Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#451) Dimm válasza Pópa (#450) üzenetére


Dimm
csendes tag

Nem feltétlenül kell HDMI a PC és a TV összekötésére. Egy vastag, árnyékolt analóg DSUB is nagyon jó eredményt ad. (Én is így használom, metszetéles a kép. NVidia 8800 GTS- Samsung 27"-es LCD TV)
Ami a lényeg. A grafikus kártyán be kell állítani a TV alapfelbontását. (pl. 1360x768 pixel), és a képfrissítési frekvenciát-t. (pl. 60 Hz.)
(Sokszor azért sincs kép, mert A TV csak 60Hz-et tud, de a videokártya korábban ennél nagyobb frissítésre volt állítva.)

Más, Bendy007-nek
"syasztok!segítseteklégyszi összekötöttem a pc vga kártyájt dvi kimeneten 6600 gt a samsung lcd tv monitor kbemenetével ,de sajna semmi,hogy kellene képet csinálni hogy menjen a nagyfelbontású film? pls emil"

Milyen Samsung, Mekkora a "nagyfelbontás" Full HD, v. HD Ready, Van -e Blu-ray lejátszó a gépben?

Aszem válaszát meg végképp nem értem:
"Szia vedd vissza a monitorodon a felbontást 800X600ra és alkalmazd, majd kapcsold ki a gépet kösd át a tvre és ha bekapcsolt akkor álíts főlbontást." :F :F

[ Szerkesztve ]

(#452) Aszem válasza Dimm (#451) üzenetére


Aszem
aktív tag

Túl nagy főlbontáson van vagy a hz amit a tv nem tud megjelenitteni azért vegye vissza mielőtt a tvre köti :D

Szia vedd vissza a monitorodon a felbontást 800X600ra és alkalmazd, majd kapcsold ki a gépet kösd át a tvre és ha bekapcsolt akkor állíts főlbontást.

[ Szerkesztve ]

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#453) Dimm válasza Aszem (#452) üzenetére


Dimm
csendes tag

Bocsi Aszem de még mindig nem értelek.
A helyesírási hibákon túllépve, mit értesz ez alatt:

"vagy a hz amit a tv nem tud megjelenitteni "

Én korábban pontosan leírtam, hogy mit kell beállítani, és hogy, persze ha tudjuk a TV felbontását (és nem főlbontás) :D .

[ Szerkesztve ]

(#454) Aszem válasza Dimm (#453) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szerbusz ne erőltesd szerintem sosem fogod megérteni bárhogyan is írom.A tv-t meg biztos a szomszéddal kapcsoltatod be.Ezért a 6db hozzászólásért kár volt be regisztrálnod.

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#455) whited


whited
addikt

hy
az acer x243w jo választás 60ért? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#456) Aszem válasza whited (#455) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szia nem rossz ennyi pénzért,de nem nagyon láttam hogy lenne rajta dvi csak dsub :O Érdemes megnézni élőbe a képét és ha neked tetszik akkor vedd meg, jó az ár az biztos:R

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#457) Dimm válasza Aszem (#454) üzenetére


Dimm
csendes tag

Sajnos, semmi sem jött be... .

Nem csak hatszor voltam-vagyok-leszek itt... .
Korábban is voltam itt, csak más néven... :K .
Csak akkor hiteles valaki, ha megpróbál érthetően és helyesen írni... - még akkor is, ha igaza van.
Magam szoktam a TV-m bekapcsolni. Te nem?
(Bár tényleg jobb lenne, ha azt a szomszédasszony tenné meg... :) )

A vitát részemről lezártnak tekintem... .

[ Szerkesztve ]

(#458) NRG


NRG
tag

Sziasztok!

82-es LCD tv tervezek monitorként használni. Kinek milyen tapasztalata van?
Érdemes 2x annyiért FullHD vagy tűrhető az 1330-as felbontás is?

(#459) Aszem válasza NRG (#458) üzenetére


Aszem
aktív tag

Full hd azért az full hd hosszútávon jobb választás, ha hd filmet is nézel rajta pláne.

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#460) BRDragon


BRDragon
csendes tag

Sziasztok! Sokat olvasgattam a topic-ot, de sajnos nemsikerült választ találnom egy kérdésre... Multhéten vettem egy Samsung 32 collos 6os szériás (LE32A656A1F) LCD TV-t monitorként... Az alaplapi VGA-m technikai leirása szerint az 1920x1440et is viszi, ellenben mégse tudtam feltenni 1080p-re a felbontást... Mindegy ez lényegtelen, viszont egy ismerősöm lehozta az ATI Radeon 3870-es VGA-ját, és egy másik üres vinyóra feltelepitettünk egy SP1-es Vistát. A driverinstall után már D-sub kábelen sikerült 1080p-re (60Hz) állítani, és szép éles volt a kép. Viszont megpróbáltuk a DVI-HDMI összekötő kábellel is, nagynehezen megoldottuk hogy ezen kapja a jelet a TV és ne a D-sub-on, és valóban sokkal szebbek voltak a színek igy. Azonban jobban megnéztük és egyeltalán nemvolt éles a kép, az ikonok feliratai mintha félkövérek lettek volna, mintha a filmek is szaggattak volna és csak 24Hz-en működött a dolog, nagyobb frekvenciára állitva a TV kiirta hogy "nem támogatott üzemmód"... A Manualban viszont 1920x1080@60Hz az optimális a TV számára D-Sub-on is és DVI-HDMI-n is... A kábellel elvileg nincs gond, a 3870-nek birnia kellene ugyszintén, szóval nincs ötletünk mi lehetett a gond... Ha valakinek van ötlete akkor előre is köszönöm a válaszát! :R

(#461) Sas madár válasza BRDragon (#460) üzenetére


Sas madár
őstag

Azt hiszem erre is nehéz lessz a válasz,ez tipikus esete a kisérletezés fog csak eredményre vezetni. :)
Ezért macerás a tv monitornak mert eredetileg nem ahoz optimalizálják.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#462) #72042496 válasza BRDragon (#460) üzenetére


#72042496
törölt tag

A HDMI 2-be dugjátok a kábelt, s a TV menüjében nevezzétek el PC-nek azt a bemenetet! Aztán számolj be, segített-e, de szerintem ez megoldja a problémát! :K

Sas madár:

Nem macera az, bár tény, hogy van néhány dolog, amivel nem árt tisztában lenni, mint pl. Samsung TV esetén az, amit fentebb írtam. Számomra az egyedüli zavaró dolog az volt, hogy a TV-t a géptől függetlenül kell be- és kikapcsolni. Egyébként szuper készülékek ezek, némi túlzással élve jobbat el sem nagyon tudnék képzelni. :)

[ Szerkesztve ]

(#463) BRDragon


BRDragon
csendes tag

Az ötletek jók, valóban ezt a 2 dolgot nem irtam le előbb... De a HDMI 2-ben volt és elvolt nevezve PC-nek... Mindent ugycsináltunk ahogyan a manualban levolt irva... Arra tipelünk hogy valami szoftveres beállitás lehetetett... De végülis nemtudjuk ezért is írtam. Van valakinek ilyen, vagy hasonló Samsung TV DVI-HDMI-vel összekötve fullHD felbontásba 60Hz-en és éles képpel? Ha valakinek van és így használja és tökéletesen működik az megnyugtatna hogy nem a TV-vel van a baj... De akkor mivel lehet? Valami szoftveres gond? Vagy hardveres? Netán mégsem tudja HDMI-n 60Hz-en a 3870es a fullHD-t? Vagy a kábel nem tudja? (direkt DVI-HDMI kábel) vagy az alaplapnak is HDTV támogatottnak kell lenni? Elég nehéz kérdések ezek... Esetleg a procinak is lehet köze hozzá? Ha nemsikerül rájönni milehet a gond irok e-mailt a samsungnak hátha ők tudják. De remélem nemlesz rá szükség.
Köszi a válaszokat!

(#464) Chaser


Chaser
titán

Van egy philips 82 centis csodám, pc-ről sajna csak 1024-et tud, mikor vettem tudtam ezt, olcsó volt és kibajó képe van, szóval nem bánom..monitorként tv-t nem akarok használni, viszont pár gamet szívesen hajtanék rajta, kb 1.5-2 méterről nagyon necces az 1024-es felbontás? találtam pár DVD rip klipet, azok asztali játékosról se voltak rosszak, talán 5xx felbontással..sajna kipróbálni gépről nem tudom, csak igp-m van 1előre, de ha valaki próbálta és nagyon tré, az jó lenne ha megosztaná velem, most elvinnék a tv-t..és nem buknék rajta :B

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#465) #72042496 válasza BRDragon (#463) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor viszont sajnos nincs ötletem, hogy miért nem működött. A TV-nek ismernie kell ezt az üzemmódot, nálam egy LE-32A550 gyönyörűen üzemelt így.

A VGA is biztosan jó, ezt kizárom mint lehetséges hibát. A rossz kábel még tud okozni néhány furcsa jelenséget, érdemes lehet kipróbálni egy másik zsinórral is!

Illetve kérdezz utána itt (ha még nem tetted meg), sokkal pörgősebb topic, s ott is nagyrészt a monitorként való üzemeltetés kérdései kerülnek elő!

(#466) BRDragon


BRDragon
csendes tag

köszi az infókat, tehát a TV-vel nemlehet gond akkor... Hú most megkönnyebbültem akkor mindenképp a PC oldaláról nemstimmel valami, ebbe biztam legalább ebbe már 3man egyetértünk... jó választás volt amugy a tv monitornak csak ezért imádkoztam hogy ezért a hibáért ne ő legyen a felelős... dehát már csaknem a tv rossz... hát akkor érdeklődök tovább aztán ha előbb nem majd az uj gépemmel 4870essel kikisérletezzük hogy működjön... addig meg annyira nem sürgős most ugyis alaplapi VGA-m van csak. a lényeg hogy nem a tv hibája. :R

(#467) #72042496 válasza BRDragon (#466) üzenetére


#72042496
törölt tag

Remélem sikerül majd beüzemelni úgy, hogy szépen működjön! Ez a TV kiválóan alkalmas monitorként, s hogy ilyen jellegű hibája legyen, azt én nem hiszem... Esetleg ha kipróbálnátok HDMI 1-en, szintén PC-nek nevezve. De ez csak egy ötlet volt, én igazából a kábelre gyanakszom.

Legközelebb használd a "Válasz" gombot, áttekinthetőbbé teszi a fórumot! :)

(#468) BRDragon


BRDragon
csendes tag

hát mondjuk egy szimpla aranyozatlan ellenben árnyékolt 2méteres Ednet kábel... későbbiekben terveztem venni egy 5méteres 99,99% réz, többszörösen árnyékolt aranyozott DVI-HDMI Hama kábelt, ezt az előző rövidet csak kipróbálásra vettem... lehet hogy ennyit számit a kábelminőség? vagy lehet hogy inkább HDMI-HDMI kábelt kéne vennem és a VGA saját átalakitójával kötni a DVI-re? (lehet hogy a kábelben lévő átalakitó adapter nemadja a legjobb minőséget... Lehet a VGA adaptere jobban hozzá van optimalizálva...) Ez a Hama amugy minimum 15k... elképzelhető végülis hogy mégis a kábel volt a ludas... Mind1 csak ne a TV legyen :) Majd kideritjük meg kikisérletezzük hogy jólegyen (pl volt a VGA drivernél egy olyan rész is hogy 1080p@60Hz séma alkalmazása de nemmertük alkalmazni mert kiirta hogy a képernyő maradandó károsodást szenvedhet) Ki vállalná be a kockázatot egy közel közel 200k-s TV-nél? pedig lehet hogy csak azt kellett volna alkalmazni... majd meglátjuk ha lesz uj gépem addig meg elvagyok vele 1360x768-on is (integrált VGA-tól ezis szép teljesitmény XD) :U .

(#469) Sas madár válasza #72042496 (#462) üzenetére


Sas madár
őstag

Jogos amit írsz de én tapasztalatból mondom,hogy van ahol és amikor aprób kis fejtörréssel simán megy az összekötés,és van hogy ugyan azokkal a gyármányokkal máshol már nem akarja az igazat...

Töbször küzdöttem már vele(volt,hogy a legegyszerűbb dologra nem gondoltam)
Pl.eluntam a küzdelmet és kikapcsoltam mert eegem lett azután mikor ujra indítottam már sokkal előrébb voltam ..... :) :))

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#470) GBartfay


GBartfay
csendes tag

Tervezem egy 32" LCD TV vásárlását. Viszont akkor már szívesen rákötném a gépemet is, de lenne néhány kérdésem:
1. Hogy érdemes rákötni a tv-t a gépre? A VGA-hoz (8800gt) adtak egy DVI HDMI átalakítót. Ezzel és egy HDMI-HDMI kábellel, vagy inkább egy DVI-HDMI kábellel célszerű?
2. Hogy lehet hangot is átküldeni?
3. Érdemes FullHD-t venni, vagy elég a 1366*768? Elsősorban filmeket néznék, esetleg egy kis képnézegetés.
4. Milyen márkát érdemes venni? Én eddig a Panasonic felé húzok, de nem tudom, hogy mennyire szereti a PC-t.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#471) rakal válasza BRDragon (#468) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Nekem is 82 cm-s Samsungom van,és gond nélkül megy a csatlakozás
(Gigabyte alaplap Intel Dual Core HDMI kimenet---TV HDMI2-re kötve)
Lehet,hogy a biosban kell buherálni,megpróbáltam a d-subos csatlakozást is és az alapból le volt tiltva,csak HDMI-n enged csatlakozni a TV-hez.

[ Szerkesztve ]

(#472) Reorx


Reorx
tag

Üdv!

Gondolom nagyon banális a kérdés annak aki ért hozzá de gondoltam felteszem hogy énis okosodjak. Szóval: Hogyan lehet DVI vagy D-Sub-os monitorokat tv-ként használni? A tv-tuneres megoldással énis tisztában vagyok de számítógép nélkül szeretném megoldani. Minden ötletet szivesen várok. Köszi!

(#473) #72042496 válasza GBartfay (#470) üzenetére


#72042496
törölt tag

1.) Teljesen mindegy, melyiket választod.
2.) Vagy az optikai bemeneten keresztül, vagy így. Utóbbi csak az új ATI kártyákkal működik.
3.) Ezt Neked kell eldönteni. Állítsd be hasonló felbontásra a monitorod, nézd meg, elég információt jelenít-e meg így. Filmek között nem lesz FullHD?
Azért amondó vagyok, a FullHD az FullHD, személy szerint hétköznapi használat mellett is igen élvezem a nagy felbontást.
4.) Samsungokról tudom, hogy jók ilyen célra, a többit nem ismerem. Itt kérhetsz további segítséget.

Sas madár:

Nekem ezzel ellentétes tapasztalatom volt, de az LCD topicban is ritkán panaszkodnak ilyen jellegű problémára.

[ Szerkesztve ]

(#474) geriwise


geriwise
csendes tag

Hali!

Szerintetek vegyek egy 32"-os LCD tv-t monitornak, vagy ebben az árban vegyek egy kisebb nem TN paneles LCD monitort?Ezen vacilálok, max oan 90k lenne rá! Előre is köszi a segítséget!

Védd a fákat! ==> Egyél hódot. **//** 1 db A4-es típusú félfamentes rajzlapomat elcserélném, ugyan ilyen típusú Audira.

(#475) tigerjoco


tigerjoco
tag

helló!
tudnátok ajánlani valamilyen LCD tv-t, olyan 60-70k között?

(#476) Vortex07


Vortex07
tag

Sziasztok!

A minap vasaroltam egy LG 32LG3000-et, amit monitorkent szeretnek hasznalni.
Az elozo TV-m egy LG 32LE2R volt, -ami a regebbi model leven- a tipushibakat leszamitva egesz jol bevallt. Sajnos a 32LG3000-el eddig nincsenek jo tapasztalataim.
Az a problemam, hogy a kepet sehogy sem sikerult eddig beallitani elesre... ami meg pane fura, hogy a kep elessege fuggoleges csikokban (savokban) valtakozik, peldaul egy 5-6 cm-es savban eleg eles a kep, utana meg kisse homalyos. Mondanom sem kell, monitorkent hasznalva az iras igy nagyon farassza a szemet. Amivel eddig probalkoztam:
- kabelnek az eddig bevallt kabelt hasznaltam, ami egy nagyon jo minosegu, ujjnyi vastagsagu VGA kabel, meg az egyik regi Trinitron kepcsoves monitoromtol maradt meg. Probaltam egy vadiuj kabelt is (igaz vekonyabb) de semmi valtozas nem volt
- a felbontast 1360*768-ra allitottam (60hz) ugy a TV-n mint a videokartyan (Radeon 4850HD). Csinaltam egy inf filet is a monitornak (TV-nek) azokkal a horizontalis illetve vertikalis frekvenciakkal amit a TV kezikonyve irt, de ez sem hasznalt. Ha a felbontast 1024*768-ra teszem (4:3 termeszetesen), akkor meg mindig homalyos a kep, es alul valamiert kilog, ami mondjuk helyrehozhato.
- amire en gyanakszom es a regi TV-mnel talan ez oldott meg egyszer egy ehhez hasonlo problemat, az az egyik beallitasi lehetoseg hianya a TV-keszuleken, ha jol remlik "pixel clock" volt. (kb egy honapja mikor meg a regi TV-m volt es videokartyat csereltem 8800GTS-rol ATi 4850HD-ra, akkor a kep elhomalyosult akarcsak most, viszont a fenti opcinak a babralasaval sikerult helyreallitani)
- nem tudom mitevol legyek. Hibas lenne a keszulek, vagy egyszeruen ez ilyen? Esetleg a pixel clock opciot el lehetne-e erni a szervizmenubol? (ha valaki ismerne ennek a modellnek a szerviz kodjat akkor az jo lenne).

Varom a velemenyeket, es linkelek nehany kepet:

Plane a masodik kepen latszik, de mindketton megfigyelheto, hogy a kep kozepen van egy homalyos "folt",plott ahol irja "farassza a szemet". Lennebb meg ahol a "8880 GTS-rol 4850HD-ra" szoveg van olyan mintha az a resz koveritettel lenne. Sajnos ezek eloben meg nyilvanvalobbak.
[link]
[link]

Az utolso kepen meg tisztan latszik, hogy a "uTorrent" szoveg az szep tiszta, mig a "Netlimiter" szovegnel olyan mintha nem csak egy sor pixel lenne kigyulva, hanem 2-3.(Ha a keped lemented a gepedre es a kepnezodben kizoomolsz rajta kb 30% vagy 50%-ra akkor te is latni fogod hogy kb hogyan latszik nalam eloben es mennyire zavaro tud lenni ez a savonkenti homalyossag.
[link]

(#477) Vortex07


Vortex07
tag

Ujabb fejlemeny! Egy varatlan otlettol vezerelve lefuttattam a Nokia Monitor Test nevu progit, nevezetesen a moire teszteket, es lass csodat, egybol megtalaltam a "savjaimat":

[link]
[link]

Nem tudom mennyire veheto ki a masodik kepen mert tavolabbrol kellett fenykepeznem, de a homalyos savok amikrol eddig beszeltem pont egybeesnek a sotetebb savokkal amik a Nokia Monitor Teszt eredmenyei.

Most akkor ez tipushiba, egyeni hiba, vagy eseleg valami mas befolyasolja? Esetleg otlet hogy mit lehet ezzel kezdeni? Gariztatni ilyesmiert nem tudom ha lehet, ahogy en a szervizeseket ismerem, azok bekapcsoljak a TV-t megnezik, hogy megy-e rajta a kabel-TV oszt csok! Raadasul nem is tudom ha mas bemenetnel elojon-e ez a hiba es nehez is lenne megallapitani, ugyanis eleg eles kepre van szukseg, szal kabel-TV kizart, de meg DVD vagy XBOX360-nal sem biztos h eszre fog lehetni venni.

(#478) Karmion


Karmion
csendes tag

Hali!

Nem teljesen idetartozik a téma...
De az lenne a kérdésem, hogy a minap láttam egy Samsung LCD TV and Monitort. Gondolkodom rajta, mert jo lenne egy monitor, amin tv-t is lehet nézni...
Kérdés, hogy ez milyen minőségben jeleníti meg a képet a TV-n, illetve a számítógépen. Mert gondolom elmarad az LCDt monitorok képétől, mivel 50 E Ft és 20 "-os Samsung. Kontrasztaránya 1000:1. Ez milyennek számít?
Csak böngészésre és szövegszerkesztésre lenne használva.
Szerintetek jó választás lenne? Előre is köszi, ha valaki tudna segíteni.

Üdv: Gábor

(#479) megsemmisito


megsemmisito
tag

Sziasztok ! Lenne egy eléggé zavaró problémám. Egy 32-es Sony LCD TV-t (32s3000) használok monitornak és ha 1280x720-ra állitom akkor fekete kép és azt irja ki Túl nagy méret. 1280x768-ban szoktam használni de néha nagy szükség van a 720-ra. Ha valaki leirná miért van ez annak nagyon örülnék. Egyébként ATI 4850 és sima VGA kábellel van rákötve a tv.

PSN online ID: Tomasz84hun

(#480) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!!!!

Itt az ideje, hogy egy 26 colos LCD TV-t vegyek a laptopomhoz (ASUS G2S, 8600M GT 256 MB GDDR3 RAM).

MELYIKET ÉRDEMES VENNI?
Samsung
Panasonic
Sharp
LG

Melyik TÍPSUT???

Köszönöm előre is a NAGY SEGÍTSÉGET! :R

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#481) rTyler


rTyler
csendes tag

legyszi segitsen valaki.
egy lcd tvt /samsung, 4-es seria/ kotottem vga kabellel a notimra.
a noti kijelzo felbontasa 1400x1050
a tv-e 1360x768

minden tokeletesen mukodik, amig nem akarok filmet nezni.
a noti kijelzojen elinditom a filmet, akkor ok, de ha athuzom a tv-re, akkor nincs kep, csak hang. a film megy tovabb, de csak feketeseg lathato. probaltam 4 playerel, mindig ugyanez.
ha a tv kepernyojen inditom a filmet commanderbol ugyanez.

ha a tv-t allitom elsodleges kijelzore, akkor minden ok.
nekem a noti kijelzoje kene elsodleges kijelzonek, de filmeket a tv-n akarom nezni :))
mi a solution?

(#482) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali kelenne egy kis segitség én is LCD TV-t szeretnék venni amit használnák monitórnak is a kritériumok a következők: 32" Full HD ja és legfőképpen hogy jó legyen monitórnak:)
Főleg játékra és filmnézzésre használnám ezért csak az alacsonyabb reakció idős TV-k jöhetnek számitásba, és persze ha TV-kre vonatkozik akkor az inputlag is érdekel, és lehetőleg ne remegjen a képpe. Ja meg nem árt ha HDMI kábelel is ösze lehet kötni a VGA kártyával.
Nagyából ezek az igényeim nagyon megköszönném ha valaki segitene :R
Ja még én kinézztem egy tipust kinézetre is jó, meg láttam élőben is elég jó képpe van az a Sharp LC32DH65E (meg persze drága is:)) szerintem S-IPS panel lehet benne mert oldalról nézzve lilult a képpe:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#483) Hypo válasza BRDragon (#460) üzenetére


Hypo
csendes tag

Hello nekem is hasonlo problemam van, a tv hez vettem egy hdmi dvi kabelt bedugtam a 8800gt be es a tv-n a hdmi 2 be de semmi. sima vga kabelel megy 1920x1080, a kartyamhoz adtak egy dugot aminek az egyik vege dvi a masik meg hdmi bementet gondoltam veszek egy hdmi hdmi kabelt es ugy is megprobalom hatha.

Nem tudom hdmi vel miert nem latszik a pc kepe, gondolom ugy jobb lenne.

(#484) Hypo


Hypo
csendes tag

problema megoldodott, uj hdmi hdmi kabel vetel, es a kartyahoz adott dvi+hdmi atalakito bedug a kartyaba es a tv be az uj hdmi es megy minden tokeletessen

(#485) csatahajós válasza Hypo (#484) üzenetére


csatahajós
senior tag

Milyen kábelt szereztél amivel működött rendesen?

Köszi

(#486) Hypo válasza csatahajós (#485) üzenetére


Hypo
csendes tag

HDMI 1.3 prime vagy ilyesmi, 7500ft europark

(#487) Rover620


Rover620
csendes tag

Hi!

A TV/Monitorokban ugyebár van beépített TV-tuner. Ezekkel lehet winyóra rögzíteni a TV műsort, úgy mint például egy alaplapba dugott TV-kártyával?

(#488) csatahajós válasza Hypo (#486) üzenetére


csatahajós
senior tag

Namost 3 HDMI-HDMI kábelt próbáltam már ki, a 2000 forintos kínaitól a 16.000 forintos német márkás cuccig és minddel ugyanaz van :(. Analógon teljesen OK a képe a TVnek full HDn (najó nem tökéletes de közel), de digitálisan csak 1366ig ok utána fakulnak a színek, kicsi lesz a kép és életlen, a kontraszt sem jó stb. Elképzelhető hogy a HD4870hez kapott gyári átalakító nem jó? Vagy a TV szar valahogy? De akkor analógon miért jó a kép és 1366ig digitálisan? Egyszerűen nem értem.....

Még az marad hogy DVI-HDMI kábellel is kipróbálom, de már el vagyok keseredve, hogy itt egy szuper tévé (Samu LE32A656) és digitálisan nem tudom a teljes képességét kihasználni :(

Valakinek valami ötlet?

(#489) csatahajós válasza csatahajós (#488) üzenetére


csatahajós
senior tag

Na úgy néz ki megvan a bűnös, a 4870-es az! Beraktunk egy kölcsön karit, egy X1550-est egy 5. HDMI kábellel és másik átalakítóval és TÖKÉLETES volt a kép azonnal, nem kellett játszani még a Catalyst Overscan funkciójával sem! Hihetetlen, de hogy a nagy VGA-n miért nem működik az még mindig megoldatlan, valakinek valami ötlet?

(#490) Hypo válasza csatahajós (#489) üzenetére


Hypo
csendes tag

4870 esen nincs hdmi kimenet csak dvi?

60hz be van allitva? nalam most hdmi vel szepen muxik szebb a kep mint vga val egyertelmuen. Igaz hdmi 2 nel a kepen annyi mndent nem lehet allitani mint a sima tv adasnal de most nagyjabol sikerult beloni. Melle raktam a regi 21 es viewsonic moncsit ami nem tn paneles es meglepoen jol szerepelt a samsung lcd filmekben meg hat alazza

(#491) csatahajós válasza Hypo (#490) üzenetére


csatahajós
senior tag

Sapphire HD4870-es, csak két DVI-D-je van, egyébként elég kevés 4870nek van HDMI kimenete, konkrétan most csak a Gainward jut eszembe ami olyan, meg tán még 1-2 nem referencia model.

Most még azon gondolkozom hogy a driver lehet a ludas, mert azt nem intsalláltam újra és amikor az X1550-et betettem akkor elvileg ugye azt a win felismerte és installálta és reboot után ment tökéletesen. Szóval még abban reménykedem hogy egy driver uninstall-reinstall megoldja a dolgot....ha nem akkor rejtély...

(#492) Hypo válasza csatahajós (#491) üzenetére


Hypo
csendes tag

ja en is drivert frissitettem

(#493) koxx


koxx
MODERÁTOR

Manapság melyik gyártó 32"-os modellje rendelkezik komolyabb panellel? S-IPS, x-PVA
A samsung LE-32A656 A1F modelljét néztem ki így elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#494) csatahajós válasza koxx (#493) üzenetére


csatahajós
senior tag

Utóbbi S-PVA paneles igen.

De a gondom még mindig az vele hogy a 4870ről digitálison, XP SP 3 alatt nem megy ki a kép rendesen Full HDben :O .....m egy ősrégi X1550-nel megy és egy 4870X2-vel meg ugynaaz a problémam int az enyémmel, tehát nagyon úgyn éz ki hogy vagy a 4870es szériájú kártyákkal van valami vagy az XP driverrel..marad még az hogy Vista alatt is kipróbáljuk.

(#495) koxx válasza csatahajós (#494) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Köszi, most egész jó árban van.
Nekem 9600gt-n megy a samu 40m86-om, de nincs vele ilyen problémám szerencsére.

(#496) Hypo válasza csatahajós (#494) üzenetére


Hypo
csendes tag

guru3d forumaban valahol olvastam hasonlo problemakat amiket mondtal, meg kene probalnod mas driverekkel. nalam 8800GT be a dvi hdmi atalakito bedugva es abba meg a minosegi hdmi kabel es ugy a tvbe es muxik szepen, bar erdekes hogy a tv egy csomo beallitasi lehetoseget letilt a hdmi nel.

(#497) siofok


siofok
őstag

sziasztok.most lenne 1 lehetőségem vásárolni zsír új LG M228 WA lcd monitor és tv egybent,40000ft-ér.teljesen új,garanciális,csak 2 van nekik belőle.
mi a véleményetek róla?
megéri??ebbe ugyanugy belemegy a kábeltv koax-a?

OnePlus nord 2t

(#498) siofok válasza siofok (#497) üzenetére


siofok
őstag

nekem szinpatikusnak tűnik :K

OnePlus nord 2t

(#499) siofok válasza siofok (#497) üzenetére


siofok
őstag

és monitorként is ugyanolyan jól szerepel?1 17"-os belinea crt-t váltana le

OnePlus nord 2t

(#500) csatahajós válasza Hypo (#496) üzenetére


csatahajós
senior tag

Megpróbáltam Vista alól is, de ugyanaz, egy az egyben....teljesen tanácstalan vagyok már, nem létezik hogy ekkora baki van a 4000-es szériában :(....

Mellesleg analógon már annyit szarakodtam a beállításával, hogy lehet h feladom a digitális jelátvitelt.

Kéne valahonnan egy kölcsön geforce azt megnézni hogy azzal mit produkál a dolog.

Azért ha Guru3D-n megtalálod azt a topikot nagyon hálás lennék érte :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.