Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#2001) Merior


Merior
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy némely FULL HD-s videó/film elindításakor a TV-m elsötétül vagy villog .

Videó kártyám: GTX 560 TI
TV: Sony Bravia NX700

A válaszokat előre is köszönöm!

(#2002) headhunter


headhunter
addikt

Sziasztok!

[link]

(#2003) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,

Az alábbi problémám lenne:
Van egy Samsung 40F6500-as TV és egy Acer laptop. A laptopon van D_SUB és HDMI kimenet is.
Szerettem volna összekötni a TV-t HDMI kábelen keresztül a laptoppal, de egyáltalán nem ad ki se képet, se hangot a laptop a TV-re.

A HDMI kábelek jók (kettővel is próbáltam, működik a sat STB, és a médialejátszóban), a TV-n van egy HDMI4/DVI abban is kipróbáltam, a laptopon át lett állítva mind klónozásra vagy akár kiterjesztésre is, de nem látja a TV-t. A Tv-ből ha kihúzom a HDMI kábelt, akkor észreveszi, de utána mindig azt írja, hogy nincs jel, bármelyik HDMI bemenetbe dugom is.
A laptopban van Intel VGA és dedikált nVidia VGA is. Itt is próbáltam több eszközkezelőben, de egyik sem működött.

Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni!
:R

;) - The Power of the Light Side

(#2004) joghurt válasza Sicilian (#2000) üzenetére


joghurt
addikt

Én is egy kis segítségért lyukadtam ki ide.

AMD A8-3870 APU (Radeon HD 6550D) + LG 42LB5610, HDMI kábel, Windows 7 x64.

Annyi a bajom, hogy ha összekötöm őket, legfeljebb 1280*720 felbontásban tudom meghajtani a tv-t. Ennél nagyobbat beállítva fekete kép, "Nincs jel".
A "sima" monitor egy 1280*1024-es Asus DVI-ra dugva, de a tv-t második kijelzőként állítottam be, nem az elsődleges másolataként.

Catalystból a 14.510-es van fent, mert a 15.x-ekkel a Youtube elszállítja a Firefoxot. (Más gépeken is találkoztam már ezzel a jelenséggel. HTML5 és Flash módban is.)

Valakinek valami ötlete?

A tej élet, erő, egészség.

(#2005) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Hi!

Szeretnék venni egy olcsó 4K / UHD TV-t monitornak (135-150k körül). A kérdésem az, hogy mire kell figyelni (ha egyáltalán) a szabványok terén, ha egy notebook HDMI-jéről akarom meghajtani?
Bármelyik HDMI szabvány átviszi alapból a 4K-t?
Intel IGP ki tud nyögni magából ekkore felbontást?
CAD-es felhasználás meg EXCEL táblák gyűréséhez kellene egyébként, tehát a fps nem lényeg.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#2006) -=RelakS=- válasza Kapanyél (#2005) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

pl arra, hogy a notebook videó kártyája tudja a 4K-t.

A mi laposunkban nVidia Quadro K3100M van, de az adatlapja alapján nem viszi az UHD-t, csak a QHD-t, és csak a DP-n keresztül.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2007) #94529552 válasza joghurt (#2004) üzenetére


#94529552
törölt tag

Teszteld le csak egy megjelenítőként a tévével, és a felbontást állítsd 1980x1080-ra. Ha ok, akkor a gépeddel van a gond. Esetleg másik vezetékkel is tehetsz egy próbát.

(#2008) joghurt válasza #94529552 (#2007) üzenetére


joghurt
addikt

Kösz a tippet, kipróbáltam.

Kihúztam a normál monitor DVI-ját, és csak a HDMI-t hagytam a tv-re kötve. A BIOS képernyő szépen látszott, és a Windows VGA módú logója is. Aztán ahogy nagyobb felbontásra váltott volna, onnan kezdve fekete képernyő, és No Signal. (Azt nem tudom, hogy a sima monitor 1280*1024-ével próbálkozott volna, vagy HDMI-n megbeszélték, hogy fullHD-t is tudna akár a tv.)

A kábel szerintem jó, legalábbis egy Raspberry Pi-re dugva simán megy a tv full HD-ben.

(Ez mondjuk röhej, hogy egy 10e Ft-os apróság jobban működik, mint egy tízszer ennyibe kerülő gép egy háromszor ennyibe kerülő oprendszerrel.)

A tej élet, erő, egészség.

(#2009) #94529552 válasza joghurt (#2008) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem lehet, hogy csak a géped beállításával van a gond? Menni kellene vele simán.

(#2010) joghurt válasza #94529552 (#2009) üzenetére


joghurt
addikt

Lehet. De melyikkel? :) Van néhány.

A tej élet, erő, egészség.

(#2011) Kirir


Kirir
tag

Már több helyen arról olvastam, hogy a full HD felbontású tv-k nem igazán jók monitorként játékra.
Azt nem értem, hogy tudtommal az Xbox 360 és a Playstation-ök használatához is TV készülékeket használnak. Kifejezetten játékokra kifejlesztett eszközök, azoknál tudtommal jó a TV, akkor Pc-hez miért nem. Ezeknél az eszközöknél nincs például input lag, vagy nem számít? Azon is játszanak FPS, TPS és egyéb kategóriájú multiplayer játékokkal.
Ha valaki tud erről valamit, kérem írja már meg, nem igazán találtam megfelelő információt erről.

(#2012) abkm


abkm
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy 24"-es és egy 28"-as full HD monitort "egyesíteni" és arra gondoltam, hogy nem költenék +50-60K egy közel azonos képességű monitorra, ha LED TV-ben is megkapom ugyan azt a tudást kevesebbért. 40" (akár kisebb) - 4K felbontás - erre gondoltam, az árkülönbség is erre vonatkozik, amit írtam. :)

Játékra nem használom a gépemet, nincs is benne videókártya. TV-t nem nézek, így nem érdekes, hogy TV legyen.
Az alaplap ezt tudja:

- Four graphics output options: D-Sub, DVI-D, HDMI and DisplayPort
- Supports Triple Monitor
- Supports HDMI Technology with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2304) @ 24Hz
- Supports DVI-D with max. resolution up to 1920x1200 @ 60Hz
- Supports D-Sub with max. resolution up to 1920x1200 @ 60Hz
- Supports DisplayPort with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2304) @ 24Hz

Van egy Intel HD 4600-om ( i7-4770).

Azt mondták, hogy ne használjak TV-t monitorként (indok nem volt), de akármennyit gugliztam eddig nem sikerült rájönnöm, hogy miért ne.
Esetleg meg tudjátok mondani, hogy miért költsek +50-60K-t el, csak azért, hogy a "monitoromat" monitornak hívják és ne TV-nek?

Kezdő vagyok a témában, szóval bármilyen információ foszlánynak örülnék.

Köszi

(#2013) -=RelakS=- válasza abkm (#2012) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

1: az a 24Hz elég gáz, gépelni sem lehet rendesen, ha olyan alacsony a frissítés. Szóval egy videókártyával kéne kezdeni.
2: tv-ken nem szokott DisplayPort lenni, csak HDMI, tehát ha tv-t veszel, még átalakító is kell, mert neked meg csak a DP-n jön ki UHD.
3: 40"-os UHD monitor 200-ezerért az kb párban van a hasonló paraméterű tévékkel. Oázis computernél láttam, Philips.
4: 2011 február óta már a harmadik TV előtt ülök, mint monitor. Oda kell figyelni 1-2 apróságra, de ha nem gond a valamivel nagyobb késleltetés, akkor a TV is jó monitornak.
5: a +50-60K-t azzal merném magyarázni, hogy alacsonyabb válaszidő, Display Port meg esetleg egyéb csatlakozó, ami a TV-ken nincsen, felbontások szélesebb körű támogatása. Ezzel szemben a TV-n tudsz ... tv-zni is, ha van hozzá gusztusod :D
Ha meg boxod van, és hangcuccod is, akkor meg mind1, mindkettő megjelenít képet HDMI-ről, a hangot meg úgyis kinyomod a tv-n.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2014) tkesy válasza abkm (#2012) üzenetére


tkesy
őstag

Most TV-t szeretnél venni vagy sem? Mert olyan TV-t nem gyártanak ami nem alkalmas TV nézésre... :)

Amúgy UHD-s (3840 × 2160) TV / monitort kellene megcélozni nem a Full 4K-t (4096 × 2304) mert az utóbbit csak @24 Hz-es képfrissítés melett tudja a gpu-d mig az előbbit 60Hz-en.

TV hátránya a kisebb ppi érték, nagyobb inputlag, (korlátozott képfrissítés ált. max 60Hz) az esetlegesen ki nem kapcsolható fölös képjavító megoldások, helyigény esetlegesen nagyobb felhősödési hajlam...

Node sok teszt elolvasása után lehet olyan TV-t választani (bár az UHD-s TV-k még nincsenek olyan régota piacon) amilyik jó lehet monitornak is, de ettől még Neked kell eldöntened, hogy rászánod-e a helyet, illetve mi az a ppi érték, ami még számodra elfogadható...

Ami még alapos utánajárást igényel TV esetén, hogy pontosan mit tud a HDMI portja, a legelső UHD-s TV-k csak a 30 Hz frissítést támogatták ezen a felbontáson...

Arákkal kapcsolatban nem vagyok otthon, azon viszont érdemes elgondolkodni, hogy miért vesz valaki egy csomó funkcióval telipakolt UHD-s TV, ha a tudásának a 90%-át egyáltalán nem is használja...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#2015) -=RelakS=- válasza tkesy (#2014) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Úgy látszik, a hardver az jó.

Viszont mesélj a ppi különbségről az általam említett 40"-os Philips monitor, és egy random 40"-os tv között, ha mindkettő UHD ;) Persze, 80"-os tv vs 30"-os monitor esetén értem a célzást :D

TV esetén lehet olyan gány, hogy nem tudja a YUV4:4:4-et, ez viszont egy számítógépről jövő képet elront, hacsak nem épp filmet játszik le az ember (Panasoniccal jártam így, LG sem hajlandó ezt használni 24Hzen, csak 60-on)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2016) tkesy válasza -=RelakS=- (#2015) üzenetére


tkesy
őstag

Utóbbira gondoltam... :)

Amúgy nálam kimaradt eddig, hogy a Philips gyárt ilyen 40"-os monitort... :B Ennek fényében már értem mire gondolt a fórumtárs a hsz-e elején...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#2017) -=RelakS=- válasza tkesy (#2016) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A történethez az is hozzá tartozik, hogy két-három hete csodálkoztam rá én is erre a kis huncutra.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2018) abkm válasza -=RelakS=- (#2013) üzenetére


abkm
csendes tag

Köszi a segítséget. :R

1. Van ilyen beállítási lehetőség a mostani monitoromhoz (25 Hz, váltottsoros - ez nem tudom mit jelent) de nem merem rá át állítani, hogy kipróbáljam, nehogy valami elromoljon. Viszont így ki tudnám próbálni, ha ez ugyan az, mint a 24-es és meg tudnám nézni, hogy jó lenne-e nekem az úgy. Igaz?

2. Az alaplap tud ilyet:
- Supports HDMI Technology with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2304) @ 24Hz
a proci pedig tudja ezt:
- DisplayPort*/HDMI- 3840x2160@ 60Hz,
4096x2304@24Hz, VGA - szóval ez akkor azt jelenti, hogy hiába az alaplapi 24Hz, a proci miatt tudok 60 Hz-en 3840x2160-at, ha az alaplapi HDMI-be dugom a kábelem, igaz?

+ Inkább veszek egy átalakító kábelt pár ezerért, mint egy videokártyát (nem is tudom, hogy milyen kéne, és mennyiért) csak a kijelző miatt, mikor a procim elvileg tudja.

3. Másik fórumban is kérdeztem, és pont az említett Philips monitort ajánlották, de az már túl drága, plusz itt van ez, ami tudja amit én szeretnék (reményeim szerint, illetve, ahogy olvastam) és sokkal olcsóbb.

4. Gondolom, hogy okkal maradtál te is a TV-nél monitor helyett, az évek során. :)

5. Ok. :)

(#2019) abkm válasza tkesy (#2014) üzenetére


abkm
csendes tag

Köszi neked is a választ. :R

Azt hittem, hogy csak 1 féle 4K van. Ezt is jó tudni. :)
Tehát akkor, csak hogy tisztán lássak és képbe kerüljek.
Attól, hogy az alaplapomhoz (ASRock Z87 Extreme4) az van írva, hogy HDMI-n "...with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2304) @ 24Hz", még tudni fogja 60 Hz-en a "kisebb" 4K-t, mert a proci tudja és akkor az ő teljesítménye lesz a mérvadó. Jól gondolom?

Ha összegzem, akkor egy olyan tv-t kéne találnom, amin van HDMI, tudja a 3840x2160-at, tudja a 60 Hz-et HDMI-n és adnak rá garanciát?

Köszi

(#2020) -=RelakS=- válasza abkm (#2018) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Beszabehu...

Eddig az volt, hogy egy HDMI támogatja a 60Hz-et/4K-t, ezen az összes O_O
Már persze ha beállítod a HDMI ULTRA HD Deep Colour-t

Két okom van a tv mellett:
1: nagyobb méretben olcsóbb, mint az ugyanakkora monitor
2: 3D

Viszont ez a Philips monitor erősen megingatott :P Főleg azért, mert az LG tv-jének az alpixelei BGR sorrenben követik egymást, míg egy monitoron RGB. Innentől kezdve ha valami program Clear Type betű elmosást használ, akkor fantasztikusan néz ki. :O

Legszívesebben vennék egy monitort, amin a pc-t mint pc-t használnám, illetve egy nagyobb tv-t, amin a filmeket nézem, meg játszok.
Utóbbi viszont lehet, csak azért lenne 4K, mert passzív 3D hívő vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2021) abkm válasza -=RelakS=- (#2020) üzenetére


abkm
csendes tag

Értem.

És ha 60Hz-en szeretném használni, akkor kell videókártyát vennem szerinted?

Köszi

(#2022) -=RelakS=- válasza abkm (#2021) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

tkesy linkelt adatlapot a kütyüdről, az azt írja, hogy míg az igazi 4K-nál 24Hz-ed van, addig a 4K UHD-nél, ami egy picit kisebb, megvan a 60Hz.

Kicsit jobban megnéztem a cuccod adatlapját, meg amit írtál, és korábban félrebeszéltem, úgy látszik, hogy a HDMI-n is tudja amit kell.

4K UHD, hogy a Super Hi Vision 8K UHD-től meg lehessen különböztetni :DDD
Tudom, az még a távoli jövő ... tehát még kb 2 év ;]

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2024) F34R


F34R
nagyúr

Halohiho tudnatok nekem ajanlani egy TV-t ami monitornak is megfelelo? Nem jatszogatok az inkabb fontos lenne hogy a normalis dpi ertek meglegyen es ne legyen vibralo kepe.
Melyik a minimum tipus ami ezt lefedi?

(#2025) #94529552 válasza F34R (#2024) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lapozz vissza, hogy melyik típusokat használják, és mik a tapasztalatok. Úgy láttam többen is a kedvező árú LG LB5610-es alap tévét. Viszont ez már nem kapható, akkor az utódja az LF5610 szintén jó lehet monitornak. Fontos lehet majd a HDMI input átnevezése PC-re.

(#2026) -=RelakS=- válasza #94529552 (#2025) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

LG tv-m van.
Most neveztem át "Számítógép"-re, semmi változás.
Ikonnak viszont PC-t kell választani, az 100%.

Vonatkozik ez a WebOS tv-kre legalábbis.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2027) mckangi


mckangi
senior tag

Sziasztok !

Van egy hd ready tv-m amit szeretnék összekötni a pc-vel.
A videokártya egy Nvidia Gts450 hdmi-hdmi-n keresztül .

Az a gond ,hogy ha a tv be van kapcsolva akkor az Nvidia Gts450 beállításaiban eltűnik a tv.

Ha kikapcsolom a tv-t a távirányítóval ,akkor tudom csak beállítani ,illetve akkor érzékeli a videokártya a tv-t.KIKAPCSOLT ÁLLAPOTBAN ,!
De mivel a tv ki kapcsolt állapotban van ,így nem látok semmit.

Ha bekapcsolom a tv-t akkor meg eltűnik a tv mint megjelenítő ,csak a monitor marad.(dvi-dvi).

Tehát pont fordítva működik mint ahogy kellene .

Fordítva van bekötve a hdmi kábel ?
A tv nem hdpc kompatibilis .

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#2028) -=RelakS=- válasza mckangi (#2027) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet, hogy a "nem hdcp kompatibilis" itt a kulcsszó, és miután ezt kideríti a rendszer, eltünteti. Amikor meg ki van kapcsolva, akkor meg érzi, hogy valami be van dugva.

Azt próbáltad-e, hogy a monitort kihúzod, és csak a tv marad?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2029) mckangi válasza -=RelakS=- (#2028) üzenetére


mckangi
senior tag

Igen,kihúztam a Dvi monitor összekötő kábelt,majd újraindítottam a gépet.De semmi nem változott.

Visszadugtam a montort a Dvi-n majd addig maszatoltam a windows beállításait,hogy most ott tartok,hogyha kikapcsolom a tv-t ami hdmi-vel van összekötve,akkor LEKAPCSOLJA A MONITORT IS.

Ha vissza kapcsolom a tv-t,akkor ad jelet a monitornak is,de a tv-n továbbra is csak a no signal feliratot mutatja.

Most a rosszból még rosszabbat csináltam.
Újratelepítettem az Nvidia drivereket,de semmi változás.

Az eszem megáll.

Arra viszont emlékszem,hogy mikor elkezdtem az elején az összekötést akkor volt egy külön felbukkanó ablakban egy olyan lehetőség,hogy mivel egyes tv-k nem ismerhetők fel,ezért erőltetett módban lehetett érzékeltetni.Gondolom a nem hdcpi tulajdonság miatt.

Most visszaállítani sem tudok semmit,mert ha a tv-t bekapcsolom akkor van csak monitorom is,de mivel a tv bekapcsolt állapotban van ,nem látszanak a Digital Tv beállítások.
Ha meg lekapcsolom a tv-t,akkor lekapcsolja a monitort is.
Hihetetlen......

Poco F3

(#2030) -=RelakS=- válasza mckangi (#2029) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

kéne egy hdmi-dvi kábel, és a tv helyére bedugni a monitort, hátha akkor rendbe tudnád hozni

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2031) mckangi válasza -=RelakS=- (#2030) üzenetére


mckangi
senior tag

Azt nem tudod véletlenül ,hogyha vga-vga kábellel kötném össze a tv-t a videokártyával ,akkor is ilyen macera lenne vele ?

Tudom akkor a hangról le kell mondják ,de talán lesz kép a tv-n ?

Poco F3

(#2032) -=RelakS=- válasza mckangi (#2031) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem biztos, hogy lesz kép vga-n, ha a monitorról is elveszi a képet, mikor lehúzod a hdmi-t.
Egy próbát azért megér, viszont arra készülj fel, hogy csak hagyományos felbontások fognak menni, pl 1027*768, amik nem igazán passzolnak a tv-k natív felbontásához.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2033) F34R válasza -=RelakS=- (#2026) üzenetére


F34R
nagyúr

Melyik tipus? Egyebkent napi tobb orat bamulna nem rosszabb a szemnek mint a nativ monitor?

(#2034) -=RelakS=- válasza F34R (#2033) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem a technológia kb ugyanaz, csak nagyobb a pixel.

LG Electronics 42LB671V

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2035) mckangi


mckangi
senior tag

Tud esetleg valaki az újabb tv típusok közül olyat ajánlani ami teljesen kompatibilis a pc videókártya hdmi kimenetével ?

Végül is nem is kellene nekem tv ,,mer elég lenne egy 32 colos monitor is , amin van legalább 3db hdmi bemenet ,mivel műholdas tv-nk van (beltéri egységgel ) , a tv-re még van rádugva egy tv-box , na meg a pc kelllene.

De egy 32 colos monitor horror áron kapható ,ezért marad a tv.

Poco F3

(#2036) -=RelakS=- válasza mckangi (#2035) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amiket én próbáltam: Philips és LG tv-im teljesen jók voltak, Panasonic inkább csak filmnézésre.

Azt nem árt tudni, hogy a monitorokkal ellentétben a tv-k nem szeretik, ha nem natív felbontásban 60Hz-en hajtod őket. Az LG tv-m pl konkrétan videólejátszónak nézi a számítógépet, ha 24Hz-re átállok. Mondjuk tényleg filmet nézek olyankor, de akkor is!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2037) #94529552 válasza -=RelakS=- (#2036) üzenetére


#94529552
törölt tag

Még olyankor is megkavarodhat, ha 24hz-ra rakod és a Real Cinema is bekapcsolva van.
Egyébként tudtam milyen tévéd van(1 mérettel kisebb mint nekem), és a szerkesztés módnál természetesen az ikon kiválasztására gondoltam, nem pedig arra, hogy bepötyögöd a PC-t vagy Számítógép-et. :K
A webos 1.4-et felraktad?

(#2038) -=RelakS=- válasza #94529552 (#2037) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem tudom, mi van most rajta, de pár hete volt egy frissítés, azóta totál fosok a menük.
Amikor panaszkodik, hogy nincs bemenet, az a menü mintha nem is működne, a kép beállításait meg legalább egy kattintással tovább tart elérni :(((

Legszívesebben visszaraknám az előtte lévő szoftvert.

24Hz-en amúgy be szoktam kapcsolni a Real Cinema/Pixel plus/Movie mode, vagy akármi más nevű cuccot kíváncsiságból, hogy milyen.
A Philips tv esetén először duzzogtam, milyen xar ... aztán kiderült, hogy a 60Hz-et vissza kéne venni 24-re, akkor viszont tátva maradt a szám. Sem a Panasonic, sem az LG nem hozta azt a szintet :(

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2039) #94529552 válasza -=RelakS=- (#2038) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tedd vissza, van rá downgrade is.

(#2040) Pólus


Pólus
csendes tag

Sziasztok !

Lehet hogy buta a kérdésem, de van egy most akciós Technika tv 42" (SM42-240-AW15) amit érdemes lenne-e monitorként használni? Inkább csak monitorként lenne használva, tv-nek kevésbé.
Köszi a válaszokat.

(#2041) #94529552 válasza Pólus (#2040) üzenetére


#94529552
törölt tag

A noname :( cuccokat jobb elfelejteni még tévének is, nem hogy monitornak.

(#2042) Pólus válasza #94529552 (#2041) üzenetére


Pólus
csendes tag

Köszi a választ !

(#2043) F34R válasza -=RelakS=- (#2034) üzenetére


F34R
nagyúr

Es azok kozul amik meg kaphatoak az uzletek raktaraibol?

(#2044) nagyszegi


nagyszegi
tag

Sziastok.
Felmerult bennem a comben emlitett otlet helyszuke miatt. Elorelathatoan 2m-rol lesz hasznalva a tv monotorkent. Jelenleg egy 46" os samsungot hasznalok masodik kepernyokent filmezesre, erre nagyon jo is de fo monotorkent erezheto h keves mert a szovegek nagyon nehezen olvashato. Milyen tv tudja a szovegeket is j szepen megjeleniteni illetve fontos h jatekra is hasznalni fogom igy az is fontos h ne lehyen keses. Otletek?

(#2045) mckangi válasza -=RelakS=- (#2032) üzenetére


mckangi
senior tag

Na végül is meglett a megoldás.

A kínából vásárolt 10 m-es hdmi kábel volt a ludas.
Viszont érdekes módon az x360-as és a tv boxommal tökéletesen működik, csak a pc videokártya kimenetét nem szereti.

Leírom ide mit tapasztaltam, hátha másnak is segítség lesz.

Először is beszereztem egy 10m hosszú vga-vga kábelt ami a tv vga portján minden zokszó nélkül tökéletesen működik.!
A rossz viszont az,hogy igy csak tényleg natív módban hajlandó normálisan működni, ami mivel csak hd ready 1366*768.

DE!

Fogtam a tv-t és mérgemben kikaptam a helyéről és odatettem a monitorom mellé majd a monitorom 3 m-es kábelével kötöttem össze a pc-t a tv-vel, és láss csodát!! Tökéletesen jól működik.

Hozzáteszem hogy mindezt 1920*1080p-ben!
(végül igy derült ki, hogy a kábel a rossz!)

Az is kiderült, hogy nem a noname (AKIRA) tv-m nem hdcp kompatibilis, hanem a beltéri egység ami nem kompatibilis.

A pc-n frankón betudom állítani a felbontást, a mhz-et.

Tehát vga-n hd ready 1366*768 natív felbontás állítható csak, mig hdmi-n full hd monitorként működik. A tv-n csak a képarányt tudom állítani, a felbontást nem.

Vga-n nativ felbontáson nem annyira szép a kép természetesen mint hdmi-n.

Úgyhogy most bekell szereznem egy másik 10m-es hdmi kábelt.
Azt viszont azért jó lenne tudni, hogy egy hdmi kábelnél , számít e hogy az milyen hosszú, vagy csak azért viselkedik így, mert kínából vettem.?

Ezzel kapcsolatban, ha tud valaki segíteni azt megköszönném.
Esetleg hol és milyen márkájú hdmi kábelt tudnék vásárolni 10m-es hosszúságban, ami teljesen megbízható!?

Poco F3

(#2046) Kapanyél válasza mckangi (#2045) üzenetére


Kapanyél
őstag

Neked mit jelent a natív felbontás? :))

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#2047) mckangi válasza Kapanyél (#2046) üzenetére


mckangi
senior tag

Nem értem a kérdést.

Poco F3

(#2048) -=RelakS=- válasza Kapanyél (#2046) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezen én is gondolkoztam, de remélem, csak annyit próbált leírni, hogy ugyan HDMI-n képes FullHD-t beállítani, de a tv natív felbontásában (1366*768) használja a készüléket.

Az meg csak természetes, hogy HDMI-n ugyanaz a felbontás szebb lesz, mint VGA-n :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#2049) mckangi válasza -=RelakS=- (#2048) üzenetére


mckangi
senior tag

Azt akartam leírni, hogy ha vga-n van összekötve a tv a számítógéppel akkor a tv az elméleti natív felbontásban működik(1366*768 hd ready ).

Viszont ha hdmi kábellel, akkor full hd-re kapcsol a tv.
Érdekes....

Mondjuk rátudom erőltetni vga módban a videókártya beállításainál azt hogy full hd képet küldjön a tv-re, de olyan lesz tőle, mintha rákentem volna fél kiló zsírt.

Hdmi-hdmi kábelek közötti különbségek-re még mindig nem tudom rájönni, hogy az egyik miért jó, a másik meg miért nem?

Mindegyik 1.4-es verzió,de akkor miért nem jó?

Pedig még mozgó alkatrész sincs benne... 😀😀😀

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#2050) Szabadh


Szabadh
tag

Hello. Bocs a kérdésért, ha már elhangzott itt. Nem olvastam végig még mindent.

Most próbálom összehozni a tabletet tv-vel. Windows 8 alatt.
Rádugom képernyő klónozás 1366X768 felbontású a tablet, a tv is azt szereti,mert HD.
De a tv-n a kép kicsi. Nem használja ki az egész képernyőt, csak a közepét. Körülötte fekete.
Van valami beállítás, ami kiteszi teljes képernyőre?
A HDMI kábelek jók. Másik géppel működik minden faján.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.