.

További új információ, hogy nemsokára listázásra kerülnek a CoinBene exchange oldalon (állítólag top 10 exchange site), amihez szintén szükséges bizonyítaniuk, hogy erősek, amihez nagyobb hashing power kell, ezért nem várnak tovább a videokártya-bányászokra.
Céljuk ugyebár a tömeges adoptálás, amihez szintén szükséges a stabil network.

Érvnek még azt hozták fel, hogy a Bitcoin és a Litecoin is befogadta az ASIC-okat, ezért úgy érzik nekik is ez lenne helyes.

És akkor itt még jöttek az érvek az ASIC-ok mellett: olcsóbb fenntartani, egyszerűbb, stb.

Hát srácok, ez szerintem elég megosztó lesz...

(#46990) Iginotus válasza Slukkica (#46987) üzenetére


Iginotus
őstag

Windows ban 110 w egy 470 850 es undervolt mellet. 800 undervolt al sem megy hiveos konnektorbol mérve 140w alá per kártya. A web app nem jó értéket ír ki, ha erre akarsz hivatkozni.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#46991) golya87 válasza NoX (#46989) üzenetére


golya87
őstag

Nem örülök a dolognak, bár nanopool kivételével nem tudom olyan helyről, ahol normálisan hozott az egy hetes! fork után. A Sumo mellett lesz még egy ismertebb név, aki marad ASIC C8 vonalon. Remélem nem fogja még jobban felhigítani az árat. Még egy nagy rodeó jó lenne, kiszállnék és soha többet ETN...

(#46992) koko52 válasza NoX (#46989) üzenetére


koko52
veterán

Nekem úgy tűnik ez már a kétségbeesés jele...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#46993) Dr. Romano válasza NoX (#46989) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hiányozni nem fog. Alacsony ár, és a nichehash felvert difije miatt úgyis csak dísz volt itt. Sok más projekt van amik nem változtatják naponta a véleményüket fehérről, feketére és már van valami kézzel fogható dolog is a kezükben.
Akik meg nicehashen punnyadnak azoknak meg tök mindegy melyik koint dobja a gép.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46994) Janou válasza Dr. Romano (#46993) üzenetére


Janou
őstag

Én is ott punnyadok, mert WTM szerint az a legjövedelmezőbb. :)

Más: Kipróbáltam a Phoenixminer-t. Nálam is kicsit gyorsabb mint a Claymore (186.5 vs 187.5)

(#46995) Eclips21 válasza Emperor_ (#46983) üzenetére


Eclips21
őstag

újra raktam a win10-et, simán megy minden mint régen

win10 firssített, amd utolsó driver át állítva compute modba, ndrivetools-ból feszelve és venti vezérelve, claymore-al bányászva

(#46996) NoX válasza Dr. Romano (#46993) üzenetére


NoX
senior tag

Nekem fog. Én komolyan bíztam benne, szimpatikus volt, van mögöttük arc, tartalom, célok, stb.

Van 1000 ETN-em. Csúcsidőben 200 dollárt ért, ma már csak 10-et. Papír wallet-en van, lehet elrakom jó mélyre, ne is lássam, aztán néhány év múlva visszajövök ide és megkérdezem, hogy létezik-e még Electroneum, mint nemrég egy srác tette ezt a Litecoin-al... :DDD

(#46997) koko52 válasza NoX (#46996) üzenetére


koko52
veterán

Az a 200 dollár inkább 0.2 dollár és most 0.001-et ér...azért nem mindegy

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#46998) NoX válasza koko52 (#46997) üzenetére


NoX
senior tag

$0,012848-t ér most 1 ETN. Ne paráztass :)

(#46999) koko52 válasza NoX (#46998) üzenetére


koko52
veterán

Ja elírtam :B

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#47000) golya87 válasza koko52 (#46997) üzenetére


golya87
őstag

MPH-n írták, hogy be van dugulva rendesen most a network (3000 pending utalás), ennek hírére el is indult felfelé az árfolyam Cryptopia-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.