Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#1601) kovi166


kovi166
tag

Sziasztok.

Adva van egy Ati vidi kari HDMI kimenettel hogy lehet abbol hangot is kiszedni?
Van erre valami program vagy csak alaplapi HDMI böl tudok hangot generálni?
Mert akkor 2db HDMI kábel kell de akkor minek az a Flancos HDMI!?!?!?! :-)

Válaszokat köszönöm ha lesznek.

Kovi

(#1602) tupacamaru válasza kovi166 (#1601) üzenetére


tupacamaru
veterán

Milyen ATI kártyád van, asszem valamelyik sorozattól fölfele már ad ki hangot HDMI-n keresztül.

ATI HD 4xxxx-től már van hang HDMI-n.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1603) DigitXT válasza kovi166 (#1601) üzenetére


DigitXT
félisten

Hangeszközöknél be van állítva alapértelmezettnek?:)

(#1604) kovi166 válasza DigitXT (#1603) üzenetére


kovi166
tag

ATI 6850
Nincs be állitva mert Realteket használok.
Meg lesem ott hogy lehet!

Kovi

(#1605) kovi166 válasza DigitXT (#1603) üzenetére


kovi166
tag

áááááá Köszönöm.
Így már van hang! :-)

Kovi

(#1606) Claark


Claark
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, találkoztatok e már ilyen problémával. A számítógépemre monitornak egy Samsung LE32D550 lcd tv van kötve HDMI kábellel. Gyakran előfordul, hogy mikor bekapcsolom a számgépet, a tévé nem érzékeli és kiírja, hogy ellenőrizem a jelforrást. Ilyenkor kihúzom a HDMI kábelt a tévéből, visszadugom és megjelenik a kép. Ha mégsem, akkor megint kihúzom, várok 10 másodpercet, visszadugom és van kép. Amikor nincs kép a tévén, azaz a videokártya HDMI kimenetén, olyankor van a DVI kimeneten, leellenőriztem egy monitorral. Olyan is előfordult, hogy a tévé is rá volt kötve a videokártyára és a monitor is. Ilyenkor ha bekapcsoltam a számgépet, akkor a BIOS POST üzenetek és a Windows 8 logó a DVI monitorra volt küldve, a windows asztal pedig a HDMI tévén jött be. Most egy GTX 660 videokártya van a gépben, de ezelőtt egy HD4850 volt, avval is ezt csinálta. A HDMI kábel 1.3-as 5 méter hosszú. Vajon ez lehet a baj, hogy túl hosszú? Más kábellel még nem próbáltam. Mivel próbálkozzak még?

(#1607) Aszem válasza Claark (#1606) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szia !
Elsőkén mindenképp próbáld másik kábellel.Esetleg elötte tedd minél kisebb félbontásra ,nézd meg úgy is csinálja!
Nem feltétlenül szabadna bajának lennie ha 5 méteres a kábel ,de szerintem az lesz a hiba .
Sajnos a jobb minőségű kábelek jóval drágábbak, de próbáld ki egy rövidebbel , ha nem lesz hiba ,veszel egy jobb minőségű 5méterest ha kell annyi neked mindenképp. ;)

[ Szerkesztve ]

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#1608) Claark válasza Aszem (#1607) üzenetére


Claark
csendes tag

Köszi a választ.
Hétvégén veszek egy rövidebb kábelt és kipróbálom avval. Ez az 5 méteres sem a legolcsóbb volt (kb. 6500 forint). Azért vettem ezt, mert ez volt az egyedüli amelyik 1.3-as verzió volt. Lehet egy olcsóbb rövidebbel jobban jártam volna. Na meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#1609) Aszem válasza Claark (#1608) üzenetére


Aszem
aktív tag

Alacsonyabb felbontást próbáltad ?

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#1610) Claark válasza Aszem (#1609) üzenetére


Claark
csendes tag

Még nem próbáltam, csak a full hd-t. De az utóbbi két napban nincs gond, nem hülyéskedik a tv, vagy a kábel, mintha érezne valamit :D. De garantáltan nem fog így maradni.

(#1611) Aszem válasza Claark (#1610) üzenetére


Aszem
aktív tag

Azért ajánlottam a kisebb felbontást ,mert ha úgy tutira jó, akkor a kábel a ludas. ;)

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#1612) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok. A mai LED Tv-ken miért nincs DVI csatlakozási lehetőség mint a régieken? Marhára nincs HDMI kábelem hogy összedugjam majd a nemsokára vásárolandó TV-t a számítógép házzal és ha jól tudom kb 5e Ft ami így karácsony előtt pont gáz.

(#1613) Aszem válasza oxide83 (#1612) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szia ha nagyon szeretnéd lehet venni átalakítót .

[ Szerkesztve ]

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#1614) oxide83 válasza Aszem (#1613) üzenetére


oxide83
aktív tag

Jel átadásban (input lag, Hz, felbontás) stb. milyen hatással volna ez az átalakító pl egy FULL HD, 100HZ LED tv gépházra kötésekor?

(#1615) scanman


scanman
csendes tag

Sziasztok. Egy htpc alaplapi Ati hd 4200-as vga hdmi kimenetét kötöttem egy philips tv-re. Sajnos bármilyen felbontással próbáltam, és több driverrel is, a kép valahogy mindig többé-kevésbé kilóg a tv képernyőről... a catalyst beállításában nem találtam lehetőséget a képméret manipulására (szélesség, magasság, pozíció) . Tudtok erre valami jó segédprogramot, vagy egyéb megoldást? Köszi előre is.

scanman

(#1616) tupacamaru válasza scanman (#1615) üzenetére


tupacamaru
veterán

Pedig lennie kellene egy Overscan funkciónak, asszem azzal lehet operálni.

[link]

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1617) xab


xab
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám amiben a segítségeteket szeretném kérni, hogy van egy LG 39LA6205 LED TV-m amit össze szeretnék kötni egy ATI Mobility Radeon HD 4850-es videokártyát HDMI kábellal. A kép létre is jön, viszont villog, villódzik, és ha esetleg elindítanék a számítógépen egy videot, hogy a tv-n lássam, akkor teljesen összeomlik az egész képátvitel.
Kipróbáltam a TV-t hogy egy Acer Aspire V3 771G laptoppal kötöm össze, ott probléma nélkül létrejön a kapcsolat úgy ahogy akartam.
Vajon mi lehet a probléma a számítógép és a Tv között, hogy nem működik?

Válaszotok előre is köszönöm!!

(#1618) Claark válasza Aszem (#1611) üzenetére


Claark
csendes tag

Megvettem a rövidebb kábelt. Ez 1.5 méter hosszú és eddig minden OK :C . Remélem így is marad.

(#1619) sanyiii84


sanyiii84
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon gondolkodom, hogy veszek egy nagyobb TV-t monitor helyett. Legfőképp böngészésre, filmezésre és autós szimulátorhoz használnám.
40" körülit vennék, úgy 120-130 körül szánnék rá. Ti mit javasolnátok?

(#1620) lono981


lono981
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Blaupunkt BLA50 FHD led tévét a Tescoban. A mai nap összekötöttem hdmi kábellel a tévét a laptoppal. Azt vettem észre, hogy egy vízszintes törés megy fentről lefele. Ez gyors mozgásoknál igazán feltűnő. Próbáltam alacsonyabb felbontáson és képfrissítésen, de a probléma maradt. A tévé mind a három hdmi bemenetén ezt produkálta. Utána egy többéves Samsung HDR LCD tévén lett próbálva, ott ezt a hibát nem láttam szerintem. A kábelt kipróbáltam egy T-home beltéri egységen, de ott csak 1080i felbontás van és a fent említett képtorzulást nem láttam.
A hdmi kábel: 1,5 m HAMA, aranyozott, 3000 ft.
Találkozott valaki ilyen hibával? Ha igen, mi a megoldás?
Előre is köszönöm.
Üdv:
Nonó

(#1621) zitromz


zitromz
tag

Hali!
Jó kis topic,én is szeretném monitorként is használni az új LG 620LS TV-met :)
Na de most csak miniHDMI-s VGA-m van amiből számomra két lehetőség adódik:
-mini HDMI-HDMI átalakító
-DVI-HDMI átalakító
Ti melyiket javasolnátok?
Előre is köszi a választ! :)

(#1622) Badcraft válasza tupacamaru (#1597) üzenetére


Badcraft
csendes tag

Hello!
Olvastam egy hozzászólásodat ahol azt említetted hogy ha gépet (pc) összekötsz egy 200-400 Hz es tv-vel, akkor is csak 60 Hz-en fog a gépről menni az anyag (film játék stb)?
Nem tudod ez miért van így? Vagy biztos h így van e?
Köszi.
Üdv. Tamás

(#1623) tupacamaru válasza Badcraft (#1622) üzenetére


tupacamaru
veterán

Tudom miért van így, de nem tudnám neked szépen megfogalmazni, a LED TV-s topikban biztosan elmagyarázzák szépen.

Ez egy 800 Hz-es Samsung könyvéből van. Ilyen bemeneti jeleket tud kezelni a TV. Mindegy hogy hány Hz-es, FullHD-ban a 60 Hz-es bemeneti jelet tud fogadni.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1624) viktorsuzuki


viktorsuzuki
csendes tag

Hali!

Remélem jó helyen járok a kérdésemmel.
Adott egy PC és egy LG 3D plazma tv.
A PC-ben egy Nvidia Geforce 8600GT 512 Mb videókari van amin van egy HDMI kimenet is.
10 méter HDMI kábellel a gép rá lett dugva a TV-re.
Kép át is megy hibátlanul. Bármilyen felbontású filmet elvisz még 3D is simán megy gyönyörű képpel akadás mentesen. A hiba azzal van hogy a hang nem megy át az istenért sem.
Már összekötöttem az alaplapi SPDIF-et is a videókarival mert állítólag úgy mennie kellene.
Win 7 rendszer van a gépen.
A videókártya drivere 2013.11. havi vagyis a legfrissebb.
Hangkártya integrált van alaplapon annak is a legfrissebb driver van feltéve szintén 2013.11. havi Realtek driver.
A hangeszközök kezelése menüben ott van hogy Realtek Digital Output.
Beállítások gomb inaktív és hiába állítom be alapértelmezett hangeszköznek akkor sincs hang a TV-n.
Az Nvidia vezérlőpultban is ott van a digitális hang beállításaiban a HDMI csatlakozó mellett hogy LG Electronics LG TV szóval már nagyon nem értem miért nem működik.
Várom a segítségeteket.
Válaszok jöhetnek ide is vagy privibe a viktorsuzuki@gmail.com címre.

[ Szerkesztve ]

(#1625) tupacamaru válasza viktorsuzuki (#1624) üzenetére


tupacamaru
veterán

A Realtek Digital Output-ot tedd alapértelmezetté, hogy a zöld pipa rajta legyen. Asszem jobb klikk rajta és Beállítás alapértelmezett eszközként.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1626) Adams1992z


Adams1992z
újonc

Sziasztok!
Szeretnék venni egy tv-t, amit monitorként szeretnék használni. A Tv: Sony KDL32W650. Az lenne a kérdésem, hogy ezt lehet-e használni monitorként? Valakinek vannak tapasztalatai ezzel a tv-el?

(#1627) viktorsuzuki válasza tupacamaru (#1625) üzenetére


viktorsuzuki
csendes tag

Hali. Azt megtettem de továbbra sem működött. Sajna végül a sok nyüstölés kapcsolgatás ide-oda dugdosás azt eredményezte hogy elszállt az alaplapom. Így okafogyottá vált a dolog.
Azért köszi a választ.

(#1628) tupacamaru válasza viktorsuzuki (#1627) üzenetére


tupacamaru
veterán

:Y :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1629) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

Van egy Sony notebookom (SVF1521H1E) és egy Samsung HDTV-m. Össze akarom kötni HDMI kábellel őket, de nem sikerül. A notebookon a második képernyő kiterjesztésre van állítva (Fn+F7), de a windowsos beállításoknál nem talál semmilyen megjelenítőt, csak egy VGA-t, ami viszont nem csinál semmit. A tévé azt írja, hogy nincs jel, és nem is enged erre a HDMI-re váltani. Próbáltam másik HDMI-n keresztül, úgy sincs változás.

Van valakinek ötlete?

(#1630) Mancsy


Mancsy
HÁZIGAZDA

Az előző gond megoldódott (mélyre rakták a notebook portját, és bele kellett erőszakolni a kábelt), viszont most meg hiányzik a TV-n a kép alja és teteje, meg olyan homályosnak néz ki a kép. Ezt mi okozhatja?

(#1631) -=RelakS=- válasza Mancsy (#1630) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

TV-n kapcsold ki a túlpásztázást

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1632) Aszem válasza Claark (#1618) üzenetére


Aszem
aktív tag

Én is remélem ,használd egészséggel kellemes ünnepeket. ;)

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#1633) Dömy


Dömy
tag

Milyen kábel szükséges ahhoz hogy a laptopomat, illetve az lcd tv-met összekössem? A laptopon található Hdmi anya, illetve vga csatlakozó is. Hdmi-Hdmi vagy Vga-Hdmi kábelre lenne szükségem?

Ha összekötöm őket, lesz e olyan szép a kép egy filmnél ha laptopról játszom át tv-re, mintha a tv pendrive-ről játszaná le a filmet?

[ Szerkesztve ]

(#1634) tupacamaru válasza Dömy (#1633) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én HDMI-HDMI kábellal használtam és volt olyan szép képe mintha pendrive-ról menne a film. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1635) Flashhh


Flashhh
tag

Sziasztok!
Fogalmam sincs hogy miért ilyen ocsmányak a betuk a JVC tv men hdmi vel osszekotve ati vidkari
[link]

Remelem valakinek lesz otlete hogy mitol lehet

(#1636) -=RelakS=- válasza Flashhh (#1635) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha van élesítés bekapcsolva, vagy nem 0 értéken, akkor kapcsold ki, vagy vedd 0-ra.
Esetleges túlpásztázást is kapcsold ki.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1637) Flashhh válasza -=RelakS=- (#1636) üzenetére


Flashhh
tag

Hol találom ezeket? vidkari konfigban? vagy a tv beallitasokban? mert ott nem nagyon lattam ilyet, eleg buta a menuje szegenynek

(#1638) -=RelakS=- válasza Flashhh (#1637) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

tv beállítások között kellene lennie

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#1639) Flashhh válasza -=RelakS=- (#1638) üzenetére


Flashhh
tag

Sajnos a tv menujeben semmi erre utalo beallitas nincs :S :(

(#1640) NyemeczP


NyemeczP
újonc

Sziasztok!

LCD TV-t használok monitorként, és az a problémám, hogy a szobában lévő TV-n mikor csatornát váltok, akkor elnyomkodom a monitort is. Mindkettő Samsung márkájú. A kérdésem az volna, hogy ki lehet-e valahogy kapcsolni a monitorból a távirányítást?

Köszi

(#1641) Flashhh válasza NyemeczP (#1640) üzenetére


Flashhh
tag

Leragasztod az infra szenzort :D

(#1642) dre75


dre75
tag

Sziasztok
Van ra mod hogy hang legyen a tvn is meg a gepen is egyszerre?
Hdmivel kikotottem tvre es winbe tudom allitani hol legyen a hang de azt nem tudom hogy mindketton lehet e egyszerre. Hatha van megoldas ra
A segitseget elore is koszonom:) :-)

(#1643) NyemeczP válasza Flashhh (#1641) üzenetére


NyemeczP
újonc

Mivel?
Már próbáltam, de nem esztétikus, és nem is vált be...

(#1644) Aszem válasza dre75 (#1642) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szia!ű
Esetleg ha filmet nézel tud lenni a tv hang + a gépen meg a szokásos cuccodnak hang az jó?

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#1645) dre75 válasza Aszem (#1644) üzenetére


dre75
tag

Az is jo hatha kisul belole valami:)

(#1646) Aszem válasza dre75 (#1645) üzenetére


Aszem
aktív tag

Média playerrel játszod a filmet , a lejátszó programján belül ki lehet választani hol menjen ki a hang , a win beállításától függetlenül.

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#1647) hm_guesswho


hm_guesswho
tag

Sziasztok!

Vettem egy Samsung LED TV-t, összekötöttem a laptopommal és a kép meglehetősen silány.
A betűk egybefolynak. A 720p-s filmek olyanok, mint egy jobb minőségű xvid. A 1080p-s filmek, meg mint egy rosszabb minőségű 720p-s filmek. A sima xvidekről inkább nem is beszélek...mint egy analóg tv adás.
Korábban egy Sony Braviaval használtam a laptopomat összekötve és ott mindenféle beállítás nélkül tűéles képet produkált. De most fogalmam sincs, hogy miért csinálja ezt és mi okozza a problémát.
Valakinek lenne valami elképzelése a megoldásra?
(a laptopban egy NVIDIA GeForce 9300M GS van)
Előre is nagyon köszi!

(#1648) Aszem válasza hm_guesswho (#1647) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szia másik drivert a vga hoz próbáltál feltenni?
1-es hdmi portba dugtad,tévén nevezd el azt a portot pc-nek.?

[ Szerkesztve ]

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#1649) Starboard válasza Aszem (#1648) üzenetére


Starboard
csendes tag

Ezt már több helyen olvastam én is.

Van egy új tv-m

42uef5000 samu.

Hol tudom átnevezni a hdmi/dvi portot pcre?

Ha a tv menüjében kellene az nem ad rá lehetőséget.

(#1650) jimspie


jimspie
tag

Sziasztok!

Nincs nagyon időm beleolvasni az előző válaszokba ezért felteszem a kérdésem csak így simán:
Szeretné kvenni egy 22 colos full HD TV-t kiterjesztett monitornak a jelenlegi 22 colosom mellé főleg munkára, filmezgetsére (meló közben menjen a bbc , natgeo, discovery . .akármi) + ha nem filmezésre akkor szimplán csak kiterjesztett monitorként szeretném használni.
Ez megoldható?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.