Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25801) Chalez válasza Raggie (#25800) üzenetére


Chalez
őstag

Megveszem 2.5k-ért, a számlája már lehet kifakult :DDD , meg nem hinném, hogy ezért pár hetet várni fogok, ha a gép meglesz :K

[ Szerkesztve ]

(#25802) havri1


havri1
félisten

Helló!

Van egy Enermax Ostrog házam. Került bele egy RX570 VGA, ami fűt keményen. Az oldalába is tegyek ventit, ha igen, befelé vagy kifelé fújja a levegőt? Nem egyértelmű számomra.
Jelenleg elöl szív, felül-hátul kifelé, meg a tetején is kifelé áramlik a levegő.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

havri

(#25803) Raggie válasza havri1 (#25802) üzenetére


Raggie
őstag

Pontosan melyik VGA-d van(márka és típus)?
Annak a hűtőjétől is függ, hogy melyik irány volna a legjobb.

Ha csak a már betett ventikből indulok ki, akkor egy befújót kéne tenni, hogy jó legyen a légáramlás, mert hiába fúj három kifelé ha csak egy fúj befelé... :)

Clint Eastwood FTW

(#25804) abdulka1 válasza havri1 (#25802) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Minden képen befelé fújjon, így segítsd a pozitív nyomás kialakulását.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25805) havri1 válasza Raggie (#25803) üzenetére


havri1
félisten

+(#25804) abdulka1

Egy Windforce-os Gigabyte.
Köszi, akkor belele fog fújni :)

havri

(#25806) Raggie válasza havri1 (#25805) üzenetére


Raggie
őstag

Ott jó lesz akkor a befelé fújó, nem fog a hűtő ellen dolgozni, hosszanti lamellás a kártya.

Clint Eastwood FTW

(#25807) Leavemealone


Leavemealone
tag

Sziasztok!

AIDA64 stressz teszt alatt 70 fok (volt olyan mag ami 80-at is elérte) a 9700k procim stock órajelen egy Dark Rock Pro 4 hűtővel. Ez jó érték? Először építettem gépet, és a pasztázástól kicsit féltem, nem tudom jól raktam-e fel. Battlefield alatt 60% max usage mellett 65 fok. Nézzem meg full fordulatszámon milyen értéket ad a BF 5? Mert gondolom a ventiszabályzás is beleszólhat a hőmérsékletbe. :F

[ Szerkesztve ]

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#25808) Raggie válasza Leavemealone (#25807) üzenetére


Raggie
őstag

Nagyjából jó értékek. Ha nagyon félsz a pasztázásról javaslom szedd le és nézd meg a terülést és rakd fel újra. Ha van még elég pasztád hozzá, akkor sima ügy. :)

Clint Eastwood FTW

(#25809) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

adott az adatlapomon szereplő gép (AsRock M3A785GM-LE/128M, Athlon II X4 640 stock hűtővel, Sapphire 7770 OC stb.)

eddig nem nagyon foglalkoztam a hűtéssel, egy régi házban van a konfig, a gyári procihűtőn és videokártya ventin kívül hátul egy 80mm-es englide dolgozik ami az alaplapra van kötve egy 3 pines csatlakozóval

alkalmanként takarítottam, pasztáztam, ventik néha kicsit kenve műszerolajjal, már amelyik szétszedhető

a gépen win10 van

most tápcserekor vettem észre hogy az englide úgy pörög mint a veszedelem, és sem azt, sem a procihűtőt sem mást nem tudom a speedfannal szabályozni, hiába veszem le a fordulatot X%-ra, nem reagál

a BIOS-ban a CnQ engedélyezve van, és a processzornak be van állítva a CPU Quiet Fan opció 50 fokos célértéken 5-ös "target fan speed"-del

a cél az lenne hogy tudjam szoftveresen szabályozni a ventik fordulatszámát, nem értek hozzá így nem tudom hogy merre induljak a megoldással, ebben kérném szépen a segítségeteket

(#25810) Raggie válasza DeFranco (#25809) üzenetére


Raggie
őstag

Ha a Speedfan nem tudja szabályozni akkor sajnos nem is fogod tudni sehogy.
Maximum ha veszel külső ventiszabályzót és azzal kézileg beállítod.

Clint Eastwood FTW

(#25811) DeFranco válasza Raggie (#25810) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gondolom valamilyen beállítás gond lehet mert régebben win7 alatt szerintem tudta. nem egy high-end lap ez de annyira nem idióta hogy ne tudjon egy ventiszabályzást.

vagy bios vagy driver vagy valami win10-es nyavalya

egyesével tudok próbálkozni magamtól is de nincs kedvem hetekig trial-and-errorost játszani ha esetleg valakinél ott a fu

(#25812) abdulka1 válasza DeFranco (#25811) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

A manualban ennyi idevágó dolgot találtam.

A lényeg, hogy "CPU Quiet Fan" opció legyen "Enabled". Akkor lesz lehetőséged valamiféle szabályozásra 4 pines CPU hűtő esetén. 3 pines ventilátor fixen fog pörögni max fordulaton.
A PWR_FAN1 csatlakozón biztos, hogy nincs mód vezérlésre, az oda kötött ventilátor fix 12V-ot kap, így max fordulaton fog pörögni. Esetleg feszültség csökkentő adapterrel, tudsz alacsonyabb fordulatszámot elérni, vagy ahogy már javasolták, egy külső vezérlő egységgel.
A CHA_FAN1 csatlakozóról nem tartalmaz infót a leírás(vagy csak én nem találtam), de a CPU hűtő szabályozásának engedélyezése után esetleg az is módosítható lesz, de esélyes, hogy a pwr_fan-al azonosan működik ez is.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25813) Raggie válasza DeFranco (#25811) üzenetére


Raggie
őstag

Hát sajnos van olyan lap ami nem tud házventit szabályozni, nem is kevés. Úgy tűnik a tied is ilyen. Szerintem régebben is fullon ment, csak nem szedted szét működés közben és nem tudatosult benned.

Clint Eastwood FTW

(#25814) DeFranco válasza abdulka1 (#25812) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm, így már tiszta, érthető, akkor így jártam

a prociventivel még próbálkozok de a többit elengedem

kérdés, hogy a videokártya ventijét valahogy el lehet egyáltalán érni vagy az teljesen a kártyára van bízva

@Raggie: köszi neked is így már értem. valószínűleg eddig is maxon pörgött akkor csak vagy nem tűnt fel vagy azóta berágódott kicsit (kézzel megpörgetve érzem hogy picit "üt" már, inkább csak pici rezgést érzek a venti házán)

akkor az lesz hogy megpróbálok neki 5V-ot adni valahonnan és megnézem hogy úgy milyen hangja van

arra van valami tippetek hogy honnan lehetne 5V-ot csapolni? molex csatlakozó is van a ventin nem csak 3 pin.

(#25815) abdulka1 válasza DeFranco (#25814) üzenetére


abdulka1
őstag

A VGA ventilátort, esetleg a kártya saját programjával tudod szabályozni, már ha van neki ilyen.

Ha van molex csatlakozó a ventin, akkor egy kis mókolással tudsz 5V-ot csinálni neki.
Annyi a teendőd, hogy a piros(5V), és a sárga(12V) vezetéket felcseréled, akár a táp, akár a venti csatlakozóban.
Viszont ha 5V-on nem indul el, jól jöhet egy ilyen.
12-->7v [link]

Vagy esetleg egy ilyen amin van 12, 7, és 5V-os leágazás is. [link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25816) DeFranco válasza abdulka1 (#25815) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm, megnézem a moex csatlakozót hogy hova és milyen szálak mennek :R

(#25817) abdulka1 válasza DeFranco (#25816) üzenetére


abdulka1
őstag

Találtam itthon egy 2 csatlakozós ventit, csak hogy lásd is amiről beszélek.

Ez az alap állapot. A venti a sárga 12V-os vezetéken kapja a delejt.

A ventin levő molex csatlakozót (ha így van bekötve mint az enyém), csak vágás és forrasztás segítségével tudod módosítani. Ezért egyszerűbb a tápegység csatlakozóját átkötni.
A szétszedéshez, csak egy fém tollbetét kell, hogy az érintkező rögzítését oldani tudd.
Annyi a dolgod, hogy a piros és sárga vezetéket felcseréled, így csak 5V-ot fog kapni a ventilátor.
Arra figyelj, hogy ezt a módosított csatlakozót, vissza alakítás nélkül, más hardverhez ne használd, mert a nem megfelelő betáp kárt okozhat!

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25818) DeFranco válasza abdulka1 (#25817) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, igen, nekem is ez az elképzelésem, annyi eltéréssel (ha ez elégséges) hogy a venti oldaláról kötöm át a molexet ha lehetséges (ehhez kell megnézni a pontos kiosztást) és a 12V-os ágat ki is húzom a csatlakozóból, a táp oldali marad gyári.

[link] itt nem látszik rendesen a csatlakozó de elvileg járható lehet csak a "kimenetet" le kell zárni.

(#25819) abdulka1 válasza DeFranco (#25818) üzenetére


abdulka1
őstag

A lényeg ugyan az, csak nálad szétszedhető a csatlakozó, mert másképp van megoldva a sorba köthetőség.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25820) DeFranco válasza abdulka1 (#25819) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megnéztem, működik az 5v mod csak éppen a ventillátor nem szereti. van hogy elindul van hogy nem, ha kézzel picit mozdítok rajta onnan már pörög szépen.

megyek fel 7v-ra utánaolvastam nem jó ötlet inkább szerzek egy vezérlőt

fog kelleni viszont egy kis fordulatú 12cm-es olcsó venti elölre a hddkhez, mert az ssd elég forrófejű tud lenni, oda tudtok valamit ajánlani. az kellene ami a legolcsóbb vállalható.

[ Szerkesztve ]

(#25821) Raggie válasza DeFranco (#25820) üzenetére


Raggie
őstag

Olcsó és jó a Xilence Red Wing. ;)

Clint Eastwood FTW

(#25822) abdulka1 válasza Raggie (#25821) üzenetére


abdulka1
őstag

+1

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25823) DeFranco


DeFranco
nagyúr

köszönöm mindkettőtöknek.

még egy kérdés: kinéztem egy Zalman ZM-MFC1 szabályzót, de ha jól látom itt a potméteres csatlakozókon maximum 7V-ot vagy kevesebbet kapnak a ventik, a 12V-os csatlakozón meg csak 12/5/0 állásban lehet szabályozni. jól látom? ennek amúgy mi értelme van hogy csak 7V-tól lefelé lehet szabályozni?

(#25824) Raggie válasza DeFranco (#25823) üzenetére


Raggie
őstag

Nem jól érted. 7 W és nem 7 V.
A minimális feszülstégtől tud felfelé 6,5 V-ot szabályozni. Tehát általában az 5V + 6,5V azaz max 11,5 V-ig.
Az teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25825) DeFranco válasza Raggie (#25824) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Anyám add el a házat :DDD :W

köszi, ezt benéztem :DDD

(#25826) MarioAna


MarioAna
senior tag

Tapasztalatomat szeretném megosztani a NOCTUA NF-S12B redux 1200 -vel kapcsolatban :) .

Kedden szereltem be a házamba (Zalman Z1) a gyári Zalman ventik helyére, rákötöttem az alaplap (ASRock P67 Pro) kettő random 3-as pinjére. erre ordított mind a kettő, a hátsó még a gép mögötti függönyt is megmozgatta úgy fújta a levegőt. AIDA szerint 1300+RPM-en pörögtek (amit nem tudok hogy mér, hiszen 3 pines a venti, ez nem a PWM verzió). Biosban kutakodtam kicsit, megtaláltam melyik két fan slotot tudom szabályozni (3 pines létére vezérli az alaplap), így most 800RPM-en hangtalan mind a kettő. Most majd a CPU hűtőn lévő AC fant kell cserélnem, mert az lett hangos hirtelen :DDD, de még gondolkozok rajta hogy teljes hűtőt cseréljek (egy AC Freezer van az i7 2600@3.8GHz-en), rajta egy AC F9 PWM venti, de 70+ fölé felszalad néha játék alatt, amúgy 50 körül idle áll idle. AIDA szerint 1400-1600 között pörög a venti Win alatt, mit sokallok kicsit.

21EUR-t / 6200 Ft-ot fizettem a két ventiért (akciós volt szlovák Alzában), szerintem ez az árát abszolút megéri, ha lehet szabályozni. Nem tudom, hogy nekem 1200-on pörgött-e az elején, de azzal nagyon hangos volt, főleg a szélzaj.

(#25827) crazygamer75


crazygamer75
tag

12 cm-es ventillátorok közül most mi az ajánlott, max 3000 Ft-ig?

(#25828) abdulka1 válasza crazygamer75 (#25827) üzenetére


abdulka1
őstag

Kezdd az összefoglaló átnézésével az alábbi topikban.
[link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25829) crazygamer75 válasza abdulka1 (#25828) üzenetére


crazygamer75
tag

Köszi
Akkor ezek jelenleg is aktuális hűtőventilátorok. Azt gondoltam, esetleg vannak ajánlott frissebb márkák-típusok.

(#25830) abdulka1 válasza crazygamer75 (#25829) üzenetére


abdulka1
őstag

Természetesen van ezeken túl újabb, és nagyon jó ventilátor, de leginkább a magas ár miatt nem szerepel a listában.
Mivel te megadtál egy összeget, így azt gondolom, hogy a jelenleg ajánlottak között megtalálhatod a legszimpatikusabbat.
Ez egy pörgős téma, így ha segítségre lenne szükséged a leghatékonyabb setup megtalálásához, a topikban gyorsan választ fogsz kapni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25831) heavygrip


heavygrip
aktív tag

Sziasztok.
Lent látható a gépem.
Proci hűtő csere előtt állok ( gyárit cserélem amd max wraith ra)
Szóval kb 1,5 hónapos a gép. Érdemes meg járatni előtte a procit,hogy könnyebben le jöjjön a hűtő?
Anno az A10 el bevált,de az 2 évig ment a gyári hűtővel és ajánlott volt.
Előre is köszönöm.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#25832) Raggie válasza heavygrip (#25831) üzenetére


Raggie
őstag

.
(dupla)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25833) Raggie válasza heavygrip (#25831) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem annyiért inkább vegyél egy Broken2-t. :) (sőt ahogy nézem a Broken még olcsóbb is és kb kétszer jobb)
Egyébként 1,5 hónapos konfignál tökmindegy, mert könnyen szét fog jönni mindenképpen.

pl.: LINK

Clint Eastwood FTW

(#25834) enemi válasza heavygrip (#25831) üzenetére


enemi
senior tag

Na,és miért tennél ilyet?Vegyél rendes(csendes) hűtőt...jó az a brocken.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#25835) heavygrip válasza Raggie (#25833) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Köszönöm a gyors választ.

Egyenlőre nem tuningolok. Tudom, hogy a linkelt hűtő jobb,de amire most kell nekem elég lesz.
Amiért kidobom érte a pénzt az azért van mert tetszik és AMD. :)

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#25836) enemi válasza heavygrip (#25835) üzenetére


enemi
senior tag

Nem kell ahhoz tuning ,hogy nagyon forogjon az a venti...

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#25837) Raggie válasza heavygrip (#25835) üzenetére


Raggie
őstag

Hát igen, az ízlést meg kell fizetni! :)
Amennyiben személyes preferencia az indok nem is szólok bele. Azt mindenki maga tudja a legjobban.
Egyébként a Wraith max is jó kis hűtő, csak igen a dizájnt is meg kell fizetni benne.

Clint Eastwood FTW

(#25838) heavygrip válasza enemi (#25836) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Lehet.
Nekem ez előtt 7870 k volt és ennek a hűtőnek a "kis testvére" hűtötte. Meg voltam vele elégedve,de igen,egy kicsit hangosan működött.
Majd lássuk :)

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#25839) heavygrip válasza Raggie (#25837) üzenetére


heavygrip
aktív tag

Igen, elég tetszetős darab, valószínűleg nem a hűtő teljesítmény miatt kérnek ennyi pénzt.
Bízok azért abban, hogy tenni fogja a dolgát.

They are rage,brutal, without mercy,but you,you will be worse, Rip and Tear until it is done.

(#25840) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Az Alpenföhn Brocken 2 az újabb generációk közül mire megy föl?

Nem minden vándorút céltalan...

(#25841) abdulka1 válasza 3.Aragorn (#25840) üzenetére


abdulka1
őstag

Gyártói infó.

AM4 esetén, erre lehet szükség.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25842) 3.Aragorn válasza abdulka1 (#25841) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az AM4 meg a Coffee Lake már az újabb gen a két nagy gyártónál ha jól tudom. Az jó, mert akkor egy esetleges platform váltásnál sem kell eldobnom ezt a remek bordát.

(igen én is úgy emlékszem hogy az a kiegészítő nem volt a csomagban)

Amúgy köszi a választ meg hogy kigugliztad helyettem :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#25843) abdulka1 válasza 3.Aragorn (#25842) üzenetére


abdulka1
őstag

;)

Én se tervezek megválni az ECO-tól egy darabig.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25844) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok!
Tudok venni valahol ilyen leszorítót? Brocken 2 a hütő. [link]

Szépen beletört az előző tulajnál. :(

(#25845) abdulka1 válasza ETOM (#25844) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Ehhez sajna, csak az AM4 upgrade kit-et lehet külön venni.
Esetleg kérdezz rá a Merlinnél, hogy be tudják e szerezni, vagy vedd fel a kapcsolatot közvetlenül a gyártóval.

Mondjuk azért rápróbálnék(megfelelő keménységű fúrószárral) a keret átfúrására, és átdugnék egy megfelelő hosszúságúra vágott csavart.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25846) ETOM válasza abdulka1 (#25845) üzenetére


ETOM
addikt

Köszönöm írtam is már nekik. :R Először nem gondoltam, hogy ekkora gond azt hittem sima ügy kapni külön is. Kellemetlen a dolog.

"Mondjuk azért rápróbálnék(megfelelő keménységű fúrószárral) a keret átfúrására, és átdugnék egy megfelelő hosszúságúra vágott csavart."

Az ötlet jó el is tudom képzelni, hogy kellene. De ilyesmiben, hogy is mondjam nem vagyok jártas sajnos. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25847) 3.Aragorn válasza ETOM (#25846) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Óh, az nem para, itt szívesen segítenek :DDD

Nem minden vándorút céltalan...

(#25848) abdulka1 válasza ETOM (#25846) üzenetére


abdulka1
őstag

Sajnálom, de összebarmolni meg nem érdemes. Hátha kerül egy hozzáértő.
Remélem sikerül beszerezni.

(#25847) 3.Aragorn:K

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25849) razor03


razor03
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors és egyszerű kérdésem lenne:

Thermal grizzly conductonaut vásárlását tervezem, és a kérdés az, hogy a be quiet Dark Rock 4 alá mehet-e a folyékony fém?

A gyártó oldalán ezt találtam:

"Szálcsiszolt alumínium fedőelem gyémánt textúrával"

Ez mit takar pontosan? Én úgy értelmezem, hogy a talp nem sima alumínium lap, hanem külön bevonattal (?) rendelkezik. Nem lenne jó, ha a liquid metal szétmarná :(

Előre is köszönöm a válaszokat :R

Razor03

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#25850) enemi válasza razor03 (#25849) üzenetére


enemi
senior tag

"Brushed aluminum top cover with diamond cut finish"

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.