Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#751) psg5


psg5
veterán

Üdv!
Bár a hasonló topikba is írtam, de látom itt kicsitt frisebb a mozgás.
Samsung 2243NW monitorra rákötni egy t-home-os set-top boxot szeretnék, de ha lehetőség van rá, kábelek állandó cserélgetése nélkűl azért a számítógépet is lehessen használni rajta.
Ha jól látom, mivel ezen a monitoron csak egy d-sub bemenet van, ezért egy külső tv-tuner kell.
Az valós, hogy van olyan tv-tuner amire rákötöm a számítógép vga menetét és ráköthetem a set-top box mondjuk dvi menetét és magát a tunert pedig a monitor d-sub menetére, így váltogathatom, hogy tv vagy számítógép?
Ha tényleg ez létezik, mi ennek a tunernek a neve?

F.K.T.

(#752) nyunyu


nyunyu
félisten

Gondolkodom a jo oreg elektronagyu lecserelesen mert egyre homalyosabb a kepe, meg ha esik, ha fuj, 90-100W-ot zabal.

Kivancsi lennek mennyit eszik egy jobb fajta 32"-es TV monitorkent hasznalva. (~200cd fenyero)
Van itt valakinek fogyasztasmeroje?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#753) Teetuss


Teetuss
csendes tag

Közeljövőben tervezem meglepni magam egy a mostaninál nagyobb kijelzővel, viszont minél többet olvasgatok a témában annál jobban összezavarodok. Tudnátok ajánlani egy olyan fullHD TVt ami elfogadhatóan megállná a helyét monitorként is? Úgy nagyjából fele fele arányban filmet nézek, illetve játszok (nem fps játékok többnyire) a gépemen. A maximum amit rá tudnék szánni az kb. 100eFt

A segítséget előre is köszönöm.

WWFSMD?

(#754) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Első benyomásra szerintem jó választás volt. Egy órája használom már és eddig teljesen meg vagyok vele elégedve.
Ez egy LG M2362D. :P

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#755) JetiRulez válasza JetiRulez (#754) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nem illik a képbe a nyelvnyújtós szmájli. Kacsintós akart lenni, csupán a figyelmetlenség befolyásolta. ;)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#756) tkesy válasza nyunyu (#752) üzenetére


tkesy
őstag

A 40"-es Samsung-om eszik 100W környékén (+/-10W), de a fényerőt így nem tudom megmondani, hogy mekkora..
azt tudom megmondani, hogy van beállítva:
Háttérvilágítás: 4 (0-10)
Kontraszt: 75 (0-100)
Fényerő: 50 (0-100)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#757) kelzsoca válasza nyunyu (#752) üzenetére


kelzsoca
félisten

Samsung 32"-os LCD tv-m fogyasztása full fényerőn 80W

[link]

Remélem tudtam segíteni. :)

https://vertigostore.eu

(#758) schrank


schrank
tag

szasztok
lh2000-em van moncsinak használom, xp-vel 15 tűs moncsikábellel használtam és ahogy a nagykönyvben meg vagyon írva bal oldalt hiányzott a 6 oszlop pixel, DE nemrég felraktam win7-et és a jobb oldalt is lett kb. 10 pixeloszlopnyi képernyőkihasználatlanság ! ma vettem dvi-hdmi kábelt hogy végre tudjam natívban használni erre ugyan olyan minden :O
mellesleg nem találom a tévé menüjében azt a pontot ahol a képernyőt lehet autómatikusan beállítatni hogy kitöltse a rendelkezésre álló helyet :F
(a tv és a oprendszer is 1360x768-as felbontáson van csak ezt az auto képbeállítást nem találom :( )
íme egy kép , szerintem ez nem natív :

(#759) tkesy válasza schrank (#758) üzenetére


tkesy
őstag

1 kérdés: milyen vga-d van?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#760) schrank válasza tkesy (#759) üzenetére


schrank
tag

8800gts 320MB ...

(#761) tkesy válasza schrank (#760) üzenetére


tkesy
őstag

Az pech, mert az nvidia-t nem ismerem ilyen téren, ATI-hoz lett volna pár tippem... :(

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#762) 100kg


100kg
tag

Hali!

Lenne egy kérdésem sztem ti itt tudtok nekem segíteni :B . Van egy ati 4850 vga-m 2 dvi kimenettel az egyikre a monitorom van kötve samu t220 a másikra dvi-hdmi átalakítóval 3m-es hdmi kábellel a tv-m toshiba regza 42xv550p és a legújabb ati driver van a gépen... Na most az lenne a kérdésem amikor a gépről használom a tv-t alul felül 1-1 oldalról 0,5-0,5 cm fekete kerete van nem vmi nagy az igaz de nemszeretem h ott van és sehol nem találok olyan beállítást amin ezt beállíthatnám... Köszönöm a segítséget!
Üdv... 100kg!

(#763) tomgabor


tomgabor
senior tag

Egy értelmezést szeretnék kérni: a kérdésem:Monitort szeretnék vásárolni a PC-m hez(HD4850) és a PS3-mal is
> kompatibilisnek kellene lennie ezt néztem ki
> szerintetek:http://ipon.hu/webshop/product/lg_w2253v_pf/111098 olvastam
> tezsztett szó szerint idézem "A készülék bemenetei között egy HDMI-t, DVI
> és D-Subot tisztelhetünk, rajtuk kívül még egy fejhallgató kimenet is helyet
> kapott a HDMI audio sávjának kivezetése céljából. Audio bemenet és beépített
> hangszórók nincsenek a monitoron." Magyarul a HDMI-n bemegy a hang és a
> fejhallgató kimeneten meg ki ugye?

A válasz erre:Igen kompatibilis mindkét eszközzel, de ez a hangátvitel nem
megoldható ezt nem tudja a készülék.

Akkor mire való fejhalgató kimenet???

(#764) kelzsoca válasza tomgabor (#763) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem inkább egy 32"-os tv-t kellene venned amit monitornak is tudsz használni (ha anyagi kereted megengedi) és akkor nem kellene szenvedni ilyen dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#765) tkesy válasza 100kg (#762) üzenetére


tkesy
őstag

Catalyst --> Desktops & Displays, alsó sorban tv kiválaszt, jobb klick, --> Configure --> Scaling Options --> Overscan = 0%.
Előtte persze állítsd be a tv-t a natív felbontására a Catalyst-ban...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#766) 100kg válasza tkesy (#765) üzenetére


100kg
tag

Köszi sikerült!

Esetleg azt úgy nem lehet megcsinálni h ne kellejnem mindig váltogatni a két megjelenítőt h a monitorom 1600as felbontást tud a tv meg ugye 1920 h egyszerre mehessen mind a kettő külön külön felbontáson? Mondjuk nemtudom h vane ilyen :B !
Üdv... 100kg!

(#767) tkesy válasza 100kg (#766) üzenetére


tkesy
őstag

Úgy emlékszem, az csak akkor lehetséges, ha nem "klónoztatva" van a tv, hanem külön megjelenítőként kezelve... de egy ideje nem használok +monitort, úgyhogy ebben most nem tudok többet segíteni...:(

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#768) hoffman_ válasza 100kg (#766) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Anno én is ezzel szembesültem, és oda lyukadtam ki, hogy nem fog menni úgy, ahogy te szeretnéd.

Én a legegyszerűbb megoldást abban láttam, hogy csináltam profilt a monitorhoz, és csináltam a TV-hez. Gyorsgombbal pillanatok alatt megvan a váltás. Ezzel csak az a baj, hogy ha nem valami dock-ot használsz az Asztalon, akkor váltás közben összekutyulja rendesen az ikonjaid a felbontás-csere miatt. Na meg a kettő egyszerre nem is megy, arra a klónozás a járható út. Akkor a kettő egy kiterjesztett kijelzőként fog funkcionálni, de szvsz. filmnézésre, játkra nem a legideálisabb, talán graf. munkához és ilyenekhez.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#769) 100kg válasza hoffman_ (#768) üzenetére


100kg
tag

Szia!

Esetleg azt leírnád nekem h hogyan tudok gyorsgombot csinálni váltáshoz mert ikont nem vmi sokat használok ezért azzal nem lenne gond h kutyul. Köszi!
Üdv... 100kg!

(#770) hoffman_ válasza 100kg (#769) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az csak Catalyst-buhera. Megnyitod a ContolCentert, és ott a felső menüsorból a Hotkeys pont kell neked. Értelemszerűen, az Enabled-hez pipa kell, azután alatta megnyitod a Hotkeys Manager-t. Ott már adja magát - pipa, hogy melyik profilhoz akarod, és be tudod lőni, hogy mivel akarod váltani.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#771) benceyce válasza zack (#722) üzenetére


benceyce
tag

"32"-es méretben a következőket nézd meg játékra:
Sharp LC-32LE600E 160k
Sharp LC-32DH77E 170k
Sony KDL-32EX500 174k
Philips 32PFL7404H 144k
Samsung LE-32B650 T2W 144k
Samsung LE-37B550 A5W 148k"

A két Sharpot leteszteltem. Szép a színe és jó a betekintési szöge mindkettőnek, bár az egyikük LED-es és annak azért tutibb képe van. Játéknál viszont kipróbáltam FPS-sel, mindkettő elvérzett. Már egyszerű ránézésre is óriási volt az input lag. A Sony-t még kipróbálnám, mert eddig csak az EX402-vel volt dolgom, ami már-már egész jó volt, de "műszeres" eredményt még nem sikerült mérnem. Akinek van és esetleg hajlandó volna alávetni magát és a TV-jét, dobjon egy pm-et pls és megköszönöm. A Philipset is szeretném kipróbálni, arra is várok jelentkezőket. A két Samsung igazából nem érdekel, se a fényes panel miatt se a kóreai mivolta miatt. A japán termékeket előnyben részesítem és a Philipset is. THX! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#772) nyunyu válasza benceyce (#771) üzenetére


nyunyu
félisten

A két Samsung igazából nem érdekel, se a fényes panel miatt se a kóreai mivolta miatt.

Annyira koreai, hogy Jaszberenyben gyartjak :DDD

En is monitornak keresek egy _jo_ 32"-es TV-t, aztan Allee EW-ben mindenaron a Samsung B530-at akartak ramtukmalni, csak kozben megakadt a szemem a Sharp LC-32DH77EV-n, hogy mennyivel jobb kepe van, aztan "csak" 150k volt rairva, mondvan utolso darab, nem hoznak tobbet.

Input lagra valami olyat olvastam, hogy game modba kell kapcsolni, ugy lenyegesen kisebb.
Te hogy probaltad?

Most nezelodtem fukarban, egymas melle ki volt teve egy rakat TV, LG tevek szemre legalabb 3 kepkocka lemaradasban voltak a Sharp LC-32DH77EV-hez (140k, juhee :DDD) kepest, de meg a ledes LC-32LE600 (150k) is kesett egyet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#773) benceyce válasza nyunyu (#772) üzenetére


benceyce
tag

Nem csak hogy game módba kell tenni, de még a dedikált pc portra is kell dugni, kikapcsolni minden képjavítót. A Sonynál megütötte a szememet, hogy mindegy mit csináltam vele, ugyan olyan gyors volt. Másrész ha D-SUB csatival kötöd össze, nincs dolga a monitornak/TV-nek a jellel, egyszerűen alacsony az input lag. Viszont HDMI/DVI csatival már nagyon is sok lehet. Így én mindkét kábellel kipróbáltam. A Sony japán, mégis spanyol honban tették össze, a Sharpok viszont még összeszerelését tekintve is japánok voltak. Tehát most inkább nem kezdem el döngetni a mellem, hogy Samsung termékeket gyártunk Jászberényben. 2-3 éve egy olasz szaklap foglalkozott a TV-k monitorként való hasznosításával, de azóta csak kontár munkákat látok youtube-on. Képesek egy tft-hez hasonlítani egy másik tft-t, holott CRT-hez kell. Eszem megáll néha.

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#774) sünpávakutya válasza Teetuss (#753) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Én egy 32"-os LG tv-t vettem monitor gyanánt, a 32LH7000 típust. TV-t (mármint TV-adást) sohasem nézek; a PC-n főleg e-book olvasás, régebbi játékok, ilyesmik mennek illetve filmek nézése. Természetesen full HD-ben, azaz 1920×1080-ban. Kicsit küzdeni kellett a driverrel, hogy ne legyen kisebb vagy nagyobb a kép, mint a kijelző, de sikerült végre elkapni a natív felbontást. Most már tűéles a kép és a számítógép szándéka szerint 1 pixel vastag vonalak tényleg 1 pixelesek és borotvaélesek a TV-n.
Tehát nekem tökéletesen megfelel ez a TV. A testhelyzettől függően 70...100 centi távolságból nézem, azaz brutális látószögem van (ezt egy moziban is nehéz lenne reprodukálni). A régi 19" 4:3 CRT-mhez képest mindenesetre óriási előrelépés. (Mégha kontrasztarányban amaz verhetetlen volt is ehhez képest, ennek azért jobb a geometriája... :D )
Kellően sötét szobában nézem (nappal is lyukacsosra engedett redőny egy keleti ablakon), azaz fényerőproblémáim nincsenek. Gyorsbeállításként választható 73, 51, 40 és 25 %-os háttérvilágítás; e-bookhoz, Office-hoz elég a legsötétebb, filmnézéshez az 51 %-os is jó szokott lenni. 25 %-os fényerőn és kevéssé terhelt géppel a gép + a TV együtt 100...115 W körül szokott fogyasztani.

(#775) benceyce válasza sünpávakutya (#774) üzenetére


benceyce
tag

Érdekelne, hogy az egy pixel vastag vonalakat hogyan tesztelted le :)

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#776) Szabolcs90


Szabolcs90
csendes tag

Üdv.
A következő problémában kérném a segítségetek.
Van egy Samsung HDready lcd tv-m, amire szeretném rákötni a laptopom.
A laptop dsub és hdmi kimenettel is rendelkezik.

Dsubról kötve semmi baja, tökéletesen működik, igaz egy kicsit "szellemes" a kép, gondoltam megpróbálom hdmi kábelről is.
Hdmi kábelről a HDready felbontást a tv közepére teszi, kb a képernyő területének 50%át használva. Sajnos nem tudok mit csinálni vele. Van valami tippetek?

Laptop: Lenovo U350
Tv: Samsung le32r32b

Köszönöm

(#777) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Szerintetek melyik TV most a legjobb választás monitornak? Olyan megoldást keresek amivel teljesen kiválthatom a monitort, tehát kényelmes legyen rajta netezni, dolgozni és az input lag is legyen alacsony a játékok miatt.
Mekkora méretben érdemes gondolkodni (az asztalom bazinagy) ? Egy 40"-es már nagyon kényelmetlen 1m-ről?
Az összes TV csak 60Hz-en működik PC-re kötve?

Üdv, Balázs

(#778) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok.

Gondoltam itt is rákérdezek, mert nagyon b@ssza a csőröm.
Összekötöttem a TV-t és a gépet HDMI kábellel, átalakítóval a VGA-ból. Először tök jó volt, utána kezdett hülyéskedni. Random szerűen hirtelen az egész képernyő zöldre vált, majd utána hamis színnel jön vissza a kép. A hibát orvosolja, ha ki-be húzom a VGA-ból a HDMI átalakítót, csak így menet közben. Mitől lehet ez? Van mikor 1 órán keresztül nem csinálta, van mikor 10 perc alatt. VGA kábellel nem volt ilyen probléma.

Don't Tread On Me

(#779) benceyce válasza Szabolcs90 (#776) üzenetére


benceyce
tag

Vagy nem hdready jelet tol ki a laptop, vagy a tv nem csak hdready felbontást tud, vagy a tv zoomjával nem játszottál eleget.

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#780) benceyce válasza Antibazsi (#777) üzenetére


benceyce
tag

Hogy a 40-es kényelmetlen-e egy méterről azt nem tudom, bár volt róla táblázat, hogy mi fölé nem érdemes menni, mert túl nagy látószöget igényelne. Én egy 32-est vettem most és szerintem még épp jó. Ha nagyobb lenne nem győzném a fejemet rángatni. Sony KDL-32EX402. Szép a képe, gyors is mint az állat (CRT-hez viszonyítva, tesztelve), viszont a digitális jelnél nálam is elmosódnak a színes betűk jobbra. Analóg jelnél semmi gond. Próbálom a hiba okát felderíteni, de mostanában elég kevés szabadidőm van. Ha jutok valamire szólok. Képminőségre nincs panaszom.

A 7404-es Philipset is ajánlották korábban, de annak az input lagját még nem láttam. A képében biztos vagyok, hogy szép, a panelja is rendben van.

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#781) benceyce válasza MPowerPH (#778) üzenetére


benceyce
tag

Én kipróbálnám, hogy a másik DVI-re is kötnék egy monitort digit kábelen, hogy azzal is csinálja-e, tehát vga hiba-e. Aztán megcserélném a két monitort is, hogy a kijelzőnek van-e baja.

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#782) MPowerPH válasza benceyce (#781) üzenetére


MPowerPH
félisten

A másik DVI is csinálja, ezt átdugtam. De azt meg tudom nézni, hogy VGA hiba e, egyszerűen megcserélem a két VGA-t. Másik TV is van itthon, maximum arra is rápróbálok. :R

Don't Tread On Me

(#783) MPowerPH


MPowerPH
félisten

VGA-at átcseréltem, ugyan úgy csinálja a másikkal is. :( Akkor most megnézem a másik TV-n, hátha megjavul.

Don't Tread On Me

(#784) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Másik TV-n nem csinálta, rendben volt minden. Milyen hiba lehet ez?

Don't Tread On Me

(#785) framling válasza tkesy (#765) üzenetére


framling
tag

köszi, nekem is hasznos volt!

(#786) benceyce válasza MPowerPH (#784) üzenetére


benceyce
tag

Kizárásos alapon a TV rossz :)

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#787) sünpávakutya válasza benceyce (#775) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

???

Nem értem a kérdést...

Paint megnyit, nagyítás, 1 pixel széles függőleges vagy vízszintes vonal meghúz, nagyítás kikapcs, megbámul. Oszt jónapot... :D

Nekem elég, ha bent a cégnél megnézem azokat, akik "nem látom a betűket" ürüggyel 960×768 és egyéb elvadult felbontásokon használják a 19" 5:4 képarányú, 1280×1024 natív felbontású TFT-jüket. Aki megnézi azon a képet, aztán átkapcsol 1280×1024-re és megnézi azt is, és még mindig nem érti, mit értek én az "éles kép borotvaéles vonalakkal" kifejezésen, annak úgyis mindegy. Nem lehet őket meggyőzni, hogy nem másfél méterről kell nézni a 19" kijelzőt és akkor majd natív felbontásnál is el tudja olvasni az apróbetűt...
Bár biztos én vagyok a perverz a 80 centiről nézett 32" TV-vel... :DDD

(#788) sünpávakutya válasza Antibazsi (#777) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

> Az összes TV csak 60Hz-en működik PC-re kötve?

Nekem a videokártya driver vagy negyvenféle képfrekvenciát felajánl, olyanokat is, mint 24, 25, 59 Hz és egyebek... :)))
A WinDVD-ben van egy nagyon szimpatikus opció, a PAL TruSpeed. Azok kedvéért, akik nem ismerik: ha a WinDVD érzékeli, hogy a lejátszott film 25 Hz-es, akkor feltételezi, hogy az mozifilm volt anno, és automatikusan 24 Hz-re lassítva játssza le. (Ha ki-be kapcsolgatod, látni nem látsz semmi különöset, de a hangmagasság változását észre lehet venni!) Nekem mindig be van kapcsolva, hiszen a nézett filmek majd' mind mozifilmek, legfeljebb pár százalék esetén tévedek és lassítom le feleslegesen... (Pl. olyannál, ami eredetileg is tévéfilmnek készült.) Szóval kipróbáltam, és a gyenge alaplapi videokártya fullscreen-ben bizony néha produkált villódzó, kínkeserves képváltásokat, ha a szokványos 60 Hz-en hajtottam, de pl. 25 Hz-en is. Viszont 24 Hz-en soha. Tehát ha valaki napi 6 óra számítógépezésből 5 órát filmnézéssel tölt, akkor meggondolandó, hogy 60 helyett 25 vagy 24 Hz-es képfrissítéssel hajtsa a TV-jét...
:DD

(#789) gyurci76


gyurci76
csendes tag

Én annyit mondanék, hogy nekem egy 117 cm-es full hd-s samsung tv-re van rákötve 1920-as felbontásban HDMI vel.....
Veri a monitorokat.........És azért call of duty ilyen méretben..csak bfekszem a franciaágyra, mellé pakolom a billentyűzetet és az egeret és tolom....
Ja és játék közben látod a környező teret is, nem úgy mint monitornál, mert túl közel ülsz hozzá!!!!

Asus P5B Deluxe, intel core2 quad q6600 2400Mhz, 4x1 giga dual ddr2 geil ultra, WD 250 giga sata2, Plextor dvd iró, Asus EN9600 GT Top 512 MB, Chieftech 500W táp

(#790) gyurci76 válasza sünpávakutya (#788) üzenetére


gyurci76
csendes tag

nekem is 60 HZ!

Asus P5B Deluxe, intel core2 quad q6600 2400Mhz, 4x1 giga dual ddr2 geil ultra, WD 250 giga sata2, Plextor dvd iró, Asus EN9600 GT Top 512 MB, Chieftech 500W táp

(#791) MPowerPH válasza gyurci76 (#789) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekünk 107-es ledes LG van, HDMI-vel se tud olyan képminőséget, mint egy komoly 300k -s monitor.(ilyen 100k-s kategória nem játszik...) Pedig nem gyengén szép a képe, már csak a 32"-os Philips-hez viszonyítva is.

Don't Tread On Me

(#792) sünpávakutya válasza MPowerPH (#791) üzenetére


sünpávakutya
csendes tag

Hát, ez már gyengén OFF-ra hajaz, de azért (kissé a 'plazma kontra LCD' vitához is kapcsolódva) én csak makacsul ragaszkodom ahhoz a rögeszmémhez, hogy az igazi megjelenítők azok lesznek, ahol a pixelek LED-(ek)ből lesznek. Ez egycsapásra meg fogja oldani az összes eddigi, özönvíz előtti technológiák (CRT, LCD, plazma) hiányosságait. Olyan kontrasztarány, mint egy CRT-nél (tökéletes fekete); tökéletes geometria (amit egy katódsugárcsöves megjelenítő sosem tudott elérni); olyan színvilág, mint egy plazmánál; komoly fényerő; nincs utánhúzás (akár több száz Hz-es kép) stb. stb. Minden más próbálkozás (pl. LED-es háttérvilágítás az LCD-hez) csak pótcselekvés és 'hozzunk még ki valamit a kifutó technológiából' szvsz... :K
Ettől eltekintve továbbra is elégedett vagyok a 32LH7000-rel mint monitorral (nálam nem mennek fps játékok, úgyhogy a szokványos LCD problémák engem nem sújtanak); de épp ezért (amiket fentebb írtam) nem vettem anno 180...200 kHUF-ért 24" fullDH TFT monitort, mert átmeneti technológiákra nem vagyok hajlandó ennyit költeni. :N

(#793) hcs57 válasza MPowerPH (#778) üzenetére


hcs57
őstag

ATI video kártyád van? Ha igen, akkor a problémádat ismerem.. [link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#794) hcs57


hcs57
őstag

Nagy lett a csönd...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#795) ldave


ldave
félisten

FullHD TV-t fogok venni pár napon belül és PC-re is rá lenne kötve. Rendelkezésemre áll egy ati-HD4550 és egy nvidia-9800gt. Van tapasztalat hogy melyiknek jobb a képe TV-re kötve? Mindkettőn van alapra hdmi kimenet.

A Slime draws near! Command?

(#796) #29271808


#29271808
törölt tag

Mi a helyzet a 100Hz-es LED TVkel?

Próbálta már valaki?

(#797) Teetuss


Teetuss
csendes tag

Van ezeknek a TruMotion, MotionPlus 100H-200Hz eljárásoknak haszna mint monitor? És hátránya, az áron kívül?

WWFSMD?

(#798) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Tudnátok tanácsolni valami relatív jó tv-t 32"-ig ami ips paneles és minél színhűbb?!

Olyan 130K-m lenne rá kb (ennyiért dell u2410-et tudnék venni, de az ugye 24 és tvként nem használható)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#799) hcs57 válasza kleinguru (#798) üzenetére


hcs57
őstag

Philips 32PFL7404H/12

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#800) hcs57 válasza Teetuss (#797) üzenetére


hcs57
őstag

Se haszna, se hátránya... monitor (PC) üzemben ezek kikapcsolódnak.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.