Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25201) bebe159 válasza Raggie (#25200) üzenetére


bebe159
aktív tag

Köszi a válaszokat! :R
Igen, az lesz, hogy ráteszek egy 14 cm-est oda, amerre fújja a levegőt. A gyári venti elosztójára kötve. :)

[ Szerkesztve ]

(#25202) Tiszaaa


Tiszaaa
csendes tag

Üdv!

Van egy Zalman Z9 házam a gyári két ventivel 1-1 120-as elől és hátul.
A kérdésem az lenne, hogy 3. 120 as ventit hova szereljem?

Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#25203) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék ventilátor elrendezésben tanácsot vagy megerősítést kapni. Feldobnám egy kicsit a Zalman Z9 plus házamat. :)

Így gondoltam a ventilátorokat:

A piros az 14 cm-es, a zöld az 12 cm-es, a kék 20 cm-es. (Benne van a vga és procihűtő is)
Minden nyíl egy venti. Középen azért húztam vonalat, mert oda tenném. :) Nem fér el elől. Van és felhasználnám. :)

[ Szerkesztve ]

(#25204) bebe159 válasza bebe159 (#25203) üzenetére


bebe159
aktív tag

Még annyit hozzátennék, - sajnos a szerkesztési időn túl vagyok -, hogy az oldalára is menne egy 20 cm-es. :)

(#25202) Tiszaaa
Szerintem tedd az oldalára.

[ Szerkesztve ]

(#25205) abridabri válasza bebe159 (#25203) üzenetére


abridabri
veterán

Jo lesz ugy ahogy bejelolted, csak a masodik venti (12es zold) a tetore felesleges. Csak elszivna a prociventi elol a levegot

(#25206) bebe159 válasza abridabri (#25205) üzenetére


bebe159
aktív tag

És ha megfordítom, hogy befelé fújjon? Akkor rontana rajta?

(#25207) abridabri válasza bebe159 (#25206) üzenetére


abridabri
veterán

Rontana. Felesleges ,csak plusz 1 zajforras de eredmenye nem lesz.

(#25208) bebe159 válasza abridabri (#25207) üzenetére


bebe159
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, a zaj nem nagyon zavar. Ez optikai tuning lesz inkább. :)

(#25209) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Itt is feltenném a kérdésemet, mert kicsit tanácstalan vagyok.

Van egy Spire Powercube 712 kuckóm. A ház tetején két oldalán és elől teljes egészében szellős.
A táp a ház elejében van, elölről veszi a levegőt és oldalt kifújja.
A Vga oldalról veszi a szellőzőn keresztül a friss levegőt.
Hátul van egy 12 cm arctic pwm-es venti, ami kifelé szívja a levegőt.
Felülre és a vga-val ellentéte oldalra lehet ssd/hdd-t szerelni. Nekem most már csak oldalt lesz egy ssd és egy hdd (mind a kettő 2,5").

És most jön a kérdés. A cpu-ra melyik fajta ventit lenne érdemes venni, hogy a házban megfelelő szellőzés legyen. Elől a táp mellett nem igazán szellőzik, mivel a nem használt és a hosszú kábelek maradéka oda van összekötegelve.
Tehát marad az oldalsó és felső.
Torony hűtő legyen, ami a hátsó venti felé fújja a levegőt, vagy topflow. Én igazándiból egy 12cm ventis topflow hűtőt néztem ki, de szóba jöhet esetleg 1-2 darab torony hűtő is.
A leírás szerint 170 mm-es hűtő fér be, de szerintem az nagyon neccesen. Ha felülre is teszek hdd-t esetleg (amit nem tervezek, de sose lehet tudni) akkor max 140mm-es fér be.

A CPU gyári hűtője kevés ebbe a házba játékhoz, terhelés alatt 72fok körül is jár. Alapjáraton nincs gond.

(#25210) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok!

asus m5a97 le r2.0 alaplap, és zalman z11 plus ház. Hogyan tegyem a léghűtést a lehető legjobbá?
Vettem bele 3 db alpenfohn wingboost 2 plus 140-es 4pin pwm ventit. Linkelek egy képet, ott jelöltem én hogy gondoltam elhelyezni a dolgokat. A piros nyilak az alpenfohn ventiket jelzik, amiből 3 van, de 4 helyre is be tudom őket rakni, a kérdés tehát az, hogy hogy lenne a leg célszerűbb? A sárga nyil a cpu hűtőt jelzi, a fehér pedig a házhoz kapott ventiket, amik a ház tetején vannak. Itt a kép, remélem egyértelmű:

Az is érdekelne még, hogy az alapra miként csatlakoztassam a ventiket, hogyan vezéreljem stb. Remélem tudtok segíteni. :)

(#25211) abridabri válasza balazska92 (#25210) üzenetére


abridabri
veterán

Ahogy nezem az alaplapod kezikonyvet elvileg minden fan csatlakozo a lapon tud pwm alapon vezerelni .
Elso 2 venti +also legyen Wing boost . (elol kell a nagyobb statikus nyomas a HDD keret ellenallasa miatt.
A gyari ventik meg mehetnek hatra +tetore(cpu borda fole' , a masodik teto venti nem lenyeg) ,szelloztetonek nem kell nagy teljesitmeny .

(#25212) balazska92 válasza abridabri (#25211) üzenetére


balazska92
senior tag

Értem köszi. Akkor az új wingboostok elölre 2, alulra 1, utána pedig a kettő gyári felső hűtőből a hátsó marad, a cpu előtti pedig megy hátulra, és szívja ki a cpu után a meleg levegőt. Esetleg még egy programot tudnál ajánlani, ami pontos, egyértelmű, és jól be lehet állítani vele az összes ventit? Mondjuk nagy beállításra nem gondolok, mindegyiket silentre raknám.

(#25213) abridabri válasza balazska92 (#25212) üzenetére


abridabri
veterán

Az Asus AI Suite II progi tokeletesen tud vezerelni minden ventit :K

(#25214) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani néhány 80x80x20-as hűtőt? A leglényegesebb szempont a halkság (10-13dB).
Tervezek venni egy Zyxel NSA325 v2-es NAS-t és benne szeretném a hűtőt egyből lecserélni valami igen csendesre.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#25215) VTom


VTom
veterán

Sziasztok,
érdemes a Thermaltake Suppressor F1-ben lévő gyári TT-2030-as ventit lecserélni egy NZXT FN-200RB-re?

Ha minden igaz, 123.6CFM @800rpm vs. 166.2CFM @1300RPM.

A zaj nem érdekes, mert szabályoznám, csak akkor menne maxon, ha játszok, akkor meg úgyis füles van rajtam, és elnyomja a többi venti.

Köszönöm!

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25216) abridabri válasza VTom (#25215) üzenetére


abridabri
veterán

Leteszteltem neked gyors :
ilyen 20as ventijeim vannak :
-NZXT FZ performance
-Cooler Master Megaflow
-Thermaltake 2030
Meg egy 18cm es Enermax TB Apollish

Ha a hang nem szamit akkor az Enermax kb 2x olyan jo mint a tobbi venti, egyszeruen brutalis mennyi levegot es mekkora statikus nyomassal kepes megmozgatni. (1200 rpm ) ,de mar kozepso fokozaton ( 900rpm) is tud annyit mint a 20asok , csak hangosabban.
Dobogo masodik fokara a TT 2030 kerul, ennek a masodik legjobb legszallitasa
3. helyezett az NZXT , tobb levegot tol erezhetoen mint a CM Megaflow , de picit hangosabb.
4. helyezett a Cooler Master , ez nem sok levegot mozgat, de cserebe halk.

[ Szerkesztve ]

(#25217) VTom válasza abridabri (#25216) üzenetére


VTom
veterán

Nagyon köszönöm az alapos tesztet! :R

18-asra nem is gondoltam, de ezeken ugyanolyan távolságban van a furat, mint a TT-2030-on?

Egy NZXT FN-200RB véleményt szivesen meghallgatnék még, mert ennek a speckó alapján magasabb a légszállítása az összes többinél.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25218) abridabri válasza VTom (#25217) üzenetére


abridabri
veterán

igen van rajta 18cm +20cm es furat is ,igy mindenhova beszerelheto.

(#25219) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ic-kre mivel ajánlatos hűtőbordát ragasztani? Ha több bordát akarok összeragasztani, annál is fontos hogy milyen "ragasztót" használok?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25220) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Ismét bebizonyosodott, hogy nem mindig az erősebb kutya b@szik... :DD
Eddig a procin (pontosabban a Ninja-n) egy pwm-es venti volt, mert csak azt tudja szabályozni az alaplap. Konkrétan egy Delta AFB1212HH volt max. 2800rpm-en közel 100cfm légszállítással! Eddig a hűvösebb időben simán elég volt szinte az alap 900rpm-en tekernie, és így sem ment 60 fok fölé a proci. Most a jóidő miatt már felment 1500-ig is, hogy ezt a hőfokot tartani tudja. Úgy döntöttem, hogy beruházok egy tubus MX-4-be, és vártam a csodát. Hát annyi történt, hogy fixen 1450rpm-re állított ventivel az eddigi 61 helyett 59 fok lett. Próbaképpen 1200rpm-en is megnéztem, ott 15 perc után 61 fokra állt be.
Azért néztem ezen a fordulatszámon, mert van még 2 ventim, amik hasonló fordulatszámon mennek. Ezeket is kipróbálva a Ninja-n a következő eredményeket kaptam:
1. venti egy Rasurbo 1225L-S. 1200rpm, max. 65m3/h, ezzel 58 fok volt az eredmény.
2. venti egy csicsás kék ledes Thermaltake TT-1225 A1225L12S. 1300rpm, 54.4cfm (92.5m3/h). Ezzel 55 fok volt a max. A zárt gépházban csak a procin volt venti, illetve fölötte a táp ventije. Utolsó teszt gyanánt meghagytam a procin a TT ventit, és a Rasurbo-t beraktam hátra, ami azt jelenti, hogy 4cm-re van a Ninja-tól. Így 52 fokos a proci, cserébe kicsit hangosabb a gép.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#25221) elfelejtette válasza elfelejtette (#25220) üzenetére


elfelejtette
veterán

Még egy kis kiegészítés: a mérések 25 fokos szobában történtek. És még annyit a pwm-es Delta gyengeségéről, hogy a teszt leállítása után 5 percbe került, hogy 35 fokig visszahűtse a 800MHz-re visszakapcsoló procit. Ehhez a TT ventinek elég volt 2 perc is, ha egyedül volt, mikor társat is kapott, akkor pedig 1 perc alatt visszahűtötte a procit.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#25222) Raggie válasza elfelejtette (#25221) üzenetére


Raggie
őstag

Persze! :D
Hűtőn nem csak a légszállítás számít hanem a nyomásérték is(azaz, hogy azt a mennyiségű levegőt mekkor nyomással tolja át a venti magán).

Valamint attól még, hogy a házon belüli levegőt elég jól áttolod a hűtőbordán még a meleg nem fog kikerülni a gépházból magától... Tehát legalább egy kifelé fújó venti kell! Ha ez még ráadásul közel is van a processzorról meleget lefújó ventillátorhoz, akkor annál jobb. ;)

Clint Eastwood FTW

(#25223) elfelejtette válasza Raggie (#25222) üzenetére


elfelejtette
veterán

Persze, egyértelmű, hogy a két ventis felállás jobb, főleg így, hogy olyan közel van a mérete miatt a Ninja-hoz a hátsó házventi, mintha rajta lenne az is. De igen, itt is látszik, hogy tényleg nem feltétlenül tudja ugyanazt két venti azonos fordulatszámon. A Delta lapátjai egészen más szögben állnak, mint a Thermaltake-é, tehát tudhat nagy légszállítást, ha a légnyomása kisebb.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#25224) VTom válasza Raggie (#25222) üzenetére


VTom
veterán

Akkor ha lecserélem a házamban ezt erre akkor kb. mennyi teljesítmény növekedéssel számolhatok?

Légszállításban 123.6CFM --> 166.2CFM
Nyomásban viszont 0.916MM-H2O --> 1.82 mm - H2O

Vagyis kb. 30%-kal több levegőt tol, de dupla akkora nyomással?

Ezt úgy értsem, hogy a friss levegő hosszab utat tud megtenni, jobban eljut a CPU hűtőig, ergo jelentősen javulhatnak a hőfokok?

Bocs, ha hülye a kérdés, nem értek hozzá. :B

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25225) Raggie válasza VTom (#25224) üzenetére


Raggie
őstag

Attól függ mit értesz "teljesítmény növekedés" alatt.

A két érték között(CFM és felületi nyomás) pedig az a különbség, hogy a CFM csak azt mondja meg, hogy mekkora mennyiségű levegő halad át a ventillátor által meghatározott gyűrűn adott idő alatt. Míg a felöleti nyomás azt határozza meg, hogy az éppen áthaladó levegő mekkora sebességgel halad át rajta.
Az ökölszabály az, hogy míg a házhűtő ventiknél nem igazán számít a légnyomás de igen fontos a CFM, addig a bordákra kerülő ventiknél(CPU, GPU, vízhűtő radi, stb..) a felületi nyomás számít igazán és a CFM nem számít annyira.

De csupán a gyártók számadataira nem szabad hagyatkozni, inkább teszteket jó nézegetni a kiszemelt ventikről és azok alapján összehasonlítani őket.

Az emltett két ventiről: a Thermaltake egy házvent, az NZXT pedig egy vízhűtő radiátora való venti. Tehát ha CPU hűtőről beszélünk, akkor jobb lesz legalább 3-4 fokkal szerintem ha lecseréled. Ha házhűtőről, akkor viszont nem igazán lesz hatása. Egyébként az, hogy a proci mennyit hül attól is függ, hogy körülötte a ház milyen jól van szellőztetve(lásd előző téma).

Clint Eastwood FTW

(#25226) VTom válasza Raggie (#25225) üzenetére


VTom
veterán

Egész konkrétan a Thermaltake Suppressor F1 házam első 200mm-s ventijét cserélném az NZXT-re, és arra vagyok kíváncsi, hogy hozna-e javulást.

CPU hűtőm egy Alpenföhn Atlas, 2db 120mm-s Ben Nevis-re való ventivel, ill. Hátul van még 2db F8 PRo PWM-es venti, ami szívaj ki a meleget (esetleg ezeket is tudom cserélni az Atlas eredeti 92mm-s ventijeire)

Igazából a váltáson azért gondolkodom, mert nem vagyok benne biztos, hogy elég levegőt kap-e így a CPU hűtő, nem segítene-e ha több friss levegőt tolna be nagyobb nyomással az elülső venti.

Megérné szerinted?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25227) Raggie válasza VTom (#25226) üzenetére


Raggie
őstag

Mivel házventikről beszélünk (szinte) semmit nem számít a nyomás, csak a légszállítás. 30%-ért én személy szerint nem cserélném le. Inkább nézd meg mi az elérhető legjobb légszállítású 20-as és 8-as venti és mindet egyszerre cserélném. De egyébként szerintem inkább a kis ventiknek kevés a légszállítása, mint a nagy 20-asnak.

Clint Eastwood FTW

(#25228) razerrlz


razerrlz
csendes tag

intel stock hűtő (skylake) + z170 lap (asrock pro4s)

Csak én vagyok gyökér, vagy tényleg nem lehet beállítani hogy alacsony fordulatszámon (mondjuk ~1000 rpm) menjen a hűtő? BIOS-ban csak olyan beállítást találtam hogy X fok fölött menjen 40%-on, Y fok fölött 50%on stb. A-Tuning progiban is hiába állítgatok ez alatt, amíg el nem éri a 40%-hoz hozzárendelt hőfokot addig teljesen áll, aztán meg "felbőg" 2300rpm körül amíg le nem hűl, és ezen a fordulatszámon már nagyon hangos. Speedfanban való állítgatásra egyáltalán nem is reagál.

[ Szerkesztve ]

(#25229) VTom válasza Raggie (#25227) üzenetére


VTom
veterán

A 20-asok közül ez a legjobb, amit találtam.

A kicsiket megnézem, lehet, hogy próbaképpen lecserélem őket a 92-esekre, hátha.

Köszi a segítséget! :R

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25230) abridabri válasza VTom (#25229) üzenetére


abridabri
veterán

Nem nyernel semmit a 20as cserejevel. Viszont a cpu oldali oldallapon van egy csomo szellozo nyilas . oda fel tudsz rakni pl 2db 12cm es ventit gumicsavarral / kabelkotegelovel .
Nalam 2db 20as van ott felfogatva, a te hazad nagytesojaban.

[ Szerkesztve ]

(#25231) VTom válasza abridabri (#25230) üzenetére


VTom
veterán

Igazából csak a 20-as cserére voltam kíváncsi, plusz ventiket nem akarok betenni. Bár van két használatlan F8-am, lehet, hogy ráeszkábálom az oldallapra, és azt teszem a tetjére, pont a VGA fölé kerülnének, kikapnák a meleget egyből.

Ha lesz időm, valamikor kipróbálom. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25232) abridabri válasza VTom (#25231) üzenetére


abridabri
veterán

OK ,bar a 8cmes ventik csak zajforrasnak jok ,egyebkent szrt se ernek :)

(#25233) VTom válasza abridabri (#25232) üzenetére


VTom
veterán

Azért valamit fújnak, mert jön ki hátul a meleg :)
De kicserélem a két 92mm-re őket, 80mm-s furatosak, az Atlas eredeti ventijei, csak kíváncsiságból :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25234) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy Noctua NH-L9i talpát mennyire érdemes polírozni? "E történelmi" logout post alapján egész komoly előnye van a polírnak.

A proci delideléséig nem mennék el, esetleg annak is megpolíroznám a hátát.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#25235) RaiDan


RaiDan
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy NZXT S340-es ház, két bequiet! pure wings 2 házventivel és egy NZXT Kraken X61 vízhűtővel. Az NZXT leírása szerint a Kraken ventijeit úgy kell beállítani, hogy a ventik a friss levegőt beszívva, lefújják a radiátorról a meleget egyenesen a házba, majd a felső és hátsó 120mm-es ventik kiszívják a házból. (ezért is van porszűrő a ház elején). A problémám ezzel az, hogy a videokártyát és ugye a többi alkatrészt is a radiátorról lefújt "meleg" levegővel hűtőm. Ezért én megfordítottam a ventiket: most a hátsó és a felső venti bejutattja a friss levegőt, míg a Kraken ventijei kiszívják azt a házból. Kérdés: melyik a jobb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#25236) Tothgera30 válasza RaiDan (#25235) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elöl be, hátul, felül ki. Itt főleg a légáramlás/légmozgás a lényeges, nem hinnén hogy túlmelegedési problémái lennének a setupnak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25237) RaiDan válasza Tothgera30 (#25236) üzenetére


RaiDan
csendes tag

Köszi a választ! Holnap meg is fordítom a dolgot... ;)

(#25238) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Közületek van valaki, akinek zalman ns2000-es laptop hűtője van (esetleg Coolermaster Notepal Ergostand III vagy valami hasonló). Arra lennék kíváncsi, hogy ezeknek cserélhető-e a ventije, vagy ha bedöglik az egész kuka?

(#25239) Over567


Over567
aktív tag

Sziasztok!

Vásárolni szeretnék 5db ventrit a gépházamba (InWinGT1). Még a gyári ventrik vannak benne de cserélni szeretném. PCX-nél szeretnék rendelni és azt kérdezném hogy mit ajánlotok? Előre olyan kell aminek van molex csatija is (2 ventri), a többi pedig úgy hogy egy hátúl kettő pedig felűl. BeQuiet 120mm-es 4pin-est néztem ki és az is egy kérdés hogy az felülre fel lehet e rakni mivel ott ha jól látom ilyen műanyag nyelv vagy mi a fene van ami megfogja és ez a ventri ilyen kerekített formájú. :D

Előre is köszönöm a válaszokat!

Xbox Tag: TheStevie / Origin: SirHedge / Uplay: Sir_Hedge / Steam: Sir_Hedge

(#25240) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

hello van egy Noctua NH-D14 esem LGA1155 lehet külön kapni más felfogatást hozzá?

(#25241) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok,szeretnék rakni a gépbe egy 12 centis ventit a gép hátúljába hogy kiszívja a levegőt(később majd előre is rakok).Ajánlanátok valamit ami nem túl drága max 2-3 ezer de ha olcsóbb az sem gond😁(sőt)Jó lenne ha elég jó teljesítményel dolgozna azért,de csendben.A táp,vga,procihűtőm elég csendes,nem akarok egy hangoskodó ventit.Az alaplapomon(775) van két asszem 3 pines rendszerhűtő csatlakozás,jó lenne ha arról menne.De jó az is ha molexról megy.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#25242) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Plusz még eszembe jutott hogy a házam egyik oldalán nincs levegő nyillás,gondoltam ezer éves darab nem sajnálom,furok rá egy pár lukat.Jó ötlet?😨Javúlhat a szellőzése a háznak?Alaplap hűvösebb lenne talán ha ott is szellőzne?😝

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#25243) Raggie válasza Pécsi gyerek (#25241) üzenetére


Raggie
őstag

Xilence Red Wing 120mm
LINK

1000Ft halk és árához képest nagyon jó!

A ház kifurkálása:
hááát, kérdéses. Igazán akkor ér valamit ha oda is raksz majd ventit, egyébként csak elrontja az elöl-alulról hátul-felülre szellőzési huzatot.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25244) Pécsi gyerek válasza Raggie (#25243) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#25245) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Tudnátok nekem segíteni? A lenti képeken van a gépem és a ventiket kellene beállítani.

Elől a vinyóknál van egy 14es ami befele ; hátul egy 12es ami kifefele fúj ; itt vagyok gondba nem tudom eldönteni,hogy a fenti 2db 12esek meg az oldallapon lévő 24es venti merre álljon?

[ Szerkesztve ]

(#25246) Tothgera30 válasza robyg (#25245) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elől befelé, hátul kifelé fújjon. Oldalsó felesleges,mert csak bezavar a légáramba, de ha nagyon melegszik a VGA-d, akkor lehet előnye (erre kevés az esély hogy kb. 200-250W-os TDP-vel rendelkező kártyát izzasztasz). Felül szintén ki, tehát felfelé tolja a levegőt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25247) Raggie válasza Tothgera30 (#25246) üzenetére


Raggie
őstag

+1
:)

Clint Eastwood FTW

(#25248) robyg válasza Tothgera30 (#25246) üzenetére


robyg
senior tag

Köszöntem a segítséget. :R :R :R

(#25249) SadAsid


SadAsid
csendes tag

Üdv!

Arra jutottam hogy fel kellene kavarni az álló levegőt a gépházban. :)
Az alábbi csipet csapatra gondoltam első körben:
be Quiet! Silent Pure Wings 2 80mm (bl044) 2db
be Quiet! Silent Pure Wings 2 120mm (bl046) 1db
NZXT FZ-200 RF-FZ20S-02 200mm 1db

Gondolkoztam Enermax T.B. Apollish-on is, de csak nem lehet belőle led menteset kapni... a garancia meg csak jó ha van, még ventilátorra is.
Illetve vacillálok, hogy kell-e nekem porszűrő a ventilátorok elé vagy sem, kinek milyen tapasztalatai vannak a szűrőkkel? Ha ajánlod fém vagy inkább szövet? :))

A vezérléshez pedig egy BitFenix Recon-ra gondoltam, valakinek van róla tapasztalta? :D

A ház elrendezéséből adódóan, a 2db 80mm-es ventilátor (képen bal alsó) az alsó részre fújjná a levegőt az alaplaptálca alá, ahol az SSD, HDD, PSU (a későbbiekben lehetséges hogy, ventilátor nélküli darabot szerzek be, így bármilyen picik is én látok bennük létjogosultságot), található.
Hátulról (bal felső) 1db 120-as ventilátor, és elölről (jobb oldalt) pedig 2db 120as fújná a levegőt (egyenlőre a gyári cm ventilátorok) a tálca fölé, ahonnan a 200mm-es szívná kifelé.

A későbbiekben tervezem az elülső gyári ventilátorok nyugdíjazását, a helyüket pedig egy Enermax Liqmax II 240 AIO venné át (radiátorra milyen jó ventilátorokat tudtok 120mm-es méretben? :R ).

Szeretettel várom az ötleteket, meglátásokat, egyéb elgondolásokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#25250) robyg


robyg
senior tag

Üdvözlet Skacok.

Tudnátok nekem segíteni.

Egy Zalman z11 plus hf1 házba kellene nekem a ventiket elrendeznem.

Igazából a két oldallapon lévő 8cmes ventikkel vagyok bajba. Nem tudom,hogy be vagy kifele fújjon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.