Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#151) Rick4 válasza koliz (#141) üzenetére


Rick4
félisten

meggyőzni nem szenvedélyből, hanem érvekkel, tényekkel kell. ha ez nem megy, akkor bizony ott nagy bajok vannak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#152) Rick4 válasza moonguru (#149) üzenetére


Rick4
félisten

720p, mint progressive, és 1080i, mint interlaced. ennyi lenne a magyarázat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#153) Pityesz82 válasza Rick4 (#152) üzenetére


Pityesz82
tag

A magyarázat itt van:[link]!Én is most találtam rá!

Igaz a cikk,nem a legfrissebb,de végre megmagyarázta számomra,hogy mi a különbség az ''i'' meg a ''p'' között!

[Szerkesztve]

(#154) murga


murga
tag

Na most itt jön az a kérdés, hogy ugye a monitor progressive megjelenítő, a TV interlaced megjelenítő. Az ''i'' adást a crt tv vibrálás nélkül jeleníti meg, viszont a monitor vibrál. Namost az LCD TV is progressive megjelenítő? És vibrál a tv adásoknál? A progressive jelet jól megjeleníti mindkét eszköz.
Itt a szoftverekben kell keresni a jó beállítást, vagy hogyan lehet megoldani, hogy az ''i'' adás ne vibráljon monitoton.

Ezt azért kérdezem, mert van egy Sams 244t monitorom ami a 1080p -720p jelet lélegzetelálítóan megjeleníti, viszont az 1080i-nél 720i-nél 576i-nél vibrál.

Van neki PIP funkciója is amin TV-t lehet rajta nézni és ott is vibrál...

Szóval TV hez vegyél TV-t Monitornak meg monitort?

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#155) st81


st81
tag

TV nézésre nem jó az LCD, mivel sokkal jobb a felbontása, mint az analóg adásé, gyakorlatilag egy 32''-os LCD-t legalább 3 m-ről kell nézni, hogy min. szinten élvezhető legyen a TV adás. Arról nem is beszélve, hogy szinte az összes adás 4:3 képarányú, ami a 16:9-es aránynál már elég ''cipófejű'' szereplőket eredményez. A most piacon lévő LCD-k döntő többsége úgynevezett ''kis HD'' Tv. Csak az 1280X720-as HD adást tudja minőségromlás nélkül megjeleníteni, hiszen a max. felbontás 1366X768. Ezért az 1920X1080-as HD ez esetben csak a max. felbontásig ''tart''. A jobb DVD lejátszók már fel tudják konvertálni a ''gyatra'' 720X576-os DVD-t 720i/p, vagy 1080i/p felbontásra, de csak HDMI használatakor. Komponens kábelnél az elérhető legjobb az 576p-s minőség.

(#156) KisApám


KisApám
addikt

VISSZA AZ EREDETI TÉMÁHOZ...

Valaki PC-zik 32 colos LCD TV-n???
Én kb. 1,5 m-ről gépezek.
Nem nagy ahhoz, nem túl közeli?

[Ha jól tudom 26 coloson az 1024x768 kb. 52-54 cm (kb. 21 col).]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#157) dabadab válasza murga (#154) üzenetére


dabadab
titán

Az egesz eszmefuttatas a vibralasrol egy kicsit mellement :)
A vibralas egyetlen egy okbol jon elo: ha egy CRT-nel alacsony a frissitesi frekvencia. A hagyomanyos TV vibral, pedig a PAL adas interlace-elt, a 100 Hz-es TV meg nem. Hasonlokeppen, 50-60 Hz-es kepfrissitesnel a CRT monitor is vibral a progressziv jellel, 70-80 Hz folott meg mar nem (ill. vibralni vibral (ez a CRT alapveto sajatossaga), de azt mar nem latjuk).
Az LCD egyaltalan nem vibral, egyszeruen azert, mert nem olyan a technologia.

DRM is theft

(#158) dabadab válasza st81 (#155) üzenetére


dabadab
titán

''TV nézésre nem jó az LCD, mivel sokkal jobb a felbontása, mint az analóg adásé''

Maga az allitas sem igaz es az indoklasa sem ul (miert lenne baj az, hogy nagyobb a felbontasa?).

''Komponens kábelnél az elérhető legjobb az 576p-s minőség''

Atmegy azon is szepen az 1080i (konkretan igy hajtom meg a TV-met).

DRM is theft

(#159) Rick4 válasza KisApám (#156) üzenetére


Rick4
félisten

Ha jól tudom 26 coloson az 1024x768 kb. 52-54 cm (kb. 21 col)..jól tudod, mert én írtam. kb 70 centiről nézem, és már itt sincs pixelesedés. szal bőven jó lesz, csak egyszer vennéd már meg.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#160) Rick4 válasza st81 (#155) üzenetére


Rick4
félisten

a nagyszobában egy 92 centis CRT tévém van, annak tuti nincs 1366X768as felbontása, mégis tudok 1 méterről nézni úgy, hoy nem látom a pixeleket. monsjuk nyilván az azért más tészta, de egy 26 collosnál 1366X768 pixelnél 80 centi bőven elég, hogy ne lássak pixelt. a 4:3as mód létezik minden LCD-n, de ott van a 14:9, és a cinerama is. meg azért van már jópár filma, amit száles alsó felső csíkkal nyomnak, nekem ott csak egy kattintás.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#161) shev7 válasza Rick4 (#160) üzenetére


shev7
veterán

''a nagyszobában egy 92 centis CRT tévém van, annak tuti nincs 1366X768as felbontása, mégis tudok 1 méterről nézni úgy, hoy nem látom a pixeleket''

Mert nincsenek is pixelek? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#162) shev7 válasza Rick4 (#151) üzenetére


shev7
veterán

Szerintem a kerdes az, hogy a thomson tamogatja-e a hdcp tartalomvedelmet. koliz szerint nem, szerinted?

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#163) Rick4 válasza shev7 (#162) üzenetére


Rick4
félisten

szerintem eddig sem ez volt a kérdés, de mindegy. szerintem sem támogatja, de a HD videokat meg tudom nézni, a 720p és az 1080i videok lazán megnézhetők rajta. mi van, rosszul ébredtél? vagy már mindenre rákérdeztek, míg nem voltál itt, és neked csak a kötözködés maradt? :D

tudod, van egy méret, amit bizonyos távolságból nem látsz. na ez az én tévémen abból a távolságból már nem látható. főleg, hogy ott a pixelfelépítés eleve nem olyan, mint az lcd-knél.

azért kérdezz csak, ettől lesz itt több infó, könnyebb lesz dönteni :D
csak szólok, a HDCPből a HD-t nehogy a HIGH DEFINITION rövidítésének gondold, mert szólok, hogy nem az..

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#164) shev7 válasza Rick4 (#163) üzenetére


shev7
veterán

''szerintem eddig sem ez volt a kérdés, de mindegy''

Akkor nem lehet, hogy te ertettel rosszul valamit?

Te linkelted ezt: [link]

Itt szerepel a hd-ready cimke kovetelmenyei kozott a kovetkezo sor:

''A DVI vagy HDMI bemenet támogatja a (HDCP) tartalomvédelmet''

Tehat, ha nem tamogatja (es ez szerinted is igy van) akkor nem hd-ready. Es ez nincs osszefuggesben azzal, hogy meg tudja-e jeleniteni a 720p-t vagy a 1080i-t, mert az csak szukseges, de nem elegseges feltetele a HD-ready-segnek.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#165) Rick4 válasza shev7 (#164) üzenetére


Rick4
félisten

tehát akkor még egyszer, és lassan írom, hogy Te is megértsd. a kolléga aHDMI-t emlegette, én meg mondtam, hogy attól még lehet vele analógon HD videot nézni, hogy nincs rajta HDMI. azcsak arra jó, hogy a jel egy olyan csatlakozón jusson a készülékbe, ami a tartalomvédelmet is ellenőrzi. a kolléga arról beszélt, hogy ez nem HD ready, mire én mondtam, hogy ettől függetlenül tudok rajta HD videot nézni, akkor ez most hogy is van? és még egyszer hangsúlyozom, én nem a hd readyról beszéltem, hanem arról, hogy HD videot tudok nézni rajta. olvasd végig még egyszer.

• A képmegjelenítő eszköz HD bemeneti videojelet fogad az alábbi csatlakozókon keresztül:
Analóg YPbPr, és
DVI vagy HDMI
ott volt, csak a fenen nagy kötözködésben nem tudod az '' és '' szócskát értelmezni... :D

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#166) dabadab válasza shev7 (#161) üzenetére


dabadab
titán

''Mert nincsenek is pixelek?''

Azert nem lat pixeleket, mert egyreszt a CRT fizikai pixelmerete joval kisebb, mint barmelyik LCD-e (tobbek kozott ezert sincs az a gondjuk, hogy csak egyetlen megbontast tudnak normalisan megjeleniteni), masreszt meg a CRT-khez (a technologiabol kovetkezoen) gyarilag jar bizonyos merteku antialiasing :)

DRM is theft

(#167) shev7 válasza Rick4 (#165) üzenetére


shev7
veterán

attol, hogy tudsz rajta hd videot nezni, meg nem lesz hd-ready, pont. Ha valami nem hd-ready akkor nyugodtan mondhatjuk ra, hogy nem hd kepes. Koliz nem a hdmi-t hianyolta, hanem a hdcp-t, ki is emelte par felkialtojellel, ami felett te konnyelmuen elsikottal...

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#168) st81 válasza dabadab (#158) üzenetére


st81
tag

Igazad van, élvezhető az analóg adás is, bizonyos távolságból.
Komponensen még nem találkoztam 720-as vagy 1080-as képpel, de ha te úgy használod és valóban 1920X1080-as a felbontásod, ill. átmegy a jel a kábelen, akkor ebben is igazad van. Speciel s-video-n átmegy, tehát komponensen is átmehet.

(#169) st81 válasza Rick4 (#160) üzenetére


st81
tag

CRT-t nem lehet összevetni LCD-vel analóg adás esetén. Nekem is nagyon szép éles pl. a kereskedelmi csatorna a 72cm-es CRT. De ha ugyanezt megnézem pl. 1m-ről LCD-n, mosottabb, kontúrtalanabb a kép. Ha 4:3-ban nézem az adást, a 81-ről kb. 60-ra csökken a látható képméret az LCD-n (a két szélső függőleges csík miatt). Viszont van olyan lehetőség, hogy kinagyítja és széthúzza a képet. Ilyenkor az eredeti kép felső és alsó részéből kb. 1-1,5 cm hiányzik. Ez csak akkor rossz, ha olyan adást nézek, mint pl. a CNN, ahol alul ''hírcsík'' fut. Egyébként nem észrevehető és legalább kihasználható a 32''.
14:9-nél szintén marad függőleges csík. Szerintem a TV adás igenis megkívánja a 4:3-at, kivéve azokat a filmeket, amelyek amúgy is szélesvásznúak.

(#170) dabadab válasza st81 (#168) üzenetére


dabadab
titán

Persze, hogy atmegy rajta, a HDMI megjelenese elott a komponens volt az egyetlen mod a nagyfelbontasu videojelek atvitelere a konzumer szorakoztatoelektronika vilagaban. S-videon viszont pont nem megy at a HD jel :) Szerintem az keverhetett be, hogy szamitogepeknel elofordul, hogy a komponens jel is az s-video DIN csatlakozojabol jon (hasonloan ahhoz, amikor a sztereo jack aljzatbol jon az SPDIF jel), ami azert jo, mert igy nem kell plusz harom RCA csatit odarakni a komponensnek, de att az ettol meg komponens jel (ennek megfeleloen a vezetek tulveget a komponens bemenetbe kell bedugni).

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#171) st81 válasza dabadab (#170) üzenetére


st81
tag

Az s-video bemenetbe csatlakoztattam, majd beállítottam 1024X768-ba, és így ment a 720-as és 1080-as rövidfilm is.
Viszont, amikor nagyobbra állítottam (pl 1360X768-ba), felnagyította a képet (az arányok megtartása nélkül. Scrollozni lehetett a képernyőn). De lehet, hogy a készülék nem tud nagyobb felbontást s-video-n és így a nagyobb felbontásnak búcsút lehet inteni. Csak azt nem tudom, hogy ha 1024X768-ban jó, a többiben miért nem?

(#172) dabadab válasza st81 (#171) üzenetére


dabadab
titán

[link]

DRM is theft

(#173) murga válasza dabadab (#157) üzenetére


murga
tag

Mellément, igen, mert én marh@ nem írtam oda, hogy a vibrálás az csak és kizárólag a gyors mozgásoknál interlaced forrás esetén van jelen!

Szóval a kérdés az, hogy nálatok a 720 sort valóban megjelenítő LCD tv-knél láttok-e különbséget 720i és 720p adás között. Ha igen akkor az miben nyílvánul meg?

Nálam az 1080i és 1080p között ég és föld a különbség, merthogy 1080p-ben nyoma sincs a ''vibrálásnak''

És akkor ez mitől van? Hogy lehet kivédeni?

Mielőtt még a válaszidőt elővennétek 6ms SPVA panelról van szó, és ha a válaszidő lenne a ludas, akkor p módban miért nem látszik?

Ha gondoljátok felrakok egy kis videót is róla...



[Szerkesztve]

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#174) dabadab válasza murga (#173) üzenetére


dabadab
titán

Hat, ez igy egyre rejtelyesebben hangzik. Biztos, hogy vibralas az, amit latsz?

DRM is theft

(#175) shev7 válasza murga (#173) üzenetére


shev7
veterán

rakj fel videot :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#176) murga válasza shev7 (#175) üzenetére


murga
tag

Közben rájöttem, hogy egy 640x480-ban rögzítő 30frame/s-es felvétel nemigazán adja vissza a ténylegesen látható minőséget, meghát azért a videókon látszik a monitor 60Hz-es frissítése, ami persze szabadszemmel egyáltalán nem látható, de azért már töltöm a kisvideókat, hátha tudja vki mit látok pontosan... :)
Én nem tudom :)

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#177) murga válasza shev7 (#175) üzenetére


murga
tag

http://web.axelero.hu/murga76/1080p.mpg
http://web.axelero.hu/murga76/1080i.mpg

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#178) Rick4 válasza shev7 (#167) üzenetére


Rick4
félisten

ha végigolvasnál mindent, láthatnád, nem soklottam el felette. ( remélem nem kell linkelne, magadtól is megtalálod) pont az volt a baj, hogy a kedves kolléga aHDMI-t a HD betűkbők következtetve, valami másik dologgal keveri. mindössze csak ez volt itt a gond. ha a linkem nem érthető számodra, azt meg sajnálom.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#179) murga válasza murga (#177) üzenetére


murga
tag

[link]
[link]

talán így jobb lesz :)

„Aki meg akarja valósítani álmait, Annak először fel kell ébrednie!”

(#180) shev7 válasza Rick4 (#178) üzenetére


shev7
veterán

Banyek, szerintem te ezt direkt csinalod, vagy csak lelki torest okozna szamodra, ha elismerned, hogy tevedtel

Koliz allitasa: [link] ''A thomson eme csodás darabjárol annyit nem Hd képes''

A te valaszod erre: [link] ''felesleges hülyíteni a népet. ha nem tudsz valamit, kár a csakazért is beszólok hozzáállást erőltetni...''

Nekem ebbol az jott le, hogy te beszeltel hulyeseget, es nem Koliz ''hulyitette a nepet'' a thomson tenyleg nem HD kepes.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#181) Rick4 válasza shev7 (#180) üzenetére


Rick4
félisten

és akkor ismét idéznék az általad linket válaszomban szereplő linkből:

Video interfészek

• A képmegjelenítő eszköz HD bemeneti videojelet fogad az alábbi csatlakozókon keresztül:
Analóg YPbPr, és
DVI vagy HDMI
• A HD-re alkalmas bemenetek a következő HD videojel formátumokat fogadják:
1280x720 @ 50 és 60Hz progresszív („720p”), és
1920x1080 @ 50 és 60Hz váltott-soros („1080i”)
• A DVI vagy HDMI bemenet támogatja a (HDCP) tartalomvédelmet



az enyémen van analóg YPrPb, ahol a készülékem HD videojelet tud fogadni....mit magyarázzak még erről? bazz, nálad nem ártana egy firmware frissítés... :D

neki is megírtam, neked is megírom: elhiszek én mindent, de nem a mese érdekel, mondj tényeket, linkkel alátámasztva. kettőtök közül ő már hallgat, mert nem tudott a sorai mellé semmilyen megbízható infót linkelni. neked is javaslom, az egyik, vagy a másik lehetőséget. és ne gyere megint a HDCP-vel, mint már írtam, az nem a Hidh Definition, hanem a High speed bandwith-tel kezdődő szóösszetétel rövidítése.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#182) Pópa válasza KisApám (#156) üzenetére


Pópa
senior tag

Kollega, ugyanezek a kérdések gyötörnek engem is. :D
Viccet félretéve, én is 32-est akarok venni (80% PC, 20% egyéb felhasználásra.)

200K-ig elmegyek a ráfordítást illetően.
Viszont nálam annyi lenne a bökkenő, hogy notiról akarom meghajtani.
(ACER FERRARI 4006WLMI +2G ram) [link]

Az Ati Mobility X700PRO/128mb-as első lekérdezés alapján nem is hallott még az 13xx-es felbontásról.. baj lesz vele?

Trust is good, control is better!

(#183) shev7 válasza Rick4 (#181) üzenetére


shev7
veterán

teljesen mindegy, hogy a hdcp-ben a hd minek a roviditese, ha a HD-ready cimke kovetelmenyei kozott szerepel a kovetkezo.:

• A DVI vagy HDMI bemenet támogatja a (HDCP) tartalomvédelmet Ezek nem valaszthato featuerok, ezek kotelezo ervenyuek. Tehat ha sem DVI sem HDMI bemenetetn nem tamogatja a HDCP tartalomvedelmet akkor nem HD-kepes. De latom nallad ertelmezesi problemak merultek fel.

De megprobalom meg erthetobben megmagyarazni:

1. Allitas: Ahhoz, hogy egy TV HD-ready legyen DVI, vagy HDMI bemeneten tamogatnia kell a HDCP-t
2. Allitas: Az emlitett TV nem tamogatja a HDCP-t sem DVI sem HDMI bemeneten.
Konkluzio: Az emlitett TV nem HD-kepes.

Csak szolok, attol, hogy sokszor mondasz el egy hulyeseget, meg nem lesz igazad.
Az meg, hogy valaki nem valaszol neked, az nem biztos, hogy oket minositi....

En itt befejeztem, ha te jobban erzed magad attol, hidd azt, hogy az a TV hd-ready, de attol meg, hogy valaki mas ezt jogosan maskent gondolja, nem hulye...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#184) shev7 válasza Pópa (#182) üzenetére


shev7
veterán

az en notim sem hallott errol a felbontasrol. Valamelyik nap bemegyek valami nagy aruhazba, es rakottetem a kiszemelt tv-re, hogy megnezzem mit is tud...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#185) KisApám válasza Pópa (#182) üzenetére


KisApám
addikt

Felbontás... passz...

Tegnap ültem egy 27 colos LCD TV Samsung kijelző előtt!
Játéknál is szép volt :) Persze az analóg TV adást ki kell hagyni, mert hulladék volt rajta... kivéve kis méretben :)

A lényeg: a 32-esben azért is gondolkozom, mert ha pl. autós játékkal vagy akár lövöldözőssel megyek jobban ''élethű'' lessz abban a tekintetben, hogy nézelődnöm kell, forgatni a fejemet (kicsit fárasztóbb) hogy mi merre van, és nem egy felé, egy kis 17 colos monitor felé kell bámulnom... lehet, hogy nem vagyok norma???

1366x768-ban plussz AA és FSAA topra nyomva szép lessz :)
Majd áprilisban... szülinapomra meglepve magamat :))

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#186) Rick4 válasza shev7 (#183) üzenetére


Rick4
félisten

most beszélhetünk megint valamiről, ha nem fogod fel az előző hozzászólásomat: LINKET mellé, addig ez csak egy vélemény, nem pedig tény. arról volt szó, hogy simán tudok YPrPb-n HD műsort nézni. Nem én erőltettem, hogy HD ready, meg minden, én azt mondtam, ha HD videot akarok nézni, nekem arra ott van az analóg bemenet. De akkor mesélj már, neked milyen tévéd van, és azt mivel kötöd össze, milyen csatlakozóval? kíváncsivá tettél. én nem is akarom, hogy legyen rajta HDMI, mert nem akarom semmivel összedugni. sőt, egy év múlva jó esetben nem is lesz már nálam a tévé, de teljesen mindegy, fújjad csak, ha ettől neked jobb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#187) KisApám


KisApám
addikt

Ennek nagyon örülnék:
SONY OLED HDTV
[link]

Szép képe lehet a PC-ről... a felbontása is nagyon jó lenne... (27 col, Full HD: 1920x1080)
Csak nem lessz annyi pénzem...


Rick4 - Privátban veszekedjetek!

Riszpekt! :R Please!

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#188) hati válasza Rick4 (#186) üzenetére


hati
addikt

A hd ready az egy szabbvány. Ne csak azt jelenti, hogy a nagy felbontást meg tudod jeleníteni (mint a Tied), hanem, hogy védett tartalmat is meg tud jeleníteni, ahogyan a Tied már nem. Azaz a Te tv-d nem felel meg a hd ready szabbványnak, de attól még tudsz nézni rajta nagy felbontású anyagot, ha nincs elkódolva. Ennyi.

(#189) Rick4 válasza hati (#188) üzenetére


Rick4
félisten

pont ugyanerről beszélek én is. az egyik okos csak erőlteti, hogy az YPrPb-n nem jön pal-nál (720X576) nagyobb felbontású jel, a másik meg arról próbál meggyőzni, amit nem is mondtam...nem felel meg, mert ahhoz kellene lenni olyan bemenetnek, ami a HDCP-t is tudja. innentől parasztvakítás az egész, vegyék csak a HD ready címkés tévét az emberek, ugyan semmivel sem tud jobbat, meg szebbet a csatlakozói által, de legalább fizethet minden dologért, amit meg akar nézni nagy felbontásban. ez is egyértelmű, miért sikerült így.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#190) shev7 válasza Rick4 (#186) üzenetére


shev7
veterán

tessek, remelem az eicta mint a HD-ready ''szabvanyositojanak'' az allaspontja megfelel neked. [link]

Idezek: ''The label “HD ready” is awarded to display equipment capable of presenting HD sources with a much higher resolution than standard PAL (576i) and meeting all the requirements detailed in section 4 below.''

A 4es szekcioban pedig azok az elvarasok vannak felsorolva, amit mar te is linkeltel, azaz a HDCP tamogatasa DVI vagy HDMI bemeneten keresztul szukseges a HD-ready logohoz, anelkul nem jar.

Egy masik link, hogy miert is volt erre szukseg:

[link]
''The problem is one of connectivity. While DVI and HDMI connections were a feature on some TVs last year, few of them offered the High-bandwidth Digital Content Protection (HDCP) designed to protect HD content. Without HDCP, even an HDMI/DVI-equipped TV won't be able to display protected HD content (i.e. most HD content). That is going to leave a very sour taste for those having purchased an expensive TV in the last couple of years.''

Egy masik forumrol:
''in conclusion: to be called a hdtv in europe the screen must support 1080i and 720p input and have at least 720p output nativly (both at 50 and 60hz) and also feature analogue ypbpr1 plus dvi or hdmi digital input were one of those digital inputs support hdcp.''

A problema onnan ered, hogy gyakorlatilag hulyet csinaltal magadbol. Lerohantad Koliz-t, hogy hulyeseget beszel, majd benyomtal egy linket ami az o allitasat igazolta. Es te kovetelsz linket, mikor meg egyetlen egyet sem mutatattal, ami azt bizonyitana, hogy neked lenne igazad.

''sőt, egy év múlva jó esetben nem is lesz már nálam a tévé''
Attol, hogy nallad nem lesz ott a teve egy ev mulva, meg lehet, hogy mas hosszabb tavra tervez, es engedd mar meg, hogy felhivjuk a kedves forumtarsak figyelmet, hogy ez a tv bizony nem hd-ready, es kesobb ebbol gondok lehetnek. Mert tok jo, hogy analogon tudsz HD musort nezni, de mi lesz akkor, ha jonnek a HDCP-s eszkozok?
[link]
''A HDCP esetén a tartalmakat bármely készüléken megtekinthetjük, ám csakis a technológiát teljes mértékben támogatókon lesz megfelelő a minőség. Minden egyéb megoldás - analóg csatlakozó, vagy a HDCP támogatás hiánya - esetén az eredeti felbontáshoz képest jócskán rosszabb minőségben lesz részünk''

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#191) shev7 válasza Rick4 (#189) üzenetére


shev7
veterán

senki nem mondta, hogy az YPrPb-n nem jon pal-nal nagyobb felbontasu jel, az allitas az volt, hogy a hddvd lejatszo a vedett tartalmakat pal felbontason fogja kuldeni ha nincs hdcp.

''a másik meg arról próbál meggyőzni, amit nem is mondtam...nem felel meg,''

Gondolom arra gondolsz, hogy nem allitottal olyat, hogy a thomson hd kompatibilis, hat el kell, hogy keseritselek, mondtal ilyet, idezet toled: ''ami 1366X768at tud, az eleve HD kompatibilis''

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#192) Rick4 válasza shev7 (#191) üzenetére


Rick4
félisten

tévedsz, nem arra gondoltam. az YPrPb is HD kompatibilis, nem? a felbontása szerinti HD kompatibilitásra gondoltam, de a legegyszerűbb lesz, ha itt és most befejezzük. ki ki vegyen magának annyiért, olyat, ami neki tetszik, én ezzel bőven elvagyok, monitornak tökéletes. ennyi. áskálódás helyett ásuk ide be: [link] magunkat, hátha meglesz a válasz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#193) Pópa válasza KisApám (#185) üzenetére


Pópa
senior tag

Samsung?

Trust is good, control is better!

(#194) KisApám válasza Pópa (#193) üzenetére


KisApám
addikt

Igen, Samsungot láttam PC monitorként használva, szép volt LE27T51B. [link]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#195) Rick4


Rick4
félisten

[link]gyerekek, nem kell itt a szirszar fél- hdready meg puccos 1366x768as lcdtévékkel foglalkozni, mindenkinek úgyis csak a legjobb kell: itt az oled 1 milliós kontraszt aránnyal: [link] a még májerebbek meg vegyenek lézertévét:

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#196) koliz válasza Rick4 (#195) üzenetére


koliz
csendes tag

Ami kb 100 év múlva lesz akciós az auchanban he he he

Tegnap kötözgetettem néhány tv-t mindenféle jelre a Jvc dinapix hd s modell jei egészen az analóg tv adástol a 1080 i ig amiböl 1 perc 4gb+5.1 hang elég jól viselkedtek ép csak pc vel nem probáltam öket pedig ki kéne proszálni

[Szerkesztve]

koliz

(#200) koliz


koliz
csendes tag

Egyébként idén tavaszra mikor meg jelennek az uj modellek 30-40% ár esés el számolnak a gyártok ergo a 32 colosok a 26 colosok árkategóriájában fognak az üzletekbe kerülni persze a kereskedők eleinte ebből próbálnak majd extra profitra szert tenni .
Más téma de pld a samsung csúcs kategoriás mobiljai bizonyos darabszám után pld 400 ft ba kerülnek a gyártónak.

koliz

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.