Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25451) --Disztroj-- válasza #10034944 (#25450) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Coolio :R Akkor hagyom így

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#25452) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,
NZXT S340 házam van (fehér), jó ház de egy dolog zavar, a házban található 2db ventillátornak a zaja. Ezeket szeretném cserélni halkabbra, be quiet jó megoldás lenne? A jelenlegi 1200 rpm-es, a be quiet csak 1000, gondolom emiatt már halkabb lenne az. :U

(#25453) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Új platformra váltottam, és az új deszkán, csak egy ventilátor csatlakozó van a CPU-n kívül. Rádugtam a PWM AC ventit, annak a hosszabbítójába egy másikat, és itt megállt a tudomány. Van egy harmadik PWM amit nem tudok hova kötni és szükségem van rá. Mit tudok tenni?

A másik: eddig jobban pörögtek a ventik, és nagyobb légszállítást produkáltak. PWM-re voltak rakva egy AMD konfigban. Most épphogy mennek.

A harmadik: a tápom ventije csapágyas lett. Cserélhető? Még csak kicsi hangja van de nem akarom megvárni hogy rosszabb legyen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25454) Raggie válasza Redneck (#25453) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz,

vehetsz PWM elosztó kábelt és azzal még egy ventit köthetsz a már meglevők után. DE: meg kell nézni a ventik teljesítményét és az alaplap leírását, hogy mennyi teljesítményt tud max leadni azon a csatlakozón, nehogy megsüljön a csati!

A ventillátorok szabályzását a legtöbb lap BIOS-ban tudja állítani! Nézz utána szintén az alaplap leírásában!

A táp ventijét lehet elvileg cserélni, de ilyet még nem csináltam személyesen szóval további tanácsot nem tudok adni. Szerintem kérdezz rá a tápos topikban!

Clint Eastwood FTW

(#25455) #10034944 válasza Redneck (#25453) üzenetére


#10034944
törölt tag

Megkeresed az alaplap leírásában, de 2 nél több ventilátort nem kellene. Van például ilyen :
[link]
[link]
Így nem sérülhet az alaplap mert tápból kapja a 12v.

(#25456) Redneck válasza #10034944 (#25455) üzenetére


Redneck
veterán

Értem, csak bizakodtam mert az AC sorba köthető. Akkor a nagyobbikat rakom rá és veszek 2 molex-pwm átalakítót.

Köszönöm a segítséget, megnézem hazai boltban van e.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25457) Redneck válasza Redneck (#25456) üzenetére


Redneck
veterán

Egy dolgot nem értek. A Molex honnan fogja tudni hogy milyen fordulaton kell szabályozni? 😆 Vagy egyik része rámegy az alaplapira és az vezérli?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25458) #10034944 válasza Redneck (#25457) üzenetére


#10034944
törölt tag

4 pines pwm ventik vezérlés nélkül maximumon pörögnek, maga a pwm jel ami változtatja a ventilátor sebességét, ha megnézed a képet van rajta olyan csatlakozó amit az alaplapra kell dugni, így a 4 venti azonos vezérlőjelet kap.
Szerk:
Beállítás:
Biosba lehet állítani, vagy alaplap gyártó oldalára felmész és ott van saját program, esetleg Speedfan program.

[ Szerkesztve ]

(#25459) Redneck válasza #10034944 (#25458) üzenetére


Redneck
veterán

Értem, erre gondoltam én is. Azt hogy tudom feljebb tekerni, mert kb legalacsonyabb fokozaton mennek.

Szerk:
A fekete és a fehér Molex között van különbség? Annyira eddig nem figyeltem.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25460) #10034944 válasza Redneck (#25459) üzenetére


#10034944
törölt tag

Arra gondolsz, hogy a képeken fekete van, nálad meg fehér? Az csak dizájn mert harisnyázva is van hogy szebb legyen. Molex alatt általában a "hagyományos 4 tűst" értik nem a sata csatlakozót.

(#25461) Redneck válasza #10034944 (#25460) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem van fekete és fehér Molexem. Mondjuk annyira nem néztem, lehet apa/anya és különböznek.
Köszönöm a segítséget, veszek egy 4-est.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25462) Raggie válasza Redneck (#25459) üzenetére


Raggie
őstag

Már írtam: az alaplapod BIOS-a szabályozza a PWM jelet ami a vetnik fordulatszámát adja. A BIOS-ban kell beállítanod.

Clint Eastwood FTW

(#25463) Redneck válasza Raggie (#25462) üzenetére


Redneck
veterán

Megnézem, még csak tegnap raktam be. Elég fapad az előző AMD deszkához képest. Csak annyit láttam hogy feszültség vagy PWM.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25464) #10034944 válasza Redneck (#25461) üzenetére


#10034944
törölt tag

Az "új" tápegységeken már több a sata táp mint a 4 tűs molex, akkor például ez:
[link]

(#25465) Redneck válasza #10034944 (#25464) üzenetére


Redneck
veterán

Nagyon rendes tőled, köszönöm! Megnézem miből mennyi van szabadon. 1 SSD, 1 HDD, 1 DVD, és 4 venti. Az egyik a házé, Molexes.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25466) #10034944 válasza Redneck (#25465) üzenetére


#10034944
törölt tag

Ez a 4 tűs változat [link]
lejárt a szerkesztés,

(#25467) #12681728


#12681728
törölt tag

Sziasztok!
Megjött a fractal design arc midi r2 ház, amit rendeltem. Zalman z9 neo után, hát leesett az állam. Brutális egy darab, nekem nagyon bejön. Kényelmesen elfér benne minden, a gyári ventik elég halkak, legalábbis a neoban lévőkhöz képest.
Annyi kérdésem lenne hogy előre beraktam 2 140-es gyári ventit, felülre 2 be quiet pure wingset 120-ast (kifelé fúj), illetve hátul még egy gyári 140-es nyomja kifele a levegőt. Ez így megfelelő? vagy tul sok a kifelé fújó venti?

(#25468) Raggie válasza #12681728 (#25467) üzenetére


Raggie
őstag

Elvileg nem rossz, csak negatív nyomás van a házadban.

Én inkább az egyik 120-ast átraknám lentre befelé fújóra így pozitív nyomás lesz a házban, ami jobb a por kiszorításában.

Clint Eastwood FTW

(#25469) #12681728 válasza Raggie (#25468) üzenetére


#12681728
törölt tag

Köszönöm szépen, megpróbálkozom vele. Hátha még hőmérsékletben is hozna pár fokot.

(#25470) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok!
Ma ujra visszatertem a leggel hütök soräba, egy noctua nhd-15-tel.Egy enermax liqmax II 240-et vältott.Hät erezhetö a különbseg, nagyon minösegi cucc ez.Remelem minden ok lesz vele, nem tudom van-e valami gyerekbetegsege.Vannak itt meg ilyen tulajok?

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#25471) Raggie válasza tibee77 (#25470) üzenetére


Raggie
őstag

Noctua-nak gyermekbetegség? ...
Ugye viccelsz?! :D
(az egyik legminőségibb hűtés gyártó)

Clint Eastwood FTW

(#25472) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,
NZXT S340 házam van (fehér), jó ház de egy dolog zavar, a házban található 2db ventillátornak a zaja, ugye ezek a gyári ventik. Ezeket szeretném cserélni halkabbra, be quiet jó megoldás lenne? A jelenlegi 1200 rpm-es, a be quiet csak 1000, gondolom emiatt már halkabb lenne az. :U Vagy melyik ventillátor lenne az, ami mindenképpen halkabb ennél és alig hallani?

(#25473) Chereiose válasza Chereiose (#25472) üzenetére


Chereiose
addikt

Ja és alaplap az [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#25474) Raggie válasza Chereiose (#25472) üzenetére


Raggie
őstag

A gyártó 21 dB-t ír ennek a ventinek a zajszintjére. Nos ez nem sok. De a hangerő annyira szubjektív dolog, hogy nehéz ajánlást adni. A Lepa Bol.quiet vagy Noiseblocker ventiket szokták ajánlani ha tényleg a halkság a lényeg de ezek drága ventillátorok.
A BeQuiet PureWings-ek aránylag jó ár/érték arányú ventik, nekem spec nem hangosak de volt akinek igen.

Milyen költségvetéssel számolsz?

Clint Eastwood FTW

(#25475) Chereiose válasza Raggie (#25474) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem is tudom, nem búg hanem ilyen "levegős" háttérzaj van, nem vészesen zavaró de a régi gépemben a raidmax ventillátorok nem voltak ennyire hangosak. Igazából csak 3 ezer ft-ot szántam eredetileg egyenként, tehát 2 darabra, mert ennyi van most is, de ha csak sokkal drágábban lehet jót kapni akkor annyira nem érdekel ez a zaj :)

(#25476) Raggie válasza Chereiose (#25475) üzenetére


Raggie
őstag

3ezer Ft-ból sajnos igazán halk ventit nem fogsz kapni. Egy BQ PureWings-et megpróbálhatsz azért, hátha halkabb lesz(nem garantálom), az ha jól emlékszem 3ezer alatt kapható per darab.

Clint Eastwood FTW

(#25477) Chereiose válasza Raggie (#25476) üzenetére


Chereiose
addikt

Igam az kb 3 rongy a 140mm-es.
Mennyiért lehet kapni olyat, ami jó halk, milyen árkategóriában?

(#25478) Raggie válasza Chereiose (#25477) üzenetére


Raggie
őstag

5k környékén kezdődnek a halk ventik, de persze lehet kapni 8ezerért is Noctua-t! :D

Clint Eastwood FTW

(#25479) Chereiose válasza Raggie (#25478) üzenetére


Chereiose
addikt

Néztem a be quiet silentet, az 6K. Az is jó?

(#25480) Raggie válasza Chereiose (#25479) üzenetére


Raggie
őstag

Nem tudom, vele még nem volt tapasztalatom.

Clint Eastwood FTW

(#25481) Chereiose


Chereiose
addikt

[link] Nem írnak rosszat róla, kicsit húzós az ára, de megér ennyit nekem, ha PWM-es. Viszont a másiknak 120mm-es kéne nekem, abból nem nagyon találtam ilyet :F

Valakinek nincs tapasztalata erről? Gyárinál mondjuk csak jobb lehet.

(#25482) abridabri válasza Chereiose (#25481) üzenetére


abridabri
veterán

Szia !
14cm pwm ventiben en meg a TY 147A ventinel nem hallottam csendesebbet. Csak hogy lasd nem a levegobe beszelek : Youtube video
12cm es rogzitofuratok vannak rajta, de 14cm a venti maga . Letezik 14cm furatos verzioja is az a TY 147A SQ, de jelenleg itthon nem kaphato.
12cm ventiben ha nagyon halk kell akkor Noiseblocker E-Loop vagy Aerocool Dead Silence a javasolt , bar ezek eleg draga joszagok.

(#25483) Chereiose válasza abridabri (#25482) üzenetére


Chereiose
addikt

Valóban nem rossz, de kicsit ennek neccesnek tűnik a beszerzése, valamint kicsit a be quiet márka felé húzok, mert a többi alkatrész is ettől a márkától van, szeretném, hogy akkor már legyenek így egységben :)

Csak nem tudom, hogy amit linkeltem azok milyenek, mondjuk nagyon rosszak nem lehetnek :U

(#25484) Semin


Semin
senior tag

Sziasztok!

Viszatértem a levegős vonalra egy LF240 után.(Megállt a pumpa ...)
Holnap hozza a futár a NOCTUA NH-U14S-t, egy 6600k-t fog hűteni.

Úgy tudom saját pasztát ad hozzá a Noctua, de van elfekvőben egy kis MX4-em is.
Melyiket használjam?
Esetleg valami extra amit érdemes tudni erről a hűtőről?

Köszi előre is!

(#25485) vendingo válasza Semin (#25484) üzenetére


vendingo
veterán

Ha van mindegyikből bőven, akkor egy kis időt rászánva kísérletezhetsz is, hogy melyikkel jobb, de látatlanba is az MX4-re szavazok.

Off: Ránéztem erre a hűtőre, mert nem ismerem, aztán ledöbbentem, hogy mennyibe kerül. Elég durván megszaladtak az árak az utóbbi időben, én még 17 ezerért vettem silver arrowot.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#25486) Semin válasza vendingo (#25485) üzenetére


Semin
senior tag

Az mx4 mondjuk kb 3 éves. Ezek a paszták nem romlanak meg?

Off:
Háát nem olcsó az tuti de a gari LF240 23k volt xal +4k a különbözet, így lenyeltem...

[ Szerkesztve ]

(#25487) VTom válasza Semin (#25486) üzenetére


VTom
veterán

Thermal Grizzly Hydronaut-ot vgy Kryonaut-ot ajánlom, ha esetleg nem lenne jó az MX, és nem a gyárit akarod hasznáni.
A legjobbak a piacon, a Hydronaut jobb ár/érték arányt képvisel, és kenhetőbb is.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25488) Semin válasza Semin (#25486) üzenetére


Semin
senior tag

MX4 lett.

A hűtő egyszerűen zseniális, csendes hatékony.

A borda tömege 700g (ventivel 900) de mivel az alaplapom "áll" így nem jelent gondot.

(#25489) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Van 1 coolermaster hyper 412 hűtőm, szerintetek ezt valahogy rá lehet majd tenni AM4 foglalatra, lehet majd venni hozzá lefogatót, vagy új coolert kell vennem?

(#25490) #10034944 válasza Charx (#25489) üzenetére


#10034944
törölt tag

Szerintem ezzel még nem érdemes foglalkozni, jelenleg egy noctua hűtőn láttam am4 plecsnit és az is csak prototípus volt.

(#25491) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok!
Vettem egy aerocool házat,bele egy Arctic F12 TC előre egy F8 TC hátra,és két F12 oldalra. Kérdésem az lenne a 2 oldalsó befelé kell hogy fújjon vagy kifelé? Hogy a megfelelő? Köszönöm

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#25492) gabesszor1


gabesszor1
tag

Sziasztok, a minap vettem egy gammaxx 300-as hűtőt és arra lettem figyelmes, hogy hangsoabb mnit az előző, holott azért vettem hogy ne legyen az. biosban vizsgálódások után rájöttem hogy a venti 1600 rpm-en a legnagyobb értéken fut. Beállítottam célhőmérsékletet 45 fokra, és így le tudtam venni a ventillátor minimum forgási sebességét, ami 80%-ra volt állítva. Miért fut pörög ennyire a venti sztenderd beállítások mellett?

Üdv, Gábor

(#25493) hundai válasza gabesszor1 (#25492) üzenetére


hundai
aktív tag

Nézd meg tudsz-e ventilátor profilt állítani, és hogy van min rpm funkció

-Wake up Neo!

(#25494) bencike91


bencike91
újonc

Sziasztok!
Asus N550JK alá szeretnék hűtőpadot vásárolni.
Ilyen az alja:

Kettőt néztem ki, az egyik a Deepcool MultiCore X6: https://edigital.hu/notebook-allvany-huto/deepcool-multi-core-x6-156-notebook-huto-p310242

A másik pedig a Deepcool Windpal FS: https://edigital.hu/notebook-allvany-huto/deepcool-wind-pal-fs-17-notebook-huto-p310254

Melyik lenne a jobb választás? A Windpal Fs-nek pont ott lehetnek a ventillátorai, ahol a laptop beszívja a levegőt, míg a MultiCore X6-nak valószínűleg a 4 venti között helyezkedhet el. Vagy ez nem jelent sokat, és jobb választás az X6?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#25495) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Van egy Zalman Z9 plus házam amibe veszek egy i3-4170-et és egy 750 ti-t. Az lenne a kérdésem,hogy érdemes-e plusz ventiket rakni a házba? Most gyárilag van benne 4. 1 elöl be egy oldalt be,egy felül ki és egy hátul. Azon gondolkoztam vennék bele 2 arctic f12-est egyet alulra és egyet felülre. Az úgy jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#25496) Raggie válasza laskr99 (#25495) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem előbb rakd bele a hardvereket és majd ha melegszenek akkor vegyél plusz ventiket!
Sem az i3 sem a 750Ti nem egy nagyon melegedős fajta. :)

Clint Eastwood FTW

(#25497) VTom


VTom
veterán

Sziasztok!
Légyszi ajánljatok nekem két ventit:
1: 200mm-es, nem hangos, és magas a légszállítása. Itt a TT Pure 20 tűnik jónak, van esetleg más, ami szóba jöhet?

2. 140mm-es, 120-as furatokkal, szintén nem hangos, és magas a légszállítása. Ebből kettőt találtam: Raijintek Boreas Alpha és Alpenföhn Wing Boost 2 Plus a szívem az Alpenföhn felé húz, de a Raijintek légszállítása magasabb papíron. Esetleg van másik típus?

Mindkét vbentiből a fehér előny ;) Akasa-t csak a színe miatt nem szeretnék, a Viper R-ből sajnos nincs fehér vagy fekete.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25498) Raggie válasza VTom (#25497) üzenetére


Raggie
őstag

140 m-es 120-as furatokkal: TY-147
Egyik legjobb venti szerintem. :)

Clint Eastwood FTW

(#25499) VTom válasza Raggie (#25498) üzenetére


VTom
veterán

Ráadásul fehér, pont amit keresek! :K

Köszönöm! :R

200-asra tipp esetleg?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#25500) abridabri válasza Raggie (#25498) üzenetére


abridabri
veterán

147A inkabb ,az le tud menni 300 rpmig.

VTom 20asban jo a TT Pure20 es a Cooler Master Megaflow is ,ha nem szamit az ar. (de velemenyem szerint nem eri meg a 2x arat )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.