Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#701) zack válasza Zolien (#700) üzenetére


zack
nagyúr

Nem szeretném ha az én véleményem alapján döntenél, mivel erősen szubjektív, mit látok jónak, és te mit fogsz jónak, ill. zavarónak látni. :U
A kérdésekre megpróbálok válaszolni, ahogy én látom. :R
Mivel S-IPS panel van benne, így a betekintési szög evidens, hogy jó (176/176) ezért nem emeltem ki, csak a panel tipusát. ;)
Szinek sokkal szebbek, mint az előző S-MVA panelos 24" ViewSonic monitoromnál. Ami az érdekes, hogy a feketéjét is mélyebbnek érzem. Pixeleket egyáltalán nem láttam eddig 60-70cm-ről, kb. 20-30cm-ről látni, de onnan se vészes. De ugye ilyen távolságból senki se nézi. Felhősödést nem érzékelek, talán közvetlen a 2 szélén 2-3cm szélességben van némi fényerő csökkenés, de nem zavaró. Tökéletes panel nincs, vagy itt, vagy ott, de kompromisszumot kell kötni, és ennél a tv-nél éreztem úgy, hogy a legkevesebb a kompromisszum. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#702) tkesy válasza Zolien (#700) üzenetére


tkesy
őstag

Mindenképpen szánj rá egy-két napot, hogy valahol megnézd az előre kiszemelt darabokat, mert így fórumolvasás alapján szvsz nem lehet dönteni, mivel mindenkinek más a szeme, meg a viszonyítási alapja...
Nézési távolság: a 32"-ra max 1.3m adnak meg (1080-as felbontáshoz).
Én egyébként egy 40"-ost nyúzok (ugyanannyiba került, mint zack philips-e) kb 1,2m -re ülök tőle, és teljesen meg vagyok elégedve vele, pedig abba sorozatba tartozik, amit az lcd-s topikban csak lehúznak... De szerintem néhány dolgot páran igencsak eltúloznak, ugyanakkor igaz, hogy mindenből ki lehet fogni sz@r darabot... Jó példa erre haver B650-e, 50k-val drágább volt (pedig eggyel kisebb méret) és jóval gyengébb a képminősége, mint az enyémnek...
Betekintési szög 178 fok (emlékeim szerint, mert a gyári honlapon nincs fent, azt meg, hogy hol olvastam, nem találom), színekről meg színhelyességről max hw-es kalibrálás után lenne értelme szerintem beszélni, addig mindenki úgy állítja be, ahogy neki jólesik, homogenitás problémát pedig nem vettem észre az enyémnél... Persze lehet, hogy csak az én szemem a rossz... :)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#703) Zolien válasza zack (#701) üzenetére


Zolien
csendes tag

Koszi, igy mar tiszta a kep, ha elhetek ezzel a kepzavarral. Hallgatok a velemenyedre pedig, erdemes, ezt mi sem mutatja jobban, minthogy ertetted amiket kerdeztem - tehat figyelsz erre, s feltunt volna ha ezekkel nagyobb bajok lennenek. A betekintesre azert kerdeztem ra, mert bar fenyevekkel jobb mint a TN, IPS-ek kozott is lehet eg es fold a kulonbseg (olcsobbakban par foktol is mar lilulas vanik). Most mar biztos, hogy ezt a tv-t veszem meg, nem az elso velemeny vagy aki kifejezetten monitornak ajanlotta a Philipset. A 100Hz-rol meselhetnel meg, hogy Philipsek hogy oldottak meg ezt. Kifejezetten igenylem egyebkent ezt a technikat. Lehetne nagyobb, de mint te is mondtad: kompromisszum. De ha barmi hiba is van vele kizarolag teged foglak okolni! :D (nem)

Z

(#704) Zolien válasza tkesy (#702) üzenetére


Zolien
csendes tag

No es milyen tv-d van? :)

Z

(#705) tkesy válasza Zolien (#704) üzenetére


tkesy
őstag

adatlap :) egyébként Samsung B550

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#706) Zolien válasza tkesy (#705) üzenetére


Zolien
csendes tag

O, pedig hogy bogarasztam az datalapod! Elerheto teszt a kistesojarol (550, 32"), hat, finoman szolva nem gyozott meg, hogy csak a bevilagitast emlitsem, pedig egy feluletes teszt volt az (220volt azthiszem). 40"-os bratyojanal milyen szimptomak jelennek meg? (Kozben olvasgatom a TV topikot is, de toled, mint monitorhasznalotol szeretnek hallani tapasztalatokat elsokezbol.)

Z

(#707) tkesy válasza Zolien (#706) üzenetére


tkesy
őstag

pedig 2x is fel van tüntetve :D

A 220v -csak az 530-ról találtam tesztet, illetve a 650-ről... Amit tudtam, azt leírtam fentebb, de mondom, nekem nincs bevílágítási problémám sehol, homogenitási problémám se, (bár valaki elárulhatná, hogy csinálják azokat a fényképeket, magyarán miket állítanak a tv-n, mert én is megcsinálnám). Input lagot probáltam mérni, DVI-n volt rákötve a régi monitor (226BW) a vga-ra, HDMI-n pedig a tv, de semmit sem késett a tv a monitorhoz képest... És nem is érzem, hogy lenne bármi probléma játékok alatt (BF BC2 multi/single, Crysis Warhead, ME2, SH4, NFS Shift, Dirt2), se CAD programok alatt, se filmnézés alatt, (*.mkv) se netezés alatt...
De ez szubjektív dolog, mert lehet, ami nekem jó, az másnak nem, de akik eddig itt voltak és látták a képét monitorként, azok padlót fogtak... :D

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#708) Zolien válasza tkesy (#707) üzenetére


Zolien
csendes tag

Nyugi, tisztaban vagyok az emberi hatartalan szubjekitivtassal. Epp ezert is utalom a mindenki altal majmolt "meg vagyok vele elegedve" szoveget - semmit nem mond. Akkor ez egy szuper keszulek! Kozben kaptam a hirt, hogy meg sem lesz semmilyen megjelenitom most:) Addig okosodom, ha egyszer talan meg is.

Z

(#709) zack válasza Zolien (#703) üzenetére


zack
nagyúr

Drága ez a tv, de ha nem igényled a nagyobbat, akkor megéri beruházni. Én néztem 94cm tv-t 1,2m-ről és nekem túl nagy volt. Akkor döntöttem el hogy 32" kell, de abból a legjobb, amit vehetek PC-s használatra.
Aki nagyobbat akar 100cm-nél, az vagy vesz egy tudásban és képminőségben gyengébbet ezért az árért, vagy vesz hasonlót mint az enyém de mélyen a zsebébe nyúl.
Az enyém nem lilásodik ha oldalról nézem, ez biztos. Úgy tudom ez nem IPS jellemző, hanem inkább a MVA, PVA panelokat érinti. Az enyém minimálisan szürkül ha oldalról nézem, ami viszont IPS jelleg.
Az pedig hogy melyik jobb melyiknél PC-re? Saturn-ban megnéztük laptop segítségvel. Magasan a Philips volt a legjobb képminőségben. Ez viszont nem annyira szubjektív, mert rajtam kívül négyen mondták azt, hogy "bazze, ez félelmetes milyen jó a Philips". A Sony cég kirendelt eladója speciel azt mondta ő is ezt a 7404-et fogja megvenni, annyira tetszett neki is a kép minősége, pedig a V5500-nek se volt rossz képe. :B Szóval rajtam kívül a többiek is ezt látták amit én, pedig néztünk B650-et, Sharp-ot, LED-es Sharp-ot, Sony-t, LG-t is.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#710) attilav2


attilav2
őstag

Orion T19DVDC-ről -HDMI / SCART / kompozit / YPbPr / 5000:1 / 450cd/m2 / 1440x900
láthatósági szöge 160fok-
mi a véleményetek ?
Monitorom már van, de nem a gépen akarom nézni a tv-t, mert zajos, meg a potenciál különbség valahogy tönkrevágta a tv kártyát hiába használtam izolátort.

Olcsó lcd-tv-t keresek, tudtok még olyat ami 50 alatt megáll és 19" körüli ?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#711) Zolien válasza attilav2 (#710) üzenetére


Zolien
csendes tag

Roviden: en nem vennek Oriont. A tomegtermeles miatt a kozepminosegu gyartmanyok premiumkategoriaba tolodnak (marmint ami az arat es ennel fogva elerhetoseguket illeti), a mai nyelvezet altal definialt 'premium termek'-ek pedig tenyleg nagyon elvannak szallva. Fentieknek kizarolagos oka pontosan a fentebb ahitott es emlitett Orion es hasonloan arazott, instant felhasznalasra elkeszitett produktumokkal valo elarasztasa a vilagnak. Magyarul: drasztikusan romlott az atlagminosege - mindennek. Lehet okolni a tarsadalmat az igenyetlensege miatt (vegyuk meg, ugy is olcso, jovore veszunk masikat), lehet az ipart; komolyabb tanulmanyok sem tudnak erre egyertelmu valaszt adni, teruletileg elteroek lehetnek a kiindulasi okok.
Tehat hiaba az 50k-s ar, tulajdonkeppen penzkidobas amit csinalnal a megvetelevel. Biztosan hallotad mar, hogy neha (manapsag inkabb mindig) vegul "az olcsobb a dragabb". Csak egy kozhely az, amit tanacsolni tudok neekd: gyujts, varj.
En magam mindenkit probalok a (bar nehez, ezt belatom), hogy a rossz minosegu, tiszavirag eletu termekek kerulesere osztonozni. Igenis halasszuk ki azt amelyiket akar 5-7-10 evig is hasznalhatunk es ne asszimilalodjunk a tomeghez, a "jo (es buta)fogyaszto" identitast kovetve. Hogy ehhez ido es energia kell? Ketsegtelen, de mennyivel nagyobb oromod lesz benne!
A technikai fejlodes ma gyorsabb mint valaha, ez azonban korant sem kellene, hogy azt jelentse, hogy gagyival vesszuk korbe magunkat, termeljuk a szemetet es felevente vasaroljuk az ujabbnal ujabb (valojaban technologiai fejlodes kb. tizedannyi tortenik mint ahany bort a mesterien idozitett uzletstrategiaval lehuznak a gyartok a keszulelekrol ujabb es ujabb szenzaciokent bemutatava azt.
Bar kicsit elkanyarodtam, a fentiek tukreben nem tudom szeretnel-e meg Oriont, de ha igen, akkor sem fogsz jo kepet kapni es vagni hozza - szerintem. Ahogyan irtak is es magam is tapasztaltam nezelodeseim soran 150k alatt nincs normalis tv. Mondom ezt en - de (sajnos?) az atlagnal joval igenyesebb vagyok. Nezegesd meg alaposan vasarlas elott mindenesetre.

Z

(#712) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
A közeljövőben új VGA-t és LCD TV-t vennék a számítógéphez. Utánajártam ennek a dolgonak és azt vettem le, hogy mindkettőnek rendelkeznie kell HDCP támogatással, hogy a hang is átmenjen a HDMI kábelen. Ha jól értem, erősítsetek meg felőle.
Kösszépen.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#713) attilav2 válasza JetiRulez (#712) üzenetére


attilav2
őstag

A képhez is kell hdcp, hang nem biztos hogy átmegy, ez (lejátszó)program meg vga(driver) függő. Olvasgattam erről legtöbbször nem megy a hang, érdemes fórumokat feltúrni, és kiválasztani a megfelelő kombót ami viszi a hangot is.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#714) JetiRulez válasza attilav2 (#713) üzenetére


JetiRulez
őstag

Amilyen LCD TV-t találtam most, annak külön van egy HDMI-DVI PC Audio csatlakozása. Szóval nem kell majd feltétlenül a VGA a hangtovábbításhoz, ha jól gondolom.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#715) Baltazár84


Baltazár84
csendes tag

Sziasztok!

szeretnék egy LCD tévét venni és segítséget kérnék tőletek. PC lenne rákötve HDMI-n és Hd filmeket néznék és egy két játékkal játszanék pl: COD4, grid, bad company 2. De főleg filmekhez kéne.Ha játékra nem nagyon jó akkor van monitorom. A keret rá 160-180 körül lenne. Válaszotokat előre is köszönöm!

Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés.

(#716) zack válasza Baltazár84 (#715) üzenetére


zack
nagyúr

Ha játékokra van monitorod, és ez a szempont nem fontos annyira, akkor lényegét tekintve olyan monitort keress, aminek szép a képe desktop módban, mert az input lag, és a response time teljesen mindegy mennyi az esetedben.
Én ezt a hármast javaslom pc-hez:

1. Philips
2. Sony
3. Sharp

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#717) zsolt1129 válasza zack (#716) üzenetére


zsolt1129
addikt

Elolvasgattam a hsz.-eid,és a következőre jutottam. Egy 100-110k körüli Tv lehet,hogy nem éppen a megfelelő választás monitornak (pl: Lg lf2510).A Philips-ek viszont már 150k körül vannak (32"-oskok), én most jelenleg nem tudok annyit áldozni a dologra. D Viszont, jó lenne akkor egy olyan monitor,ami tv tuneres. Egy kis kompromisszumot kötök,hogy csak 27"-os dehát ennyi baj legyen. Szerinted [link] mennyire lene jó választás? Köszi a segítséget előre is :R .

(#718) zack válasza zsolt1129 (#717) üzenetére


zack
nagyúr

Ez egy monitor, amiben van tv tuner. :U Fogalmam sincs milyen lehet.
Egy Tn panelos monitorral biztos rosszabbul fogsz járni mint egy komolyabb panellal szerelt tv-vel. Járj utána milyen panel van ebben a Samu-ban. Ha Tn, akkor felejtsd el.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#719) zsolt1129 válasza zack (#718) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ez TN panelos. Viszont ez lenne kb a max ár amit most rátudnék szánni? Szerinted? :U

(#720) zack válasza zsolt1129 (#719) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem ne vedd meg. Spórolj inkább még 1-2-3 hónapot mert ez a tuneres monitor Tn panellal közel 100k-ért egy kalap meleg fingot se ér. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#721) Senerity


Senerity
csendes tag

Helló!

milyen 32-37"-os tv javasoltok nekem nagy részt esetek 90%-ban játszom. HC gamer vok főleg cod4,bf2. összeg max 140eFt és ha esetleg full HD az se baj.

válaszokat előre is köszönöm!

Privát üzeneteket csak este tudok olvasni, de nyugi válaszolok mindegyikre.

(#722) zack válasza Senerity (#721) üzenetére


zack
nagyúr

Játékos 37"-es tv-t ennyiért felejtsd el. Max 32" méret, de a 140k még így is karcsú. :U
32"-es méretben a következőket nézd meg játékra:

Sharp LC-32LE600E 160k
Sharp LC-32DH77E 170k

Sony KDL-32EX500 174k

Philips 32PFL7404H 144k

Samsung LE-32B650 T2W 144k
Samsung LE-37B550 A5W 148k

Én ezeket ajánlom. Persze kaphatsz 37" méretben 140k alatt LG-t, Samsung-ot, de ezek nem hinném hogy pc monitornak alkalmasak lennének. Az LG-nek nincs feketéje, a Samu-ról meg azt mondják játékra nem az igazi input lag szempontból. Továbbá a B650 Ultra Clear panelja iszonyat tükröződik, ami engem nagyon zavarna. B550 jó lehet 37" méretben, de ha filmet is néznél rajta, hiányozni fog a 100Hz.
Ezek mind full HD-s tv-k. Játékra ekkora kijelző méretnél baromság HD Ready-t venni. Mert messziről kell nézned ahhoz hogy ne lásd a pixeleket. Én 94cm HD Ready-t próbáltam 1,5m-ről és nagyon nem volt jó. Ellenben a mostani full HD-s 82cm Philips minden gond nélkül használható akár 70cm-ről is.
Ez csak irányadó, én mindenképpen a fent említett konkrét tipusokból választanék a Samu-kat kivéve. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#723) Baltazár84


Baltazár84
csendes tag

nekem olyan kérdésem lenne még hogy a 24p mit takar? Meg hogy mi a külömbség 1080i és 1080p között?

Nem a remény hal meg utoljára, hanem a sejtszintű enzimműködés.

(#724) rainmen


rainmen
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Csak érdekességként: Okosok szerint a kijelzőt (monitor, tv, stb.) a következő alapján érdemes használni:
Képernyőátló 4-6-szoros távolságról nézve. Tapasztalat alapján bevált. 72 cm-es képátló 3-4 méterről jó, 2 méterről már zavaró.

Üdv!

(#725) zack válasza rainmen (#724) üzenetére


zack
nagyúr

Ez egy baromság.
A full HD-nek pont az az értelme hogy közelebbről célszerű nézni, mert, bizonyos távolság után tök mindegy hogy HD Ready vagy Full HD, mert nem látszik a különbség, és elveszik a full HD minősége és részletessége. CRT tv-nél megint más a nézési távolság, de ez nem keverendő össze az LCD, és ezen belül a FullHD nézési távolságával.
Egyébként mindenki más nézési távolsága esküszik. Ha neked 4m-ről kényelmes nézni egy 72cm tv-t akkor nézd onnan. Mindenki onnan nézi, ahonnan kényelmes. Én 70-80cm-ről nézem a full HD-s 82cm LCD-t, nem vagyok szemüveges, és a szememet se érzem fáradtabbnak mint amikor kissebb monitort néztem.
Szóval mindenki onnan nézi ahonnan akarja, felesleges bármilyen ideológiát favorizálni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#726) zack válasza Baltazár84 (#723) üzenetére


zack
nagyúr

Rossz topikba vagy a kérdéseddel. [link]

Keress vissza, mert többször tárgyalva lett már a téma.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#727) boy25


boy25
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Zack fórumtárshoz hasonlóan és is Philipsben gondolkodom, de én a 32PFL5604-ben. Szerintetek ez mennyivel gyengébb a 32PFL7404-esnél.

(#728) zack válasza boy25 (#727) üzenetére


zack
nagyúr

Sajnos erre nem tudom a választ, mert nem néztem az 5-ös szériát. Így elsőre, biztos hogy más panel van benne.
Amit láttam eltérést:

50000:1 kontra 80000:1
8ms kontra 3ms
50Hz kontra 100Hz

Hogy ez gyakorlatban mit jelenthet, azt meg kellene nézned. A 100Hz hiánya nagy gond, mivel ezt tudnád kamatoztatni filmnézés közben. A 8ms válaszidő pedig játékok alatt hátráltatna, bár ezt a gyakorlatban kellene megnézned.
30k-val olcsóbb mint a 7404, ez nem kevés, de ezért elég sok minenről le kell mondani.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#729) boy25 válasza zack (#728) üzenetére


boy25
csendes tag

A dinamikus kontraszt nem tudom mennyit számít, hogy csak 50.000 és nem 80.000. A reakcióideje 5ms, legalábbis ahol én néztem (egy helyen pedig 6ms-ot olvastam). Szerintem az nem olyan vészes, főleg hogy nem akarok vele játszani. A panel biztos rosszabb benne, de ezt tényleg meg kell nézni mennyivel. A képfrissítési frekire én nem találtam adatot az 5604-nél, a Tiédnél tényleg írják, hogy 100Hz. Te hol nézted ezeket az adatokat egyébként?
Köszi a segítséget!

(#730) zack válasza boy25 (#729) üzenetére


zack
nagyúr

Passz...neten valahol. :DDD
De ebből célszerű kiindulni ami a Philips honapján is van:
[link]

Szóval az 5ms lehet a valós. Az 50000:1 din. kontraszt sokat nem számít, de szerintem biztos nem 100Hz-es, és ez azért számít.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#731) rainmen válasza zack (#725) üzenetére


rainmen
aktív tag

Jó Neked. Én max. ATV-t tudnék nézni HD-n, de az nem az én stílusom. Kábelen nem sok minden jön HD-n, filmeket ritkán nézek, nincs időm.
Mondjuk én még CRT-s vagyok, LCD-ben most akarok majd monitort venni. Tévét még jó ideig nem.
19"-os Samsung SyncMaster 943 NW-ről mi a véleményed?

(#732) zack válasza rainmen (#731) üzenetére


zack
nagyúr

Alap monitornak jó lehet. Sajnos a jobb panellal szerelt monitorok jóval drágábbak.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#733) joey04


joey04
titán

Sziasztok.
Adott egy TV (Samsung LE-32B530) és a gépet összekötve vele szépen kimegy a kép, de ha a TV rendes felbontásán használom, akkor az élsimítás vagy nem is tudom mi ennek a neve, nem az igazi. fehéres keret van a feliratok/betűk között. már-már szinte szebb képet ad, ha 1600as felbontásra teszem. GTX280 a VGA, tehát dvi-hdmi kábel van. erre van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#734) zack válasza joey04 (#733) üzenetére


zack
nagyúr

PC módba használod? :U Ha igen, akkor vedd le a képélességet 0-ra a tv beállításainál. Lehet nem az élesség, már nem emlékszem, de valami képi beállítás okozza a fehéres keretet, de véleményem szerint nem vagy PC módban.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#735) joey04 válasza zack (#734) üzenetére


joey04
titán

ha jól rémlik direkt megnéztem, pc módban van. ha hazaértem megnézem biztosra.
este próbálkoztam és én is az élességet vettem le 0ra meg egy kicsit szöszöltem más beállításokkal, egész jó lett az eredmény, de lehet csak a szemem csalt mert annyira néztem már... :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#736) Testa


Testa
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy LCD monitort össze lehet-e kapcsolni dvd lejátszóval, sima scart/vga átalakitóval?

(#737) zolynet


zolynet
addikt

Sziasztok!

37" lcd szeretnék venni, ezt a Samsung LE-37B650 típust néztem ki. Tv,filmezésre lenne, nem játékra. Ebben az árban (174k) nem találtam 100Hz-es Philips/Sharp lcd, lejjebb olvastam h azokat is ajánlottátok, igaz azokat játékra.
Javasoltok más típust h nézzek meg vagy ezzel jól járok, nyugodtan vegyem meg.
Holnap megyek ismerőshöz ott majd élőben is jobban szemügyre veszem.
Előre is köszönöm a tanácsokat!

Üdv és kellemes húsvéti ünnepeket!

ZoL

Life is too short to stay stock!

(#738) joey04 válasza joey04 (#735) üzenetére


joey04
titán

WTF??
Megnéztem, és ma már nem találtam szépnek a képét. megnéztem a beállítást, PC mód volt. átállítottam meg vissza és azóta tökéletes! :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#739) zack válasza joey04 (#738) üzenetére


zack
nagyúr

Hogy kapcsoltad be a pc módot?
Mert úgy tudom Samu-nál van dedikált HDMI pc-hez, amit át kell nevezni "PC"-re.
Dedikált portra tetted, és meg is csináltad az átnevezést?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#740) joey04 válasza zack (#739) üzenetére


joey04
titán

igen. pontosan így. a használati szerint egészen pontosan DVI PC-re kell átnevezni, és a HDMI 1 (DVI)ra kell csatlakoztatni.
de most már tökéletes, tv ki/be kapcs meg gép ki/be kapcs után is, folyamatosan jó, semmi hiba. csak a hangra kéne még valami megoldást találnom. [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#741) S*Tom* válasza zolynet (#737) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Szia! Tv és film nézésre én inkább vennék egy ilyet [50" FullHD Samu 185k] Én itthon jelenleg egy 42" Samu plazmát és egy 40" Samu 536-ost LCD használok. Az LCD-t inkább monitornak, a plazmát inkább filmekhez és tv-re ajánlom neked, ha mindenképpen LCD-t szeretnél mert monitornak kell, majd írnak neked okosat.

(#742) zack válasza zolynet (#737) üzenetére


zack
nagyúr

Szia!

Engem zavar a fényes tükröződő felülete, ami az ultra clear panelnak köszönhető, de ez szubjektív. A legnagyobb probléma a Samu-nál a "panel lottó". S-PVA, S-MVA, P-MVA panellal is szerelik, és persze az S-PVA (ami saját panelja a Samu-nak) adja a legjobb minőséget, amiből a legkevesebb van. 37"-es méretben nem használnak saját panelt, csak 42" -es méretben és felette, szóval esélyed sincs a jobb panelost kifogni.
Tehát nem túl jó a helyzet a Samu-nál a panelmizéria miatt. :F

Sony EX500-ról jókat mondanak, de nem olcsó. 37"-es méretben 198-200k. A Philips 7404 42" méretben szintén 200k, ahogy a B650 is e körül van 42" méretben, csak ugye még így se biztos hogy kifogod az S-PVA-t, mázli kell hozzá. Ezt a két gyártót ajánlom a saját szubjektív véleményem alapján, és inkább várj még 1-2 hónapot, és pótolj hozzá a 174k-hoz 26k-t.
Persze a döntés a tied. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#743) zolynet válasza S*Tom* (#741) üzenetére


zolynet
addikt

Szia!
Köszönöm, de ekkora nem kell, nem hinném h a jövőben lenne akkora nappalim ahol ezt kihasználnám. Plazmát azért nem akarok mert ~1.5x többet fogyaszt mint az lcd. Lehet h 32" is elég lenne, de a 37" az egy optimális méretnek tűnik.

zack: köszönöm a tanácsot, valószínű a 42" is sok egy ~20m2-es nappaliba, annyival leszek beljebb h az áfát visszakapom, így a 175k-s 650samu ~140k-ban megáll, nem is nagyon szeretnék többet költeni erre a projecre, de majd lecsekkolom a javasolt típusokat is

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#744) zack válasza joey04 (#740) üzenetére


zack
nagyúr

1.3 HDMI-HDMI kábellel + átalakítóval (DVI-HDMI) próbáltad? :U Így működnie kellene.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#745) zack válasza zolynet (#743) üzenetére


zack
nagyúr

Nálam is 25m2 nappaliban van a 37" Samu, de a kanapé az nem a falnál van, hanem a szoba hátsó harmadában. Ha a falnál lenne elbírná a 46" méretet is.
Nem a szoba mérete számít hanem hogy milyen messziről akarod nézni. Mi 2,5m nézzük kb. a 37"-es Samu-t, de tervben van egy 46"-os tv, és akkor teljesen hátra tudnánk tolni a kanapét. :K A 32" Philips-et 80cm-ről nézem, tehát ez a méret alkalmatlan filmnézésre tv-ként 2-3m-ről. Persze én szeretem a nagy képernyőt, mert jobban bele tudom élni magam a filmbe és játékba egyaránt. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#746) joey04 válasza zack (#744) üzenetére


joey04
titán

nem, sima dvi-hdmi kábel. akkor ez lesz a gond? mondjuk ezt még túlélem, venni akarok valami viszonylag komolyabb 5.1 rendszert, aztán gépre dugom rá maximum. onnan jón a HD tartalom.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#747) zack válasza joey04 (#746) üzenetére


zack
nagyúr

Előtte próbáld ki, de szerintem a kábel lesz a gond! :K Ne költs feleslegesen, mert egy normális 24k aranyozott, árnyékolt, zavarszűrős HDMI-HDMI kábel igen drága. Ha meg nem oldja meg, kiadtál érte egy csomó pénzt.
Mondjuk ha a Media Markt-ban veszed, és nem jó, akkor 72 órán belül visszaviheted, és még a pénzt is visszaadják. MM-ban ami jó kábel, az a házimozis Pro Series Hama. ;)
Sima kábelt nem vennék, de ez szubjektív. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#748) zolynet válasza zack (#745) üzenetére


zolynet
addikt

Lemértem, 2m-ről nézzük jelenleg a tv-t, de még 1-2évig ez biztos ilyen lesz. Erre a 2m-re sztem bőséges lesz a 37", első körökben 32"-est néztem, de gondoltam belefér még a 37"es is. 70-80cm-ről nézem a 22" tft-met, ill melóhelyen 70-80ról 2x22"-t, még kényelmes kategória.

Life is too short to stay stock!

(#749) S*Tom* válasza zolynet (#748) üzenetére


S*Tom*
aktív tag

Egyébként tudásra jó választás amit kinéztél, sokan ezt keresik, szerintem pici és még drága. Nekem a hálómban a falon lévő 42"-es ágyból 2-3 m-ről egyáltalán nem tűnik nagynak és szerintem ilyen fogalom tv-ben nincs is, hogy túl nagy, de ez akkor már részedről eldőlt csak itt akartál megerősítést.

(#750) Liner


Liner
aktív tag

Hali! Azt néztem hogy topiknyitás óta eltelt pár év és a 2006 os vélemények alapján nyilván nem tudom eldönteni most mi a helyzet ezen a téren. Szóval van egy LG 37LH4000 94 centis full hd lcd tvm dvi kimenttel és ati 4850 karim hozzá. Rá is raktam a tv t a számitógépre és hát leesett az állam. Nem sokkal marad el egy monitoros graftól.

Viszont hosszutávon fene tudja. Azon gondolkodok hogy eladom és veszek helyette egy 27" os 2ms lg monitort. Igazság szerint jóval kevesebbet számítógépezek mint tv zek. Azért gondoltam hogy ne álljon ott feleslegesen ez a tv...

Szerintetek hogy járok jobban? A monitorral vagy ezzel a tv vel ha megtartom?

[ Szerkesztve ]

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.