Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#201) koliz


koliz
csendes tag

Én csak próbálok világítani nektek ebben a káoszban de erről már regényt tudnék irni
:D

koliz

(#202) koliz


koliz
csendes tag

Ja és a másik gyakori kérdés mi a drága sokak szerint az lcd tv-k szerintem meg a monitorok mert sokkal rosszabb a cm / ft arányuk persze az egyik erre a másik arra való .

koliz

(#205) shev7


shev7
veterán

Nem kedves Rick, ez nem a ''kinek a f@sza hosszabb'' verseny. Nem az alapjan iteljuk meg valakinek a hozzaerteset, hogy milyen tv-t tart otthon, mert ez az adott szituacioban sokadrendu kerdes.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#213) BlaBla2


BlaBla2
tag

Ez már rég nem a TV-kröl és monitorokról szól.
Miért nem a fáradt gőzben vagytok ilyen agresszívek?

Ha nincs konkrét információtok valamiről, ne írjatok, és kész.
Nem kötelező hozzászolni!!!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

a bátrak félnek a legőszintébben

(#218) shev7


shev7
veterán

egyreszt nem erzem szuksegesnek linket hozni, ha a sajat magadat cafolod a linkjeiddel (erre ertettem azt is, hogy hulyet csinaltal magadbol) masreszt gondolom elkerulte a figylemedet az a nehany link amit betettem, de gondolom az eicta nem eleg hivatalos forras neked...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#219) BlaBla2


BlaBla2
tag

Sajnálom.
Nem hiszem, hogy meg kellene magyaráznom, szerintem a többiek értik.
Én nem fogok vitatkozni veled, befejeztem.

a bátrak félnek a legőszintébben

(#220) shev7


shev7
veterán

szerintem arra vonatkozik a keres, hogy a nem szakmai jellegu megjegyzeseidet tartsd meg magadnak, ez a flame sem alakult volna ki ha nem a rad jellemzo agressziv, szemelyeskedo stilusban valaszolsz a 107-es hozzaszolasodban. Konkretan erre gondolok ''felesleges hülyíteni a népet. ha nem tudsz valamit, kár a csakazért is beszólok hozzáállást erőltetni...''

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#223) BlaBla2


BlaBla2
tag

Erre is van egy fórum, bár nem tudom...
Ebben a stílusban inkább ne.
[link]

a bátrak félnek a legőszintébben

(#224) Grafiqs


Grafiqs
őstag

Rick4 3 napot pihen, a személyeskedésért.

Takarítottam...

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#225) KisApám


KisApám
addikt

Várom nagyon a tavaszt, hogy az LCD TV-kárai addigra legalább 20-25%-al csökkenjenek, és egyből ráugrok egy 32 colosra.
A lényeg: DVI-HDMI-ne keresztül tudjak PC-zni, 1366x768 min. felbontás, natív, PIP, egy egészséges kontraszt és késleletés.

Amivel meghajtanám monitorként használva egy jó vidikari (adataimnál), úgyhogy 3D gameznél még hozzáugrik min. 8xAA & 8x(16x)FSAA... persze ha minden OK.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#226) Jozi válasza KisApám (#225) üzenetére


Jozi
tag

Hi !

Én ugyaníg vagyok ezzel.
Az LG 37LC2R-nek az árát figyelem folyamatosan mikor mennyit esik, remélem 2-3 hónapon belül 272 ezerről leesik az ára 230 ezer alá.

(#227) Pópa


Pópa
senior tag

Hajjj, hajj.... várunk.
Pénz megvan, elhatározás megvan.

De ha a piac berobban hamarosan, akkor még várok vele akár hónapokat is.

Trust is good, control is better!

(#228) Rick4


Rick4
félisten

találtam ma egy érdekes írást, a hamarosan megjelenő SKY HD digit beltéri adatairól. milyen érdekes:
[kép]

ezek valamit rosszul tudnak... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#229) KisApám válasza Pópa (#227) üzenetére


KisApám
addikt

Én májusig várok max...
Addigra kell történnie egy szívmelengető árzuhanásnak az LCD-TV-k piacán :))

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#230) hati válasza Rick4 (#228) üzenetére


hati
addikt

Nincs ebben semmi újdonság. Senki nem mondta, h analógon nem mehet HD felbontás (a D-SUB is analóg), hanem, hogy ha HDCP-t is akarnak, akkor ahhoz mindenképpen digitális csatorna kell. A HD Ready szabbvány meg azt mondja, hogy az a készülék HD Ready, amely tudja a HDCP-it is. A többi csak HD felbontás megjelenítésére is képes eszköz.

(#231) Rick4 válasza hati (#230) üzenetére


Rick4
félisten

visszább olvasva azért láthatsz olyat, hogy az YPrPb ( vagy más néven komponens )csatlakozónál egy HDMI kimenetes blue-ray dvd csak a pal rendszer szerinti 720X576ost fogja adni visszabutítva. erről mi a véleményed?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#232) shev7 válasza Rick4 (#231) üzenetére


shev7
veterán

hat mivel ugy nez ki hogy a kiadok eroltetni fogjak a hdcp-t, ezert tenyleg nem fogsz hd felbontasu kepet latni ha a forras hdcp vedett, es analogon kotod ra a tv-det, vagy a tv nem tamogatja a hdcp-t. Jelenleg ugy tunik a kiadok nem fognak lemondani arrol, hogy hdcp vedelemmel lassak el a blu-ray, vagy hd-dvd lemezeket.

De ugyan ez igaz lehet kesobbiekban a sky hd belterire is:

[link]
''The box is High-Bandwidth Digital Content Protection (HDCP) compliant. All programming is currently available via both HDMI and component connections, although individual broadcasters have the option to require HDCP (and therefore HDMI/DVI) in the future.''

Tehat ha a musorszolgaltato ugy dont, hogy mostantol ''hdcp-vel vedett jelet kuld'', akkor analogon mar nem lesz 720p-s jel.



[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#233) hati válasza Rick4 (#231) üzenetére


hati
addikt

Ha jól emlékszem a jogdíjas anyagok védelmében kényszeríti a filmipar a gyártókat, hogy csak HDPC-n, azaz digitális csatornán kereszül játsza le a HDDVD és a blue-ray a nagyfelbontású anyagokat, ezzel akarnak kényszeríteni, hogy vedd meg at eredetit, mert egy ilyen eszköz csak kódoltan fogja kiadni nagyfelbontású anyagot, amit a TV-nek kell majd dekódolni. Azaz nem lehet - majd meglátjuk, hogy így lesz-e :)) - másolni a lemezeket. Ettől még létezhet olyan, hogy pl. egy HD műhold csatorna HD anyagát tudod majd nézni egy nem HDCP képes készüléken, mert nem kódolják a HD anyagot, de a HD lemezeken tartalomvédelem lesz (sajnos). A számítógépet is rá tudod kötni HD felbontásban, nézhetsz HD anyagokat vagy DVD is nagyfelbontásban, de ha a szgépedbe raksz egy HDDVD-t, akkor az már ismét nem fog menni csak digitális kimeneten nagyfelbontásban, mert abban is bele lesz építve a tartalomvédelem.

Remélem nem gerjesztettem ismét vitát ezzel.

Ha vmit elírtam, kérlek javítsatok ki.

(#234) Rick4 válasza shev7 (#232) üzenetére


Rick4
félisten

mondjuk, ez a kódolás benne van bármikor, de gondolom a SKY HD esetében a dekóderkártya is erre szól, azaz kontrollálható miért fizettél, és miért nem. Innentől nem egyértelmű, mire jó még a HDMi is (csak a tartalomellenőrzés vonalon) . remélhetőleg nem lesz értelme a kódkártyák mellett még valami mást is a jel közé keverni, ami miatt csak HDMI-n mehet a műsor. nyilván a HD DVD esetében más kérdés, hogy ha megvetted, akkor csak a HDMIvel tudod ellenőrizni a tartalmat. szerintem ha ennyire szűrik a felhasználókat, nem fog ez olyan hamar elterjedni. főleg, hogy ez nem az a kategória, mikor az ember a xarrájátszott vhs szalagról váltott dvdre, ma is jól működnek a dvdlemezek, akinek kisebb gyűjteménye van, az nem biztos, hogy ezért kidobja. legalábbis a nagy átlagnál nem ez lesz jellemző.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#235) dabadab válasza shev7 (#232) üzenetére


dabadab
titán

Kapcsolodo hir: ugy tunik, hogy a HD-DVD titkositasat jol megtortek (meg a HDCP-ben is talaltak tamadhato reszt, de mivel joval macerasabb a HDMI jelet rogziteni, mint a lemezrol lerippelni a cuccot, ezert gyakorlati szempontbol nem annyira jelentos).

DRM is theft

(#236) hati válasza Rick4 (#234) üzenetére


hati
addikt

Ha majd esik az ára, akkor jobban elterjed. Az következő 1-2 évben, biztosan keveseknek lesz HDDVD-je itthon. De, ha ha már olcsóbb lesz, akkor milyen kellemetlen, ha emiatt meg a TV-t is le kell cserélni, mert az meg nem HDCP képes. :(

A dekóder kártya, meg sztem csak arra való, hogy foghasd a jelet, nem arra, hogy leszedd róla, a tartalomvédelmet. Másképpen, ha rajta marad a tartalovédelem, akkor nem tudod majd sehogyan rögzíteni az anyagot, csak megnézheted és éppen az a célja az egésznek, hogy a tartalomvédelem miatt nem tudd lemásolni az anyagot.

(#237) shev7 válasza Rick4 (#234) üzenetére


shev7
veterán

''SKY HD esetében a dekóderkártya is erre szól, azaz kontrollálható miért fizettél, és miért nem''

Ez igy van, de a hdcp nem erre valo. Kb arrol van szo, hogy a dekoder kartya a SKY-t vedi (csak olyan musorokat foghatsz, amire elofizettel) a HDCP pedig az adott musor keszitojet. A HDCP-nek az a celja, hogy a HD anyag a kabelen titkositva menjen, es igy a jel ''lehalgatasaval'' nem juthatsz hozza a nagyfelbontasu tartalomhoz. Azt varjak, hogy igy majd nehezebb lesz netre feltenni a filemket/sorozatokat 720p-ben illetve 1080i-ben.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#238) Rick4 válasza shev7 (#237) üzenetére


Rick4
félisten

de ha feljebb a képen azt írták, hogy a Yuv-on is meg lehet jeleníteni a HD képet, akkor elvileg nem aggódnak azon, hogy a tévédben levő vinyóra szépen felveszed a műsort, és pl kiírod valami ügyes húzással. tehát értem én, hogy küzdenek a dolog ellen, de akkor ne lenne YUV, csak HDMI, és ennyi. szal akkor mi értelme van?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#239) hati válasza Rick4 (#238) üzenetére


hati
addikt

Gondolom a hdmi-n kapott jelet nem rögzíti a vinyó. Ha tartalom védett az anyag, akkor nem küldi ki soha yuv-on, ha meg nem védett, akkor kiküldi, s akkor felveheted.

[Szerkesztve]

(#240) shev7 válasza Rick4 (#238) üzenetére


shev7
veterán

Ket dolgot kell elkuloniteni. vedett tartalmat, vagy nem vedett tartalmat akarsz megjeleniteni.

Ha nem vedett a tartalom, akkor a ''lejatszo'' (blu-ray, hd-dvd, de akar hd belteri is) ''azt csinal vele amit akar''. Nyugodtan kikuldheti analogon, es a tv-den nagyfelbontasban elvezheted.

Viszont ha vedett tartalmat akarsz megjeleniteni, akkor a nagyfelbontasu jelet csak hdcp-kepes kimeneten fogja kikuldeni, es ott is csak akkor ha a fogado oldal is hdcp kepes (es ez ugyanugy igaz a sky hd belterire is). Ha a fogado (konkret esetben a TV-d) hdcp vedett jelet kap, azt hiaba is probalnad a tvben levo vinyora felvenni, mivel a ''dekodolas'' az utolso fazisban tortenik, tehat egyreszt a TV a felvetel helyett figyelmeztetni fog arra, hogy a tartalom jogvedett, ezert nem veheted fel, masreszt ha ezt megprobalod valamilyen uton megkerulni, a vinyo akkor is csak a kodolt tartalomhoz tud hozzaferni.

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#241) KisApám


KisApám
addikt

Ha veszek LCD TV-t olyat akarok, hogy a PC bemenetről és a HDMI bementeről is tudjon képet megjeleníteni.
Bár ez attól függ, hogy a PC-ről érkező jel melyiknél képes szebb, jobb minőségű képet megjeleníteni...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#242) Trak válasza KisApám (#241) üzenetére


Trak
addikt

Az én LG-mből kiindulva (ezeken általában D-SUB van PC bemenetként) vegyél olyan új LG-t, amin 2 db HDMI van, így az egyiket tudod a géphez használni, a másikat pedig majd az újabb eszközökhöz, és nem kell kihúzogatni.
Mert ahogy írtam a topik elején tökéletesen működik HDMI-n, és szebb, jobb a kép.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#243) Jozi


Jozi
tag

Hi !

Van valakinek LG 37LC2R és PC-vel használja?

Üdv : Jozi

(#244) laikus44


laikus44
csendes tag

üdv.
tanácsot kérek! lg 26''-os lcd tv-t akartam monitorként kipróbálni, de csak egy zajos képernyőt kaptam. mi lehet a gond? műszaki leírásom sajna nincs. köszi.

(#245) Macilaci457 válasza laikus44 (#244) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ez lehet a gond. :D

(#246) B0gyee


B0gyee
tag

valaki tudna nekem tanácsot adni, hogy intel gma 950 integrált vga-t valahogy rá lehet venni az 1366*768-as felbontásra?
illetve ha nem akkor valami olcsóbb vga-t tudnátok ajánlani ami jó ehhez a felbontáshoz (fő cél netezés, filmnézés).
ma sierült beszereznem egy thomson lcd tv-t viszont a kép még nem az igazi a felbontás miatt..

(#247) NonooXX


NonooXX
csendes tag

Hi!!!

Remélem tudtok segíteni nekem a problémám megoldásában!!
A következő a gond: van egy 82centis Samsung lcd tv-m és eddig volt egy radeon 9800 pro videókártyám. Sajna a videókártya kipurcant, és vennem kellett egy újjat, ami egy 7300gt. A baj hogy ha játszani akarok akkor rendszeresen a tv azt irja ki hogy NEM TÁMOGATOTT ÜZEMMÓD, pedig az előző kártyával semmi ilyen gond nem volt?

Remélem valaki okos tud nekem segíteni. Előre is köszi
Nonoo :F

A tükör nem a valóság felismerésének eszköze, hanem annak elhomályosításáé. (Ryokuu Saitou)

(#248) shev7 válasza B0gyee (#246) üzenetére


shev7
veterán

filmnezes kozben sem jo a kep?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#249) Macilaci457 válasza B0gyee (#246) üzenetére


Macilaci457
őstag

Biztosan rá lehet venni, vagy legalábbis ennél nagyobb felbontást is támogat.
Vannak erre programok amikkel egyedi felbontásokat be lehet állítani, ilyen pl. a Powerstrip.
Itt olvashatsz róla angol nyelven:

http://entechtaiwan.com/util/ps.shtm

De innen letölthető magyarul is a program:

http://www.origo.hu/szoftverbazis/seged/rendszer/pstrip-i.html

Használatában nem tudok segíteni, mert nincs hozzá eszközöm.

(#250) q2w3


q2w3
senior tag

Hy!
Kinéztem egy Samsung LE-23R32-es HD Ready tv-t és az lenne a kérdésem, hogy én wii-zésre pc-n játékra(neten Battlefield 2142) és legkevésbé, de tv-t nézni is használnám. Meg dvdt nézni.Feljebb azt olvasatam, hogy a tv-k nem rendesen használhatók pc monitorként. Ez minden készüléknél így van? Mert ha igen akkor nem is veszek és maradok a 15''-os 1024x765 75Hz-es beállításra képes monitoromnál. Ja és ez a tv nincs a magyar samsung oldalon csak az UK-n. [link] itt venném.
Ja és lehet pc monitoros kábelt beledugni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.