Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26701) coccolino


coccolino
aktív tag

Sziasztok,

Noctua NH-D15-re szeretnék a gyári NF-A15 140mm helyett 120mm-t, mert akár hogy rendezem, nem fér el a házban az első venti (Lian Li O11 Air Mini, bárhogy forgatom a hűtőt, vagy a ram magassága, vagy az alaplap hűtése miatt nem tudom úgy rászerelni az első ventit, hogy a ház oldallapja alatt elférjen)

Erre a kettőre gondoltam:
- NF-F12 PWM Chromax Black Swap
- NF-A12x25 chromax.black.swap

melyiket ajánlanátok a kettő közül? (vagy esetleg mást)

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#26702) Locutus válasza coccolino (#26701) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon keveset nyom a latba egy elülső plusz venti. Hát még ha csak 12cm-es.
A helyedben hagynám a fenébe, pont ugyanannyit fog teljesíteni az 1db középső NF-A15-tel is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26703) coccolino válasza Locutus (#26702) üzenetére


coccolino
aktív tag

jelenleg egy 10600k-t hűt, és mérések alapján az a tapasztalatom ami neked is (lehet néha pár fokot jelentett, de szerintem az nem szignifikáns)
alapvetően a nagy melegek miatt gondoltam, de inkább megfogadom a tanácsod, spóroltál nekem 12e-t
köszönöm :R :R

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#26704) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Gyors kérdésem lenne. Jelenleg 3db Silent Wings 3 14cm 3pines venti van a házban. Gondolkodom a PWM-es verzióra váltásán.

Szerintetek a PWM-es jobb lenne a Dc-s helyett?
Alaplap egyébként MSI Z490 Unify

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#26705) Raggie válasza Selynelar (#26704) üzenetére


Raggie
őstag

Amennyiben tudja a lapod vezérelni megfelelően akkor teljesen mindegy, hogy DC-s vagy PWM-es.
A ventilapátok geometriája és a fordulatszám határozza meg a dolgokat úgyis és nem az, hogy a fordulatot milyen technológiával vezérled.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26706) Selynelar válasza Raggie (#26705) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Igazság szerint jól kezeli a Dc-seket. A pwm-esre max csak a magasabb fordulatszám miatt váltanék. Köszönöm a válaszod. :R

(#26707) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Sziasztok.
Egy kis segítség kellene.
Merre találok 14cm ventit usb csatlakozással? Sehol nem leltem eddig.
Vagy esetleg van e olyan megoldás ami a 3-4 pinest usb-re alakít?

Előre is köszönöm.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#26708) mmdms válasza heavygrip (#26707) üzenetére


mmdms
addikt

Ertelme nem sok lenne, 5 volton muxik az usb. Sok venti fel se porogne. Asszem az aramerosseg se lenne eleg.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#26709) jimpo válasza heavygrip (#26707) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ez jó lenne neked ARCTIC P14 "Starting Voltage: 2.1 V" :DDD Van fehérben is ha az kell. :K

A 4 pin PWM csatlakozó így néz ki, a 3 PIN ugyan ez csak PWM jel nélkül ami a vezérlést látja el.
Értelemszerűen jó a 3 PIN-es csatlakozású, általában olcsóbb is.
Neked a kép szerinti +12v-ra megy a +5v a GND (ground) meg a negatív. Régi usb csatlakozóból tudsz csinálni, a másik végéről a csatlakozó levág majd a szigetelést el kell távolítani róla 2-3cm-en először a külsőt majd lesz benne két szál, az egyik általában piros, az lesz a pozitív, a másik negatív. Ha több van akkor próbálgati kell melyik-melyik. Esetleg veszel egy elosztót vagy hosszabbítót és azt vágod szét, majd a megfelelő kábelre megy a + és a - összesodrod majd a kábeleket érdemes zsugorcsövet tenni, hogy még véletlenül se érjenek össze.

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#26710) heavygrip válasza mmdms (#26708) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Most egy 12cm es van. Tök jó. Leírás alapján tud 800,1400, meg asszem 2000 fordulatot is. Van hozzá kapcsoló és azon lehet állítani.

jimpo: Köszönöm a részletes választ. Ezen gondolkoztam én is , csak mondom ha létezik usbs akkor nyilván megveszem.
Szerintem ki fogom próbálni. Itthon van jó pár ventim,meg kábel is, szóval össze hozom valahogy. Annyi hogy nem tudom szabályozni a fordulatot így. Elméletileg ha össze kötöm a leírt megoldással,akkor 1300 on fog pörögni? Mert nekem ami itthon van venti deepcool és annyit tud.

[ Szerkesztve ]

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#26711) jimpo válasza heavygrip (#26710) üzenetére


jimpo
aktív tag

Mivel alacsonyabb feszültséget kap így lassabban fog forogni, ez függ attól is hogy mennyi a minimum feszültség amin elindul az adott venti.
Lehet lesz olyan ventilátor, aminek kevés lesz az 5V így el sem fog indulni.... :K

Stryd Next Gen

(#26712) heavygrip válasza jimpo (#26711) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Akkor lehet nem kísérletezek. A meglévő 12cm. 3 fokozatban állítható, AC Infinity egyébként. Teszi a dolgát, nincs vele baj, csak úgy voltam vele ha lehetne venni, akkor kicserélem, mivel egy 14 cm lenne az ideális.
Köszönöm a segítséget.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#26713) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Egy érdekes dolgot vettem észre. A Nocuta NH-U14S CPU hűtőn lévő Noctua NF-A15 PWM ventilátort ha pontosan 50 százalékon járatom, akkor búg. Bármilyen más fordulaton, tehát 49 vagy 51 százalékon már nem. Mitől lehet ez?

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#26714) Locutus válasza Hegyirabló (#26713) üzenetére


Locutus
veterán

Van ilyen szinte minden ventinél valamilyen fix fordulaton. Berezonál, vagy csak a motor pont azt a fordulatszámot nem szereti.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26715) Hegyirabló válasza Locutus (#26714) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia, köszi!

Akkor próbáljam meg úgy beállítani a görbét, hogy azt a fordulatszámot lehetőleg ne érintse?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#26716) Locutus válasza Hegyirabló (#26715) üzenetére


Locutus
veterán

Az U14-nek valszeg úgyis mindegy a venti fordulatszám. Sejtésem szerint volna egy fix fordulat is, amin halk is, meg elegendően hűt is. A D15-ömnél is így volt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26717) Hegyirabló válasza Locutus (#26716) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem fix fordulaton megy, görbe van. Véletlenül vettem észre, hogy azon a fixen ezt csinálja.

Aquila non captat muscas.

(#26718) Locutus válasza Hegyirabló (#26717) üzenetére


Locutus
veterán

Ja csak arra gondoltam, hogy valszeg felesleges a görbe, a fel-le futások csak idegesítőek hangban, de haszna nem sok.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26719) Hegyirabló válasza Locutus (#26718) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Állítsam állandó fordulatra olyan értékre, aminek a hangja még nem zavaró?

Aquila non captat muscas.

(#26720) Locutus válasza Hegyirabló (#26719) üzenetére


Locutus
veterán

Igen. Figyeld meg, hogy proci hőben nem fog számítani. Mondjuk fix 800, vagy ilyesmi.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26721) Hegyirabló válasza Locutus (#26720) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm szépen! :R

Aquila non captat muscas.

(#26722) Rick3D válasza Richard! (#26668) üzenetére


Rick3D
senior tag

Igen, pontosan :) köszönöm.

Volna azonban egy új kérdésem, hátha valaki megtud benne erősíteni vagy cáfolni.

Konkrétan a Noctua NH-D15S az ugyan az mint a Noctua NH-D15 egy ventilátor különbséggel? Valahol ezt olvastam, aztán kicsit utánanéztem.
NH-D15S spec:

NH-D15 spec:

Az én szememet csak a Winded fin stack and expanded heatpipe layout ütötte meg. Mert az S is egy fin stack design, nem? Akkor ez max marketing akar lenni :F

(#26723) Locutus válasza Rick3D (#26722) üzenetére


Locutus
veterán

Nem ugyanaz.
Az S verzió asszimetrikusan eltolt. Tehát messzebb kerül a VGA-tól egy kicsit.
De amúgy teljesítményre ugyanaz. Sőt, ugyanúgy tehetsz rá utólag második ventit is (nem mintha számítana)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26724) zuhi_


zuhi_
senior tag

ilyet látott már valaki? mi ennek a neve? semmilyen lefogatás nincs hozzá és semmi nincs ráírva. :B

(#26725) Raggie válasza zuhi_ (#26724) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem valami OEM-nek lehet az egyedi hűtése. De passz.

Clint Eastwood FTW

(#26726) mmdms válasza zuhi_ (#26724) üzenetére


mmdms
addikt

Az egyik accelero vga hutore hasonlit, de pontos nevet mar nemtok.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#26727) zuhi_ válasza mmdms (#26726) üzenetére


zuhi_
senior tag

s478-ra mintha passzolna, de leszorítók nincsenek hozzá ugye: kép

venti hátuljára ez van írva:
cair db
typ 80251235-kpvp

(#26728) Aftershock11


Aftershock11
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kis "network" szekrényem (2 szolgáltatói eszköz, 1 router, 1 Hue hub és egy Raspberry Pi + HDD). A Pi-n látom, hogy stabil 60+ fokon van alapjáraton (és a többi eszköz is kifejezetten meleg érintésre), így gondolkozom valamilyen aktív hűtésen.

Mivel alapvetően zárt térben van (~0.11m3), így nem tudom van-e értelme foglalkozni a dologgal, hiszen egy idő után a meleg levegőt keringetném csak - illetve ha mégis, akkor olyan eszközre lenne szükségem, amit vagy a Pi-ről vagy elektromos hálózatról el tudok látni árammal. Én alapvetően 1-2 sima ház ventire gondoltam, de mint írtam, nem tudom lenne-e érdemi haszna.

Bármi javaslat, vagy ötlet?

(#26729) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

Mit tudok annak érdekében tenni , Hogy a P400-as házamban a 2,5Ssd-m ne följön meg?

Adat másolás alatt simán 60 fok , de játékok alatt is

Jelenleg 5 venti van a házban , hátul 1db 12cm Wing Boost 2 ,felül 2db 14cm-es Be Quit PW2 , elől pedig szintén 2db 12cm-es Wing Boost 2

Az ssd az alaplapi tálca mögött

Jövőhéten megjön a mesh előlapom , de úgy gondolom az az ssd hőjére nem lesz hatással :U :R

[ Szerkesztve ]

(#26730) Raggie válasza Dark KillerX (#26729) üzenetére


Raggie
őstag

Milyen SSD-id vannak amik ennyire melegszenek?
Valamint: alaplapi tálca mögé nem igazán fúj be egyik venti sem. Lehet előre kellene költöztetned az SSD-ket a ház légterébe ahol cserélődik is a levegő.

Clint Eastwood FTW

(#26731) Dark KillerX válasza Raggie (#26730) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Az m2-es SSD ami annyira melegszik , a Crucail Mx500-am megáll max 45 foknál, de azt is játékok alatt.

Annyit csinálok majd , hogy az m2-re veszek egy bordát , a 2,5 Ssd-t pedig átrakom előre.

Egyebkent néztem review -et , és elég sok tesztben rakták hátra a 2,5-os SSD -t

(#26732) Raggie válasza Dark KillerX (#26731) üzenetére


Raggie
őstag

Jaa, M2 SSD-nek egybként az tök normális hőmérséklet. Nem félteném. De persze tenni rá egy bordát az nem hátrány.
A hátsó SSD 45 fokja is még belefér, de mondjuk azt jobb lenne 35-40 körül megállítani. Ha előre teszed valahogyan tuti hogy hűsebb lesz.

Clint Eastwood FTW

(#26733) Locutus válasza Raggie (#26732) üzenetére


Locutus
veterán

Ha pl a a vga hányja rá a meleget, akkor azon egy hűtőborda sem fog segíteni, sőt.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26734) Raggie válasza Locutus (#26733) üzenetére


Raggie
őstag

Az ő alaplapján nem olyan az elrendezés(MSI B450m Pro). A VGA slot felett van az M2 SSD és nem alatta. ;)

Clint Eastwood FTW

(#26735) zuhi_ válasza zuhi_ (#26727) üzenetére


zuhi_
senior tag

link
Hat most mar s478-as. ;)

(#26736) zuhi_ válasza zuhi_ (#26735) üzenetére


zuhi_
senior tag

...csak a ventilátorokon nem tudom mi lehet a kék-fekete kábel együtt egy csatin. :F

(#26737) BoBbYaCsIpA


BoBbYaCsIpA
újonc

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne egy hozzáértőhöz, hogy adott a gépemben a hűtés jelenleg egy szivó egy toló ventillátorral. Beraknék még kettő hűtőt, hogy játék közben ne pörögjenek fel ennyire, és egy kis pozitiv nyomás se lenne rossz, hogy minél kevesebb por maradjon házon belül. Elnézegetve a kinálatot ár/érték arányban 3 db-os kitek jobban megérnék akár vezérlővel is. A kérdésem az lenne, hogy 3 szivó és 2 két toló ventillátor megfelelő elképzelés, vagy egyensúlyban kéne lennie, hogy 2 szivó 2 toló és inkább az alaplapon kéne a szivókat egy kicsit nagyobb teljesitményre beállitani? Köszi

(#26738) Locutus válasza BoBbYaCsIpA (#26737) üzenetére


Locutus
veterán

Csak ott tolj be levegőt, ahol szűrőd van hozzá, de ezeket a helyeket maxold ki, legyen mindenhol venti ahol csak lehet.
Hogy kifelé hol és mennyit tolsz... hát, akár semennyit se kell. A kifelé fújó venti maximum azért szükséges, ha irányítani akarod az áramlás irányát valamerre.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26739) BoBbYaCsIpA válasza Locutus (#26738) üzenetére


BoBbYaCsIpA
újonc

Koszi

(#26740) Darkkoi


Darkkoi
tag

Sziasztok!
Egy érdekes kéréssel keresem a szakértő kollégákat.
Adott egy Phanteks p600s. Ebben most van egy artic 360 fent egy hátsó venti meg 2db első venti. Videókártyát cseréltem és most érkezik egy 2. 360 radiátor. 2 opcióban gondolkodók :
1, mind a 2 360 radiátor kifúj és a hátsó ventilátor pedig be, de itt kicsit aggódom hogy az közel van felső 360 hoz ezért előre nem jut elég levegő.
2. A cpu 360 megy előre a gpu megy fel. Akkor a 360 első lesz a be videkokárty ki meg a hátsó is ki. Viszont mivel radiátor csövei rövidek ezért csak úgy tudom berakni hogy felfelé van a tartály. (Megnéztem már gn / és minden egyéb videót tudom hogy nem legjobb megoldás de egyszerűen nem elég hosszú a cső hogy lefelé álljon a radiátor. ) Így is bőven alatta lesz a pumpa a tartály tetejének.

Hűtés szempontjából melyik lehetne a jobb opció ? Vagy egyáltalán működhet e a hátsó be és 2 radiátor meg ki opció ?

Előre is köszi.

(#26741) Raggie válasza Darkkoi (#26740) üzenetére


Raggie
őstag

A hátsó beés többi ki nem jó! A hátsó venti amúgy sem befújásra való!
Elöl, alul be, felül, hátul ki, ez a jó irány a házak 99%-ánál.

Ha a pumpa a radi teteje alatt marad akkor jó a 2-es megoldási terved.

Clint Eastwood FTW

(#26742) Spec


Spec
őstag

Sziasztok!
Adott egy Intel Core i5 12500 LGA1700 tokozású proci. Jelenleg a gyári Intel hűtő van rajta, de nem igazán birkózik meg ezzel a forrósággal már. Pedig újra is pasztáztam MX5-tel. Alap esetben nincs gond, terhelés nélkül olyan 45-48 fokos a CPU, 35-37 fokos ház hőfok mellett. De kisebb terhelésre, bőven 65-70 fokra ugrik, és komolyabb terhelésre 87-ig is felmegy a gyári hűtővel, ami itt nyilván már maxon pörög, és olyan a hangja mint egy sugárhajtóműnek.
Tudtok ajánlani egy hatékony LGA1700-as hűtőt, ami csendben, szépen teszi a dolgát? Nem ragaszkodom a csilli-villi RGB-hez, de az se gond ha olyan.
Egy Zalman S2 TG házba kellene bepakolni, ahova elvileg 156 mm-ig fér el a hűtés. Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#26743) Darkkoi válasza Raggie (#26741) üzenetére


Darkkoi
tag

Igen alatta marad. Okés akkor már csak mindennek be kell férni. Köszi.

(#26744) Locutus válasza Darkkoi (#26740) üzenetére


Locutus
veterán

Az arctic 360-nak igenis elég hosszú a csöve ahhoz, hogy alulra kerüljön :)
Lásd az enyémet O11 XL-ben:

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26745) Darkkoi válasza Locutus (#26744) üzenetére


Darkkoi
tag

Igen közben találtam egy képet amin megcsinálták ahogy én akartam de ahogy nézem elég necces . Egy hosszabb 3080 as kártyával már nem férne el szerintem.

[link]

(#26746) Locutus válasza Darkkoi (#26745) üzenetére


Locutus
veterán

Hát igen, biztos van olyan ház, ahol valami béna szitu miatt mégsem elég.
De ez ami a képen van, egyrészt nem is alkalmas 2x360 radira, mert fűtetlen levegőt úgy már nem tudsz bejuttatni a házba.
Ráadásul, tankonyvi példája annak, hogy hogyan ne rakd be rosszul a ventiket, mert így negativ nyomás keletkezik bent, és minden résen szívni fogja be a port :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26747) Darkkoi válasza Locutus (#26746) üzenetére


Darkkoi
tag

Sajnos az enyém is ilyen ház de az elképzelés az lenne hogy az első lesz artic ami procin van és az intake lesz mert az sokkal hidegebb mint a sapphire radiátora és akkor az megy fentre és a hátsó is kifelé fújna. Így valóban kicsit melegebb a levegő +por ami bejut a gépbe de máskép nem tudom nagyon bele tenni :( Vagy valami tip hogyan lehetne elhelyezni őket ?

(#26748) Locutus válasza Darkkoi (#26747) üzenetére


Locutus
veterán

Nem tudok jobb megoldást abban az a házban én sem.
Ezért vettem o11 xl-t, mert az alkalmas 2x360 mellett is rendesen hűteni a levegőt is bent, ráadásul porszűrten.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#26749) Darkkoi válasza Locutus (#26748) üzenetére


Darkkoi
tag

Igen azzal is szemeztem hw láttam egy 60 ért.. hogy átszerelni az egészet.

(#26750) Mans20


Mans20
addikt

Sziasztok!

Van egy Phanteks P600s matt white ház, a hub-ra rá van dugva a 3 venti gyárilag, de nem tudom vezérelni. Van egy 4 pin csatlakozó rajta, ami a vezérlő, de nincs kábel hozzá, plusz rá is dugták az egyik ventit, nem tudom minek. Ilyet honnan szerezzek, aminek mindkét vége ilyen? a lapon és a hubon is tüskék vannak. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.