Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#251) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Emberek!
Bocsi hogy kicsit off.
Kicsit barom voltam tennap és szinte egész nap egy háttérkép volt a TV-men (Samu LE27T51B) és estére egy kicsit ''beleégett'' szerintem.
Mivel figyelmes lettem rá hogy bizonyos egyszínű háttérnél látszik hogy kicsit szellemes és a háttérkép kontúrjai nagyon halvány módon kirajzolódnak.

Igazából 2 éve megvan már a TV és 2 éve monitorként használom, de még sose volt ilyen problémám, pedig mindíg dolgoztam vele sokat egy háttérképpel, és nem az volt hgy azon állt egész nap, hanem ablakok minden ilyesmi progik futottak, csak ugye nem a teljes képernyőn ezért volt olyan része a háttérképnek ami nem nagyon mozgott....

Egyetlen kérdésem van. Ez el tud múlni, el fog múlni, lehet e vele valamit csinálni? Vagy ekkora barom vagyok és ez végleg bennemarad?

Igaz nem vészes mert alapból egyáltalán nem lehet látni, még egyszínű háttérnél sem, színesnél egyáltalán nem, de bizonyos egyszínű háttereknél (pl halványkék) akkor lehet látni a kontúrokat picit.
Valakinek valami ötlet?
:F

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#252) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#251) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egy nap kikapcs... ... és teljesen elmúlt.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#253) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok eme két lcd között vacilálok, tudnátok segiteni, inkább adjak pénzt a nagyobb
képernyőre vagy kb. ugyanannyi de több tudás és talán jobb kép.
használnám: dvd, hd filmek, tv, pc-főleg játékok.

LG 37LE2R
LG RZ-32LB1R

Mindenkép lg szeretnék, habár ha valaki megtud győzni samsung terén, hajrá........


Köszi

(#254) kisnyugdijas


kisnyugdijas
csendes tag


Sziasztok!

LCD TV vásárlására adtam a fejem, főleg HD-s filmeket néznék rajta, második monitorként rákötve a számítógépre, ami egy AMD 64 3200. A monitoron 1280×1024-ben gyönyörűen lejátssza a filmeket, kb. 80%-os processzor terheléssel.

Egy Samsung M87-es, full HD-s tv-t néztem ki, amit 1:1 felbontással (1920×1080 - ha jól emlékszem) kötnék a gépre (1950PRO kártyára).

A kérdésem az, hogy ha a 2. monitor (ez esetben a TV) ekkora felbontáson van, azt bírni fogja-e a gép film lejátszásnál, vagy kénytelen lennék visszavenni 1280×720-ra. Akkor pedig fölösleges a full HD-s monitor.

Tehát:
Van olyan, aki 1920×1080-ban kötötte rá a gépre a TV-t, full HD módban, és filmet néz rajta? Van különbség a processzor terhelésben, ha kisebb felbontásban megy a monitor? Sajnos sehogy sem tudom kipróbálni, amíg nincs meg a TV, fölöslegesen meg nem venném meg...

Előre is köszönöm!

kisnyugdijas

(#255) C-Ron


C-Ron
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy LG 32LC2RR LCD TV-t. Nagyon szép, nagyon jó, csak azt szeretném megkérdezni, hogy nem tudjátok-e véletlenül, hogy miért csinál nekem ez az aranyoska olyat, hogy (PC-re rákötve komponens kábellel) ha a felbontást beállítom 1360*768-ra akkor a kép nagyrésze nem látszik a tv-n. Ezt a felbontást csak HDMI-DVI kábellel lehet beállítani úgy, hogy normálisan menjen, vagy valami egyéb lehet a gond?

Ha valaki tud segítsen, mert szépen lassan szálanként fogy a hajam.

(#256) Cifu válasza C-Ron (#255) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha jól tudom ez a TV csak VGA és HDMI csatin tudja az 1:1-es pixel mappingot, komponens kábelen (tehát 1 RCA bemenet) nem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#257) DewiL válasza Cifu (#256) üzenetére


DewiL
senior tag

Szerintem ő nem a kompozitra gondol ami valóban 1rca hanem a három csatlakozóból álló (zöld-kék-piros -Y, PB, PR) komponensre

[Szerkesztve]

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#258) dobolan válasza kisnyugdijas (#254) üzenetére


dobolan
senior tag

Ha nem használsz a felskálázáshoz prociigényes algoritmust /pl. ffdshow-val/, akkor nem befolyásolja számottevően.
Itt arra gondolok, hogy a 720p lejátszást mpc+coreavc-vel oldod meg.

(#259) c41r0^


c41r0^
őstag

Most egy 19'' os TFT-t használok natív 1280*1024-ben PC-hez, és a kérdésem az volna, hogy érdemes-e lecserélnem LCD TV-re a kijelzőt abban az esetben, ha általános felhasználás+játékok 80%, filmnézés 20% arányban használom a kijelzőt.

Eléggé szemezgetek velük, de ha lesz is váltás, az kb. dec. januárra történne meg, a max. keret kb. 135K (addigra a legalsó modellnek is biztos lemegy az ára ennyire). 26''-ost vennék (még viszonylag kis pixeltáv), 1366*768-as felbontásban használnám DVI-HDMI kábellel, beépített hangszórók nem érdekelnek. Azért is tűnik jónak az LCD TV, mert nem kell bika VGA ehhez a felbontáshoz, most egy HD 2600XT-m van, ami highon (AA nélkül persze) 1280*1024-ben is elég nekem.

Az alábbi modellek már tudják PC mellett is a 1366*768-at DVI-HDMI-n keresztül, vagy csak a 1360*768at?

Ezeket néztem ki, egyelőre:

Samsung LE-26R32BX LCD TV - br. 130K - [link]
Samsung LE-26S81BX LCD TV - br. 140K - [link]
Samsung LE-26R84BX LCD TV - br. 150K - [link]

Ha van jobb ár/érték arányú 26''-os LCD TV, vagy nem is ajánljátok annyira, akkor várom az ötleteket. Köszi.

(#260) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!
kéne egy kis help: van egy ti 4400-as videókarim.
Tv-re szeretném kötni dvi-hdmi kábellel. A tv-nek 1360*766 felbontásban kéne menni de a gép csak 1280*720-at enged. MIt kéne csinálnom? Most egy 2006 októberi driverem van, és nem találtam újabbat.
légyszi segítsen valaki.

(#261) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!
AZ van hogy ha elindítok egy játékot akkor a kép tiszta vacak, szellem képes de nagyon. Filmnél, videónál nem tapasztalható.
HA olyan a játék hogy vissza lehet venni a képfrissítést akkor megjavul, de kevés ilyen játék van.
mit kellene tennem?
kösz
ja dvi-hdmi kábelem van a tv tudja az 1:1-et

(#262) gregorik


gregorik
senior tag

üdv, egy számteches ismerős kifejtette, hogy árban is jobban jár az ember 32 colos full HDTV-vel (1920x1080), ha már nagy monitort akar, de azért felteszem a kérdést az itteni guruknak. játékra+filmre+xp-re megfelelő a HDTV+PC kombó (ami kb. fele a nagy monitor árának)?
lécci-lécci fejtse ki valaki, mert napokon belül venném egyiket v. másikat.

(#263) koxx válasza gregorik (#262) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

32"-os LCD tv-ben is létezik full HD? Eddig csak 37" vagy ennél nagyobb méretben láttam. (ettől még persze lehet)
Cifu válasza az LCD topikból

(#264) Pompi válasza koxx (#263) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"32"-os LCD tv-ben is létezik full HD?"

Létezik. Pl.: Sharp Aquos

Feel Good Inc.

(#265) koxx válasza Pompi (#264) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jó tudni, köszi. Bár nem túl gyakori ebben a méretben.

(#266) Muwer


Muwer
csendes tag

Hy!

Most van egy kis időm babrálni végre a gépemmel. Lehalt xp-m a tönkrement telepítője miatt vistára cserélődött. A gép és a TV ua. maradt. Kérdés vistában hol tudom beállítani az 1360x768-as felbontást? Videókari Gainward 6600 GT, TV: Sharp LC-32SA1EA. Megköszönném, ha valaki esetleg segítene.

Mert hülye azért nem vagyok!

(#267) bozont


bozont
veterán

Egy 26"-os lcd tv-nek mekkora a pixelmérete? Felmerült bennem, hogy monitor helyett lehet jobban járnék egy ilyennel(konkrétan ezt néztem). Eddig egy 24"-os monitor volt a kiszemelt. Viszont ami nagyon érdekel az a 24" és 1920x1200 pixel vs 26" és 1366x768 pixel(ebben a méretben sajnos nem találtam full hd felbontású tv-t), elég nagy a különbség szerintem. Ide kerülne az asztalomra és olyan 80cm távolságból bámulnám. Ha rákoncentrálok már öcsi 19" wide monitorján is látom a "pixelesedést".

(#268) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok nem tudna nekem valaki belinkelni képet amin látszik egy full hd-tv és egy ready hd tv képe milyen xp alatt magyarul lehet beruházok én is de ha a betük nem olyan mint a monitoron akkor felejtős leginkább erre lennék kiváncsi....

Válaszaitokat előre is köszi...

(#269) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#268) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:F

(#270) tomjankins válasza B-L-A-C-K (#268) üzenetére


tomjankins
csendes tag

A full hd jelenleg az 1920x1080p, a hd ready pedig 1366x768 natív vagyis 1280x720p (illetve 1920x1080i) felbontások. Szóval nekem egy 32" hd ready lcd tv-m van, 1280x720p-ben használom és semmi gond nincs vele tökéletesen használható monitornak. Egy 42" full hd tv-n az 1080p natívon és egy 32" hd ready tv-n az 1366x768 natívon szinte teljesen ugyanaz a kép (ugyanannál a tv tipusnál persze) csak ugye a 42"-nál több hely van, az ikonok is ugyanakkorák szinte.
Szóval egy 42" full hd tv-t ajánlanék a több windows asztalfelület miatt, bár elhelyezés szempontából biztos macerásabb mint egy 32"-os, esetleg a legjobb lenne egy 37"-os full hd én egy olyat szeretnék a jelenlegi helyett.
A kép pedig teljesen ugyanolyan mint egy monitoron e miatt nem kell aggódnod, természetesen a megfelelő távolságból.

Tom Jankins

(#271) B-L-A-C-K válasza tomjankins (#270) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

THX :R

(#272) Fleed


Fleed
aktív tag

Hellosztok! van egy lcd tv-m (le32r32b 32") és Svideo kábellel rákötöttem a gépre, h filmet nézhessek rajta. Milyen programot ajánlotok ami beállítja a képernyőt? mert most 1024x768 szoros felbontásban nem is tölti ki teljesen, és a színek is rosszak, a kép meg ronda. Segítsetek ! (kezdő vagyok nagyon a témában :B )

(#273) zhata válasza Fleed (#272) üzenetére


zhata
senior tag

Hello Fleed!
Nekem 27 colos Samsungom van, ilyen szempontból hasonló a Tiedhez. A TV-den van D-Sub bemenet. A grafikus kártyád D-Sub kimenetét kösd össze a TV említett bementével. D-SUb kábelt vehetsz pl. a MM-ben, de máshol is. A grafikus kártyán állítsd be az 1366x768-as feloldást (ha tudja), ha nem, akkor 1024x768-at. A képfrissítés 60Hz legyen. az 1024x768 természetesen nem fogja kitölteni a képernyőt, hisz a TV-d 16:9-es formátumú.Amennyiben az 1368x768-at állítod be, akkor teljesen kitölti kép a TVt. Így semmilyen más szoftver nem kell hozzá. Arra vigyázz, hogy sokáig ne használd az 1024x768-al (és a szélein a két fekete csíkkal), mert a folyadékkristályok rögzülHETnek és a csíkok határa meglátszhat.

(#274) Fleed válasza zhata (#273) üzenetére


Fleed
aktív tag

Értem,köszi a választ,szal akkor lehetséges h az a baj h S-vhs kábelt használtam? amúgy akkor már DVI kábellel fogom átkötni.

(#275) zhata válasza Fleed (#274) üzenetére


zhata
senior tag

Lehetséges. A grafi karidon DSub és/vagy DVI kimenetek vannak. Az LCD TVden a kézikönyv kiemeli (nálam legalábbis igen), hogy a DSub bemenetet használjuk. Nálam a kép kristálytiszta a korábban leírtak szerint összekötve.

(#276) Fleed válasza zhata (#275) üzenetére


Fleed
aktív tag

pedig olvastam leírásokat és azt írták h a DVI kábellel sokkal jobb mniőségű képeket lehet produkálni kb 10 méterig.

(#277) zhata válasza Fleed (#276) üzenetére


zhata
senior tag

Az én Samumon még nincs HDMI, így a DVI (az eladó szerint) a HD-ready bemenet. Emiatt nem tartom jónak, ha grafit a DVI bemenetre kötném. Ha van rá lehetőséged próbáld ki mindkét bekötést, magam is kíváncsi lennék, hogy van-e érzékelhető kölönbség köztük. Nálam Dsubon keresztül is nagyon szép a kép.

(#278) Aszem válasza Fleed (#276) üzenetére


Aszem
aktív tag

szia 15m-nél sincsen vele semmi gond mert digitális jel megy rajta nem analog :D

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#279) Fleed válasza Aszem (#278) üzenetére


Fleed
aktív tag

Azt olvastam, hogy 10-12 méter után már átvált analóg jelre.

(#280) Aszem válasza Fleed (#279) üzenetére


Aszem
aktív tag

Persze :D egyszer ha digitális a jel az nem fog átváltozni 12m fölött átalakul ne viccelj :C

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#281) Fleed


Fleed
aktív tag

Hello! Van egy Samsung le32r32b tv-m. A kérdésem, ho tudja e DVI-HDMI -n az 1360x768 at?

(#282) Csyppa válasza Fleed (#281) üzenetére


Csyppa
senior tag

Barátom, a Google használata nem káros az egészségre ;)

Samsung LE32R32B

"Képfelbontás: 1366 x 768"

A TV tudja ;)

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#283) Aszem válasza Csyppa (#282) üzenetére


Aszem
aktív tag

Nem semmi már ilyen kereső programokkal rendelkezik a háló :C

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#284) Tuya


Tuya
tag

Plz help!Ilyennel talalkozott mar valaki:nezem egy moviet, laptoprol lejtszva VGA(D-sub) kabelen ossszekotve egy LCD TV-n, a gond,hogy egy 10 perc utan 1024-ben elkezd ugralni a kep,es utana mar csak 800-600-ban enged megjeleniteni a TV,a magasabb felbontasokra,nem tamogatott uzemmmod....holott percekkel elotte meg tudta az 1024tis...

(#285) Aszem válasza Tuya (#284) üzenetére


Aszem
aktív tag

És ezt több ízben is kiprobálltad egy más után? A laptopn kikapcsoltad a kijelzőt?ha nem probáld meg ugy

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#286) Tuya válasza Aszem (#285) üzenetére


Tuya
tag

persze a laptopn nem megy a kepernyo,nem klonozok hanem kulon monitorkent csak a TV megy...ma jo volt..a kabellel lehet valami?amugy igen tobbszor csinalta egymas utan....biznyos ido utan mikor filmet nezek elkezd vibralni a kep....nemtom,hogy winfosnal is csinalja-e ,mert nem vartam ki....lehet a lajtszo progi?

(#287) Aszem válasza Tuya (#286) üzenetére


Aszem
aktív tag

Remélem nem a media playert használod? mert az nekem is csinállt már pár érdekességet életem folyamán.

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#288) bboss61


bboss61
csendes tag

Üdv.

Van nekem egy Thomson LCD HD tv-m. 68centis, bírja az 1080p-t HDMI-n. 60HZ-n.
Videókártyám Gforce 7800GS ebből megy ki egy DVI amit átalakítóval HDMI bementere dugtam.

Nos hát 1920x1080-ban alapból a betűk össze folynak és a kép fele lelóg a TV-ről.

Nvidia driverben átméretezem, kapok egy 1819x1012-es felbontást. Ez méretben jó de a betűk még mindíg olvashatatlanok és eléggé kellemetlen a szememnek az egész kép.
A betűméretet át raktam 120DPI-re. Hát így már olvashatóbb. De pl a honlapok és egyebek még mindíg összefolynak. Még mindíg valahogy rossz nézni. Pedig 60Hz-n megy.

A tv leírása szerint HDMI-ben bírja az 1920X1080P-t 60Hz-n (16:9) ...de mégis lelóg a kép róla és csúnyák a betűk.
Pedig az Xbox az bírja a 1080p-t rendesen. Szóval nem a TV-vel van a gond.
A gépemen jelenleg Vista van, de XP-vel sem ment jobban.

Tudna valaki segíteni valami Driverrel vagy Programmal? Vagy akármilyen tanácsnak örülök. :U

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#289) Aszem válasza bboss61 (#288) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szia esetleg pontos típus számot tudnál írni a tv ről az még segíttene?

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#290) bboss61


bboss61
csendes tag

Sajnos nem tudok pontos típust mondani. Mivel a Thomson nem gyárt már TV-t így még a neten sem találtam. A kézikönyve és a távirányítója is ilyen multifunkciós cuccok, nem csak ehez a típushoz vannak hanem még 10 másikhoz.
A dobozán volt 1 sorszám: 26M61NH20
A windows Plug and Play monitornak érzékeli és típusnak ezt adja meg: Sangyo LCD MT01E

Többet nem nagyon tudok mondani. Max még annyit hogy az Auchan legutóbbi akciójában vett részt (márc 6.-ig) 80ezres áron.

De szerintem lehet az a baj hogy a videókártyám csak 7800. Mincs rajta HDMI kimenet , és lehet a DVI nem támogatja ezt a felbontást.... nem nagyon tudom mi lehet a baj.

(#291) Aszem válasza bboss61 (#290) üzenetére


Aszem
aktív tag

Ez bőven elég információ volt ahoz hogy megtudjuk mi a baj :R
Ez a tv nem támogat akkora felbontást amit te szeretnél max 1368x 768at

[link]
[link] csak ready nem full hd

Ennél nagyobb főlbontásra teszed akkor homályos lessz sajnos.

[ Szerkesztve ]

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#292) bboss61


bboss61
csendes tag

Köszi az infókat. Kár hogy nem olyan izmos a TV mint gondoltam, ezt sajnálattal hallom :(

De az hogy lehet hogy ennek ellenére az Xbox360-at gyönyörűen viszi 1080p-s felbontásban? :(

[ Szerkesztve ]

(#293) Aszem válasza bboss61 (#292) üzenetére


Aszem
aktív tag

Az se viszi teljesen csak natívba :R
Pl egyes projektoroknál is van olyan hogy hivatalosan 800X600-ban van megadva a hivatalos felbontása ,de képes megjelenitteni nagyobb felbontást is natívban.

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#294) surda34 válasza Aszem (#293) üzenetére


surda34
csendes tag

egy kerdesem lenne az LG 32LC41 az full hd vagy nem,mert nezegettem en a netten de sehol sem latta konkret valaszt a kerdesemre!!kosz

(#295) surda34 válasza surda34 (#294) üzenetére


surda34
csendes tag

megvan csak sima HD!!bocs

(#296) Aszem válasza surda34 (#295) üzenetére


Aszem
aktív tag

Azon is nagyon jó képet lehet látni szerintem azért nem szabad megőrülni és sokkal töbet kiadni a full hd miatt.Legalább is szerintem

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#297) surda34 válasza Aszem (#296) üzenetére


surda34
csendes tag

kosz az infot!

(#298) gyilkos répa


gyilkos répa
tag

Sziasztok - először is bocsánat, a postomat pár perce betettem az LCD tv tapasztalatokba, de itt talán relevánsabb - hátha van ötletetek.

Nemrég vettem egy LG 37LF65 LCD tv-t, ami számomra teljesen megfelel. Mivel szeretném alkalmanként monitorként is használni (játék, HD content), ma vettem egy 5 méteres DVI-HDMI kábelt és összekötöttem a gépemmel. Az a helyzet, hogy amikor 1920*1080 felbontásra teszem a VGA kártyámat és a tv RATIO módját 1:1 pixelre teszem, a betűk elég elmosódottak, mintha vizesek lennének (úgy néz ki, mint az LCD monitorokon a nem névleges felbontásban használt karakterek; mintha nagyítana/kicsinyítene a tv). Ezzel szemben viszont mikor más RATIO módra teszem, mint pl nagyítás, 16:9, akkor a betűk normálisan jelennek meg, viszont a kép nem fér el a képernyőn.

Mi lehet az oka ennek?

Korábban kötöttem már a tvre analóg VGA kábellel (standard 1,5 méter, azt hiszem) a pc-met, és ott nem emlékszem, hogy hasonló effektus jelentkezett volna. Kicsit talán szellemképesek voltak a vékony vonalak (pl betűk), de ilyen jellegű hiba nem jelentkezett. Lehetséges, hogy az 5m DVI kábel okozza? A digitális jeleknél is lehet ilyen torzulás?

Eléggé bosszant a dolog, és holnap még a kábelt vissza tudom cserélni mondjuk egy VGA-ra.

Ha van ötletetek, hasonló tapasztalatotok, kérlek, osszátok meg velem.

Köszönöm szépen.

(#299) gyilkos répa válasza gyilkos répa (#298) üzenetére


gyilkos répa
tag

Kedves mindenki.

Megvan a megoldás - be volt kapcsolva valami képkorrekciós mód, ami, úgy látszik, túljavította a képet.

(#300) bozont válasza gyilkos répa (#298) üzenetére


bozont
veterán

Most nézem, hogy a 37" tv-k ára szépen megy lefelé és elgondolkodtam, hogy a 24" monitor helyett lehet jobb lenne egy olyan. Viszont elég közelről bámulnám, olyan 80-90 cm. Esetleg tudnál valamit írni, milyen játszani ilyen taválságból? Meg mennyire be/átlátható ilyenkor a képernyő? Ahogy így elképzelem az asztalomra kicsit szerintem nagy lenne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.