Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26501) Raggie válasza gyapot1985 (#26500) üzenetére


Raggie
őstag

Csakis a B.
A másik több szempontból sem jó.

Clint Eastwood FTW

(#26502) gyapot1985 válasza Raggie (#26501) üzenetére


gyapot1985
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#26503) gyapot1985 válasza Raggie (#26501) üzenetére


gyapot1985
csendes tag

Na át is építettem.

Így most cpu: fix 5ghz-en 75C Burn teszt alatt
vga: 71C

és csend is van :)

Végül alulra ment 2, fölülre 3, hátra egy. Az irány a b. Elől van a radiátor és más semmi mert nem fért el már.

Szuper lett.

(#26504) Raggie válasza gyapot1985 (#26503) üzenetére


Raggie
őstag

Grat, azok elég szép hőfokok! :)

Clint Eastwood FTW

(#26505) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! Új gépet építek, és ebbe a leendő házba [link] szeretnék a meglévők mellé előre még egy, és felülre egy csendes ventit. Alaplap [link] . Ha minden igaz, akkor 4 pines a SYS_FAN1~3 SYS_FAN4~6 is, tehát fogom tudni a fordulatszámot automatikusan szabályozni az alaplapi alkalmazással, ha nem így van akkor javítsatok ki. E kettő példányt néztem ki . Ezek közül melyiket ( vagy egyik sem jó akkor mit) ajánlotok? [link] , [link] .
Köszönöm, ha foglalkoztok a kérdésekkel!

(#26506) Raggie válasza Bodor (#26505) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, nagyon jó kis házat néztél ki! :)
A Phanteks házai nagyon igényesek, minőségiek és jók ár/értékben is!
Én a noiseblocker NB-eLoop szériából szoktam mindenkinek ajánlani amikor az abszolút legjobb és leghalkabb venti kell. De ha ennyire nem fontos a zajszint, akkor jók azok is amiket te néztél ki.
NB-eLoop 14cm-es PWM venti: LINK
De van az iponnál olcsóbban máshol is: LINK

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26507) Bodor válasza Raggie (#26506) üzenetére


Bodor
veterán

Köszönöm a megerősítés! Szerintem akkor 2 Akasát veszek.

(#26508) z123456z


z123456z
őstag

Sziasztok. I7 7700 (nem K) egy Bocken Eco-val üresjáratban egy-egy mag random felugrik 40°C fölé, míg a többi 35 környéke, közben a venti 1100 környékén teker. Megérett egy újrapasztázásra, vagy eleve nem sikerült túl jól, amikor felraktam? Vagy ez normális? Gyerek gépe, nem szoktam figyelgetni, csak tegnap átköltözött egy Lancool 215-be, ezért néztem.
Köszi.

(#26509) Raggie válasza z123456z (#26508) üzenetére


Raggie
őstag

Amíg 80 fokot nem haladják meg soha addig rá se nézz. :D

Clint Eastwood FTW

(#26510) z123456z válasza Raggie (#26509) üzenetére


z123456z
őstag

Rendben, köszönöm.

(#26511) Szlavik


Szlavik
tag

Sziasztok!
Az alábbiakban kérem segítségetek házajánló tekintetében:
- a gépbe szerelendő alkatrészek:
* Asus Tuf Gaming B550 Plus
*Ryzen 3600X + CM 212 Black; 2 venti
* Sapphire Radeon Rx 580 Nitro + 4 Gb
* HyperX 16GB Fury DDR4 3200MHz CL16 KIT
* 2 db Corsair SSD 2,5
* 1 db toshiba HDD 2,5
* 2 db WD HDD 3,5
* XFX XXX SERIES 750W 80 PLUS BRONZE MODULAR POWER SUPPLY
- van-e elvárásod a külsejével kapcsolatban, például ablak, edzett üveg, világítás, elképzelés a designnal kapcsolatban:

Alsótápos, kábelmenedzsmentes, porszűrt,
Halk venti működés ,elsődlegesen megfelelő szellőzéssel. (a Ryzen igazi kazán)
Elől lehetőleg RGB ventik.
Ne legyenek 20 as ventik benne.
Jelenleg egy CM HAF X 942 ben van a config, ami hatalmas nagy. A célnak megfelel, de egy kicsivel kompaktabbat szeretnék. És már zúgnak is a 20 as ventik, amelyek cseréje eléggé drága. A cpu max 80 fokig megy stress teszt alatt.

Alap elképzelésem 3 veni befelé 1-2 venti kifelé.
- maximum összeg, amit a házra fordítanál:
30 K Körül
Ezt ajánlották:
Asus Tuf Gaming GT301
A válaszokat előre is köszönöm. Ha Off légyszi ne haragudjatok. Írtam a másik topikba, de sajnos nem kaptam rá választ. :R

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#26512) Raggie válasza Szlavik (#26511) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, ez itt eléggé off, de azért válaszolok.
Sajnos ott akad meg a dolog, hogy max 30-at szánsz rá de halk is legyen meg jól is szellőzzön és legyen benne 4-5 venti.
Szóval ez így kb lehetetlen. :D

Én amit jószívvel tudnék ajánlani házak azok kb 40-nél kezdődnek és azokban általában 1-2 venti van kezdésnek és kell beléjük tenni még legalább egy-kettőt. Szóval inkább 50 körül járna a dolog.
Mondjuk pl a Phanteks P500A egész jó 44ért és abban már 3 venti van elöl. Azokból ha egyet átteszel hátra már jó is lehet a dolog.

Clint Eastwood FTW

(#26513) Szlavik válasza Raggie (#26512) üzenetére


Szlavik
tag

Hálás köszönetem! :R Ez már így is segítség, mert a tárgy topicban senki meg sem szagolta a kérdést. Amíg a zsé összegyűlik, addig marad a régi ház :)

" A proci füsttel működik, ha kijön a füst, akkor Nem működik többet"

(#26514) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok!
Új ház vásárlását tervezem, és egyúttal szeretném a hűtést is optimalizálni. Nyilván minél kisebb zaj mellett minél nagyobb teljesítmény.
Két alternatív között gondolkodom, de nem igazán tudok dönteni.

A
Fractal Design Define R6 ház
2 * 140 be quiet! Silent Wings 3 elöl (intake)
2 * 140 be quiet! Silent Wings 3 fent (rácsos moduvent variáció) (exhaust)
1 * 140 be quiet! Sielnt Wings 3 hátul (exhaust)

B
Fractal Design Define 7 Compact
2 * 140 be quiet! Silent Wings 3 elöl (intake)
1 * 120 be quiet! Sielnt Wings 3 hátul (exhaust)

Zajszint/teljesítmény szempontjából melyik lenne optimálisabb. Az elvárásaim nagyjából, hogy mind a VGA, mind a CPU max 60 fok körül tetőzzön terhelés alatt, illetve idle-ben szinte, vagy teljesen hangtalan legyen. Jelenleg egy be quiet! Shadow Rock Slim CPU hűtőm van, de azt is tervezem lecserélni egy be quiet! Dark Rock 4-re. A házventillátorok pedig 3-pinesek, mivel az alaplapon csak DC alapú ventilátorszabályozás van.
Illetve még bónusz kérdésem, hogy edzett üveg oldallap mennyit ront a zajszinten a fix "hangelnyelős" változathoz képest?

köszi,
hazazs

[ Szerkesztve ]

(#26515) Raggie válasza wattafaka (#26514) üzenetére


Raggie
őstag

Biztosan nem a kisebb házat venném. Kevésbé szellős és csak egy 120-as kifelé fújó venti nem elég. Főleg, hogy elég magasak az elvárásaid. Max 60 fokos CPU és VGA szinte lehetetlen léghűtéssel max ha annyira visszaveszed őket, hogy már értelműket vesztik kb. A legtöbb mai VGA eleve 70-80 fok közötti üzemi hőmérsékletre van tervezve és úgy is járatja őket a gyári hűtés.

Clint Eastwood FTW

(#26516) paler


paler
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani pár 120mm-es ventilátor, ami jó ár/teljesítmény arányú. Minél csendesebben tegye a dolgát, minél jobb hatásfokkal, hosszú ideig.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#26517) Raggie válasza paler (#26516) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, ez lesz a te topikod: LINK

Clint Eastwood FTW

(#26518) wattafaka válasza Raggie (#26515) üzenetére


wattafaka
senior tag

Köszönöm a választ!

Akkor az az elméletem nem helytálló, hogy kisebb kompakt házban könnyebben keveredik a levegő, mert a tágasban úgymond "elveszik" a teljesítmény a nagy térben?

Annyira azért nem mondanám magas elvárásoknak. Jelenleg egy i7-6700K és Msi Gaming GTX 980 párosom van 5 Shadow Wings ventivel (3*120 és 2*140) és egy Shadow Rock Slim CPU hűtővel. Minden gyári értéken és a CPU-t még nem láttam játék alatt sem 65 foknál feljebb, a VGA-t pedig 67-nél feljebb. 1 órás Prime95 teszt után volt a CPU 77 fokon max. Mondjuk V-Sync-kel játszok, biztos sokat számít, hogy nem megy 100-on a GPU és nem nyom felfelé a procira annyi meleg levegőt.

Szóval akkor legyen a nagyobb ház. Oké. Akkor megyek tovább az alternatívákban:
A
mostani be quiet! Shadow Rock Slim CPU hűtő
1*140 hátul kifelé
2*140 felül kifelé
2*140 elöl befelé
B
be quiet! Dark Rock 4 CPU hűtő
1*140 hátul kifelé
a felső panel csak rácsosra cserélve (azt olvastam már ez is számít 3-4 fokot)
2*140 elöl befelé

(#26519) Raggie válasza wattafaka (#26518) üzenetére


Raggie
őstag

A lényeg ez a része a válaszodnak: "V-Sync-kel játszok".
Így nem csak a VGA de a CPU sem megy soha fullra járatva. Így persze, hogy alacsonyabbak a hőmérsékletek. De nem értem miért szeretnéd feleslegesen alacsony hőfokokon használni az alkatrészeidet.
A CPU-k és VGA-k ma már 70-80 fok közötti üzemi hőmérsékletre vannak tervezve. Ez azt jelenti, hogy ezen a hőmérsékleteken bőven elmennek legalább 10 évig, mert konkrétan erre vannak tervezve. Az 50-60 fokos hőmérsékletek a régi AMD procik óta ragadtak bele az emberek fejébe, mert azokat valóban hűvösebben kellett tartani, de ez ma már nem így van.

Mindegy, hagyjuk is ezt. :D

Én az alábbit tenném a helyedben: megvenném a nagyobb házat és átpakolnám bele a cuccost a mostani ventijeiddel együtt. Majd amennyiben nem vagy megelégedve az eredménnyel sorban cserélném a 120-as ventiket 140-esekre.
Simán lehet, hogy már a ház cserével is eléred azt, amit szeretnél és akkor tök fölöslegesen vettél volna 10ezrekért ventilátorokat. ;)

Clint Eastwood FTW

(#26520) wattafaka válasza Raggie (#26519) üzenetére


wattafaka
senior tag

A V-Sync használatának semmi köze az alkatrészkíméléshez, mármint nem emiatt használom. 60 fps bőven elég játszani, csak legyen fix. Ne zúgjon feleslegesen a gép, plusz utálom a screen tearinget :D

A szellőzés miatt most elkezdtem szemezgetni egy ilyen házzal: [link]

Csak az a félelmem, hogy heti szinten fújkálhatom majd a centis port az elejéről :D

Az átpakolós tanácsodat megfogadom, most már csak a két házikó között kellene döntenem. Te melyikre voksolnál? Sima Define R6, vagy Meshify?

(#26521) Raggie válasza wattafaka (#26520) üzenetére


Raggie
őstag

Hát a Define R6 egy hagyományosabb ház, tehát azonos ventilátorokkal halkabb lesz, de kevésbé is fog szellőzni. A Meshify inkább az új design divatot követi és egy high air-flow ház. Tehát azonos ventilátorokkal nagyobb légáramlás lesz benne, de cserébe hangosabb is lesz, mert nyitottabb.
A kettő közül nagyon nehéz dönteni, mert mindkettő nagyon jó ház csak kicsit más helyre helyezik a hangsúlyt. Ez már személyes preferencia kérdése, hogy kinek mi. Én speciel tuti a Meshify-t venném(de nekem már van 4-5 db ultrahalk 140-es méregdréga ventim :D ) és azokkal nem lenne az sem hangos. De ha nem a leghalkabb ventiket veszi az ember, akkor meg valszeg a Deffine R6-ot javasolnám, mert a halk működés számomra elsődleges szempont és (ugyan csak kicsivel) de utána következik a jó szellőzés.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26522) wattafaka válasza Raggie (#26521) üzenetére


wattafaka
senior tag

Én maximálisan meg vagyok elégedve a be quiet Shadow Wings ventijeimmel. Konkrétan a tápnak a ventije túlnyomja őket zajban. Egyedüli negatívumként annyit tudnék mondani, hogy nem mind az 5 140-es, de ennek az az egyszerű oka, hogy a jelenlegi Silencio 652S házamban előre és hátra csak 120-asokat lehet tenni :/

(#26523) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy i7 9700-as CPU-t(non K), amit egy Alpenföhn Ben Nevis hűt.
Idle állapotban 35-45 fok között van a processzor, viszont AIDA64 stress tesztnél 98 fokig is felment. Ez gondolom nem normális. Mi lehet a gond? Kevés a hűtő neki?
Zalman S5 házban van, elől 2db 120-as venti, lent egy 120-as venti, fent 2db 120-as venti és hátul 1db 120-as venti. Processzort MX4-el pasztáztam.

Köszönöm!

(#26524) adam320


adam320
senior tag

Sziasztok.

Egy ilyen szett mellé szeretnék +1db ugyan ilyen ventilátort.
Találtam is, de ezzel az a gond hogy molex csatlakozós, nekem pedig nem olyan kéne hanem ami rá megy a vezérlőre.(8pines kicsi)
Valaki tud nekem linkelni egy ilyen ventilátort?

Köszi előre. :K

(#26525) Raggie válasza Grampy (#26523) üzenetére


Raggie
őstag

Elviekben elégnek kellene lennie annak a hűtőnek bőven. Inkább lehet, hogy az alaplap túlfeszeli a procit, vagy a pasztázás nem sikerült.

Clint Eastwood FTW

(#26526) Grampy válasza Raggie (#26525) üzenetére


Grampy
aktív tag

A túlfeszelést a BIOS-ban tudom megnézni?

(#26527) Raggie válasza Grampy (#26526) üzenetére


Raggie
őstag

Először Windows-ban egy monitorozó programmal(pl Aida63 vagy HWInfo) nézd meg, hogy terhelés alatt mennyi feszültséget ad a lap a Vcore-ra.
Ezután a proci topikjában nézz utána, hogy az mennyire reális, és igény szerint csökkentsd BIOS-ban a megfelelő értékre.

Clint Eastwood FTW

(#26528) Grampy válasza Raggie (#26527) üzenetére


Grampy
aktív tag

Köszi! Átmegyek a processzor topikjába, és megérdeklődöm!

(#26529) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! olcsó és aliexpresszen megvehető pastából ( lehetőleg több gr kellene) mit érdemes venni? van tapasztalat/aldó ötlet? Előre is köszönöm

Ilyeneket találok hogy HY 510 pl. Ezek felejtősek, MX2-3-4 szerűt keressek?

[ Szerkesztve ]

(#26530) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Két kérdéssel fordulok ide hátha itt valaki tudja a választ. Adott egy CoolerMaster H500M ház és a hozzá való két "malomkerék" :DDD elől. Ezeket a házhoz adott controller hub vezérli amihez USB kábelt is adtak, ez a szoftveres állítgatás lehetőségét biztosítaná? A másik kérdés pedig az hogy miért lehetséges ha a gép alvó állapotba megy (hibernálás), miután visszahozom ebből az állapotból a ventik nem pörögnek fel.. Megmoccan de megáll mintha megakadna pedig semmi se akadályozza. Ez így elég tré mivel többször van hogy úgy hagyom a gépet teszek veszek aztán visszajövök bekapcsolom és az elülső ventik nem térnek magukhoz csak restart után. Probáltam már közvetlen 3,4 és osztoval is rákötni a lapra illetve más aljzatba is dugni de semmi. Szeretném ha működne, de így nem értem.. :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#26531) Raggie válasza BogyóBP (#26530) üzenetére


Raggie
őstag

A hub az nem vezérel semmit, csak elosztja a jelet. Ezt támasztja az is alá, hogy ha közvetlenül az alaplapra dugtad a ventiket akkor is ugyanez volt a helyzet.
Az alaplapod venti vezérlését kellene jól bállítani. ;)

Clint Eastwood FTW

(#26532) adam320


adam320
senior tag

Hali.

Esetleg valaki tudja honnan lehet beszerezni gépházhoz porszűrőt?
Méretre vágható kellene, legalább 180x320 (mm).

(#26533) abdulka1 válasza adam320 (#26532) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Esetleg ITT!

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26534) BogyóBP válasza Raggie (#26531) üzenetére


BogyóBP
addikt

Lehet rosszul fogalmaztam :) Csak ezzel a két 20 as ventivel nem tud mit kezdeni, az összes más fajta venti gond nélkül felporog hibernalas után is. Valami a két venti gyártási technológiajaval lesz de ezen nem tudok segíteni. Próbáltam hogy maxra húzom a ventiket illetve dc és pwm szabalyzast is megnéztem de semmi. Azért köszi a választ.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#26535) adam320 válasza abdulka1 (#26533) üzenetére


adam320
senior tag

Szia.

Köszi a választ de nem találtam olyat ami nekem kellene, csak habszivacsot, a többi méretre van szabva.

Úgy néz ki lesz egy másik egyszerűbb és olcsóbb megoldás :)

Esetleg erre valaki?

(#26536) adam320 válasza adam320 (#26532) üzenetére


adam320
senior tag

Sajnos mégsem oldódott meg.
Külföldi oldalakon van ilyen 1mm-es rács, van az iPonon is meg a PCX-en is, de mind 12cm es ventilátorokhoz, valaki esetleg valami ötlet?

Ilyenre gondolok.

(#26537) adam320


adam320
senior tag

Hali.
Ilyen porszűrő szivacsot hol tudok venni?
Ne szakadjon könnyen és ne legyen vastagabb 3 mm-nél.

Szerk.: Most nézem hogy elég kihalt a topik.

[ Szerkesztve ]

(#26538) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

M.2 SSD hűtést használ itt valaki? Természetesen utólagos, nem az alaplap sajátjára gondolok.
1TB-os NVMe SSD hűtésére keresek valami normálisabb passzív megoldást.

(#26539) Raggie válasza adam320 (#26537) üzenetére


Raggie
őstag

Sajnos foggalmam sincs. :(
De ha találsz jó forrást, ne tartsd magadban! :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26540) abdulka1 válasza smiti (#26538) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Én nem használok ilyet, de már többen írták, hogy a csavaros rögzítésűek jobbak, mint a gumis vagy rátoló bilincses megoldások!
Pl: JONSBO M.2 GREY
(Érdemes szétnézni mert 1000_1500 forintos különbséggel árulják a boltok!)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26541) smiti válasza abdulka1 (#26540) üzenetére


smiti
addikt

Köszi, valami ilyesmire gondoltam egyébként. Hirdetik is itt a HardverAprón, írtam is a srácnak. :R

(#26542) adam320 válasza Raggie (#26539) üzenetére


adam320
senior tag

Végül találtam egy fórumtársat, tőle sikerült vennem.

(#26543) seagate84


seagate84
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég vásároltam egy COOLERMASTER MasterLiquid ML360R RGB víthűtést. Amit észrevettem rajta, hogy ha a vízpumpa sebességét 70% fölé emelem abban az esetben szürcsölő hangot ad ki és nagyon idegesítő. Milyen megoldás lehet erre? Gondolom levegős a rendszer de nem tudom hol lehetne légteleníteni. Köszönöm a segítségeket.

(#26544) smiti válasza seagate84 (#26543) üzenetére


smiti
addikt

Hogy van elhelyezve a radiátor? Egy képet rakhatnál be róla.

Most nézem, nem is igazán jó helyen vagy. Itt jobb lenne: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26545) seagate84 válasza smiti (#26544) üzenetére


seagate84
csendes tag

[kép] [kép] Küldöm a képet. Megpróbálom másik fórumon is.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#26546) DanielLong


DanielLong
senior tag

Bocs, rájöttem, hogy ez nem a jó topik...

[ Szerkesztve ]

(#26547) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

A beQuite! processzorhűtőkhöz jár paszta is vagy rendeljek külön?

Köszi! :R

(#26548) DanielLong válasza Nixon18 (#26547) üzenetére


DanielLong
senior tag

Pure Rock 2 talpán volt gyári paszta.

(#26549) Raggie válasza Nixon18 (#26547) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem minden aftermarket hűtőhőz jár alapból paszta. Kell hogy járjon, mert anélkül nem tudnád használni. :)
Inkább az a kérdés, hogy milyen minőségű paszta van rajta.
De a nagyobb márkák normális pasztákkal szokták adni a hűtőjüket. Nem a legjobbal de normálissal.

Clint Eastwood FTW

(#26550) Nixon18 válasza Raggie (#26549) üzenetére


Nixon18
senior tag

Egy i5-6500-ra tennék egy Pure Rock Slimet a gyári intel hűtő helyett, mert az kerreg már. Az is lehűtötte, szintén gyári pasztával.

Köszönöm mindkettőtöknek az információt! De lehet, hogy Arctic freezer 34 lesz helyette, mert az van raktáron helyben is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.