Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#301) Aszem válasza bozont (#300) üzenetére


Aszem
aktív tag

A monitornak sokkal szebb a felbontása szerintem (álltalában nagyobb is ) 24" nagyobat annak érdemes venni aki videot vagdos ,fényképeket zoomol bogarászik ,hozzáteszem erre is elég szerintem a 24" mondjuk ha nézel rajta filmet és nem akarsz külön tv-t használni még abban az esetben is jóljöhet a nagyobb.A 24" monitort sajnos azért a tvvel nem nagyon szabadna összehasonlíttani.Játékra mondjuk nagyon szuper a lcd tv de azt se közelről :P

[ Szerkesztve ]

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#302) bozont válasza Aszem (#301) üzenetére


bozont
veterán

Csak azért vacilálok mert mindenfélére használnám (játék, film, talán tv, később ps3 vagy x360) és néha nem árt a nagyobb képernyő, viszont sajnos tényleg közelről kéne nézni némely esetben. Asszem még meglesek egy akkora lcd tv az egyik MM-ban mégis mekkora.

(#303) Aszem válasza bozont (#302) üzenetére


Aszem
aktív tag

Ahogy gondold ,de ha a leginkább monitornak használod akkor mindenképp monitort vegyél ha tanácsolhatom :R

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#304) zhata válasza bozont (#302) üzenetére


zhata
senior tag

Én 27 inches LCD TV-t használok monitorként, mit mondjak, szokni kell. Kezdetben furcsa volt. Min.1 m-ről nézd, akkor talán már nem látod a pixeleket külön-külön.Engem ez zavart a legjobban.

(#305) djsam


djsam
csendes tag

Sziasztok!
Bocsi ha ezt már kérdezték, de nem találtam egyértelmű választ. LCD TV-számítógép összekötésre a VGA kábel(ami ha jól tudom RGB komponens) vagy az YPbPr komponens (ha ilyen is van a videókártyán) a jobb?

(#306) Aszem válasza djsam (#305) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szia igen van (álltalában adnak egy átalakítót hozzá) a videó kártyán olyan is és azon is tökéletes képe van .

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#307) Cifu válasza djsam (#305) üzenetére


Cifu
nagyúr

A VGA a jobb, mert ezen ha a TV is támogatja, elérhető a natív felbontás (általában 1360x768, FullHD-k esetén 1920x1080). YPbPr-en általában csak 720p (1280x720) elérhető.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#308) Dimm válasza djsam (#305) üzenetére


Dimm
csendes tag

Nézd át a manuált, abban világosan benne kell lennie, hogy a TV-d milyen csatit vár. Milyen típusú LCD TV-d van?

(#309) chibo


chibo
csendes tag

Sziasztok.Osanba akciós Thomson lcd 32M61NH20 100 000 huf.Ezt szeretném megvenni.Leginkább pc-re szeretném rákötni .Szerintetek arra megfelel?Mert elég vicces leszek ha pc-mel megyek megvenni:D.Remélem van valakinek tapasztalata.
köszi

(#310) chibo válasza chibo (#309) üzenetére


chibo
csendes tag

másik topicban kaptam választ

(#311) füldoki


füldoki
csendes tag

Sziasztok! Szakértő segítséget szeretnénk kérni full HD LCD tv vásárláshoz. Egy orvosi műszer lenne rákötve számítógépről dualos DVI kimenetes kártyáról HDMI bemeneten keresztül. Egy 37-es Sharp-Aquos tv-n már kipróbáltuk, működöképes ez az elgondolás, és sokkal olcsobban kijönnénk, mintha egy ilyen méretü lcd monitorban gondolkodnánk. 37-40 colos méretben gondolnánk a beteg kb.2-3 méterre ülne a képernyő előtt. Milyen márkában érdemes gondolkodni, ár érték arányt megbizhatóságot, garanciát is figyelembe véve? A specifikációkból számunkra nem egyértelmű hogy melyek azok a készülékek, amik ezzel a bemenettel az 1080 p-t tényleg tudják, megfelelően magas fekvencia mellett. Köszi a segítséget.

(#312) Aszem válasza füldoki (#311) üzenetére


Aszem
aktív tag

Szia véleményem szerint samsungot,sony,panasonic ezekbe érdemes csakis gondolkodni a többit ne is erőltesd ha nem muszáj. Talán még az lg arra is adnak álltalában 2évet ,de azt csak a legvégső esetben választanám ;)

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#313) Cifu válasza füldoki (#311) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem muszáj azért minden topicba beírni ugyanazt... :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#314) Aszem válasza Cifu (#313) üzenetére


Aszem
aktív tag

NE bántsd nem muszáj ,de megteheti .Mielőbbi segítséget akart kapni gondolom javíts ki ha tévedek.

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#315) himpike1975


himpike1975
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy Samsung LE26S8 tipusú TVt, és monitorként használom. Olvastam előtte ilyet is, olyat is, jó lesz, nem lesz jó stb. Nos, szerintem maximálisan megéri a dolog. 26"-os, nem full HD(ahhoz nem tudom milyen videokari kéne hogy játszhassak rajta natívban). Tény hogy szokni kell a nagy méretet, kb egy méterről nézem, fotelban terpeszkedve, a lábam éppen eléri az asztalt amin őkelme álldogál. Az előző monitorom 17"-os volt 1280*1024es felbontással(vs 1360*768), szóval ha így nézzük ez felbontásra 20-25%al gyengébb, de a végeredmény mégis a TV javára billenti a mérleget.Egyszerűen mst mutatnak a száraz számadatok, és más az amit az ember érez amikor használja. Filmnézésnél messze nagyobb élmény, de azt kell mondanom hogy a játékok terén is. Olyan játékokat is élvezettel játszok rajta amit egyébként nem szerettem(pl a company of Heroes, a videokarihoz kaptam). Böngészésnél nem gyűri a szememet annyira mint az előző. Hozzá kell tennem hogy elég érzékeny a szemem, sokszor könnyezik, gyorsan fárad stb. Anno az első tftm is nagyon zavart amiatt hogy láttam minden pixelt. Mindezek miatt kb 1 méterre ültem már akkor is a géptől, szóval a távolság lényegében nem növekedett. Technikailag DVI-HDMI kábellel csatlakoztatom a 2. bemeneten(az egyesen nem tudtam natívra állítani), 4500Ft volt. A tv 3 év garis, szal a tönkremenetelétől nem félek, max előveszem a régi monitort míg szervízbe megy. Pár játékkal próbáltam csak ki eddig, és nem tapasztaltam vele hibákat vagy bármilyen egyéb negatív dolgot(8 ms válaszidő).

Végeredményben mindenkinek ajánlom általános célú felhasználásra, aki megteheti hogy több pénzt ad érte, mert a játékélmény páratlan egy ekkora képernyőn. Kicsit a régi időket hozta elő nekem, amikor még sokat jártam játékterembe. Csupán egy kérdésem van vele kapcsolatban: hogyan tudnám a lehető legtökéletesebben beállítani színek stb tekintetében? Egyáltalán szükséges -e bármit állítani rajta? Van -e erre segédprogram, vagy símán próbáljam egy jó minőségű papírra nyomtatott képhez igazítani?

(#316) Uchimata


Uchimata
tag

Sziasztok! Segítenétek találni PC-hez FullHD-s TV-t? Legolcsóbb, legkisebb! Semmi egyébre nem kell, csakis PC-s alkalmazásokhoz (programozás, játék, stb). (kérlek, ne monitort ajánljatok ;))

(#317) Cifu válasza Uchimata (#316) üzenetére


Cifu
nagyúr

LG 37LF65, LG 40LF65.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#318) smog86


smog86
senior tag

Monitorból nem tudtok olyat amiben van digitális tuner? 19"-22" között.

(#319) Uchimata válasza Cifu (#317) üzenetére


Uchimata
tag

Nagyon köszönöm, ez a 210e (bruttó) ár tényleg baráti! 37" alatt esetleg? :)

A beégéses probléma még mindig megvan ezeknél a TV-knél? Csak mert az kérdésessé teheti a PC-s felhasználást, pl. amikor egy sokat használt program menüsora beég 3 napra a képernyő tetejébe. Köszi!

(#320) Cifu válasza Uchimata (#319) üzenetére


Cifu
nagyúr

32" FullHD TV nem kapható jelenleg Mo.-n, nyugat európában ott van a Sharp 32X20E-je, de horror áron. Hamarosan jönnek a 2008-as modellek, azok között lesznek 32" FullHD-k elvileg (LG 32LG5000/LG6000, Samu LE-32A55x, A65x).

Szerintem te kevered a plazma TV-ket az LCD TV-kkel, nem ártana legalább az alapvető információknak utána nézni. Az LCD TV ugyanarra a technológiára épít, mint az LCD monitorok, tehát pontosan ugyanannyira jellemző a beégés is. Ha ugyanaz a kép megy heteken, hónapokon át a kijelzőn, akkor igen, beéghet. De általános használat folyamán nem.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#321) Uchimata válasza Cifu (#320) üzenetére


Uchimata
tag

Köszi a FullHD infókat, node Aranyapám, ne szórizz velem :DDD ! Nem keverek semmit semmivel. Neked meg nem ártana megnézned néhány alsó kategóriás LCD TV-t és monitort, vagy legalább más topikokban utánaolvasnod ennek a beégés dolognak. Bizony a monitor csak nagyon(!) sokára ég(het) be, legalábbis az ismertebb gyártók olcsóbb és drágább modelljeire is igaz ez, míg a TV-n akár 1 óra alatt beéghet (pl. enyém: Samsung LE27T51) még egy nagyon lassan mozgó képrészlet is! És ezt pedig nem fórumokból tudom, hiszen magam is vettem az LCD TV-k árrobbanásakor egy Samut, és vázz, meghűlt az ereimben a vér, mikor kiderült ez a beégés. Sajnos nem voltam elég tájékozott vásárlás előtt, de azóta hemzsegnek a topikok az enyémhez hasonló esetek leírásától, kérdésektől. Most pont azért kérdeztem meg, hogy ha ilyesmire adnám a fejemet, akkor nehogy "mégegyszer ugyan abba a folyóba lépjek" már.

Ja, és az alapvető dolgokkal tisztában vagyok, ha nem is vagyok a téma Ásza :K

[ Szerkesztve ]

(#322) Cifu válasza Uchimata (#321) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elnézést, egy kicsit tényleg nyers volt a hangnemem, maxima mea culpa. :U

A mihez tartás végett nekem az LCD TV-k 32"-tól kezdődnek (40/42" LCD TV-im voltak/vannak). A 26/27"-os tartományban csak az LG LC51-esét tartom valamire valónak, abban nem TN panel, hanem S-IPS (de ez az egyetlen kívétel, a Sony-tól kezdve a Samsungon át a Panasonic-ig minden más gyártó TN paneles TV-ket árul ebben a méretarányban, legalábbis itthon), de még így sem ajánlom senkinek megvételre, mert mindössze 10-20e Ft-vel drágábban már 32" LC51-est vehet. A T51, R31, stb. Samu szériákról nem árt tudni, hogy butított, nagyon gyenge készülékek, népszerűek, mert olcsóak, de senkinek nem ajánlom őket, ugyanis annyival nem drágább az egyel magasabb széria (S71, R71, majd S81, R81), mint amennyivel jobb. A 2008-as modellek közül az A33x széria lesz ilyen.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#323) Uchimata válasza Cifu (#322) üzenetére


Uchimata
tag

A hangnem megbocsátva. ;)

A TV-met 3 éve 196e Ft-ért vásároltam, vagyis éppen a 200e Ft-os lélektani határ alatt sikerült megvenni. Bár ez ma már viccesen hangzik, akkoriban ez még jó vételnek számított. Mindezt azért mondom, mert bár tényleg egy low-end cuccos (ezt akkor már a boltban is tudtam), ez a modell -- és a többi akkor általam tesztelt LG és Thomson is -- még csak távolról sem látott TN-filmet. Hogy pontosabb legyek, TV-ben én még TN-Filmet egyáltalán nem láttam. A hétvégén voltam a S*turnban, de a kiállított kijelzők között sem volt olyan (26"-27" környékén). Nem azt állítom, hogy nem létezik olyan, csak olvasd el kérlek, hogy mit is írtál:

A 26/27"-os tartományban csak az LG LC51-esét tartom valamire valónak, abban nem TN panel, hanem S-IPS (de ez az egyetlen kívétel, a Sony-tól kezdve a Samsungon át a Panasonic-ig minden más gyártó TN paneles TV-ket árul ebben a méretarányban, legalábbis itthon)

Tehát sem 3 éve nem volt, sem a mai napon nem igaz, amit írtál! :(((
Ime!

Most nem tudom, hogy csak a jónépet akarod szivatni ebben a topikban, vagy csak sz*r napod van, de a renoméd a szememben pusztán két hozzászólásod alapján is már iszonyatosat zuhant. Csak úgy pörgeted itt a típusszámokat (vagyis a piacot tekintve biztosan képben vagy), ami meggyőző, de ha valaki nem elég alapos, akkor lazán félrevezeted a tévedéseiddel.

Abban egyetértünk, hogy én sem ajánlanám a TV-met senkinek :D

Peace...

(#324) Uchimata


Uchimata
tag

Sajnos angol nyelvű oldalakat nem tudok, de itt pl. az abszolut low-end Samsung LE26S81B TV-ről is kiderül, hogy bizony S-PVA panellal szerelik, noha a specifikációban jelzett látószög könnyen megtévesztheti a felületes olvasót. A Samsung általában a saját fejlesztésű S-PVA paneleit építi készülékeibe (monitorokra ez már kevéssé jellemző!).

[ Szerkesztve ]

(#325) Yany válasza Uchimata (#323) üzenetére


Yany
addikt

Cifu, TN-Film. Tudja maga, hogy az a panel milyen tulajdonságokkal rendelkezik? :U Annyira nem olyan, mint a ma kapható TV-k (legalábbis többsége), hogy adatlap nélkül szabad szemmel is megmondom neked bármelyikről, hogy nem olyannal szerelt készülékről van szó. A TN-Film panel sötét tónusai szeretnek "kifordulni", invertálja a luminanciáját, vagyis a nagyon sötét színek már elkezdenek világítani, míg a kevésbé sötétek még tartják magukat és csak sötétednek, ha (nem is annyira) éles szögben nézel a képernyőre.

Ez a monitoroknál gyakran előfordul, de ha biztosra akarsz menni, akkor nézz meg egy bármilyen 22"-os TFT monitort. Ellenben a legrosszabb TV-k is maximum fakulást, sötétedést produkálnak. PVA, MVA és IPS paneleket alkalmaznak a legmagasabb arányban, és habár lehet realitása a TN-Filmes daraboknak is, még csak nem is hallottam olyan TV-ről.

Tessék utána olvasni az ilyen panel-dolgoknak, bőven van már rá magyar irodalom is. Peace... ;)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#326) Cifu válasza Uchimata (#324) üzenetére


Cifu
nagyúr

A hétvégén voltam a S*turnban, de a kiállított kijelzők között sem volt olyan (26"-27" környékén).

Miből állapítottad meg, hogy nem TN paneles? Gyártási specifikációk? Betekintési szög? Panel típusszáma?

Tehát sem 3 éve nem volt, sem a mai napon nem igaz, amit írtál!
és
Csak úgy pörgeted itt a típusszámokat (vagyis a piacot tekintve biztosan képben vagy), ami meggyőző, de ha valaki nem elég alapos, akkor lazán félrevezeted a tévedéseiddel.
és
A Samsung általában a saját fejlesztésű S-PVA paneleit építi készülékeibe

Akkor nézzük, hogy mi a helyzet a Samsung TV-ivel. Tudni kell, hogy a Samsung sajnos alaposan félrevezeti a vásárlóit. A TV-it nem csak a saját PVA/S-PVA paneljeivel, hanem az AUO, CMO és CPT gyártók paneljeivel is szereli, a gyakorlatilag csak a dobozból kivéve a hátsó matricán, illetve 100%-osan a TV szervíz menüjéből derül ki, hogy milyen panellel szerelt TV-t kapsz. Hiába van megadva egy Samsung LE-40M86-nál, hogy az bizony Clear Paneles S-PVA-val szerelt TV, találkoztam már személyesen AUO gyártmányú panellel szerelt TV-vel is, márpedig az AUO nem gyárt sem Clear Panel-t, sem S-PVA panelt. Ez a Panel-lottó (Panel Lottery), ha gondolod nézz utána. Tehát akár a gyártó oldalán is olvasható adatok megtévesztőek, félrevezetőek. Ezt megerősítették belső információk is (a Samsung magyarországon is gyárt TV-ket, 37"-os képátló alatt), nemcsak a korábbi, de még a mostani Axxx szériás modelleknél is. Tehát hiába van odaírva, hogy S-PVA panel, esélyes, hogy akár TN panel is lehet benne. Mint arra példa is volt.

A Samsung sajnos leginkább csak a legfelső kategóriás TV-iben jellemző, hogy kizárólag saját panelt szerel, személyesen például nem volt szerencsém S-PVA paneles R7x vagy R8x TV-hez például magyarországon (bár az LCD topicban akadt olyan szerencsés, akinek sikerült ilyet kifognia). Sajnos a legtöbb Samu TV-ben AUO vagy CMO panel figyel, a 2006-os olcsóbb modellekbe, mint a T51-esekben, R31-esekben is még a CPT is előfordult. Van rá egy fogadásom, hogy a te T51-esedben sem Samsung van (nézd meg a szervíz menüben).

A mihez tartás végett eszem ágában sincs senkit félrevezetni. Én sem vagyok tévedhetettlen, de hidd el, hogy elég sok mindent láttam már a saját szememmel ahhoz, hogy ne csak a levegőbe beszéljek.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#327) Cifu válasza Yany (#325) üzenetére


Cifu
nagyúr

Annyira nem olyan, mint a ma kapható TV-k (legalábbis többsége), hogy adatlap nélkül szabad szemmel is megmondom neked bármelyikről, hogy nem olyannal szerelt készülékről van szó. A TN-Film panel sötét tónusai szeretnek "kifordulni", invertálja a luminanciáját, vagyis a nagyon sötét színek már elkezdenek világítani, míg a kevésbé sötétek még tartják magukat és csak sötétednek, ha (nem is annyira) éles szögben nézel a képernyőre.

A TN+Film technológia bizony nem is kicsit fejlődött az elmúlt években. Még mindig ez a fekete bárány a három fő technológiai megoldás közül, de azért sok téren jelentősen fejlődött, például a betekintési szögek terén. Oldalról a mostani, jobb minőségű TN panelek nagyon is jó betekintési szögekkel bírnak, simán hozzák egy jobb PVA/MVA panel tudását, ahol elvéreznek, az a függőleges betekintési szög. No meg a szín visszaadás képessége... :S

Ellenben a legrosszabb TV-k is maximum fakulást, sötétedést produkálnak. PVA, MVA és IPS paneleket alkalmaznak a legmagasabb arányban, és habár lehet realitása a TN-Filmes daraboknak is, még csak nem is hallottam olyan TV-ről.

Érdemes alaposabban utánanézni, nézzük csak a legnagyobb LCD panelgyártók típusait:

CMO 26" TN panel (LCD TV panelek között, jelenleg ez az egyetlen 26" panel, amit a CMO gyárt)
AUO 23" LCD TV panel (a mostani 26" modelljük Premium-MVA, az ezt megelőző széria, ami az S81-essekben feltűnt, TN paneles volt)

Lehetne még sorolni tovább, de fórumos tapasztalatokat most nem akarok belinkelni, mindenestre érdemes belegondolni, hogy az S-LCD (a Sony és a Samsung közös LCD panel gyára) is TN, PVA és S-PVA paneleket gyárt például (és milyen jó, hogy az S-LCD-nek nincs normális weboldala, a Sony egyáltalán nem ad infot a saját TV-inek paneljeiről, a Samsung oldalán pedig csak a tisztán saját gyártású panelekről olvasni).

Ha feltünnek az első 26" A330, A430-as Samuk én mindenestre kiváncsiságból tuti először a szervíz menüjüket túrom át, milyen panelel szerelték őket. Ha CMO, akkor ugye tuti TN panel. Ha AUO (és a penel típusszáma XW02-es lesz), akkor az P-MVA. Abban nem is bízok, hogy Samu paneles modellel futok majd össze, legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján (én eddig személyesen csak 40"-os, vagy nagyobb F71-es, M87-es és F86-os TV-knél láttam Samu panelt. :S).

Természetesen ha vannak gyakorlati tapasztalatok, szervíz menüből kiszedett paneltípus-számok, akkor meg lehet győzni, hogy én vagyok megvezetve, és ez esetben előre is elnézést kérek mindenkitől. De addig azért tartanám magam az eredeti állításomhoz.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#328) Uchimata


Uchimata
tag

Cifu, két TV-t tudtam rendesen megnézni, az LE27T51B (saját, 3 éve vásárolva, Magyarországon), és egy LE26R72 (cimboráé, 2 éve vásárolva, Magyarországon). Egyik sem az általad említett LG modell, és mégsem TN-Filmes. A most látott kiállított darabok (már csak látvány alapján ítélve) sem TN-Filmesek, s ehhez nem kell bebiflázni az összes gyártó összes modelljének a számát, illetve szervizmenüt bújni. Az enyém valszeg CMO-MVA-s egyébként, hogy korrekt legyek. Csak annyit szerettem volna az előbbiekben közölni, hogy a NAGY általánosítgatásokkal sok bajt okozhatsz avatatlan, leendő vásárlóknál, s a nagyszerű leklesedésedet (amit őszintén tisztelek benned :R ) nagyobb felelősséggel párosítsd, s akkor jól megférünk majd egy topikban ;)

(#329) Cifu válasza Uchimata (#328) üzenetére


Cifu
nagyúr

Még egyszer, miért vagy olyan biztos abban, hogy nem TN paneles TV-ket látsz? Mert anno vagy most volt tapasztalatod TN paneles monitorokkal?

Nehogy azt hidd, hogy az ujjamból szoptam a fejlett TN panelekről alant beírtakat, nekem is megmutatták, hogy jé, nézd, milyen jó oldalról a betekintési szög, ugye? Pedig ez TN panel, hitted volna? Nem! Pedig a típusszám alapján az AUO oldalán megnézhető. Jééééé, tényleg....

Ha érdekel, jópár fórumon végig lehet járni az információkat (én időhiány miatt mostanság már csak az angol AVForum-ot szoktam követni, korábban a német Hifi-forum.de és az amerikai AVForumot is rendszeresen olvasgattam), vagy egyes modelleknél a szervíz menüből kiolvasott panel típusszám lekérdezése után (már ha a gyártó elérhetővé teszi azt) megszerezhető. A tulajoktól származó információk alapján TN panel van a 26" Sony T3000 és S3000 modellekben, a Samu S8x-es modelljeiben (a 26R8x-ekben PVA vagy AMVA/MVA van, tehát ebben tényleg tévedtem, már erre jó volt ez a vita, legalább frissitettem a tudásom ebben a képméretben is, mivel amúgy inkább a 32" feletti típusokkal szoktam csak foglalkozni ^^).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#330) TuTa86


TuTa86
tag

sziasztok
Van nekem egy nx7300-as notim amiben van egy GMA950-es videovezérlő.Vásároltam nem olyan régen egy 720p lcd tv-t és VGA kábelellel össze is kötöttem, de nincs 1366x768-as felbontás a GMA950 driverében csak 1280x768.Meg lehet valahogyan oldani, hogy a kép 1366x768-ban menjen ki a tv-re?előre is köszi szépen

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#331) Yany


Yany
addikt

Korábban a PowerStrip volt az, amivel custom felbontásokat lehetett csinálni, de biztos van valami free tool is, ami erre való.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#332) TuTa86 válasza Yany (#331) üzenetére


TuTa86
tag

igen valami hasonlóra gondoltam én is

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#333) Cifu válasza TuTa86 (#330) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt egy megfelelő .INF file, ezt telepísd fel kijelző drivernek.

Ugye a TV-d támogatja az 1360x768-as felbontást? Mert nem mindegyik típus támogatja sajnos (a kézikönyv általában felsorolja beállítható PC felbontásokat).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#334) TuTa86 válasza Cifu (#333) üzenetére


TuTa86
tag

Szia feltelepítettem amit küldtél .INF fájlt (köszönöm szépen), de ha helyzet változatlan 1280x1024-es felbontás után nekem 1400x1050-et enged csak 1360x768 nincs.
Megnéztem a tv leírását abban azt írják, hogy megy VGA és DVI-HDMI-n is az 1360x768.
1280x768-ban egyébként működik csak ha dvd-t nézek alul felül van kb 1-1cm kihasználatlan terület. :R :W

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#335) Cifu válasza TuTa86 (#334) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megkérdezhetem milyen TV-ről van szó?

Látatlanban azt tudom javasolni, hogy csinálj egy fullos videokártya driver újrainstallálást, néha az is csodákat tud műveli. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#336) TuTa86 válasza Cifu (#335) üzenetére


TuTa86
tag

egy samsung le26s81bx készülék. a drivert már újrapakoltam hátha, de semmi.

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#337) TuTa86 válasza TuTa86 (#336) üzenetére


TuTa86
tag

Igazából azt hiszem ennyi volt amit szenvedtem vele, mert a képminőség megfelelő és már unom a sz*r*kodást vele.Köszönöm, hogy próbáltál segíteni!

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#338) Cifu válasza TuTa86 (#337) üzenetére


Cifu
nagyúr

Márpedig annak működnie kell. Én erősen gyanítom, hogy valami driver probléma lesz a háttérben. :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#339) TuTa86 válasza Cifu (#338) üzenetére


TuTa86
tag

Igen kéne.Jövőhéten szabin leszek szerintem majd újrahúzom a gépet és akkor megint neki állok.

[ Szerkesztve ]

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#340) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok!

Vagyon kisebb problémám és hátha tudtok segíteni nékem :)
Adott LG 1982U monitor és LG 32LC3R LCD TV illetve Nvidia 9600Gt VGA.
A tv DVI-HDMI kábelel csatlakozik a géphez.
A problem ott van hogy minden áron a tv-t akarja elsödlegesnek hiába adom meg máshogy. Ha dualview-t állitok be akkor megadd 720x480-as felbontást a tv-nek aminek nem örülök :O
Mintha 1 picit többet tudna a tv... ja és néha el is megy a kép a monitoron.. a monitor nem megy suspendbe de nem is látok semmit.. :O
Miért ilyen nehézkes az nvidiánál a tv kimenet???? Az elözö Ati kártyámnál bekapcsoltam a tv-t és kiküldte a jelet 1böl amit a monitor is használt de legalább megkapta és nem kevert semmit :O :O
Ha esetleg tudtok 1 normális leirást az nvidia-s control panelhez - lehetöleg magyarul :C - nagyon megköszönném mert ez igy agyhalál... :O
:R

(#341) Cifu válasza Space marine (#340) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az LC3R tudja kezeli rendesen a DVI-HDMI kapcsolatot? Ebben nem vagyok száz százalékosan biztos ugyanis, meg kéne nézni a kézikönyvet.

Első körben nézd meg úgy, hogy csak a számítógép van rákötve, a monitor nincs. Ha így sem működik rendesen (1360x768-ban), akkor marad a DVI-VGA átalakító és a VGA bemenetre való rákötés.

Csak dualview ben próbáld, a clone módot felejsd el, ha a két kijelződ natív felbontása eltér egymástól, mint a jelen esetben.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#342) mcdokika


mcdokika
tag

Samu R82 est vennék hosszú érdeklődés után, az Lm70 re már nem várokJó ötlet PC hez ?Már néztem az R sorozatot a mediaban,gyönyörű képe van.

Cifu mester ?Ha te is rábólintasz , elmegyek megveszem ma!

(#343) mcdokika


mcdokika
tag

Samu R82 est vennék hosszú érdeklődés után, az Lm70 re már nem várokJó ötlet PC hez ?Már néztem az R sorozatot a mediaban,gyönyörű képe van.

Cifu mester ?Ha te is rábólintasz , elmegyek megveszem ma!
(HDMI s a kártyám)

(#344) Space marine válasza Cifu (#341) üzenetére


Space marine
aktív tag

hmm... érdekes... miután ki kellett szednem a vga-t / hütö csere :) / megcseréltem a 2 dvi csatit és most müködö képesnek tünik azaz a monitor rész megjavult... remélem :))
a dualview módot most kapcsoltam át de mintha csak kiterjesztené az asztalom... de nekem nem erre van szükségem :(

(#345) Cifu válasza Space marine (#344) üzenetére


Cifu
nagyúr

Clone módot nem támogat egyetlen "átlag" videókártya sem két eltérő felbontással. Ergo a monitornak és a TV-nek ugyanazon a felbontáson kell fusson ahhoz, hogy ugyanazt jelenítsék meg. Marad a Dual-view...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#346) Space marine válasza Cifu (#345) üzenetére


Space marine
aktív tag

a clone mód egyértelmü :)
de a dual-view-nak nem az lenne a lényege hogy 2 eltérő képet adjon? :B

(#347) Cifu válasza Space marine (#346) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért, mit ad most? Van két asztalod, alaphangon az 1. kijelzőtől jobbra van a 2.-es kijelző, tehát az 1.-es kijelzőtől jobbra kihúzhatod az egeredet, át a 2-esre. Ha a 2-esen akarsz például egy Media Playert megnyitni, akkor csak fogod, áthúzod oda, és teljes képernyőssé teszed - voilá, a 2.-esen nézheted a filmet, közben az 1.-esen tudsz böngészni, szövegszerkesztést csinálni, dolgozni, akármit...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#348) Space marine válasza Cifu (#347) üzenetére


Space marine
aktív tag

vazzz... ekkora állatot mint én.. nem gondoltam tovább a helyzetet... :O :B :W

sorry az értetlenségem miatt :R :DDD

(#349) Aszem


Aszem
aktív tag

Mit ne mondjak hát ebbe a topikban sem törik össze magukat az eberek azt meg kell hagyni :D

Yamaha -Epi 500-Sony CDP-X33ES -Denon Dcd 2560 DCD-3560 Esetleg ezek is eladóak lehetnek,de nem minden áron

(#350) Batu


Batu
tag

Sziasztok!
Engem egy monitor/tv érdekelne olyan 20"-26". Monitornak, de tv-nek se legyen utolsó. Játék, film, böngészés stb.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.