Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#551) Reignman válasza DigitXT (#550) üzenetére


Reignman
aktív tag

Szia, én kutakodtam a Catalyst-ban, de nem találtam meg, hol lehetne bizonyos felbontásoknál csak a támogatottakat rákényszeríteni a szoftverre.

(#552) DigitXT válasza Reignman (#551) üzenetére


DigitXT
félisten

nVidiánál tetszőleges felbontást "átalakíthatsz", hogy a TV natív felbontásának
megfelelőre skálázza fel, vagy le a VGA. ATI-nál az ATI-sokat kellene kérdezni.
(Nekem is volt ATI-m sokáig, de akkor még nem kellett ezt állítgatnom...:R)
Biztos vagyok benne, hogy tudja.:K

(#553) LCDani


LCDani
csendes tag

Van valakinek általános leírása, ismertetője, esetleg egy okos magyar link a TV-tuneres monitorok ismérveiről (tippek trükkök...stb) mit mivel hogyan érdemes? Megköszönném!

Focuscamera webáruház: Foto-Iroda-Számítástechnika

(#554) zsolt320i válasza fenergie84 (#548) üzenetére


zsolt320i
senior tag

szia,

nekem is lg-m van és simán megy!
nálad sztem az lehet a gond hogy amikor telepítetted a Windowst, akkor sima monitorod volt a neki megfelelő felbontás beállítással.
most hogy kicserélted a tv-re, nem biztos hogy a tv is tudja azt a felbontást.
sztem az lenne a megoldás, hogy köss rá a gépre egy monitort, állíts be egy olyan felbontást amit tud a tv is, aztán onnan simán menni fog minden (meg fog jelenni a kép, fogsz tudni felbontást változtatni stb stb..)

(#555) zsolt320i válasza fenergie84 (#549) üzenetére


zsolt320i
senior tag

ya, csak most olvasom hogy közben megoldottad :D

(#556) petakpa1


petakpa1
őstag

Egy kis segítség kellene, egy MSI 610 GX notit szeretnék rákötni egy Sharp LC-32D44E-BK LCD TV-re, de sajnos homályos a kép.

A notiban ATI2600 (M76M) videokártya van és HDMI kimenet van csak rajta, úgyhogy egy HDMI-HDMI kábellel kötöm az LCD TV EXT3 csatijába

A Catalyst Contro center rendben felismeri, hogy Sharp HDMI eszközzel áll szemben, és rendben ki is teszi a képe, és a hang is átmegy, szóvel minden szuper, kivéve a kép homályosságát.

A TV max natív felbontása 1360x768, és egy sztali gép Geforce 6600 GT-ről ezen a felbontáson hajtva (D-Sub - D-Sub kábellel) tűéles képe van:))

A probléma abban van, hogy a noti 2600XT-je nem támogatja az1360x768 felbontást, csak az 1280x768-at, de a jobb és bal oldalon 40-40 inaktív pixellel még kis is békülnék, ha nem lenne homályos:O

A probléma szerintem abban van, hogy a noti felismeri a tv-t, és mivel az csak HD-Ready csak az alábbi szabványokat kínálja fel: 720i; 720p; 1080i.

Az első kett nyilván nem játszik, mert 768 sorból nem akrok engedni.

Ha viszont a felbontást 1280x768-r alááítom be, azt a 1080i vagyis váltottsorosan küldi át, és ez okozza a homályosodást, illetve vízszintesen is mintha halvány csíkok lennének:O

Tekintve, hogy a LCD TV tudja natívan a 768 sort, nem lehetne valahogy rábírni a Catalystot, hogy az 1280x768-t ne intelaced-en tolja ki?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#557) EasyLife válasza petakpa1 (#556) üzenetére


EasyLife
aktív tag

és ha nem klón módban futtatnád? :F

(#558) petakpa1 válasza EasyLife (#557) üzenetére


petakpa1
őstag

Sajnos nem jó, úgy is próbáltam, hogy az LCD TV legyen az elsődleges és egyetlen kijelző, a noti TFT-je inaktív, de ugyanúgy homályos:((

Igazából az lenne szerintem a megoldás, ha 720p HDMI mód alatt tudnám kiküldeni az 1280x768 felbontást. Erre kellene valami 5let.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#559) Mozso26


Mozso26
senior tag

Hello mindenki. Az auchanban 200 alatt van egy Samsung Le40530-as, jo ez tv-nek és monitornak?
Nem tudja a 100hz-et de a pc Hdmi kimenete sem aszem. Tehát a 100hz nem kell.
Nekem 4870 em van azon ki tudnám nyomni a hangot és képet digitálsan , utána , a hangot a tv-böl át tudnám nyomni a 6.1 erölködöbe optikai uton ugy hogy 6.1 maradjon?
Amugy jo tv ez hosszu távon vagy várjak inkább?

[ Szerkesztve ]

(#560) neoka86


neoka86
csendes tag

sziasztok!

Van valakinek ötlete arra hogy miért van az hogyha a HDMI-DVI kábellel összekötött LCD tv-men nézek filmet akkor néha belassul a kép. Nem szaggat, csak mintha lassabban játszaná le. De ugyanez a probléma a monitornál nem fordul elő! Ha valakinek van valami ötlete ossza meg velem. Köszönöm előre is!

(#561) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali újra azon törőm a fejem hogy egy LCD TV-t kéne venni monitor-nak. Főleg az autós játékaim miatt ;] Kinek milyen tapasztalata van e téren hogy mennyire jó egy ekkora TV monitornak? Ja egy 32"-os Full HD-s elég lenne nekem.
Hely hiány véget ezt használnám elsődleges monitornak is, böngészés általános használat milyen rajtuk? Azt leszámítva hogy vagy két-három oldal is elfér egymás mellett :DDD

A típussal sem vagyok tisztában hogy milyet kéne venni. De ahogy fentebb is írtam 32" Full HD, tudjon legalább 100Hz-et, és lehessen PC-t HDMI-n rákötni. Ja és ne vagy csak minimális után húzása legyen, és a bemeneti jel késése se legyen nagy.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#562) -FLY->


-FLY->
őstag

Szevasztok!

Mitöl lehet, hogy szellemképesek a sötét színek az lcd tv-men? HD4870-ről van kihajtva 1.3-as aranyozott hdmi kábellal az LG 37LH3000. Próbáltam sima analog RGB kábellal is, azzal is csinálta. Csak játék alatt jelentkezik ez a mozgás közbeni sötét színek elmosódása, érdekes módon 3DMark alatt minden normális.

(#563) Godmax válasza Cyberpunk (#561) üzenetére


Godmax
tag

Ha TV-n akarsz játszani, akkor előbb mindenképp nézd meg, hogy a játék támogatja-e a vásárolni kívánt TV natív felbontását, mert tapasztalatból tudom, hogy CSAK ott használható!! Persze megy pl. az én samum is 1024x768-ban 1368x768 helyett, csak a gond a TV-kel (ezzel legalábbis), hogy nem ilyesmire vannak tervezve. Nem arra, hogy egy statikus képet adjanak sokáig, mint mondjuk a játékok info paneljai, a sebességmérő, a pályatérkép pl. a Te esetedben és a folyadékkristály cellák ott elnehezülnek, a rajzolt kép meg ott marad viszonylag sokáig. Olyan, mintha beégne, persze ha elkezdesz valami mást csinálni helyrepofozza magát előbb utóbb, de zavaró. Pl. ha sokáig 1024x768ban játszom, akkor a kép két oldalán fekete sáv látható ami mondjuk 1-2 óra után már ottmarad (sötétebb, lilás színű lesz utána ott ha már teljes képernyőn használom).
Nem tudom érthető voltam-e?
Amúgy ha erre odafigyel az ember, 1-2 percre állítja a képernyővédőt és olyan savert választ, ami mindenféle színnel bemássza az egész képernyőt (pl.:plazma) és visszaveszi a fényerőt (a tv-k amúgy is fényesebbek mint a moncsik, fárasztja is a szemem ha nem veszem vissza) nincs vele baj. Én netezek, játszom és fórumozok :) is rajta.
Ami még fontos, hogy a pixelméret miatt legalább olyan messziről kell nézni, mint amekkora az átmérője - MINIMUM !

Én speciel egyszerre kellett volna vegyek 2 éve TV-t és moncsit, így csak 1-et kellett : spóroltam kb 30k-t akkor, megérte.
Most nem tudom hogy döntenék, de valószínű ugyan így, mert ez így elég helytakarékos is.
Persze így most kicsit japánosan a földön ülve netezek a tv állvány előtt :) és élvezem!

[ Szerkesztve ]

(#564) Cyberpunk válasza Godmax (#563) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha kösz az infót. Az biztos hogy Full HD-s lesz a TV tehát 1920x1080 amit szerintem manapság már minden játék támogat :U Hmm ez a statikus kép ez egy kicsit elgondolkodtató, de szerintem ez többnyire plazmán jelenthet gondot.
Amire használnám: természetesen Full HD-s filmek nézése, böngészés, póker ;] meg persze egy kis játék, amik főleg szimulátorok lenének.
Éppen ezért olyan kéne aminek szép képe van és gyors tehát nem nagyon szelem képesedik és az input lagja is elfogatható.
Ki is néztem egyet egy Samsung 32UE6000 ezt már élőben is láttam mondjuk az igaz hogy az egy 40"-os volt :DDD De a képminőség elég meggyőző volt :)
Egyedül az ára ami húzós, de már látni néhol 230k-ért is. Na mindegy úgy is csak December-Január környékén veszek addig meg még olcsóbb is lehet.

De egy "nagy" TV nekem is jobban megérné mint hogy vegyek egy TV-t külön meg a géphez még egy profibb monitort, mert ugye nálam a TN paneles monitor nem játszik ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#565) Godmax válasza Cyberpunk (#564) üzenetére


Godmax
tag

A statikus dolgot amúgy én is csak később, olyan 1-1,5 éves korában vettem észre. Lehet hülyeség, de a korral jönne ez elő, nem tudom. Mindenesetre van ilyen LCD-nél is. Bár igaz ami igaz amíg tudtommal egy beégés plazmánál általában végleges, az LCD-n (ahogy írtam) egy kis "tornával" orvosolható. Amúgy a legjobb ennek a javítására a színes hangyaharc :) . Linuxon nem tudtam belőni, de winre van egy java-s cucc, jscreen asszem. Ha ilyen előfordulna, azt letöltöd és hagyod futni 15-20 percig, komolyabb lustulás esetén 1-2 órát és megjavul. (állítólag még néhány pixelhiba is renbejöhet ettől)
Úgy hallottam pár szervizben ezért 5k-kat kérnek :( .
Plusz (sajna már nem vagyok annyira a témában, majd valaki megmondja) ha jól tudom a mai TV-kben már van erre védelem, valami 1 pixeles ide-oda játék?
A képminőség pedig elhiszem, hogy meggyőző :D ! Most a tv-k fejlődnek úgy, ahogy pár éve a PC-k, vagyis vadul! Én is párszor kínzom magam, hogy most mit vehetnék a 3 éve kifizetett Samum árán :O . Ez már csak ilyen.
De betegek vagyunk mi is a társadalommal együtt, ugye tudod! Szaros műanyagdarabokra költünk vagyonokat ahelyett, hogy a nőnkre költenénk :D !

(#566) -FLY-> válasza Godmax (#565) üzenetére


-FLY->
őstag

Munkahelyemen az LCD-n, 4 hónapja ugyan az kép van, pár kis gomb kivételével a teljes vezérlési rajz !ugyanúgy! van, sosincs kikapcsolva, múltkor leraktam tálcára és semmi baja nem volt. Max a régebbi lcd-nél fordulhat ez elő, ezeket akár képként is használhatod a falon. Plazma az más téma, de manapság már azokon is jó pár óra álló kép kell egy kis ghostinghoz is, ami hamar eltűnik.

(#567) Godmax válasza -FLY-> (#566) üzenetére


Godmax
tag

Monitor amiről beszélsz, vagy TV? Ha TV akkor lehet, hogy az enyémnek van valami hibája, vagy egyszerűen csak régi?

[ Szerkesztve ]

(#568) Godmax válasza Godmax (#567) üzenetére


Godmax
tag

Valakinek esetleg nincs infója erről?

(#569) palerNEW


palerNEW
tag

Halli all

Erről a monitorról tud valaki mondani véleményt ??
Esetleg valakinek van ilyen ?? Tapasztalat vele ???
Monitor

Előre is megköszönöm a véleményeteket. :R

[ Szerkesztve ]

Tegnap DOS, ma Windows... Félek a holnaptól! - Kidobtam a frigót, mert a Windows jobban fagyaszt!

(#570) piki1982


piki1982
csendes tag

sziasztok

előre elnézést de nem vagyok kitartó böngésző és NAGYON SZERETNÉK SEGÍTSÉGET KAPNI hozzáértő emberkéktől:

tv-t szeretnék pc-re kötni úgy hogy egy monitor megmaradjon melóra, a tv pedig játék és film esetén kéznél legyen (de ha nagyon jó akkor csak tv marad)

PC-m:
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU
Q6600 @ 2,40 GHz
2,41 GHz, 3,00GB RAM
NVIDIA GeForce 9600 GT
A videókártyán egy szabad DVI és egy TV-OUT csatlakozó van (+egy foglalt DVI a monitornak)
SAMSUNG SyncMaster 2253BW 16:10-es 22"-os monitor van rákötve, ami
1680x1050 felbontással 60Hertz-en fut max (de ettől megválnék később - mert lesz egy másik gép ami "követeli")

szóba jöhető TV-k (legalábbis szerintem, de ha van jobb ajánlatotok jöhet):
LG 32LH3000 vagy SAMSUNG LE-32B530
mindkettő FULL HD 1920 x 1080, és rohadtul egységes a leírásuk kivéve pl. a csatlakozókat, ami most fontos lenne, de gondolom mindkettőt rá lehet kötni.
összehasonlítás: http://www.220volt.hu/osszehasonlitas/LG+Electronics+32LH3000++vs++Samsung+LE-32B530]

A kérdésem hogy ez az összekötés jó társítás e kép tekintetében. annyi infót olvastam már hogy bele vagyok zavarodva, nem tudom mit várhatok mert akik árulják nekik az a fontos hogy megvegyem..nekem pedig hogy jól döntsek

Segítsetek légyszives mi lenne jó és hogy hogyan tudnám összekötni.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#571) pincehely válasza piki1982 (#570) üzenetére


pincehely
addikt

Ha a csatlakozók számítanak, márpedig azt írod, hogy igen, akkor mindenképpen az LG-t vedd meg, mert nagyságrendekkel több csatlakoztatási lehetőséggel rendelkezik, mint a samsung!
Képminőségben nem hiszem, hogy nagy lehet a különbség köztük.

Az Lg többet tud!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#572) piki1982 válasza pincehely (#571) üzenetére


piki1982
csendes tag

köszi, irtam emilt a megadott címedre légyszi lesd meg

(#573) pincehely válasza piki1982 (#572) üzenetére


pincehely
addikt

Helló!
Ez az email már nem él, de írtam privátot, te is megteheted ugyanezt, vagy válaszd az általam a privátban leírt emailt! :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#574) pincehely


pincehely
addikt

Nem kaptam se privátot, se mailt!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#575) pincehely


pincehely
addikt

Megjött :DD

http://kefetemap.deviantart.com/

(#576) 20agh


20agh
csendes tag

32LH3000 jó választás, én is egy samu 26' moncsit cseréltem le rá
Először kicsit szokatlan a "hatalmas" méret, de hamar megszokható
A feketéje simán alázza a samu moncsit, összességében jó, és full HD.

( mondjuk amire nem jöttem rá, hogy miért ad szebb betűket ha a képarány
"levágás nélkül", így viszont kihasználatlan marad egy fekete sáv körbe, viszont így is nagy )

(#577) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Itt egy input-lag teszt a SAMSUNG LE40B550-es készülékről:

[I]Megismételtem azt az input-lag tesztet, amit justaview kolléga az ő 40B650-es TV készülékén elvégzett. Én a 40B550-es készülékünkön végeztem el ugyanezt. Az eredmény teljesen megegyezik az ő mérésével. Tehát összekötöttem a laptopot a TV-vel a PC (VGA) csatlakozón keresztül, és klón módban végeztem a tesztet. Három féle képpen is végeztem méréseket. Az elször nem adtam nevet a TV-n a PC bemenetnek, így kb 50 ms-os lag-ot mértem ami kb 3 képkockának felel meg. Másodjára a TV PC bemenetét átváltottam Játék módba, így kb 30 ms-os késést mértem a kb 2 képkocka. Végül a PC bemenetet átváltottam PC-re, így 20 ms-os késést sikerült elérnem ami kb 1 képkocka. Pár nappal ezelőtt még csináltam egy tesztet úgy is hogy a laptopot és a TV-t HDMI porton keresztül kötöttem össze, így nekem 0 ms-os lag-ot sikerült kifényképezni ami legrosszabb esetben is kevesebb mint 1 képkocka. Nagyjából ennyi. :B

Esetleg ha valaki el tudná otthon végezni a HDMI port-tal az input lag tesztet az nagyon jó lenne. :R [/I]

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#578) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

A következőt szeretném összekötni:
Asus P5E VM HDMI
Panasonic TX32LX80P

2 Lehetőség van:
ASUS HDMI - PANASONIC HDMI
ASUS D-SUB - PANASONIC D-SUB
de egyik sem megy rendesen.

A HDMI valahogy nem is nagyon akar menni, ugrás a kép, remeg, pedig 1m-es drága kábelem van.

A D-SUB:
Az 1024x768-at kiteszi "szépen", de mivel nem jók az arányok, szét van húzva.
Az 1280x760-at nem bírja megjeleníteni valamiért.
Az 1280x720-as febontás nincs a kíválasztható felbontások között.

Ötlet?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#579) 20agh


20agh
csendes tag

Sajna nekem rossz hírek vannak
Korábban írtam hogy moncsi helyett full hd-s ( LG 32LH3000 ) tv lett.
Nos 2 hétig annyira bevérzett a szemem, hogy kénytelen voltam vissza állni monitorra
Más kérdés, hogy a fényerő drasztikus csökkentése segített némileg, de akkor meg
a klipek mentek éjszakai sötétségben
Szal nekem sajnos nem vált be, pedig sztem nem is szart vettem.
Egyébként a 32 colt kb 1m-ről néztem
NEm zárom ki, hogy nagyobb táv segített volna, de akkor meg a betűket nem látom rendesen :DDD

(#580) Qkac79


Qkac79
tag

Sziasztok!

Az inputlag ügyében kérdeznék én is. Múlt csütörtökön vettem egy Philps 37PFL8404H/12 típusú LCD-TV-t és szívesen elvégezném én is azt a bizonyos inputlag tesztet. Mivel a jelenséget én is tapasztaltam a megfelelő beállítások előtt, így érdekelne, hogyan is lehet ezt számszerűsíteni. A beállítások után viszont teljesen megszűnt.

Az én tapasztalataim ezzel a TV-vel nagyon jók. Az valóban igaz, hogy nagyon fényesek és kontrasztosak a TV-k a monitorokhoz képest, de ez is állítható, sőt. A Philipsnek van egy kicsit parasztvakításnak tűnő Ambilight funkciója, ami a TV hátulján lévő (ha jól tudom) LED sorokból álló fényforrás, ami jól bevilágítja a falat, így este lámpafény nélkül is kellő fényt ad, hogy ne csak a képernyő zúzza a szemet. Ez tényleg nagyon hasznos ilyenkor. Én használom a TV-t internetezésre, játékra, képekhez, filmekhez, ezekre mind-mind tökéletesen alkalmas, később megírom a hosszabb távú tapasztalatokat is. Amire viszont még nem alkalmas, az a grafikai munka, mivel botrányosan élénkek a színei, így nem nagyon beszélhetünk színhelyességről, de kicsi állítgatással (majd később megpróbálkozom valami kalibráló eszközzel) és némi rutinnal egészen jól el lehet boldogulni vele. Sajnos DVI csatlakozás nincs a TV-n, viszont 3db HDMI igen, amivel tényleg semmi probléma nincs. DVI-HDMI kábellel a PC képe ott van, ahol lennie kell, a szélekig érnek a szélek, tű éles a kép és semmi vibráció. VGA (D-SUB) bemenetnél viszont némi vízszintes csíkokban hullámzás tapasztalható, ami lehet a kábel hibája is.

Én nagyon boldog vagyok tőle, és számomra jó választás volt a Samsung 2232BW TN+Film paneles monitorom utódjaként.

Bár a többiek által írt készülékeknél ez picivel drágább kategória, de megérte az árát, mert jó cucc: 94cm, 100Hz, Full HD (1920x1080), NetTV, Ambilight, DLNA szabvány és még pár apróság. Alternatívaként a Samsung LE37B650 készüléket tudom ajánlani, ugyanis ez pontosan ugyanezeket tudja és akkor úgy 30.000Ft-tal olcsóbb is volt, de nekem kevésbé tetszettek a színei.

Philips 37PFL8404H/12

További kellemes fórumozást.

Várom az input lag teszthez az infókat!

[ Szerkesztve ]

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#581) zopet


zopet
tag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy fontos-e az hogy 100hz-es legyen a tv vagy jó az "alap" 50hz körüli? Samsung le37b530 vagy le37b650 között ingázok.... Igazából a szemkímélésre gondolok...
Régi CRT-ről váltanék amúgy, ami 120hz-es és Lcdtv-nél ez nemtom mennyire számít....

(#582) mad1 válasza zopet (#581) üzenetére


mad1
veterán

Mindenkeppen jobb a 100hz.Folyamatossabb minden.En akkorat neztem amikor 100hz en nyomtam az xbox ot,minden mintha 60fps lett volna az eddigi megszokott 25 fps helyett.Szemnek is jobb valamelyest.

Ne szemetelj ! = Steam

(#583) GeryPc


GeryPc
senior tag

ide is felteszem hátha itt előbb kapok választ:)

Nézegettem két lcd monitort mondjuk néhol tv-ként hírdetik néhol monitor-tv-ként
Mindkettő full hd-s elég jók a paraméterek mind a kettőnél,valakinek esetleg tapasztalat vmelyikkel?!

Bár azon is gondolkodtam hogy veszek egy nagyobbat és lecserélem a monitorom egy full hd lcd tv-re és azon mehet a gép is meg a tv,bár halottam rosszakat ez ilyen felhasználási módról:)

Nos ez a kettő lcd tv-ről lenne szó

Benq Mk 2442
LG M237WDP-P2

Mindekttő ilyen 73E körül már kapható

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#584) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok! Kérnék egy kis helpet!
Ami adott:
-Asus M3A78-EM alaplap, integrált HD3200-s videokarival
-Panasonic TX-32LE8P Lcd TV
-WIN 7 oprendszer
-összekötés HDMI-HDMI kábellal

Kérdésem a következő. XP alatt a a felbontás 1024/768 volt de teljes képernyőn. Most ugyanezen felbontásnál, van fekete csík alul felül. A TV 1366/768-at tud.
Hogy tudnám a fekete "keretet" eltüntetni, hogy teljes képernyős legyen??????????
Köszi

(#585) mad1 válasza urbanjozsi (#584) üzenetére


mad1
veterán

Tv taviranyiton nem lehet szemelyre szabni a keparanyt?

Ne szemetelj ! = Steam

(#586) VECSY


VECSY
csendes tag

Sziasztok! A pc-t szeretném összekötni a panasonic viera tx-32le8ps lcd tv-vel.A gépben HD4670 vga van hdmi-hdmi-vel kötöm össze de olyan ronda a kép :o . Olvashatatlan betűk torz kép minden féle beállításon. A nappaliban van egy 106 Samsung plasma ha arra kötöm azon nagyon szép a kép mint egy monitoron,a legkissebb betüt is ki lehet olvasni. Segítsetek légyszi!

(#587) mad1 válasza VECSY (#586) üzenetére


mad1
veterán

A kepelesseg hanyason van?

Ne szemetelj ! = Steam

(#588) lacqa


lacqa
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék,ha lehet! Összekötöttem az LCD tv-met az asztali pc-mel,egy HDMI-DVI kábellel,beállitottam a megjelenítésekben hogy használata az asztalon,kipipálva! A készüléken azt írta ki hogy nem megfelelő videóformátum és nem volt se kép se hang!! Havalaki tudna nekem ebben segíteni mit csináljak hogy legyen képem a tv-n?? Köszi! :R :R

(#589) Qkac79 válasza lacqa (#588) üzenetére


Qkac79
tag

Szia!

Nem biztos, hogy nálad is hasonló a hiba, de egy tapasztalat mindig több a semminél. A lakótársam idősebb Samsung LCD TV készülékét sem tudtuk beüzemelni PC-vel, digitális csatlakozón keresztül, pedig van HDMI csatlakozója a TV-nek. Cserébe viszont hatalmas betűkkel beleírták a kézikönyvbe, hogy számítógépet NE csatlakoztass a HDMI portba, hanem használd a neki való D-Sub bemenetet, ami ugyan analóg, de tényleg szép képe van ezen keresztül is. HDMI-n nem volt se kép, se hang. A TV pedig egy Samsung LE32R32B volt.

Nézz bele a kézikönybe, hátha írnak valami fontosat.

[ Szerkesztve ]

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#590) Martin01


Martin01
csendes tag

Hello emberek!
Segítséget kérnék JVC FULL HD LCD TV (3HDMi kimenet) és laptop összekötés ügyében!
A problémám az, hogy ha összekötöm a laptopot ,elég régi a cucc csak az a régi vga kimenet van rajta, de viszont a kábelem másik fele hdmi. Erről a kábelről meg se nyikkan nem is érzékeli hogy összevannak kötve! Viszont van egy másik kábelem aminek az laptopba szintén a vga végű megy ugye, de viszont a másik vége kompozit azaz 3 színre van szétosztva és ez megy a tvbe, ezzel viszont felismeri be is teszi mikor beállítom 2. képernyőnek, de csak egy szürke kép lesz a tv-n és kész semmi más próbáltam állítania felbontást ,de semmi csak a szürke kép. Laptopba egy kb 2 éves ati kártya van a tv pedig mostani zsír új és a boltba ezt a kompozitos kábelt ajánlották hozzá ,de csak a szürke kép van és nagyon idegesít hogy nem tudom összehozni! Remélem valaki tud segíteni hogy mit kéne állítanom. Ja meg a tv-n ugye nem kell állítani semmit ha a notin felismeri akkor a tv-n jónak kell lennie ugye?
Előre is kössz a válaszokat :R

(#591) Le Master válasza Martin01 (#590) üzenetére


Le Master
csendes tag

hmm.

[ Szerkesztve ]

(#592) Martin01 válasza Martin01 (#590) üzenetére


Martin01
csendes tag

Sikerült megpróbálnom egy rendes pc-vel ,azzal ha összekötöttem a HDMI-DVI kábellal tökéletesen működik és erre van egy átalakítom ami sima vga kimenetre alakítja át a DVI végét, és ha azzal rakom össze vidkari rendes vga kimenetére nem csinál semmit nem is ismeri fel hogy lenne másik megjelenítő, és ez laptopon is ugyanígy van, de ott ugye nincs DVI kimenetem és ez a bajom! Nem tudom tudtok-e vmi okosságot mondani mert már nagyon nemtudom mit kéne csak nagyon idegesít ,hogy nem akar összejönni mer vettem kormányt játékokhoz és azon akarnám nyomni de ha nem fog összejönni akkor :W :W .
Remélem tudtok segíteni! :) :)

(#593) SpeedR válasza Martin01 (#592) üzenetére


SpeedR
őstag

Sima dsub-dsub kábellal is próbáltad?

(#594) Martin01 válasza SpeedR (#593) üzenetére


Martin01
csendes tag

Azzal nem ,mert a tv-n nincs d-sub kimenet csak HDMi meg kompozit!

(#595) denes123s


denes123s
tag

Üdv!
Én is TV tuneres monitor vásárlása előtt állok, és olyan termékeket keresek, amin van scart csatlakozó(set top box miatt). A méretet tekintve pedig 22"-23" lenne az ideális. A többi paraméter nem igazán fontos. Milyen készülékeket tudnátok ajánlani?
A segítséget előre köszönöm!

(#596) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy Samsung A551-es Full HD LCD TV és egy FuSi A1667G notebook, a lényeg, h a noti képet + hangját szeretném a TV-re átvinni. A képet már sikerült dvi-hdmi kábellel, az ok!

A hanggal egyelőre nem bírok. Beszereztem Jack-RCA kábelt, de ha rádugom a TV-re, nem szól. Talán az lehet a baj, h egy 2.1 -es hangfal van rádugva Jack-kal a TV-re? :F
Vagy h tudom rábírni, h ha a TV-be be van dugva a 2rca akkor szóljon is? Remélem nem az a gáz, h rajta van a 2.1 a TV-n.. :U

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#597) VECSY


VECSY
csendes tag

Sziasztok! Az lenne kérdésem, hogy ez tudja az1:1 pixel mapping-ot LG 42lc55. Tudnám monitorként is használni szépek és olvashatóak lennének a betűk nem úgy pl(Panasonic tx32le8ps) mint a mostani tv-men.

[ Szerkesztve ]

(#598) Rizzo válasza runner 125 (#596) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Nekem ugyan ez a problémám. A hang is szól egyébként, ha a kompozit bemenetet választod ki, de akkor viszont nincs kép. Remélem tudja valaki a megoldást, hogy lehet összehozni a kettőt. Azt csinálhatod, hogy a hangot a hangfalra dugod közvetlenül, kihagyva a tv-t.

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#599) runner 125 válasza Rizzo (#598) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aha, értelek.

Megvettem már a Jack-RCA kábelt is, szal nem fogok szarozni a hdmi-vel. Csak jönne már össze. :)

A gáz az, h a 2.1-es hangfalakon nincs RCA bemenet, szal' arra nem tudok dugni semmit.

A TV hátulján kb 3x2 piros-fehér RCA-t találtam, dugtam mindbe, de sehogy nem lett hangja.. :(
Sőt, van egy 5.1-es szettem is, annak az aktív mélyládájára is rádugtam, de az sem akart megszólalni.

:(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#600) runner 125 válasza runner 125 (#596) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ennyire nehezet kérdeztem? Senki? :U :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.