Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26851) Raggie válasza Daw93 (#26849) üzenetére


Raggie
őstag

Ha a linkelt adatlapokon valós adatokat adtak meg a gyártók(sajnos sokszor nem igazán), akkor a két ventillátor főbb jellemzői azonos szinteken vannak (légszállítás és légnyomás) tehát valószínűsítem, hogy lecserélheted különösebb gond nélkül.

Clint Eastwood FTW

(#26852) Daw93 válasza Raggie (#26851) üzenetére


Daw93
senior tag

+blp85

Akkor rápróbálok, köszi a választ mindkettőtöknek :)

GTA Online: Daweee93

(#26853) blp85 válasza Daw93 (#26852) üzenetére


blp85
aktív tag

Most néztem, hogy CM 212-es, nekem is volt olyanom, és 2 ventilátor helyett az egyik oldalra csak beépíthető keretet adtak, de eredetileg is egy sima CM ventilátor volt rajta, ami kapható boltban is (nem különleges venti volt).

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#26854) blp85 válasza Daw93 (#26849) üzenetére


blp85
aktív tag

A gyári is [SF- 120R] volt.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#26855) Daw93 válasza blp85 (#26853) üzenetére


Daw93
senior tag

Igen, beépítés szempontjából elvileg nem lesz gond, a hűtőhöz járó kis keretre kell csavarozni a ventit.

GTA Online: Daweee93

(#26856) Micsurin


Micsurin
nagyúr

P12 és a BioniX P120 A-RGB közt 5mm a magasság difi ezt vajon a széleken mérik vagy a kiemelkedő RGB gyűrűn?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#26857) blp85 válasza Micsurin (#26856) üzenetére


blp85
aktív tag

Ránézésre a Bionix RGB gyűrűje bentebb van egy kicsivel vagy egy vonalban a szélével. A P12 RGB vagy A-RGB-s verziónál pedig ott van egy kis gumi rezgéscsillapító gumi, ami kiáll, így úgy jön össze a 25 mm-es vastagság.
Mondjuk, ha van hely a házban és pénz a Bionixra, akkor a Daisy Chain szerelhetősége miatt az a jobb.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#26858) Micsurin válasza blp85 (#26857) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi :R francba pedig nagyon tetszene az LF ii-n 3db Bionix ARGB de akkor kb felejtős, lehet megy a sima P12-ből akkor majd az ARGB. :O
Nem a ventik ára a bajom ez a bajom :(


Jobbra a VRM teteje kb éppen elfér itt a gyári P12-es a radiátor és a VRM közt.
Szerettem volna ha már Arctic valami “gyári” RGB gyűrűs ventit feltenni + a Bionix erősebb is picit ha jól rémlik. :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#26859) blp85 válasza Micsurin (#26858) üzenetére


blp85
aktív tag

Nekem sima RGB- van, nem A-RGB és annak is szépek a színei, mondjuk a hangulat világítástól a gép ragyog, mint Salamon t*ke lehetőség van. A gyűrű tényleg szebb, de nekem sem fért a régi házamba a P12 RGB-s 14 cm a VRM borda fölé.
Ahogy látom nálad is kb. 2 vagy 3 mm hiányzik. :)

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#26860) Micsurin válasza blp85 (#26859) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ehhh ennyi erővel rendelhettem volna 360 ARGB-t is :DDD
Igen valahogy úgy igazából lehet csalok, 2db 1,5mm-es alátét a ventillátor tálca alá hátha, felfelé a levehető tető felé van még egy 5-6mm csak nem tudom mennyire csapja meg a szellőzést ha közelítem a radit a tetőhöz. :F
(NZXT H700 a berhelés alanya)

Esetleg CM MF120 Halo? Bár az meg gyengébb lesz tapasztalatok szerint hűtés tekintetében, az van 3db a frontban és kicsit csalódás.

Szépnek szépek csak kicsit meh a légszállítási mennyiség :( (kézre érzed már pl a gyári NZXT vagy a LightWing2-höz mérten.(Utóbbi beférne de 10k/db-ért ne nevetessenek, szeretem a BQ-t de ennyire nem prémiumok. :) )

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#26861) Raggie válasza Micsurin (#26860) üzenetére


Raggie
őstag

Bordára nagyon jó teljesítmányű ventik a Noiseblocker NB-eLoop-ok.
Ezekből a 12cm-es PWM-es venti "csak" 6ezer környéke.
link: LINK
(és még jól is mutat a fehér-fekete környezetben, ugyan nem rgb-s, de pl nálam ez előny inkább :D )

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26862) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!

Van egy Fractal Meshify 2 házam. Lecseréltem a ventiket a házban NF-A14 industrialPPC-2000 PWM-re. Így elől 3 hátul 1 venti van.
Intel platformot építenék, így hogy a 7000-es AMD problémákkal küszködik. Érdeklődnék, hogy egy 13600k-hoz vagy egy 13900k-hoz elegendő lenne a Noctua Chromax Black NH-D15-öm vagy felejtős a léghűtés rá?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#26863) Zamma válasza Tengri (#26862) üzenetére


Zamma
őstag

Nyugodtan vegyed, nem csak jó, de csendes is [link] .

[ Szerkesztve ]

(#26864) Tengri válasza Zamma (#26863) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm a választ! :R
Akkor elbírja a 13900k-t a D15-öm és nem kell félnem hogy kevés hozzá ha a fiam játszik a PC-n.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#26865) Zamma válasza Tengri (#26864) üzenetére


Zamma
őstag

Nem is értem hogy minek csinálnak custom loopot egyesek, mikor vehetnek egyből egy normális légkondit is... :D

(#26866) ptesza


ptesza
senior tag

Sziasztok!

LGA 1151 foglalatra szeretnék feltenni egy ID-COOLING IS-40X V2 proci hűtőt.
Az a gondom , hogy az a 4 furat az alaplapon kisebb átmérőjű mint a hűtőn található csapok átmérője. Ennek így kell lennie vagy ezeknek a csapoknak bele kellene bújni az alaplapi furatokba?

Az én logikám azt mondaná, hogy igen, mivel ez biztosítaná az elfordulást.

Valaki megmondaná a frankót vagy meg tudná nézni mi a helyzet nála?

Előre is köszi.

(#26867) Jimbow


Jimbow
csendes tag

Sziasztok, lehet triviális kérdés, bocsánat akkor. CPU hűtő ventilátornál mi legyen a levegő iránya?

Vigye el a levegőt (meleget) vagy szívja rá (lehetőleg a hűvöset)?

Nekem mindkettő logikus :D

Köszi.

(#26868) Raggie válasza ptesza (#26866) üzenetére


Raggie
őstag

Hivatalosan támogatja az LGA1151-et a procihűtő tehát jónak kell lennie úgy ahogy van.

Clint Eastwood FTW

(#26869) Raggie válasza Jimbow (#26867) üzenetére


Raggie
őstag

Nem értem pontosan a kérdést.

Clint Eastwood FTW

(#26870) ptesza válasza Raggie (#26868) üzenetére


ptesza
senior tag

Köszi szépen. Végül összeraktam, úgy ahogy van. Jó CPU a hőmérséklet.

(#26871) Jimbow válasza Raggie (#26869) üzenetére


Jimbow
csendes tag

Hűtőtoronyra szerelt ventinél mi legyen a levegő iránya? A toronyròl vigye el a meleget, hagy hùzza rá a hideget? Igy értem.

(#26872) JohnK


JohnK
aktív tag

Sziasztok!

Az adatlapomon található gépben most volt platformcsere és portalanítás. A házhűtő ventilátorok kb. 9 évesek, vegyesen a házhoz adott FD és 12/14 cm-es Artic Cooling. Az egyik felsőnek bekapcsoláskor fura hangja kezd lenni, de egy idő után beáll a hangja, főleg ha a sebességet 1000 körülre leveszem. Ez azt jelenti, hogy kezdi megadni magát? Mi a legjobb ár érték 14 cm-es ventilátor 2-3 ezer Ft körül, ha van ennyiért? RGB nem érdekel, fekete és fehér is lehet.

Holnap meg kellene vennem, addig van egy webshopban ingyen szállítás egy bizonyos automatába.

(#26873) Zamma válasza Jimbow (#26871) üzenetére


Zamma
őstag

Elsősorban húzza rá a hideget, de ez attól is függ hogy milyen ház és az ezen kívüli légáram hogy néz ki, tehát több infó kell, akkor tuti az infó...

(#26874) Zamma válasza JohnK (#26872) üzenetére


Zamma
őstag

A rövid válasz: igen.
Abból kiindulva hogy nincs gépjavításban nagy tapasztalatod cseréld le nyugodtan a ventiket, a jó ár/érték arányú pedig az általad is említett Arctic P12/P14. A jó hír az hogy van 5-ös kiszerelésben is, így gazdaságosabb.
Viszont ha a fenti kifúvó ventit 1000 fölötti tartományban járatod az nem jelent jót, a házadban valószínűleg nem jó a légáramlás. Hol vannak elhelyezve és hány darab? Mik a hőfokok?

[ Szerkesztve ]

(#26875) Jimbow válasza Zamma (#26873) üzenetére


Jimbow
csendes tag

Köszönöm, kalsszik elölről hátra/felfele a ház.

(#26876) JohnK válasza Jimbow (#26875) üzenetére


JohnK
aktív tag

Szia!

A hőfokokkal nincs baj, tesztelés alatt a CPU 65, a VGA 60 fokig megy fel. A többi szenzor sem megy 40 pár fok felé, az M2SSD a legmelegebb alkatrész alapjáraton. Elöl egy 12 és 14, hátul egy 12 és felül 2 db 14-es ventilátor van. Az említett felső (Arctic) ventilátor alapból 1080-on pörög, ha nem veszem le semmilyen programmal. A Fan Control programmal 700-800-ra levéve már nem olyan zajos.

Nem terveztem most túlköltekezni ventilátorból 1 hibás darab miatt. Egyelőre egy ilyet vennék akkor: ARCTIC COOLING P14 silent, mert a többivel még semmi gond. Rossz az elképzelés?

(#26877) Zamma válasza JohnK (#26876) üzenetére


Zamma
őstag

Tedd azt, mondjuk nálam mindíg van pár tarcsi venti - mivel olcsóbb semmi nem lesz már szerintem sosem...

(#26878) Zamma válasza Jimbow (#26875) üzenetére


Zamma
őstag

Csináld ahogy mondtam és teszteld a vga/cpu párost hogy mik a hőfokok. Ha meleg/hangos a rendszer akkor lehet szükséges lesz a légáramlásba belenyúlni.

(#26879) Zamma válasza JohnK (#26876) üzenetére


Zamma
őstag

+1 elől legyenek - ha lehet - a 14-es ventik, felül/hátul meg a 12-esek.

(#26880) JohnK válasza Zamma (#26879) üzenetére


JohnK
aktív tag

Értem miért írod, de ebben sajnos nem tudok variálni. Nincs gond a hűtéssel, hőfokokkal, bár nem valami új de a FD3000 még mindig egy jól szellőző ház, csak a ventilátorok kezdik megadni magukat. (Az Arctic mondjuk pont nem gyári.) Ha most kellene házat vennem tuti hasonlót vennék, de nem hiszem, hogy kapnék 16E körül.

(#26881) pidzse4


pidzse4
aktív tag

Végre megvettem 3 db ARCTIC P12 Max [link]

Mivel egy 13600K van a gépben és hiába 240 vizhűtéssel hűtöm rohadtul melegszik ha CBR23 futatom rajta és már elegem van hogy 93 fokra megy fel na majd ezzel 3300 RPM sebességen biztos jobb lesz mint 2000 RPM. A teszteket néztem jó halk és jó hüvös és töredék áron van mint a noctua. Próbáltátok már ?

[ Szerkesztve ]

(#26882) Zamma válasza pidzse4 (#26881) üzenetére


Zamma
őstag

Igen, többen is vettünk P12 MAX-ot (de többen, velem együtt, a blúcsiptől, mert ott egy ezressel olcsóbb/db). Én nagy megelégedéssel használom, egy nem gyenge Noctua NF-A12x25 helyére ment és bizony simán jobb!

A magas hőfokok kapcsán add már meg légyszi hogy milyen konfigról van szó a „Csak JÓ”-n kívül. Nem hiszem hogy csak a fordulatszámmal fogsz tudni jobb hőfokokat elérni...
Illetve nem jó dolog porszívónak/levegő szűrőnek használni a géped, arra vannak egyéb céleszközök is. :D

(#26883) pidzse4 válasza Zamma (#26882) üzenetére


pidzse4
aktív tag

b660i asus 13600K 850 corsair táp 32 gb 6000 mhz ramok 2x16.

Na de rájöttem mi okozta. Van egy olyan a BIOSban hogy ASUS Performance Enhancement 3.0 Ha ez a kicsike Enableden van ugy felnyomja a : Processor Core IccMax 501 re és a Turbo boost Short Power Max 300W és 250 re a TBpowerMax Szóval hogy az isten vizhűtője nem elég neki. MIvel az alap 308A ,181W,181W . Eddig ezt nem tudtam hogy ez ennyire tulhuz mindent. Amikor kikapcsoltam jóval barátibb eredményt kaptam de akkor nem megy 5100 mhz az összes mag hanem leszabájozza kb 4800 ra . Igy igaz kb 1000 ponttal érek el kevsebb eredményt de sokkal jobb a hőfok. Oda kell erre figyelni nagyon. Szóval mióta rájöttem arra hogy ha azt kikapcsolom és még akár a 180 W lejjebb rakom 170 re vagy 160 ra nagyon baráti értékeket kapok ugy hogy csak kicsit esik vissza a sebesség. Furcsáltam is hogy nem vagyok képes 240 vizzel kihűteni a procit. Igy most ezek az értékek vannak nekem. Szerinted jók? Csináltam teszt közben és teszt után.

teszt közben 180w power max teszt után az eredmény 170 w power max
200 w power max ezt már nem igazán birja

[ Szerkesztve ]

(#26884) Zamma válasza pidzse4 (#26883) üzenetére


Zamma
őstag

Ez már a P12 Maxxal ennyi? Ha igen, akkor 180 felé nem kellene menni, esetleg undervolttal...
Mekkora volt a ventik RPM-je?

(#26885) Raggie válasza pidzse4 (#26883) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ugye van teljesítmény az új intelekben, csak hát zabálják az áramot... akkor meg melegszenek is... :(

Én sem mennék 180 W fölé, egyébként már az is eléggé húzós egy ilyen "kis" processzornak szerintem.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26886) pidzse4 válasza Zamma (#26884) üzenetére


pidzse4
aktív tag

Nem ez még csak a corsair 2400 rpm hűtés. De gagyi vissza is csomagoltam . A léghűtőm jobb 1 tornyos noctua 1 db 12 cm ventivel csinál 89 fokot max, a 240 asus viz pedig ugyan azzal a corsair 2400 rpm 2 darab ventivel nyom 94 fokot. Vissza is csomagoltam ugy ahogy van. Ultra gagyi ilyet ne vegyetek soha !! Ezt itt ASUS TUF Gaming LC 240 ARGB soha ne vedd meg 40.000 ft de nem ér semmit. A saját ventikkel amit hozzá adnak majdnem 100 fokot ér el. Ugy rossz ahogy van . Most csomagoltam vissza. Megy is vissza az aqua komputerhez kérem vissza pénzem.

Raggie:

Birja ez még a 300w is de tulmelegszik nincs értelme csak a hülye bios állitja be 300 w re. Még jó hogy észre vettem és kikapcsoltam . Igy is nagyon szép eredményt ér el. Lassan itt van a 3300 as ventik. Remélem hüvösebb lesz tőle mint a 2400 as corsairoktól. És nem lesz hangos sem. Maradok a levegő hűtésnél. A noctua a legjobb ha raksz rá kemény ventiket nincs párja oda veri a vizhűtést is. Maradok az egytornyos Noctua Noctua NH-U12S Chromax Black és arra rakom fel a 2 db P12 Maxet. És maradok 180wattnál az a gyári érték .

De majd rakok ki teszt eredményt ha megjön végre . Csinálok egy noctuás eredményt és 1 p12 maxet is. Max forfulatszámon had szoljon. :D NEM KELL VIZZ!!!

(#26887) pidzse4


pidzse4
aktív tag

Megjött hát 1 fokkal jobb. A noctua 2400 rpm 89 fokon ment ez 88 fokon tudja 3200 on az a 3300 parasztvakitás . Viszont halkabban forog azt hallani és jóval olcsobb mint a noctua 2400 as . Szóval ez éri meg .

(#26888) pidzse4


pidzse4
aktív tag

Na végre beraktam 3 db ot belőle kivülről tolja be a friss levegőt és felül távozik meg alul jön be még pluszba. a noctua 89 fokos volt 1 db ez igy 3 darab 2 a bordán 1 a házon igy a hőmérséklet lett 85 fok. Szóval jó de van egy fura hangja lehet azért mert sziv . SZóval lehet a szivót kiveszem. Ugy is jó lesz a hőmérséklet. Nem szeretem az alapzugást.

(#26889) pidzse4


pidzse4
aktív tag

Csendesebb ha 1 venti van a bordán és amásik meg kifelé szivja szóval megforditottam a ventiket , Kifelé fujja a levegőt igy szép halk. Érdekes hogy mennyire nem mindegy kifelé vagy befelé .

[ Szerkesztve ]

(#26890) Zamma válasza pidzse4 (#26889) üzenetére


Zamma
őstag

...és az sem mindegy hogy csavarral vagy gumitóskével rögzül a házhoz a venti! :D

Előzőleg elkerülte a figyelmemet hogy a hűtőd csak 5 csöves... :W azért nem tudtál komolyabb előrelépést elérni a cpu hőmérsékleten...
Tök mindegy hogy mennyi ventit pakolsz rá. Így jó érzékkel vetted észre hogy bizony ez így értelmetlen.
Amit ha időd és pénzed megenged vegyél egy 6 vagy 7 csöves [link] hűtőt és 7-8 fok faragható még ezen!

(#26891) pidzse4 válasza Zamma (#26890) üzenetére


pidzse4
aktív tag

köszi az lesz veszek jobbat.

(#26892) pidzse4 válasza Zamma (#26890) üzenetére


pidzse4
aktív tag

MA HOZZÁK AZ UJ BE QUIET! DARK ROCK PRO 4 UNIVERZÁLIS CPU HŰTŐT!!! Mint irtad vegyek olyat ami több csöves , hát ez 7 csöves 2 tornyos igy aztán tuti elég lesz. Rárakom a P12 maxot mind a 2 darabot aztán hagy szoljon :D Ennél jobb léghűtés nem lesz a piacon :D Igazi szörnyeteg lesz egy mutáns :D Egész jó árban volt most 35 ért. Gondolkodtam veszek Noctua NH-D15 chromax.black de az 55 ezer . Túl drága. Igy aztán ezt rendeltem de ennek elégnek kell lennie, majd ha beraktam csinálok képet róla és letesztelem . Köszi a jótanácsot. A 240 asus rgb vizhütést felraktam eladásra 1 szer volt használva remélem elviszi valaki. 40ért vettem 35 raktam fel .

[ Szerkesztve ]

(#26893) Zamma válasza pidzse4 (#26892) üzenetére


Zamma
őstag

A BQ DR PRO-ra jó ötlet rárakni a P12 MAX-ot, mert annak a venti a gyenge pontja.
Aztán nyáron berakod a tejszínt és kiveszed a fagyit! :D

(#26894) Raggie válasza pidzse4 (#26892) üzenetére


Raggie
őstag

A DR Pro 4-be két venti van.
A középső 14 cm-es a külső 12 cm-es.
Ha a középsőt is 12 cm-esre cseréled csökkenni fog a hatásfoka és hangosabb is lesz.

Ettől még lehet jó, csak azért írom, hogy tudd. :)

Clint Eastwood FTW

(#26895) pidzse4 válasza Raggie (#26894) üzenetére


pidzse4
aktív tag

Majd letesztelem azt meglátom. Szeretem magam bemérni a hőmérsékletet nem hagyatkozom senki véleményére . De lehet igazad van. Próbáltad már? Amugy mind a ketőt cserélem majd nem csak az egyiket. Nem szeretem ha féloldalas valami. De majd meglátom hogy érek el jobb hatásfokot. Lehet a nagyot hagyom a 12 cserélem. Vagy forditva vagy mindkettőt :D Lemerem igy is meg ugy is amelyik jobb az marad. :) Aztán lehet veszek egy 14 cm 3000 fordulatosat is :D DURVA LESZ :D

[ Szerkesztve ]

(#26896) Zamma válasza pidzse4 (#26895) üzenetére


Zamma
őstag

Ha a középső marad - már ha elfér - kívülre téve mindkét MAX-szal is próbáld ki, vagy ha nem fér a hátsó kifújót cseréld le a másik MAX-ra, hátha űber lesz! :DD

P14-es venti MAX-ban még nincs, csak sima P14-es, de az is elég jó - legalábbis a BQ ventihez képest (a Silent Wings Pro 4 viszont abszolút csúcskategória, de az ára is megvan hozzá - a MAX-ot is lenyomja!).
Amúgy - ha minden jól megy - nem lesz értelme 1500 RPM feletti fordulatot remélned, mert szépen és halkan lesz hűvös.

Bátran próbálkozz és lődd be ide mire jutottál. :C

[ Szerkesztve ]

(#26897) Zamma válasza pidzse4 (#26895) üzenetére


Zamma
őstag

Viszont ha túl sokat nyűglődnél ezzel a 140 mm-es témával, akkor ha elállsz a vásárlástól 12 ezerrel olcsóbban megkaphatod a Deepcool AG620-at, a MAX ventiket meg simán fel tudod rá rakni...
Nem is olyan nagy batár, mint a DRP 4. ;)

(#26898) pidzse4 válasza Zamma (#26897) üzenetére


pidzse4
aktív tag

Na végre felment. Hát egy noctuához képest ezelég nehézkes volt. De 20.000 fttal olcsobb. KÖzépen is a p12 MAX és elöl is és a ház kivezetőjén is a cpu mögött p12 max van. Szóval 3 db p12 max hajtja meg huzza ki . A hőmérséklet :D
88 fok lett. A noctua 89 fokos volt. Azt hittem a 250 w TDP legalább 5 fokot hoz minuszba de semmi.

Szóval pakolhatsz erre bármit nem lesz jobb a hűtése. Csak kidobott pénz nem más.
Egy nagy dögg 2 ultra gyors ventivel de csak hangos nem más.
SZOMORÚ VAGYOK, CSALÓDOTT !!!!

(#26899) Jimbow válasza Zamma (#26878) üzenetére


Jimbow
csendes tag

Megjött a plusz venti (sima P12, lehet erősebb kellett volna), beszereltem az első gyári venti helyére, az eredetit meg eggyel lejjebb tettem (ahol azért van akadály, majd a régi HDD-t lejjebb operálom). A CPU rendben, de a GPU hotspot megint 80C kimaxolt Cyberpunkkal... fogadjam el, vagy érdemes pròbálkozni? Tudom még a gyári ventiket cserélni, illetve azokkal a fordulatszám/hőmerséklet grafikon beállításokkal sem foglalkoztam soha.

(#26900) blp85 válasza Jimbow (#26899) üzenetére


blp85
aktív tag

Szia!

Nem egy nagy ház, de ha esetleg szeretnél a videókártyának plusz hűtést, akkor egy ilyen elférne szerintem (beszerelő keret 2 ventilátorhoz):

[link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.