Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26101) abdulka1 válasza ravap (#26100) üzenetére


abdulka1
őstag

Első körben tisztázni kellene, hogy milyen módon tud szabályozni az alaplap(DC, PWM?), és hogy ennek megfelelő ventilátorok vannak-e telepítve.
Az alap beállítást a korszerűbb lapok elvégzik, de a finom hangolás az user dolga.
Lényegében próbálgatással kell meghatároznod a fordulatszám beállítást. Ez megoldható a BIOS/UEFI-ben, vagy az alaplaphoz mellékelt programmal.
Erre nincs kőbe vésett leírás, mert minden esetben az egyéni konfigurációtól függ.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26102) ravap válasza abdulka1 (#26101) üzenetére


ravap
kezdő

TOMAHAWK MAX lap van, de most csak 3 pines ventilátorok. 2 140-es befújó elől és alul, 1 140-es kifelé fent és 1 120-as kifélé hátul. Később cserélem őket 4 darab 4 pinesre, majd még később hat darabra.
A finomhangolás hogyan működik?

(#26103) abdulka1 válasza ravap (#26102) üzenetére


abdulka1
őstag

A finomhangolás annyiból áll, hogy a hőfokokat figyelve változtatod a fordulatszám beállításokat, a megfelelő hőmérséklet/zaj szint eléréséig.
Ha még nem vetted meg a ventilátorokat, érdemes lenne betérned a Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA topikba, ahol a konfigod ismeretében segítenek a megfelelő teljesítményű, és darabszámú ventilátor kiválasztásában. (A topik összefoglaló elolvasása erősen ajánlott.)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26104) ravap válasza abdulka1 (#26103) üzenetére


ravap
kezdő

Egyszerre kell mindent állítani (ház, processzor, videókártya), vagy van valamilyen sorrend?

(#26105) abdulka1 válasza ravap (#26104) üzenetére


abdulka1
őstag

A ház hűtését a CPU hőmérsékletének függvényében, annak a hűtésével együtt szoktuk állítani.
Megfelelő ház szellőzés esetén a VGA hőmérséklet állítására, általában elég a gyárilag előre megadott profilok közül választani a neked megfelelőt.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26106) Rison77 válasza Raggie (#26094) üzenetére


Rison77
senior tag

Megcsináltam a változtatásokat, a 2 belső ventinek kb semmilyen hatása nem volt a vga-ra, szóval azok ott teljesen feleslegesek voltak, nem is tudom érdemes e egyáltalán oda venni pluszba, a vga 72-74 fokos maximum terhelésen velük is és nélkülük is. Ez majd maximum a nyári melegben kiderül mennyire emeli feljebb, mert 23 fokos szobában mért értékek. A procinál viszont az, hogy mögé raktam hozott rajta 5-6 fokot 75 helyett már csak 69-70 fok max.

(#26107) Raggie válasza Rison77 (#26106) üzenetére


Raggie
őstag

Mondtam! :)

Házon belül "megfújni" valamilyen alkatrészt csak akkor van értelme, ha annak amúgy nincsen saját hűtő ventije, vagy eléggé kicsi a hűtőfelülete(kicsi a borda, vagy nincs is).Így konkrétan a VGA-hoz a házon belül közelre tenni ventit nincs értelme, mert neki amúgyis van már saját ventije.
A ház határoló felületeire(előre, oldalra, felülre vagy hátra) már van értelme, mert ott a házon kívüli és házon belüli légtömegek kicserélését végzik a ventik.

(esetleg a melegedősebb VGA-k VRM áramköreit szokták megfújatni a hátoldal felől, mert ott nincsen hűtőborda sem venti és akkor onnan is kap egy kis friss levegőt, de ez is max 1-2 fokot szokott hozni, személy szerint ezt is feleslegesnek tartom)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26108) ravap válasza abdulka1 (#26105) üzenetére


ravap
kezdő

Köszönöm a segítséget! :R

(#26109) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok. Gépházamba összesen 7 cooler fér, de csak 3 csatlakoztató van az alaplapon. Tud valaki megoldást rá hogy köthetem rá az összest az alaplapra?

(#26110) abdulka1 válasza fcbarca (#26109) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Elosztóval.
Nem lesz egyszerű összehangolni ennyi légkeverőt, és közel nem biztos, hogy lesz értelme, sőt.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26111) fcbarca válasza abdulka1 (#26110) üzenetére


fcbarca
őstag

[link] ilyen gépházam van
hatul van egy gyári,elore megy 3 12-es vagy 2 14-es, táp felé is megy 2 12-es. Milyen cooler ajánlott?LED világítás nem szukséges

(#26112) abdulka1 válasza fcbarca (#26111) üzenetére


abdulka1
őstag

A Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA topikban kapsz ajánlást, annak függvényében, hogy az alaplapod milyen vezérlésre képes.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26113) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Van nekem egy Sharkoon hazam, benne 3 ventivel. 2 elol,1 hatul. De nem tudom milyen teljesitmenyuek. Erdemes-e lecserelnem,hogy a CPU-m huvoseb legyen. Mit gondoltok? Gyari ventik amugy amik benne vannak. Meg mertem ,es 120mm-es a hatso. Szerintem az elso 2 is az.

[ Szerkesztve ]

(#26114) Mizol29 válasza venom8888 (#26113) üzenetére


Mizol29
senior tag

Milyen pontosan az a ház? Típus? Lehet bele jobb ventiket rakni, de ha maga a ház nem elég szellőző akkor sok javulás nem lesz.

(#26115) venom8888 válasza Mizol29 (#26114) üzenetére


venom8888
őstag

Sharkoon a márka,de sajnos a doboza elveszett,es nem tudom a pontos tipusat

(#26116) Mizol29 válasza venom8888 (#26115) üzenetére


Mizol29
senior tag

Akkor esetleg egy kép róla?

(#26117) venom8888 válasza Mizol29 (#26116) üzenetére


venom8888
őstag

Az a baj,hogy meghaladtam a havi 20MB feltoltest,es mar nem engedi, hogy tudnam a kepeket elkuldeni neked?

(#26118) Mizol29 válasza venom8888 (#26117) üzenetére


Mizol29
senior tag

Esetleg más topikba nem tettél már képet fel róla? Annak a linkjét ide berakod és probléma megoldva.

(#26119) venom8888 válasza Mizol29 (#26118) üzenetére


venom8888
őstag


Az elejen van 2 VENTI,es a kepen latszik a kiszivo hatul. A hatsot meg mertem, az 120 as. Hogy lehetne jobb keringest belerakni?

[ Szerkesztve ]

(#26120) Mizol29 válasza venom8888 (#26119) üzenetére


Mizol29
senior tag

Eleve a házzal vannak problémák. Ahogy nézem zárt ez eleje nem mesh kivitel. Ha nyitott oldallal használod akkor eleve felborul az egész légáramlás a házban. Én a helyedbe előbb a házat cserélném le és utána lehet beszélni a ventikről.

(#26121) venom8888 válasza Mizol29 (#26120) üzenetére


venom8888
őstag

Zartan hasznalom a gepet,csak most vettem le az oldalat. Elol van 2 venti ahol beszivja a levegot.

(#26122) Raggie válasza venom8888 (#26119) üzenetére


Raggie
őstag

Sajnos meglehetősen szörnyű szellőzésű ez a ház.
-Az eleje zárt és alig van hely a beáramló levegőnek.
-Az első két venti előtt belül egyből ott vannak a HDD rack-ek, amik teljesen lefogják azoknak a légáramlását.
-Az egyetlen szerencsétlen 12-es venti igyekszik a meleg levegőt kitolni, sikertelenül.
-Az ugyan nem látszik teljesen, de gondolom hátul a teteje is teljesen zárt, így még oda sem lehet plusz kifújó ventit tenni...

Én cserélném de azonnal valami léghűtésre ajánlott szellősebb házra. Sokkal többet érsz vele, mintha akár mindhárom ventit lecserélnéd drága pénzért újakra.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26123) venom8888 válasza Raggie (#26122) üzenetére


venom8888
őstag

Ajanlasz valami nem brutal arazasu,de ugyanakkor tokeletes Hazat a szamomra?

(#26124) Raggie válasza venom8888 (#26123) üzenetére


Raggie
őstag

Itt fognak tudni ajánlani neked jó megoldásokat. De már csak az összefoglaló átböngészésé is sokat segíthet! ;)

LINK

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26125) venom8888 válasza Raggie (#26124) üzenetére


venom8888
őstag

Koszi a helpet. Szep napot!

(#26126) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Végre összeállt a vas. (lentebb látható a teljes konfig) Viszont van egy kisebb problémám, amit eddig még nem orvosoltam. Random kikapcsol a gép játék közben. Tuning nincs. VGA van visszafogva 85%-ra. (Ez volt az első lépés az orvoslás ügyében)
A kikapcsolás oka sztem a túlmelegedés. Legutóbbi kikapcsolás után rögtön levettem a ház oldalát és tűzforró volt a vga és a proci hűtő is. Így a kérdés igazából már csak az, hogy melyik fűti melyiket? :F
A házban elől 3db 140-es, hátul 1db 140-es és fent 1db 140-es Silent Wings van. Ennek ellenére vmi nem oké az említett hiba miatt.
Az AI Suite 3 programot megnézve sajna csak a cpu fant tudnám állítani. A többit nem. Valószínű, hogy én néztem el valamit. Itt jön egy újabb kérdés: A programmal bajlódjak vagy próbáljam meg BIOSban belőni?
Vagy a sokadik kérdés, hogy proci hűtőt cseréljem kompakt vízre? Megoldva a "kontaktot", így nem tudnák egymást melegíteni és lenne hely a levegőnek a házban mozogni.
Avagy egy másik megoldás, (aminek a pontos nevét nem tudom) a vga-t elfordítani a házban egy "átalakítóval"?
Ti mit gondoltok?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R

A gépem:
ASUS Rog Strix X570-E Gaming, Ryzen 5 3600, Alpenföhn Brocken 3, Crucial Ballistix Sport 32GB, MSI GeForce RTX 2080S GAMING X TRIO, Samsung 970 Evo 250GB, WD Red 1TB, Corsair RM750x *2018*, be quiet! Silent Base 601 Window

(#26127) abdulka1 válasza b1sti (#26126) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Az UEFI-ben állítsd be a ventilátoroknak megfelelő vezérlést(DC, PWM), majd kattints az "Optimize all"-ra.
Ezek elmaradása okozza, hogy nem tudsz szabályozni az AISuite-ban.

Illetve ellenőrizd, hogy a ventilátorok megfelelő irányban vannak- e beszerelve. (elől befelé, hátul és felül kifelé fújanak)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26128) b1sti válasza abdulka1 (#26127) üzenetére


b1sti
senior tag

Szia!

Tegnap sikerült mindent a helyére tenni. A ventik jól voltak berakva. A házamnak volt 3 venti kábele, arra is voltak rádugva, de azt viszont nem érzékelte chassis fan-ként a szoftver. Így Y kábellel chassis fan alaplapi csatira lett dugva és most már látja is a program, optimalizálta is. Talán megoldódni látszik... :K

(#26129) abdulka1 válasza b1sti (#26128) üzenetére


abdulka1
őstag

;)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26130) HurricaNe


HurricaNe
csendes tag

Sziasztok! :)
Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert nem nagyon tudok dönteni, illetve eléggé letaglózott, amiket olvastam a vízhűtésről.
Nem tudok dönteni, hogy léghűtést vagy vízhűtést vegyek.
Léghűtésnek: NOCTUA NH-D15 chromax.black
Vízhűtésnek: Corsair Hydro Series H100i RGB PLATINUM SE
Konfigomba jobban illene a vízhűtés, mert fehér gépház kivül--belül, fehér ramokkal ( [link] ) és vga-val.
De viszont drágább és elvileg ezek a vízhűtések 2-3-5 évig bírják, sípol, elpárolog benne a víz, szivattyú hangos lesz egy idő után, illetve a hozzáadott ventilátorok is.
Nagy pozitívuma, hogy szellősebbé teszi a házat és azért jól hűti a cpu-t, ami OC-zva lesz 4,4Ghz-re.
A léghűtés meg olcsóbb, halk és jól hűti az OC-zott procikat is,akár 10 évig is működik és olcsóbb a cseréje, míg a vízhűtésnek a csere megoldása egy komplett másik vétel lenne.
Negatívum, hogy nagy kialakítása miatt rátakar a ramokra(bár ebbe nem vagyok 100%ig biztos csak azért jobban nézne ki, vagy ha valahogy megoldható lenne. hogy látszódjanak), nem teszi szellősebbé a házat( ez [link] ) és nincs fehér színben.
Alaplap: MSI Gaming plus MAX
Processzor: Ryzen 3700x
Szerintetek ezek az infok mennyire igazak a corsair-re?
Melyiket vegyem, ha hosszú távra tervezek?
Ha elromlik akkor költség hatékonyabb lenne a léghűtés? Gondolok itt most a vízhűtés javításra-
Melyik hűtene jobban, ilyen OC mellett?
Melyik lenne halkabb, ha 50-100%on futna?
Köszönöm szépen a hasznos tippeket! :)

(#26131) abdulka1 válasza HurricaNe (#26130) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Nem ismerem a kompakt vizeket, ezért nem mondok véleményt, de léghűtés vonalon a Noctua helyett, talán nézd meg az Alpenföhn Brocken 3 Black, vagy White verzióit.
Ezek eltolt bordázattal készültek, így nem takarják a ramokat, és egy hangyányit olcsóbbak is a kiszemeltednél.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26132) Raggie válasza HurricaNe (#26130) üzenetére


Raggie
őstag

Hát ez itt eleve egy léghűtéssel foglalkozó topik. Itt nem igazán fogunk tudni tanácsot adni vízhűtéssel kapcsolatban.
Egyszer volt vízhűtéses akármim, az egy Fury X videókártya volt. Az aránylag csendes volt, de azért lehetett hallani a pumpát benne. Szóval ha igényed van a teljesen csendes gépre akkor léghűtést javaslok.
A vízhűtések is bírják manapság már elég sokáig, de a léghűtés meg kb örökélet, csak a ventit kell cserélgetni rajta ha elöregszik. Szóval én itt is a léghűtésre szavaznék. Ha olyan nagy lesz a hő hogy a vízhűtés tudja csak lehűteni, akkor ott eleve valami baj van.
Azt hogy melyik szebb és melyik mutat jobban a konfigodban meg csak te tudod megmondani, mert ez maximálisan szubjektív. :)
Nekem is fehér gépházam van, de jól mutat benne pár fekete cucc is szerintem.

Clint Eastwood FTW

(#26133) HurricaNe válasza Raggie (#26132) üzenetére


HurricaNe
csendes tag

Köszönöm szépen, akkor marad a léghűtés :D

abdulka1
: Neked is köszönöm, utána nézek :)

(#26134) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha a vrm hűtőborda közvetlenül az io panel előtt van, nem lenne jó ötlet kihagyni az IO shieldet, hgoy ott ki is tudjon menni a VRM-ről a meleg levegő?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#26135) Panthera válasza rasotamas (#26134) üzenetére


Panthera
őstag

Hello!

Huzamosabb használat után mennyire forró? Ha nincs ventilátor a közelében, akkor nem jelentene sokat (szerintem).
Milyen lapról van szó amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#26136) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!
Alsó tápos toronyházam van, és a napokban döntöttem el (illetve már összeszerelés fázisában van a dolog), hogy csinálok a földön levő géphez egy padozatot. (Porosodás miatt gondoltam, mert földről szívja fel a port a gép.) (Egy táp környékén kifurkált deszkáról van szó, ami egy centis talpakon áll majd, ezen lesz a torony.) (Most már mindenképpen megcsinálom a dolgot, annyira belelendültem.) A kérdésem is inkább hangos gondolkodás csak: Most simán a járólapon van a ház, kb. 1 cm magas "talpain". Ez alá kerül a kifurkált fenyődeszka, az ugyancsak 1 cm-s lábain. Valamit javul a hűtésem szerintetek, vagy ezt csak én gondolom?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#26137) rasotamas válasza Dinomano (#26136) üzenetére


rasotamas
veterán

Szerintem ne így csináld, hanem a meglévő lábak alá tegyél 1-1 valamit. Pl tetőlécből (3-3,05 centi vastag, 5 csenti széles) levágsz egy 5 centis darabot, és lapjával leteszed, ezzel 3-3,5 centire megemeled az egész gépet. Porosodás ellen pedig ne deszkát tegyél be meg furkálj hanem vegyél 1000-1500 forintért egy mágneses porszűrőt és csapd föl a táphoz.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#26138) Dinomano válasza rasotamas (#26137) üzenetére


Dinomano
senior tag

Van a táp alsó lyukjai alatt "becsúsztatós" porszűrő háló, ha arra gondolsz... Lehet, hogy a deszkás megoldást választom akkor, ha javít a hűtésen. Szerencsére (bár olcsó a házam), de eléggé lyukacsos, szellős, szinte minden irányban... Kell is, RX 460 van bent+Bulldozer proci, tud melegedni terhelés alatt...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#26139) Raggie válasza Dinomano (#26138) üzenetére


Raggie
őstag

Én is feleslegesnek tartom az egész ház alá betenni egy deszkát.
Inkább vagy csak a négy lába alá tennék pogácsákat, vagy max a két első és két hátsó láb alá tennék keresztbe egy-egy kisebb deszka darabot.

Az összes többi helyen ha ott van a deszka a ház alatt, akkor kábé olyan, mintha meg sem lett volna emelve...

Szerk: egyébként a por felszívását csökkentheti némileg, de magának a háznak az effektív szellőzését nem igazán befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26140) Dinomano válasza Raggie (#26139) üzenetére


Dinomano
senior tag

Koszonom infot...marad "keresztbendeszkás" megoldás... apró csavarokat teszek a fákra. Ház lábanál (a 4 "pogácsa) csavarhelyhez még befér kis csavar, amit a keresztbelécbe hajtok,és az talan segíti h.még véletlen se mozduljon el a két léc. (Ami a súly miatt amúgy sem mozdulna el szerintem, de engem megnyugtat a dolog, ha bent van.) (Maróm sajna nincs,amivel be tudnék marni kis mélyedést a deszkákba.)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#26141) Zsootii


Zsootii
csendes tag

Üdv! Adott egy GIGABYTE B450 AORUS M Alaplap amin van 3 db ventilátor csati, amiből 1 a procié és 2 rendszerhűtő.
És én szeretnék 7 ventit rákötni Y-kábellel ami 1ből csinál 3 csatit [kép] , és az lenne a kérdés hogy az alaplapot mennyire terhelné le a 3 csatin lévő a 7 venti?
Nem vagyok szaki az ilyesmiben, ezért bocsi a hülye kérdésért, ha az.... :DDD
Zalman S3 házba lennének, 3 elől, 1 alul, 1 hátul, 1 fent és 1 procinak.
Vagy inkább jobb választás lenne egy ilyen? [kép]
Egyébként 5 vagy 6 db Corsair SP120 RGB PRO lenne illetve 1 vagy 2 Arctic BioniX F120, de mindenképp 7 venti "csak".
Köszönöm előre is a válaszokat!!!

Üdv. Zsolt.

(#26142) Raggie válasza Zsootii (#26141) üzenetére


Raggie
őstag

Igen, jobb megoldás a venti hub. Abba a SATA csatlakozó adja a feszültséget, ami elbír 10 ventit is és az alaplapi csatlakozóról csak a szabályzás jelét szedi.
Valamint a linkelt 3-as Y elosztó csak 3 pines aljzatra jó.

Clint Eastwood FTW

(#26143) Zsootii válasza Raggie (#26142) üzenetére


Zsootii
csendes tag

Azt az Y kábelt csak példának linkeltem, 4pines van itthon. De akkor marad a venti hub.

Üdv. Zsolt.

(#26144) abdulka1 válasza Zsootii (#26143) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Csatlakozónként a 3 ventilátor gond nélkül mehet. 1A/db-ig nyugodtan terhelheted őket.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#26145) arcitec válasza Zsootii (#26143) üzenetére


arcitec
addikt

A hub-nak annyi hátránya van, hogy fullon megy minden ami oda van kötve. De ha neked az úgy jó, rajta. Ellenben ha szabályozni is akarnád : 1 alaplapi venti csatlakozó úgy 10-12W -ot tud. Egy venti max 2,5W kb. Ha a venti 3 pines , akkor is rá lehet csatlakoztatni a 4 pines csatlakozóra, csak az más elven szabályoz. A 4 pines venti is köthető 3 pines aljazatra egyébiránt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26146) Raggie válasza arcitec (#26145) üzenetére


Raggie
őstag

Már miért menne fullon minden hubra kötött venti?
Nekem is hubom van é szépen szabályozza az összes ventit amit rákötök.

Clint Eastwood FTW

(#26147) arcitec


arcitec
addikt

Az miféle ház? Phanteks Enthoo Pro házban nem lehetett szabályozni. Szoftveresen bizton nem. Potenciométerrel persze igen, na de az már egy múlt technológia.

(#26148) Raggie válasza arcitec (#26147) üzenetére


Raggie
őstag

Dehogyisnem lehet! Ez a lényege!
A hub-nak van egy vevő csatlakozója és 6 darab adó csatlakozója(és egy SATA tápcsasti amin a delej jön). A vevő csatira kell rákötni egy 4 pin-es alaplapi PWM szabályzós venticsatlakozót. Ezután az ezen a csatin kapott PWM jelszint szerint szabályozza az összes rákötött 6 db csatlakozót, de azt már feszültség szabályzással. Ragyogóan teszi a dolgát.
ITT a ház manuálja, a pdf 31-ik oldalát javaslom áttanulmányozásra! ;)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26149) arcitec válasza Raggie (#26148) üzenetére


arcitec
addikt

És mivel szabályozod? Neked ez van? Mert, hogy így volt bekötve. Egyébként , most a CPU hűtő van a lapon,valamint 2-2 venti duplán y kábelen. Nincs is többre szükség. Most már nem próbálkozom, de azért kíváncsi lennék,hogy mivel szabályozod. A bekötése az egy dolog.
Ha működik is valamiféle szoftverrel(mert hogy a giga lap vezérlő nem látta,ha minden igaz) a vezérlésen van bibi benne , hogy nem tudod külön külön szabályozni. Akár hogy is több sebből vérzik a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#26150) Raggie válasza arcitec (#26149) üzenetére


Raggie
őstag

Hát a vezérlés az nem a hub dolga. Az az alaplap dolga. Egyébként én SpeedFan-nal vezérlem az én AsRock Z77 Extreme4 lapomnak mind a két 4 pin-es csatiját tudom vezérelni.

De az alaplapok eleve vezérlik a CPU venti csatit valamilyen szinten. Olyan nincs hogy azt sem vezérlik semennyire. Akkor nagyon gatya lapod van...

Nem kell semmit külön látnia a lapnak, csak neked kell tudnod, hogy melyik venti csatira kötötted be a vezérlő jelét a hubnak.(ajánlott a CPU csatira)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.