Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26351) tasp válasza Raggie (#26350) üzenetére


tasp
tag

Igen, ezt legbelül sejtettem .... :)
Akkor lehet néznem kell egy házat :O :O

(#26352) enemi válasza tasp (#26349) üzenetére


enemi
senior tag

A videókari alulról szív,és hátul a saját nyílásán nyomja ki...Egy próbát megér előre egy jobb venti (legyen neki (videókari) mit szívnia). Esetleg,ha átszervezed,vagy megoldható akkor vedd ki a hdd ketrecet,hogy ne legyen az áramlat útjában.

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#26353) tasp válasza enemi (#26352) üzenetére


tasp
tag

jelenleg 1 venti van hátul ami beszív és 1 elől ami kinyomja, oda van egy plusz 14cm-es csak még nem raktam be.

(#26354) Bib válasza tasp (#26353) üzenetére


Bib
őstag

Akkor fordítva is vannak. Ennél a háznál az a baj, hogy elől még szívni sem tud rendesen ha nincs nyitva az eleje.

(#26355) Panthera válasza Raggie (#26350) üzenetére


Panthera
őstag

Mostanában elég sok házat megnéztem, de az az érzésem, hogy alsó ligában nem is akarnak jól szellőző házakat gyártani. Teljesen zárt előlappal nem lehet sok jóra számítani.

Egy ismerős gépét kellett fejlesztenem nemrég, de a keretbe nem fért bele egy jól szellőző ház (de igazából semmilyen sem), de kitétel volt, hogy legyen VGA is benne. Hát jó.
Az mATX házba pont befért előre egy 12 cm-es venti. Hogy ez minél több levegőt tudjon szívni, eltávolítottam az előlapban levő rácsot, a házban pedig igyekeztem minden kábelt a hátlaphoz fogatni, hogy ne zavarja az áramlást.
A végeredménnyel meg vagyok elégedve, nem lett rosszabb a hőfok mint egy régi nagyobb házban. Az i5-4460 max. 60 fok (Cooler Master hűtéssel), a HD7790 73 fok játék alatt. HDD, SSD is 40 fok alatt volt.

(#26356) Raggie válasza tasp (#26353) üzenetére


Raggie
őstag

Az irányt mindenképp próbáld meg megfordítani. A meleg levegő természetesen felfelé áramlik, tehát fent beszívni és alul kifújni nem előnyös, mert a fizika ellen dolgozik a rendszer.
Elöl-alul beszív és hátul-felül kifúj. :K

Clint Eastwood FTW

(#26357) Raggie válasza Panthera (#26355) üzenetére


Raggie
őstag

Sajnos már a középkategóriában sem igazán vannak jól szellőző házak. A kinézet és a LED meg a plexi/üveg sokkal előrébb van a sorban, mint hogy jól szellőzzön az adott dizájn... :((

Clint Eastwood FTW

(#26358) MaddeNNNN válasza Raggie (#26357) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

ha a 23k középkategóriának számít, akkor ezt abszolút ajánlani tudom [link]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#26359) Panthera válasza Raggie (#26357) üzenetére


Panthera
őstag

Sajnos így van, ahogy mondod.

A VGA szellőzés javításán gondolkodtam még. A gyári hűtést eléggé macerás cserélni. Viszont nem lenne picivel hatékonyabb a szellőzés, ha közvetlen a VGA alá helyeznénk egy ventit? A ház előlap mögött lévő venti nyilván ott már kevesbé fejti ki a hatását.

Szemléltetésképpen, valami ilyesmire gondolok...és ventit a ház aljához rögzíteni, a hátsó takarólemezeket pedig eltávolítani. Talán pár fokot jelentene.

(#26360) Raggie válasza MaddeNNNN (#26358) üzenetére


Raggie
őstag

Nem rossz, a Phanteks az egyik utolsó mentsvár általában.

De nekem pl már minimum elvárás a hátul is 140-es venti... :)

Clint Eastwood FTW

(#26361) Raggie válasza Panthera (#26359) üzenetére


Raggie
őstag

Ez sajnos semmit nem fog érni.
A ház elején lévő ventillátornak nem az a feladata, hogy közvetlenül bármit is hűtsön, hanem hogy a házba friss kinti levegőt juttasson. Aztán, hogy a benti levegővel hűtve legyen a kártya, azt már magának a VGA-nak a ventillátora tudja elérni.
Ha esetleg ilyesmiben gondolkodsz, akkor alulról beszívó ventit tehetsz közvetlenül a VGA alá, mert az a kinti hűvös levegőt juttatná egyből rá a kártyára, de ha jól látom ott a képen sajnos nincs beömlő nyílás...

Clint Eastwood FTW

(#26362) Mizol29 válasza MaddeNNNN (#26358) üzenetére


Mizol29
senior tag

:Y Nagyon bejön ez a ház

(#26363) Panthera válasza Raggie (#26361) üzenetére


Panthera
őstag

Újabb házakon előfordul alsó beömlő nyílás, de az sem lehet túl hatékony, ha csak 1cm vastag korongokon ül a ház.

(#26364) Raggie válasza Panthera (#26363) üzenetére


Raggie
őstag

1 cm az tényleg kevés, de a semminél több.
2 cm már elég jó.

Clint Eastwood FTW

(#26365) enemi válasza tasp (#26353) üzenetére


enemi
senior tag

Nem tudom miért úgy építetted be őket,amikor az oldalukon is ott a fotó.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#26366) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy léghűtéses kérdésem. A minap eléggé zavaróan hangossá vált a házimozi erősítő ventilátora, és az lenne a kérdésem, hogy nagy hülyeséget csinálnék ha kicserélném erre a Noctuára? [link]

Azért kicsit elgondolkodtam a dolgon, mert a gyári venti oldalfalain rács van és ott is fújja ki a levegőt nem csak hátul.
Esetleg tudtok valami alternatívát ajánlani?

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Üdv, Csaba

(#26367) tasp válasza enemi (#26365) üzenetére


tasp
tag

Mert cserélgettem a ventiket és próbálgattam mi merre :)
bénáztam...
de a háznak megvannak a korlátai, főleg a zárható előlap, amitől pont "csendes" :W

(#26368) Raggie válasza Nokedli92 (#26366) üzenetére


Raggie
őstag

Stimmel a csatlakozó meg minden méret? Mert ha igen, akkor csak nyerhetsz vele. Bár nem egy olcsó dolog ez a Noctua cucc.
Elviekben ennek a kis ventinek csak a házban lévő levegőt kell cserélnie, tehát nincs igazán jelentősége az oldalán lévő rácsoknak.

Clint Eastwood FTW

(#26369) Nokedli92 válasza Raggie (#26368) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

A csatlakozót majd forrasztom, igazából még az indulási feszültség a kérdéses hogy azonos-e. Már legalább az 5 évet tapossa nálam ez a házimozi, és nagyon szeretem, mert minden igényemet kielégíti, úgy gondolom ennyit megér.

Üdv, Csaba

(#26370) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok
Remélem jó helyre írok. Az alábbi eszközökkel rendelkezem
MB: Gigabyte B450 AORUS Pro
Ház: Natec Genesis irid 505
A házban található 4 db argb-s venti melyek mindegyik a szintén házban található kis vezérlőre csatlakozik. A vezérlőből kijön 3 db kábel, 1 VDG(gigabyte only)-bekötve, egy 3 pines 5V-os kábel szintén bekötve és egy PWM feliratú kábel amely - szerintem legalábbis - a ventik fordulatsebességért felelne, ezt valamelyik sys_fan nevezetű csatlakozóra kötöttem. A problémám az, hogy eddig semmilyen program nem ismerte fel őket, hogy egyáltalán léteznek és nem tudom befolyásolni a működésüket. Ettől függetlenül rendületlenül teszik a dolgukat ahogy illik, csak számomra egy kicsit fura az a tény állás. Örülnék ha valaki ellátna egy-két tanáccsal, hogy mi az amit elronthattam. :)

(#26371) Raggie válasza Zsolty20 (#26370) üzenetére


Raggie
őstag

Tipp: valószínűleg alaplapod BIOS-ában tudod szabályozni a ventillátorokat.
Külön programok elég ritkán tudnak ilyesmit, és ha igen akkor is változó minőségben.

Én a SpeedFan programot használom mondjuk, de elég régi az alaplapom, mindent felismert benne de nem olyan egyszerű a kezelése. Egy próbát lehet neked is megérhet.

Clint Eastwood FTW

(#26372) Zsolty20 válasza Raggie (#26371) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Jó ötlet volt a SpeedFan, azonban sajnos nem vált be. Nekem úgy rémlik, hogy talán a BIOS-ban sem láttam a ventik állíthatóságát, legalábbis nem igazán érzékelte, hogy bizony van ház venti. Majd otthon szerintem jobban szemügyre veszem a dolgokat, hátha csak valami kábel probléma.

(#26373) Raggie válasza Zsolty20 (#26372) üzenetére


Raggie
őstag

Nem fogja "érzékelni". Annyira nem okos a BIOS.
Csak be kell állítani, hogy az adott System ventit milyen hőmérséklet szerint milyen görbén vezérelje. Vagy ha butább, akkor csak annyit tudsz állítani, hogy low-med-high. És ennyi. :)

Clint Eastwood FTW

(#26374) tasp válasza Zsolty20 (#26372) üzenetére


tasp
tag

Alaplap tudja az RGB vezérlést?

(#26375) Zsolty20 válasza tasp (#26374) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Igen, ráadásul ARGB-s, direkt olyat választottam. Most átdugtam a sys_fan1 nevezetű csatlakozóba és ugyanúgy nem látja, vagy valami ilyesmi. Működnek ettől függetlenül a ventik, halkak is, csak azért egy picit bosszantó, hogy nem érzékeli őket.

(#26376) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!
Erről a házról mit gondoltok?
Vennék bele egy 5ös pack 12-es ventit, lehúzva minimum feszre, hátul maradna a házé, előre 3, meg felülre 2.
(rx580am van, most ha maxon pörög, akkor alulfeszelve ~70fok, úgy hogy a házon nincs rajta az oldala)
Kellene egy ház, mert így a gyerek belemászik...

(#26377) Raggie válasza tomazin (#26376) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, az a kártya egyébként 80 fokig teljesen rendben van, talán még 85-ig is.
De ha mindenképp vennél házat akkor elvileg elég jó ár/értékű ez a SilentiumPc-s ház.
Bár én személy szerint nem ismerem.
Az az Arctic venti eléggé budget kategória, de ha tényleg lehúzod minimumra akkor még lehet elviselhető lesz. :)

Clint Eastwood FTW

(#26378) tomazin válasza Raggie (#26377) üzenetére


tomazin
veterán

80fokon mar borzasztoan hangos (rx 590 pulse amugy), ugyhogy addig vettem le a teljesitmenyet/feszt, amig erre a 70fokra beallt.
azt latom, hogy budget kategoria, de gondolom en minimumra leveve tobb levegot szallit/hasonloan hangos, mint ha berakok 2db dragabb ventit. (az meg sok ido lenne, mire ennyi ventit osszevasarolnek hasznalt piacrol)

(#26379) Raggie válasza tomazin (#26378) üzenetére


Raggie
őstag

Milyen házad van most?

Lehet egyszerűbb volna egyedi ventiprofilt készíteni a kártyához, hogy engedje 80-85 fokig a hőmérsékletet normális fordulatszámok mellett és csak utána keményítsen be.

Clint Eastwood FTW

(#26380) tomazin válasza Raggie (#26379) üzenetére


tomazin
veterán

old school :) (második házam, ezt viszem kb. 2003 óta)
illetve amugy sem akarom addig felengedni, (még) megy rajta a folding 0-24ben.

(#26381) Daert


Daert
őstag

Üdv.
A BQ DR Pro 4 egy Ryzen 7 2700X-en tuning nélkül,nyitott oldalú házban Prime 95 alatt 80 C°-ot produkál az normális?Ha jól emlékszem Thermal grizzly-vel kenve.

(#26382) Bib válasza Daert (#26381) üzenetére


Bib
őstag

Akkor játékok alatt kb 60-65 C? Szerintem rendben van.

(#26383) Daert válasza Bib (#26382) üzenetére


Daert
őstag

Este még egy AIDA stress tesztet lefuttattam,az AIDA és az AMD Ryzen Master szerint sem ment 77C° fölé.Lehet hogy mérési hiba volt.Az MSI Afterburner 10C°-al fölé mért.Melyik lehet a reális?Estleg Realtemp Core temp?
Már azt hittem le kell szednem a hűtőblokkot a CPU-ról és újra kenni.

(#26384) Bib válasza Daert (#26383) üzenetére


Bib
őstag

[link] HWiNFO64

(#26385) Daert válasza Bib (#26384) üzenetére


Daert
őstag

[kép]
Megtörtént,ez alapján melyik a reális hőfok?
Raggie: Köszönöm és bocs az OFF-ért.

[ Szerkesztve ]

(#26386) Raggie válasza Daert (#26385) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem ezzel a kérdéskörrel nagyobb szerencséd lesz a processzor saját topikjában... :)

Clint Eastwood FTW

(#26387) Mizol29 válasza Daert (#26385) üzenetére


Mizol29
senior tag

CPU (Tdie)

(#26388) gery14


gery14
senior tag

Sziasztok. Cooler Master masterbot 5t házam van.
Az Airflowt így találtam ki. Elől van 3db 120as venti
2db van az aio radiátorán egy allata ami tisztan tolja be a levegőt. A radi belső része 2 venti szintén. Mivel rácsos elő a házam igy gondoltam a 2 plusz venti segíti behúzni a levegőt. A ház tetején egy 140mm es venti húza ki a hőt es a hátulján egy 120as szintén kifele tolja. A kép óta uj lap van bent+ proci vga (3800x x570 lap es 5700xt) es egyenlőre nem vertikálisan van. De úgy lesz. Annyi hogy bevágam a ház aljába egy 200mm es ventit.

[ Szerkesztve ]

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#26389) Raggie válasza gery14 (#26388) üzenetére


Raggie
őstag

Mi a kérdés? :D

Clint Eastwood FTW

(#26390) gery14 válasza Raggie (#26389) üzenetére


gery14
senior tag

hogy így a fasza vagy lehetne máshogy az airflow ? :D

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#26391) Raggie válasza gery14 (#26390) üzenetére


Raggie
őstag

Kicsit talán sok a befújó venti a kifújók mellett, de alapvetően jó az elképzelés.
Én szerintem az alsó 20-as felesleges. De kitesztelheted milyen azzal és anélkül is.

Clint Eastwood FTW

(#26392) gery14 válasza Raggie (#26391) üzenetére


gery14
senior tag

Lekapcsolom a lentit es megnézem igazábol az 5700xt hőtermelése miatt dobtam be a 200ast Majd jönnek az Aigo Darkflash pro ventik szetben es nem felemás lesz a felálás.

// EKWB Custom Loop/ I9 13900K / Rog Strix Z790-E Gaming Wifi /Inno3D 4090 X3 OC /Trident Z DDR5 RGB 6800 cl34 32GB KITT /Masterwatt Maker 1500W Plus TITANIUM /Viper Ultimate/S23 Ultra 512GB 5G//Civic TypeR FK8 Turbo// BMW 35D Stage3 E91Stanced //FirebladeSC59//

(#26393) Piti1


Piti1
tag

Sziasztok,

Fractal D. Meshify C ház elrendezésében kérem segítségeteket:
A terv
[kép]
B terv
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#26394) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok,
140W tdp speckójú alpenföhn ben nevist használok egy i5-3570kn.
ihs alatt folyékony fémmel sikerült sokat javítani a hőátbocsátáson, most olyan 4600mhz környéken kezdek melegedési problémába ütközni.
Van esetleg tanácsotok azzal kapcsolatban hogy ide a 140w már kevés? Előrelépés lenne egy nagyobb thermalright vagy noctua vagy itt már érdemben nem lenne változás?
4600mhzt még stabilan hozza de már alulról és néhány mag esetén felülről súrolja a 90°Ct.

(#26395) Raggie válasza superecneB (#26394) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, szerintem efölött már inkább víz. De lehet az sem lesz elég...

Clint Eastwood FTW

(#26396) Raggie válasza Piti1 (#26393) üzenetére


Raggie
őstag

Alapvetően jól néz ki az elrendezés. A ventiknél nem az számít, hoigy DC-e vagy PWM, hanem hogy hogyan szabályzod és melyiknek milyen a légszállítása.
Úgy érdemes belőni, hogy kicsivel több legyen a beáramló légáramlás, mint a kiáramló.

De alapvetően az elől-alul befelé és hátul felül kifelé az jó elosztás.

Clint Eastwood FTW

(#26397) Piti1 válasza Raggie (#26396) üzenetére


Piti1
tag

Köszi a választ, :R
Mit gondolsz,
az elöl 2x14cm (Noctua NF-P14s redux-1200 PWM; 110,3 m³/h; 1,29 mm H2O; 1200 RPM)
és hátul a 2x12cm (Fractal D. Dynamic X2 GP-12; 52,3 m³/h; 0.88 mm H2O; 1200RPM)
elrendezés esetén már túl nagy mértékű lenne a befelé áramlás?
Ha azonos sebességgel pörögnének a ventik...
Egyenlőre nem kapnának a fan-ok egyéb szabályzót, az alaplap vezérelné automatikusan mindet.
(a CPU cooler egy Alpenföhn Matterhorn 106 m3/h)

(Azon tanakodom, hogy az lenne a legjobb, ha elöl lenne 14+14 és hátul 12+14? :U )

[ Szerkesztve ]

(#26398) Raggie válasza Piti1 (#26397) üzenetére


Raggie
őstag

"(Azon tanakodom, hogy az lenne a legjobb, ha elöl lenne 14+14 és hátul 12+14? :U )"

Az bizony! :K
Meglehetősen nagy a különbség a két fajta venti légszállítása között... :D

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26399) Piti1


Piti1
tag

Esetleg az alábbi verzió is életképes?
Maradt még egy régi 120-as ventim, (így kéznél van 3 db) és még így is nyomás alatt maradna a ház:

(#26400) Raggie válasza Piti1 (#26399) üzenetére


Raggie
őstag

Ez is jó lehet igen. De egyébként ne feltétlenül a max légszállítást nézd, mert viszonylag ritkán fognak maxon pörögni a ventik. Kb 40-60% között mennek a legtöbbet.
Az a gond, hogy ilyen fordulatszámokon még nagyobb különbség is lehet a Noctua-k javára...mármint nem arányosan változik a légszállításuk. Az alacsonyabb kategóriás ventiknek hamarabb és jobban esik a légszállítás, mint a Noctua/beQuiet/Noiseblocker ventiknek.
Én maradnék a 14+14 és 12+14 felállásnál a helyedben.(persze ha van rá hely)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.