Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#401) Aszem válasza Cifu (#400) üzenetére


Aszem
aktív tag

Nekem is van itthon még sem szeretem annyira mint a monitort ,ha meg nem sértelek.
Maradjunk annyiban nekem a lánya

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#402) Dimm válasza Cifu (#400) üzenetére


Dimm
csendes tag

Látod Cifu, most már ismerünk olyan embert is, aki a monitort preferálja. :)

(#403) Cifu válasza Dimm (#402) üzenetére


Cifu
nagyúr

A kivétel erősíti a szabályt. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#404) Aszem válasza Cifu (#403) üzenetére


Aszem
aktív tag

A monitor legyen veled ,de csak is az lcd tv után

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#405) tom_tol


tom_tol
addikt

vettem egy [link] ilyet igaz kicsi csak 19" de nagyon nagyon jó nem lehet egy lapra tenni a TFT-kel

(#406) Aszem válasza tom_tol (#405) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szia szobadisznek nem rossz :U

[ Szerkesztve ]

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#407) tom_tol válasza Aszem (#406) üzenetére


tom_tol
addikt

a szoba is kicsi :B

(#408) Aszem válasza tom_tol (#407) üzenetére


Aszem
aktív tag

Értem ;)

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#409) Lampi87


Lampi87
csendes tag

Az lenne a kérdésem hogy szeretnék venni egy 26-os lcd tv-t és szeretném használni monitornak is de viszont csak egy integrált alaplapi videokártyám van ati radeon xpress 1200-as amin csak d-sub van tudja-e kezelni ez a viedokártya a 1366x768-as felbontást, ha nem akkor melyik felbontást tud kezelni?

(#410) Aszem válasza Lampi87 (#409) üzenetére


Aszem
aktív tag

Fogja tuni tökéletesen kezelni nem okoz gondot neki ez abszulut ;)

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#411) Lampi87 válasza Aszem (#410) üzenetére


Lampi87
csendes tag

lehetne még egy kérésem képet tudsz rola mutatni hogy mégis hogy nézki müködés közbe?:)

(#412) Ebit válasza Lampi87 (#409) üzenetére


Ebit
addikt

Választható képernyő-felbontás(RGB [PC] módban)
Felbontás
640x350
720x400
640x480
848x480
852x480
800x600
1024x768
1280x768
1360x768
1366x768

Ezeket tudja kezelni, és javaslom LG ,Samsung, Philips márkák beszerzését azok, még a régebbi tipusok is korrekt modon oldják meg a legtöbb bemeneti eszköz kezelését.

(#413) Lampi87 válasza Ebit (#412) üzenetére


Lampi87
csendes tag

Képet képet szeretnék látni:D

(#414) Aszem válasza Lampi87 (#413) üzenetére


Aszem
aktív tag

Milyen képet szeretnél konkrétan ?Jelen pillanatban nekem plazma tv van és én a monitot használom 1920x1200-ba ;)

[ Szerkesztve ]

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#415) Lampi87 válasza Aszem (#414) üzenetére


Lampi87
csendes tag

olyan képet amin 1366x768-as felbontásba jelenik meg a kép a tv-n internetezés közbe

(#416) Aszem válasza Lampi87 (#415) üzenetére


Aszem
aktív tag

plazmán nem tudok neked ilyet produkálni :(

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#417) DdavidHero


DdavidHero
csendes tag

Szeretném a sgeítségeteket kérni, én elsősorban filmezésre használnám a tvt és msot akarok 1 új gépet venni szerintetek olyan alaplapot vegyek amin van HDMI kimenet vagy olyan vgat, meg érdekelnének az összekötéssel kapcsolatos vélemények!!
Előre is thx.

(#418) KisApám


KisApám
addikt

Es iiigen...
Most jott el az ido nekem is majd ket ev utan hogy elinditttam a topikot, hogy egy 26 colos LCDt vagyek szamotigephez es kb 1m-rol baulashoz :DD

32 colost akkor vennek ha 1900*1200 a felbontasa, mert 1m-rol a pixelek mar ehetoek, viszont 1m-rol tul nagy lenne bamulazni... bar autos jatekoknal es egye jatekoknal ugy kell majd nezelodni, mintha tenyleg autoban ulnek, mozgatni kell a fejemet majd jobbra balra rendesen :DD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#419) tupacamaru válasza KisApám (#418) üzenetére


tupacamaru
veterán

Milyet sikerült végülis venned?? :F Én is azon gondolkozom hogy LCD TV-t kellene venni monitor gyanánt és kb annyiba is kerülne mint az a monitor amit kinéztem magamnak. :B Én ezt néztem ki, már csak a FullHD miatt is: LE32A551

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#420) #72042496 válasza KisApám (#418) üzenetére


#72042496
törölt tag

1920x1200-as felbontással nem kapsz 32" TV-t. 1920x1080-nal már igen. Én ilyet veszek a hetekben, 80 centiről fogom nézni. Szerintem éppen ideális lesz így.

(#421) tupacamaru válasza #72042496 (#420) üzenetére


tupacamaru
veterán

És ha nem titok akkor te milyet szemeltél ki magadnak?? :B

#418 KisApám: Látom hogy még keresed a jelöltet. :B :R

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#422) #72042496 válasza tupacamaru (#421) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, hogy nem titok. LE-32A550-et az ElectroWorld-ből. De nehogy elvigyétek előlem, mert akkor pipa leszek! :)

(#423) tupacamaru válasza #72042496 (#422) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ne félj!! Én még csak a nézelődési stádiumban vagyok. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#424) Aszem válasza #72042496 (#422) üzenetére


Aszem
aktív tag

Neked akkor sikerűlt az élet ha ilyen közelről fogod nézni :C

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#425) KisApám


KisApám
addikt

Ha nem tul draga a kicsike az 1900*1080-as felbontassal, talan en is olyat veszek...
Bar attol fugg, hogy ha jatszom az 1024*768-as felbontassal, hogy nez ez ki rajta.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#426) Aszem válasza KisApám (#425) üzenetére


Aszem
aktív tag

Kicsit érdekes előszőr, de hamar megszokod. Én is nehezen fogadtam el a 16:9 tv nézést , és megszoktam pedig kivoltam tőlle hogy ílyenekkel kell együtt éljek :D

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#427) #72042496 válasza Aszem (#424) üzenetére


#72042496
törölt tag

Magyarázd el, mit akarsz ezzel mondani, mert nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#428) Ebit válasza #72042496 (#427) üzenetére


Ebit
addikt

Feltehetően a hagyományos képarány /4:3 esetleg 5:4/ szélesvásznú megjelenitését érti alatta.

[ Szerkesztve ]

(#429) #72042496 válasza Ebit (#428) üzenetére


#72042496
törölt tag

Továbbra sem értem, hogy az, hogy nekem mennyire "sikerült az élet" (az, hogy veszek egy 32" TV-t, ebből a szempontból abszolút irreleváns), ill. az, hogy milyen messziről nézem (monitorhoz képest ideális távolságbó), logikailag hogyan kapcsolódik össze.

Amúgy minden jelet a képarány megtartásával küldök ki rá, de ez mégint hogyan kötödik a fentiekhez?

[ Szerkesztve ]

(#430) Ebit válasza #72042496 (#429) üzenetére


Ebit
addikt

Érdemes lenne attól, kérdezni aki, eredetileg irta, én azt vélelmezem,az általa leirtak alapján, hogy ő állandóan 16:9-n tartja a képarányt, ilyenkor a más képarányú músorok torzitottan jelenleg meg.

(#431) #72042496 válasza Ebit (#430) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már majdnem azt hittem, hogy én vagyok a hülye, pedig csak Te a figyelmetlen: én a #424-et nem tudom hova tenni. :)

(#432) Ebit válasza #72042496 (#431) üzenetére


Ebit
addikt

Figyelmetlen?

Semmi sem kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#433) #72042496 válasza Ebit (#432) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még az sem, hogy meg tudod magyarázni, hogy a #424-hez hogyan kötödnek a képarányok! ;]

(#434) boczko1


boczko1
csendes tag

Na én mostanában tervezek monitort venni ki is néztem egyet: http://www.edigital.hu/product.php?productid=38394&cat=1334&page=1

én azért ajánlom ezt mert van rajta hdmi csati 22" os 1680 x 1050 ami ugye szabvány 16 10 es ugyhogy ezt szépen ki lehet hajtani géppel a hdmi pedig azért jó mert ha veszel mondjuk hd / blu ray dvd lejátszót akor hozzá kötheted és szebb lesz a képe mint egy 26" os tv nek 1366 x 768 as felbontásban volt már 32" os tv m gépre kötve dehát az borzalom oldalán a két csik áááááá géphez tv t nem ajánlok a képfrissités meg 8-16ms ami ugye játékokhoz nem a legideálisabb a hdmi nekem spec azért fontos egy monitorba hogy a hdmi s xbox 360 omon végre hd ben jáchassak ja a másikmeg hamár gépre kötjük akor vegyünk gépbe tv tunert (digitálisat) és akor még a tv nek is szebb lesz a képe monitoron mint sima tv n nekem is jelenleg igy van.

[ Szerkesztve ]

(#435) #72042496 válasza boczko1 (#434) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az általad beírt TN+Film paneles készüléket még DivX-re sem ajánlanám, olyan szintű torzítást produkál. Az a monitor nem tud 24p-t, így az újgenerációs filmeknél ne érjen meglepetésként, ha úgy látod, mintha szaggatott lenne a megjelenítés.

Azt, hogy a TV-t úgy általában nem ajánlod monitorként, egy dolog. Viszont tegyük hozzá, hogy ha komolyabb összegből is lehet gazdákodni, akkor egészen új távlatok nyílnak meg az ember előtt, s érvénytelenné válik mindaz, amit leírtál. :)

A digitális tuner annak lehet jó, akinek nem analóg adást szolgáltatnak. Analóg adás esetén - nálunk legalábbis - közvetlenül a TV-be kötve a kábelt kategóriákkal szebb a kép, mint gépen keresztül hajtva.

(#436) Ebit válasza #72042496 (#433) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem, ha figyelemsen átolvasod látod, hogy melyik hsz-ra válaszoltam, és a leirtak alapján értelmezni is tudod mire vonatkozott . :C

(#437) Aszem válasza #72042496 (#427) üzenetére


Aszem
aktív tag

Segítek egy kicsit nem hiszem el hogy az jó neked hogy ilyen közelről bírod nézni .vagy is fogod.

[ Szerkesztve ]

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#438) Ebit válasza #72042496 (#435) üzenetére


Ebit
addikt

Az általad beírt TN+Film paneles készüléket még DivX-re sem ajánlanám, olyan szintű torzítást produkál

Nem a torzitással, hanem a szinhelyeségge, és a betekintési szöggel l van gond.

A digitális tuner annak lehet jó, akinek nem analóg adást szolgáltatnak.

Digiális jelt, már jelenleg is lehet , több helyen fogni,földi antennával is.

Analóg adás esetén - nálunk legalábbis - közvetlenül a TV-be kötve a kábelt kategóriákkal szebb a kép, mint gépen keresztül hajtva.

Analóg adásnál, és az összes többinél, megfelelő tőkéletesen illesztett hálózatot, kell kiépiteni és az SD adás minőségének megfelelően lesz szép a kép.

boczko1

Az általad linkelt monitor ár-teljsitmény mutató szempontjából korrekt darab.

A számitógépes tuner, műholdas kártyák minősége között elég nagy szórás van.
TV-ben 32" mérettől, már lehet kapni , csökkentett válaszidejű MVA technologiájú panelű készüléket./6 ms/

[ Szerkesztve ]

(#439) #72042496 válasza Ebit (#436) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még mindig nem jöttél rá, hogy a #424-et nem tudtam hová tenni? Arra ugyanis nem adtál választ, helyette tök másra írtál valamit, majd miután többször, egyre cinikusabban jeleztem, hogy ez itt irreleváns, jössz a #436-tal. Amelyet mellesleg a #431 egyértelműen cáfol. ;)

A #438-cal kapcsolatban annyi a megjegyzésem, hogy a színtorzítás is torzítás, a többi pedig nagyon helyszínfüggő. Nálunk sajnos nem opció a digitális szórás, az analóg hálózat pedig már ki van építve, a minősége olyan, amilyen. :( Több TV tunerről is próbáltam, botrányos a kép, míg TV-re kötve (CRT) teljesen rendben van. Nem hullámzik a kép, nem sávosodik. Kíváncsi vagyok, az LCD TV mit fog produkálni.

Aszem:

Ha azt vesszük alapul, hogy a 30" TFT monitorokat is ilyen messziről nézik, sőt, esetenként még közelebbről, hogy az apró betűket is el lehessen olvasni, akkor a 32" TV-vel sem szabad, hogy probléma legyen.
Cifu szerint sem problémás ilyen távolságból a 32", sőt, szerinte talán még a 37" is vállalható. :) Filmet mondjuk 2 méterről nézek, közelről csak netezés, játék, ill. hobby szintű tervező, garfikai munka lesz rajta.

(#440) Ebit válasza #72042496 (#439) üzenetére


Ebit
addikt

A minőség lényegesebb mutatója az ár-érték arány, mert nem mindenki költhet több százezret egy készülékre, és még nem beszéltünk a korrekt músorforrásokról.

A szinhelyeség, kicsit más tészta, a lényeg, hogy még az egészen drága megjelenitő készülékeknél is jelen lehet és van, is hardvare technikai jellemzői és beállitási okok miatt.

(#441) Aszem válasza #72042496 (#439) üzenetére


Aszem
aktív tag

Leírtam egyértelműen mire értettem, ha nem érted soha nem is fogod .
Egyépként meg ezek szerint nem vagyunk egyformák ,de jó is így.Én személy szerint nem tudnám ilyen közelről bambulni a 82cm lcd tvt rgo az nem azt jelenti ,hogy neked ez nem eshet jól.Számoddra ez lehet megfelelő erre írtam hogy neked sikerűlt.

[ Szerkesztve ]

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#442) slett27


slett27
addikt

Samsung 32" LCD TV LE32S81 ezzel a TV-vel szemezek, valakinek van tapasztalata vele ? Pro és kontra.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#443) slett27 válasza slett27 (#442) üzenetére


slett27
addikt

Monitorként is szeretném használni, de olvastam jót és rosszat is erről dologról a topicban. Nem tudom 19" monitor után mit várhatok. Kb 1m-ről nézem, sztem túl nagy a 32", de próba nélkül nem merek belevágni. Ha látnám és itt lenne előttem eltudnám dönteni, azért kérem a segítségeteket.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#444) #72042496 válasza slett27 (#443) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha az 1366-os felbontást nem kevesled, nyugodtan használhatod monitornak is. Menj el egy laptoppal valamelyik Media Marktba vagy hasonló üzletbe, s próbáld ki.

Maga a képernyő először ógy tűnhet, hogy zavaróan nagy ilyen távolságból, de aztán megszokod, majd még nagyobbat akarsz. :D

(#445) slett27 válasza #72042496 (#444) üzenetére


slett27
addikt

Ha mondjuk játszok, akkor betudom állítani ezt a felbontást (1366x768)? Mert eddig csak 1024x768, 1280x1024, 1600x1200-ast láttam. Belehet állítani alternatív felbontást is ? Vagy ha nem és mondjuk 1024x768-ra állítom a játékot, akkor elveszik a képernyőből egy bizonyos terület (képernyő két oldala)?

Lehet hülyeségeket kérdezek, de nagyon nem foglalkoztam eddig ezzel.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#446) Ebit válasza slett27 (#445) üzenetére


Ebit
addikt

Nem nativ felbontáson használod" eredeti méretaránynál" van fekete csik, de a legtöbb Tv , szét tudja húzni és a 16/9 es beállitásra,és ilyenkor csikot nem látsz.

Amikor hozzáadod a megjelenitő paramétereit, lásd LCD tv, megjelenik az 1366X768 felbontás.
A távolság monitorkénti használat esetén szerintem kevés, de kipróbálod, és főleg a szövegnél észreveszed.

(#447) #72042496 válasza slett27 (#445) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, elérhetőek a kisebb felbontások is, csak ezek többnyire nem az általad felsoroltak lesznek, mert a 16:9 képarány miatt mást fog felajánlani a játék. :)

Nálam eddig a VGA végezte a skálázást, de amióta TV-m van, ez az opció mintha nem élne. Mindig visszaugrik a megjelenítő általi skálázásra. Mondjuk nem zavar, mert a játékok döntő többsége úgyis megy natívban, van viszont néhány program, ami alapból nem ismeri ezeket a szélesvásznú felbontásokat (Doom 3, Warhammer 40K...). Nos, ezekkel nem tudom, mit lehet tenni, mostanában nem játszottam velük. Szerintem itt a képarány 4:3-ra állítása fogja megoldani a problémát.

Samsungéknál PC módban a Wide Zoom és társai nem elérhetőek, csak a fix 16:9 és 4:3 arány közül lehet választani - legalábbis DVI-HDMI kábellel bekötve nálam ez a helyzet.

Amúgy az LCD TV topic jobban pörög, ott Cifu igencsak képben van, biztos megválaszol mindent. Én csak az egy szem TV-m alapján tudok segíteni, ezért lehet, hogy esetenként mégsem teljesen úgy van az, ahogy fent leírtam. :)

(#448) bendi007


bendi007
tag

syasztok!segítseteklégyszi összekötöttem a pc vga kártyájt dvi kimeneten 6600 gt a samsung lcd tv monitor kbemenetével ,de sajna semmi,hogy kellene képet csinálni hogy menjen a nagyfelbontású film? pls emil

(#449) Aszem válasza bendi007 (#448) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szia vedd vissza a monitorodon a felbontást 800X600ra és alkalmazd, majd kapcsold ki a gépet kösd át a tvre és ha bekapcsolt akkor álíts főlbontást.

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#450) Pópa


Pópa
senior tag

Haho! Talan itt jobb helyen van a felvetesem:
-----------------------------------------------------------------
Papa
Most talán furcsát kérek, de lenne szives valaki feltenni pár képet a tv-jéről, miközben a pc-ről kirakott képet jeleníti meg? Gondolok egy sima win asztalra, böngészőre, filmre, játékra.
Kíváncsi vagyok a színekre, és az összhatásra. Közeli, távoli... minden érdekel.

Sajnos nincs időm boltba, vagy egyéb helyekre mászkálni, ahol egyébként is nagyon 'segítőkészek' az eladók. Hosszú ideje billeg a mérleg, hogy projektort, vagy egy rendes Tv-t vegyek-e... Mondjuk ami engem érdekel, az helybol a 40 col, es felette.

Persze a tévét hdmirol hajtanam, alap. Notebook lenne a vezerlő, és munkára akarom használni. Sok betű / írás / táblázat, SSH ablakok... fontos, hogy 1-2 méterről nézve ne legyenek tenyérnyi pixelek.

Maybourne
Ezzel a képes dologgal az a baj, hogy nem fogod tudni eldönteni a képek alapján, hogy Neked melyik lenne a legmegfelelőbb TV.

Papa
Tiszta sor, nem is a tv felől akarok dönteni...
Sokkal inkább az élmény, es az összhatás érdekel.

A jó választásban majd segítenek a hozzáértő szakik, láttam vannak páran.
Tegnap ejjel kicsit visszaolvastam. Úgyis samu lesz :DDD Lottózok.

MOD: mondjuk van itt a forumon direkt ilyen topic, talán oda is postolom az előző hsz-t.

Trust is good, control is better!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.