Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25951) Mizol29 válasza Mizol29 (#25950) üzenetére


Mizol29
senior tag

Másik furcsaság. A biosban felcserérve mutatja a 2 venti csatlakozót. Ami a biosban sysfan1 az a lapon a sysfan2 és fordítva. Ez már több mint furcsa. Lehet ilyen probléma a bios miatt is? Érdemes lenne visszarakni azt a biost ami eredetileg rajta volt?

(#25952) enemi válasza Mizol29 (#25951) üzenetére


enemi
senior tag

Többen panaszkodtak ,de t'án van megoldás.

"Don't be afraid to apply the beta bios version for the B450M Gaming Plus mobo furnished by Leonard. It is "official" because Leonard is Global Administrator and has direct contact with MSI Team. To apply this bios version, do that:
- Download >>E7B87AMS.191<<.
- Take an USB pen with no more than 16GB and only 1 FAT or FAT32 partition.
Verify it with CHKDSK.
- Copy the file 'E7B87AMS.191' in the the USB pen.
- Boot and enter in Bios Setup. Press <F6>, confirm, press <F10> and confirm. Pc should restart.
- Enter again in Bios Setup.
- Plug the USB pen into one port on the back panel.
- Click on M-Flash and select the file.
PC should reboot and the update process should start; be cautious to not abort it before the end (can last up to 5mn).
- Once update ended, power off PSU, unplug the power cord and wait that all mobo's leds light off.
Power on and enter in bios setup to set:
- "SETTINGS \ Advanced \ Windows OS Configuration \ BIOS UEFI/CSM Mode" at "UEFI"
- SYS_FAN1 and SYS_FAN2 at "PWM mode" if the connected fans are not "DC".
After that, all fans would work as it should!"

A visszajelzések alapján működik.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#25953) Mizol29 válasza enemi (#25952) üzenetére


Mizol29
senior tag

El se hiszem működik!!!! Egy isten vagy köszi szépen :C Azért kicsit elszomorító, hogy így kell vele mókolni. Akkor tulajdonképpen a bios hibája volt az egész? Mi van ha később jön egy újabb bios akkor megint elfog csesződni? Na mindegy lényeg, hogy most már vezérli rendesen a ventiket. Ezer hála mégegyszer.

(#25954) enemi válasza Mizol29 (#25953) üzenetére


enemi
senior tag

Sose frissítek BIOS egyből...megvárom,hogy a türelmetlenek mit sz_pnak vele esetlegesen...Meghát sose volt MSI-m...

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#25955) Mizol29 válasza enemi (#25954) üzenetére


Mizol29
senior tag

Hát én most szoptam vele rendesen :D Én is abba a hibába estem bele, hogy frissítettem a biost azonnal. Mindegy tanultam belőle.

(#25956) abdulka1 válasza Mizol29 (#25955) üzenetére


abdulka1
őstag

Igen. Ami nem romlott el, azt nem javítjuk.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25957) Panthera válasza Raggie (#25915) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Átszereltem a ventilátorokat, tegnap volt időm tesztelni.
Kíváncsi voltam, hogy ventivel mennyire változik a hőfok és zaj, így 12V-os adapterre kötöttem rá egymás után a molex csatlakozós ventiket. Az adapter miatt így menet közben is tudom kapcsolni őket, ha a terhelés ezt megkívánja.
3 ugyanolyan Coolermaster dolgozik (80mm), 1 hátul kifúj, 2 elől lent beszív, felül pedig nincs venti. Hát szinte semmit nem változtat a korábbi eredményeken. A maximumok ugyanannyik, mintha nem is mennének. Most jut eszembe, legközelebb még annyit megnézek, hogy mennyi az átlag, mert abból talán jobban lehet következtetni.

(#25958) Raggie válasza Panthera (#25957) üzenetére


Raggie
őstag

Ú.. 80 mm-es ventik? Hát ezt nem mondtad eddig! :D
Azok kb semmit sem érnek. Maximum hűtőbordát tudnak hűteni, de légszállításuk nagyon nincs...
Minium 120-as ventik kellenek ha érezni is szeretne az ember valamit.

Meg most megnéztem újra a képet a házadról és hát no offense de hát ez valami ősrégi ház lesz... :)
alig van kilyuggatva a ventillátor helyeknél, tisztára lefojtja a ventiket. Sajnos itt lényegesen jobb hőfokokat nme fogsz elérni mert kb nem tud szellőzni a ház.

Úgyhogy lehet házat kellene cserélned ha jobb hőfokokat szeretnél. Bár szerintem a 70 fok még mindig jó.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25959) Panthera válasza Raggie (#25958) üzenetére


Panthera
őstag

Nem mai ház, van benne anyag. :D Teljesen igazad van, tettem volna bele 120-ast, de a ventilátorhely mérete miatt nincs értelme. A rácsot nem is figyeltem, de így hogy írtad... :D Köszönöm a hasznos észrevételeket.

(#25960) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Noctua NH-D15 esetében ezek az alu chromax díszítő elemek, okoznak teljesítmény csökkenést, azaz melegebb lehet-e a cpu vele mint nélküle? A gyártói honlapon és a termék manuálban sehol nem találok erre vonatkozó infót.

Köszi előre is a válaszokat!

i9 / 4080 / 32"

(#25961) Raggie válasza pigatt (#25960) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, elvileg nem okoznak teljesítmény csökkenést, mert csak a lamellasor tetejére és a légáramlattal párhuzamosan az oldalára fekszenek fel.

Hogy gyakorlatilag mi van, az passz. Le kellene tesztelni. De nagy különbséget nem várnék.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25962) pigatt válasza Raggie (#25961) üzenetére


pigatt
őstag

Rendben, köszi. Nekem is a megérzésem, hátha jön még valaki akinek van tapasztalata.

i9 / 4080 / 32"

(#25963) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!

Gépet építek a fiamnak, de az alkatrészek megrendelése még várat magára (a fizetésére ;] )

Szerintetek kelleni fog majd min. egy venti a ház elejébe ebben a konfigban?:

DEEPCOOL Tessaract BF ház
ASRock B450 Pro4 AM4 alaplap
AMD Ryzen 5 2600 proci - nem húzva, egyenlőre saját hűtővel azután talán Brocken 3.
MSI RX 570 ARMOR 4G OC

És ha kell, ezzel nem verébre lövünk ágyúval?:
be quiet! Pure Wings 2 PWM 120x120x25mm (BL039)

Köszi
Mr

(#25964) Raggie válasza Magicrat (#25963) üzenetére


Raggie
őstag

Egy befelé fújó venti előre a házba ártani biztos nem árt a konfignak. A Pure Wings 2 egy jó középkategória, ár/értékben talán vannak jobbak nála de ő sem rossz.

Clint Eastwood FTW

(#25965) Magicrat válasza Raggie (#25964) üzenetére


Magicrat
tag

Az ár/érték most épp nagyon fontos, mert pl a gyári procihűtővel fog menni a gép, mert nincs elég keret a bocken-re...
Szóval mi az ami jó lenne 120-as ban, de akár lehete olcsóbb is? :)
Köszi
Mr

(#25966) Raggie válasza Magicrat (#25965) üzenetére


Raggie
őstag

Xilence Red Wing az amit mindig ajánlok 120 mm-es ventik közül ha a költséghatékonyság a lényeg.
Sajnos már nem sok helyen kapni.

PWM-es vagy fesz szabályzós venti kellene inkább?

Clint Eastwood FTW

(#25967) Magicrat válasza Raggie (#25966) üzenetére


Magicrat
tag

Köszi, ez a Red tetszik, 2000 ft-ért látom magicban, ott több mást is veszek, majd hozzájuk csapom.
PWM szerintem inkább jó (bisoból), bár ezt a fesz szabályozást nem vágom :DDD

(#25968) Raggie válasza Magicrat (#25967) üzenetére


Raggie
őstag

Mind a két fajta vezérlés a BIOS-ból megy. Attól függ, hogy melyik a jobb, hogy az alaplap melyiket tudja.

A PWM-es csatik általában a 4 pinesek, míg a feszültség szabályozós csatik a 3 pinesek.

Clint Eastwood FTW

(#25969) Magicrat válasza Raggie (#25968) üzenetére


Magicrat
tag

3db 4 pines van rajta: LINK
előző hozzászólásban még nem Fatal1ty volt, de már az :P

(#25970) Raggie válasza Magicrat (#25969) üzenetére


Raggie
őstag

Akkor a PWM-es kell neked. :K

Clint Eastwood FTW

(#25971) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. Tudom nem legjobb stb,de van egy kis zaj problémám a GTX 1080-as kártyámat és nem akarok sokat költeni rá. Láttam ez a videót . [link] Ahol a Linus Tech Tips srác fogta leszedte a körítést és a magára a gyári bordára rádobott 2db Noctua ventit. és még jobb is lett mint a gyári.

Na most nekem ez van [link] [link] Gondoltam ,ha leveszem azt a fekete műanyagot a ventikkel és úgy ahogy a srác rárakok 2db ventit mivel ezzel a 2 hurka ventivel is full LOAD-on 78 fokos volt a plafon a kártyának. talán halkabb lesz esetleg hidegebb is.

Milyen ventit javasoltok? Ezeket néztem ki.

NOISEBLOCKER NB-eLoop B12-PS
NOCTUA valami 12 cm-es
be quiet! Pure Wings 2 120mm (BL046)
Alpenföhn WingBoost 120mm
Vagy valami Akasa AK-FN078 mondjuk vagy VIPER.

Nem tudom melyiket ajánlanátok mert akkor nézek használtan. NOISEBLOCKER láttam múltkor 5000 ftért 2db.

Vagy esetleg egy ilyet kompletten? [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25972) Raggie válasza Whysperer (#25971) üzenetére


Raggie
őstag

Pontosan melyik típusú GTX1080-ad van?
Azt a bordát tuti nem venném meg, mert nem lesz tőle jobb, de cserébe nagy és otromba.

A két venti ráapplikálása a gyári hűtőre jó megoldás lehet, de tudni kellene, hogy egyszerű-e levenni a műanyag borítást és a mostani ventiket, valamint, hogy hogyan néz ki maga a borda a kártyán a borítás alatt.

Egyébként a Noctua vagy a Noiseblocker nagyon jó ventiket csinál(inkább ezt a kettőt ajánlanám a többivel szemben a felsorolásodból). De pl 1500 RPM-en már ezeknek is van azért hangja. Mivel fogod őket vezérelni?

Clint Eastwood FTW

(#25973) Whysperer válasza Raggie (#25972) üzenetére


Whysperer
addikt

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25974) Raggie válasza Whysperer (#25973) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, hiába posztolod be a képeket a kártyáról, mert ebből én sajnos nem tudom megmondani, hogy melyik gyártó melyik típusú 1080-as kártyája.
A pontos típus tudatában rá lehet keresni a neten, hogy hogy néz ki szétbontva és hogy milyen nehéz/könnyű megbontani a hűtését. Ezért kérdeztem.

Clint Eastwood FTW

(#25975) Whysperer válasza Raggie (#25974) üzenetére


Whysperer
addikt

Medion OEM GTX 1080 8GB 890386-ZD8001 (ECS 1080) ( nem az Én képem ,hanem akitől vettem ) csak innen leolvasható a típusa a képről azért vágtam be.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25976) Raggie válasza Whysperer (#25975) üzenetére


Raggie
őstag

Hű, hát erről aztán semmit sem találtam a neten... Jó ritka egy kártya ez. :Y
Így sajnos nem igazán tudom előre, hogy milyen lesz. Egy próbát megér egyébként ránézésre, de a konkrét hűtőt jó lett volna látni szétszedve.

Clint Eastwood FTW

(#25977) Whysperer válasza Raggie (#25976) üzenetére


Whysperer
addikt

Akkor csak tippelve. leveszem a fekete műanyag hűtőt rajta van a borda. Arra rakjak 2db 12 cm-es hűtőt 4-5 ezerért vagy vegyek egy Arctic Accelero Xtreme III -? Mert most pont megosztottak egy modding topicban igaz a srác a fehérsége maitt rakta rá a Arctic Accelero Xtreme IIIt egy 1080 TI-ra ,de azt mondja eddig 93 fokos volt a hűtéssel . Ezzel meg -25 C a plafon

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25978) Raggie válasza Whysperer (#25977) üzenetére


Raggie
őstag

Hát az Arctic hűtővel tuti hűvös lesz. Csak az kb 16ezer Ft. Meg azon is kis ventik vannak, tehát biztos hűvös lesz de halk már közel sem biztos.

A két nagy 12cm-es venti még max fordulaton is relatíve halk az ilyen kis 7-8-9 cm-es VGA ventikhez képest, mert azok pörögnek 3-4ezer RPM-et! :)

Én tuti megpróbálnám a nagy ventikkel meg moddolni, mert még ha esetleg nem is nyeri el a tetszésed, két jó ventit tud hasznosítani az ember a házban is , vagy akár el is lehet adni minimális veszteséggel. Itt inkább az a kérdés, hogy mivel vezérled majd a ventiket, mert ahhoz, hogy a VGA vezérelje őket kell még egy mini PWM-PWM átalakító is, ami megintcsak pénz és azzal együtt már nem biztos, hogy megéri ez a megoldás. De ha van szabad csatlakozód az alaplapon és feldobsz egy SpeedFan-t vagy valami hasonló vezérlő progit, akkor meg nem is kell hogy a VGA vezéreljen, simán megoldható alaplapról is.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25979) Whysperer válasza Raggie (#25978) üzenetére


Whysperer
addikt

Articot maga a vga vezérli. Teszelni meg az tudnám most ingyen megoldani ,hogy... megmaradt a Raijintek Tritonnak a 2db venti. Azt raknám fel tesztből.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25980) Raggie válasza Whysperer (#25979) üzenetére


Raggie
őstag

Az Arctic-ot persze hogy a VGA vezérli, mert az direkt VGA hűtés. Annak kis PWM csatlakozója van.
De a Raijintek ventijeinek nem. Azoknak normál alaplapra köthető csatijaik vannak, tehát ha azt rakod rá, akkor ahhoz vagy kell átalakító és akkor tudja a VGA vezérelni majd, vagy az alaplapra tudod kötni és onnan vezérelni valahogyan.

Ha van is elfekvőben két ventid, akkor nem kérdés: szerintem mindenképpen próbáld ki, hogy halkabb-e/jobb-e azokkal és utána még mindig dönthetsz úgy, hogy hagyod a barkácsolást és veszel egy Arctic-ot. :)

Clint Eastwood FTW

(#25981) Whysperer válasza Raggie (#25980) üzenetére


Whysperer
addikt

+1 Rendben. Ez volt a kérdésem lényege eredetileg is,hogy egyáltalán érdemes -e fogalkoznai a 12cm-.es ventikkel.

Ez jó? [link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25982) Raggie válasza Whysperer (#25981) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ez egy normál PWM csatlakozóból csinál kettőt.

De nem a mini PWM-ből normál PWM-et...
Arra ilyen kell: LINK

Clint Eastwood FTW

(#25983) Whysperer válasza Raggie (#25982) üzenetére


Whysperer
addikt

Kösz kösz

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#25984) traders


traders
tag

Sziasztok!

Rack szekrénybe kiegészítő hűtésnek van hely, ahova 12CM-es hűtő ventilátor megy és ennek a rögzítésére keresek olyan megoldást (merthogy a lyuk kb fél mm-rel nagyobb mint a rögzítő csavar amikkel a ventiket szokták rögzíteni így nem tud "belekapni") ami kulturáltabb mint ha veszek menetes csavart meg anyát és úgy rögzítem.
Tudtok valami ötletet erre?

Előre is köszönöm a segítséget!

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#25985) Raggie válasza traders (#25984) üzenetére


Raggie
őstag

Általában nem a ház/rack lyukába kell hogy belekapjon a csavar, hanem azon átbújtatva a venti műanyagjába kell belekapjon. Így sem jó?

Clint Eastwood FTW

(#25986) traders válasza Raggie (#25985) üzenetére


traders
tag

Jajj bocsánat igen a lényeg kimaradt :D
Mindenképpen belülről kell hogy menjen a csavar (vagy akármi) mert oldalról a másik rack szekrény miatt nem fér oda a csavarhúzó éppen hogy befér a kezünk hogy egyáltalán egy anyát megfogjunk kb.
Most találtam egy olyat hogy szilikon csavar, de persze jöhet még más ötlet is!

Köszönöm

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#25987) Raggie válasza traders (#25986) üzenetére


Raggie
őstag

Jaaaa! Így már értem a problematikát! :D

Hát így csak az átmenő csavar jön szóba. Egyébként a Noiseblocker E-Loop ventikhez ilyen csavarokat adnak! Hoszú átmenő csavar és van hozzá gumi és normál fém alátét is így tuti halk és rezgésmentes. ;)
Bár sajnos asszem nem anya van hozzá hanem a másik fele is csavarhúzós vagy kézzel csavarós. De hátha az még épp befér neked.

Ilyenek járnak hozzá: LINK

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25988) razor03


razor03
aktív tag

Sziasztok!

Megrendeltem az Alpenföhn 140-es ventit a Dark Rock 4 hűtését szerettem volna kicsit javítani.

Sajnos nem szerelhető a bordára. Ennek azaz oka, hogy a gyári venti vastagságának pont a közepére esnek a rögzítő fülek (amibe a 2 pánt kapaszkodik) és a bordán ehhez a távolsághoz található az a rész ahová a pántokat kell bepattintani - míg az Alpenföhn hagyományosan szerelhető és ezért nem passzolnak.

Kár, mert nagyon állat ez a 140-es venti, valószínűleg javított volna pár fokot. Majd felhasználom egy másik géphez, viszont kérdés, hogy tudtok-e hasonló teljesítményű coolert, aminek pont olyan a kialakítása mint a be quiet venti?

Amúgy elég gáz, hogy a be quietnek nincs olyan (jobb teljesítményű) ventije, ami kompatibilis lenne ezzel a bordával :(

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#25989) traders válasza Raggie (#25987) üzenetére


traders
tag

Köszönöm, két B12-P lesz a befutó :)
Na persze nem a csavarok miatt hanem mert elég jók az adatai :)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, amelynél a halálozási arány 100%

(#25990) Raggie válasza traders (#25989) üzenetére


Raggie
őstag

Örülök, hogy segíteni tudtam!

Vigyázz arra, hogy a Noiseblocker ventijei azt hiszem vastagabbak, mint a normál ventillátorok, férjen be tuti a neki szánt helyre, ha eleve ilyen szűkös ott a hely! ;)

Clint Eastwood FTW

(#25991) Porcica


Porcica
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek mire érdemes cserélni a Phanteks P600s gyári ventijeit, a ház elejében lévőket.
Asrock x470 Taichi alaplap
AMD Ryzen 5 3600 processzor
Sapphire RX580 Nitro+ 8GB kártya van benne
Igazából a baj szerintem az, de lehet csak én érzem hogy nagy és nem tudják át szellőztetni a házikót és a kártyához már szinte semmi friss levegő nem jut el, ugyanis az ilyen 72-76 fokon csücsül a Trópusokon.
Vannak amiket kinéztem, de segítséget szeretnék kérni, illetve tapasztalatokat is szívesen fogadok, ez az első konfigom, egyaltalán nem tudom hogy eszik vagy isszák. :F
[link]
[link]

(#25992) Raggie válasza Porcica (#25991) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, 72-76 fokon terhelés közben van a VGA? Ha igen, akkor az egyáltalán nem magas érték.
80-85 fok alatt semmi baja nem lesz, ez az üzemszerű hőmérséklete a modern nagyobb chipeknek. Én csak ezért nem variálnék.

De ha mindenképpen szeretnél, akkor a Noiseblocker egy nagyon jó venti, nekem az alacsonyabb fordulatszámú B14-2 változata van. Szerintem az is elég, mert max fordulaton már bődület sok levegőt tol és már megjön a hangja is, tehát a még többet pörgő változat felső fordulatszám sávját amúgysem használnád ki soha.

Clint Eastwood FTW

(#25993) Porcica válasza Raggie (#25992) üzenetére


Porcica
csendes tag

Igen terhelve, pl Doom 2016 esetében szó szerint felgyullad, crashel/fagy, nem mintha a régebbi címekben nem így lenne.
Próbálva volt még a Witcher 1, Devil May Cry 4, Aliens versus Predator 2010, mind 70+. :(
A ventikben reménykedem, de jó lenne valakit szerválni aki szétkapja a kártyát is, itt helyben nem találtam senkit.

(#25994) Ribi válasza Porcica (#25993) üzenetére


Ribi
nagyúr

"szó szerint" ugye tudod mit jelent? Ja minek kérdezem, nyilván nem. ;]

(#25995) syberia válasza Porcica (#25993) üzenetére


syberia
veterán

A kártya gyárilag nem nagyon pörgeti a hűtését, Sapphire TriXX-el tudsz Custom ventilátor-profilt készíteni. Én a saját Nitro+ kártyámat csökkentett órajellel és feszültséggel járatom. 1300 MHz és játékban a az egész gép 200W környékén fogyaszt, 65 C alatti hőfokok. Szoftveresen szabályozom a 2 db 120-as házhűtő ventit.

(#25973) Whysperer: Lespórolták a hátlapot, vagy ez a "summer edition"? ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#25996) Raggie válasza Porcica (#25993) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, ilyen hőfokoknál nem fagyhat amiatt a kártya. Vagy ha igen, akkor az garanciális csere, mert hibás. Kb 95-100 fok alatt semmi bajuk, utána elkezdenek visszavenni a teljesítményből és takarékon járatni magukat amíg vissza nem hűlnek. De fagyni még akkor sem szabadna.

Van OC-zva bármi a gépen? CPU? RAM? VGA? Ezek nem jól kitesztelt instabilitása okozhat ilyet.

Clint Eastwood FTW

(#25997) syberia válasza Raggie (#25996) üzenetére


syberia
veterán

Esetleg tápegység, bár kétlem hogy valami noname típus megy nála.

https://howbad.info/

(#25998) Porcica válasza Ribi (#25994) üzenetére


Porcica
csendes tag

(#25995) syberia Azt észrevettem, amúgy a wattmanban nem veszi be amit szeretnék neki beállítani valamiért :W , minden resi után default, de itt a fórumon utána olvasva a crash-t megszüntettem és nem tudom így milyen okból csinálja. :C
Burnert feldobtam monitorozni, de azzal nem akartam benne matatni.

(25996) Raggie Gyárilag is 85 a maximum a wattmanban, de szerintem a paszta miatt ilyen instabil.
Egyébként AUTO OC van a lapon beállítva aztán annyi.
csak a kártyával szívok szerencsére :DD , de ki fog derülni mi a baja mert már lesz aki szétkapja, de csak kövi héten hétfőn.

(25997) syberia A táp Cooler Master 750W MPY-7501-AFAAG-EU 80+ Gold

(#25999) Raggie válasza Porcica (#25998) üzenetére


Raggie
őstag

Milyen maximum 85 a Wattmanban?

Az Auto OC simán lehet felelős az összes crash-edért... rakj minden alapbeállításra és próbáld ki úgy az egész gépet. Nem hiszem, hogy úgy is crash-elni fog. Mindenképpen próbáld meg ezt mielőtt szétszedtek bármit is!

Ha van még garancia a kártyára akkor kissé felelőtlen egyből szétkapni, mikor egyáltalán nem meleg, mivel ugorhat a gari is ilyenkor. Instabilitási gondokat meg soha nem okozott paszta. :D Az csak a hőátadásért felel, semmi köze a chip stabilitásához.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26000) Porcica válasza Raggie (#25999) üzenetére


Porcica
csendes tag

A 85fok a max temp, a cél meg 77fok a wattmanban, a Doom meg ez fölött dobja magát hanyat, ha! számít egy Acer Nitro VG271Pbmiipx van vele kihajtva, és mondom az érdekesség az hogy minden más stabil, már ha azok a fokok annak néznek ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.