Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) mepet


mepet
addikt

ETC diffet megforkolták!

(#46402) tisn válasza mepet (#46401) üzenetére


tisn
addikt

rx570-ek, csak hw kavaras volt (riserek ki be)

30mh/s-rol leesett 25mh/s-re a hash rate
mit hagyhattam ki?

pixelpatch futtatva, overdriventool lefuttatva, drivereben compute modok ujra bekapcsolva, biost ugye nem kell ujrairni

(#46403) Dr. Romano válasza mepet (#46401) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jaja furcsálltam is hogy 30.-a óta milyen alacsony lett hirtelen az ETC diff. Mondjuk szinte az összes ethash coinnak komolyan lecsökkent a difije az ETH-n kívül.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46404) kopi120


kopi120
tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket.
Természetesen minden ment a rig-en, nem bírtam magammal, mondom kipróbálok egy másik drivert...
Azóta nem megy a claymore. Volt már minden, DDU csökkentett mód, nem csökkentett mód, Blockchain driver, sima driver, semmi... A GPU-Z hibával indul és bizonyos mezők szürkék. BIOS mod van a kártyákon, patch-eltem a drivert, de se felkiáltójel, semmi. Látszólag jó, de mégse :W

(#46405) tom120514 válasza kopi120 (#46404) üzenetére


tom120514
őstag

Mi az hogy nem megy? El sem indul vagy hibával leáll? Claymore-t újratelepítetted?

Never go full retard.

(#46406) mepet válasza tisn (#46402) üzenetére


mepet
addikt

windows update? Ha lehetett mostanában, akkor állítsd vissza az előttit és kapcsold ki a Services-ben.

[ Szerkesztve ]

(#46407) Yany


Yany
addikt

Skacok, Lyra2rev2-ben melyik miner a leghatékonyabb 1070eseken?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#46408) #!/bin/sh válasza Vigilante (#46394) üzenetére


#!/bin/sh
csendes újonc

Kipróbáltam 2x1080Ti -vel a linuxos bytom miner-t.
1db a 16x-os a másik 1x-es PCI-E slotban.
Sajnos csak egy celeroncs G1840-es van a lapban ami 100%-on megy bányászás közben, kíváncsi lennék egy i5-el mit tudna.
Ezzel a konfiggal 550H/s a 2x1080Ti

(#46409) Yany válasza Yany (#46407) üzenetére


Yany
addikt

válaszolok: ccminer 2.2.5 ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#46410) Yocee válasza #!/bin/sh (#46408) üzenetére


Yocee
aktív tag

Az izgi. Nekem az amd-s bányászgépen nem akart bebootolni a minerOs, így a nagy gépembe raktam egy 1060 3gb-t, az i5 8400 mellé. Így produkál 441.00 Bhash/s értéket.

(#46411) szazbolha válasza AzŐsgén2 (#46396) üzenetére


szazbolha
addikt

Egy hónapja vágtál bele?
Érdekelne miért. Hatente párszor ránézek a dolgaimra, de nekem valahogy nem éri meg.
100 Ft villanydíjra max. 110-150 Ft bevétel jön. (épphogy nem veszteséges)
Egyébként a legjobb VGA-m még mindig a GTX1080, annál majdnem elérem a 200 Ft-ot (de az a fiam gépében van.... ő meg sokat játszik)

[ Szerkesztve ]

(#46412) szazbolha válasza kopi120 (#46404) üzenetére


szazbolha
addikt

Nem felderíthető hibánál én a reinstallt választanám. (felírtam azt ami jó volt...)
SSD-vel kb. 1 óra a reinstall (főleg ha ghostova van... de nincs). Hibával szívni akár napokig is lehet.

(#46413) #!/bin/sh válasza Yocee (#46410) üzenetére


#!/bin/sh
csendes újonc

Ez nem mineros, hanem a linuxos miner

1db 1080Ti + i3 4130 = 380h/s (170W) - még mindig a linuxos miner

Most próbálom ki a mineros-t kíváncsi vagyok....

[ Szerkesztve ]

(#46414) V!ck válasza szazbolha (#46411) üzenetére


V!ck
aktív tag

Most is? Kicsit elmozdultunk felfelé... az elmúlt pár hét tényleg gyenge volt, de azt ki lehet bekkelni azzal, hogy nem váltod át, amíg normálisabb lesz az árfolyam. Én legalábbis így csinálom.

Nekem jelenleg (ha jól számolom) a villanyszámla 3,3x-osát hozza. A te megközelítésed szerint 100Ft-ra ~230Ft.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#46415) szazbolha válasza V!ck (#46414) üzenetére


szazbolha
addikt

Mindjárt megnézem......

(#46416) Yocee válasza #!/bin/sh (#46413) üzenetére


Yocee
aktív tag

Kiváncsi vagyok. Meg tanácstalan hagyjam a BTGt, ugyis van már annyi, hogy ha valaha meglódul az ára, lesz belőle profit, vagy ketyegjen még. És ha menjen, mit csákányoljak helyette.

Apropó, hiveOs ben wgettel leszedtem az említett tömörítvényt:
wget http://7fvi19.com1.z0.glb.clouddn.com/btm-miner-1.0.tar.bz2

Parancsal, de innen hogyan tovább? Elég láma vagyok linuxon.

(#46417) Emperor_


Emperor_
addikt

Abban futottam bele, hogy a OverdriveNTool nem indult egy összedőlés, DDU-zás és a legfrissebb 18.5.2 driver telepítése után.

Elég sokat kutattam mire meglett a megfejtés, itt olvasható.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#46418) szazbolha válasza szazbolha (#46415) üzenetére


szazbolha
addikt

Hét elejéhez képest kb. 20-30%-os emelkedés. A 1060-an most egész jól megy. Lehet megbánom, hogy jó áron eladtam pár darabot, de én már az új GTX szériát várom. Májusra vártam... nem jött be.

(#46419) #!/bin/sh válasza Yocee (#46416) üzenetére


#!/bin/sh
csendes újonc

Az a régebbi amit leszedtél.
Ezt töltsd le, aztán kicsomagolod és futtatod a run.sh -t

Az address.txt-ben tudod megadni a címed ha odáig fajulna a dolog :)

(#46420) Yocee válasza #!/bin/sh (#46419) üzenetére


Yocee
aktív tag

Köszi, nézem. Bár úgy olvasom, a bitcointalkon, hogy nagyon cpu limites, lehet, hogy a másik gépet a btg-n hagyom.

(#46421) tisn válasza mepet (#46406) üzenetére


tisn
addikt

Köszi, ugy nez ki az ovtoolt nem ette meg elsőre

Bar hwinfoval raneztem, ott a core voltage jo volt

Lehet orajeleket nem lotte be jol elso 3ra, csak negyedikre

(#46422) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Az AEON most forkolt ki asic alól, lehet rámenni gpu-val ha jól hoz.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46423) AzŐsgén2 válasza szazbolha (#46411) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Szeretek bütykölni, mindig építgetem a gépem, vízhűtéses, itt igazítok egy kicsit, ott cserélek valamit, stb... ez a hobbim. Szóval gondoltam kipróbálom a rigépítést, jó mókának tűnt. :)

Másrészt meg ahogy elkezdtem utána olvasgatni még márciusban, hogy mi is pontosan ez a kriptovalutás dolog (bár régebben hallottam már bitcoinról, programozó haverok beszéltek róla, de egy kukkot sem értettem belőle), és láttam hogy egyre többen, és egyre komolyabban foglalkoznak vele, gondoltam én sem maradok ki ebből, úgyhogy beszálltam, ennyi. Megbánni biztos nem fogom, mert ha bukok is a hardveren pénzt, letojom, mert közben jól szórakozok, amíg építgetem, és ha később még esetleg hoz is valamit a konyhára, akkor még jobb. :))

Valszeg nem ebből fogok megélni, de hát kitudja? :D

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#46424) #!/bin/sh válasza Yocee (#46420) üzenetére


#!/bin/sh
csendes újonc

Sikerült a mineros-el is összehozni de 430H/s fölé így sem megy a 1080Ti az i3-4130-al :(

Ugyan az a miner van benne mint amit linkeltem egy régebbi nvidia driverrel + valami optimalizácó
(egy telepített ubuntu+u.a. a btm-miner csak 380H/s körül megy)

(#46425) szazbolha válasza AzŐsgén2 (#46423) üzenetére


szazbolha
addikt

jaja... kezdetben én is jól szórakoztam. Aztán voltak megoldhatatlannak tűnő dolgok meg csökkent a profit is.
Aztán kiszámoltam hogy mennyi órát töltöttem el az építéssel és karbantartással... hát sok.
Ma elment 3 óra azzal, hogy egy gépből kivetem egy VGA-t és másikat raktam a helyére. Ettől másik kettő teljesítménye a felére esett. Érthetetlen.....
.
De hajrá! Nem beszélnélek le semmiről.

(#46426) #!/bin/sh válasza Yocee (#46420) üzenetére


#!/bin/sh
csendes újonc

Én nem találok semmit bitcointalkon, tudnál egy linket küldeni ?
köszi

(#46427) #!/bin/sh válasza #!/bin/sh (#46426) üzenetére


#!/bin/sh
csendes újonc

(#46428) Yocee válasza #!/bin/sh (#46427) üzenetére


Yocee
aktív tag

Akkor már nem linkelem...
Ott azt írják, hogy kár a drága vga alá, 1070a max, de inkább 1060.
Tudsz valami egyszerű copy-paste batchet adni a hiveos indításhoz? Vagy annál bonyolultabb?

(#46429) Yocee válasza #!/bin/sh (#46424) üzenetére


Yocee
aktív tag

Ramok? Nálam 8gb ddr4 van alatta.

(#46430) tisn válasza szazbolha (#46425) üzenetére


tisn
addikt

nagyon elment a lelkesedes fiatalember :D

(#46431) #!/bin/sh válasza Yocee (#46428) üzenetére


#!/bin/sh
csendes újonc

Hiveos-t nem ismerem, nem tudom milyen "indításra" gondolsz.
Az említett minert ha kicsomagoltad, átírtad az address.txt-t akkor simán lehet indítani

Nálam csak 3Gb ram van a "teszt rig"-ben

[ Szerkesztve ]

(#46432) Yocee válasza #!/bin/sh (#46431) üzenetére


Yocee
aktív tag

oké. De az éjjel megjött a windows verzió is, vegyesek a tapasztalatok, van akinek sokkal kevesebb, van akinek sokkal több az eredménye ezt használva. Mindjárt megnézem.

(#46433) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Halihó :B

tudnátok mondani, ajánlani valami értelmes BTM poolt?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#46434) JohnyBlue válasza JohnyBlue (#46433) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Amúgy ezer éves c2d procival hozzá tartozó deszkával meg 4 giga rammal és egy 1080ti vel 660 körül megy, ha egy kis powerlimitet engedik neki akkor 700 felett is megy :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#46435) Yocee válasza JohnyBlue (#46433) üzenetére


Yocee
aktív tag

Én az antpoolt, az f2pool-t, és az uupool t találtam. Az utóbbi kettőt ki is próbáltam, az uu utalt tegnap, az f2 nél még nem értem el a limitet. Bár az uu-s utalás sem érkezett meg, a windowsos bytom walletembe, talán azért, mert még szinkronizálja a hálózatot?

Win 10 alatt 265 H/s amúgy a sebessége a 1060 3gb nek, de fele annyira sem hangos a gép, mint linux alatt, így azt gondolom, nem hajtja ki a maximumot a gépből.

(#46436) lenox válasza Yocee (#46435) üzenetére


lenox
veterán

Es ezek kozul van olyan, ami esetleg btc-t utal ki, tehat automatikusan atvaltja?

(#46437) szazbolha


szazbolha
addikt

XMR-nél volt diff változás?
Tegnap du. megnéztem mennyit megy az egyik gépem. OK is volt, de estére már 10%-al kevesebbet kapart.

(#46438) Eclips21 válasza szazbolha (#46437) üzenetére


Eclips21
őstag

azt honnan látod hogy kevesebbet hoz? valid share kevesebb vagy mi alapján szoktátok nézni?

amúgy nem csökkent és nem nőtt LINK

(#46439) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sumo ment Ryo jött.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#46440) szazbolha válasza Eclips21 (#46438) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi. Egyszerűen megnézem H/s érték átlagát az utolsó 15 percekre. A 10% már hibahatáron túl van, de lehet az én rendszeremben van valami gáz.

(#46441) BandiT85 válasza JohnyBlue (#46434) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Ez amúgy megéri? Mert vagy csalnak a kalkulátorok, vagy nemtudom, mert így 3 1080ti pont buktás 2Mh-sel... :U

[ Szerkesztve ]

(#46442) JohnyBlue válasza BandiT85 (#46441) üzenetére


JohnyBlue
őstag

te a Bitmark kalkulatorat nézed :) :B ez a bájtomis :D

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#46443) cuko


cuko
aktív tag

Na akkor a dobozolás témához visszatérve, Redditről: album + thread.

53 GPU-s rendszer (~6kW) egy grow tentben, ránézésre pár méter csövezéssel, és 2-2db 8"-os ventivel (pontos típust nem írt).
70 fokos target tempen 40-65% közötti ventikkel.
Előtte-utána mérés nincs, amit nem értek - hogy vághat bele valaki egy ekkora projektbe anélkül, hogy tudja mérni a tényleges változást?

(#46444) mepet


mepet
addikt

bytom: uupool fél napja nem számolja a sharejeimet, pedig a minerOS azt írja minden ok.

Úgyhogy ideje kipróbáljam a windows bytom minert!

(#46445) Yocee válasza mepet (#46444) üzenetére


Yocee
aktív tag

majd számolj be a teljesítményről!

(#46446) AzŐsgén2 válasza mepet (#46444) üzenetére


AzŐsgén2
tag

A weboldalon alul van valami update, azt is fel kell telepíteni? Vagy csak a régebbi wallettel rendelkezőknek? Nekem nem egyértelmű, azt írja hogy ellenőrizzem a legfrissebb verzió van-e fent, az pedig az 1.0.2-es. Szóval akkor most mi van? :D Kicsit elvesztem...

[ Szerkesztve ]

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#46447) mepet válasza AzŐsgén2 (#46446) üzenetére


mepet
addikt

nekem az 1.0.2 simán megy, már kaptam is kifizetést az uupoolról, ami meg is érkezett.

(#46448) AzŐsgén2 válasza mepet (#46447) üzenetére


AzŐsgén2
tag

Oké, én sem raktam fel.
Odáig eljutottam, hogy elindul a cmd, de valami hibaüzenettel kilép, de nem tudom elolvasni. Be lehet valahogy állítani, hogy nem lépjen ki? Valami driver gondja van, ha jól láttam...

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#46449) AzŐsgén2


AzŐsgén2
tag

Letöltöttem a hozzá való user manualt, és az ott leírtak szerint akartam végig csinálni, de már az elején elakadtam, a parancssor nem ismeri fel a "chain_id mainnet", "chain_id testnet", és a "mining" parancsokat sem. ( A bytomd-windows_amd64.exe-t kicseréltem a BTMiner_NebuTech.exe-re, mivel ez van a win-es verzióba, amit letöltöttem, gondolom ez kell, de így sem működik.)
Valamit biztos rosszul csinálok, de most mennem kell melózni, éjjel majd megint neki esek, ha hazaértem.

Nem játszom már hardcore FPS-el. Öreg iszapszemű rája vagyok, rosszabbak a reflexeim, mint a monitorom input lagja.

(#46450) mepet válasza mepet (#46444) üzenetére


mepet
addikt

uupool megy rendesen, a hiba nálam volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.