Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#651) hcs57 válasza zack (#650) üzenetére


hcs57
őstag

Nincs mit, jó tv-zést..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#652) ansmi válasza hcs57 (#645) üzenetére


ansmi
csendes tag

Hi Everybody!

Én is két hónapja szívtam a HDMI - HDMI csatlakozással (lásd firges #605), azaz a negatív képre váltással. ATI Radeon kontra Sony KDL-32P3600. Én is azt hittem, hogy a vadonatúj Sony a hibás. Úgyhogy ezúton köszönném meg hcs57-nek a rendkívül hasznos hozzászólását. Arra azért kíváncsi lennék, ha nem titok, honnan jöttél rá a megoldásra. Két hónapja bújtam a netet, külföldi fórumokat is, de nem találtam megoldást.

(#653) hcs57 válasza ansmi (#652) üzenetére


hcs57
őstag

Örülök, hogy neked is segíthettem...

Magam is bújtam a netet, magyar oldalakon nem volt használható segítség, csak olyan, hogy biztos rossz a tv-m...
Egy külföldi oldalon találtam rá.. [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#654) zack válasza hcs57 (#651) üzenetére


zack
nagyúr

Az még egyelőe várat magára sajnos. :F
Várom a pénzt amiből venni fogom a tv-t. Messziről jön a lóvé, és csúszik is egy keveset a kínai újév miatt, ami náluk egész múlt hétre munkaszüneti napokat jelentett.
Jövő héten remélhetőleg megjön a pénz. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#655) Barna87


Barna87
csendes tag

sziasztok az lene a problémám hogy nekem van egy gigabyte hd 5770 videokarim és egy 117cm lcd tv szeretnék monitorként használni ha analog monitor kábelel kötöm rá akkor win7 1600*1200 nagyob felbontást nem enged (régi gépemen régi karival XP ugyan ezel a mondszerel tudtam használni 1920*1200ba)és akármit csinálok ha klón ha sima sehoyg nem enged 1600*1200 többet mi leeht a gond??

második kérdésem hogy megprobáltam hdmi kábelel rákötni de a betük nekem oylan furák csunyák a kis betük alig olvashatok plusz ki viszi a hangot is tvre igy a 5.1 nem szol ha van ere is megoldás azt is szivesen fogadom elöre is köszönöm választ

(#656) Barna87


Barna87
csendes tag

sikerült hdmivel össze kötni hang is maradt 5.1 de oylan a kép mint ha csökentet mód lene vagy nem is tom a betük is csunyák mi lehet gond???

(#657) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Itt is feltenném a kérdésemet, mert másik testvér fórumokon már mindenre kaptam választ és tanácsot, csak a kérdés lényegére nem.
Tehát, adott egy Gforce 9600GT vga, két db DVI kimenettel. Hozzá párosítanék egy Samsung LE26B450-es LCD TV-t monitornak. A vga DVI kimenetéről egy DVI - HDMI kábellel megyek a TV HDMI1 bemenetére. Kép OK is!
A hangkártya hangszóró (zöld) kimenetéről egy 3,5-ös Jackkel hozom ki a hangot, és megyek a TV RCA-s bal-jobb (fehér-piros) hangbemenetére. Hang sehol!!!
A TV használatiját olvasgatva, feltűnt, hogy van egy PC/DVI Audio In aljzat, amelyre azt írja, hogy vihetem a PC hangját, ha HDMI-vel viszem a videót! Nosza bőszen elkezdtem érdeklődni, hogy ez az aljzat milyen csatlakozót rejt? Ugyanis belemegy a 3,5ös Jack, de nem megy bele végig, kb., 1,5-2mm kilóg a dugóból, erőltetni nem merem! Ma próbáltam egy 3,5-ös Jack-Jack kábellel, de így sem jött ki hang a TV-ből!
Kérem segítsen valaki, hogy milyen aljzat ez, vagy hogy lesz hang a TV-n? Köszi!
Olyanokon már túl vagyok, hogy a DVI is ad ki hangot, kell ott hangnak lenni RCA-n is, vegyél HDMI kimetes vga-t, és hasonló segítő tanácsokon!

(#658) #25954560 válasza herrká (#657) üzenetére


#25954560
törölt tag

nezd meg a tv-d leirasaban, annak stereo 3.5-os jack-nek kell lennie. az rca-n bevitt esetben azert nincs hang, mert onnan a hdmi-s kep eseten nem vesz hangot, csak a pc/dvi audio-rol.

(#659) hcs57 válasza Barna87 (#656) üzenetére


hcs57
őstag

Nemrég írtam a többieknek.. olvass vissza, valamint a tv 1920x1080 felbontásban lenne FullHD. Szerintem.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#660) Baltazár84


Baltazár84
csendes tag

Helló!

Szükségem lenne egy véleményre hogy milyen ez a tévé: Samsung 40B650
Ezt a tévét szeretném rákötni a pcre HDMI porton keresztül.
Vagy bármi más egyéb típus javaslat 200e Ft környékén.
Használnám Full HD-s filmek egy-két játék ami támogatja a full HD-t.
Meg egy olyan kérdés hogy csak a tévét használjam vagy monitorral netezni azért még jobb?

válaszokat előre is köszi.

Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés.

(#661) herrká válasza #25954560 (#658) üzenetére


herrká
senior tag

Szia!
Sajnos a TV leírásában nem részletezik, hogy melyik csati milyen :((
"PC / DVI AUDIO IN - csatlakoztassa a számítógép hangkimeneti csatlakozójához,
- DVI audio kimenetek külső eszközökhöz" - ennyit ír a leírás!
Esetleg essek neki erővel, és próbáljam tök(v)ig bedugni a Jack-et? Nem mertem erőltetni eddig!
Amit még nem értek, hogy van a TV-n optikai csati, erre azt írja, hogy audio kimenet házimozi erősítőhöz! Elvileg minden normális TV-n ez audio bemenetként szolgál. Nekem is így van a TV-mre (LG) kötve a PC-m.
(Amivel kapcsolatban érdeklődöm, az egy rokonomé.)
Köszi a segítségedet!

(Esetleg ha valaki rendelkezik az előző hsz-ben leírt TV-vel, és már csalt ki belőle PC-s hangot, kérem segítsen! Köszi!)

(#662) Barna87 válasza hcs57 (#659) üzenetére


Barna87
csendes tag

szia kb hanyadik hsz körül keressem??
és te mit ajánlasz hdmivel kössem össze ??
vagy pl van olyan kábel aminek egyik vége dvi másik hdmi mert nekem tv nincs dvi kimenet és azzal össze lehet kötni és lehet feltudnám veni 1920*... mert mivel analogal van lehet win7 már nem engedi vagy nem tom mi a baja te mit tanácsolsz mit tegyek?

(#663) herrká válasza Barna87 (#662) üzenetére


herrká
senior tag

Tudom mást kérdeztél, de kérdésed egyik részére tudom a választ.
Igen van olyan kábel, a Juronix-ben vettem én DVI - HDMI kábelt, cirka 2500Ft-ért.

(#664) Emu


Emu
őstag

Grat a teszthez zack!

Esetleg már meg is van a tv-d? Tudsz plusz infóval szolgálni, amit akkor nem láttál?
Hasonló gondban vagyok mint te, csak nekem a keret szűkösebb :) Philipsből ami max. beleférne az a 32PFL5604H. Technikai paraméterei nagyon meggyőzőek, voltam a helyi "fukar" boltban, azonban nem volt belőle, így sajnos nem tudtam megnézni :( Ha esetleg valakinek van ilyen készüléke, írjon pár jó szót nekem. Előre is köszönöm!

(#665) hcs57 válasza Barna87 (#662) üzenetére


hcs57
őstag

Erre gondoltam: [link]

DVI-HDMI kábel jó lesz..

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#666) Barna87


Barna87
csendes tag

ö jaja tom hogy menyi az olyan kábel csak nem tom hogy azzal megoldodik e a problémám ere várom a választ:)

Amúgy én is nem rég vetem a tv 4honapja kb, egy 6os szériás samsung 117cm és én mindenkinek ajánlom azt ha van a településén electro outlet nézzen be meg éri én is ott vettem ezekbe a boltokba csomagolás hibás termékek is vannak az enyémnek a jobb felső sarkán van egy kis karc de csak akkor lehet látni ha 10cmröl nézi az ember jó vannak olyanok is amik pixelhibásak vagy képbe van egy csík azokat nem kell megvenni persze és nagyon olcsok amikor én ezt vettem 210k ért akkor ez a tv 350-400k között volt ja és ugyan úgy van rá 1-2 év gar

(#667) Barna87 válasza Barna87 (#666) üzenetére


Barna87
csendes tag

ez nekem is ment nem ezzel volt a gond hanem hdmibe majd olyan volt a kép mintha csökentet módba lenne vagy 16 bites egyszerűen nem tudom szépre belőni

ha meg analog kábele teszem ki a képet win7 nem engedi 1600*1200nél feljebb venni
akkor veszek egy olyan kábelt remélem engedni fogja a 1920*.... köszi a segítséget

(#668) Barna87


Barna87
csendes tag

közbe jött még egy ötletem és ha vennék egy olyan át alakított ami analogból dvi csinál és ugy dugom a gépbe az nem lenne jó vagy a tv analog csatlakozását figyeli és ugyan ugy analognak fogja fel ismerni?

(#669) #25954560 válasza herrká (#661) üzenetére


#25954560
törölt tag

a samsung honlapjan az egyik 26b450-hez minijack van irva, az meg amerikaiaknal a 3.5-os ahogy elnezem. azt gondolnam h a megkisebb, de gugli aszonta nem. meg nem is lenne ertelme.

(#670) herrká válasza #25954560 (#669) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm! Megnéztem a linket. Valóban stimmelhet a 3,5-ös Jack, mert átmérőben OK, csak mint írtam, nem tudtam teljesen betolni. De akkor most már megpróbálom kicsit erővel! Igazán sokat segítettél, köszönöm!

(#671) Padre79


Padre79
csendes tag

Hi!

Mostanában kezdett engem is érdekelni az LCD TV-t monitorként téma. Ami nekem hirtelen szóba jöhet az a Samsung 32B650, de a fórumot olvasgatva elgondolkodtam egy Philips 7404-en is. Én a TV-t monitor helyett használnám, tehát ezen menne minden, net, film, game...

Kérdéseim:

- input lag, ez lényegében egész pontosan mi is? (sejtésem szerint egy állandó késleltetés a PC-n kiadott jel és a tényleges megjelenés között), na ez mennyire zavaró, mennyire lehet megszokni???

- egy 32"-os LCD TV-n a PC képe olyan mintha monitoron nézném, nagyobb, de ugyanolyan éles? Bocsi de eddig én csak monitort használtam PC-hez ( abból kettőt ), de TV-m még eddig nem is volt :) )

- Árban a Samsung és a Philips is egy szinten lenne, de melyik a jobb, nekem pl mindkettő tetszik, melyikben milyen panel van?

Várom a tapasztalatokat, de ajánlhattok is másik TV-t, ha van vmi überkirály, de olcsó.

[ Szerkesztve ]

Padre

(#672) hcs57 válasza Padre79 (#671) üzenetére


hcs57
őstag

Mindenről találsz információt itt: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#673) Barna87


Barna87
csendes tag

sziasztok
továbbra is fent áll a a hiba ha hdmi hdmi kábelel kötöm össze vagy ha hdmi dvi kábele kötöm össze olyan a gép mintha csökentett módba van futna a kéb avgy nem is tom csunya nekem, egyszerűen nem tom beálitani hogy szép legyen
ha analog kábelel kötöm össze akkor meg nem engedi 1600*1200
valaki nem tudna megoldást hogy 1920*1200ba vagy 1080ba de szépen fusson minden megoldás érdekel

(#674) F.B.I. válasza Barna87 (#673) üzenetére


F.B.I.
veterán

Hova dugtad a HDMI kábelt? Alalplapi csatlakozó, videókártya esetleg HDMI átalakító a kártyához? Milyen TV (márka)?

Esetleg ezt próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#675) Barna87 válasza F.B.I. (#674) üzenetére


Barna87
csendes tag

hdmit vga dugom egy gigabyte hd 5770
samsung azt hiszem 6széria

(#676) Barna87 válasza F.B.I. (#674) üzenetére


Barna87
csendes tag

most hirtelen nincs ott amit linkeltél de emlékszem hogy ugy van és akkor is szar mert már ezt kérdezték tölem

(#677) F.B.I. válasza Barna87 (#676) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nekem egy HD4650 van rákötve egy LG 82 cm-es tv-re, a kép beállítás a TV maximumára van állítva 1368x760-ra. Ha a tévéd nem FullHD, próbálkozz ezzel a beállítással.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#678) Barna87 válasza F.B.I. (#677) üzenetére


Barna87
csendes tag

full hd a tv felbontás mindegy milyen ugyan az a hiba

(#679) hcs57 válasza Barna87 (#675) üzenetére


hcs57
őstag

S a Samsung "azt hiszem 6széria" tévéden a HDMI-t bellítottad PC módra? ... azt, amelyikbe bedugtad...

Ezt is elolvastad? [link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#680) Barna87 válasza hcs57 (#679) üzenetére


Barna87
csendes tag

a teljes képernyö meg van az megy a minöségel van gond
és a tv hol lehet azt vajon beálitani??
és szerinted analogal miért nem enged nagyobb felbontás?

(#681) hcs57 válasza Barna87 (#680) üzenetére


hcs57
őstag

itt kérdezz..[link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#682) Lordsusu


Lordsusu
csendes tag

Egy Samsung LE37B550 kötnék össze egy GeForce 8600 GT (2XDVI)-vel

1. lehetőség: kép DVI-HDMI kábel, hang 3,5 jack-jack

2. lehetőség: lecserélem a videókártyát (amúgy is időszerű ;) ) és összekötöm HDMI-HDMI kábellel

Arra lennék kiváncsi hogy ilyenkor a videókártya HDMI kimenete viszi a hangot vagy össze kel kötni a PC-ben a hangkártyával?

[ Szerkesztve ]

(#683) elek00


elek00
csendes tag

Sziasztok

A következő gondom lenne.
A laptopomat szeretném egy HD tv-re kötni.
A laptopon csak VGA kimenet van a tv-n HDMI.Egy vga-hdmi átalakítón keresztül már annyit elértem,hogy a tv 3/4 van kép a maradék 1/4-ben ugyan az a kép kezdődik újra,mintha el lenne tolódva a kép.Mi lehet az oka?
a tv natív felbontásban van 1280×720 a laptop szintén 1280×800.Más felbontásokban nincs kép a tv.

(#684) Zolien


Zolien
csendes tag

Hello, keresek olyan tv-t 120E alatt, ami hasznalhato lenne monitornak is. Full HD johet csak szoba, s egyetlen megjelenito lenne, szoval minel normalisabb kepminoseg az elvaras. Tudtok meg tv-t ajanlani?

Masik versenyzo a Green 24" monitorja.

EZ peldaul? [link]

[ Szerkesztve ]

Z

(#685) zack válasza Emu (#664) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi! ;)
Még nem vettem meg...nem rajtam múlik, azóta várom Taiwan-ból a pénzemet. :F
Kedden azt az infót kaptam hogy már elindult az utalás, de az lehet akár 2 hét is mire ideér a tranzit bankokon keresztül. :(
E hét végére elviekben meg kellene jönnie.

Közben több oldalról is elbizonytalanodtam. Lenne egy Samu 305T Plus moncsi 130k-ért, ami mindenképpen elgondolkodtató, és még mindig ott van hogy marad a 24"-es méret és inkább egy H-IPS DELL monitor 112k-ért.

A tv mellett még mindig több minden szól, többek között az asszony is nyugodtabb lenne nyáron, mert külön tv-n tudnám nézni a foci vb-t, ill. a Forma1-et, MotoGP-t.... :DDD
Elképzelhető, hogy az XBox360-at is átraknám, szintén azért, ha esetleg játszanék, az asszony tudjon filmet nézni. Azon kívül a 2560*1600-hoz több mint valószínű a 4870 X2 VGA-m is kevés lenne. Másik 24"-es monitort, csak azért vennék, mert a tv-hez képest 33k maradna a zsebemben.
Nehéz döntés na. :U :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#686) Syrkan


Syrkan
csendes tag

Sziasztok!

Ahogy látom éppen aktuális problémával fordulok hozzátok, Barna87 azt gondolom erre akar kilyukadni, csak ezt nehéz szavakba önteni. Haveromnak én is photoshop szakszavakkal próbáltam elmagyarázni, persze sikertelenül, ezért most úgy fordulok hozzátok, hogy készítettem egy képet a jelenségről.

De először szavakban. Barna, ha jól emlékszem samsung b650-es tv-je produkálta ezt, nekem a b530-asom, sapphire 5750-es kártyával, amit a mai napon tettem bele a gépbe. Az előző kártyám egy HIS Radeon X800 GTO volt, ami két hete elszállt, a TV viszont arra is rá volt kötve. Ott azt a jelenséget produkálta, hogy nagyon kontrasztos találkozásoknál, halvány szellemképek jelentek meg jobb oldali irányba, annyira nem volt zavaró, de minthogy grafikával is foglalkozom, türelmesen kivártam míg lesz pénzem egy új karira, hdmi kimenettel és a gondom ki lesz küszöbölve. Akkor sima D-Sub - D-Sub kábellel kötöttem a gépet és a TV-t.

Szóval ma rátolom hdmi-hdmi-vel a gépet a tv-re és körülbelül ez a jelenség fogad: "a hozzászólást direkt választottam, mert igen, az van beállítva; a betűtípus nem vastagabb"

nyilakkal jelöltem azokat a részeket, amelyeket meg próbáltam leutánozni, de a probléma az egész monitor (ill tv) területén fenn áll, minden karakterre és objektumra, ami szájbaba**ottul zavaró (elnézést).

Dühömet tetézve kipróbáltam vga-vga kábelt a tv-re dvi átalakítóval és ugyanazt produkálja, mint az előző kari sima vga-vga kábellel, csak ott a dvi átalakítóval elment a kép, itt viszont csak egy csak egy dvi kimenet van a karin, szóval két monitort jelenleg nem tudok használni. Ragaszkodom a két monitorhoz és ragaszkodom hozzá, hogy szellemképek és más geb*szok nélkül üzemeljen a tv-m második monitorként.

Most tolok egy formatcét, hogy aztán a tiszta gépen próbáljam ki a drivereket (talán ismerős ez a végső lehetőség), miután úgy érzem, hogy végigpróbáltam a CCC és a TV beállításait.

Szóval ez lenne az én gondom-bajom, kérlek, próbáljatok meg segíteni nekem. Köszönöm!

(#687) zack válasza Syrkan (#686) üzenetére


zack
nagyúr

Fogalmam sincs mitől lehet. :F
Ezért félek én is tv-t venni monitornak, mert ki tudja milyen megoldhatatlan problémába ütköznék, végülis nem elsődlegesen pc-hez tervezték a tv-ket. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#688) tkesy válasza Syrkan (#686) üzenetére


tkesy
őstag

Szóval, ha jól értem akkor kb így néz ki a kép a tévéden. (10MP-s kép!) Fényképen annyira nem jön át, de tényleg igen zavaró.
Egy kérdés: a tv a Menü / Bemenet / Névszerkesztés menüpontban, a HDMI 3 és/vagy a PC (ez az analóg) bementet átállítottad PC vagy DVI PC opcióra?
Mert, ha nem,akkor ott lesz a hiba, én a fent linkelt képet úgy állítotam elő, hogy a fentebb említett bemenetett vagy nem neveztem át, vagy csak simán Játék / DVI / stb opcióra állítottam... Egyébként nálam így néz ki, ha PC-re van állítva. A különbség még a fényképen is jól látszik.
A Catalyst-ban én anno (9.12-ben) Scaling Options-on illetve a Pixel Format-on kívül semmit nem állítottam, és még annak ellenére is tökéletesen müködik a tv-m monitorként, hogy a Catalyst (10.2-es) szerint 0x0@0 Hz kijelzőm van. :D

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#689) Syrkan válasza tkesy (#688) üzenetére


Syrkan
csendes tag

3 cigit szívtam el az üzenet megírása előtt, hogy megnyugodjak, hogy mostmár jó a kép. Gyerekek! Mindenki vegyen tv-t monitorként, aki csak egy kicsit is szükségét érzi és a keret engedi. Én grafikával is foglalkozom többek közt, éreztem ezt a szükséget.

tkesy
:R :R :R :)) :R :R :R :DD :R :R :R :) :) :) :R :R :R :DDD :R :R :R Kurvajóvagy Nagyon szépen köszönöm! Egy kis kalibrálás még ráfér a kijelzőkre, de az már másodlagos, rám tartozó téma.

Lehet még egyszer-egyszer beugrok ide a fórumra csak annyit beírni, h "köszönöm tkesy!"

(#690) blau23


blau23
csendes tag

Sziasztok!
A gépemet és a tv-t szeretném összekötni a kérdésem pedig az lenne hogy milyen kábellal tudnám ezt megoldani? Mellékelem a tv és a videókártya adatait!
Előre is köszönöm a segítséget!

http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/lg/32lg3000-p23939701/termek-leiras.html#description

http://www.kirakat.hu/videokartya/sapphire_radeon_hd_2600_pro_512mb/#adatlap

(#691) tkesy válasza Syrkan (#689) üzenetére


tkesy
őstag

:R Nincs mit... :)

#690

DVI - HDMI kábel-el

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#692) blau23 válasza tkesy (#691) üzenetére


blau23
csendes tag

Köszöntem :R

(#693) blau23 válasza tkesy (#691) üzenetére


blau23
csendes tag

Még egy kérdés, hogy kell beállítani hogy a tv-n legyen a hang?

(#694) tkesy válasza blau23 (#693) üzenetére


tkesy
őstag

A manual szerint miután összekötötted a pc-t (hangkártya kiemenet) külön kábellel a tv AUDIO IN (RGB/DVI) bemenetével, a távírányiton az INPUT gomb használatával ki kell választani az RGB forrást bemenetnek.
De mondom, ez leírva is és illusztrálva is van a tv-d manual-jában...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#695) zack


zack
nagyúr

Tessék skubizni az aláírásomat! :))

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#696) Zolien válasza zack (#695) üzenetére


Zolien
csendes tag

Meselhetnel rola. Mennyibe kerult? Letezik ertelmes nezesi tavolsag 32" eseten? En peldaul nem akarok pixeleket latni, se munkaablak szeteseseig fontot nagyitani. Grafikai munkara kellene foleg, tv monitorkent, no meg forumozni. Irtatok, hogy a betuknel (is) meglatszik a nagy kepponttavolsag. Szoval van ilyen tavolsag ahol mar egybefuggonek latom a kepet de meg olvasni is tudok? (A "szokni kell" kategoria nem fer bele nalam.)

Z

(#697) zack válasza Zolien (#696) üzenetére


zack
nagyúr

Eddig semmivel se roszabb mint egy LCD monitor. Sőt...a feketéje valami brutál mély.
Sajnos ez a minőség 32" méretben elég drága...145k. De monitornak muszály jó minőséget venni, mert a fekete milyensége,az input lag, a kicsi válaszidő, nagyon fontos szempont egy monitorként használt LCD tv-nél.
Aki ilyet akar venni, iparkodjon, mert jönnek az új szériák drágábban, persze semmivel se jobb minőségben. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#698) Zolien válasza zack (#697) üzenetére


Zolien
csendes tag

Milyen panel van benne, azt tudod? Jojjenek csak az ujak, igy lesz ez olcsobb. Nezesi tavolsagrol, tapasztalatokrol nem szoltal...

Z

(#699) zack válasza Zolien (#698) üzenetére


zack
nagyúr

S-IPS panelos a 7404, és az Ambilight-os változata is, a 8404. Ezeket egy tipusú panellal szerelik nem úgy mint a Samsungot, hogy zsákbamacska melyiket fogod ki. :U
Tévedésben vagy. Nem lesz olcsóbb. Ezek el fognak tünni, és csak az új verziót veheted. Nem lesz árcsökkenés. Sony-nál sem volt. V5500 146k volt majd a kicsit módosított azonos Bravia Engine 3 ellátott V5800 jóval drágább lett. Aztán nézz szét, hol kapsz most V5500-öt. Sehol. Pedig sokkal jobban megérné azt venni.
Kb. olyan messziről nézem, mint a 24"-es monitort de nagyon kényelmes. A fényerőt visszavettem 50-ről 30-ra mert brutális az 500cd/m2. A monitorok többsége 250-300cd/m2 tud. A kép penge, a feketéjét jobbnak érzem az S-MVA panelos monitoromnál, ami azért nagy szó, mert az MVA a feketében igen erős. A HD filmek...fantasztikusak ekkora méretben, ilyen nézési távolságról. Játékokat még nem néztem, de biztos jó lesz.
Örülök hogy nem monitort vettem. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#700) Zolien válasza zack (#699) üzenetére


Zolien
csendes tag

Hali, koszi a leirast, de meg mindig nem tudom latod-e onnan a pixeleket. Egyebkent betekintesi szog, szinek es felhosodes teren mi a helyzet? Ez eleg fontos 3 kriterium nalam. Sajnos nem tudom megnezni a kornyeken, ratok vagyok utalva.

Z

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.