Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#901) Bulitt


Bulitt
őstag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. LCD tévét szeretnék venni a következő felhasználási területre. Adott az ár a méret és ezen belül szeretnék tanácsot kérni

Monitor és TV-nek egyaránt használnám
Vételár: 200k-220k
Elsődleges feladat: PC megjelenítő (film, játék stb)
Méret: 40"-42"
Sima LCD vagy LED mind1

Lehetőleg Samsung márkában. Várom ki mit ajánl. Az általam kiszemelt példány a Samsung UE40C6000RW

(#902) Bulitt


Bulitt
őstag

2x

[ Szerkesztve ]

(#903) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mostanában úgy érzem, hogy talán mégsem épp ideális számomra a Dell U2410 LCD monitorom, és esetleg jobban járnék egy kis képátlós FullHD plazmaTV-vel.
Viszont sohasem próbáltam még HDTV-t PC monitorként használni, és plazmákat is csak futólag láttam kirakatban (én PC monitor párti vagyok, és az ismerősöknek is inkább LCD TV-ik vannak, az is még ritkábban van PC-re kötve, olyankor is csak filmhez, nem 24/7 mindenféle PC mókához...).

Mivel mostanában elsősorban inkább filmezek, mint játszom, így hiába a színhelyesség, ha fix 60Hz-es a panel, és a ~950:1 kontraszt sem rossz, de hát elviselnék mélyebb feketét is, ahogy az overdrive-os H-IPS válaszideje is "lenyűgöző" egy S-PVA után, de úgy hiszem erre is ráverhet egy NoePDP panel.

Az árkategóriámból kiindulva a Panasonic G20-al szemeztem (főleg, mikor volt a hardwareaprón használt, de még felbukkanhat, főleg így karácsony után...).

Amiben nem igazodom ki, azok a tényleges technikai specifikációk. Valamint monitorokkal ellentétben ezekről nem találtam egyetlen épkézláb tesztet sem, mert vagy elő sem kerül semmi mérőműszer, vagy i1d2 coloriméterrel esnek neki egy wide color gamutos plazmának, ami talán nem a legjobb ötlet (legalább egyszer össze kéne vetni egy spektrométerrel is pár világosabb mérést, még ha utána colorimétert használnak, mondván a sötétben kicsit jobban boldogul...), és a PC-s kalibráló software-eket erőltetik ahelyett, hogy TV-hez való software-eket használnának, vagy méginkább maguk értékelnék ki a méréseket pl. excel-ben, és csak a LUT görbéket mutogatják (amit én linaárisan akarok hagyni, és software-esen korrigálni, szóval az inverze sem hordoz számomra túl sok infromációt, max becslést...).
Illetve a kontrasztarányból is annyiféle értéket láttam a G20-hoz, ahányszor megmérték, mert plazmákhoz talán már amúgy is külön luminancemeter vagy komolyabb spektrométer dukálna, de talán ilyesmikre sem figyeltek, hogy sötét szobában kéne mérni, mert a plazma visszatükröz, stb... -> ezért is lenne jó, ha nem a dinamikus kontrasztot tüntetné fel a gyártó natív kontrasztként. Vagy legalább is én nem igazodom ki a panasonic honlapján feltüntetett "csillagászati" adatokon.

Szóval...

- Ha használ valaki Panasonic G20-at 24/7 PC monitorként (film, játék, web), akkor szívesen hallgatnám a szubjektív élményeit!

- Ha véletlenül jártas az LCD-kben is, akkor megpróbálhatná nekem egy H-IPS panelhez viszonyítva is felvázolni a G20 képminőségét.

- Ha esetleg érdekli a dolog (és Budapesti, netán Szolnok-Jászberény közt lakik), akkor szívesen "zsebrevágnám" valamikor a ColorMunki spektrophotométeremet, átudgranék vele hozzá, és a "vendéglátásért cserébe" (ingyen :DDD), valamint persze önös érdekű tesztelés gyanánt olyan alaposan végigméricskélném a kijelzőt (nem ezekkel a gagyi és/vagy PC monitorokhoz passzintott Lacie és X-Rite software-ekkel), és hangolnám hozzá a filmlejátszót, mint ha csak a sajátom lenne (hogy megpróbáljam eldönteni, hogy téynleg lehetne-e akár a sajátom is). [És persze nem törölném ki a kalibrálást, mikor végzek, hanem élvezhetnéd a munkám gyümölcsét, amit egyébként ~10k-ért vállalnék el. ;]]
---> Ha érdekel, küldj egy privit és megbeszéljük, mikor érnénk rá. :K

Technikai oldalról:

- Ez G13-as Panasonic panel most végeredményben natív 8 bites, vagy a sötét árnyalatokban ditherel, mint a TN-es LCD-k? (És ha ditherel, akkor saccra milyen eljárással, és ez szubjektíven mennyire feltűnő?)

- Az elektronikája hány bites képet fogad a HDMI csatin, csak 8-at, és végig ilyen precizitással is dolgozza fel a képet? (Ilyen szempontból mennyire látszódnak a kerekítési hibák a THX módban egy gradiensen?)

- Ténylegesen mi az a maximális képfrissítési frekvencia, amit a HDMI csatin fogad, és meg is jelenít? (60Hz, vagy lehet vele merészkedni 100Hz-ig is úgy, hogy nem dobál el 40-et...?)

- Gyári beállításokkal (vagy valamhol, amit véges időpn belül meg lehet találni) képes megjeleníteni a teljes 8-bites szürkeskálát? (Vagy van némi out-of-box banding, és erőlködni kell, illetve "ára van" -pl. kontrasztban-, ha minimálisra akarom redukálni?)

- Van olyan mód, mikor ténylegesen 24 és/vagy 25 (mindkettő érdekel egymástól függetlenül) egész számú többszörösére áll be a panel képfrissítése, és tényleg 1:1, 2:2, stb számban pakolja ki a 24 illetve 25 fps-el pergő filmeket? (Mindenféle idióta interpolálgatás nélkül!) Sőt, esetleg 50Hz-re is be tud állni, ha úgy adódik, hogy 1080i50 anyagból én 1080p50-et gyártok software-es deinterlace filterrel, nem 1080p25-öt (igen, ilyenkor interpolációval, de mivel eleve 50Hz a fild rate, így itt "szabad", és ilyenkor nyilván 1080p50, és nem 1080i50 módra kell állnia a TV-nek..., de amúgy tudna 1080i50-et is)?

És végül:
- Van valami közszájon forgó nevezetessége ennek a TV-nek? Gondolok itt bármiféle olyan észrevehető hátrányra, ami egy LCD-vel nem, vagy csak kisebb mértékben jelentkezik (főleg általános PC használat, akár mondjuk FPS játékok alatt látszik igazán, de akár filmek alatt...)?
- Egy GT20 (ami pillanatnyilag kicsit drága nekem, de nem hajt a tatár sehova) ténylegesen hány képkockát fogad HDMI-n? -> Lehetne azt nem csak 3D filmezésre (2x24 fps), de nvidia féle 3DVision-höz (~ 2x60 fps), vagy épp az AMD-s párjához játékokhoz is használni (persze teljes 1920x1080-as felbontás mellett)? Vagy nem is fér még át ennyi adat a single-link 1.4-es HDMI-n, és amúgy sem támogatott VGA oldalról sem...?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#904) Ijk válasza janos666 (#903) üzenetére


Ijk
nagyúr

Plazmát felejtsd el monitorként, mert 100% hogy be fog égni. Filmezésre, konzol játékokhoz nagyon jó választás egyébként. Monitornak tartsd meg a DELL-t, filmre pedig vegyél plazmát.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#905) janos666 válasza Ijk (#904) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sejtettem, hogy "túl szép ez hogy igaz legyen". :(((

Így belegondolva lehet hogy tényleg sikerülne beégetni. Még ha be is lőném a Windowst úgy, hogy ~5 perc után kapcsolja ki a monitort, hisz ha gépelek, akkor nem ketyeg az 5 perc, de a kép nagy része változatlan mikor pl. ide pötyögöm a hsz-t.

Tapasztalat, hogy ennyire veszélyes ez a beégés, ha monitornak próbálja használni valaki, vagy csak elővigyázatosság? Mint ha hallottam volna erről, hogy manapság van valami belső védelem az újabb plazmákban ez ellen. Bár nem tudom hogy működik. Csak arra reagál, ha az egész képkocka változatlan (pause játék vagy film közben), vagy pl. ide gépelek, és a szmájlikon kívül nem sok minden mozog? (De fura is belegondolni, hogy mit tehetne ilyenkor... elkezd nekem színesen villogni gépelés közben...? Az sem az igazi... :DDD )

U2410 és G20 együtt nem nyerő. Nem csak anyagi (akkor még lehetne kisebb TN-esre cserélni az LCD oldalt), de praktikus okokból sem.

- Nem túl hatalmas ez a szoba. Ahogy most van berendezve, így elférne egy szép nagy TV is, de egymás mellett már két kisebb monitort is problémás lenne, mert a fotelem az nem nagyon mozgatható (nem is férne, és szétgyalulná a szőnyeget a lába, ha rendszeresen tologatnám), és nem akarok mereven oldalra bámulni (még ha cserélgetném is, hogy 1 hétig jobbra, 1 hétig balra rakom a monitort a TV mellé), a "monitor a TV elé, és kézzel fölre lebasz" pedig kicsit kacifántos (bár a képátlók miatt is adná magát az ötlet :D), de fixen mellétéve nagyobb asztal is kéne, ami ebben a felállásban nem is férne el, máshogy elrendezve pedig a hangszórókat lenne nehéz ideálisan elhelyezgetni a falon (és újra kéne fúrni az álványokat, bár egye fene...).

És gondolom a CAD rajzoknak sem örülne, mikor a program kerete gyakorlatilag fix órákon át...
Bár itthon ezen a gépen ritkán szoktam rajzolni és szövegszerkeszteni (csak ha le vagyok maradva a "melóval"), ezt inkább szórakozásra használom.

Akkor lehet, hogy itt halt meg az egész, és mégiscsak ideális nekem az U2410, mert az LCD TV-k nem igazán győnek meg ezzel szemben, esetleg ez a viszonylag olcsó plazma kecsegtetett szép ábrándokkal.

Esetleg arra gondolok még, hogy akkor TV az asztalra, és igény szerint ölbekapnék egy laptopot, ha netezni akarok.
Ez működhetne úgy, hogy beállítom a windows-nak a képernyő kikapcsolási időt ~5 percre?
Persze még mindig maradnak olyan dolgok, amiket el kell néha intézni a nagy gépen is. Vagy annyit túlélne, mikor játékokat telepítek, windowst konfigurálok, stb?
Az már azért idegőrlő lenne, ha még az ilyesmit is laptopról csinálnám remote desktop-pal. (-> Bár ez elméletben kivitelezhezhető megoldás.)
Bár akkor talán már még is inkább egy kis TN-es monitort dobálnék fel-le az asztalról a TV előtt. :))
Szerinted ennyi áldozatot megérne? Vagy saccra mennyi idő alatt vágnám haza ha fullban tolnám PC monitorként? (Ha durván két évet luhúzna, akkor "mész amíg élsz", amúgy is így hajtom a PC alkatrészeket...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#906) janos666 válasza janos666 (#905) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De hé...
Játékokban is van HUD, és nem csak transzparens betűkkel/keretekkel/kitöltéssel, hanem akár solid vonalakkal is. Akkor ha játszom ~2 órát, és benyomok egy filmet, már ott lehet felette a HUD statikus részének a lenyomata (még ha csak átmenetileg is)?
Mert ez így azért mégsem poén, és akkor gyakorlatilag játékra is alkalmatlan.

Az ilyesmi csak lazább, vagy rögtön permanens beéégést okoz? Tehát egy ilyen HUD szellemkép az még nyomtalanul eltűnik, ha rányomok néha 1-2 óra fehér-feke villogtatást? (Nyilván, mikor nem vagyok itthon, vagy mást csinálok, és csak ha épp zavaró hogy ott van, vagy rutinból csak hetente, kéthetente...)

A fekete sáv után (alul és felül, mikor cinema -mint általában- és nem 16:9 a képarány -nem nagyon nézek TV adást) is marad átmeneti folt (ha film után akarok játszani)?

Ez most úgy hangzik, mint ha nem TV, hanem hímes tojás lenne kristálypohárban, ami eltörik, ha valaki túl sokáig nézi. :DD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#907) Ijk válasza janos666 (#906) üzenetére


Ijk
nagyúr

A játékok HUD-ja általában félig áttetsző, és egyébként is időnként van betöltés amikor úgymond "lemosódik". Egy desktop-on viszont túl sok a statikus elem, gondolj a tálcára, az ikonokra, böngésző eszköztárra például.
A szinemaszkóp filmek nem okoznak beégést, mert ahol fekete a panel ott nem használja a képpontokat, csak eltérő módon öregszik a két sáv. Ez az öregedés gyakorlatban viszont nem jelent problémát, első 500 órában bejáratásnál kell inkább odafigyelni hogy teljes képernyőfelületet használd.
Nem tudom milyen messze akarsz ülni, de azzal kalkulálnod kell, hogy a tv-k pixelei jóval nagyobbak egy monitorénál, még egy 32"-os fullHD tv esetében is jó 130cm-re kell ülnöd.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#908) janos666 válasza Ijk (#907) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A felbontás gyakorlatilag ugyan akkora, csak 120-al kevesebb sorom lesz (amit megsiratok, de hát valamit valamiért).
Most ~90 cm-re ülök a 24"-tól, akkor kb. 42/24*90, vagyis durván 1.5m-re kéne ülnöm a 42"-tól. Ez annyi, hogy nem az asztal elejéhez, hanem a hátához tolom, és igény szerint még kicsit hátrébb húzom a fotelt, ennyi belefér.

Ez viszont nagyon elszomorító: "essentially unwatchable" in the 48HZ mode :W
Ha nincs normális 1080p24 lejátszás, csak villódzás, vagy 60Hz-es 3:2, mint most, akkor véletlenül sem éri meg kockáztatnom. :(((

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#909) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Olvasgattam a topikot és bennem is megfordult, hogy a jelenlegi 21'-os CRT monitorom helyett egy LCD TV-t vegyek.
Az rendben van, hogy játékhoz meg filmekhez tökéletes, de milyen mondjuk egy 30-32' körüli TV-n HD felbontás mellett programozni? Nem lesznek túl nagyok a betűk? Hiszen egy normál monitor ekkora méretnél már jóval nagyobb felbontással rendelkezik. Mi erről a véleményetek?

(#910) janos666 válasza Cartman002 (#909) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Messzebb teszed, kisebb a kép. Közelebb húzod, nagyobb a kép. :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#911) Cartman002 válasza janos666 (#910) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Erre rajottem en is :D
Engem inkabb gyakorlatban erdekelne a dolog. Aki szokott programozoi munkat vegezni es monitor helyett TV-t hasznal szamara nem furcsa-e? Nem (volt-e) szokatlan?

(#912) Pferi


Pferi
senior tag

Sziasztok!
LCD tv vásárlása előtt állok. Leginkább Playstation 3, Blu-ray filmek, és PC-s játékok lennének használva rajta.
40-42", 100 Hz, FullHD, legalább 3 HDMI bemenet ami fontos. USB, lan, internetes funkciók, médialejátszási tulajdonságok nem számítanak.
2 TV között vacillálok:
Philips 42PFL5405H
Samsung LE40C650
Melyiket ajánlanátok inkább?

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#913) Ton1


Ton1
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, alacsony input lag-os LCD TV-vel kapcsolatban, mivel biztos, nagyon zavarna engem például. Játékra használnám leginkább konzollal, néha filmet nézni. Márka nem számít. Full HD, 32"-os vagy nagyobb (inkább 40 vagy 46") érdekelne, és lehetőségekhez képest ne legyen túl drága.
Érdekelne, kinek mi vált be.
Páran óva intettek a Samsungt-tól, képjavítást kikapcsolva is rossz a lag?
Kinéztem a Samsung LE46C530-at, max 190e -ért, látom van olyan, akinek c530 van, leírná légyszíves a tapasztalatokat róla? Főleg input lag érdekelne, hogy mennyire lehet lecsökkenteni, és a video lejátszó képességek, bar az csak mellékes. :)

Egyébként ebben a kategóriában, amiben én keresek van még vmi más alternatíva, a Samsung C530 mellett? :)

Visszaolvastam elég sokat, ettől függetlenül szeretnék segítséget kérni.
Azért írtam ide (is), mivel monitorként is követelmény az alacsony input lag, és notebookhoz is kötném néha, érdekelne a véleményetek. :)

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#914) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!
Most egy 24"-os monitort használok, de lenne lehetőségem lecserélni egy 46"-es tévére, egy Philips 46PFL7603-asra. A videokártyámon van HDMI kimenet, tehát elvi síkon maga a kép 1920X1080-ban menne át a hdmi kábelen, és ennyi. Kérdés az, hogy az lcd tévék tudják-e ugyanazt a képminőséget számítógépes megjelenítésnél, mint egy monitor? Tehát lehet-e ebben valami gebasz?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#915) janos1988


janos1988
addikt

Hello.

A Digikabel dvb-c-jet lehet 4 fele osztani (pontosabban 2 analog es 2 digitalis 1 elosztoval)? Lesz minosegromlas a digitalis jelnel? Kb. valahogy igy szeretnem:

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#916) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

én is gondolkozom ilyenen, mert ha már van blúdiszk, akkor lehessen látni rendesen a tényeket.
Ma kollégám 37"-os samuját nézegettem. Sajnos hiába a HDMI bemenet, folyamatosan próbál okosabb lenni a bejövő jelnél a tv (pl "élesíti", a színekkel játszik), illetve rengeteg színárnyalatot két szín keverésével jelenít meg, ami monitorként használva nem feltétlenül egészséges. Ráadásul monitor távolságból nézve (olyan távolságból, ahol már a subpixelek nem látszódnak) erősen eltért a közepének és a széleinek a színe. Ráadásul az 1080 soros képet képtelen volt rendesen teljes képernyőre rakni.

A kérdésem: ismer-e valaki olyan tv-t, ami rendesen kezeli a színeket (pl megvan minden árnyalat), és olyan egy-másfél méterről használható képet ad (egyenletes színek pl), és nem akar a bejövő jelnél okosabb lenni (pl élesítés)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#917) Beast007


Beast007
aktív tag

Azt szeretném megkérdezni , hogy milyen kábellel kötitek össze a 32PFL5605H- t a pcvel? (HDMI - HDMI vagy DVI - HDMI a jobb?)
Előre is köszi a választ! :R

(#918) nyunyu válasza Beast007 (#917) üzenetére


nyunyu
félisten

Sima HDMI-HDMI-vel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#919) Pferi válasza Beast007 (#917) üzenetére


Pferi
senior tag

Azt is nézd meg hogy a videókártyádon milyen kimenet van. Én pl. úgy jártam hogy megvettem a HDMI-HDMI kábelt, és otthon láttam hogy a GTX 460-as kártyán miniHDMI kimenet van :) Az volt a szerencsém hogy a videókártya dobozában ott csücsült egy miniHDMI-HDMI átalakító...
Viszont ennyi erővel és pénzből miniHDMI-HDMI kábelt is vehettem volna.
HDMI-n keresztül a hang is kimegy a TV-re, DVI-n meg ha jól tudom (javítsatok ki ha tévedek) csak a kép.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#922) hajdú


hajdú
csendes tag

Sziasztok! Van egy (ősöreg HP) notebookom, amin csak VGA és s-video kimenet van, HDMI vagy ilyesmi nincs. Hogyan érdemes összecsatlakoztatnom a (Philips 40PFL5605) tévémmel, hogy a lehető legjobb legyen a minőség? (filmnézés céljára)

(#923) Pferi válasza hajdú (#922) üzenetére


Pferi
senior tag

Inkább a VGA-t használd.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#924) Pferi válasza hajdú (#922) üzenetére


Pferi
senior tag

Egyébként nekem is 40PFL5605-ös tv-m van, de az asztali gépre kötve HDMI-n keresztül gyönyörű képe van, játékprogramok is fantasztikusan néznek ki rajta, ha van erő a gépedben 1920x1080-ban futtatni őket, de kisebb felbontásban is nagyon jó képe van, én csak ajánlani tudom ezt a tipust.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#925) hajdú válasza Pferi (#923) üzenetére


hajdú
csendes tag

Közben nézegettem és lehet hogy nem is olyan egyszerű dolog ez...
Létezik ilyen kábel, hogy VGA -> SCART? Vagy konverter kell hozzá? Vagy mit kössek mire? (s-video, rca?) Csak mert nem szeretnék felesléegesen megvenni valamit, hogy aztán ne működjön...

(#926) Pferi válasza hajdú (#925) üzenetére


Pferi
senior tag

A notebook-od vga kimenetét kösd rá a tv vga bemenetére. Szabványos vga kábel kell hozzá. Ha így kéred egy számtech boltban, hogy a notit akarod összekötni a tv vga bemenetével, biztos tudni fogják. VGA kábelt kérjél, de nehogy véletlenül VGA hosszabbító kábelt adjanak :) Max. 1500-ból kijön, attól függően milyen hosszút akarsz.
Gyorsan ki is próbáltam, hogy ne mondjak hülyeséget, de szépen működik is így, a notebook képe szépen meg is jelent, 1920x1080 felbontásban a tv képernyőjén.
Ilyen legyen:
http://elektronika.vatera.hu/kabel_csatlakozas_kiegeszito/kabel/high_end_vga_kabel_3m_1441645514.html

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#927) hajdú válasza Pferi (#926) üzenetére


hajdú
csendes tag

Ó basszus, de marha vagyok! Hiszen nekem van egy d-sub bemenetem is! Valahogy elsiklottam felette. Ez annyira nyilvánvaló, hogy most pirulok... :W
Köszi!

(#928) Pferi válasza hajdú (#927) üzenetére


Pferi
senior tag

:) Láttam a másik fórumban is kaptál választ :D

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#929) pinterviktor


pinterviktor
csendes tag

Hello!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy WD TV LIVEOM
és ezt szeretném rákötni az LCD TV-re.. azzal az egy gonddal, hogy a tv-n nincs hdmi..
Kompozittal meg kicsit gagyi a gép..
a WD-n lévő HDMI-t ha átalakítom VGA-ra.. működni fog?
A TV-n van VGA bemenet..

(#930) gban válasza pinterviktor (#929) üzenetére


gban
Közösségépítő

Milyen az a tv?
Milyen csatlakozók vannak rajta pontosan?

Postázást nem vállalok.

(#931) Geryson


Geryson
addikt

Mesterek! 32"-es Samsung full HD előtt ülök, a látvány pazar. Most van lehetőségem lecserélni 37"-re, de lehet még 40"-re is lenne. Szerintetek a 40" az már örület? 37"-es cimborám van, lát is még egyenlőre, úgyhogy tetszik, na de a 101 cm az még komolyabb lenne.

Van itt olyan, akit ekkorát használ? És lát még? :) Én a 32"-esen ha nagyon belefekszem az FPS-be és fáradt vagyok, akkor simán rosszul leszek és pihentetnem kell a szemem pár percre. De ez nagyon ritkán van, de már előfordult vagy 2x, ezért nem tudom, hogy kell-e valóban 40" a pofázmányom elé. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#932) Pferi válasza Geryson (#931) üzenetére


Pferi
senior tag

Szia!
Én egy Philips 40PFL5605-öst használok, kb. másfél méterről tökéletesen olvashatóak a betűk netezés közben, játék közben meg a látvány az nagyon durva... Végignyomtam a Modern Warfare 2-t, hát nagy élmény volt :D
Nekem bejött mint monitor, de a legjobb az lenne ha ki tudnál egy ilyet próbálni. Nekem bejön, de lehet hogy neked nem annyira.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#933) Beast007


Beast007
aktív tag

Esetleg valaki meg tudná mondani hogy ATi CCC ben hol tudom a képpont formátumot változtatni az alapértelmezett YCbCr 4:4:4 ről RGB 4:4:4re? Mert ahogy olvastam a fórumot a radeon karimmal gond lehet amikor rákötöm a tv-t (Philips 32pfl5605h).Legújabb driver új Catalystal de sehol nem találtam ezt az opciót eddig. :(
Vagy esetleg ez csak akkor válik elérhetővé ha csak a tv van rákötve monitor helyett? :F
Mert tényleg megnéztem többször is de még utalást sem találtam róla.
Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném!

(#934) Daffni2 válasza Beast007 (#933) üzenetére


Daffni2
addikt

Csak HDMI-HDMI csatlakozás esetén látható-beállítható. Amennyiben a TV van rákötve.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#935) Beast007 válasza Daffni2 (#934) üzenetére


Beast007
aktív tag

Köszi! most értem haza és üzemeltem be a tvt.Hát mit mondjak a monitorom után nagyon állat :Y :C
Azt esetleg nem tudja valaki , hogy miért nem a teljes kijelző méretén jelenik meg a kép ? Mert most 1 kb. 3-4cm-nyi fekete keret hiányzik a teljes képfelületből. :(
Az 1es HDMI portra csatlakoztattam a pc-t, érdekes volt mert manuálisan kellett felismertetnem automatán nem találta meg.

(#936) Beast007


Beast007
aktív tag

De esetleg 1 komplett beállítási útmutatót is szívesen fogadnék valakitől. :D
Mert amit logouton találtam kalibrálási beállításokat azok nem nagyon nyerték el a tetszésemet. :(
Előre is köszönöm!

(#937) Beast007


Beast007
aktív tag

A beállítások/kép/képernyőszélek 5re van állítva és szürke az opció vagyis nem tudok belelépni , lehet ezért van fekete keret körben? És ha igen akkor miért lehet , hogy nem tudok belelépni? HDMI - HDMI kábellel kötöttem össze HDMI 1-es (ARC-os) portra és egyébnek állítottam be.PLS valaki segítsen!

(#938) Daffni2 válasza Beast007 (#937) üzenetére


Daffni2
addikt

Itt állíthatod be hogy ne legyen fekete keret.

és egyébnek állítottam be.

Számítógépként azonosítsd, a TV menüjében nem méretezettnek állítsd.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#939) Beast007 válasza Daffni2 (#938) üzenetére


Beast007
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!!! :C :R :R
Már kezdtem azt hinni , hogy vagy a tv-nek , vagy a videókarinak valami baja van. :B
Egyébként eszméletlen kép van rajta még most se tértem magamhoz. :DD
Mégegyszer 1000 köszönet a gyors helpért! :R :R :R

(#940) petivagyok


petivagyok
tag

Sziasztok!
Egy Funai (LT6-M22BB) LCD Tv-t szeretnék monitorként használni, rá is kötöttem a gépre, de teljes képernyőre nem sikerül optimalizálnom, a videókártya egy Nvidia GeForce 8400GS.
Tudna valaki segíteni? :))

STEAM: https://bit.ly/2Ds4727

(#941) balu999


balu999
tag

Sziasztok
Kéne egy kis segítség . Szeretnék venni egy LCD v. LED tv-t nem a legnagyobbat , monitorként is használnám kb. 100000-110000 Ft körül . Ami nem cseszi szét a szemem .
Köszi

(#942) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

Arra tudtok megoldást, hogy a gépem rá van kötve egy monitorra meg egy lcd tv-re, de a tv-n a kép el van tolódva oldalra, és hogy hogyan hozzam vissza képet középre?

(Nvidia cucc fent van, de abban nem találom, igaz, w7 van fent és vistás lett telepítve, mert az 5700-es karihoz nincs w7-e driver. Xp-vel anno jó volt.)

Mintha régen láttam volna ilyen kép tologatós progit?!

Eladó cuccaim: -

(#943) BzySid


BzySid
csendes tag

Segítséget kérnék.
Van egy LG M228WDP tv/monitorom. Rákötöttem a számítógépet, kép tiszta és éles, a színek kiválóak.
Egy gondom van, hogy a betűmegjelenítés gáz. Némelyik betű vastagabban jelenik meg, míg más betűk vékonyabbak. Clear Type-al probálkozva sem értem el egységek betűmegjelenítést. GTX 460-al van összekötve HDMI-HDMI-vel. Próbáltam más gépen is analóggal, de ugyanez a helyzet. Total Commanderben kijelölve egy fájlt is más a piros takarása a betűk eltérése miatt. Csak windowsban van ilyen gond, játékoknál nem vettem észre gondot. Persze natív felbontásban próbálkozom (1680x1050x60Hz).
Előre is köszönöm a segítséget.

(#944) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérem! Acer laptopomat (Mobility Radeon 5850 VGA) HDMI-n keresztül összekötöttem az LCD-tévémmel (Samsung LE46C750). Hang is, kép is megjelenik gyönyörűen, egy a baj: kb fél másodpercet késik a kép, így játékra nem igazán alkalmas a dolog. Mi lehet a baj? Már próbáltam másik HDMI-kábelt, másik HDMI-aljzatot, piszkáltam a drivert, semmi. Régebben, más körülmények között (asztali PC + Sony LCD TV kombó) nem tapasztaltam ilyesmit. PLZ HELP!!! Előre is köszönöm!

(#945) nyunyu válasza CoroStar86 (#944) üzenetére


nyunyu
félisten

Kepjavito algoritmusokat a TV menujeben kapcsold ki, akkor kisebb lesz a keses.

Mondjuk jatekra pont a Samsungot nem szoktak javasolni a nagy input lag miatt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#946) CoroStar86 válasza nyunyu (#945) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszi, megpróbálom!

(#947) Skribi


Skribi
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám hogy most vettem egy Sony Bravia KDL-32EX600 típusú TV-t és HDMI-t bedugtam tv be majd a vga-ra és sehogysem akarja felismerni egyik a másikat.
Ha valaki tudna valami megoldást azt nagyon megköszönném már szenvedek vele nagyon :/ :O

(#948) kirusz1


kirusz1
őstag

sziasztok.olyan kérdésem lenne azt hogy lehetne megoldani hogy a lcd tv n menjen 1 film közben a monitoron netezni tudjak.hdmi kábellel van összekötve a tv csak tükrözni tudtam azaz ugyanazt a képet adja a tv n is és a monitoron is .nvidia a vga.előre is köszi

(#949) endeavoring


endeavoring
csendes tag

Üdv! Elég speciális kérdéssel állok elő:
Adott egy "HP Envy 15" és egy "Samsung LNS3252D TV", amiket HDMI kábellel összekötve érdekes felbontási paraméterek születnek. A HDTV natív felbontása pc-ről 1366 x 768, de engedi az 1920x1080-at is, ennek ellenére az 1280x720-as felbontást javasolja alapértelmezettnek. Szó, ami szó, egyik felbontás sem az igazi, betűk pl. olvashatatlanok (Clear Type nem oldja meg a gondot). Driver probléma nem lehet, a kábel rendben, a laptop rendben, a HDTV-t meg előző gazdája is monitornak használta, rendellenességek nélkül. A "Catalyst Control Center"-ben nem lehet mit tenni.
Szóval hogyan lehetne belátásra bírni a gépeket felbontás ügyileg?

(#950) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Van valakinek Samsung A656-os LCD tv-je? Nekem már majd 3 éve megvan. Eddig mindig mikor bekapcsoltam búgó hangot adott,gondolom ventilátor. Van egyáltalán benne? Na a lényeg hogy eddig mindig hallottam ez a hangot már a bekapcsolásnál is. Tegnap bekapcsoltam semmi zaj. A TV megy azzal nincs gond de most miért nem kapcsolt be a búgó hang? Valami hűtése csak van a TV-nek nem? Lehet hogy az szállt el?
Most így nagyon csendes. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.