Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25901) razor03 válasza Raggie (#25895) üzenetére


razor03
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget!!

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#25902) GuineaPigMan


GuineaPigMan
tag

Sziasztok!
Azon gondolkodom egy ideje, hogy, ahogy láttam az alaplapomon két system fan bemenetel van. Vagyis akkor csak olyan ház játszik, amiben két ventilátor van, és pl. az NXZT, amelyben 3 ventilátor van alapjáraton az nekem nem is játszik? Valószínűleg lejön a kommentemből, hogy kicsit sem értek hozzá, de későbbiekben fejlesztés szempontjából fontos lenne.
Továbbá, mivel két memória slotos a lap, és közel van a processzorhoz, gondolom nem mindegyik processzor hűtő kompatibilis rá. Honnan tudhatom, hogy melyik az amely biztosan elfér, és melyik az amely nem?

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#25903) enemi válasza GuineaPigMan (#25902) üzenetére


enemi
senior tag

A procihűtőre itt kérdezz rá

Y elosztóval négyet is tehetsz a házba.

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#25904) GuineaPigMan válasza enemi (#25903) üzenetére


GuineaPigMan
tag

Köszönöm szépen, el is mentettem az oldalt. :) (és rendben arra rákérdezek abban a topikban)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A72, MSI Modern 15, Series S, Galaxy Tab S2, Galaxy Watch 5, Galaxy Buds 2

(#25905) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Van egy cooler master h500 házam benne egy igen forró x570 lap szeretnék még plusz ventit ami főleg a déli hidat fujna, milyen megoldások vannak erre? Köszi

(#25906) Panthera válasza Raggie (#25899) üzenetére


Panthera
őstag

Kitettem a házat és szereltem bele 1 felülről szívó és 1 hátra fújó ventit. Pár fokot jelentett a CPU esetén, a VGA-nál kevésbé szembetűnő a változás (utóbbit is újrapasztáztam).
Az oldalán nincs rés sajnos. Az elején 2 venti hely van, de szerintem a ház alól, azon az ujjnyi széles helyen nem áramlana befelé több levegő, mint felül.

[ Szerkesztve ]

(#25907) Raggie válasza Panthera (#25906) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, felülre semmiképpen ne befelé fújó ventit tegyél. Ott a meleg levegő természetes iránya ellen dolgozik, valamint egy rövid légfolyosót alakít ki a procinál.
(a fentről bejövő friss levegőt egyből kiszívja a hátsó venti kifelé)

Szóval még így is inkább ezt a setupot ajánlanám: előre-alulra befelé fújásra egyet és hátulra vagy felülre kifújásra még egyet.

A kis helyen beáramló levegőn ne izgulj, be fog az jönni. Amennyi levegőt kitol a hátulsó venti ugyan annyinak be is kell jönnie, mert különben vákuum alakulna ki a házban! :)

Clint Eastwood FTW

(#25908) Panthera válasza Raggie (#25907) üzenetére


Panthera
őstag

Szia, a felfelé áramlás nem jutott eszembe. Köszönöm a tanácsokat, teszek még egy próbát. :)

(#25909) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Van egy ilyen házam AEROCOOL GT-A Black Edition.
Ki akarom vágni,furkálni belőle elölről az SSD tartót,hogy nagyobb levegőmennyiséget kapjon a gép,de úgy látom a HDD tartó is menni fog. Már elölről a hangszigetelő szivacsokat kiszedtem.
Nem saját kép.

Szerintetek jobb lesz a szellőzése ?
Elől 2db Aerocool Dead SIlence Ventilátor
Felül 2db Be Quiet Pure Wings 2 Ventilátor,de az egyiket,most kiiktattam,mintha jobb lenne a hőfok.
Hátul gyári Aerocool venti van.

Vagy vegyek egy másik házat ? :)

Hőfokok szerintem jók,csak szerintem az a műanyagos lyukacsos rész az elején ,visszafogja az áramlást.

A profilomba a configom,ha esetleg kéne.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#25910) Raggie válasza Pokesz007 (#25909) üzenetére


Raggie
őstag

:D

Inkább fúrsz, faragsz és szétszabdalsz egy házat azért, hogy a szerinted jó hőfokokat kicsit lejjebb tornázd még jobbra? Eléggé felesleges mutatványnak tűnik nekem, de persze ha szerinted megéri, akkor nyomasd.

Visszatérve a kérdésre:
igen jobb lesz a szellőzés és légáramlás ha a 2,5 és 3,5.ös HDD keretek nem lesznek a házban. De persze emiatt nem igazán lehet majd bele HDD/SSD-t tenni(csak esetleg fentre begányolni az 5,2-es rackekbe).

Ha egy ventit kiiktatva jobbak lesznek a hőfokok, akkor ott előtte valami nem stimmelt... Hogyan vannak pontosan betéve a ventijeid?

Clint Eastwood FTW

(#25911) Pokesz007 válasza Raggie (#25910) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Jah nem is akarom szívesen,vagdalni. Mindig gondolkozok rajta :)
Csak mindenhol látom,hogy így jobb a szellőzés.

Elől 2db ventilátor beszívja a friss levegőt. 3pin
Felül 2db ventilátor kiszívja a meleg levegőt. Ebből lett egy kikötve. 4pin
Hátul 1db ventilátor kiszívja a meleg levegőt. 3pin

3-4 fokot javultak tőle a fokok.

Idle hőfokok
CPU:35 C fok
VGA:33 C fok
HDD:27 C fok
SSD:26 C fok
HDD:27 C fok
Max terhelés alatt:
CPU:57 C fok
VGA:62 C fok

Mindig is hőmérséklet mániás voltam. Egyszer megőrültem egy Giga Rx 480 kártyától,hogy ki-be kapcsolgatott a ventilátorja..Azóta is a szekrénybe van.. Hangja volt érdekes...

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#25912) Raggie válasza Pokesz007 (#25911) üzenetére


Raggie
őstag

Értem. Akkor az lehetséges, hogy pont elszívta a CPU hűtő elől a friss levegőt vagy valami. Mindenesetre akkor is fura, hogy bármilyen plusz légáramlatot keltő egység kiiktatásával jobb hőmérsékletek lesznek.

A hőfokok meg több, mint jók. Ha a terhelt értékek jó egy-két óra játék után is így néznek ki, akkor ezen nincs mit változtatni szerintem. Sőt én inkább még addig csökkentenék minden egység ventillátor fordulatszámán, ameddig 70-75 fok köré nem emelkedik valamelyik hőfok. Az egy jónak mondható üzemi hőmérséklet cserébe tudi halkabb lesz az egész rendszered. ;)

Clint Eastwood FTW

(#25913) Pokesz007 válasza Raggie (#25912) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszi a hasznos tanácsokat,véleményt. Próbálom,akkor szépen beállítani. Persze függ a szobahőmérséklettől is ,úgy láttam :)

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#25914) Panthera válasza Raggie (#25912) üzenetére


Panthera
őstag

Nem az lehetett a gond, hogy 3 fújta ki a levegőt és csak 2 be?

[ Szerkesztve ]

(#25915) Raggie válasza Panthera (#25914) üzenetére


Raggie
őstag

Az alapvetően nem gond, maximum kicsit negatív nyomás alakul ki a házban és a többi résen is inkább befelé áramlik a levegő, mint kifelé. Ez porszennyezés szempontjából nem előnyös de nem vészes gond.

Clint Eastwood FTW

(#25916) sittes79 válasza Raggie (#25907) üzenetére


sittes79
addikt

Na várjál álljunk meg itt egy szóra, vakum?

Mert nekem elől van két durva venti egy silverstone 18as 1500 RPM meg egy noctua 14es 1500 RPM, hátul egy 12es cooler master valami gyári nem a legjobb max 1000 RPM, fent meg egy 20cm es Coolermaster 200 RGB kb 900 RPM max, na szóval 4 különböző venti ebből lehet vakum,? Még a végén rosszabb lesz a hő leadasom mint gyárilag volt. Hmmm

(#25917) enemi válasza sittes79 (#25916) üzenetére


enemi
senior tag

(Ha több levegőt fújnak ki,mint amennyit amazok beszívnak,akkor igen-"vákum" lesz...De ezzel a porosodással még mindig vitáznak

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#25918) gaborw


gaborw
tag

Sziasztok! Rendeltem ma egy Be Quiet! Dark Rock 4 hütőt. Ryzen 7 3800X-es proci mellé. Kérdés a következő. Paszta melyik a jobb, amit a dobozba talàlok? Vagy van itthon Arctic MX4-es pasztàm. Szerintetek melyik a jobb! Vàlaszokat előre is köszönöm.

(#25919) Panthera válasza gaborw (#25918) üzenetére


Panthera
őstag

Szia
Melyik milyen alapú paszta?
[link] itt olvasd el az összefoglalót.

(#25920) Raggie válasza gaborw (#25918) üzenetére


Raggie
őstag

Az MX4 eléggé jó paszta. Nem tudom pontosan milyet adnak a hűtőd mellé, de általábna azok közép kategóriás paszták szoktak lenni. Én biztosan az MX4-et kenném fel.

@(#25916) sittes79: természetesen nem vákuum keletkezik, csak a könnyebb érthetőség miatt használtam ezt a szót. A szakszerű kifejezés a "negatív háznyomás". Ez azt jelenti, hogy a ventillátorok amik a házba vannak szerelve olyan konfigurációban vannak feltéve, hogy több az levegő amit kifelé mozgatnak, mint az amit befelé. Így a házban kicsivel kisebb légnyomás alakul ki mint a házon kívül.
A hűtésre nincsen jelentősen hatással ez a jelenség. Amennyiben van friss levegő beáramlás és meleg levegő kiáramlás, akkor a hűtés rendben lesz.
A különbség csak annyi, hogy ha negatív háznyomás alakul ki, akkor a ventillátorok mellett a ház további résein befelé áramlik majd a levegő. Értelem szerűen fordított esetben a pozitív háznyomásnál meg kifelé.
Az ilyen réseken beáramló levegőt azért nem szokták szeretni az emberek, mert ilyenkor nem a ventillátoroknak kialakított porszűrős részein jön csak be a levegő a házba hanem máshol is, ezáltal jobban porosodhat.
De ez függ az adott háztól, annak minőségétől, a környezettől ahol a gép van, stb...

Clint Eastwood FTW

(#25921) razor03


razor03
aktív tag

Sziasztok!

Találtam két 140-es ventit amivel szerintem jobban hűtene a Dark Rock 4.

Az egyik a Scythe GlideStream 140 PWM

A másik Alpenföhn Upgrade-Lüfter Olymp

Összehasonlítva a kettőt, az Alpenföhn jobb légszállítással rendelkezik, viszont nem tudom eldönteni, hogy a felfogatási pontok vajon hová esnek. A Scythe esetében fel van tüntetve a gyártó honlapján, hogy a cooler 120-as felfogatási pontokkal rendelkezik, viszont ami nekem kellene, vagyis az 1600 rpm-es változatot már nem gyártják, az 1300 rpm-es meg szerintem nem sokkal jobb mint a gyári Silent Wing. Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#25922) enemi válasza razor03 (#25921) üzenetére


enemi
senior tag

Ennek a 140-esnek is 120 felfogatási pontjai vannak.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#25923) abdulka1 válasza razor03 (#25921) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Az Olymp venti felfogatása is 120-as. (a varázslónál egész jó áron van)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25924) PadaVaJ válasza razor03 (#25921) üzenetére


PadaVaJ
tag

Szia.

Elméletben ha 140est raksz fel 120as helyére, 10mm el belóg majd a memória felé és ugyan ennyivel a ház felé is. Megkérnélek számol majd be a végeredményről, engem nagyon érdekelne mire jutottál.

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#25925) razor03 válasza PadaVaJ (#25924) üzenetére


razor03
aktív tag

Szia!

Lecserélem a gyárit ez már egész biztos, és az is lehet, hogy 2 coolert kap a Dark Rock 4 :)

A hátsó cooler lehet nem fér majd el a ROG-os logó miatt ami a nb-en van.

A memóriákkal nem lesz gond, mert hagyományos fém borda van rajtuk, és a 2. 4. 6. slot a default így a nagy coolernek bőven van hely.

A gépházzal sincs gond, full tower Lian Li :D

Viszont a cooler csere lehet áttolódik a következő hónapba, mert már kicsit kiköltekeztem...

És közben elfogyott az ezüst pasztám (Arctic silver). Nekem bevált, maradjak ennél, vagy inkább MX4/NTH1? :F

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#25926) PadaVaJ válasza razor03 (#25925) üzenetére


PadaVaJ
tag

Arctic MX-4 tesztekben kicsit jobban teljesít mint a Arctic silver (hacsak nem keverem valamivel) és árban is olcsóbb a MX-4. Ami ennél is többet jelenthet itt a fórumon sokan használják megelégedéssel az MX-4et. Szerintem megérné kipróbálni, úgyis már kiköltekeztél :)

Noctua Nt-H1 is jól teljesít a teszteken...

[ Szerkesztve ]

A parti végén a gyalog és a király is ugyanabba a dobozba kerül.

(#25927) Mizol29


Mizol29
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kis gondom. Adott egy MSI B450M Gaming plus lap amit a minap vettem. 2db rendszerhűtőt szerettem volna rákötni (alapból ennyit enged a lap plusz a cpu venti) a lapra, de az egyik nem akarja az igazságot. Mindkettő 4 pines. Az egyikre rádugtam egy 3 pines coolert ami megy is gond nélkül viszont a másik nem. A jelenség a következő. Gép bekapcs forog kb. 2mp-ig és leáll. Fontos lenne nekem, hogy működjön. Mi lehet a gond? Köszönöm a segítséget!

(#25928) razor03


razor03
aktív tag

Cseréld meg a 2 coolert lehet az egyik hibás.

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#25929) Mizol29 válasza razor03 (#25928) üzenetére


Mizol29
senior tag

Először azt hittem, hogy hibás a cooler, de ma vettem egy másikat és azzal is ez a helyzet, szóval ez kizárva.

(#25930) enemi válasza Mizol29 (#25927) üzenetére


enemi
senior tag

BIOS?

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#25931) Mizol29 válasza enemi (#25930) üzenetére


Mizol29
senior tag

Biosban mit kellene állítanom? Annyira nem értek hozzá. Előző lapomnál nem volt ilyen probléma. Rádugtam és működött.

(#25932) Raggie válasza Mizol29 (#25931) üzenetére


Raggie
őstag

LINK
14. oldal.

Adok egy tuti tippet: ha nem megy valami, akkor tanulmányozd át az összes érintett alkatrész felhasználói kézikönyvét! ;)

Clint Eastwood FTW

(#25933) enemi válasza Mizol29 (#25931) üzenetére


enemi
senior tag

Hát van olyan,hogy múlnak az évek,a dolgok változnak...
Ex-főnök is tudott csodálkozni,hogy " hogy a fenébe most romlott el,mikor 20 évig semmi baja sem volt"...
És igen: RTFM!

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#25934) abdulka1 válasza Mizol29 (#25927) üzenetére


abdulka1
őstag

Ha 3 pines ventilátorokat használsz, első körben állítsd át a vezérlés módját "DC"-re, majd állítsd be a szabályozási görbét. Ezt próbálgatással tudod finomra hangolni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25935) Mizol29 válasza abdulka1 (#25934) üzenetére


Mizol29
senior tag

Szia! DC-re volt állítva alapból, de úgy csak az egyik pörgött. Most áttettem mindkettőt pwm-re és működik mind a 2. Az lehet, hogy egyszerre 2 ventillátort nem tud dc-ben hajtani? :F

(#25936) abdulka1 válasza Mizol29 (#25935) üzenetére


abdulka1
őstag

Az nem lehet.
Ami nem pörgött, annak milyen a csatlakozója?

Úgy állítsd, hogy ha 3 pines akkor DC, de ha 4 pines akkor PWM legyen a vezérlés, és külön állítsd be a görbét.
A 3 pines venti PWM vezérlésre állítva folyamatosan max fordulaton fog pörögni, mert fix 12V-ot kap.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25937) Mizol29 válasza abdulka1 (#25936) üzenetére


Mizol29
senior tag

Egy ilyet kötöttem rá
[link]
Sys fan_1 DC módban ok. Pörög a venti viszont az is csak 700-800 rpm-el miközben 1200 rpm-et is tud.
Sys fan_2 DC mód nem ok. Erre kötöttem rá a linken található ventit. DC módon kívül kell még valamit állítanom? Nem kellene valami feszültséget állítani, hogy elinduljon a ventillátor? Lehet hülyeséget írok, de nem nagyon vágom ezt. Most kicsit zűrzavar van a fejemben, hogy a pwm és a dc mod, hogy is működik pontosan.

(#25938) abdulka1 válasza Mizol29 (#25937) üzenetére


abdulka1
őstag

Ha megfelelő módban van vezérelve, akkor a beállított fordulaton fog pörögni, és nem a maxon.

Kell állítani az induló feszültséget.

DC (3 pines venti esetén): A feszültség függvényében változik a fordulatszám.

PWM (4 pines venti esetén) [link]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25939) Mizol29 válasza abdulka1 (#25938) üzenetére


Mizol29
senior tag

Ezeket az adatokat találtam erről a ventiről. [link]
Lehet hogy kevés a startup voltage és ezért nem pörög a venti? Tehát ha én egy bizonyos fordulaton akarom pörgetni akkor az ahhoz tartozó feszültséget kell hozzá beállítanom a biosban? Ha nekem mondjuk nagyobb terhelés alatt szükségem van a max fordulatra a ventinek akkor azt a feszültséget kell megadnom a biosban ami az 1350 rpm-hez tartozik? De akkor így is maxon fog pörögni mindig nem? Vagy be lehet állítani, hogy ha nincs szükségem a max fordulatra akkor vissza vegye? Valami stage félére gondolok egy bizonyos hőfok után levegye 5v-ra vagyis 650 rpm-re esetemben. Bocsánat, hogy kicsit érthetetlen vagyok nem csináltam még ilyet, de már kezdem kapizsgálni a dolgot. Előbb utóbb csak meglesz ez.

(#25940) abdulka1 válasza Mizol29 (#25939) üzenetére


abdulka1
őstag

Korábban linkelték a lapod manualját.
A 14. oldalon van egy kép amin egy grafikon látható.
A 4 pötty húzogatásával beállíthatod a neked megfelelő fordulatszámokat a hőfok függvényében.
A beállított görbe mentén, a hőmérséklet alapján a feszültség változtatásával, folyamatosan változik a fordulatszám, így nem fix fordulaton fog pörögni.

A beállítást magadnak kell kitapasztalni próbálgatással.

A lényeg, hogy a ventinek megfelelő vezérlés legyen beállítva.

Az Asus lapomnál van egy ventilátor teszt ami csinál egy alap beállítást, és ez kézzel finomítható ha kell, de az MSI UEFI-t nem ismerem, nem tudom ott milyen lehetőségek vannak.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25941) Mizol29 válasza abdulka1 (#25940) üzenetére


Mizol29
senior tag

Az a baj, hogy a legújabb biosban már nincs ilyen grafikon szerű venti vezérlés. Lényegesen le van butítva már szinte fapados az egész. Este megpróbálok mókolni valamit. Jobban átnézem a biost is. Mindenesetre köszönöm a segítséget majd csak sikerül megoldanom :R

(#25942) enemi válasza Mizol29 (#25941) üzenetére


enemi
senior tag

Nem EZ mode-ban van a BIOS-od Advanced helyett?

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#25943) abdulka1 válasza Mizol29 (#25941) üzenetére


abdulka1
őstag

Olyat keress, hogy "HARDWARE MONITOR"

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25944) Mizol29 válasza enemi (#25942) üzenetére


Mizol29
senior tag

Nekem most a legújabb bios van fent. Pontosabban ez [link]
Ez nem a Click Bios 5 ami alapból a lapon volt hanem egy úgynevezett Click Bios (Gse Lite) Ez a Ryzen 3000-es szériához jött ki. Le van egyszerűsítve az egész, de itt írják is [link] Mondjuk nekem az előző jobban tetszett, abból a szempontból hogy a proci órajelét és a ram-ot is nagyba jelezte a képernyőn. Meg ugye a ventivezérlés is másabb volt. Itt most semmi ilyesmi nincs. Nagyot is néztem, amikor frissítettem, hogy ez most mi is pontosan. :D Nagyon eltérő a 2 bios verzió.

(#25945) Mizol29 válasza abdulka1 (#25943) üzenetére


Mizol29
senior tag

Az meg van, hogy a hardware monitorban kell állítani. Ott állítottam át dc-ről pwm-re a ventit. Csak az egyik venti megy dc modban a másik nem. Ezért kérdeztem, hogy mi mást kell még állítani ezen kívül, de utána megválaszoltad, hogy a startup voltage-et kell beállítani csak azt meg fingom sincs, hogy hol kell. Gondolom, hogy ugyanitt. Majd este jobban átnézem. Csak az az érdekes nekem, hogy az egyik venti mindenféle beavatkozás nélkül gond nélkül megy a másik meg nem.

(#25946) abdulka1 válasza Mizol29 (#25945) üzenetére


abdulka1
őstag

"Csak az egyik venti megy dc modban a másik nem."

Annak a másik ventinek mi a típusa?

Mint már korábban is írtam, az az aljzat amire a 3 pines venti van dugva, az DC módban legyen, de amelyikre a 4 pines venti van dugva, az PWM vezérlésre legyen állítva.

Sajnos többet nem tudunk segíteni, mert nem látjuk milyen lehetőségek vannak.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25947) Mizol29 válasza abdulka1 (#25946) üzenetére


Mizol29
senior tag

Mindkettő 3 pines venti dc modban van beállítva a biosban. Ami működik az az amelyik a házhoz alapból járt. Ez valamilyen coolermaster hűtő. Pontos adatokat nem találtam róla a neten. Lőttem egy képet a biosról. [kép]

(#25948) abdulka1 válasza Mizol29 (#25947) üzenetére


abdulka1
őstag

A smart fan controllt kapcsold be mindkettőnél.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#25949) Mizol29 válasza abdulka1 (#25948) üzenetére


Mizol29
senior tag

Bekapcsoltam amit írtál. Feladom egyszerűen a sys fan 1 nem akar dc módban működni. Azért köszönöm

(#25950) Mizol29 válasza Mizol29 (#25949) üzenetére


Mizol29
senior tag

Na a végére egy kis érdekesség. A két csatlakozó nem megy egyszerre dc módban. Ha pwm-re állítom mindkettőt ok pörög mind a kettő mint állat. Sysfan 2 pwm, sysfan 1 dc módban megy mind a kettő. Sysfan1 pwm, sysfan2 dc mód akkor a sysfan1 nem pörög. Szerintem van valami a sysfan 1 csatlakozóval mert az rpm-et sem írja ki a bios hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.