Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26201) Raggie válasza Gosor (#26200) üzenetére


Raggie
őstag

Nos sajnos ez a konkrét kártya nem támogatja a zero RPM-et, és 1500 rpm-mel fogatja a ventijeit alap állapotban is. Szóval ha tényleg ennyire fontos a csend, akkor én inkább néznék valami másik változatot.

(sajnos az Nvidia kártyákban nem igazán vagyok otthon így javasolni nem tudok másikat sem)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26202) Gosor válasza Raggie (#26201) üzenetére


Gosor
csendes újonc

Hálás Köszönet.
Még szétnézek :D

(#26203) MaddeNNNN válasza Raggie (#26197) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Köszönöm szépen az ajánlást, nagyon bevállt. Mind az 5 ventit tudom DC mód szabályozni egyszerre, illetve külön a CPU ventit is. Szerintem jól mutat a Phanteks házban is :)

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#26204) Raggie válasza MaddeNNNN (#26203) üzenetére


Raggie
őstag

Nagyon fain! Csakúgy, mint a szép rendezett házikó! :K

Clint Eastwood FTW

(#26205) Sys85


Sys85
veterán

Sziasztok!

Ha már léghűtés topik,akkor tudnátok nekem ajánlani 12cm-es 3 pines házhűtő ventit?
Mivel egy CM Q300L perforált házikóba menne,így valami nagyon halkra lenne szükségem.
Az elejébe raknék kettő darabot,egy szállítana a procihűtőhöz egy kis plusz friss levegőt,a másik meg a videókártyának.Extra hatalmas légszállításra nincs szükségem,egy Ryzen 5 1600AF+Arctic 34 eSport kombinációnak és egy Gigabyte RX 5500XT-nek szeretnék egy kis friss levegőt biztosítani.
Mivel a hátuljában már van egy,így már csak egy 3 pines szabad csati van az alaplapon.Van olyan ami Y kábeles sorolható (Arctic Bionix-om olyan,csak az 4 pines),vagy kell hozzá kiegészítő kábelt vennem?
Darabár maximum 5000ft,de lenne baj ha lenne olcsóbban valami ár/érték arányban ajánlott halk venti.
Valami ötlet?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#26206) Raggie válasza Sys85 (#26205) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, ventillátorokkal kapcsolatban itt jobban fognak tudni segíteni:
LINK
De egyébként én inkáb csak egy db 140-es ventit tennék be előre-alulra. :)

Clint Eastwood FTW

(#26207) Márton0000


Márton0000
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném!
B450 tomahawkom van r5 1600af el. Vettem egy id-cooling se-214x hűtőt, de egyszerűen nem tudom rá feltenni, azért mert olyan mintha az alaplapon lévő lefogató körmök alacsonyabban lennének a kelleténél kb ~10 mm el! Vagy csak én vagyok bátortalan? Brutálisan kemény ez a lefogató keret.. nem hiányzik még valami hézagoló innen: https://ibb.co/qmGvP1P
Köszi

(#26208) Sys85 válasza Márton0000 (#26207) üzenetére


Sys85
veterán

Nem azok a fém szerelvények kellenének hozzá?
A gyári rögzítőket le kell szedni és a oda kell felcsavarozni a konzolokat,majd arra a hűtőt.Legalábbis kinézetre ez a hűtő is ilyen.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#26209) Márton0000 válasza Sys85 (#26208) üzenetére


Márton0000
csendes tag

Ez a brutálisan merev az am4es lefogató a két műanyag pedig az alaplapi ellendarab

(#26210) Sys85 válasza Márton0000 (#26209) üzenetére


Sys85
veterán

Ez is hasonló,nézd meg nem e hasonlóan kellene ezt is: [link]

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#26211) Márton0000 válasza Sys85 (#26210) üzenetére


Márton0000
csendes tag

Ilyen sajnos nem volt a csomagban :W
Túram a netet, mindenki azt írja, hogy AM4re nagyon nehéz felrakni...

[ Szerkesztve ]

(#26212) Sys85 válasza Márton0000 (#26211) üzenetére


Sys85
veterán

És a képen azok a fém rögzítők?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#26213) Márton0000 válasza Sys85 (#26212) üzenetére


Márton0000
csendes tag

Az mind inteles

(#26214) Sys85 válasza Márton0000 (#26213) üzenetére


Sys85
veterán

Közben rákerestem a szerelési útmutatójára.
Valóban csak a beakasztós az AMD-s.
Pedig akkor rá kellene mennie.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#26215) Márton0000 válasza Sys85 (#26214) üzenetére


Márton0000
csendes tag

El kell vigyem sajnos akkor egy számtechboltba, hogy feltegyék :))

[ Szerkesztve ]

(#26216) Sys85 válasza Márton0000 (#26215) üzenetére


Sys85
veterán

Emlékszem annó egy ilyen beakasztós AM hűtővel én is megszenvedtem.
Az se akarta az igazságot.Volt a beakasztón kivágva hely lapos csavarhúzónak ha kézzel nem menne,azzal lehetett lenyomni,paráztam is hogy ha kicsúszik a csavarhúzó szétcseszem az alaplapot,de nagy nehezen ráment.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#26217) Márton0000


Márton0000
csendes tag

Félek hogy átszakítom procival együtt az alaplapot

(#26218) MaddeNNNN válasza Sys85 (#26216) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Csavarozd ki kicsit az alaplap lefogato műanyag keret csavarjait, azzal is nyersz pár mm-t hátha az elég lesz hogy felmenjen

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#26219) Sys85 válasza MaddeNNNN (#26218) üzenetére


Sys85
veterán

Szerintem nem nekem akartál válaszolni,nekem fent van az Arctic Freezer 34 Duo eSport. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#26220) MaddeNNNN válasza Sys85 (#26219) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ja, Márton0000 hozzászólására akartam reagálni. Gyaloglásos telefonozás néha nem megy :D

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#26221) Márton0000 válasza MaddeNNNN (#26220) üzenetére


Márton0000
csendes tag

Megpróbálom delután

(#26222) sony309


sony309
őstag

Üdvözlet, sziasztok!

Hozzáértők tanácsára lenne szükségem az alábbiakban:

[Deepcool Kendomen] házzal rendelkezek, benne egy [MSI B450M Pro-Vdh Max] alaplap, ami (elviekben) két ventilátort tud szabályozni.
A házba gyárilag 5 db ventilátor van szerelve, 2 db elöl, 2 db felül és egy db hátul.
A két felső gyárilag szabályozható a házon elhelyzett kapcsolóval, LO-HI-OFF állásban.
Marad három ventilátor, amit jó lenne az alaplap által szabályozni.

Hozzáértők tanácsát várnám, hogyan lenne jó ezt megoldani?
De egyéb okos ötletet is szívesen fogadok!

Előre is köszönöm a választ/válaszokat!

S3x, hifi & rock and roll

(#26223) Raggie válasza sony309 (#26222) üzenetére


Raggie
őstag

Én neked is fan-hub-ot ajánlanék, mint MaddeNNNN kollégának pár hozzászólással előbb.
Az alaplapod egy CPU hűtőn lévő ventit és egyetlen egy darab házventit tud szabályozni.

De elsőre inkább tudni kellene, hogy milyen ventik vannak eleve beépítve a házba.
Feszültésg vagy PWM szbályzósak-e.

Clint Eastwood FTW

(#26224) abdulka1 válasza Raggie (#26223) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Az a lap 1 db CPU, és 2db hibrid SYS_FAN aljzatot tartalmaz.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26225) sony309 válasza Raggie (#26223) üzenetére


sony309
őstag

A link már nem jó helyre mutat.

Mint írtam, Deepcool Kendomen házam van gyári centikkel, fogalmam sincs milyenek

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#26226) sony309 válasza abdulka1 (#26224) üzenetére


sony309
őstag

Igy-igy!

S3x, hifi & rock and roll

(#26227) tasiadam válasza MaddeNNNN (#26203) üzenetére


tasiadam
veterán

Ízlélesnek találom ezt, és szebbnek, mint egy full RGB házat, karácsonyfaégőkkel.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#26228) fudi2002


fudi2002
veterán

Villámkérdés Urak
Thermal pad 1mm ugye nem vezeti az áramot? Gpu hátsó felére kéne raknom (arctic vga hűtő backplate-l)

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#26229) Sys85


Sys85
veterán

Van valakinek tapasztalata az Arctic Accelero Twin Turbo II vga hűtővel?
A Gigabyte RX 5500 XT-m 62-63 fok körül nem éppen halk és megfordult a fejemben a hűtőcsere.
A kompatibilitási listában csak az 5600 XT és az 5700 XT szerepel.Jó lehetne az 5500 XT-re is mókolás/fúrás/faragás nélkül?
Valakinek van tapasztalata,vagy infója ezzel kapcsolatban?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#26230) MaddeNNNN válasza tasiadam (#26227) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Köszönöm, én is így gondolom. Viszont fél évvel ezelőtt amikor hosszú idő után újra gépet raktam össze még úgy volt hogy karácsonyfa helyett ez fog állni a nappaliban :D
Azóta kicsit szolidabb lett. Így szerintem igenyesebben néz ki.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#26231) Raggie válasza abdulka1 (#26224) üzenetére


Raggie
őstag

Én a linket néztem, sry! :D
De utánaolvastam a háznak és valahol azt írták, hogy molex 4-pin csatis ventik vannak benne alapból... nos azokat nem mind lehet alaplapról vezérelni...

Clint Eastwood FTW

(#26232) abdulka1 válasza Raggie (#26231) üzenetére


abdulka1
őstag

;)
ITT említette a kolléga a 3 pines csatlakozó meglétét.
Bogarásztam egy kicsit, és a gyártói oldal képein felfedezhető, hogy sárga-piros-fekete vezeték van a ventiken.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26233) Raggie válasza abdulka1 (#26232) üzenetére


Raggie
őstag

Valóban, :R akkor tartom az eredeti javaslatom: fan hub-ot neki! :)

Clint Eastwood FTW

(#26234) pumilecs


pumilecs
kezdő

Sziasztok!
Nem tudom melyik topicba való a kérdésem de azt gondolom talán ide a legjobb, javítsatok ki ha hülye vagyok.
nem vagyok tapasztalt gépösszerakó így váratlanul ért hogy az asrock b450 pro4-f alaplapomon 1 db 3 pines ventitápcsatlakozó van.
így a fractal design focus gben lévő 2 db ventiből most csak egy üzemel.
jó lenne a másikat is beüzemelnem, illetve lehet kövi hó elején a procihűtő mellé vennék még 2-3db ventit még bele (nem tudom mennyire van rá szükség)
AMD r5 3600
gigabyte gtx 1650s windforce
BQ system power 9 500w

találtam elosztókábeleket, esetleg ezek megfelelő megoldást jelentenének? illetve ezekből melyiket érdemes. nem tudom van e lényegi különbség..
ventiből milyet ajánlanátok? Ami nem túl hangos és 10k körül van 2-3 db-al?

Előre is köszönöm a válaszokat!
:R

[ Szerkesztve ]

(#26235) sony309 válasza pumilecs (#26234) üzenetére


sony309
őstag

Én egy ilyennel oldottam meg:

Nemrég nekem is volt hasonló kérdésem, akkor a hozzáértők javasoltak egy hasonlót:

[ventilátor tápkábel elosztó]

Nem is tudtam, hogy létezik ilyen! :D
Nekem elég volt a 2 db ventilátor aljzat.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#26236) tasiadam válasza sony309 (#26235) üzenetére


tasiadam
veterán

Ez azért jó, mert a b450 lap felismeri, hogy 2 vagy 1 venti van rajta. Pl nálam is ilyen asaka kável van, és nem hülyéskedik vele. Elötte régi 1155 lapom megfelezte a powert, és nem pörgette, mert szerintük 1 csati 1 ventilátor.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#26237) pumilecs válasza sony309 (#26235) üzenetére


pumilecs
kezdő

Köszönöm a válaszod :R , én is hasonló megoldáson gondolkodtam, találtam ilyen elosztót is, csak nekem 3 pin kéne.
de lehet hogy úgy lesz hogy egy elosztó a két gyári házventire, plusz még 1 4 pices elosztó majd az újonan beszerzettekkel és akkor elvileg 4 venti fut.

(#26238) sony309 válasza pumilecs (#26237) üzenetére


sony309
őstag

Ha az alaplapodon csak egy venticsatlakozó van és ennyi ventit szeretnél, akkor nem járnál jobban egy HUB-bal?

Miért nem jó egyébként a 4 pines elosztó?

S3x, hifi & rock and roll

(#26239) pumilecs válasza sony309 (#26238) üzenetére


pumilecs
kezdő

-a kettő darab házba épített ventim 3 pines és 1 db 3 pines alaplapi csatlakozó van.
-ha meg vennék még kettő 4 pinest az azért lenne jó mert akkor az alaplap egyetlen 4 pines csatlakozóját is szétoszthatnám 2-felé (2db 4 pines van csak itt most a procihűtőjét nem számoltam)

(#26240) sony309 válasza pumilecs (#26239) üzenetére


sony309
őstag

Lehet én értettem félre valamit, de a lapodon ennyi venti csatlakozó van:

Hány ventit szeretnél?

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#26241) pumilecs válasza sony309 (#26240) üzenetére


pumilecs
kezdő

:DD :DD :DD nagyon elbeszélünk egymás mellett
neharagudj. Tehát igen. Ezt mondtam.
1 db 3 pines és 1 db 4 pines alaplapi csatlakozóm van. (én a 4 pineshez hozzávattem a cpu csatiját de az amúgy is foglalt tehát tárgytalan) A háznak 2 db 3 pines ventije van. Akkor ha veszek egy 3 pines Y elosztót azok le vannak tudva.
Majd mondjuk vennék még 2 db ventit azokat meg lehetne oldani az 1 db 4 pines alaplapi csatlakozóról, ugynúgy Y elosztóval.

(#26242) sony309 válasza pumilecs (#26241) üzenetére


sony309
őstag

Perfekt! 👍

S3x, hifi & rock and roll

(#26243) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Gigabyte BRIX mini PC-m (i7-7700hq és GeforceGTX-1060), és a gyári házból szeretném kivenni, egy egyedi házba rakni és egy jobb hűtéssel ellátni (egy normális játék közben simán 90 fokra megy a GPU, sőt van, amikor ki is kapcsolja magát a gép).
140-es PWM-es Noctua ventikben gondolkodom, két db, egyik befúj, másik kiszív. A hang is fontos, de ha jól értem, akkor a statikus nyomás fontosabb érték, hogy ki tudja fújni a lamellák közül a meleget a venti.
Itt egy kép, hogy az alaplapon és a VGA-n milyen lamellék vannak, szerintetek itt fontos a statikus nyomás, vagy "elég" ha CFM-ben eleget tudnak a ventik?


Ráadásul most megnéztem, mit tud a gyári 92mm-es venti (Delta AFB0912SH), hát az egyrészt pörög, mint az állat (4800/min), másrészt olyan staikus nyomás értéke van 13,35mm/H2O, hogy annak közelébe sem ér semmi.

Szóval a fő kérdés: eredeti házban, és egy új 92-es ventivel, vagy egyedi házban, és két 140-es ventivel jobb? Én azt érzem, hogy két 140-es venti már tud akkora nyomást adni, hogy kiszedi a meleg levegőt a ventik közül....

Itt a link a gyári ventire és ilyen ventikben gondolkodom.

(#26244) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Az mennyire normális, hogy a "Ryzen 2700" processzorom "Wraith Spire" hűtőjén a LED elkezdett kiégni, pislákolni mindössze ~4 hónap használat után? :F

Ilyen volt (a kép csak illusztráció):


És most az "AMD" felirat messze nem ilyen fényes. Opálos, szürkés, gyengén világít, ráadásul időnként hol kicsit erősebben, hol kicsit gyengébben...

Nagyon kiábrándító, és idegesítő! :(

"Aquila non captat muscas."

(#26245) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok
Tudnátok tanácsot adni, Xigmatek Asgard pro házhoz keresek lentre egy 120mmes ventit illetve a tetejére 2 db 140mmes ventit, illetve egy darab 140mmest vagy 120mmest behekkelnék az optikai meg hajtok helyére a proci hűtő elé.
Az arctic F12/F14 típusai merültek fel praktikusan ár/értek arányuk miatt de nem tudom okoz e gondot a vízszintes üzem illetve a silent verziót érdemes venni vagy a sima 3 pines csatlakozóval alaplapról szabályozva a nem silence verziót is le tudom lassítani / halkítani?
Termeszetesen más is szóba jöhet. A jelenlegi szellőzés is megfelelő nincsenek hőmérséklet gondjaim emiatt kisebb ráfordítással javítanék rajta ha van értelme.
Udv

(#26246) Raggie válasza superecneB (#26245) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, szerintem a ventikkel kapcsolatban inkább itt tudnak majd tanácsot adni: LINK

Clint Eastwood FTW

(#26247) Raggie válasza Piftuka (#26244) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ez jó kérdés. Nem tudom erre is kiterjed-e a garancia, de érdemes volna megpróbálkoznod a boltnál ahol vetted. Hátha kicserélik neked.

Clint Eastwood FTW

(#26248) Raggie válasza schferenc77 (#26243) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, ezek eléggé laza lamellák. Ha hosszanti irányban fújatod nem kell ide légnyomás csak friss levegő. :)
A 92 mm-es ventik után szerintem már két "mezei" középkategóriás 14-es ventivel is álom lesz a hanghatás! :K
Egyébként a Noctuá-k elég jók mindkettőben, de eléggé drágák is. Persze ha nem akadály a büdzsé, akkor jók azok nagyon.

Clint Eastwood FTW

(#26249) schferenc77 válasza Raggie (#26248) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Köszönöm, holnap érkeznek a ventik, kíváncsi leszek a végeredményre... :-)

(#26250) Yodafon


Yodafon
senior tag

Na helló
Adott ez a gép aminek a vga-ja már a 90 fokot karcolja. Szeretnék a képen látható plusz ventikkel valami hűvösebb hőmérsékletet beállítani neki. Próbáltam már sokféleképpen de szinte mindig a plusz ventik hatására csak jobban rontott a hűtésen. Hova lenne érdemes elhelyezni ezeket a ventiket? Valamint zárt vagy nyitott gépház a jobb?
A nyilak a képen a meglévő komponensek levegőáramlását mutatja.

I'm gangsta!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.