Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25751) Raggie válasza Gambito (#25750) üzenetére


Raggie
őstag

Noctuák mind jók csak bazi drágák. :)

Clint Eastwood FTW

(#25752) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok!

Tuningolni szeretném a 2200G-met, de erre sajnos a gyári hűtő kevés. Kaptam az alaplaphoz egy ilyen kis felfogatót(?) Ezt le kellett szedni, mikor felszereltem a gyári hűtőt. Mire jók ezek a felfogatók? Én arra tippelek, hogy AM3-ra jó hűtőt is fel lehet így tenni, de megpróbálni még nem mertem, nem-e másra lenne jó. Van pár komolyabb hűtőm, mint a gyári, de sajnos csak AM3-ra való.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25753) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Léghűtő csere előtt állok a nagy kiszemeltem a Noctua NH-D15. És akadt egy kérdés ezzel kapcsolatban.
A Noctua NH-D15-nek hogyan változik a hatékonysága, ha RAM-ok felet lévő ventilátort átraknám hátra a IO Shield-hez, hogy szívjon kifelé?

9900k-ra menne majd a hűtő Maximus XI Apex lappal (ha majd végre lehet kapni). Csak az a gond, hogy m.2 ssd is képben van és ebbe a lapba az ASUS Dimm.2 megoldással lehet m.2 belerakni, ez a slot nagyjából a negyedik ram foglalat helyén van és sokkal magasabb mint a RAM-ok, így az elől elhelyezett venti tuti nem fér be. Már a RAM-ok miatt is meg kellene emelni és az első ventit és már az is cipőkanalas lenne!

Köszi a válaszokat!

i9 / 4080 / 32"

(#25754) Gambito válasza Raggie (#25751) üzenetére


Gambito
tag

Tudsz olyan Noctua vagy esetleg valami más jofajtat ami fuuj és nem sziiv? a gép aljába hogy ne egy megfordiitott ventit keljen berakni.

(#25755) Beretvás válasza pigatt (#25753) üzenetére


Beretvás
addikt

Kb semennyire. Nálam is így van. próbáltam rendes felállásban is egy 12 es ventivel de ugyanazt produkálta így is..

(#25756) Raggie válasza Gambito (#25754) üzenetére


Raggie
őstag

Sajnos nem tudok ilyenről. De nem valószínű, hogy van sajnos, mert ezek szabvány cuccok. :(

Clint Eastwood FTW

(#25757) csmate79


csmate79
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy hova lenne érdemes 2 hűtőt tenni, ha a legjobb hőmérsékletet szeretném elérni. Alulra és felülre vagy alulra és hátra, esetleg oldalra és még valahova? Csak 2x4pines sytem_fan csatlakozóm van, azért kérdem.

(#25758) Raggie válasza csmate79 (#25757) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, két hűtőt tuti a konyhába tennék, mert akkor sok kaja és sok sör is belefér. :)

Komolyra fordítva a szót: ha ventillátorokról beszélsz, akkor elöl-alul egy befújó és hátul-felül egy kifújó venti kell ha hagyományos irányítottságú gépházad van. ;)

Clint Eastwood FTW

(#25759) csmate79 válasza Raggie (#25758) üzenetére


csmate79
csendes tag

Haha, igen igen ventira gondoltam :DD Na de elől van 1 befújó, de sehol máshol, és már csak 2x 4 pines csatlakozóm van. Alulra terveztem egy befújót, csak a kifújót nem tudom, hogy hova lenne érdemesebb tenni, felülre vagy hátulra. :F

(#25760) Raggie válasza csmate79 (#25759) üzenetére


Raggie
őstag

Pontosan milyen házad van és milyen belsővel?
Lőj róla egy fotót és akkor jobban tudunk tanácsot adni.

Clint Eastwood FTW

(#25761) csmate79 válasza Raggie (#25760) üzenetére


csmate79
csendes tag

Tudom a kábelelrendezés eléggé gusztustalan, de azt most ne nézd. :U :U [link]

[ Szerkesztve ]

(#25762) Raggie válasza csmate79 (#25761) üzenetére


Raggie
őstag

Ó ez még nem is olyan rossz... :)
Ebben jelen esetben teljesen mindegy, hogy leghátulra teszed és hátrafelé kifúj vagy leghátulra felülre és felfelé kifúj.
Ha kettőt akarsz betenni, akkor a másik mehet alulra befújásra. :K

Clint Eastwood FTW

(#25763) halinorbi


halinorbi
csendes tag

Sziasztok! Feldőlt a PC-m, félig leugrott róla a venti, és pár napig így használtam.
Aztán elkezdett szaggatni az egér.. szétszedtem, visszaraktam a ventit, de azóta 1-2 érzékelő folyamatosan 90+ C fokokat ír. A többi nem. (teszek be képet) A venti is az alacsonyabb értéket veszi figyelembe, és csak akkor gyorsít, ha nyúzom a gépet és az alacsonyabb számok is felkúsznak. A 90+-os érzékelőkkel nem törődik.
Néztem a gépet lézeres hőmérővel. Persze ha nincs rajta a procihűtő, gyorsan fölmelegszik.

Szóval a kérdés, hogy elképzelhető, hogy VALAHOL mégiscsak 90-98 fokos legyen a proci, miközben máshol csak 40?
Az AUX hőérzékelő (ami szintén 90-et ír) hol van??

Lehet, hogy a proci foglalatánál (az alaplap felőli oldalon) van valami elmozdulva, és ott melegszik?

kép: (imgur link)
[link]

(#25764) Raggie válasza halinorbi (#25763) üzenetére


Raggie
őstag

Milyen venti ugrott le és honnan?
Milyen processzorod és milyen hűtőd van?
Ha elmozdult a processzor hűtője simán lehet, hogy ezek a valós hőfokok!
Le kéne szedni, újrapasztázni és újra feltenni rendesen.

Clint Eastwood FTW

(#25765) halinorbi


halinorbi
csendes tag

Természetesen visszatettem a helyére Pasztázva. És azóta ilyen számokat mutat két érzékelő. A többi nyolc érzékelő normál értéket. (core1, core2, corePackage stb...lásd a képet) És a venti is azokat figyelembe véve gyorsul vagy lassul. A két 90 fölötti érzékelővel nem törődik.

(#25766) halinorbi válasza Raggie (#25764) üzenetére


halinorbi
csendes tag

a lézeres hőmérős megjegyzést fölösleges volt odaírnom. Csak csináltam egy próbát leszedett hűtővel. (persze melegedett.. de ezen nincs mit csodálkozni) Ha viszont rajta van a bazinagy toronyhűtő nem tudom nézni a hőmérsékletét. Csak az érzékelőkben kéne bíznom, azoknak egy része viszont meghülyült. A kérdés az lenne, hogy a kép alapján van tapasztalata valakinek, hogy ha minden Core1, core2... hőmérő normál értéket mutat, akkor bízhatok benne, hogy csak az "aux" és a "cpu" mérő hülyült meg?

(#25767) Raggie válasza halinorbi (#25766) üzenetére


Raggie
őstag

Akkor lehet, hogy csak a két érzékelő ment tönkre az eldőlés során.
Amennyiben garanciális, akkor cseréltetném, ha nem az, akkor csak élj együtt vele.

Clint Eastwood FTW

(#25768) FistXL válasza FistXL (#25752) üzenetére


FistXL
aktív tag

Valaki? :(

(#25769) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Cooler Master q300L, benne egy i3-8100, egy r580, egy seasonic gold táp. Gyári 12 centis hangos házhűtő hátul, ez az alaplapról kapja a pwm jelet.
Szeretem a minél csendesebb működést, akár terhelés alatt is.
[link]

A kép elkészülte óta belekerült a Freezer 7 helyett egy alpenfohl matterhorn, amitől a proci hűtés zajtalan lett, előre pedig vettem fix fordulatos extra csendesnek ígért 2 db 14 centis enermax tb silence ventit. Ha ezek fixen kapják a tápot az 5.25-ös kábelről akkor hangosak. Ha a proci hűtőhöz kapott 7v-os kábellel kapja az áramot akkor elhalkul, de ebből csak egy van. Van egy pwm elosztó kábelem, de ezek a ventik 3 pinesek.

Mi tévő legyek? Cseréltessem a ventiket?

[ Szerkesztve ]

“ nem kell mindig nyerni “

(#25770) Raggie válasza Szepi1979 (#25769) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz,
hát olyan ventit kellene venni, amit táplálni is tudsz a megfelelő csatikkal. Ha PWM-es ventit veszel, akkor kettőt simán tudsz egy aljzatról táplálni elosztóval.

Clint Eastwood FTW

(#25771) Szepi1979 válasza Raggie (#25770) üzenetére


Szepi1979
senior tag

A cél az volt hogy folyamatos pozitív nyomást tartsak fent halkan. Azért vettem nem pwm ventiket. De a spec alapján 10 decibel, hát nem annak tűnik. Akkor visszaküldöm a boltba és cseréltetem. Mire cseréljem? Ami a ház hátuljában van az is hangos, az is pwm, csak egy aljzat van az alaplapon, azt is onnan hajtom. Azt is cserélem halkabbra.

Szóval ami kellene:

2 db 14 centis pwm minél halkabb
1 db 12 centis pwm minél halkabb

Ötlet mi legyen? A gyári specnek már nem hiszek. Jó lenne egy néma gép.

“ nem kell mindig nyerni “

(#25772) Raggie válasza Szepi1979 (#25771) üzenetére


Raggie
őstag

1) Néma gép nincs.

2) Nem a pwm miatt hangos vagy halk egy venti.

3) Ha a leghalkabb és legjobb kell, akkor NoiseBlocker eLoop ventiekt ajánlom. Az sem néma, de a legjobb légszállítása van a legkisebb hang mellett.

Ha tényleg csak a halkság számít és beáldozható némi légáramlat emiatt, akkor meg a BeQuiet SiletWings3-akat.

Clint Eastwood FTW

(#25773) Szepi1979 válasza Raggie (#25772) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Köszi szépen!

“ nem kell mindig nyerni “

(#25774) Gambito válasza Raggie (#25772) üzenetére


Gambito
tag

hello
konkrertan ezzel a tipussal találkoztál már? vagy az s seriesben meilyket mondanád legjobbnak vagy mika kulombsegek?
https://ipon.hu/shop/termek/blacknoise-eloop-sseries-120mm-b12p-pwm/332603

(#25775) Raggie válasza Gambito (#25774) üzenetére


Raggie
őstag

Van egy 12-es és egy 14-es, és azon belül csak a fordulatszámaikban vannak különbségek, de egyébként ugyanazok a ventik.

Én 14-eseket használok, konkrétan a B14-2 fajtákat, mert a 900 RPM is bőven elég.
ITT van a gyártó honlapja, itt megtaláljátok mi a különbség a ventik között.

Clint Eastwood FTW

(#25776) halinorbi válasza Raggie (#25767) üzenetére


halinorbi
csendes tag

A havernál ugyanilyen alaplap van (Asus p8h61m) és ugyanezt mutatja nála a SpeedFan. (az egyik érzékelő hibásan magas értéket mutat) A google-n rákeresve ez általános probléma. Szóval hálistennek nincs hardveres baj. Csak a feldőlés előtt sosem néztem hőmérsékletet. (és a haverom sem, amíg nem kértem meg rá) A speedfan rámhozta a frászt.

[ Szerkesztve ]

(#25777) Karel666


Karel666
tag

Üdv. fsp400 60gln táp ventilátorát cserélném halkra. HTPC
[link]
Egy ilyen alkalmas lenne rá? Ha nem akkor milyen?
köszönöm.

(#25778) Raggie válasza Karel666 (#25777) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ebben sajnos nem hiszem, hogy tudunk segíteni. Legalábbis én tuti nem! :F

Clint Eastwood FTW

(#25779) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

COOLER MASTER HYPER 212 PLUS, processzor hűtőmön a ventilátor megadja magát, milyen ventilátort ajánlanátok hozzá?

Üdv:
Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#25780) #32191744


#32191744
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy NZXT S340 Elite gépház, melynek 2 alap ventije van:
felül egy, és hátul egy.

Ezeket szeretném lecserélni valami RGB-s, halk kombóra.

Mit ajánlanátok?

:R :R

(#25781) Raggie válasza Gaboman (#25779) üzenetére


Raggie
őstag

Attól függ mennyire vagy érzékeny a hangra, mennyire nyitott a házad, stb.
Ha nem vagy érzékeny és a házad sem nyitott, akkor egy középárú átlag legalább 1200-at pörgő 12 cm-es PWM ventit tegyél rá azt jó lesz. ;)

@(#25780) AdriánS: Sajnos az RGB-s csicsa ventikben nem vagyok otthon így nem tudok segíteni... :(

Clint Eastwood FTW

(#25782) Gaboman válasza Raggie (#25781) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm! :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#25783) #32191744 válasza Raggie (#25781) üzenetére


#32191744
törölt tag

Értem. Akkor tudnál olyan ventit ajánlani, ami nem RGB-s? :R :R

(#25784) Raggie válasza #32191744 (#25783) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz az S340-ben egész jó középkategóriás ventik vannak. Miért szeretnéd lecserélni őket?

Én inkább csak tennék plusz egy befújó ventit a ház elejébe az már sokat javítana a szellőzésen.
Itt ha az absulút ár/érték számít, akkor Xilence piros ventijeit ajánlom, ha meg a halkság, akkor a beQuiet SilentWings3 . Ha mindenből a legjobb, akkor Noiseblocker eLoop vagy Noctua, de azok eléggé borsos árúak. :)

Clint Eastwood FTW

(#25785) #32191744 válasza Raggie (#25784) üzenetére


#32191744
törölt tag

Szia!

Akkor hagyom a stock ventiket. :)
Viszont akkor befújó venti mindenképp kellene, köszönöm a segítséget! :R :W

(#25786) greyslay


greyslay
aktív tag

Sziasztok. A napokban beújítottam egy NZXT H500 házra. Eddig CM N300 volt, és érdeklődnék hogy milyen ventiket javasoltok még plusszba. Szerintem a 2 gyári hűtő egy kicsit kevés ehhez a házhoz / confighoz.
Valami színeset szeretnék "hagy világíccson" :D
Config: Ryzen 1600x; gtx 1070; fsp 500W minden gyári órajelen.
Játékra használom leginkább, jelenleg 65 fokig megy a vga; 50ig a cpu és ez kb maradhatna is így. :R

"embertelen ember munka"

(#25787) balintka


balintka
addikt

Sziasztok, be quiet Pure rock-on cserélném a gyári ventit valami halk, jó minőségű 120 mmes pwmes ventire, ami RGBs. Tudtok ilyet, valami markasabbat javasolni?

(#25788) Raggie válasza greyslay (#25786) üzenetére


Raggie
őstag

Valami jobb féle 14 cm-es befújó venti elkélne bele előre-alulra.
A kérdések:
-árkategória?
-inkább légáramlat vagy inkább csönd a fontos?
-PWM vagy fesz szabályzós?

Clint Eastwood FTW

(#25789) greyslay válasza Raggie (#25788) üzenetére


greyslay
aktív tag

Árkategória mind1, nyilván ne legyen porszívó, de legyen teljesítmény is.
A kérdésre meg talán ez a válasz ?!
Amúgy asrock fatal1ty b450 gaming k4 alaplap

[ Szerkesztve ]

"embertelen ember munka"

(#25790) Raggie válasza greyslay (#25789) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz Ha árkategória mindegy, akkor az NB eLoop ventijeit ajánlom. Messze a legjobb ventik és némák 700 RPM-ig kb.
Ha tudod szabályozni a PWM-es ventit ajánlom, de azt ne hagy felpörögni 1200-ig mert ott már van hagja és bőven nem is kell annyi légáramlat.
Ha nem igazán akarsz a szabályzással szarakodni, akkor meg vedd a fesz szabályzott 600-as vagy 900-as verziókat:
LINK
LINK

Vagy alternatívaként a BeQuiet Silenwings3 -as ventik is jók. Ezek is nagyon halkak, de nem olyan nagy ateljesítményük, mint az eLoop-oknak, de cserébe PWM-esek is csak 900-ig pörögnek és ott is hangtalanok szinte.

Tisztázandó:
Fesz szabályzós venti: 3 pines
PWM-es venti: 4 pines

Clint Eastwood FTW

(#25791) laceb


laceb
tag

Sziasztok!

FX 8300 4.4 GHz
Be Quiet Pure Rock procihűtő
Phanteks Eclipse P400 Tempered Glass ház

Akarok venni 4db 140mm-es hűtőt!
Melyiket a három közül?Max 3500.-at szánok egy hűtőre.
PhanteksPH-F140SP
Arctic Bionic F140
Be Quiet Pure Wings 2

Köszi :R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#25792) abdulka1 válasza laceb (#25791) üzenetére


abdulka1
őstag

Mit tudsz vezérelni, 3 pin(DC) vagy 4 pin(PWM)?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25793) laceb válasza abdulka1 (#25792) üzenetére


laceb
tag

Nem tudom, még nem próbáltam..
Alaplap

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#25794) laceb válasza abdulka1 (#25792) üzenetére


laceb
tag

Megtaláltam!
3 db házventilátor-csatlakozó (4 tűs)

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#25795) Raggie válasza laceb (#25791) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem a Pure Wings2 a legjobb a három közül.

Clint Eastwood FTW

(#25796) abdulka1 válasza laceb (#25794) üzenetére


abdulka1
őstag

Sajnos itt is van egy kis nyomtatási hiba(is).
CPU_FAN1 és CPU_FAN2 = CHA_FAN1, CHA_FAN2

A kép alapján a CPU_FAN és a CPU_OPT hibrid ajzatok, ezért 3 és 4 pines ventilátorokat is szabályozhatsz ezeken keresztül.
Viszont a CHA_FAN1,2,3 aljzatok annak ellenére, hogy 4 pinesek, csak feszültség alapon tudnak szabályozni, vagyis csak 3 pines ventilátorokat tudsz róla megfelelően üzemeltetni.

A legcélravezetőbb az lenne, hogy megnézed a BIOS/UEFI-ben az alkalmazható vezérlési módokat.
Ha a nevezett aljzatokra vonatkoztatva, találsz váltási lehetőséget a DC és PWM mód között akkor ismét bizonyságot nyert, hogy asusék megint hibáztak a manual szerkesztésekor.
Ebben az esetben bármilyen ventilátort ráköthetsz ezekre is.

Mielőtt felesleges költségekbe vered magad, és nem megfelelő ventilátorokat veszel ezt ellenőrizd le!

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25797) laceb válasza abdulka1 (#25796) üzenetére


laceb
tag

Megnéztem Biosban, nincs váltási lehetőség módok között!CPU Q-fan control és Chassis Q-fan control enable/disable van.Letöltöttem speedfant, itt a pwm3 értéket lenullázva leállt a jelenlegi három venti a házban, 100-ra húzva mindegyik felpörgött..

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#25798) abdulka1 válasza laceb (#25797) üzenetére


abdulka1
őstag

Akkor eldőlt a dolog. DC vezérlésű, 3 pines csatlakozóval szerelt ventilátort vegyél.
Ennek a topiknak [link] az összefoglalójában, megtalálod az ajánlott típusokat.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25799) Chalez


Chalez
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy ilyen hűtőm: Noctua NH U12P SE2
Ezt platformcsere után szerintetek tudom használni AM4 foglalathoz egy Ryzen 2600 proci hűtésére?

Lehet a válasz is megvan a kérdésemre? :DDD

NOCTUA NM-AM4 Mounting Kit

[ Szerkesztve ]

(#25800) Raggie válasza Chalez (#25799) üzenetére


Raggie
őstag

A mounting kit-tel igen. Ezt azt hiszem igényelni kell tőlük és ingyen kiküldik. Vagy valami ilyesmi.
De a Noctua support biztosan tud segíteni ebben!

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.