Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26551) Raggie válasza Nixon18 (#26550) üzenetére


Raggie
őstag

Az Arctic Freezer 34 ráadásul jobb hűtő is mint a Pure Rock Slim.
120-as venti van rajta míg a másikon csak 92-es. Tehát halkabb és jobban hűt. :K

Clint Eastwood FTW

(#26552) Nixon18 válasza Raggie (#26551) üzenetére


Nixon18
senior tag

A ventillátorméretet nem is néztem, csak van már otthon egy LP és azzal nagyon meg vagyok elégedve, de azon 120-as a venti.

Akkor marad az Artic Freezer. Köszönöm mégegyszer!

(#26553) MacEdm


MacEdm
tag

Üdv!
Nem tudom, hogy jó helyre írok-e. De valaki megtudná mondani, hogy miért ilyen a dark rock pro 4 talpa? Az a ,,folt'' nem nagyon akar lejönni. Befolyásol ez vmit a hőfokokba?

(#26554) Raggie válasza MacEdm (#26553) üzenetére


Raggie
őstag

Milyen hűtőpaszta volt rajta?
akkor szokott ilyen lenni amikor nagyon rágyógyul a paszta vagy ha valami nagyon durva cucc és kikezdi a fémet(pl a folyékony fém paszták az alu felületeket megmarják).

Valszeg nem sokat számít konkrét hűtő teljesítményben, de ha nagyon zavar meg tudod polírozni sík csiszolóval. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26555) MacEdm válasza Raggie (#26554) üzenetére


MacEdm
tag

Őszintén nem tudom, mert már így vettem. Kb olyan mintha vmi nagyon vékony fólia lenne rajta, de nem tudom leszedni.
Egyenlőre egy i5-10400F-et hűt le ami nem forrófejű. Játékok alatt 50 fok fölé még nem nagyon ment a proci. Remélhetőleg majd egy i7-10700k/i7-11700k-t is le fog hűteni.

(#26556) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló! Zalman Z3 Plus házban lévő ventit szeretnék cserélni, mert hangos lett. A felsők közül az egyik. Milyet vegyek bele, ami nem drága, de jó?

(#26557) Raggie válasza ReSeTer (#26556) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz EZ lesz a te topikod. :)

Clint Eastwood FTW

(#26558) adam320 válasza MacEdm (#26553) üzenetére


adam320
senior tag

Hali.

Esetleg benzinnel próbáltad?
Vagy WD40.

(#26559) vbbb


vbbb
őstag

Üdv! Valaki cserélt már Noctua DH15-ön ventilátort a 9 lapátos Noctua NF-P14s redux-1500 PWM-re? A középsőnek van egy kis kattogó hangja egy adott sebességnél, és gondoltam ilyenből rakok rá kettőt. Amelyik jó az megy tartalékba.

[ Szerkesztve ]

(#26560) Raggie válasza vbbb (#26559) üzenetére


Raggie
őstag

Sajnos se Noctua hűtőkkel se Noctua ventilátorokkal nincsen tapasztalatom.
De ha belevágsz írd be ide mi lett belőle! :)

Clint Eastwood FTW

(#26561) Stylewars_kp válasza v.tom (#26440) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ezzel jutottál valamire? Hasonló megoldást szeretnék Én is.

(#26562) vbbb válasza Raggie (#26560) üzenetére


vbbb
őstag

Végül nem vettem ilyet, mert légszállításban és csendességben is elmarad a drágább változattól. Legalább is ezt olvasni az interneten.

(#26563) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Na mit sikerült tönkre tennem?

[link]
Artic Videoban látottak alapján a 12cm és 14cm-et össze kötöttem a 14cm-en található toldóval és így raktam rá a CPU ventillátor kimenetre. Azóta CPU Fan error van és sehogy sem látom. Maxon pörgeti őt vagy őket, mindegy melyikkel próbálkozom.

(#26564) Raggie válasza 4264adam (#26563) üzenetére


Raggie
őstag

Próbáltad már más venti csatlakozóra kötni?(chassis fan-ra)
Ha azzal sem megy, akkor gariztasd a hűtőt, mert az lesz a hibás.

Clint Eastwood FTW

(#26565) 4264adam válasza Raggie (#26564) üzenetére


4264adam
veterán

Sajnos azon sem látszik. Az egyik ventilátor már a megvásárlását követően sem volt az, így nem ment a CPU Opt kimeneten a szabályzás. Azt bekötöttem a CHA FAN-ra DC modulátorral Biosban. A 12cm-es pedig ment a Main CPU-ra. Kipróbáltam most ezt a videot, hogy azonos legyen a fordulat és sajnos ez történt.

Másik PWM ventilator nincs itthon, hogy most az alaplap ment tönkre vagy sem. Ignore-ra raktam a CPU Fan figyelést így képes elindulni a gép.

(#26566) Raggie válasza 4264adam (#26565) üzenetére


Raggie
őstag

Soha nem volt semmilyen más venti rákötve még az alaplapra?
Ha nem, akkor sajnos az is lehet, hogy az alaplap venti szabályzója süti meg a ventilátorok PWM vezérlőjét...

Clint Eastwood FTW

(#26567) 4264adam válasza Raggie (#26566) üzenetére


4264adam
veterán

Megvan a gond Uram! :R

Már az első napján is az alaplapi CPU OPT nem mutatott semmit a 2. hűtőre. Betudtam annak, hogy az ASUS mérnökök BIOSBAN rontottak el valamit. CHAsis Out-on használtam manuális DC 60% leszabályzással és a 12cm ventit kötöttem a main CPU-ra.
Elővettem a soha nem használt gyári AMD hűtőt és mind a két CPU kimenten ott van olvasható az RPM.
CHA1 Fanon van az Artic DC.ben


Így már biztosan megy vissza garanciába a Freezer 50

[ Szerkesztve ]

(#26568) Raggie válasza 4264adam (#26567) üzenetére


Raggie
őstag

Na ez talán azért jobb hír mintha a lappal lenne gond. :)
Örülök, hogy kiderítettük!

Clint Eastwood FTW

(#26569) 4264adam válasza Raggie (#26568) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönöm a segítséget! :R

Megy garanciáztatásra. És ezzel együtt egy későbbi sikeres eladásom is tova szállt ugyanis a bontatlan 5600X box már nem lesz bontatlan ha le kell szerelni a Freezert :(

(#26570) dracox


dracox
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítségért jöttem. Van egy Deepcool Dukase V2-es gépházam. [link]
Kapott pár hete a ház egy "kazán" 10700f-es procit aztán keveslem a be quiet pure rock 2-t és egy sima hátsó ventilátort a gépházban.
A játékok alatt kellően melegedik a procival együtt egész ház gondolom az elenyésző hűtők miatt.
Valszeg sokat javítana a helyzeten, ha felszerelnék felülre és előre nagyon halk, de hatásos hűtőventilátorokat csak abszolút tanácstalan vagyok milyet vegyek. :F

(#26571) Raggie válasza dracox (#26570) üzenetére


Raggie
őstag

Én felülre is és előre is egy-egy 140-es ventit vennék, de ez inkább másik topikba tartozik.
Szerintem Itt tett fel a kérdésedet: LINK

Clint Eastwood FTW

(#26572) dracox válasza Raggie (#26571) üzenetére


dracox
addikt

Arra gondoltam hogy felülre 2db 140-es és előre 2db 120-as. Vagy az túlzás?

A márkát majd megkérdezem az ajánlott topikban köszi. :R

(#26573) Raggie válasza dracox (#26572) üzenetére


Raggie
őstag

Hát úgy még több lesz a légáramlás, csak hát a zaj is.
Szerintem elsőre próbáld meg egy-egy 140-essel ahogyan írtam, maximum ha nem elég, akkor rendelsz mellé még két 120-ast és átrendezed olyanra amit te írtál. :)

(én már nem igazán szeretem a 120-as ventiket, mert jóval kisebb légszállítás mellett csapnak nagyobb zajt mint a 140-es tesóik... :) így nem is szívesen ajánlom őket ha van más megoldás is.)

Clint Eastwood FTW

(#26574) dracox válasza Raggie (#26573) üzenetére


dracox
addikt

Rendben van. :) Kipróbálom első körben a te verziódat. köszi még1x

(#26575) adam320


adam320
senior tag

Hali.

Valaki tud egy hasonló portable (amelyiket nem kell telepíteni) programot mint pl. a speedfan?

(#26576) Raggie válasza adam320 (#26575) üzenetére


Raggie
őstag

Hát telepíteni azt kell de modernebb és több lapot támogató progi az Argus Monitor.
Lehet van portable verziója de azt nem tudom.

Clint Eastwood FTW

(#26577) adam320 válasza Raggie (#26576) üzenetére


adam320
senior tag

Köszi. Nekem fontos hogy portable legyen.

(#26578) enemi válasza adam320 (#26575) üzenetére


enemi
senior tag

[FanControl]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#26579) Raggie válasza enemi (#26578) üzenetére


Raggie
őstag

Wow, ez eléggé jó kis proginak tűnik! Köszi a megosztást. Én is rálesek. :)

Clint Eastwood FTW

(#26580) adam320 válasza enemi (#26578) üzenetére


adam320
senior tag

Köszönöm :)
Ez valóban jó program. :R

(#26581) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok! van egy cooler master hyper 412s proci hűtőm, jelenleg lga 1155-ös foglalaton, szerintetek ha újítanék lga 1200-ra oda is jó lenne vagy új hűtő kell? :R

(#26582) Raggie válasza Tarill (#26581) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, a gyártó honlapja szerint nem lesz jó. Nincsen benne az LGA1200 a kompatibilis foglalatok között. (LINK)
Persze lehet, hogy kiadnak hozzá új lefogató kitet és akkor nem kell teljesen új hűtőt rendelned csak az adaptert, de erre nincs garancia sajnos.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26583) abdulka1 válasza Tarill (#26581) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Nem kell új hűtő, az alaplapi hűtő rögzítő furatok távolsága megegyezik az 115x ,és 1200-as foglalatoknál.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26584) Raggie válasza abdulka1 (#26583) üzenetére


Raggie
őstag

Oh, ezt nem tudtam. Akkor bocsi.

Ma is tanultam valamit. :)

Clint Eastwood FTW

(#26585) Tarill válasza abdulka1 (#26583) üzenetére


Tarill
őstag

Köszi! Erre voltam kíváncsi, régen is emlékszem volt ilyen hogy foglalat váltásnál nem változtak a furatok. Ennek örülök :)

(#26586) salvation


salvation
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne melyik a jobb ventilátor proci hűtő radiátorra a CF vagy az RF típusú? :B :R Tudom hogy az egyik nagy légszállítással működik a másik meg nagy nyomású levegőt tud csak nem tudom melyik melyik --nekem a nagy nyomásó kellene mivel a radiátoron jobban átnyomja a levegőt :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26587) Raggie válasza salvation (#26586) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ha rövidítésekből jönnek a betűk, akkor erre tippelek:
CF: case fan(ház ventilátor)
RF: radiator fan (radiátor ventilátor)

De konkrétan milyen ventiet nézték ki?

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26588) Egzee


Egzee
őstag

Sziasztok! Vettem egy Gigabyte RTX 2080 Windforce 3X-et, de gatya a hűtése, újra kell pasztázni, padozni. Garanciában azt mondták, hogy nagy való színűséggel visszaadják a pénzt, de nem érdekel a pénz, mert nem kapok kártyát.

Nem akarok csillagászati árakat adni pasztáért és padért, de valami normálisat szeretnék rakni rá és olyat amit kapok is magyar kiskerben. Ajánlanátok valamit?

(#26589) Raggie válasza Egzee (#26588) üzenetére


Raggie
őstag

MX4 már elég jó és kapható is pár ezerért.
A pad-ok nehezebb kérdés. Először is meg kell tudnod milyen vastagságú kell rá és pont olyan vastagságút venni.
Abból több féle is van, Arctic, Gelid, Thermal Grizzly, stb.

Clint Eastwood FTW

(#26590) Egzee válasza Raggie (#26589) üzenetére


Egzee
őstag

Tudom, hogy több vastagságú is van, Arctic padot akkor nyugodtan vehetem kb 2000Ft-ért egy MX4 pasztával? MX4-et ismerem már, az jó.

(#26591) salvation válasza Raggie (#26587) üzenetére


salvation
aktív tag

deepcool rgb rf vagy cf 12 vagy 14 cm-es

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26592) Raggie válasza Egzee (#26590) üzenetére


Raggie
őstag

Persze, arctic padok átlagosak. A célnak megfelelnek. Ha nem lesz tuning meg ilyenek akkor bőven jó, és az MX4 is még mindig elég jó paszta ár/értékben.

Clint Eastwood FTW

(#26593) Raggie válasza salvation (#26591) üzenetére


Raggie
őstag

Hát a deepcool honlapján a specifikációkat nézegetve semmi különbség nincsen a CF és RF között. Ezek csak az RGB vagy sima egyszínű világtásban különböznek és eléggé közepes ventilátorok...

Clint Eastwood FTW

(#26594) salvation válasza Raggie (#26593) üzenetére


salvation
aktív tag

Köszi :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26595) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Van egy régi Freezer 13 Pro, aminek eltörött a lefogató kerete. Ma még lehet valahol ilyet venni? A műanyagról van szó. Valamilyen cikkszám, vagy ilyesmi van hozzá?

I am having fun staying poor.

(#26596) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Abban a kiváltságos helyzetben vagyok, hogy sikerült vásárolnom egy 3080FE példányt, amit a szinte a szemem fényénél is jobban féltek. A mindenféle modolás, újrapasztázás nem opció, egyszer már megégettem magamat vele. Viszont maga a kártya egy nagy darab lamella :D
Próbáltam direktben fújatni rá a levegőt 120-as ventivel is, de a 80as venti sokkal hatékonyabbnak tűnt, célzottabban fújja a levegőt a lamellákra.
Jelenleg is egy 80-as venti van alatta és baromi hatásos, de ez valamilyen sok generációval ezelőtti szervergépből kimentett visítós darab (mondjuk leviszi a fejedet a levegő, amit kavar, ez elvitathatatlan).
Tudnátok ajánlani halk, de baromi nagy légszállítással rendelkező 80mm-es ventiket?
Az is lehet, hogy megpróbálnám körbeépíteni ventikkel az egész karit, hogy ne a saját ventik harcolódjanak le rajta, így az ár/érték arány is szempont.
Elsőre noctua ventiket néztem, de eddig nem volt szerencsém a márkához és elképzelhetetlennek tartom, hogy megérje a felárat (tudom röhejesen hat, hogy a ventin akarok spórolni egy ilyen drága karinál, de sok kicsi sokra megy)
Köszönöm!

(#26597) Raggie válasza pacni120 (#26596) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz,
először is egy fontos kérdés: mi a mostani állapot és mi a célod, mármint mit szeretnél elérni? :)

Clint Eastwood FTW

(#26598) pacni120 válasza Raggie (#26597) üzenetére


pacni120
tag

Szia!
Igazából a hőfokokkal teljesen meg vagyok elégedve, GPU 51 fokos játék közben, a memória pedig 80-90 között van, 70%-os venti fordulattal, de most ugye egy brutál erős és hangos venti fújja alulról a kártya közepére a levegőt (tesztvideók alapján a kártya ezen része nem kap aktív hűtést, szóval tök jól működik ez a plusz venti dolog)
Biztosan hülyeség, de a kártya saját ventijeit és magát a kártyát is szeretném kímélni (inkább a külön vásárolt ventiket gyaláznám le 100%-os fordulaton).
Szóval legyen erős a venti és halkabb, mint ami a jelenlegi. Utóbbi kívánalomnak nem lesz nehéz megfelelni, az előbbit nem tudom :D

Ezzel a pack-al szemezek most.

(#26599) pacni120 válasza pacni120 (#26598) üzenetére


pacni120
tag

Egyébként teljesen kibékülnék valami használt szettel is, kb mindent a hardverről veszek, a lényeg hogy koncentrált, erős légáramlást biztosítson a venti a lehető leghalkabban.

(#26600) Raggie válasza pacni120 (#26598) üzenetére


Raggie
őstag

Csak hogy biztosan jól értem-e: a VGA saját ventijeit nem pörgeted egyáltalán, de külső másik ventivel fújatod és így próbálod hűteni? Mindezt azért, hogy a VGA saját ventijei ne használódjanak? Jól értem? :F

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.