Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#851) LBandi válasza Daffni2 (#850) üzenetére


LBandi
aktív tag

Színhűséggel kapcsolatban mit tudsz mondani?
Eddig a Dell U2410 vásárlását terveztem, de ez a TV-monitor dolog nagyon elgondolkodtatott hogy majdnem ugyanannyi pénzért majdnem olyan jó ké-színvilágot kaphatok jóval nagyobb méretben.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#852) Daffni2 válasza LBandi (#851) üzenetére


Daffni2
addikt

Véleményem szerint a szinhűsége kiváló, még így kalibrálás nélkül is.

Hát még kalibrálás után.
De Én nem érzem szükségét.

"Aki ad,az nyer"

(#853) LBandi válasza Daffni2 (#852) üzenetére


LBandi
aktív tag

Utolsó két kérdés és mára ráhagyom :))

Mennyire tükröződik a fény vissza rajta? A feketéje mennyire mondható feketének?

Köszönöm az eddigi információkat :R

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#854) Daffni2 válasza LBandi (#853) üzenetére


Daffni2
addikt

Gyakorlatilag nem tükröződik,a feketéje is teljesen rendben van.

"Aki ad,az nyer"

(#855) doggstew


doggstew
csendes tag

@Daffni

Ma vettem egy 32PFL5605H tv-t és olvasom, hogy neked is ez van.
Ez ugye képes kéne hogy legyen digitális csatornákat fogni, de nálam nem talál egyet sem. :(( Próbáltam kétféle keresést is, de nulla.
Nem tudod, mi lehet a probléma? A csomagoláson rajta van, hogy ez csak külön kütyüvel foghat digitális adókat, de a boltban biztosítottak, hogy ez hülyeség, mert a H végződésűt vettem illetve az előzetes internetes infógyűjtésnél is mindenütt az van, hogy az alkalmas erre.

Köszi a választ

(#856) Daffni2 válasza doggstew (#855) üzenetére


Daffni2
addikt

Milyen antenna van csatlakoztatva?

"Aki ad,az nyer"

(#857) nyunyu válasza Daffni2 (#850) üzenetére


nyunyu
félisten

Mivel szinte soha nem kapcsolom ki a számítógépet, hanem készenléti állapotba küldöm.
Onnan meg a Win7 2 mp alatt feléled, és rögtön tökéletes a kép.

Azt hogy allitottad be, hogy a TV is elmenjen aludni, ha nincs jel?

En 5605H-m kepes orakig mutatni a "no video signal" feliratot, ha nem kapcsolom ki...

Digitalis adas veteli problema? Pesten nagyon gyenge a digitalis adas jelszintje.
En erositos szobaantennaval probaltam, nem megy.
Bekotottem egy +20dB-s kabelteve jelerositot pluszban, ugy mar megtalalja a TV az adokat.
Ha kirakom az antennat az erkelyre, akkor is el lehet szorakozni 10-20 perceket azzal, hogyan forgassam az antennat, hogy ne essen szet a kep forma1 rajt kozben :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#858) Daffni2 válasza nyunyu (#857) üzenetére


Daffni2
addikt

Sajnos csak kézzel/távirányítóval/ lehet ki be kapcsolni.
Tehát bekapcsolom a monitort vele egyidőben élesztem a gépet.
Ha csak rövidebb időre altatom, a monitort nem is kapcsolom ki. :DD
Halásztelken, a ház falára szerelt lepke antennával tökéletes a Mindigtv.
Erősítős szobaantennával nem nagyon sikerült nekem sem.

"Aki ad,az nyer"

(#859) Remiel


Remiel
őstag

na a gép holnap érkezik, most már csak azt kéne eldönteni, hol vegyem meg a philips 32pfl5625... vagy 5605...

mondjuk vicces, hogy különbség köztük szinte 0, a káva más és egy philips eladó szerint a 25 ben kicsit jobbak a hangszórók, de az árkülönbség 10-20k helytől függően... 145.500 volt a legjobb 5605 ár és 155-159 (MM 170k) az 5625...

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#860) Daffni2 válasza Remiel (#859) üzenetére


Daffni2
addikt

Ezzel a legjobb árral vigyázni kell, egyáltalán nem biztos, hogy van és záros határidőn belül meg is kapod.
Vagy csak hitegetnek.
Jó példa a Mall.hu, ahol marha olcsón hirdetik, azután meg csak hitegetnek.

A vásárlók véleménye között szép számmal vannak ilyen esetek.
Ha csak egy kettő lenne............még bele is férne, de sok ilyen vélemény van.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#861) doggstew válasza Daffni2 (#856) üzenetére


doggstew
csendes tag

@Daffni
Hát konkrétan semmilyen külön antenna nincs csatlakoztatva.
Akkor most biztos röhejeset gondoltam, de azt hittem, ezekben integrálva van az antenna.

Mit ajánlanál hozzá?
Köszi a választ

(#862) Remiel válasza Daffni2 (#860) üzenetére


Remiel
őstag

én nem vásárolok noname webshopokból... csak ahol üzlet is van, kézzel fogható áruval... ilyen helyekről vannak az árak

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#863) Daffni2 válasza doggstew (#861) üzenetére


Daffni2
addikt

de azt hittem, ezekben integrálva van az antenna.

Ne haragudj,nem bántásból, de besz@rtam a röhögéstől. :R

Merre laksz, milyen házban,merre néznek az ablakok?

"Aki ad,az nyer"

(#864) Daffni2 válasza Remiel (#862) üzenetére


Daffni2
addikt

Bölcs dolog.

"Aki ad,az nyer"

(#865) doggstew válasza Daffni2 (#863) üzenetére


doggstew
csendes tag

Semmi baj, gondoltam, hogy tudásbeli hiányosságaim vannak :B

Bp XI. ker, 3. emelet, dél-nyugat fekvésű ablaknál van a tv

(#866) nyunyu válasza Remiel (#859) üzenetére


nyunyu
félisten

mondjuk vicces, hogy különbség köztük szinte 0, a káva más és egy philips eladó szerint a 25 ben kicsit jobbak a hangszórók

A vekony, edge LEDes Samsungokat szoktak ocsarolni, hogy csapnivalo a hangjuk, mert nem fer el bennuk normalisabb hangszoro, ezekben a vastag Philipsekbe allitolag jobbak vannak, teltebb a hangzasuk.

Ehhez kepest amikor eloszor meghallottam a TV-n a forma1 kozvetitest, elso dolgom az volt, hogy a menuben letiltsam a hangszoroit, nehogy nekialljon a cernavekony, se magas, se mely nincs hangjan zajongani.

Erositore radugva persze egybol ugy szolt, mint ahogy korabban a szamitogepem TV kartyajanal megszoktam :DDD
(BTW, Cinergy400-on is Philips tuner van, igaz csak analog, digitalisat nem tud.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#867) Daffni2 válasza nyunyu (#866) üzenetére


Daffni2
addikt

Én sem tudnám elviselni, műsort nézni úgy, hogy a TV "hangszórója" szól.
Brrrr.

Bár az 5625-nek meglepően elviselhető a hangja,lehet,hogy tényleg ez a különbség az 5605-5625 között?
Fogalmam nincs mert nem is érdekelt a hangjuk.

"Aki ad,az nyer"

(#868) doggstew válasza Daffni2 (#863) üzenetére


doggstew
csendes tag

@Daffni2
Milyen antennát tudnál javasolni? :N

(#869) Murok


Murok
tag

Helló!
Megtudná valaki modani nekem, hogy a fentebb említett
Philips 32PFL5605H LED televízió
milyen panellel szerelt?

köszönöm!

(#870) Daffni2 válasza doggstew (#868) üzenetére


Daffni2
addikt

[link]

Ez olcsó, nem buksz sokat ha nem megfelelő.
Ha ablak közelében elfogadható vétel van, /még az is lehet, hogy megfelelő/ akkor van értelme egy lepke antennát az ablak mellé kívülre /vagy a tetőre/ felszerelni.

"Aki ad,az nyer"

(#871) Daffni2 válasza Murok (#869) üzenetére


Daffni2
addikt

Ha jól tudom, S-IPS

"Aki ad,az nyer"

(#872) Remiel


Remiel
őstag

Megérkezett a Philips 32pfl5605 :)

Igazad volt, mindenkinek csak ajánlani tudom... nem dolgozom grafikai munkákkal, így nem tudom arra milyen, de játékra, netre pazar... csak kicsit át kellett rendeznem az íróasztalt, mert legalább 1 méterre akartam lenni tőle :P

Köszi a tanácsot

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#873) Daffni2 válasza Remiel (#872) üzenetére


Daffni2
addikt

:C

Meglehetősen jók a szinei, fényképek esetén is lehet látni, nagyon hasonlít a valósághoz.

"Aki ad,az nyer"

(#874) nyunyu


nyunyu
félisten

Jelentem, megoldodott a 50p es 24p-re valtasnal nincs kep, amig 3-4x ujra nem inditom a TV-t problemam.

Megoldas: alaplapi Radeon OFF, nV kartya ON.

Ja, meg az Overscan beallitassal sem kell szivni driver telepites utan :DD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#875) redstar16


redstar16
tag

Mi a véleményetek?

Philips 32PFL6605H gari nélkül olcsón

vagy

Samsung UE32C6530 1 év nem túl bizalomgerjesztő kiskergari

Vagy legyen inkább egy 32PFL5605 rendes garival?

[ Szerkesztve ]

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#876) Daffni2 válasza redstar16 (#875) üzenetére


Daffni2
addikt

Mindenképpen a 32PFL5605!

A 6605 Edge LED-es.

A Samsung szintén, és nagy az imput lagja.

"Aki ad,az nyer"

(#877) redstar16 válasza Daffni2 (#876) üzenetére


redstar16
tag

A Philipsnél úgy hallottam, hogy nem lehet külön több profilt eltárolni a filmezésre és a desktopolásra. Ez nem probléma?

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#878) Remiel


Remiel
őstag

egy furcsa dolog volt csak a 32pfl5605-nél, netezés közben a fehér hátterű oldalak kicsit kékes színben jöttek be és játék közben is valahogy változtak az árnyalatok, nem igazán tudnám leírni, de érdekes volt... mintha valami féle energiatakarékos vagy szemkímélő mód lett volna...mindez a szabványos beállításon... átállítottam játék módra és mindez megszűnt, már fehér a háttér és minden a megszokott...

találkozott ezzel már valaki?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#879) nyunyu válasza Remiel (#878) üzenetére


nyunyu
félisten

játék közben is valahogy változtak az árnyalatok, nem igazán tudnám leírni, de érdekes volt...

Ki kene kapcsolni a dinamikus kontrasztot a TV menujeben.

Az mas teszta, hogy a SIPS technologiaju Sharp panel miatt alig van statikus kontraszt. :W
Lehet valasztani a fekete-vilagosszurke vagy sotetszurke-feher skalabol :(

Engem mostanaban a fenyero explicite allithatosaganak a hianya zavar.
Nem lehet beallitani, hogy konstans ennyi legyen a fenyero.

Vagy ki van kapcsolva a kulso feny erzekelo, es akkor kib@ssza a szemedet a letekert hattervilagitas is, vagy be van kapcsolva, es akkor lehet sotet szobaban keves fenyerovel filmet nezni, de amint a kulso fenyviszonyok valtoznak akkor 5 masodpercen at masodperces ugrasokban egyre vakitobb lesz a TV, aztan ugyanugy 5 masodperc alatt sotetedik vissza elfogadhato szintre.

Jatek modot nem hasznalom, mert akkor maximumon van a hattervilagitas, es feleslegesen zabalja az aramot+vakit.
(mostani beallitasaimmal 38-40W, jatek modban 75-80W.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#880) Murok


Murok
tag

Helló!

Van valami számottevő különbség

a
Philips 32PFL5605, és a
Philips 32PFL5625 között?

köszi!

(#881) bcrics


bcrics
tag

Üdv,a következő Tv-ket néztem ki,...remélem tudtok segíteni hoyg meik lenne a legjobb vétel.
Leginkább filmre,mkv,és konzolra kellene...

a jelöltek:)

http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/lg/42lh3000-p34909687/termek-leiras.html#description

http://www.argep.hu/opinions_725403.html
itt elég lesujto kommentek vannak rola

http://www.vatera.hu/samsung_107cm_es_plazma_1ft_rol_185000349.html

http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung/le37b530-p35987656/termek-leiras.html#description

http://hardverapro.hu/apro/toshiba_42xv503dg_fullhd_lcd_dcdi/hsz_1-50.html
http://www.lcd-compare.com/televiseur-TOS42XV503D-TOSHIBA-42XV503DG.htm

http://www.avplanet.hu/LE-46M86#

Szóval ezek lennének,árban kb egyformák.

(#882) Pagi79


Pagi79
tag

A közeljövőben én is monitornak szeretnék venni egyet a Philips 32"-os termékei közül. Itt sokan írjátok az 5605-ösöket. Nekem viszont közben megtetszett az Ambilight funkció amit ha jól tudom a 7605-östől felfele tartalmaz a TV. Viszont ha jó az infó akkor míg az 5605-ös Full LED-es, addig a 7605-ös "csak" Edge LED-es. Számít ez valamit a használatban? Tudom monitornak használni? Csak mert van árban különbség, és nem szeretném feleslegesen kiadni a különbözetet. Az ambilight menne játék közben is? vagy ha akarom netezés közben is?

(#883) Daffni2 válasza Murok (#880) üzenetére


Daffni2
addikt

Gyakorlatilag semmi különbség nincs.

Egyesek szerint a káva színe más, de Én nem láttam abban sem különbséget.

Pagi79
Monitorként használva semmi előnnyt nem jelent az Ambilight.
Egyébként is, szerintem csak falra szerelt elhelyezésnél van értelme, TV-ként használva is.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#884) Daffni2 válasza Pagi79 (#882) üzenetére


Daffni2
addikt

. :))

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#885) Pagi79 válasza Daffni2 (#883) üzenetére


Pagi79
tag

TV-nek is lesz használva. Meg PC-ről filmnézésre (ezt elég sokat). Elsősorban az Edge LED miatt kérdeztem, de közben utánaolvastam, hogy nyugodtan lehet monitornak használni.
Mondjuk a 40ezres árkülönbség miatt továbbra is gondolkodni fogok, meg várni, hátha karácsony körül olcsóbban ki lehet majd fogni őket... addig elleszek a 18"-os CRT-mmel valahogy... :)

(#886) smkb


smkb
őstag

Sziasztok,

Van egy helyes kis tv újabban a boltokban LG 26 LE 5500. 26", 1920*1080, LED stb stb 119-129.000 körül megy. Válaszidő 3ms (kicsit furcsállom egy IPS paneltől, lehet hogy TN van benne???)

Próbálta már esetleg valaki monitorként? A mérete számomra pont megfelelő lenne.

(#887) LBandi válasza Murok (#880) üzenetére


LBandi
aktív tag

A két tv között elvileg annyi a külömbség hogy az 5625 támogatja az MKV kiterjesztésű fájlok lejátszását. Viszont ha az ember monitorként használja akkor úgyis gépről fog játszani mindent, innentől kezdve meg teljesen lényegtelen.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#888) Murok válasza LBandi (#887) üzenetére


Murok
tag

Ez igaz.

Bár, kicsit elbizonytalanodtam. visszább olvasva dicsérték ezt a Philipset, viszont találtam egy Samsungot is.

Samsung UE32C5000

erről nem hallottál valamit?

(#889) Highend55


Highend55
tag

Üdv,

1hét keresgélés után ugynézki,hogy ezt a led-es TV-t választom:

SHARP AQUOS LC40LE811E 40" Full HD LED backlit
(Holnap nézem meg élöben ha tetszik tényleg a képminösége el is hozom.)
Itt ahol élek 700 font az ára akcióba [link]

Milyen HDMI kábelt érdemes vennem,hogy a gépemmel összekapcsoljam
Elsösorban Blue-ray re lenne használva meg néha egy kis játékra.
Van-e valakinek tapasztalata ezzel a TV-vel ?

[ Szerkesztve ]

(#890) Remiel válasza Murok (#880) üzenetére


Remiel
őstag

Semmi különbség igazából, állítólag a hangszóró más pl, de ki használja azt?

A Philips 32PFL5605-et csak ajánlani tudom, hihetetlenül jó és cseppet sem bántam meg, hogy ez lett, bár bevallom én olyan áron jutottam hozzá, hogy annyiért még egy 24" - os Dellt sem kaptam volna meg.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#891) BÁ Nutrition válasza Highend55 (#889) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szép:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#892) t.mobil


t.mobil
csendes tag

Helló!

Lenne pár kérdésem Philips 32PFL5605 el kapcsolatban!
Közvetlen közelről is jól használható?
Pc módban csak 60HZ-t tud ez nem probléma?

(#893) Daffni2 válasza t.mobil (#892) üzenetére


Daffni2
addikt

Közvetlen közelről is jól használható?

Igen.

Pc módban csak 60HZ-t tud ez nem probléma?

Nem.

"Aki ad,az nyer"

(#894) Sharks


Sharks
tag

Sziasztok!

Én is tervezgetek egy tv vásárlást és egyelőre szeretnék tájékozódni egészen részletesen, hogy miket érdemes figyelembe venni. Tök jó tipp volt pl., hogy ne csak megvilágításban vegyem szemügyre a kiszemelt áldozatot. Leírnám akkor a fő szempontokat, amiknek meg kéne majd felelnie, illetve az eddigi tapasztalatok alapján felmerült kérdéseket:

1. A tv pc-hez lesz kötve, tehát az elsődleges funkciója az lenne, hogy a gamek (ill. leginkább 1 game, ami egy szimulátor) tökéletesen fussanak rajta.

2. Az internetezésre nem ez lesz valószínűleg használva, hanem egy normál monitor (1 m-ről kicsit durva lenne szerintem ez).

3. Ablakkal szemben lesz elhelyezve, ahonnan kb. 30°-ban lesz a fény beesési szöge. Sötétítésre van lehetőség, de nem szeretnék barlangban lakni, így nappali viszonyoknak is jó lenne, ha megfelelne.

4. Nagyságra olyan "32"-37" jöhet szóba. 1-4 m a távolság, ahonnan nézegetve lesz :)

5. Az ár 200 körül lehet kb.

- Abban tudnátok tanácsot adni, hogy milyen VGA hajtja ki az ilyen méretű tv-ket fullHD-ban (magas játékbeállítások mellett)?

- Nem minden tv-nél találni értéket a képfrissítésről, de sokszor előfordul a +100 Hz-es rásegítési technológia emlegetése. Hogyan lehet megállapítani, hogy folyamatos lesz e a szimuláció?

Így perpillanat most ezek a dolgok jutottak eszembe. Megköszönném, ha konkrét típusokat is ajánlanátok egyből. Természetesen filmezésre is lesz használva, de nyilván, ha az eddigieknek megfelel, akkor ott nem igazán lesz kihívás. Előre is köszi a segítséget! :D

(#895) goom


goom
senior tag

Sziasztok! Segítséget, tanácsot kérek.
Barátomnak új PC-t állítok össze, aki monitorként inkább TV-t szeretne, hogy a gyerekek igényeit egyszerre, egy készülékkel kielégíthesse. Ők 12 és 14 éves fiúk, tehát játszanak is.
Barátom nem tud nagyobb összeget rászánni - legfeljebb 60-70, esetleg 80.000 Ft körül gondolkodik. Kérdésem, hogy érdemes-e, szabad-e ennyiért vásárolni efféle készüléket, vagy beszéljem le róla? Esetleg tuner-kártyát javasoljak?
...Vagy tulajdonképpen mekkora összegért lehet venni már "egészen jó", monitorként is használható TV-t?

(#896) Daffni2 válasza goom (#895) üzenetére


Daffni2
addikt

tulajdonképpen mekkora összegért lehet venni már "egészen jó", monitorként is használható TV-t?

100 ezer alatt semmiképp.

"Aki ad,az nyer"

(#897) KisApám


KisApám
addikt

Jéééééé

Lassan már 4 éves a fórumtopicunk :C

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#898) Stirlitz válasza goom (#895) üzenetére


Stirlitz
senior tag

65 ezer Ft-ért, a MM-ben van LG full HD TV Monitor. 23"-os. Ha ez a méret elég, akkor nem kell ide 100 ezer Ft. LG M237 a monitor+tv típusa.

[ Szerkesztve ]

(#899) #29271808


#29271808
törölt tag

Samsung UE 32 C6000

Milyen lenne monitornak? legfőképpen Internet valamint sok-sok kódolás (Dreamweaver) ami menne rajta.

LCD TV-t probaltam anno, de annak a képe valhogy zavarta a szemem. Nem tudom ennek a 100HZ-nek lehet-e hinni, jobb lenne-e?

(#900) goom


goom
senior tag

Köszönöm a válaszokat - bár több és részletesebb hozzászólást is szívesen olvastam volna...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.