Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25501) VTom válasza abridabri (#25500) üzenetére


VTom
veterán

És a Bitfenix Spectre PRo 200?
Elég magas a légszállítása ahogy látom, és az ára sem olyan vészes, mondjuk nem is olcsó.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25502) ot93


ot93
senior tag

Üdv, A korábbi Arctic f12 pwm pst mellé beraktam még egyet (f12 pwm), úgy, hogy az elsőnek az elágazására kötöttem az újat, így jelenleg egyszerre szabályozódnak.. és így azt vettem észre így 1 óra után, hogy melegebb lett a gép, ilyen létezik? :D :F

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#25503) Bacusuz


Bacusuz
őstag

üdv sorstársak!
i5-4590 hez keresek olcsó/jó hűtőt.
jól szellőző házba lesz coesair obsidian 350d.
Alaplap MSI B85M-E45 (mind a 4 ramslot foglalt,hyperx blu ramokkal)

főleg játékra használnám egy gtx970 fűt még bent,örülnék ha nem egy tégla méretű lenne,de mégsem a gyári intel.

előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25504) #10034944 válasza Bacusuz (#25503) üzenetére


#10034944
törölt tag

(#25505) abridabri válasza VTom (#25501) üzenetére


abridabri
veterán

Bitfenix ventikkel nincs tapasztalatom,de a ventis topicban nem ajanljak oket.

(#25506) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Erre tudnátok válaszolni nekem?
Elore is koszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#25507) Create.


Create.
addikt

Sziasztok, szeretnék venni 2db ventilátort egy corsair h80 radiátorra, a legolcsóbbat, ami tökéletes lenne erre a célra.
válaszokat előre is köszönöm.

(#25508) hallador


hallador
addikt

Sziasztok,

Meg szeretném kérdezni, hogy valaki tudna-e mondani halkabb 8 - 9 - 12 cm-es hűzba való hűtőket? darab áron szánna rá az ismerősöm, 3 - 6 ezer F-ot, a házába belemegy mindegyik, de én a hűtőkben kb 10 éve nem vagyok benne, azóta a piac elszaladt rendesen.

Köszönöm szépen.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#25509) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Napirendre került, hogy korszerüsítsem a gépem hűtését, lassan PWM szabályozású ventilárorokra váltanék. Mivel a PWM új lesz nekem, erről kérdeznék egy gyorsat.

Azt látom, hogy hőmérsékletfüggő az egész szabályozás, de megerősítés kellene, ugye be tudom állítani a korszerű, jól felszerelt alaplapokon, hogy teszem azt 50% fölé tartozó fordulat fölé soha ne menjen a ventilátor?

A kinézett típusnál 1000 RPM tartozik a 100%-hoz, de én 4-500 fölött soha nem akarom látni. Valójában konstans 4-500 RPM körülre szeretném belőni, de gondolom ha elég alacsonyra állítom a maximum hőmérsékletet, amihez 50%-ot társítok, akkor a ventilátor mindig az 50%-hoz tartozó fordulaton fog pörögni, jól gondolom? :)

(#25510) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok, és tudtok itt segíteni. Van egy asus maximus gen3 gene-z lapom, i5-2500k procival, vízhűtővel. A vízhűtő pumpáját bárhova dugom, bármelyik chassis, cpu, cpu opt-ra, egyszerűen folyamatosan maxon megy. A ventikkel nincs gond, azokat rendesen tudom szabályozni. Természetesen az alaplap minden gyári programja fel van telepítve, de se biosból, se programból nem tudom a pumpát szabályozni. A vízhűtő típusa arctic cooling liquid freezer 240. 5db 140-es alpenfoehn wingboost 2 van a házban, 2 elöl ami befele fújja a levegőt, 1 alul ami felfele fújja, 2 pedig a vízhűtő radiátorán ami felfele kifele fújja a levegőt. Remélem tudtok segíteni. :)

(#25511) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni venti elhelyezéssel kapcsolatban. A vrm-et és nb-t szeretném szellőztetni, mert a procihűtő kissé betakarja őket. A vrm-re 2x6 cm ventit rakok, nb-re 1x5. Hogy lenne jobb, ha a bordák felé fújnak a ventik vagy ha a bordákról elszívják a meleget? A videokarin is lesz egy 12-es venti, hátul és fent is szintén egy-egy 12-es fogja kifelé vinni a levegőt. kép kép

(#25512) Raggie válasza bebe159 (#25511) üzenetére


Raggie
őstag

Nem igazán értem/látom, hogy hogyan szeretnéd az összes ventit betenni, de mindenesetre alapszabályként én a bordára rá fújatnám a levegőt, és a környéken levő házventikkel meg a házból ki a benn levő felmelegedett levegőt.

De mondom, ez csak kiindulási alap látni kellene a konkrét ventiket és elhelyezésüket.

Clint Eastwood FTW

(#25513) bebe159 válasza Raggie (#25512) üzenetére


bebe159
aktív tag

A procihűtőt utálom le és felrakni, ezért próbálom ennek a műveletnek a számát alacsonyan tartani, mert szerintem elég körülményes. Nyilakkal jelöltem a ventilátorokat, és pirossal kereteztem ahova rakok ventiket. Ott nem tudom, hogy fújjon vagy szívjon. Eszembe jutott, hogy pl. ha a vrm-re fújásra teszem, akkor lehet, hogy csak megreked a levegő, mert fölötte ott van a huzat a ház hátulja a és a procihűtő között.
kép

[ Szerkesztve ]

(#25514) Raggie válasza bebe159 (#25513) üzenetére


Raggie
őstag

De magasak a VRM hőfokok, vagy miért tennéd be a kis ventiket?
Én szerintem a méretes bordákkal és a két 12-es kifújó ventivel lesz elég légmozgás ott ahhoz, hogy lehűtse őket...
(a kis ventik iszonyat hangosak tudnak lenni...)

Clint Eastwood FTW

(#25515) bebe159 válasza Raggie (#25514) üzenetére


bebe159
aktív tag

Szerintem meleg lesz a vrm. ;] A kis ventikhez készítek egy kábelt, amire teszek 2 kapcsolót. Az egyik a be - és kikapcsolásra, a másik az 5 és 12v közötti váltásra. Szóval nem mennek mindig, és nem is mindig maxon. A hangjuk nem fog zavarni, ha overclockolok, gyanítom, hogy a procihűtő el fogja nyomni a zajukat (kis túlzással az egy porszívó, ha kimutatja a foga fehérjét). Csak szeretném elkerülni azt, hogy változtatni kelljen rajtuk beszerelés után, mert a gépemben a proci és a videokártya hűtő rakosgatása a legrosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#25516) Raggie válasza bebe159 (#25515) üzenetére


Raggie
őstag

Ja, oké! :) Ha extrémebb tuning a cél, akkor persze legitim lehet a kis ventik telepítése.
Majd kérnék róla fényképeket ha készen van az "installáció" :D ! Kíváncsi vagyok!

Valamint azt is megírhatnád, hogy mennyit számítanak a kis ventik. Tudod valahogyan mérni a VRM-ek hőfokait?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25517) bebe159 válasza Raggie (#25516) üzenetére


bebe159
aktív tag

Hát azért beletelik még néhány napba, majd lövök képet, ha tényleg kész lesz, de van még vele sok tennivaló, belepakolok még pár dolgot. Teszek még majd a gép másik oldalára (az oldallapba vágok egy lyukat) egy 12-es ventit is, hogy az alaplap aljáról is kapjon hűtést. Úgy gondoltam azt fújásra állítom. De még mindig nem tudom a kis ventik elhelyezését. Sírok, ha tesztelgetni kell, az még 2-3 szétszedést és összerakást jelent.

[ Szerkesztve ]

(#25518) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Tudnátok nekem segíteni?

Van egy Gigabyte GA-Z97x Gaming rev1.1 lapom.

Kérdésem a CPU_FAN csatlakozóra mennyi ventit lehet rákötni maximum?

(#25519) bebe159 válasza robyg (#25518) üzenetére


bebe159
aktív tag

Meglepődnék, ha valaki tudna rá válaszolni. Szerintem 2 mehet.

(#25520) robyg válasza bebe159 (#25519) üzenetére


robyg
senior tag

Ötöt van esély rákötni nem fogja kinyírni a lapot?

(#25521) bebe159 válasza robyg (#25520) üzenetére


bebe159
aktív tag

Én máshova dugnám őket a biztonság kedvéért, vagy vennék egy ventiszabályzót. Őszintén fogalmam sincs, mennyit bír el az a csati.

(#25522) robyg válasza bebe159 (#25521) üzenetére


robyg
senior tag

:R :R :R

(#25523) bebe159 válasza robyg (#25522) üzenetére


bebe159
aktív tag

Ha hangosnak tartod, azt hiszem van valami program a házhűtők szabályzására. De tudtommal 3 pines helyre is tudsz 4 pinest kötni. Vagy miért raknál 5-öt a proci helyére?

[ Szerkesztve ]

(#25524) Raggie válasza robyg (#25518) üzenetére


Raggie
őstag

Az alaplap maual-jában vagy leírásában benne kell lagyen, hogy max hány W-ot tud leadni egy-egy ventillátor csatlakozón. Utána kell nézni a gyártó honlapján. Ez általában 20-30 W szokott lenni, ami max 2-3 venti.

Ha nem akarod megsütni az alaplapot, akkor én is javaslom, hogy vegyél egy külső potméteres ventillátor szabályzót.

Ha a helyzet az amit sejtek:
PWM-es ventijeid vannak és a cpu csatiról akarod az összeset szabályozni, hogy aszerint változzanak a fordulatszámok a házventiken is. Akkor NE TEDD.

Teljesen felesleges. A házventillátorok nem azért vannak, hogy a CPU-t lehűtsék, hanem, hogy a házban cseréljék a levegőt. Bőven elegendő őket belőni vagy alacsony, vagy közepes fordulatra aszerint, hogy épp csak böngészgetsz vagy húzatod a gépet... De állítom, hogy a max fordulat és a minimális fordulat között sem lesz 1-2-3 foknál több eltérés... :)
A jó kábelmenedzsmdent, a minőségi ház és a ventillátorok jó elhelyezése sokkal többet számít!

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25525) robyg válasza Raggie (#25524) üzenetére


robyg
senior tag

Hello.

Próbáltam már potméterrel. De meg akarnám szüntetni,hogy csak az alaplap vezérelje.

És itt van a gond.

Hét darab ventim van 4db 14centis és 3db 12centis.

A 3db venti hűti a procit. Ezt jól szabályozza a lap a CPU_FAN csatlakozón keresztül.

A problémám a másik 4 ventivel van. Hiába dugom rá a SYS_FAN1/2/3 -ra teljes sebességgel járatja a ventiket. A legkisebb fordulatra kapcsoltam, de nekem még így is hangos 900RPM.

Ha 600RPM-re letudná szabályozni az már jó lenne.

A 3db cpu venti van egybe és a 4db rendszerhűtő van egybe ezzel a kábellel.

Néztem a lap manuáljába de nincs irva,hogy a CPU_FAN csatlakozó mennyit bírna el.
Most irtam nekik remélem minél hamarabb fognak válaszólni.

[ Szerkesztve ]

(#25526) robyg válasza robyg (#25525) üzenetére


robyg
senior tag

Kifutottam a szerkesztési időből.

A hét venti összesen 16.08 Wattot fogyaszt a papírforma szerint.

Elméletileg a 20 Wattot se éri el.

(#25527) Raggie válasza robyg (#25526) üzenetére


Raggie
őstag

Én maximum ilyesmi elosztóval vállalném be, amiben kívülről kap plusz naftát a cucc, hogy ne az egészet az alaplapi csatlakozóról kelljen leszednie:
LINK

Clint Eastwood FTW

(#25528) robyg válasza Raggie (#25527) üzenetére


robyg
senior tag

Ezer köszönet.

Már meg is rendeltem. Én is félek,hogy kinyírhatom a lapot vele inkább a tápról táplálnám meg.

Ha megjön a cucc és beizzítom irok.

Jó,hogy először ideirtam egy hozzáértő tudott segíteni :R :R :R

(#25529) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello. 2 db be quiet silent wings120 mm-es hűtőm van egy cooler master elite 301es házba. Intel core i5-4460, és egy Sapphire nitro + amd rx 470 van a gépbe, plusz 2 db wd vinyó. Sajnos csak úgy tudtam berakni a hűtőket, hogy mindkettő kifele fújja a levegőt a házból. Az első az előlapnál lent a vinyókat hűti, a hátsó pedig hátul a tápegység alatt van. Elég hűtést biztosítanak így hogy mindkettő kifele fúj?

(#25530) Raggie válasza Mikeee89 (#25529) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, a ventit ami a ház elejében van mindenképpen próbáld megfordítani!
Elöl-alul be, hatul-felül ki. Ezek a jó légáramlási irányok! :K

Clint Eastwood FTW

(#25531) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok, nagyon láma kérdés lesz, előre szólok :) Ha egy cpu hűtőre szeretnék egy plusz ventit tenni (push-pull), azt hova dugom be? Simán rádughatom az alaplapra, és majd szabályozza a lap a többivel együtt?

(#25532) Raggie válasza Askformore (#25531) üzenetére


Raggie
őstag

Amennyiben van két "CPU fan" elnevezésű megfelelő csatlakozó az alaplapon, akkor igen.
Amennyiben nincs, akkor egy Y-elosztóval kettéosztod az egy "CPU fan" elnevezésű csatit és arra kötöd a két ventit.

Keress rá "CPU fan splitter" kifejezésre, és BUMM így lesz a chocapic. ;)

Clint Eastwood FTW

(#25533) Askformore válasza Raggie (#25532) üzenetére


Askformore
senior tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#25534) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok, ciki van, mert most jött meg az új procihűtőm, és benéztem,mert nem lehet úgy felrakni, ahogy kéne (dark rock 3). Most vagy a vga-ról szívja a levegőt, vagy a ház tetejébe átrakok egy ventit, és az tolná be a friss levegőt lefelé, a CPU hűtő pedig azt szívná. Egyik sem ideális, mivel a meleg felfelé száll, de valahogy csak fel kéne raknom.. Melyiket válasszam?

(#25535) Raggie válasza Askformore (#25534) üzenetére


Raggie
őstag

Ha lentről a VGA-tól szívja a levegőt az teljesen jó. Anynit tehetsz, hogy a hátsó kifelé fújó ventit felrakod inkább a CPU fölé felfelé kifújásra.

Clint Eastwood FTW

(#25536) Askformore válasza Raggie (#25535) üzenetére


Askformore
senior tag

Így néz ki. AMD-re sajnos csak így lehet, de így nem olyanok a hőfokok, mint elvárható lenne.

(#25537) Raggie válasza Askformore (#25536) üzenetére


Raggie
őstag

Pedig jó az úgy.. 1-2 foknál nem lenne több eltérés akkor sem, ha vízszintesen szívna be előről.
Inkább a pasztázáson lehet többet bukni.

Clint Eastwood FTW

(#25538) abridabri válasza Askformore (#25536) üzenetére


abridabri
veterán

teszt horizontal vs vertical CPU cooler elhelyezes.
Nezd meg magad mekkorak az elteresek.
Konkretan semmi.

[ Szerkesztve ]

(#25539) Semin válasza Raggie (#25537) üzenetére


Semin
senior tag

Ezzel csak annyi a gáz, hogy Ő nem így akarta feltenni.
Egy ilyen neves gyártónál simán gondolhatnának rá, mert meg lehet oldani.

Azt azonban el kell ismerni, hogy a hőmérsékleteket valóban nem befolyásolja számottevően
(az én tapasztalataim szetint)

(#25540) A21


A21
tag

Sziasztok!

Corsair 380T házba milyen ventiket ajánlanátok a gyáriak helyett? 1 db 200-as és 3 db 120-as? Köszi! :R

(#25541) robyg válasza robyg (#25528) üzenetére


robyg
senior tag

Üdv Skacok.

Megjött a cucc. Működik királyul.

Irt a Gigabyte is. Az volt a válaszuk,hogy arra a CPU_FAN csatlakozóra csak egy ventit lehet rákötni.
Arra nincs információjuk hogyha egynél több venti van rákötve akkor mi történik hosszú távon.

Ui.: Személyes véleményem. Nem igazán vagyok a Giga supportjával megelégedve. Egyszer irtam nekik egy 390x-es vga miatt de semmi értelmes választ nem kaptam a kérdésemre.

(#25542) Raggie válasza robyg (#25541) üzenetére


Raggie
őstag

Kettő 12/14cm-es ventit simán el kell bírjon, attól nem lesz baja! :)

Clint Eastwood FTW

(#25543) wagi


wagi
senior tag

Sziasztok.

Az alaplapomon van egy 4 pines csatlakozó a ház ventinek amit a biosban lehet állítani hogy a proci melegedés alapján szabályozza a fordulatot, viszont a ventillátor csak 3 pines és bármit állítok maxon pörög.

Van valami megoldás,hogy szabályozható legyen?

(#25544) Raggie válasza wagi (#25543) üzenetére


Raggie
őstag

A ventillátrod feszültség szabályozós az alaplapi csatlakozó meg PWM szabályozós. Ez a venti ebben a csatiban csak így tud menni. Keres másik, három pines szabályozható csatlakozót az alaplapon azon jól fog menni, vagy vegyél egy PWM-es ventit.

Clint Eastwood FTW

(#25545) wagi válasza Raggie (#25544) üzenetére


wagi
senior tag

Van az alaplapon 3 pines csatlakozó is viszont ott csak fix sebességet tudok beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#25546) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok.

Corsair 750d-be szeretnék viszonylag halk, de egyben hatékony ventiket venni.

Jelenleg 3db ventilátorra lenne szükségem.
2x 14cm felülre vagy előre (ekkor az első ventilátorok kerülnének fentre) 1db 12cm alulra.
Pwm előny.

Ár nem akadály. Bár jó lenne minél olcsóbban, de nem szeretném hogy a minőségre menjen.

Illetve az érdekelne hogy Maximus vii hero esetebrn lehetséges-e az akaplapra kötött ventik szoftveres vezérlése OS-ből, mondjuk gpu hőmérséklet alapján.

Illetve nem is emlékszem hogy minden ventit tudok-e pwm vezerleni vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#25547) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok, az mennyire túlzás, hogy 3db 12-es és 3db 14-es tolja be a levegőt a házba és csak egy db 12-es szívja ki? A pozitív légnyomás az megvan :-)

(#25548) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Szerintetek mennyi esélye van annak, hogy a CoolerMaster kiad a Z600-as CPU hűztőjéhez AM4-es kit-et? Sajnos már nem található meg ez a termék a holnapjukon (Discontinued), amiből arra következtetek, nem valószínű, hogy lesz ilyen. :U

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#25549) defi


defi
tag

Sziasztok!

Egy -ilyen- 4U rack házam van jelenleg 16 hddvel. Nemrégiben cseréltem sas lemezekre, amik picit jobban melegednek, mint az előtte lévők. Jelenleg 36-42 fok között mozog a hőm., ezzel nincs is gondom, csak a zaj csúszott fel a gyári hűtőkkel (kínai vacak, túl sok info nincs róla, 3db 12cm-es). Enyhe moddolással bármilyen 12cm belemegy.

Hűtéshez nem nagyon értek, ilyen esetben a magasabb CFM vagy pressure hűtőkre kellene cserélnem?

Backplanen kellene átnyomatni a levegőt: [kép]

LOAD "*",8,1

(#25550) Raggie válasza defi (#25549) üzenetére


Raggie
őstag

Én azt néztem, hogy ebben nagyon vastag, tehát nagy dőlésszögű lapátokkal szerelt ventik vannak. KB ugyanilyenekre kellene cserélni, amik nem a normál PC hűtőventik. (legalább 40 mm vastagnak tűnnek)
Megpróbálhatod valamelyik minőségi házventikkel, de nem garantált, hogy elegendő hűtést fognak biztosítani!

Ide mind a két értéknek magasnak kell lennie!(légszállítás+légnyomás)

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.