Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25251) abridabri válasza robyg (#25250) üzenetére


abridabri
veterán

En be se kotnem azokat a 8as ventiket az oldallapon ,a hdd keret tulsagosan zart ,nem jut sok levego onnan a hazba. Inkabb a VGA alatti nyilasba raknek egy 14cm es ventit.
De ha mindenkeppen be akarod kotni a 8asokat akkor befele fujjonak.

[ Szerkesztve ]

(#25252) robyg válasza abridabri (#25251) üzenetére


robyg
senior tag

:R :R :R

(#25253) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok, 3x 14 cm- NAGYON HALK ledes ventilátor kellene nekem, ami jó légszállító, és tényleg halk !!
meg 2x 12cm szintén ugyan ilyen tulajdonsággal .

Mit tudnátok ajánlani ?
szín zöld vagy piros

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#25254) VTom


VTom
veterán

Sziasztok!
Szerintetek javítana a Suppressor F1 szellőzésén a HDD rack-ek felői oldalra felszerelt ventilátor? Akár befel fújna, akár kifele szívna, érne valamit?
Köszi!

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25255) Xpod


Xpod
addikt

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Adott a következő konfig:
- asus a8n-sli alaplap
- amd 4200+ cpu
- asus eah3600 passzív hűtésű vga

Az egész egy régi Morex házban van. Elöl 2 db 8cm-es venti szívja befelé a levegőt, oldalt 1 db 8 cm-es venti szívja befelé a levegőt.
Hátul az alaplapi csatik mellett 1 db 8 cm-es venti szívja kifelé a levegőt. Egy enermax liberty 2-es táp szintén kifelé tolja a levegőt.

A cpu-n egy Artic Cooling Freezer Extrem hűtő van, amire Arctic Cooling MX4 pasztát kentem.

A hiba, hogy 35-40 perc játék után túlmelegszik a gépem. 1 hete kentem rá az új pasztát. A hűtés,és az alkatrészek kb 6 éve vannak összeépíve. Ha leveszem az oldallapot, akkor kicsit talán tovább bírja.

A cpu-ra szerintem teljesen felfekszik a hűtő.

Mit javasoltok?

Üdv
Xpod

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#25256) abridabri válasza Xpod (#25255) üzenetére


abridabri
veterán

Elso korben azt deritsd ki mi melegszik tul. ezt a programot futtasd a hatterben (sensor fül ) es nezz ra fel ora mulva melyik alkatresz melegszik.
igy nez ki nalam, keresd ki ami neked erdekes : HDD /CPU / GPU + VRM . Ez a 3 dolog kozul ha barmelyik tulmelegszik amiatt ujraindulhat a gep.

[ Szerkesztve ]

(#25257) Xpod válasza abridabri (#25256) üzenetére


Xpod
addikt

Bocsi, azt nem írtam. Az Everest szerint, meg a bios szerint is 87°C volt az előbb a CPU.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#25258) abridabri válasza Xpod (#25257) üzenetére


abridabri
veterán

A Freezer Xtreme sokkal tobbre kepes, boven le kene hutenie a te procidat. Vedd le a haz oldalat es erintsd meg a procihutot hogy forrok -e a lamellak / meleg levegot fuj -e a venti rola. Ha nem meleg a borda akkor nem fekszik fel jol a procira . Nincs meghuzva elegge / tul sok hutopasztat kentel ra (akkor mar szigetel nem vezet)

(#25259) Xpod válasza abridabri (#25258) üzenetére


Xpod
addikt

Köszi. Este megnézem.

Még az jutott eszembe, hogy a foglatatnak, amit külön kellett rászerelnem, meglazulhattak a csavarjai. Hat év után most volt először szétszedve, szerintem benne lehet a pakliban. (Bár rendesen megszoktam húzni a csavarokat.)

Ha más nem marad, holnap darabokra szedem és újra összerakom.

A túl sok pasztára nem gondolnék, van gépösszerakási rutinom az elmúlt 15 évből, kiderül hamarosan.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#25260) Xpod válasza Xpod (#25259) üzenetére


Xpod
addikt

Ma darabokra szedtem a gépemet. Több dologra is rá kellett jönnöm.

A hűtőbordát leszorító lap az idők folyamán valószínűleg engedett tartásából. Így amikor rácsavaroztam a lefogató karmokra, az teljesen ráfeküdt, de nem tartott megfelelően, a borda mozgott (csúszkált a procin) Ez 2 dologból látszott:
1. Mikor levettem a proci hútőt, akkor a cpu egyik felén szinte nem is volt paszta, a másik oldalon meg volt rajta rendesen.
2. A gép szétszedése után láttam meg a csavarozás eredményét.

Ehhez a CPU hűtőhöz a felfogató karmos keretet külön kell felcsavarozni, de a CPU felőli oldalán kis lábai vannak.Ezeket a lábakat lecsiszoltam, így kb 2 mm-rel lejjebb kerültek a karmok, Ismét feszes a leszorító lap, nem mozdul sehova a hűtőborda.

A cpu ventilátor nem a megfelelő irányba fújta a levegőt. a hátsó házhűtő és a cpu borda között van kb 3 centi, mindkét veni erről a 3 centis helyről szívta a levegőt ellentétes irányba. A CPU ventin nincsenek nyilak, hogy merre forog, merre továbbítja a levegőt.Egy másik ventivel hasonlítottam össze, de a CPU venti pont az ellenkező irányba forog, mint amivel összehasonlítottam.

Most végig mentem SuperPi 1.9-cel a számításokon, egyesével, egymás után. A 8M-es számításig felmelegedett 38°C-ról 52°C-ra, és még csak 1200 fordulaton pörgött a CPU ventillátor. A BIOS-ba úgy állítottam be, hogy 60°C-tól 100%-on (1500 fordulat) pörögjön a ventilátor.

Köszönöm a tippeket.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#25261) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Van egy régebbi Sharkoon Rebel 9 Vaule házam, aminek az oldalán van egy 25 cm-es venti. Mostanában elkezdett rezegni-zizegni bizonyos fordulatszám felett.
Mitől lehet? Lehet javítani? :F

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#25262) kozyadam


kozyadam
tag

Sziasztok!

Adott a következő konfiguráció:

Ház: PHANTEKS Enthoo Evolv ITX
Lap: MSI B150I GAMING PRO AC
CPU: i5 6500
Hűtő: Cryorig H7
VGA: MSI 1060 gaming x

Még nincs megvéve semmi, még csak a tervezési fázisban járok. 1-1- SSD és HDD lenne a házban, az SSD valószínűleg a kis kereten elől a VGA fölött.
Az lenne a kérdésem, hogy ventik terén mit tudtok ajánlani. Egész pontosan 4 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1, Kell a házventin és a CPU + VGA ventiken kívül más?
Az alaplap manual szerint egy csatlakozóm lenne a házventik csatlakoztatására. Erre menne a 200mm-es gyári venti. Ez nem PWM-es.

2, Ha kellene még venti, akkor járható út lenne egy phanteks hub-ra kötni őket? A hub leírás alapján ezt rá lehet kötni az alaplap chassis fan csatlakozójára.

3, Milyen ventiket ajánlotok? Mivel a ház Phanteks és esetleg ez a hub is az lenne, így hajlok a Phanteks ventik felé, de mivel nincs ilyen téren tapasztalat, ezért bármilyen ajánlást szívesen veszek.

4, A táp tekintetében egy SFX méretűn gondolkoztam, így több helye lenne a VGA ventinek szívni a levegőt. Kell-e ez egyáltalán? Vagy felesleges? ATX táppal, úgy érzem, hogy túl kevés hely lenne a VGA-nak.

(#25263) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

A phanteks enthoo pro típusú háznak van egy fan hub-ja.
Valaki azt írta hogy az csak ugyanolyan ventikkel működik úgy, hogy külön tudjam állítani a sebességüket az alaplap programjában.
Az lenne a kérdésem hogy az "ugyanolyan" jelen estben mit jelent?
Márka,méret? A házhoz járt egy 20 és egy 14-es venti amik rá voltak dugva a hubra.(plusz van rajta a proci ventije-Cooler Master és még egy házventi)
Köszi!

(#25264) juve600


juve600
nagyúr

üdv

adatlapom lévő konfigba gondolkodom hogy tennék a gépház tetejébe egy 200-as ventit,amit kifele tolná a levegőt,mennyit számitana ez a vga hőfoknál ?

(#25265) abridabri válasza juve600 (#25264) üzenetére


abridabri
veterán

Eleg sokat erne,az MSI pont oldalt nyomja ki a meleget ami nalad fektetett alaplapnal azt jelenti hogy a haz teteje fele tolja , a felso 20as szivo venti nagyban tudna segiteni a VGA nak :K

(#25266) juve600 válasza abridabri (#25265) üzenetére


juve600
nagyúr

köszi

(#25267) kozyadam válasza kozyadam (#25262) üzenetére


kozyadam
tag

Ebben (#25262) esetleg tud valaki tanácsot adni?

Még annyit hozzátennék, hogy a Gigabyte B150N Phoenix WiFi alaplapot is néztem. Ezen 2 SYS FAN csatlakozó is van, egyik sem PWM-es. Ha ajánlotok extra ventit a házba, akkor egy Y kábellel be tudom kötni az első kettőt (vagy csak az első 20 cm-eset egyedül) és a hátsó kifújó meg megy a másik csatlakozóra.

Köszönöm!

(#25268) darealkilla


darealkilla
aktív tag

Sziasztok!

Van olyan 12 centis PWM venti ami 12 volt és 0% PWM mellett megáll? MSI 390 VGA-ra lenne, az Artic F12 PWM nem ilyen és kevés gyártó honlapján van grafikon.

én vagyok az ördög

(#25269) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok, kellene a házam (Fractal Design Arc Miri R2) aljába egy 12 de inkább 14 centis venti, hogy küldje a levegőt a vga-ra. Van a közelében 4 pines csatlakozó az alaplapon. Fel tudnátok sorolni egy pár ajánlottat ami nem hangos és teszi is a dolgát? Beugranék pár boltba, hátha nem kell rendelnem.

(#25270) abridabri válasza pityaa23 (#25269) üzenetére


abridabri
veterán

Hi !
Itt kerdezd meg inkabb : ventis topic Meg ird bele a kerdesedbe hogy milyen alaplaprol vezerled, nem eleg annyi hogy 4pines csatlakozo van a lapodon, attol meg lehet hogy csak feszultseg alapon tud vezerelni ,nem pedig valos pwm el.

(#25271) pityaa23 válasza abridabri (#25270) üzenetére


pityaa23
senior tag

Köszi!

(#25272) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Egy minőségi, 120-as ventire lenne szükségem ami nagyon jó légszállítási paraméterrel bír.
Melyik gyártónál nézelődjek? Egyetlen egy kikötés van még: a ventilátor keret szögletes kialakítású legyen.
Ilyen a jó, ...ez nem,
Halk működés nem szempont. :R

[ Szerkesztve ]

(#25273) Dr. Gonzο válasza zsolthee (#25272) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Akasa Viper 12.
Igényed szerint, nagyon jó légszállítással bír.

[ Szerkesztve ]

(#25274) zsolthee válasza Dr. Gonzο (#25273) üzenetére


zsolthee
senior tag

Köszönöm a tippet ;)

(#25275) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni, hogy egy Raijintek Morpheus VGA hűtőbordára milyen ventit tudnátok ajánlani ami kellően át tudja fújni a bordát és borda alatti alkatrészek hűtőbordáit is kellően tudja hűteni és ezt mind a lehető leghalkabban. Jelenleg két F12 PWM van rajta ami viszonylag halk, de alacsony fordulaton a borda alatti alkatrészek eléggé melegednek. Teljes fordulaton a hűtés már vrm és ram süniket nézve is megfelelő, de így azért már van hangja. Többet ajánlották a hatásfok és a jó szabályozhatóság miatt a Scythe Slip Stream 120mm PWM (SY1225SL12LM-P) ventit. Ezzel valakinek van-e tapasztalata hatásfokra zajra tekintettel? Ez a típus nagyobb hatásfokkal és csendesebben át tudná-e fújni a bordákat?

Köszönöm! :R

(#25276) abridabri válasza Gtaati (#25275) üzenetére


abridabri
veterán

Akasa Apache vagy Akasa Viper lesz a te ventid , azoknak nagyon jo a statikus nyomasa, Nekem is 2db Viper volt a Peter-en (hasonlo mint a morpheus )

(#25277) Gtaati válasza abridabri (#25276) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello! Koszonom a valaszodat! Szabalyozhatosagra illetve zajra mik a tapasztalataid veluk?

Koszonom! :R

(#25278) abridabri válasza Gtaati (#25277) üzenetére


abridabri
veterán

Apache kcsit csendesebb , eleg lesz meg tuninghoz is .Ha maximalista vagy ,es az utolso mhzet is ki akarod sajtolni a VGA bol, akkor jobb a Viper ,persze hangosabb is az Apachenal.
Hangjukat nem fogod hallani ,ha nincs terhelve a kartya .

(#25279) Gtaati válasza abridabri (#25278) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm a válaszodat!

Az apache és viper között annyi a különbség, hogy az viper nagyobb fordulatot is tud szükség esetén? Tehát ha pl 1300-as fordulatig leszabályozom, akkor odáig teljesen ugyanaz mint az apache? Köszönöm!

(#25280) abridabri válasza Gtaati (#25279) üzenetére


abridabri
veterán

pontosan ,+600 rpmet tud a viper , de pl 1000rpmen ugyanazt tudja, mint az apache 1000en.

(#25281) huforint


huforint
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy cnps 7000 Zalman procihűtő, de nincs hozzá felfogató keretem..
ahoz hogy 1156 -ra vagy későbbi lapra rá tudjam tenni, forgalmaz a zalmann egy keretet:

ZM-OC2011 a gyártó oldalán ugyan nem írja hogy jó több laphoz is, de a sok lukazásból úgy sejtem jó lenne! (régebbi felfogatókat zm-cs1,zm-cs5a stb. seholsem kapni..)
Ezt a legújabb szettet is csak külföldön találtam.. valaki tud esetleg boltot ahol kapni ilyet?
Vagy esetleg valami univerzális szett van ilyen esetre?
Házi barkács jönne legutoljára szóba, de minden megoldás érdekelne!

Üdv.
huf

A telefon a tuti!

(#25282) Devilstudio


Devilstudio
tag

Üdv!
Corsair Obsidian D750 Sima nem air Edition házhoz milyen ventilátorokat ajánlanátok hogy jól átszelőztesse?

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#25283) Tommastercs


Tommastercs
csendes tag

Sziasztok!

Asrock 970 extreme3 alaplapom van. Tegnapi napon Cooler Master Jetflo 120 ventiket szereltem be. Kettőt oldalra egyet hátra egyet előre. A két oldalsó ventillátort a cpu fan 1-2-re kötöttem. Az első hátsót a Chassis fan 1-2re. Valamiért az első és a hatsó ventilátor nem akar elindulni. Biosban néztem a beállítást ott nem jöttem rá mi a probléma. Annyit módosítottam, hogy azóta a hátsó ventillátort rákötttem a pwr fanra az azóta működik. Most már csak az első-t kéne életre kelteni. Megjegyzem az első is működik mert kipróbálásig rákötöttem a pwr fan-ra.

Amin elgondolkodtam, hogy lehet kapni 4 pin pwm csatlakozó elosztókat. Maximum azzal oldom meg, ha nem lehet máshogy, de ez esetben az lenne a kérdés, hogy a ventillátorok rpm száma nem fog csökkeni? Mindet úgy fogja hajtani, mint ha egyedül lenne bekötve?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#25284) huforint válasza Tommastercs (#25283) üzenetére


huforint
csendes tag

a helyedben egyszerűen a tápra kötném őket egy elosztóval, ha pedig szabályozni akarod őket vennék egy control panelt!

A telefon a tuti!

(#25285) Tommastercs válasza huforint (#25284) üzenetére


Tommastercs
csendes tag

Nem akarom szabályozni őket csak azt sem akarom, hogy gyengébben fújjon. Engem nem zavar hogy hangos-e vagy sem.

(#25286) abridabri válasza Tommastercs (#25283) üzenetére


abridabri
veterán

igen a 4pin pwm eloszto minden ventit ugyanolyan fordulaton fog hajtani ,persze ha egyformakat kotsz ra . Nem fog csokkenni a sebesseguk.
4ventinel mar erdemes olyan kabelt venni ami ad tapellatast ,igy nem az alaplap 1db csatlakozojat fogod leterhelni , onnan csak a pwm (fordulat ) jelet kapod.
pl Akasa 5*4pin +Molex

(#25287) Tommastercs válasza abridabri (#25286) üzenetére


Tommastercs
csendes tag

köszönöm a válaszodat ezt néztem ki én is :)

(#25288) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Egy Bitfenix Phenom mATX házba kerülő konfig hűtésének megtervezéséhez kérném a segítségeteket, meglátásaitokat. (yt video review)

Ventilátor helyek: felül 2*120mm, hátul 120/140mm, alul 2*120mm/200mm/230mm. A táp az elülső részen van állítva, alulra fúj és a ház eleje felől szív, ott rácsos a belső fal, és a ház elülső, álló élei mentén szellőző nyílások vannak. Az alsó ventik helyére egy takarólapot is lehet tenni, így a por és a táp meleg (langyos(ka)) levegője kint maradna. Az alaplap fordítva van, fent van a VGA, így fentről szívnak a ventijei. (Van még egy-két konstrukciós WTF?! a házban, pl a csatlakozók, gombok, és pár SSD hely is az alaplappal szemközti oldalfalon vannak, így a felrakásakor, meg minden szétszereléskor, pucoláskor csak nőgyógyászati eszközökkel lehet elrendezni a kábeleket..)

Csak egy VGA lesz benne, és úgy gondoltuk a hűtést, hogy a VGA a procihoz közelebb lévő PCIe-ben lenne, fentre kerülne két 120-as venti, ami nyomja kifelé a meleget, egy 140-es hátra a CPU hűtő mögé ami szintén kifelé dolgozik, és alul meg elöl vélhetőleg elég levegő tudna beáramolni. Por nem tudom mennyire fog bemászni így, gondolom kevésbé, mintha még egy nagy venti is tolná befelé a levegőt alulról. A legjobb talán az lenne, ha a takaró lemez is rajta maradhatna, de ezt majd meglátjuk.

Engem leginkább a VGA körüli áramlások aggasztanak. Lehet, hogy jobb lenne felülről a VGA-nak tolni a friss levegőt, de akkor meg a fizika ellen kéne dolgozni, és nem igazán tudom, hogy hol lehetne optimálisan kivinni a meleget. Szóval help! :)

u.i.1.: Ha SFX tápot teszünk bele, akkor talán beférne előre is egy nagy slim venti, de a specifikációjában nem is említik ezeket a felfogató helyeket, pedig a furatok ott vannak.

u.i.2.: A fenti két ventilátor úgy lenne szabályozva, hogy csak VGA terhelés esetén menjenek, ami csak alkalmi lenne, alapvetően nem játékos gép lesz. A VGA nélküli üzem hűtését szerintem lazán elvinné a CPU hűtő meg a hátsó 140-es venti.

Előre is köszi!

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#25289) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Két kérdéssel fordulnék hozzátok és nem találtam olyan topikot, ahol ne lenne legalább az egyik off témájú:

1. Ha a ház oldalát levéve a ~65°C-os procinál a hűtő külső lamelláját is melegnek érzem (persze nem ég oda a kezem), akkor nem lehet szó rossz pasztázásról, igaz? Maga a hőmérséklet nem teljesen kontrollálatlanul emelkedik, mindig van egy pont ahol IBT terhelés mellett megáll, csak ez a pont jellemzően magas.

2. A HR-02 Macho-hoz milyen venti javallott? Vagy a gyári "drót" felfogatós megoldáshoz csak Thermalright ventit érdemes az alakjuk miatt? Mert nekem PCGH kiadás van, amihez a csendesség jegyében egy ~45cfm-es ventit dobtak és úgy érzem az lehet a fő okozója a magas hőmérsékleteknek (alig érzem a levegőmozgást, ha a hűtő mögé teszem a kezem).

Magával a venti kérdéssel majd átmegyek a megfelelő topikba, csak az érdekelne, hogyha valakinek van tapasztalat, számít-e a gyári felfogatónak a venti alakja (mert nekem úgy tűnik igen, de még nem használtam mást).

(#25290) Beretvás


Beretvás
addikt

beteszem ide is hátha..

(#25291) abridabri válasza Beretvás (#25290) üzenetére


abridabri
veterán

erosebb picit a TY ,de ha a maximumra torekszel akkor Akasa Viper kell neked.

(#25292) Beretvás válasza abridabri (#25291) üzenetére


Beretvás
addikt

köszi. erre voltam kiváncsi. :R

(#25293) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Üdv!

Először is, Cooler Master Elite Knight K350 házról beszélünk.
Amatőr kérdés, de a napokban, tápcsere közben felmerült bennem, hogyha két (12 centis) ventilátor van a házban, akkor azt hogy érdemes rakni? Pontosabban az a kérdés, hogy ha van egy "beépített" (ki tudnám venni, de az egész kasztnit szét kéne szednem hozzá kb), befelé szívó ventilátor a ház elejében (alsó részen, disc-ek mellett), akkor a másodikat hova érdemes rakni? Hátulra (CPU "fölé"), levegőt kifele fújva, vagy a ház oldalába (VGA "fölé")? Illetve ha utóbbi, akkor szívjon vagy fújjon? Jelenleg az oldalában van, és kifelé fúj, de gondoltam lehet nem ez a legoptimálisabb (túl sose hevült benne semmi, de isten tudja).
Ház tetején csak szellőző van, ventilátor nem rakható oda, illetve bár elvileg van az aljában hely, arra szerintem rálóg a táp, szóval az is kiesik.

Másik kérdés pedig, lehet valami "modernebb" módon is árammal ellátni a ventilátorokat? Mindkettőn olyan csatlakozó van, ami ilyenbe (bal oldali kis furaság) illeszkedik. Namost a problem az, hogy pont ilyen "átalakítóim" vannak csak, viszont részben pont azért vettem moduláris tápot, hogy csökkenteni tudjam a kábelek számát, szóval ha most csak emiatt be kell raknom egy ilyen négy tűs csatlakozós (elnézést, ennek az IDE cuccokhoz passzoló tápcsatlakozónak mindig elfelejtem a nevét :D) madzagot, meg magát ezt a két, szintén nem rövid "átalakítót" is vissza kell applikálnom, akkor kitépem a hajam...

Előre is köszönöm, remélem érthetően írtam le a dolgokat. :D

There is no war. Only the harvest.

(#25294) Raggie válasza xPraetoriaNx (#25293) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz.
Én tuti hátulra tenném a kifújó ventit, ha csak ez a kettő ventid van.

Oldalra mindig konfiguráció és összeállítás függő, hogy melyik irány ad jobb eredményt(kifelé vagy befelé). Ezt csak teszteléssel tudod eldönteni. Nekem pl az előző VGA-mnál a befelé fújó oldalventi volt a jobb, a mostaninál meg a kifelé fúja ad alacsonyabb hőfokokat.

A ventiket lehet az alaplapodra kötni és akkor az vezérli is őket. Az adatlapja szerint két ventillátornak van is rajta csatlakozó.
(a csati neve MOLEX ;) )

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25295) xPraetoriaNx válasza Raggie (#25294) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Oh bammeg, ennyire amatőr vagyok, nem tűnt fel, hogy az alaplapom tud két "chassis fan"-t kezelni (illetve, abból ítélve hogy 4 éve vettem, 20k alatt, nem feltételeztem hogy már "ilyen okos". ASUS P8B75-V amúgy), szerencsétlenkedtem itt azzal a két átalakítóval :W

Köszönöm az infókat! Átrakom a második ventilátort akkor CPU-hoz :)

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#25296) Raggie válasza xPraetoriaNx (#25295) üzenetére


Raggie
őstag

Nincs mit!
(már elég régóta tudnak chassis fan-t kezelni az alaplapok! :K )

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#25297) xPraetoriaNx válasza Raggie (#25296) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Csak nem úszom meg a plusz kábelt... A gép elejében lévő hűtő madzagja "durván" nem elég hosszú... Tehát nem 1-2 centi híja a dolog, hanem ránézésre 10-15... :(

There is no war. Only the harvest.

(#25298) Beretvás


Beretvás
addikt

Hali. nem tudom mennyire tartozik ide. a kérdés az lenne , hogy Phanteks PH-TC14 ennek a ventijei cserések vagy joféle ez igy ahogy van?

(#25299) Raggie válasza Beretvás (#25298) üzenetére


Raggie
őstag

Nem tudom, nem volt még vele tapasztalatom, de ránézésre a TY-147-es ventikre hajaznak, azok meg jóféle ventik. :)

Clint Eastwood FTW

(#25300) hermanyi válasza Beretvás (#25298) üzenetére


hermanyi
őstag

Jóféle van rajta .

Raggie : TY nem rossz . Én végigpróbáltam az összeset ,sajnos 1-2 éves korukra megjön a motor hangjuk . Teljesítményük viszont kárpótol és a densing is .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.