Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26801) Raggie válasza Zamma (#26799) üzenetére


Raggie
őstag

Szia neki HD7770 kártyája van, az jóóóval régebbi, mint amiket érint ez a dolog. :)

Clint Eastwood FTW

(#26802) Zamma válasza Raggie (#26801) üzenetére


Zamma
őstag

Volt egy ilyen sejtelmem, azért írtam hogy nem biztos... Köszi! :R
De hogy mi okoztatja egyik napról a másikra a melegedését... Kíváncsi leszek rá hogy mi lesz a konklúzió... :U

(#26803) DeFranco válasza Zamma (#26802) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nyilván triviális lesz a megoldás (por, paszta, valami blokkolja a légáramot), de visszajelzek ha meglesz a tettes.

*gyanús volt hogy most gondolkodtam gépcserén és hirtelen elkezdett megmihálylási tüneteket produkálni, ezért jöttem kérdezni mert láttam esélyét annak, hogy valami döglődik... igazából a HDD-ket menteném leginkább a táp mellett, a többi elketyeg, de csereérett.

[ Szerkesztve ]

(#26804) Zamma válasza DeFranco (#26803) üzenetére


Zamma
őstag

Megértem a gondodat, mert a mostani árak mellett ez a kérdés nem kis fejtörést okoz sokaknak... Ha tudunk valamiben segíteni szólj - nyílván a megfelelő topikban.

(#26805) kwzatz


kwzatz
őstag

Üdv!
Phanteks P400A házba (non-RGB) milyen plusz ventiket érdemes pakolni? Elvileg 2x120mm-essel jön, és még 4 fér bele. Nem tudom, hogy 2 vagy 4 kellene (1 előre és 1 hátra pluszban mindenképp, a felső 2-t viszont nem tudom, mennyire szükséges)?
(pozitív lenne ha Foramaxnál, Kazy-nál lenne, mert onnan lesznek rendeléseim)
Előre is köszi!

"Everything is high risk, if you are a pussy."

(#26806) Zamma válasza kwzatz (#26805) üzenetére


Zamma
őstag

És milyen konfigot is kellene hűteni?

(#26807) DeFranco válasza Zamma (#26802) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kicsit átrendeztem a házban, amit tudtam, most már nem extrém a melegedés, nagyjából helyreállt a rend, de hosszabb távon kellene majd szerezni valami jobban hűthető házat, mert a mostaniban szerencsétlen helyen vannak a winchesterek, nem tudnak direkt hűtést kapni, azzal már teljesen rendben lesz.

(#26808) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

sziasztok srácok.
lenne egy szakmai kérdésem hozzátok, remélem nem hülyeség amit kérdezek.
adott egy ilyen toronyhűtő [link]
ezen meg lehet fordítani a ventilátort hogy a levegőt ne közvetlen a vga-ról szívja hanem a gép hátsó részéről? annyi még hogy vásároltam a hűtőhöz még egy ugyan oylan ventilátort, amit adtak hozzá, így dupla légmozgást tudok generálni. értelem szerűen mindkettő megfordítanám
ez egy régebbi fotó a konfigról, itt még vízhűtés volt rajta, de a pumpa megadta magát ezért döntöttem az egyszerűbb megoldás mellett, és lecseréltem a vízhűtést a fent linkelt hűtőre
van egy sejtésem ami szerintem teljesen logikus hogy azért 75-80 fok között van játék alatt a CPU mert beszippantja a vga 60-65 fokos levegőjét a cpu hűtő.

előre is köszönöm a segítő tanácsokat véleményeket :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26809) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#26808) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

egy aktuális fotó a kérdésemhez :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26810) Raggie válasza Lacielvtárs (#26808) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, milyen procid van? Milyen beállításokkal megy? Van-e OC?
Melyk ez a ház pontosan és milyen házventik vannak benne és milyen orientációban?
Milyen és mennyi idő játék után ennyi a hőfokod?

Ha két ventit teszel egy CPU hűtőre, attól még nem lesz dupla légmozgásod, csak kb 15-20%-al több légmozgásod. Általában felesleges művelet, főleg ha nem egy batárnagy kéttornyos monstrumod van.

Clint Eastwood FTW

(#26811) Lacielvtárs válasza Raggie (#26810) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

SZIA
i9 11900k
nincs oc egy assus tuf z59 lapban van
alul van három 120as venti ami befelé szívja a kraftot
oldal a három világítós kifelé szívja a levegőt az is 120as
felül kettö 140es van ami ugyancsak sziv
egész pontosan ez az a ház [link]
a hőfok szinte a játék indításnál meg is ugrik azonnal :W

már mindegy, megvan a két venti :D
előre is köszönöm a tanácsaid :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26812) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!

Egyik ismerősöm vett egy 3-as pack be quiet argb-s venti csomagot, alapból volt neki 3 db gyári coolermaster td 500-hoz ami jár, ehhez volt neki egy ilyen átalakítója, mert az x470-es lapján csak 3 pines VDG van. Nos ugye a be quiet-hez adnak egy 6 helyes hubot, ha én a hubra rádugom a 3 be quiet-et, és a 3 gyári ventit viszont a hubnak ugyanúgy a rendes 3(4) pines argb vége van amit nem tudok rádugni az alaplapra. Az úgy működhet, ha a fenti átalakítónak a 3 arbg végűre rádugom az egyikre a másik kettő szabadon van, majd a másik végét a 3 pines VDG-t rádugom az alaplapra?

[ Szerkesztve ]

(#26813) Raggie válasza Lacielvtárs (#26811) üzenetére


Raggie
őstag

Hát igen, az a gond ezzel a házzal, hogy ez kifejezetten vízhűtésre lett tervezve.
Pontosabban legalább a processzoron vízhűtésre.
Mert a ház hátulján nincsen ventinek hely ami a procihűtőről lejövő meleg levegőt egyből kinyomná, hanem annak egy jó része bent ragad.
Itt valóban lehet, hogy jobb lesz ha megfordítod a procihűtőn a ventik irányát, csak akkor meg nem biztos, hogy elég friss levegőhöz fog jutni.
Mennyire van közel a procihűtő a ház hátuljához?

Clint Eastwood FTW

(#26814) Lacielvtárs válasza Raggie (#26813) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ettől tartottam :W
van ott kb 8-10 cm csak ventinek nincs kialakítva a rögzítési pont
meg is fordítottam és teszelek :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26815) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Viszonylag olcsón szeretnék vásárolni házhűtő ventiket.
Phanteks enthoo pro házba.

12cm, rgb, nem baj ha halk.
6db kell összesen.

Tudtok tanácsolni bevált megbízható típust?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#26816) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok,

Corsair 4000D házam elejébe vettem 2x Be quiet! Pure Wings 2 140mm, hátra ugyanez csak 120mm méretben, illetve a CPU hűtőm egy Dark Rock 4.

Viszont a 2 140-es venti tökmindegy hogy alacsony vagy magas fordulat de kerregő hangja van, tehát nem csak a levegő hangját hallom sajnos ami normál lenne, hanem ezt a kerregést is.

Mit tudnék csinálni? Elmúlik idővel esetleg, járassam max sebességen? Vagy vegyek ezekből 2 másikat? Vagy tudtok ajánlani más márkából?

Egy videó a jelenségről, bár nem hiszem hogy átadja: [link]

Előre is köszönöm a segítséget.

Galaxy S23 256GB Cream

(#26817) Micsurin


Micsurin
nagyúr

CM MF120 Halo mennyire hajlamos eldobni a gyűrűk RGB-jét / megmakkantani a vezérlést és beállni vissza szivárványra?

Valami oldalról is látható fehér és solid RGB-s ventit keresek (1x140+6x120) H700-ba.
Arctic P12 és az MF120 Halo közt agyalok de a gyűrűk miatt az MF nyerne de épp olvastam egyik hír topik alatt, hogy valaki panaszkodott, hogy visszatérően meghal a gyűrűje az MF120-nak. :F

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#26818) Raggie válasza Simivok (#26816) üzenetére


Raggie
őstag

Mivel hajtod őket? Akkor szokott volt régebben ilyen hang előjönni a ventiknél, amikor fesz szabályzós ventit PWM-ről vagy PWM-es fesz szabályzóról próbált hajtani a user.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26819) Simivok válasza Raggie (#26818) üzenetére


Simivok
senior tag

Sima alaplapi 4 pin csatiról, biosban PWM módban
Asus TUF B660M Plus D4

Galaxy S23 256GB Cream

(#26820) Simivok válasza Simivok (#26819) üzenetére


Simivok
senior tag

na közben átváltottam biosban a dolgot PWM-ről DC-re és most semmi hangja a gépnek. Köszi szépen! Pedig azt hittem hogy 3 pines ventinél kell a DC mód, hiszen direkt 4 pinest vettem a PWM miatt... még pénzt is spóroltál nekem mert rendeltem silent wingseket de visszamondtam.

Galaxy S23 256GB Cream

(#26821) Raggie válasza Simivok (#26820) üzenetére


Raggie
őstag

;)

Clint Eastwood FTW

(#26822) blp85 válasza SoulReaver (#26815) üzenetére


blp85
aktív tag

Szia!

Én Arctic P12 PWM PST RGB-s ventilátort használok 4 db 12 cm-es és 3 db 14 cm-es van beépítve a gépházba (kb.: 2 hónapja vannak meg). Minimális hangja van közelről, de nem vészes, illetve nem is mennek teljes fordulaton. A színei szépek és szépen is világít.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#26823) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

Olyan kerdesem lenne, hogyha szeretnek a Zalman S3-as hazamba elore meg 2db ventit de a gagyi alaplapomon csak 1db sys fan foglalat van es mar foglalt is, Akkor milyen lehetosegem vannak az uj alaplapvasarlason kivul? Koszi elore is :R

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#26824) Lacielvtárs válasza marinea2 (#26823) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia én pl ilyet használok [link]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26825) marinea2 válasza Lacielvtárs (#26824) üzenetére


marinea2
addikt

es ezzel szabalyozni is lehet oket? Vagy csak porognek egy fix fordulaton?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#26826) Lacielvtárs válasza marinea2 (#26825) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ezt rákötöd arra az egy alaplapi alzatra és ez csak elosztja a jelet és a plusz áram ellátás miatt mindegyik ventilátor amit erre kötsz az alaplap által beállított fordulaton fognak menni a ventik.
érdemes azonos teljesítményű és méretű ventiket kötni rá

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#26827) Zamma válasza marinea2 (#26823) üzenetére


Zamma
őstag

Melyik alaplap ez?
Lehet hogy ennél még sima y elosztóval meg lehet oldani, vagy veszel 2 olyan ventit amin eleve van elosztó, pl. Arctic P12/P14 PWM PST. De van más gyártónak is ilyen modellje.

(#26828) marinea2 válasza Zamma (#26827) üzenetére


marinea2
addikt

MSI B460M-A Pro (MS-7C88)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#26829) Zamma válasza marinea2 (#26828) üzenetére


Zamma
őstag

Én ezt a helyzetet a sajátomnál sima y spkit kábellel oldottam meg. De a konkrét ventivel is csináltam ilyet, nem kell ehhez feltétlen fan hub (4 és a feletti venti esetén már az ajánlott). A lényeg az hogy lehetőleg a ventik egyfélék legyenek, mert akkor nem lehet annyi meglepetés... mellesleg a fan hub az eltérő ventikkel sem tud mit kezdeni, egyedüli előnye a stabilabb amper biztosítása.

[ Szerkesztve ]

(#26830) jimpo válasza marinea2 (#26828) üzenetére


jimpo
aktív tag

SYS_FAN1 mellett ott a CPU_FAN1 csati is 8. oldal, ha egyformák akkor mehet rá 3-4 darab P12 PST / csatlakozó. Ugyanis Max. current 1A ez a 15.oldalon van. Egyébként 0.16 A / darab ami kell neki így max 5 darab mehet egy csatlakozóra.

Igaz a CPU_FAN1 Auto mode (PWM módot is tud), a SYS_FAN1 meg csak DC mode.

Egyébként ilyen osztó is jó, ezzel egy csatira 2 ventit tudsz dugni.
De én mindenképp a P12 PST ventipakkot ajánlanám, és ha olyan a procihűtőd akkor az egyik majd mehet arra. Így azonos hanggal fog üzemelni az összes ventillátorod.

Az mondjuk tuti, hogy simán a PWM fan splitter azaz elosztó olcsóbb. :K

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#26831) marinea2 válasza jimpo (#26830) üzenetére


marinea2
addikt

Koszi a segitseget! :R

Nyar elott lehet lesz egy kis ujragondolas a hutes teren es veszek egy normalisabban szellozo hazat.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#26832) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Sziasztok!
Intel i7-12700 vagy 12700K procira a DeepCool AK500 WH az elég lehet. Később lesz rá majd AIO, de addig is kell rá valami. Gondolom ugyanebből a márkából a AK400 WH az már karcsú lehet?

(#26833) Zamma válasza GeriCool (#26832) üzenetére


Zamma
őstag

Ezek szerint OC-zve lesz? Ha fehér kell akkor nem sok alternatíva van, pl Thermalright Peerless Assassin 120, de ha nem lényeg a fehér, akkor a pl. Scythe Fuma 2 is jó választás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#26834) GeriCool válasza Zamma (#26833) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Nem lesz OC. Lehet, hogy B660 lapban lesz csak. És kellene a fehér. Ha nincs OC akkor is kellene gondolom az 500as
Vagy van még az Artic Freezer esports duo. Az még egész szép fehér

[ Szerkesztve ]

(#26835) Zamma válasza GeriCool (#26834) üzenetére


Zamma
őstag

Az felejtős ár/értékben, halkságban jobbak vannak annál. Ha viszont az esztétika mérvadó, akkor hajrá!
Minimum 5 hőcsöves modelleket nézz - lehetőleg 2 ventivel.
Az viszont fontos lehet hogy a Bionixos Arctic hűtők nem tartoznak a halkak közé...

[ Szerkesztve ]

(#26836) GeriCool válasza Zamma (#26835) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Köszi. Akkor az artic felejtős. A baj, hogy az AK600ra jókat mondanak csak az akkora batár, hogy kérdés, hogy elfér e. Bizonyos lapoknál még az 500as is necces.

(#26837) pidzse4


pidzse4
aktív tag

csá.

Milyen léghütést vegyek a 13600K hoz ha max 5500 akarom huzni ?

(#26838) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok
Van egy Fractal Design Node 304 HTPC ház ebben szeretném a hűtést lecserélni, mert kissé koros, illetve nem érzem túl hatékonynak a benne lévő ventilátorokat légszállításban, de az se lenne gond ha közepes fordulatszám mellett csendes maradna, szóval a ventiket cserélném hatékonyabbra és a csendességet megtartva.
A leírása alapján van benne 2x 92 mm Silent Series R2 hydraulic bearing fans @ 1300 RPM-es ventilátor és 1x 140 mm Silent Series R2 hydraulic bearing fan, 1,000 RPM-es ventilátor mind a 3 venti 3 pines ventilátor szabályzóra csatlakozik.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#26839) Zamma válasza GeriCool (#26836) üzenetére


Zamma
őstag

Akkor infuljunk ki a kaptafától...
Milyen ház, alaplap konktétan?

#26837 pidzse4
Szintén a fenti kérdés + milyen proci megválaszolandó...

(#26840) Zamma válasza zsolt501 (#26838) üzenetére


Zamma
őstag

Milyen proci/vga/melegedő alkatrész? Mik a fokok?

[ Szerkesztve ]

(#26841) GeriCool válasza Zamma (#26839) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Ne haragudj ezeket nem írtam, mivel ezek is még képlékenyek. Pénztárcától is függ. Asus ROG STRIX Gaming-A D4 B660 vagy Z690 lesz az alaplap. Ha z690 lesz ott lehet, hogy akkor a ddr5 verzió. A ház az biztosan Corsair 4000D

[ Szerkesztve ]

(#26842) Zamma válasza GeriCool (#26841) üzenetére


Zamma
őstag

Ó! Ez a részegység minimum harmada árban pl az alaplapnak...
Nem tartom emiatt ezt időszerűnek eldönteni a fontossági és pénzeni mivolta miatt...

Ha mindenképpen vizezni akarsz később, akkor elég az 5 hűtőcső is [link] , amúgy meg a Thermalright PA 120 teljesen kiváltja a vizet, és igen halk is!

Ettől függetlenül itt van két 6 hűtőcsöves és fehér [link] hűtő. Ez egy német oldal, onnan is tudsz rendelni ha akarsz, illetve tudod finomítani a keresést. Ha itthon veszed megnézed árukeresőn.

[ Szerkesztve ]

(#26843) GeriCool válasza Zamma (#26842) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Köszi az infókat! Tetszetős darab ez a Thermalright is!

(#26844) Zamma válasza GeriCool (#26843) üzenetére


Zamma
őstag

Az egy dolog hogy szép, de bármelyik csúcsprocit lehűti!
Ja, és a vizpumpád hangosabb lesz, az is lehet! :D
+ ha még 30 eurót nem sajnálsz rá akkor egy Phanteks T30-at [link] beraksz a kötépső pozícióba és kész a vízalázó, halk csúcshűtésed! :K

[ Szerkesztve ]

(#26845) Zamma válasza GeriCool (#26843) üzenetére


Zamma
őstag

Tesztek róla: [link] [link] És egy friss január végi teszt: [link]

(#26846) zsolt501 válasza Zamma (#26840) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bocs ez tényleg kimaradt, az alaplap egy asrock Integrált intel pentium procis gép 10W körüli fogyasztással, ennek a hűtője nem cserélhető, ez 55-60fok körül üzemel a házban jelenleg 2db WDRED 2TB-os 1 6TB-os seagate és egy 1,5TB-os WD (ez utóbbi cserélve lesz egy szintén 6TB-os HDD-re ami szintén nem a 7200-as sorozatból van hanem ezek 5400-as RPM fordulatszámúak, ezek hőfoka üzem közben 32 és 36 fok közt üzemel, a helyiség hőmérséklete 24 fok körül mozog.
Az eddigi ház hűtők évek óta tették a dolgukat a gép NAS ként üzemel 7/24-ben, most is üzemelnek, de szeretném nyugdíjazni őket, mert már benne vannak a korban, és ha már cserélem akkor olyat szeretnék ami nagyobb légszállításu és ez mellett csendes is, lehetőleg hasonlóan hosszú élettartamú legyen.
Lassan 10 éves a gép és benne a ventilátorok ezek még a házzal jöttek, ezért is akarom már a cserélyét, nem akarok meglepetést.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#26847) Zamma válasza zsolt501 (#26846) üzenetére


Zamma
őstag

Az üzembiztonságot, halkságot, hőfokot figyelembevéve ezeket javasolom a következő 10 évre - viszont nem lesz olcsó:
Noctua NF-A9 x 2 szívó
Noctua NF-A14 kifújó

[ Szerkesztve ]

(#26848) zsolt501 válasza Zamma (#26847) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszi hú ennek az ára tényleg nem semmi, ezek a 3 pines verzióban is léteznek? Mert most néztem, a ház fordulatszám kapcsolója az csak 3 pines, és 3 fokozatban tudom a ventilátort szabályozni, eddig a (középső állásban) közepes teljesítményen volt.
Nem is emlékeztem erre hogy az a szabályzó csak 3 pines.

Közben megtaláltam létezik 3 pines verzióban.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#26849) Daw93


Daw93
senior tag

Sziasztok,
Lehet, hogy fura kérdéssel jövök.
PWM-es ház hűtőt lehet használni processzorhűtő ventiként?
Story, amiért ilyen galádság jutott eszembe: van egy Fractal Pop Air házam, amiben van 4 db ARGB-s fractal venti [link] . Ezek szépen szinkronban vannak egymással, viszont a procihűtőm (CM Hyper 212 Black edition [link] ) sima RGB-s, és eléggé eltérnek a színei. Szeretném egységesíteni a házam, és arra gondoltam, hogy ha vennék egy ugyanolyan de PWM-es ARGB ventit mint a házhűtőim, az működne proci hűtő ventiként?
Technikailag szerintem igen, mivel a fordulatszáma, légszállítása, hangereje, élettartama, mérete, szóval kb mindene szinte teljesen megegyezik a ház és a proci hűtőnek, de kíváncsi vagyok jobban hozzáértők véleményére is, mielőtt cselekednék :)

Köszi előre is :)

GTA Online: Daweee93

(#26850) blp85 válasza Daw93 (#26849) üzenetére


blp85
aktív tag

Szerintem simán lehet, csak oda kell bekötni az alaplapon, ami a CPU Fan csatlakozója.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.