Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#601) Aszem válasza runner 125 (#596) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szia a hang azért nem megy ki mert a lejátszó programban kell kiválasztanod hol adjon ki hangot fog menni az hdmi csatlakozón is is .

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#602) runner 125 válasza Aszem (#601) üzenetére


runner 125
nagyúr

E-ee, mivel írtam, h ezen a gépen még nincs hdmi, csak dvi - ami ugye a monitor kimenet, szóval az csak képet visz át, ez 100%.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#603) runner 125


runner 125
nagyúr

Noh jelentem részben megoldva. Legalábbis részben. :))

Már átment a kép és a hang is. A kép dvi-hdmi-vel, a hang pedig jack-rca-val. A TV könyvében utánakerestem, h melyik hdmi-t javasolja pc bekötésre, és a kettes hdmi-t írta, noh mellett volt is RCA bemenet, így egyszerre meg is szólalt. Je.

Sajna a képbeállítással még szarakodok, de ez is előrelépés már. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#604) Sirpi


Sirpi
senior tag

Nem tudom, volt már-e itt téma, nem olvastam végig a topikot, de beírom, hátha más is szív hasonlót. Szóval a 32-es full hd samu lcd tv-nkhez beújítottunk egy amd 785G chipsetes htpc-t. És úgy használtuk egy hónapig (natív 1920x1080-ban, hdmi-vel), hogy egy kb. 2 centis fekete csík volt a kép körül körben, és ugye így már nem volt natív, a betűk tök elmosódottak voltak. Meg aztán zavaró is, hogy kisebb a kép, nagy a keret stb.

Eddig végig a tv-re gyanakodtam, csak ma indultam el abba az irányba, hogy a pc lehet a ludas, de már kívülről tudom a tv teljes menürendszerét :) Szóval egy kis guglizás után kiderült, hogy a hibát mi okozta: Catalyst Control Centerben egy eldugott al-al-almenüpontban megtaláltam, hogy a kb. 10%-ra rakott overscan-t le kell venni 0%-ra és akkor teljesen jó lesz a kép, 100%-ra széthúzva.

Szóval most már öröm van és bódottá, és bocs, ha valakit untattam ezzel, de hátha más is szív ezzel esetleg, nem csak én.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#605) Qkac79


Qkac79
tag

Sziasztok!

Némi képmegjelenítési problémát szeretnék megvitatni veletek. Van egy Gigabyte Ati Radeon HD5850 videókártyám, ami egy Philips 37PFL8404H/12 LCD TV-re van kötve. Mivel mindkét eszközön van HDMI csatlakozó, gondoltam egy HDMI - HDMI kébellel kötöm össze. Helyből működött is, a kép és a hang is átvihető egyszerre, de pici idő után a kép átvált UV lila és UV zöld színekbe, valami ronda-világos képre. Néha ez visszaáll, de a legtöbb esetben így is marad. Sima D-Sub (VGA) kábellel, vagy DVI (videókártya) - HDMI (TV) kábellel nincs ilyen gond. Ez valami problémája lehet a TV-nek, vagy valami gond lehet a videókártyával? Esetleg csak valami beállítás szükségeltetik? Még minden vadi új és garanciális, ha bajuk van inkább visszaviszem őket még most, de nem tudom letesztelni.

Van ötletetek milyen irányban kellene keresnek a hibát?

Köszi.

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#606) jumbo1982


jumbo1982
csendes tag

sziasztok.szeretném ha valaki segittene.napokban vásároltam LCD tv-ét és az a baj hogy csak ugytudom rákötni a szám.gépre hogy a monitorhejére kötöm:hol van a gépen még azon kivül 2 kimenet de egyiken sincs jel.mitkell ijenkor csinálnom hogy müködjon a monitor és a tévé is egyszerre?választ szeretnék gyorsan.köszi mindenkinek!!!!

szőke attila

(#607) HPet válasza Sirpi (#604) üzenetére


HPet
csendes tag

Szia

Puszta kiváncsiságból kérdezem, hogy milyen az a Samu TV?
Ilyesfajta megoldáson gondolkodom én is.

(#608) Hunter2


Hunter2
addikt

Használ valaki LCD tv-t úgy hogy másodlagos kijelzőnek van bekötve és játszik rajta?
Van rá valami mód hogy az alkalmazást indításnál közvetlenűl a másodlagos kijelzőn jelenítsük meg?

(#609) Sirpi válasza HPet (#607) üzenetére


Sirpi
senior tag

Én nagyon meg vagyok vele elégedve. Használjuk tv-nek (sajna csak földi sugárzás, nem hd), itt a széles nagyítással (14:9) nincs fekete csík, és a 4:3-as kép alja és teteje egy picit kilóg. Így nem zavaró (egyedül F1-es időmérőknél csapja le felül, hogy épp ki az első :) ). Hasznájuk wii-hez (komponens), 16:9-ben teljesen korrektül kitölti a képet, ugyanígy a filmlejátszás (1920x1080, natív - most már tényleg pixelhelyes - hdmi + rca). Igazából semmiben nem érzem, hogy kompromisszumra kényszerülnék, szép képe van, és a hangja is oké, sose merült fel pl., hogy valami hangszóróra is beruházzak.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#610) Sirpi válasza Sirpi (#609) üzenetére


Sirpi
senior tag

Hm, későn vettem észre, hogy mit is kérdeztél igazán.

Samu = Samsung LE32A656, ilyen tv-nk van.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#611) Hunter2 válasza Hunter2 (#608) üzenetére


Hunter2
addikt

Na végre találtam megoldást: Ultramon
direkt multimonitoros rendszerekhez van tervezve, beépül a jobb katt. menübe és ott belehet állítani hogy melyik monitoron induljon az adott alkalmazás.

Hátha más is szembesül ezzel a problémával.

(#612) hcs57 válasza Qkac79 (#605) üzenetére


hcs57
őstag

Kaptál már választ?
Ismerős a jelenség, s ha még nem oldottad meg, akkor segítek...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#613) gyro2


gyro2
tag

Sziasztok !

Sajnos nem találtam közelebb állo forumot.
A következő lenne a problémám:

Lcd monitor -t kellett garanciális javitásra vinnem, egy sárga pixelcsik miatt. 3hét után kész lett a termék, és mikor othon bekapcsoltuk azt tapasztaltuk hogy egy kék pixelhiba van a kijelzőn.
A cég folyamatosan leszerel minket telefonon, hogy ezt-azt-illetékest kapcsolják , majd visszahivnak stb. Senki nem tudott érdemlegeset mondani a témával kapcsolatban hogy mit lehet ilyenkor tenni, illetve hogy most ezt garanciában megcsinálják vagy hogy most hogyan tovább.
Valamilyen tápegységet és lcd kijelzőt cseréltek. Szerintem fő alkatrész cseréje miatt ujra 3év garancia járna a készülékre, nem pedig az a +25nap amig oda volt. Illetve szerintem a szervizben ugy kellett volna ideadniuk a terméket hogy elötte bekapcsolják , számitogépre kötik , hogy meg tudjuk nézni és átvenni. Naivan nekünk eszünkbe sem jutott hogy hibásan kapjuk vissza.
A garancia levélben benne van a kivételeknél hogy 5db pixelhibáig nem vonatkozik rá a garancia, de ugy vélem hogy ez rendhagyo eset, hogy garanciális javitás után vagyunk, meg azt hiszem az ujj készülékekre is szoktak válalni 72 orás pixel garanciát. Vagy ha valoban nem vonatkozik erre igy a garancia akkor a szerivizek igy nyugodtan elnyomhatják a hibás alkatrészeiket?
Ezzel kapcsolatban lennék kiváncsi a véleményére, és hogy mit tehetek ilyen esetben?
Köszönettel Robi

Három féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem !

(#614) hcs57 válasza gyro2 (#613) üzenetére


hcs57
őstag

Először is higgadj le, valószinüleg semmit sem tudsz már csinálni, hacsak nem romlik el újra a panel...

A problémád nem ide való, próbálkozz pl. itt: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#615) Lirion


Lirion
addikt

Sziasztok!
Van egy 106 centis full hd lcd tv, amit dvi-hdmi kábellel rákötöttem gépre monitor helyett, film nézéshez csak. Viszont akadt egy olyan probléma, hogy a tv-n bármilyen felbontást is állítok be, a kép mind a négy széle kilóg (alul, felül, jobb és bal oldalt is). Ez mitől lehet? A rendes monitoron nyoma sincs a problémának és próbáltam a tv-n a monitor felbontását is használni, de nem segített.
Viszont ha csak sima s-videoval kötöm össze a gépet és a tv-t, akkor a teljes kép látható, de ekkor meg kisebb lesz a kép, mint tv képernyője és 4:3-as arányban alul felül is marad egy fekete csík..

(#616) hcs57 válasza Lirion (#615) üzenetére


hcs57
őstag

ATI vga-d van?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#617) Akybron válasza Hunter2 (#611) üzenetére


Akybron
aktív tag

Szép-szép, de a játékokat nem hatja meg. A Splash Screen a kiválasztott monitoron lesz, de a játék maga az elsődleges moitoron fut.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#618) Lirion válasza hcs57 (#616) üzenetére


Lirion
addikt

Nem, Nvidia. A beállításokban viszont nem találtam semmi erre vonatkozót, próbáltam azt is, hogy a képet lekicsinyítem, de az meg egyáltalán nem működött.

(#619) hcs57 válasza Lirion (#618) üzenetére


hcs57
őstag

... az Nvidiában nem vagyok annyira járatos.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#620) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Üdv mindenki. Egy egyszerű kérdés. Adott egy gép egy 9600 GT VGA-val és egy LCD tv (Samsung) Kérdés: gép és tv összekötése milyen módon történik? Egy HDMI kábellel simán, és még a gépen kel valamit csinálni? Gondolom akkor látod az asztalt a tv-n szóval film, játék minden mehet? Előre is köszi.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#621) zack


zack
nagyúr

Sziasztok!

Segítséget kérnék!
Monitor vs. LCD tv a kérdés lényege. Csak PC-hez lenne használva, monitorból DELL U2410 H-IPS panelos lett kinézve, míg LCD tv-ből a jobb full HD-s 32" darabok...Samu B550, B650, LG 32SL8000, Philips 32PFL7404...tehát 110-150k között.
Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen viszonylag komoly tv, tudhatja azt képminőségben amit egy full HD-s monitor? Azt tudom hogy kissebb a pixelméret egy monitoron, ami nem tudom tv-nél mennyire lenne zavaró, ill. mivel csak PC-hez lenne használva minden szempontból jónak kell lennie. Film, játék, Word-Excel, internet....
Mert ha azt mondjátok hogy érezhetően nem lesz rosszabb egy H-IPS panelos monitornál, akkor inkább vennék +20cm nagyobb képátlót, mert csak nagyobb élmény.

Illetve az lenne a legfontosabb kérdésem, hogy a mai 32" LCD tv mezőnyben melyik gyártó melyik tipusa lehet a legalkalmasabb csak PC-s használathoz? Melyek a legfontosabb szempontok egy műszaki adatlapon a PC használatot figyelembe véve?

Tudom sok a kérdés, de nem tudok dönteni, és rosszul semmiképpen se akarok járni.
A DELL U2410 jó monitor, de akkora mint a mostani S-MVA panelos monitorom. Nem lenne előrelépés képátlót tekintve, ezért csábít a 82cm...

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#622) Sirpi válasza zack (#621) üzenetére


Sirpi
senior tag

Én egy 24-es Dell-t használok monitornak (1920x1200), és egy 32-es Samsung-ot a HTPC-re kötött tv-nek (1920x1080). Szóval utóbbi is egy PC-re van kötve, win van rajta, és időnként szoktam böngészésre használni, de nem mondanám, hogy kényelmes. És bár nagyon szép képe van, közelről a betűk picit homályosabbak, és a kép meg baromi nagy, nem lehet rendesen átlátni. Rövid távon annyira talán nem is zavaró, de a múltkor fél órát néztem közelről, és azért éreztem valami kezdődő fejfájást. Én tuti nem használnám monitorként, de nézz meg 1-2-t valami boltban 1 méterről pár percig, hátha jobban ráérzel, milyen az egyik, meg a másik.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#623) zack válasza Sirpi (#622) üzenetére


zack
nagyúr

Már kezdtem ráhangolni magam a 32"-es LCD-re erre elbizonytalanítottál. :DDD Milyen távolságból nézted a 32"-est? Fényerőt visszavetted? Mert ezek sokat számíthatnak, mivel az egyik fényereje 200-300 cd/m2, a tv meg kb. a duplája.
Lehet hogy te vagy az emberem! :C Látom S-PVA-s DELL-t nyúzol. Minőségben rosszabb a tv-d (érdekelne a tipusa) ? Filmekre evidens hogy jobb az LCD tv. De a játék, és a web...sarkallatos pont, ahogy azt írtad is.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#624) mixi80


mixi80
aktív tag

Sirpi a segítségedet kéném!
Van egy samsung 37b650 full hd lcd tv-ém ami össze van kötve a pc--vel hdmi-hdmi csatlakozóval. Vga ati 4850 toxic full elvileg tudja az 1920x1080 fellbontást. Olyan problémám lenne, hogyha átküdöm a képet az lcd-re akkor 1920x1080-as felbontásnál fekete csík van körbe. Olvastam amit írtál hogy a CCC-ben kell állítani az overscan-en, de sajna én ezt nem találom! Ha leírnád pontosan hogy hol van ez, akkor előre is megköszönöm!
Üdv!

(#625) tkesy válasza mixi80 (#624) üzenetére


tkesy
őstag

Első lépés
Második lépés itt kell az Overscan-t 0-ra állítani...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#626) mixi80 válasza mixi80 (#624) üzenetére


mixi80
aktív tag

Sikerűlt megtalálnom! :C Ha valakinek ilyen problémája lenne, akkor tegye ezt!
ATI CCC-ben: Grafika/Asztalok & Kijelzők Válasz ki egy kijelzőt alul a megfelelő kijelzőn jobb klikk Konfigurálás/Méretezési beállítás. Itt a csúszkával megfelelően be tudod állítani, hogy teljes képernyő legyen! A fekete keret már el is tűnt! :DD

(#627) mixi80 válasza tkesy (#625) üzenetére


mixi80
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget tkesy , de már én is megtaláltam! :R

[ Szerkesztve ]

(#628) zack


zack
nagyúr

Nos...elég sok tesztet, és fórumot átolvastam, hogy szubjektívebb véleményem legyen melyik LCD tv helyettesíthetne egy monitort csak PC-s használatban. Vagy 6 tipus volt még (kb. 10 órája foglalkozom a kérdéssel megálás nélkül) az elején ami potenciálisan szóba jöhetett, de ez így a nap végére lecsökkent kettőre.

1. Sony KDL-32 V5500 144k
2. LG SL8000 157k

Mivel "only PC" üzemmód a lényeg, így a plusz fícsörök annyira nem számítanak, így jött képbe a V5500. SL8000 igaz tele van fícsörrel, de még ez alkalmas a Sony mellett arra PC-s üzemmódban, hogy normálisan lehessen játszani vele, ha éppen kedvem szottyan. Persze a 170k alatti mezőnyben...
A Sony felé azért húz jobban a szívem, mert sok Sony cuccom volt, és van is, és nagyon elégedett vagyok a minőségükkel, bár tény, szinte mindig drágább mint a konkurencia.
Nincs szükségem a 100Hz-re, és bár fapados, extráktól mentes a tv, tesztek alapján jó a feketéje, szépek a színei, és minimális az input lag. Érdekes mert a 100hz miatt a W5500 már közel sem ennyire jó játékra. A 2 tv között nincs nagy difi árban, de az LG esetében túl sok extrát fizetek ki, amit sosem fogok használni. Ott van még a kevésbé jó fekete, és a tükröződő felület ami kicsit riaszt. Képmnőségben elvileg a Sony-nak jobbnak kell lennie, de majd elcsattogok, és élőben is megnézem őket, bár fogalmam sincs melyik multiban fogom meglelni mind a kettőt. :U

Ha valakinek van bármilyen tapasztalata a 2 tipusról ne tartsa magában. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#629) mixi80


mixi80
aktív tag

Olyan problémám lenne, hogy nem tudom a gpu méretezés engedélyezésénél választani a lehetőségek közül szürke marad akármit csinálok!
Így divx filmeknél mindig teljes képernyőre húzza ki! Valami megoldás?

Előre is köszönöm!

(#630) jooker82 válasza mixi80 (#626) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nekem is össze van kötve a full hd-s lcd-m a laptopommal,de nekem egy olyan gond van h az lcd-n csak úgy működik az 1280x720 as max felbontás h a tv jobb szélén van egy 5 centis fekete csik...alul felül jó meg bal oldalt is jó...Az ez alatt levő felbontásokban ,de én ezt nem találom:fullképernyős..ATI CCC-ben: Grafika/Asztalok & Kijelzők
Hpl keressem???v nekem más lehet a gond??
köszi

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#631) tkesy válasza mixi80 (#629) üzenetére


tkesy
őstag

Hogy mit szeretnél?
Amúgy a 10.2-es Catalyst-ban sikeresen eltünt minden állítási lehetőség (nálam), ugyanis nem ismeri fel a tv... :F :(((

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#632) tkesy válasza jooker82 (#630) üzenetére


tkesy
őstag

Na akkor: van egy full hd-s lcd-d, ami max 1280*720-ba megy? És akkor van is egy 5 cm-es csík jobb oldalt?

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#633) jooker82 válasza tkesy (#632) üzenetére


jooker82
nagyúr

A laptopom tud 1280x720 as max felbontást ..az lcd az full hd-s...és És ha a laptopon a másodlagos monitort azaz az lcd tv-t 1280x720 ra állitom akk van egy 5 centis fekete csik a jobb szélén,mintha balra tolódott volna a képernyő. De ugyanez a felbontás a laptopon tökéletes.
Ja és egy játékot hogy tudok az lcd tv re rávinni h onnan induljon...
Mivel a legtöbb játékot nem lehet kicsinyiteni h áthúzzam az lcd re.
És az 82 centis lcd-n csak jobb lenne játszani..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#634) tkesy válasza jooker82 (#633) üzenetére


tkesy
őstag

Ha bírja a laptop vga-ja, akkor az lcd-t használd full hd-ban, illetve ne klonoztasd, hanem külön monitorként használd, és az lcd-t jelöld ki elsődleges kijelzőnek.
Ha a kézikönyve szerint tudja az 1280*720-at a tv, akkor valamelyik menüjében kell még turkálni, hogy eltünjön a csík... milyen vga van a laptopban?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#635) zack


zack
nagyúr

Voltam a Duna Plaza-ban levő Saturn-ban. A srácok a tv osztályon félelmetesen segítőkészek voltak, le a kalappal, minden tiszteletem az övék! :C :C
Szereztek "házon belül" laptop-ot, HDMI kábelt, és hozzá egy FEAR játékot is...és elkezdtük megnézegetni melyik milyen, van e érezhető input lag. Ők is kiváncsiak voltak erre, tehát kapóra jött nekik is ez a nem túl szokványos kérés.
Sony V5500 volt az első...tök jó tv, szép szinekkel, és igazi feketével. Elégedett voltam a Desktop képi megjelenítésével is, ill. azzal is ahogy a FEAR futott. Lag-ot nem éreztünk. A második az LG SL8000 volt...igazából azért mentem be a Saturn-ba mert ezt akartam elsődlegesen megvenni jövő héten. Mit mondjak. Már akkor sem kellene, ha fél áron kínálnák. Életben még csak nem is szép, iszonyatosan tükröződik ami nagyon zavaró, és ez itthon is látszani fog lámpafénynél. Nem szépek a szinei, átmeneteknél sávosodott nem is kicsit. Amit produkált feketében, az meg kritikán aluli. Tényleg szürke a fekete, és zavaróan szürke ez a szürke, pedig nagy fényben néztem, ahol elvileg nem is kellett volna ennyire szembetűnőnek lennie. Az egyik kiállított SL8000 darabnál az üveglap mögötti rész csúnyán be volt porosodva ami szintén brutál ronda és zavaró is volt. Persze leszedni az üveglapot nem lehet házilag, max. ha elviszed szervízbe. Konklúzióként pedig azt a következtetést vontam le, hogy köszönöm szépen, de tv-be LG-t soha, mert minden porcikájából az igénytelenséget sugallta számomra. Lag-ot itt sem éreztünk egyébként.
A következő a Samsung B650 volt. A panel fényes felülete itt is zavaró volt, de az LG-nél azért mindenképpen egy fokkal jobb. A feketéje nagyon tetszett, de más úgy igazából nem fogott meg benne. Nem éreztem természetesnek a szineit, de ugye ez erősen szubjektív. Lag-ot itt sem éreztünk érdekes módon, ami azért meglepett a neten keringő tesztek olvasása után. Összességében nem keltett rossz benyomást, de a tükröződő panel itt is zavart, és ergonómiailag sem volt az igazi.
Majd jött a Philips 7404...miután ezt megláttam, eldöntöttem, nekem ez fog kelleni. Szép és természetes szinek, mély fekete, Sharp panel dohog benne, PC-vel összekötve ez tünt a legszebbnek már a desktop használat alatt is. A FEAR itt is jó volt, input lag-ot nem tapasztaltunk. A kép minősége a Sony-val vetekedett, de a desktop láthatóan szebb. Ergonómiailag nekem ez tetszett a legjobban, és képminőségben is ez lett a befutó nálam.
Megnéztük még a LE600E LED-es Sharp-ot is aminek iszonyat szar betekintési szögei voltak, és elég rondán kékesedett a feketéje. Itt elektronikai gondok voltak, mert a laptop (Win7) nem tudta felismerni a tv tipusát. Ahhoz képest hogy LED-es volt, jól és lag mentesen ment a FEAR de 170k-t nem adnék érte, mert ez a betekintési szög nagyon karcsú. DH77E is néztük, itt sem volt semmi gond, vagy zavaró tényező, persze lagot se tapasztaltunk, de az eddigi etalon Philips-hez képest túlárazott és fapados, és a desktop képminősége is pocsék, gondolom az elektronikája nem kezelte túl jól a PC-s használatot.
Szóval részemről egyértelműen a Philips 7404 vagy a 8404 a befutó, de mivel mind a kettőben u.a. panel van, és csak az internet tv + ambilight-ban különböznek, mindezt 30k-val többért, így lehet lemondok az extra világításról, és a 7404-et veszem 144k-ért.
Remélem másoknak is segítettem, akik PC-s használathoz szeretnének LCD tv-t választani. Persze ez egy szubjektív vélemény, de mindenképpen ad némi támpontot a választáshoz.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#636) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Sziasztok! A segitségetekre lenne szügségem,mivel nagyon kezdő vagyok a Tv rémában. Jelenleg van egy Samu 22"-os monitorom,amit szeretnék lecserélni egy Tv-re (full hd). Az igényeim nem nagyok. Játék,fim,netezésre hasznánám. 32"-os Lg-ket nézegettem,olyan 110 körül már hozzá lehet jutni. Szerintetek jó ötlet egy Tv monitorként? Köszi a választ előre is.

Pl: a konkrét kiszemelt ez lenne.

[ Szerkesztve ]

(#637) zack válasza zsolt1129 (#636) üzenetére


zack
nagyúr

Pont előtted van leírva a válasz. :U :F
Ha arra vársz hogy engem bárki is cáfolni fog, vagy megerősíteni...Arra várhatsz.
Úgy tudom hasonló szempontok alapján eddig még csak én nézegettem az LCD-ket, pont azért hogy a legjobbat vegyem. Nekem édes mindegy, melyiket veszed, de három lehetőséged van. Vagy figyelembe veszed amit írtam a választásnál, vagy elmész, és hasonló szempontok alapján kipróbálgatod laptoppal. A harmadik, hogy gép előtt ülve választasz, de ez lutri, és több mint valószínű, mivel PC-s használathoz mindegyik tv minősége ill. elektronikája más (LG, Samsung, Philips, Sony, Sharp) ezt a 2 szememmel láttam.
Az én sorrendem a következő lett:

1. Philips
2. Sony
3. Samsung
4. LG

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#638) Stirlitz válasza zack (#635) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Jó kis mini teszt, köszönöm, épp 1hete foglalkoztatt engem is ez a kérdés. :R

(#639) zack válasza Stirlitz (#638) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi! :R
Sajnos több, és átfogóbb, ill. alaposabb teszt kellene, ebben a témában.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#640) zsolt1129 válasza zack (#639) üzenetére


zsolt1129
addikt

Köszi a részletes választ :R ,körülnézegetek.

(#641) hcs57 válasza zack (#637) üzenetére


hcs57
őstag

Csak megerősíteni tudlak, ugyanezt tapasztaltam magam is, így most egy 32PFL7864H/12 virít az asztalomon, monitor gyanánt...
Ha ATI kártyával használod majd, akkor van néhány trükk..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#642) zack válasza hcs57 (#641) üzenetére


zack
nagyúr

Na! Ennek örülök, hogy más is látja amit én. :K
ATi kártyával fogom használni (Asus 4890), szóval nagy vonalakban jöhetnek a trükkök, mert kíváncsi lennék mire vonatkozik a trükközés. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#643) hcs57 válasza zack (#642) üzenetére


hcs57
őstag

hdmi kábel esetén a Catalist control centerben
-> Desktop & display ->
select display >
configure->
pixel format : RGB 4.4.4 Pixel Format PC standard (Full RGB) -t kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#644) zack válasza hcs57 (#643) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi! :R
Ettől a beállítástól mi fog történni? ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#645) hcs57 válasza zack (#644) üzenetére


hcs57
őstag

Nem fog ez a hiba jelentkezni: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#646) zack válasza hcs57 (#645) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. De én valószínűleg csak DVI-HDMI kábellel fogom összekötni, mivel nincs a VGA-n HDMI port. Máshogyan nem is tudnám. :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#647) Hunter2 válasza Akybron (#617) üzenetére


Hunter2
addikt

Mi az a "Splash Screen" ?

(#648) hcs57 válasza zack (#646) üzenetére


hcs57
őstag

Pont annál jelentkezik ez a jelenség...

A másik a teljes képernyős megjelenítési beállítás ATI kártya esetén:

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#649) #25954560


#25954560
törölt tag

egy keves tapasztalat lg lh4000-rel monitorkent.
nagyban befolyasolja h mit jelent monitorkent hasznalni. nalam egy htpc/jatekgep egyetlen kijelzojekent uzemel, annak jo. bongeszni lehet vele, de hosszutavon kenyelmetlen (egyebkent is nehezkes kicsit egy tv elott levo fotel hianyaban netezni, filmnezos/jatszos tavolsagrol meg mar kicsit kicsi nekem a bongeszo betumerete es kezeloszervei is).
dolgozni vegkepp nem tudnek rajta, tehat texteditorok, konzolok, stb nem jatszanak.

ha valaki a gepet bongeszesre, jatekra, mozira hasznalja, akkor az lg lh4000 jo lehet monitornak, de ezt is muszaj elotte kiprobalni legalabb egy tiptoprol v megnezni valakinel, mert a bongeszes mar nem ennyire egyertelmu. minden masra valoszinuleg sokkal jobb elektronikaval ellatott verzio felelhet meg.

(#650) zack válasza hcs57 (#648) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi! :R Akkor erre a két beállításra figyelni fogok. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.