Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26011) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Egy Fractal Design Define R3 hazban eli mindennapjait az adatlapomon olvashato konfig. Elotte egy FX6300 volt benne CM 212 EVO hutovel, de azt sajnos nem tudtam rarakni az AM4-es foglalatra ezert maradt a gyari huto. A hazban csak a hozza adott ket 120-as ventillator van es a hazhoz adott potis szabalyzora vannak kotve kb minimumra tekerve. Regen az egyik az elolapnal befele a masik a hatlapon kifele fujt, de egy cikk alapjan atraktam az elso ventit a proci fole az oldalso lapra, mert tul melegnek talaltam az uj procit.
Most az a gondom, hogy az oldalso ventillator igy hangos nekem. A cikk alapjan at szeretnem rendezni ugy, hogy elol legyen befele fujva a ket gyari 120-as venti (140-es nem megy be oda) es a hatso oldalra valamint a tetejen a hatrebb levo helyre tennek egy-egy 140-es ventillatort, amik kifele fujnak a levegot. Mivel en elegge arerzekeny vagyok ebben a temaban Arctic P14 PWM-et neztem ki ket uj ventillatornak. Engem elegge meggyozott ez alapjan (vigyazat, nemetul van). Arra gondoltam, hogy valahogy leszabalyozom max 1000 fordulatra, mert igy is eleg erosnek tunik es ugy meg csendes is. Es akkor itt jonnek a kerdesek, mert teljesen amator vagyok a temaban.

- Jo-e egyaltalan az elkepzelesem a ventillatorok elhelyezeserol?
- Erdemes-e hasznalni a Define R3-hoz adott potis szabalyzot vagy a mostani alaplapok ezt meg tudjak oldani nekem vhogy a 3 tus ventillatoraimhoz?
- Megeri-e a felarat a P14 CO valtozat, Bionix az miben mas?
- Ki tudom-e hasznalni a PST-t vagy csak siman csatlakoztassam a 4 hazhutesnek fenntartott tukre a ventiket?
- A haz vemtillatoroknal, minek a homerseklete alapjan szabalyoz a PWM
- Hogyan rogzitsem a ventillatorokat, hogy ne rezegjenek (hallottam vmi gumikrol, de gondolom abbol is van gagyi kinai)
- Erdemes-e Arctic P120-ra cserelni a 8-9 eves Fractal Design ventiket?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.